A 16A kismegszakító nem a készüléket védi, hanem a falban levő vezetéket a dugaljig. Ezért jó ötlet a belső biztosíték. A festék szigetelő képességét viszont nem szabad az érintésvédelem részének tekinteni, de amúgy a fi relé le tud oldani akkor is, ha nincs földelve a készülék.
Hasonló megoldások (analóg táp , de kínából) mindig bizgették a fantáziámat. Jó hogy felhoztad a témát és bemutattad hogy oda kell figyelni pontosan mit viszünk. Az meg külön remek hogy bemutattad hogy akár mégis van mód kipofozni egy olcsó alternatívát.
Én magam épitetem egy NE5532-es IC-ből lemezjátszó előerösitőt, és a mai napig kiválóan működik. A tápegység egy 12/7 Voltos akkumulátor amit havonta egyszer kell csak feltölteni.
Nagyon jók az észrevételeid ! Sajnos manapság "lutri" egy új terméket megvenni, sokszor "neves" gyártóktól is. Miért nem vagyok meglepődve ? Manapság már az a meglepő, ha egy készülékben nincsenek ilyen "apró" hibák. Én már közel 50 éve foglalkozok hangtechnikával (sokáig a Magyar színházak hangtechnikáját is szervizeltem.) Nemrég egy "híres" (USA) stúdió kondenzátormikrofon (kb. fél millió forint, ha jól emlékszem) "lepett meg" a kapcsolóüzemű tápegységével. "Alig" 30 dB-t rontott a jel - zaj viszonyán a beszűrődő tápegység zaj. Az már csak "hab a tortán", hogy úgy hirdetik, hogy a kapszula membránját tartó keret nem műanyagból, hanem valami "csoda" minőségű kerámiából készül. Állítólag azért, hogy ne rezonáljon. Nos (nem) meglepődve ismertem fel benne az Aliexpresszen 1 db-os áron 2 dollárért kapható betétet, aminek a kerete természetesen műanyagból készül. A forrasztások minőségéről csak annyit, hogy néha az unokám játékaiban különb forrasztások vannak, mint ebben az agyonhájpolt mikrofonban. A hamisított alkatrészek meg már mindennaposak. Például az ELNA egyébként valóban kiváló minőségú elektrolit kondenzátorait is előszeretettel hamisítják. A neten lehet látni fotókat a kívülről megtévesztésig azonos példányokról, amikben egy szurokkal körbeöntött noname kondenzátor fészkel. Ez persze megfelelő műszerekkel könnyen kimérhető, de ki tart otthon a hi-fi készülékek árát jóval meghaladó árfekvésű műszereket? Nekem könnyű, mert megmaradtak az aktív vállalkozói korszakomból, ezért segítek barátaimnak. Van mit kijavítani... További sok sikert és jó egészséget a videóidhoz !
Köszi. Egyébként, csak mert sokan felhozták, te milyen típusú biztosítékot használnál? Lomhát vagy gyorsat? Elmondom, hogy én hogyan gondolkodtam. Ez persze csak józan paraszti ész... Szóval ha lomhát rakok bele, akkor lehet, hogy nem kell az 500mA bele, elég mondjuk 300mA, mert a bekapcsoláskor feltöltő kondik pillanatnyi nagy áramfelvételét tolerálni fogja. Ezt eddig értem... Azt figyelembe véve, hogy a trafóban biztosan nincs hővédelem, melyik a jobb megoldás? Ha engedjük néhány száz milliamperrel megszaladni az áramot, mondjuk amikor menetzárlat lép fel, de aztán a bizti gyorsan leold, vagy lassút használunk, amely akár még az 500mA fölé is engedi elszaladni a zárlati áramot, mire nagy kegyesen elpusztul. Ugyanez a DC oldalon, ha mondjuk magáról a megtáplált eszközről van szó. Példának használjuk a videóban is szereplő phono-t... De ez igazából irreleváns. Tegyük fel, hogy a gyártó nem rakott bele biztosítékot (ennek kicsi a valószínűsége), tehát kvázi ezt az eszközt is a külső tápban található olvadóbiztosíték védi meg. Mondjuk valamelyik tápvonal zárlatos lesz a phonoban... Ilyenkor önkéntelenül is magával ránthat a zárlatot okozó alkatrész más komponenseket is... A kérdés tehát az, akkor lesz nagyobb a kár, ha 500mA-nél gyorsan leold a tápban az olvadóbiztosíték, vagy a lomha egy kicsit jobban engedi elszabadulni a dolgokat. Szóval ez volt az a logikai ösvény, ami alapján én inkább a gyors biztire szavaztam. Neked mi erről a véleményed?
Akkumulátor a varázseszköz. Fixen nem fog búgni :) Mivel miliamperes tartományban van az energiaigény, és kötve hiszem, h. non-stop hallgatnád... Egy árramkörrel meg lehet oldani azt is, h. ha nincs terhelés alatt akkor töltsön, de gondolom nem nehéz rádugni a töltőre sem.
Hmmm. Vajon a tápegység tápkábelére felpakolt 1,2,3... ferrit gyűrű hatása mérhető? Kisebb lesz a zaj? (Elvileg tisztább tápfeszültséget kap a tápegység).
Szerintem nagyon leleményes a megoldásod, de én nagyon nem szeretem, mikor a bemenet mellett van a kimenet. Mármint a hálózati bizti simán rászórhatja a hálózati zavarokat a kimenet kanócaira. Lehet kapni olyan IEC aljzatokat, amikben beépített bizti van, az lehet praktikusabb hasonló esetben. Persze ahhoz már vágni kell a dobozt kicsit. Nomeg az nem derült ki, hogy milyen a hangja a rendszeredben. :))
Ez mondjuk nem hülyeség, amennyiben a phono viszonylag engedékeny a bemeneti tápfesz tekintetében… De ugye ilyenkor jön az a kérdés, hogy na és mi van a kémiai zajjal?
Sajnos ez ilyen: ha vesz az ember valami kínai cuccot, ami nem törpefeszültségről működik, hanem 230 voltról, azt vagy nem szabad megvenni vagy használat előtt nagyon át kell nézni, hogy vannak-e benne védelmi eszközök, zavarszűrő eszközök, illetve megfelelőek-e a szigetelések. Én még egy labortápegységet is azonnal át szoktam nézni és az a ritka eset, ha mindenben megfelelő. Alapvetően az lenne az optimális, ha csak törpefeszültségű eszközöket vennénk közvetlenül Kínából, mert az nem tudja megölni az embert vagy felgyújtani a lakást, de néha nehéz ellenállni az olcsó áraknak. (Hogy ne csak osszam itt az észt kéretlenül, írok egy példát, amikor jól megszívtam: régebben vettem egy telefontöltő adaptert és ajándékba adtam egy nőnek. Bevitte a munkahelyére és ott használta is. Egyszer csak, pár nap után olyan zárlatba került az adapter 230 voltos oldala, hogy nem csak a helyi kismegszakítót verte le, hanem a központi villanyóránál lévőt is! Ez a jobbik eset, mert ha tüzet okozott volna és leégett volna a munkahelye, az sokkal kínosabb lett volna.)
Az LKS táp is hasonló konstrukció, mint ez. Nem a legjobb megoldás a világon, de legalább egyszerű, mint a faék. Ellenben az LKS tápjában legalább van biztosíték, szóval az egy jobb kivitelezés, mint ez. Igazából ha jót akarsz akkor én valami Studer 900-as dizájnra mennék rá, de azt én inkább kit-ként venném meg és megépíteném, mert az ilyen típusú kész tápok az Alin elég kérdésesek… Szóval én csak egy panelt keresnék és megvenném külön hozzá az alkatészeket, trafót stb. Olcsó nem lesz, de legalább jó. Persze az, hogy mi a drága erősen relatív.
Ez a jó az Alis cuccokban. A termék mellé kapsz egy kis DIY-t is. 🙂 De jó lenne, ha a Project is megugraná ezt a szintet. Mikor karkábel csere okán szétszedtem a lemezjátszóm, megdöbbentem amit láttam benne...elképesztően gyenge minőség. Végül arról nem esett szó, mit lehet hallani?
Milyen valtozast tapasztaltal a ds3 b phonoerositovel a tapcsere utan? Nekem is ez van es erdekelne az erdmeny. Elore is koszonom ha megosztod a tapasztalatodat.
Hello. Őszintén szólva egyenlőre ennyire nem merültem el a dologban. Csak az objektíven meghatározható dolgokra koncentráltam. De persze hallgattam vele a phono-t és így felületesen vizsgálva nem vettem észre különösebb változást, ami vagy azt jelenti, hogy a gyári táp pont elég jó ehhez a cucchoz, vagy ez az Alis nem elég jó, ahhoz, hogy megváltsam vele a világot. De hamarosan lesz nálam egy magyar gyártású táp is, ami igen jó paraméterekkel rendelkezik (papíron), szóval akkor már lesz három különböző táp, amivel már érdemes megcsinálni ezt az összehasonlítást. Szerintem még tesztfelvételeket is fogok velük csinálni (amit ilyen esetekben általában szoktam), szóval akár ti is le tudjátok vonni a saját konzekvenciáitokat, igaz ezeknek a felvételeknek is mindig megvannak a maguk limitációi (pl. hogy a felvételi láncot is hallgatjátok, nem csak a rögzített eszközök hangját)...
@@RTH koszonom a gyors valaszt. MZX lesz a tap? Szerintem tolem hozzad ment. 😊 vettem egy mzx tapot, kiprobalom en is. Ha megirod a tapasztalatod, velemenyed, megtisztelnel.
MZ/X táp teszt - remek, épp akartam említeni hogy a LuxorAudiónál kapható tápokat is érdemes lehet kipróbálni. Ezek szerint már látótérben van ilyen is. Kíváncsi leszek a véleményedre.
van az a fazis, amikor eltunik a hangsugarzo, es csak egy nagy hatalmas zenet hallasz,amikor a szinpad osszeer, akkor egy buborekban vagy, ezt nagyon nehez megvalositani. de nem kell hozza millios cucc, csak jol megtervezett rendszer, kiiktatva minden nem hasznalatban levo kis csoportot.
A "ripple" a hagyományos tápegység 100Hz-es hullámzása, ez semmilyen problémát nem okoz egy normális készülékben. A "noise" a zaj, amiből alapvetően két félét különböztetünk meg, a differenciál módút és közös módút. Ez utóbbi ami a gyakorlatban problémát szokott okozni.
ha valakit erdekell elarulom hogyan lehet jo tapot kesziteni , olcson,2 amper alatt.de hogy a videora reagaljak, ez egy egy fokozatu tap, ami eleve nem lehet jo.paul hynes 3 fokozatut javasolt.nem veletlenul.de ha az elso fokozat zajos, a tobbi is az lesz.nincsenek csodak. aliexpress a baratunk, siman meg lehet csinalni a 3 fokozatut, vagy csak 2 ot az is kva jol szol!!!!nincs benne tekercs es egyeb.csak a legjobb regulatorok .
A kimenet mellé tenni a hálózati búgós biztosítékot, nem túl szerencsés. Én egy smd biztosítékkal oldottam volna meg, egy apró panelen a kapcsolónál. Nem kell naponta cserélni, hogy egyszerű legyen.
Nem kell. Ilyen volt a boltban. Talán 15W-os a legkisebb, amit találtam, de abban ratyi alkatrészek voltak. Szóval ez volt az, ami legalább normális alkatrészekből volt felépítve. Amúgy meg, amíg elegendő a teljesítménye addig szinte mindegy és bónuszként ebben állítható a kimenő feszültség, szóval később más projekthez is lehet használni. A video lényege amúgy alapvetően nem is ez volt, ez csak egy mellékszál, hogy akkor ez majd jó lesz a phono-hoz, egy darabig.
A vasmagos tekercsel kevesebb a "brumm" feszültség mert nagyobb az induktivitása egy cserét meg ért volna az is, de a biztosíték beszereléséhez nem kellett volna ennyi alkatrészt kiszedni. Van már lengő vezetékes Whitman foglalt is sokkal jobb megoldás lett volna és még a másik tápoldal is használható marad. Egyébként a legtöbb hifi cuccban a biztosítékok a burkolat eltávolítása után cserélhetőek általában... Ha nem lett volna ilyen kicsi a tápegység doboza akkor megoldható lett volna passzív PFC-s PC táp fojtótekercse aminek nagyságrenddel nagyobb az induktivitása mint a porvasmagos és légmagos tekercsnek azok egyébként is nagyfrekvenciás szűrésre használatosak nem 100Hz-re. Most a kínaiak kombinálták a lineáris tápegységet egy kapcsolóüzemű tápegység LC szűrésével hiányoznak a Henry-k a kapacitás önmagában nem minden - gratulálok.
A konfig egyszeu, barki megepitheti maganak , 10 perc alatt!!! meanwell smps 12 volt vagy 24volt, az amit az sotm is hasznal, kb 20 euroba kerul, aztan aliexpress lt3045 regulators 4x, aztan ebbol kell ketto vagy 3 om, es keszen is van, 500 ora az ajanlott bejaratasi ido!!! ENNYI!!!!Ja, sorosan a regulator board okat!!!!
Én nem láttam ebben semmi életveszélyeset. Semmi nem ért sehova és kérdés nem e volt smd bizti benne. Alapvetően egy 230v tápegységet nem szedünk szét és nem nyalogatjuk. Nem volt olyan szabad vezeték amely rendeltetés szerű használat mellet törés esetén az alu házhoz érhetett volna. Nem volt szép de a megoldás sem ami a szerkezet kiépitettségi integritását megbontotta.
Mi volt ebben a színvonal? 20percbe tellett mire kiderült hogy nem veszünk kínából lineáris tápot 2x-es áron mint amit itthon is összerakhatnák jobb alkatrészekből, normálisan megépítve, ahelyett hogy ebben a sz@rba kelljen utólag biztosítékot gányolni.
van egy oldal ami elmagyarazza, hogyan lesz a zajos smps bol low noise smps.igen am, de az ultra low noise nem azt jelenti, hogy jol fog szolni, csak az oscillatoron mutat jol!!! a hangja nem lesz jo!!!
52 ezerért van most a táp alin. Ennyiért mondjuk rohadt sok. Jobb alternatívák vannak jelenleg 30-40 ezerért is. Amiben van pl biztosíték, szigeteltek a vezetékek, felépítésben is komolyabbnak tűnik. Abszolút nem jó vétel most ez a táp.
Hello. Oké... Na most ha pl. felmész mondjuk a HESTORE-ra, kapsz egy aludobozt és egy normálisabb 50VA trafót kb. 20 ezer forintból... Szóval érdekelne, hogy neked hogyan sikerülne egy ilyet a feléből (25 ezer forintért) összerakni... Ja és akkor az idődet, a szükséges szaktudásodat és a szerszámokat még nem is forintosítottuk...
@ Úgy lehet összerakni hogy a feléből is kijön itthon a legdrágább HEStore-ból rendelgetve a dolgokat, mennyiségi kedvezmény nélkül is és akkor még más boltot nem is néztem, nem kérdeztem mennyiért tekernek meg itthon egy toroidot...és felesleges ilyen spéci dobozokat venni egy ilyen táphoz, egy műanyag doboz bőven jó. Most akkor magyarázd már meg mi kerül ezen 50eFt+-ba kínából rendelve? Egyébként is felesleges volt 1500Ft-ért hátlapra csavarozható biztosíték foglalatot venni HE-store-ból egy ilyen cuccba. Biztosítékból meg lomha kell bele nem gyors. Nem ártana lecsekkolni az életvédelmi földelést, ahogy látom pcb-n keresztül van a házra vezetve, nagyszerű megoldás, mindaddig amíg ki nem tekeri valaki azt az 1 csavart...Amúgy ha ennyire kritikus ez a hely ahova ilyen tiszta táp kell akkor veszel pár lítium ionos aksit, ennyi pénzből bőven kijön...régen is használtak akkumulátorokat tápfesz szűrésre.
@davidszep3488 Oké. Végül is ha elfogytak az érvek, akkor kezdjünk el inkább személyeskedni. Csak tudod az a problémám továbbra is, hogy ha elkezdem összekattintani az alkatészeket a HESTORE-ból, akkor nekem nem jön ki a matek. Esetleg ha vennéd a fáradtságot, hogy szájkarate helyett idepattints egy alkatrész árlistát, hogy bennünk tudatlanokban is fény gyúljon, mindjárt lenne hozzáadott értéke is a hozzászólásodnak. Amúgy meg amit a táp földeléséről írsz, meg hogy nincs leszigetelve a kapcsoló az nettó hazugság, vagy nem nézted végig a videót figyelmesen…
@@RTHAz a kapcsoló bekötés a gyári volt? Szerkesztettem a hsz-t, olvasd el újra. Életvédelmi földelés megoldása továbbra sem szabványos... Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz ha ez a cucc 50eFt-ból jön ki. Ennyi pénzből már Lítium ion aksiból is lehet phono tápegységet csinálni(ha zajmentes táp volt a cél eredetileg)...persze ha neked megfelel a stabic-s lineáris táp némi szűréssel akkor ok, benne van az LM317 adatlapban is a kapcsolása, ha nem hiszed fejtsd vissza ennek a kapcsolását.
minden posztomat eltavolitottak a Fb rol ami arra iranyult, hogyan lehet jobb tapegyseget kesziteni , olcsobban.Mi folyik itt???kamu az egesz hifi, olcson lehet jo tapegyseget csinalni, de nem engedik hogy megosszad!!!
Balázs… Ha linket raksz ide a hozzászólásodba, akkor a UA-cam ki sem engedi a hozzászólásodat, mert automatikusan spam-nek veszi. Erre nekem nincs ráhatásom…
A 16A kismegszakító nem a készüléket védi, hanem a falban levő vezetéket a dugaljig. Ezért jó ötlet a belső biztosíték.
A festék szigetelő képességét viszont nem szabad az érintésvédelem részének tekinteni, de amúgy a fi relé le tud oldani akkor is, ha nincs földelve a készülék.
Hasonló megoldások (analóg táp , de kínából) mindig bizgették a fantáziámat. Jó hogy felhoztad a témát és bemutattad hogy oda kell figyelni pontosan mit viszünk. Az meg külön remek hogy bemutattad hogy akár mégis van mód kipofozni egy olcsó alternatívát.
Én magam épitetem egy NE5532-es IC-ből lemezjátszó előerösitőt, és a mai napig kiválóan működik. A tápegység egy 12/7 Voltos akkumulátor amit havonta egyszer kell csak feltölteni.
Nagyon jók az észrevételeid ! Sajnos manapság "lutri" egy új terméket megvenni, sokszor "neves" gyártóktól is. Miért nem vagyok meglepődve ? Manapság már az a meglepő, ha egy készülékben nincsenek ilyen "apró" hibák. Én már közel 50 éve foglalkozok hangtechnikával (sokáig a Magyar színházak hangtechnikáját is szervizeltem.) Nemrég egy "híres" (USA) stúdió kondenzátormikrofon (kb. fél millió forint, ha jól emlékszem) "lepett meg" a kapcsolóüzemű tápegységével. "Alig" 30 dB-t rontott a jel - zaj viszonyán a beszűrődő tápegység zaj. Az már csak "hab a tortán", hogy úgy hirdetik, hogy a kapszula membránját tartó keret nem műanyagból, hanem valami "csoda" minőségű kerámiából készül. Állítólag azért, hogy ne rezonáljon. Nos (nem) meglepődve ismertem fel benne az Aliexpresszen 1 db-os áron 2 dollárért kapható betétet, aminek a kerete természetesen műanyagból készül. A forrasztások minőségéről csak annyit, hogy néha az unokám játékaiban különb forrasztások vannak, mint ebben az agyonhájpolt mikrofonban. A hamisított alkatrészek meg már mindennaposak. Például az ELNA egyébként valóban kiváló minőségú elektrolit kondenzátorait is előszeretettel hamisítják. A neten lehet látni fotókat a kívülről megtévesztésig azonos példányokról, amikben egy szurokkal körbeöntött noname kondenzátor fészkel. Ez persze megfelelő műszerekkel könnyen kimérhető, de ki tart otthon a hi-fi készülékek árát jóval meghaladó árfekvésű műszereket? Nekem könnyű, mert megmaradtak az aktív vállalkozói korszakomból, ezért segítek barátaimnak. Van mit kijavítani... További sok sikert és jó egészséget a videóidhoz !
Jó volt. Mondom mint egykori tápegység tervező:-)
Köszi. Egyébként, csak mert sokan felhozták, te milyen típusú biztosítékot használnál? Lomhát vagy gyorsat? Elmondom, hogy én hogyan gondolkodtam. Ez persze csak józan paraszti ész... Szóval ha lomhát rakok bele, akkor lehet, hogy nem kell az 500mA bele, elég mondjuk 300mA, mert a bekapcsoláskor feltöltő kondik pillanatnyi nagy áramfelvételét tolerálni fogja. Ezt eddig értem... Azt figyelembe véve, hogy a trafóban biztosan nincs hővédelem, melyik a jobb megoldás? Ha engedjük néhány száz milliamperrel megszaladni az áramot, mondjuk amikor menetzárlat lép fel, de aztán a bizti gyorsan leold, vagy lassút használunk, amely akár még az 500mA fölé is engedi elszaladni a zárlati áramot, mire nagy kegyesen elpusztul. Ugyanez a DC oldalon, ha mondjuk magáról a megtáplált eszközről van szó. Példának használjuk a videóban is szereplő phono-t... De ez igazából irreleváns. Tegyük fel, hogy a gyártó nem rakott bele biztosítékot (ennek kicsi a valószínűsége), tehát kvázi ezt az eszközt is a külső tápban található olvadóbiztosíték védi meg. Mondjuk valamelyik tápvonal zárlatos lesz a phonoban... Ilyenkor önkéntelenül is magával ránthat a zárlatot okozó alkatrész más komponenseket is... A kérdés tehát az, akkor lesz nagyobb a kár, ha 500mA-nél gyorsan leold a tápban az olvadóbiztosíték, vagy a lomha egy kicsit jobban engedi elszabadulni a dolgokat. Szóval ez volt az a logikai ösvény, ami alapján én inkább a gyors biztire szavaztam. Neked mi erről a véleményed?
Akkumulátor a varázseszköz. Fixen nem fog búgni :) Mivel miliamperes tartományban van az energiaigény, és kötve hiszem, h. non-stop hallgatnád... Egy árramkörrel meg lehet oldani azt is, h. ha nincs terhelés alatt akkor töltsön, de gondolom nem nehéz rádugni a töltőre sem.
Köszönjük!
Köszi :)
Hmmm. Vajon a tápegység tápkábelére felpakolt 1,2,3... ferrit gyűrű hatása mérhető? Kisebb lesz a zaj? (Elvileg tisztább tápfeszültséget kap a tápegység).
Szia, ha meg kérdezhetem miért nem az R-Core trafósat vetted ?
na most bonthatom meg a sajátomat, főleg hogy nem is értek hozzá... 😅
köszi a videót!
Szerintem nagyon leleményes a megoldásod, de én nagyon nem szeretem, mikor a bemenet mellett van a kimenet. Mármint a hálózati bizti simán rászórhatja a hálózati zavarokat a kimenet kanócaira. Lehet kapni olyan IEC aljzatokat, amikben beépített bizti van, az lehet praktikusabb hasonló esetben. Persze ahhoz már vágni kell a dobozt kicsit. Nomeg az nem derült ki, hogy milyen a hangja a rendszeredben. :))
2 db 9V-os elem, egész jó a zajszintje..., és olcsó...
Ez mondjuk nem hülyeség, amennyiben a phono viszonylag engedékeny a bemeneti tápfesz tekintetében… De ugye ilyenkor jön az a kérdés, hogy na és mi van a kémiai zajjal?
@@RTH ...az már leginkább a fejekben van és így nehezen kiszűrhető!
Szia. Milyen "vákuumos" pákát vagy állomás használsz ? Köszi előre is.
Hello. Konkrétan ezt a fajtát:
www.hqelektronika.hu/hu/digitalis%2dvakuumos%2dkiforraszto%2dallomas%2d80w%2dzd%2d915%2dsoldzd915
Sajnos ez ilyen: ha vesz az ember valami kínai cuccot, ami nem törpefeszültségről működik, hanem 230 voltról, azt vagy nem szabad megvenni vagy használat előtt nagyon át kell nézni, hogy vannak-e benne védelmi eszközök, zavarszűrő eszközök, illetve megfelelőek-e a szigetelések. Én még egy labortápegységet is azonnal át szoktam nézni és az a ritka eset, ha mindenben megfelelő. Alapvetően az lenne az optimális, ha csak törpefeszültségű eszközöket vennénk közvetlenül Kínából, mert az nem tudja megölni az embert vagy felgyújtani a lakást, de néha nehéz ellenállni az olcsó áraknak. (Hogy ne csak osszam itt az észt kéretlenül, írok egy példát, amikor jól megszívtam: régebben vettem egy telefontöltő adaptert és ajándékba adtam egy nőnek. Bevitte a munkahelyére és ott használta is. Egyszer csak, pár nap után olyan zárlatba került az adapter 230 voltos oldala, hogy nem csak a helyi kismegszakítót verte le, hanem a központi villanyóránál lévőt is! Ez a jobbik eset, mert ha tüzet okozott volna és leégett volna a munkahelye, az sokkal kínosabb lett volna.)
Szia. LKS Audio LPS-25 lineáris tápot mèg mindig ajánlod? Èrdemes beruházni rá egy dac-hoz?
Köszönöm!
Az LKS táp is hasonló konstrukció, mint ez. Nem a legjobb megoldás a világon, de legalább egyszerű, mint a faék. Ellenben az LKS tápjában legalább van biztosíték, szóval az egy jobb kivitelezés, mint ez. Igazából ha jót akarsz akkor én valami Studer 900-as dizájnra mennék rá, de azt én inkább kit-ként venném meg és megépíteném, mert az ilyen típusú kész tápok az Alin elég kérdésesek… Szóval én csak egy panelt keresnék és megvenném külön hozzá az alkatészeket, trafót stb. Olcsó nem lesz, de legalább jó. Persze az, hogy mi a drága erősen relatív.
@ köszönöm!
Ez a jó az Alis cuccokban. A termék mellé kapsz egy kis DIY-t is. 🙂 De jó lenne, ha a Project is megugraná ezt a szintet. Mikor karkábel csere okán szétszedtem a lemezjátszóm, megdöbbentem amit láttam benne...elképesztően gyenge minőség.
Végül arról nem esett szó, mit lehet hallani?
Milyen valtozast tapasztaltal a ds3 b phonoerositovel a tapcsere utan?
Nekem is ez van es erdekelne az erdmeny. Elore is koszonom ha megosztod a tapasztalatodat.
Hello. Őszintén szólva egyenlőre ennyire nem merültem el a dologban. Csak az objektíven meghatározható dolgokra koncentráltam. De persze hallgattam vele a phono-t és így felületesen vizsgálva nem vettem észre különösebb változást, ami vagy azt jelenti, hogy a gyári táp pont elég jó ehhez a cucchoz, vagy ez az Alis nem elég jó, ahhoz, hogy megváltsam vele a világot. De hamarosan lesz nálam egy magyar gyártású táp is, ami igen jó paraméterekkel rendelkezik (papíron), szóval akkor már lesz három különböző táp, amivel már érdemes megcsinálni ezt az összehasonlítást. Szerintem még tesztfelvételeket is fogok velük csinálni (amit ilyen esetekben általában szoktam), szóval akár ti is le tudjátok vonni a saját konzekvenciáitokat, igaz ezeknek a felvételeknek is mindig megvannak a maguk limitációi (pl. hogy a felvételi láncot is hallgatjátok, nem csak a rögzített eszközök hangját)...
@@RTH koszonom a gyors valaszt. MZX lesz a tap? Szerintem tolem hozzad ment. 😊 vettem egy mzx tapot, kiprobalom en is. Ha megirod a tapasztalatod, velemenyed, megtisztelnel.
Hello. Igen ráhibáztál. Nem kell megírnom, valószínűleg videó lesz róla valamikor.
MZ/X táp teszt - remek, épp akartam említeni hogy a LuxorAudiónál kapható tápokat is érdemes lehet kipróbálni. Ezek szerint már látótérben van ilyen is. Kíváncsi leszek a véleményedre.
van az a fazis, amikor eltunik a hangsugarzo, es csak egy nagy hatalmas zenet hallasz,amikor a szinpad osszeer, akkor egy buborekban vagy, ezt nagyon nehez megvalositani. de nem kell hozza millios cucc, csak jol megtervezett rendszer, kiiktatva minden nem hasznalatban levo kis csoportot.
Az erősitők stb. is fém dobozos és nincs földelés kettös szigetelésüek es bennük van ugyanúgy a táp .
Sok erősítő pont nem olyan.
A "ripple" a hagyományos tápegység 100Hz-es hullámzása, ez semmilyen problémát nem okoz egy normális készülékben. A "noise" a zaj, amiből alapvetően két félét különböztetünk meg, a differenciál módút és közös módút. Ez utóbbi ami a gyakorlatban problémát szokott okozni.
ha valakit erdekell elarulom hogyan lehet jo tapot kesziteni , olcson,2 amper alatt.de hogy a videora reagaljak, ez egy egy fokozatu tap, ami eleve nem lehet jo.paul hynes 3 fokozatut javasolt.nem veletlenul.de ha az elso fokozat zajos, a tobbi is az lesz.nincsenek csodak. aliexpress a baratunk, siman meg lehet csinalni a 3 fokozatut, vagy csak 2 ot az is kva jol szol!!!!nincs benne tekercs es egyeb.csak a legjobb regulatorok .
Kisfeszültség a 230V a nagyfesz nem itt kezdődik. A védelmet a biztosíTÓ szolgálja, jó, hogy beszereled.
Ajánlom figyelmetekbe a Studer 900-as tápot. Gabster szerint jól teljesít.
A kimenet mellé tenni a hálózati búgós biztosítékot, nem túl szerencsés. Én egy smd biztosítékkal oldottam volna meg, egy apró panelen a kapcsolónál. Nem kell naponta cserélni, hogy egyszerű legyen.
Csak egyet nem értek. Miért kell egy fonó erősítőnek 50W-os tápegység?
Nem kell. Ilyen volt a boltban. Talán 15W-os a legkisebb, amit találtam, de abban ratyi alkatrészek voltak. Szóval ez volt az, ami legalább normális alkatrészekből volt felépítve. Amúgy meg, amíg elegendő a teljesítménye addig szinte mindegy és bónuszként ebben állítható a kimenő feszültség, szóval később más projekthez is lehet használni. A video lényege amúgy alapvetően nem is ez volt, ez csak egy mellékszál, hogy akkor ez majd jó lesz a phono-hoz, egy darabig.
A vasmagos tekercsel kevesebb a "brumm" feszültség mert nagyobb az induktivitása egy cserét meg ért volna az is, de a biztosíték beszereléséhez nem kellett volna ennyi alkatrészt kiszedni. Van már lengő vezetékes Whitman foglalt is sokkal jobb megoldás lett volna és még a másik tápoldal is használható marad. Egyébként a legtöbb hifi cuccban a biztosítékok a burkolat eltávolítása után cserélhetőek általában... Ha nem lett volna ilyen kicsi a tápegység doboza akkor megoldható lett volna passzív PFC-s PC táp fojtótekercse aminek nagyságrenddel nagyobb az induktivitása mint a porvasmagos és légmagos tekercsnek azok egyébként is nagyfrekvenciás szűrésre használatosak nem 100Hz-re. Most a kínaiak kombinálták a lineáris tápegységet egy kapcsolóüzemű tápegység LC szűrésével hiányoznak a Henry-k a kapacitás önmagában nem minden - gratulálok.
A konfig egyszeu, barki megepitheti maganak , 10 perc alatt!!! meanwell smps 12 volt vagy 24volt, az amit az sotm is hasznal, kb 20 euroba kerul, aztan aliexpress lt3045 regulators 4x, aztan ebbol kell ketto vagy 3 om, es keszen is van, 500 ora az ajanlott bejaratasi ido!!! ENNYI!!!!Ja, sorosan a regulator board okat!!!!
Szeretem a hifiseket a semire jó sok pènzt kidobnak
Én nem láttam ebben semmi életveszélyeset. Semmi nem ért sehova és kérdés nem e volt smd bizti benne. Alapvetően egy 230v tápegységet nem szedünk szét és nem nyalogatjuk. Nem volt olyan szabad vezeték amely rendeltetés szerű használat mellet törés esetén az alu házhoz érhetett volna. Nem volt szép de a megoldás sem ami a szerkezet kiépitettségi integritását megbontotta.
Nem áll távol tőlem a dislike bizonyos videógyártók esetén, de a te munkásságod +. Köszi!
Köszi a színvonalas bemutatót és ismertetőt!
Mi volt ebben a színvonal? 20percbe tellett mire kiderült hogy nem veszünk kínából lineáris tápot 2x-es áron mint amit itthon is összerakhatnák jobb alkatrészekből, normálisan megépítve, ahelyett hogy ebben a sz@rba kelljen utólag biztosítékot gányolni.
A hővezető pasztának nem feladata az elektromos szigetelés.A 230V nem nagyfeszültség.
van egy oldal ami elmagyarazza, hogyan lesz a zajos smps bol low noise smps.igen am, de az ultra low noise nem azt jelenti, hogy jol fog szolni, csak az oscillatoron mutat jol!!! a hangja nem lesz jo!!!
Lomhát kell beletenni,nem gyorsat.
A gyorssal tudta csak tesztelni
52 ezerért van most a táp alin. Ennyiért mondjuk rohadt sok. Jobb alternatívák vannak jelenleg 30-40 ezerért is. Amiben van pl biztosíték, szigeteltek a vezetékek, felépítésben is komolyabbnak tűnik. Abszolút nem jó vétel most ez a táp.
Szerintem is nevetséges ára van, felét max érheti, de még ennél olcsóbban is összerakható.
Hello. Oké... Na most ha pl. felmész mondjuk a HESTORE-ra, kapsz egy aludobozt és egy normálisabb 50VA trafót kb. 20 ezer forintból... Szóval érdekelne, hogy neked hogyan sikerülne egy ilyet a feléből (25 ezer forintért) összerakni... Ja és akkor az idődet, a szükséges szaktudásodat és a szerszámokat még nem is forintosítottuk...
@ Úgy lehet összerakni hogy a feléből is kijön itthon a legdrágább HEStore-ból rendelgetve a dolgokat, mennyiségi kedvezmény nélkül is és akkor még más boltot nem is néztem, nem kérdeztem mennyiért tekernek meg itthon egy toroidot...és felesleges ilyen spéci dobozokat venni egy ilyen táphoz, egy műanyag doboz bőven jó. Most akkor magyarázd már meg mi kerül ezen 50eFt+-ba kínából rendelve? Egyébként is felesleges volt 1500Ft-ért hátlapra csavarozható biztosíték foglalatot venni HE-store-ból egy ilyen cuccba. Biztosítékból meg lomha kell bele nem gyors. Nem ártana lecsekkolni az életvédelmi földelést, ahogy látom pcb-n keresztül van a házra vezetve, nagyszerű megoldás, mindaddig amíg ki nem tekeri valaki azt az 1 csavart...Amúgy ha ennyire kritikus ez a hely ahova ilyen tiszta táp kell akkor veszel pár lítium ionos aksit, ennyi pénzből bőven kijön...régen is használtak akkumulátorokat tápfesz szűrésre.
@davidszep3488 Oké. Végül is ha elfogytak az érvek, akkor kezdjünk el inkább személyeskedni. Csak tudod az a problémám továbbra is, hogy ha elkezdem összekattintani az alkatészeket a HESTORE-ból, akkor nekem nem jön ki a matek. Esetleg ha vennéd a fáradtságot, hogy szájkarate helyett idepattints egy alkatrész árlistát, hogy bennünk tudatlanokban is fény gyúljon, mindjárt lenne hozzáadott értéke is a hozzászólásodnak. Amúgy meg amit a táp földeléséről írsz, meg hogy nincs leszigetelve a kapcsoló az nettó hazugság, vagy nem nézted végig a videót figyelmesen…
@@RTHAz a kapcsoló bekötés a gyári volt? Szerkesztettem a hsz-t, olvasd el újra. Életvédelmi földelés megoldása továbbra sem szabványos... Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz ha ez a cucc 50eFt-ból jön ki. Ennyi pénzből már Lítium ion aksiból is lehet phono tápegységet csinálni(ha zajmentes táp volt a cél eredetileg)...persze ha neked megfelel a stabic-s lineáris táp némi szűréssel akkor ok, benne van az LM317 adatlapban is a kapcsolása, ha nem hiszed fejtsd vissza ennek a kapcsolását.
minden posztomat eltavolitottak a Fb rol ami arra iranyult, hogyan lehet jobb tapegyseget kesziteni , olcsobban.Mi folyik itt???kamu az egesz hifi, olcson lehet jo tapegyseget csinalni, de nem engedik hogy megosszad!!!
Balázs… Ha linket raksz ide a hozzászólásodba, akkor a UA-cam ki sem engedi a hozzászólásodat, mert automatikusan spam-nek veszi. Erre nekem nincs ráhatásom…
@@RTH nem itt, hanem az egesz Fbn, minden topic bol!!!Te vagy az utolso remenyem!!!!
@@RTH megemlitem a power konfiguraciomat, kitiltanak azonnal
@@RTH mintha egy kezben lenne az egesz, nehogy veletlenul megtudjak amit eddig tapasztaltam.
Köszönjük!
Köszi :)