Круте відео! Поради дуже цінні! Скоро буду магістром з металообробки відчуваю, через такі вичерпні відео, колись було в падлу дивитися довгі відоси, зараз в кайф!
Чоловіче, потрібно мати не аби який талан, щоб людина, яка має до металообробки, таке ж відношення, як і до мікробіології, залюбки дивилася кожну серію! Дякую за працю!!!
Шановний не знаю як ви, а я отримав задоволення від цього проекту! Хоч і сам не сиджу без діла і не боюся роботи, але ваше натхнення змушує задуматися. Респект!!!
Нема таких слів щоб висловити моє визнання автору. У нього все так гарно виходить бо людина займається своєю улюбленою справою. Дуже приємно дивитися коли людина палає своєю справою.
Дай Боже здоров'я, дядько Максим. Маю 2 ідеі для відео: токарка для початківців і шліфовка для початківців, але то таке якщо у Вас буде час і натхнення. Довбач вийшов ляля👍
В більшості бракованих запчастин зустрічав перший тип браку, інколи траплялися з четвертим типом, решту ще не зустрічав, є куди прагнути)) Дякую, дядьку.
Гарний проект! Хай працює. Мануал по довбанню гарний. Додам свої 5 копійок. Є ще 2 похибки: коли різець рухається не паралельно осі деталі в 2 площинах. Виходить або паз різної глибини з торців, або з перекосом не паралельно осі. Для вертикальності оправки окрім на око використовую кутник , встановлений на площині столу, і на просвіт контролюю. Для довбання отворів з лискою потрібен кінцевик в верхньому положенні, який дає команду двигуну на проворот столу на величину подачі. Вже робив такий пристрій для довбача. І на останок. На своїх довбачах роблю мінімальний перебіг різця. Це збільшує стійкість різця, і зменьшує удар різцем об деталь. Це пов'язано із зміною швидкості різання різця в різних точках його траекторії.
Ну тепер стало зрозуміло чого той "буХгалтер" робить все "Не правильно". Націдив склянку масельця з довбача, гепнув - і весь день робить все не правильно... Класний верстат вийшов ! Респект!
Дядько є простіший і швидший спосіб паяти, особливо десь на драбині щоб не скакати з паяльником: 1. Скручуєм 2. Коло ізоляції на скрутку намотуєм декілька витків припою (він у вас з флюсом в середині) 3. Грієм маленьким пальничком скрутку з кінця - скрутка прогрівається припой розтікається по скрутці. 4. Відкусуєм кусачками кінець скрутки 5. ізолюєм.
Мене чогось до строгачів тягне (може з за ціни), робота по площинах на строгальному, ластохвости, ще якось бачив відео про строгання прямозубих коліс ( справжніх з евольвентою), строгальний - то справжнє ретро, скоріш за все найстарші верстати
Два дрібних зауваження - перше: кроковий двигун таки краще повернути на 90 градусів, щоб проводи виходили збоку, під кожухом, а не над ластохвостом супортної частини, ну і друге - раз прижими патрона там будуть вічно на одному місці, то я би різаком напаяв на них 3-4мм смужки бронзи/латуні, бо за довгий час повидавлює там ями на столі. А так все гарно, лайк заслужений.
Гарно! Треба доработка для непреривної смазки різця капельного типу в такт удара різця, я таку приспособу зробив був в 1990 році коли працював на довбачі і був нагороджений керівництвом завода Красними кавалерійськими шароварами!)
Скоро казка мовиться ,та не скоро діло робиться))!!!!! Дивитися, лежачі на дивані все так просто швидко та красиво, але в житті , тяжкий труд і купа часу)
Да,втулка на 6 шлицов "как два пальца об асфальт". А мне пришлось такую на токарном ТВ-4 изготавливать,когда свой 1м61п восстанавливал. Размечал на патроне 6 меток,на переднюю бабку крепил стрелочку,делал примитивный фиксатор патрона и суппортом вперёд-назад. Пока изготовил- пальцы до крови стёр. Но всё получилось.
Можно это отверстие которое со смещением сделать так, ну или хотя бы попробовать, надолбать шпон паз и сделать типа вкладыш фасонный как раз на это смещение, получится Т образная шпонка, это как один из вариантов. Либо как ты хочешь сделать, по окружности долбить) но это долго и нет гарантии что сохранится округлая форма отверстия, для забавы можно опробовать оба варианта)))) хотя всё же делается не правильно и форма по какой то причине сохранится =D
ДМ, а чи можливо плануєте випуск, або в якомусь відео показати по плоскошліфу, як от наприклад приїхав камень, як зробити профіль каменя (алмазний олівець чи чим?), як балансуєте і які взагалі тонкощі та підводні камені? Що взагалі треба мінімально мати, які приспособи, окрім невеличкого плоскошліфа типу 3г71, щоб щось почати робити? Просто наприклад токарку багато хто знає що та як, а багато хто і в школі на уроках труда щось примітивне точив (як я на 16к20 у своїй школі). По фрезеруванню - таких відео теж до дупи на ютубі, типу "взяли фрезера - відразу знайдіть гроші мінімум на тиски гарні, купить/зробіть сухарі та зробіть / купіть параллельки та домкратики, чим більше, тим краще, фрези - починайте с таких-то, з досвідом візьмете покраще і готуйте гроші ще на 3 ведра оснастки". Коли взяв фрезера, то такі відео дууже допомогли. А от по шліфовці, не знаходив, щоб отак для початківців дійно було щось навчальне у форматі "ділюсь досвідом, для початку зробіть хочаб оце і отак, а поки зробите - стане зрозуміло і інше". Звійсно таке відео нафіг не треба профі, які в промисловості працювали, але не всі є профі. П.С. до речі Ви колись казали у відео, що ніколи не продасте свій 3г71, він до цих пір ще у вас? Заздалегідь дякую!
@@olegplisiuk4687 я думаю, что и это можно. Есть же видео по сварке, где люди вполне себе звук пишут и объясняют. При желании и доли таланта всему можно научить...
27:45 подобається, як Дядько радіє... Просто при діленні кроків навіть 6400 всі помилки нівелюються, я про сумарну накопичувальну похибку, досягається колосальна повторяємість і точність думаю навіть можна задавати кут в минутах (градуси +- 10 минут), але той люфт в 5 соток може то "з'їсти".. думаю в реальному житті точність в градусах є достатньою...
Я такой станок вряд ли когда-нибудь приобрету, но любопытство разбирает: 1. какой максимальный съем (толщина стружки) дозволяет этот станок без насилия над кинематикой? 2. Как так получилось повернуть резец держателем, ведь у них вроде бы оси не совпадают, т.е. при повороте держателя сбиваются все предыдущие настройки? 3. Как выставляется резец влево-вправо понятно. А как его выставить вперед назад (актуально для длинных шпонпазов)? Или за счет лыски он автоматом в этой плоскости выставляется? Работа, конечно, проделана колоссальная (впрочем как и всегда). Низкий поклон вам, маэстро!
ДМ як завжди: Зробив непрофесійно. безграмотно, з порушенням усіх норм правил та теорій (конструкторських, виробничих, економічних, охорони праці, Космічного простору, РЕЛІГІЇ) ......... АЖ СОБІ Закортіло! 😁 Гарна робота ДЯКУЮ.
Максим,да Вы фокусник,как это так?нажимаете на кнопку а стол поворачиваться на градусы.))Шас еще посмотрю есть ли функция автоматического поворота в верхнем положении долбяка,но в любом случае лайк за проделанную титаническую работу,я тоже люблю делать такого рода работы, но 1000 раз подумал,прежде чем взяться за такую работу.
Поставити ше двигун на другу координату, датчик на верхнє положення повзуна, трошки допиляти программу і станок в автоматі буде сам втулки зі шпонпазами робити :).
Д.Максим "Інтригант"! Люди ж заснути не зможуть.... 😊 Дякую за урок! Вам "Навчальні заклади" мають зарплатню платити,за ваші уроки! Нажаль ваших уроків не було під час мого Навчання ....
100%, я матеріалознавство, технологію машинобудування прєзірав, там були нудні прєподи, були і кончені, і тому я так сяк засвоїв матеріал, але дивлячись ДМ, стало цікаво.
@@ВикторВиктор-ы9ю6м ну на срыв оно конечно лучше держит чем просто цилиндр, но как показывает практика для затяжки камня на наждаке с головой хватает просто двух шайб и гайки. А если в другом механизме то шпонка будет на срыв намного лучше.
Ещё один вид брака - несоосность оси отверстия с осью направления инструмента (плоскость детали с отверстием не перпендикулярна оси движения инструмента).
Центр на центр получается далеко не всегда. 54:50. Вы не сможете заточить и выставить все свои долбяки (резцы), по оси стола. Обновление станка - просто великолепное!
Шановний Дядюку Максиме, можете спробувати зробити різець у формі тонкого сегмента: з плоским лезом для лиски і заокругленням для гарної циліндричної поверхні. Тоді лиска вийде красива і правильної форми.
Есть же способы, которые позволяют выбирать люфт пружинами. Видел в такое в радиоприемнике на регуляторе настройки КПЕ. Понятное дело что там нагрузки никакой по сравнению с этим. Интересно, есть ли способы на таких, относительно нагруженных узлах, этот люфт убрирать постоянно? Ведь червяк и колесо изнашиваются и точность будет уходить.
Головний вид браку при довбанні шпонпазу, це коли майстер на заводі, так наобідався, що спить під станком :)
Меня даже то як Дядько хвалить дідів не так рвет, как порвал этот комментарий
Круте відео! Поради дуже цінні! Скоро буду магістром з металообробки відчуваю, через такі вичерпні відео, колись було в падлу дивитися довгі відоси, зараз в кайф!
Шановний Дядьку Максиме, дякую Вам за гарний настрій з самого ранку!
Все что мы увидели в этом видео -- ШИК !! БЛЕСК !! КРАСОТА !!.. Мастеру -- УВАЖЕНИЕ !!
Чоловіче, потрібно мати не аби який талан, щоб людина, яка має до металообробки, таке ж відношення, як і до мікробіології, залюбки дивилася кожну серію! Дякую за працю!!!
Шановний не знаю як ви, а я отримав задоволення від цього проекту! Хоч і сам не сиджу без діла і не боюся роботи, але ваше натхнення змушує задуматися. Респект!!!
Брак, котрий поєднує всі браки це "Шедевр рукодупості", це талант, це окремий вид творчості, це треба вміти. :)
300% не буду на такому працювати в житті, але KURWA цікаво дивитися як то всЬо ся робе)
Дядьку дякую за інтригу, чекаємо на "розоблаченіє"! Дай Боже!
Видно,що Дядько дуже задоволений виконаю роботою по відновленню і модернізації ,люкс😊
Все таке саме, але трохи інакше!!) Гарна робота!
Нема таких слів щоб висловити моє визнання автору. У нього все так гарно виходить бо людина займається своєю улюбленою справою. Дуже приємно дивитися коли людина палає своєю справою.
Як в нових традиціях сучасного кінематографа, розділити фінал на дві частини. І ще буде сцена після титрів з "розоблаченієм"))
Дай Боже здоров'я, дядько Максим. Маю 2 ідеі для відео: токарка для початківців і шліфовка для початківців, але то таке якщо у Вас буде час і натхнення. Довбач вийшов ляля👍
В більшості бракованих запчастин зустрічав перший тип браку, інколи траплялися з четвертим типом, решту ще не зустрічав, є куди прагнути)) Дякую, дядьку.
Гарний проект! Хай працює. Мануал по довбанню гарний. Додам свої 5 копійок. Є ще 2 похибки: коли різець рухається не паралельно осі деталі в 2 площинах. Виходить або паз різної глибини з торців, або з перекосом не паралельно осі. Для вертикальності оправки окрім на око використовую кутник , встановлений на площині столу, і на просвіт контролюю.
Для довбання отворів з лискою потрібен кінцевик в верхньому положенні, який дає команду двигуну на проворот столу на величину подачі. Вже робив такий пристрій для довбача.
І на останок. На своїх довбачах роблю мінімальний перебіг різця. Це збільшує стійкість різця, і зменьшує удар різцем об деталь. Це пов'язано із зміною швидкості різання різця в різних точках його траекторії.
Дай Боже дядько , є пропозиція :в родині Лери І Гадзіли вних народився з праху Добік !!!
Безцінна голова і руки України дякую вам ДяДько дякую від ЗСУ
Ну тепер стало зрозуміло чого той "буХгалтер" робить все "Не правильно". Націдив склянку масельця з довбача, гепнув - і весь день робить все не правильно... Класний верстат вийшов ! Респект!
Добрий моє враження зашкалює дякую за відео так тримати🇺🇦👍😃
Бачу, Максиме, що в тебе хороший настрій, що в тебе завершується програма запуску строгача. Твій настрій передається і нам, і нам веселіше з тобою.
Від перегляду цієї роботи нічого в голову не приходить крім фрази- "Шкіряна куртка, спортивні штани"😎
Дядько є простіший і швидший спосіб паяти, особливо десь на драбині щоб не скакати з паяльником:
1. Скручуєм
2. Коло ізоляції на скрутку намотуєм декілька витків припою (він у вас з флюсом в середині)
3. Грієм маленьким пальничком скрутку з кінця - скрутка прогрівається припой розтікається по скрутці.
4. Відкусуєм кусачками кінець скрутки
5. ізолюєм.
А вогень троха смалить ізоляцію.
Для проводки - супер спосіб. Але то не для акуратної пайки тонких дротиків
Я далекий від обробки металу, але дивлюся з при великим задоволенням, коли люди роблять не правильно 😀
Дякую за повчальне відео, по більше би таких. Від Максима матеріал сприймається швидше.
Мене чогось до строгачів тягне (може з за ціни), робота по площинах на строгальному, ластохвости, ще якось бачив відео про строгання прямозубих коліс ( справжніх з евольвентою), строгальний - то справжнє ретро, скоріш за все найстарші верстати
Ще б платили за ту роботу
Ну, мене металообробка не годує :) тому на неї дивлюсь не з позиції ефективності а просто що цікавіше до того і тягнусь, крім токарного нічого не маю.
Дядько аж світиться. Є на чому працювати і є шо людям показати )))
Захоплююче відео! Вкотре нестримно дякую!
У меня такая чуйка что после такой рекламы этот станок купят китайцы и будут производить по лицензии от дядька Максима! Получилось реально класно!
а глаза то какие довольные:))) поздравляю с запуском.
Ну вже той Вуйко Максим страшний спеціаліст👍
Перфекціоніст ви дядьку Максим. Чоловік що зробив себе сам!
Я и сыну 3 недели смотрим ДМ, очень интересно))) Робим гарно!
Краник із південного потоку🤣🤣🤣👍👍👍
Два дрібних зауваження - перше: кроковий двигун таки краще повернути на 90 градусів, щоб проводи виходили збоку, під кожухом, а не над ластохвостом супортної частини, ну і друге - раз прижими патрона там будуть вічно на одному місці, то я би різаком напаяв на них 3-4мм смужки бронзи/латуні, бо за довгий час повидавлює там ями на столі. А так все гарно, лайк заслужений.
1. У двигуна кріплення не симетричне перевернути на 90 не вийде
2. Там п'ятаки з ст3 наварені щоб обійтись без підкладок
відео з дошкою, от такого довго чекав, дякую!
мав бути довбяк а вийшов колодязь😆
Чудовий результат!
Ну ось, фінал! Гарна робота!
*Тільки хтів спитати про падаючу струшку на гвинт і тут на тобі відро посеред станку )))*
Гарно! Треба доработка для непреривної смазки різця капельного типу в такт удара різця, я таку приспособу зробив був в 1990 році коли працював на довбачі і був нагороджений керівництвом завода Красними кавалерійськими шароварами!)
Здорово получилось! Благодарю за урок по настройке.
Скоро казка мовиться ,та не скоро діло робиться))!!!!!
Дивитися, лежачі на дивані все так просто швидко та красиво, але в житті , тяжкий труд і купа часу)
Всё не правильно всё безграмотно а в итоге всё замечательно Браво МАЭСТРО
Доброго ранку Дятько Максим
дяДько
Да,втулка на 6 шлицов "как два пальца об асфальт". А мне пришлось такую на токарном ТВ-4 изготавливать,когда свой 1м61п восстанавливал. Размечал на патроне 6 меток,на переднюю бабку крепил стрелочку,делал примитивный фиксатор патрона и суппортом вперёд-назад. Пока изготовил- пальцы до крови стёр. Но всё получилось.
@@olegplisiuk4687 Спасибо.
Impressive work as always 👍
Я б їм ще й яйка відкрутив би, до тієї крутілки від крану газового южного потоку!!!!👍
Дякую що ділитесь
55:53 станок "потік" від задоволення!
(Як старша дружка в весільну ніч)
Лучше строгач и долбёжник вместе!
Можно это отверстие которое со смещением сделать так, ну или хотя бы попробовать, надолбать шпон паз и сделать типа вкладыш фасонный как раз на это смещение, получится Т образная шпонка, это как один из вариантов. Либо как ты хочешь сделать, по окружности долбить) но это долго и нет гарантии что сохранится округлая форма отверстия, для забавы можно опробовать оба варианта)))) хотя всё же делается не правильно и форма по какой то причине сохранится =D
Dobrze) Пійшло як тойво, вогонь 🔥
Робиш не правильно!!!!! а як правильно йому похеру)))) Красава)))))))))))))))))))))))
Буває ще шпонпаз який сходить на клин по довжині, або повернув кудись в бік ; )))
ДМ, а чи можливо плануєте випуск, або в якомусь відео показати по плоскошліфу, як от наприклад приїхав камень, як зробити профіль каменя (алмазний олівець чи чим?), як балансуєте і які взагалі тонкощі та підводні камені? Що взагалі треба мінімально мати, які приспособи, окрім невеличкого плоскошліфа типу 3г71, щоб щось почати робити?
Просто наприклад токарку багато хто знає що та як, а багато хто і в школі на уроках труда щось примітивне точив (як я на 16к20 у своїй школі).
По фрезеруванню - таких відео теж до дупи на ютубі, типу "взяли фрезера - відразу знайдіть гроші мінімум на тиски гарні, купить/зробіть сухарі та зробіть / купіть параллельки та домкратики, чим більше, тим краще, фрези - починайте с таких-то, з досвідом візьмете покраще і готуйте гроші ще на 3 ведра оснастки". Коли взяв фрезера, то такі відео дууже допомогли.
А от по шліфовці, не знаходив, щоб отак для початківців дійно було щось навчальне у форматі "ділюсь досвідом, для початку зробіть хочаб оце і отак, а поки зробите - стане зрозуміло і інше".
Звійсно таке відео нафіг не треба профі, які в промисловості працювали, але не всі є профі.
П.С. до речі Ви колись казали у відео, що ніколи не продасте свій 3г71, він до цих пір ще у вас?
Заздалегідь дякую!
@@olegplisiuk4687 я думаю, что и это можно. Есть же видео по сварке, где люди вполне себе звук пишут и объясняют.
При желании и доли таланта всему можно научить...
85 років станок чекав свого зіркового часу 👍👍👍🤝🤝🤝🇺🇦🇺🇦🇺🇦
27:45 подобається, як Дядько радіє... Просто при діленні кроків навіть 6400 всі помилки нівелюються, я про сумарну накопичувальну похибку, досягається колосальна повторяємість і точність думаю навіть можна задавати кут в минутах (градуси +- 10 минут), але той люфт в 5 соток може то "з'їсти".. думаю в реальному житті точність в градусах є достатньою...
чудово відреставрований верстат ,замітив що не хватає маленького маховичка на кроковому двигуні для корегування деталі під час виставлення
Та там можна так поділити, що на... не потрібен ніякий маховичок)))
Мои поздравления, 👍👍👍👍
Чому так, а тому що хочу і можу! Станок супер!
SLAVA UKRAINA .GEROJAM SLAVA .UKRAINA JE I BUDE . GARNA PRACA . LIKE .
Я такой станок вряд ли когда-нибудь приобрету, но любопытство разбирает:
1. какой максимальный съем (толщина стружки) дозволяет этот станок без насилия над кинематикой?
2. Как так получилось повернуть резец держателем, ведь у них вроде бы оси не совпадают, т.е. при повороте держателя сбиваются все предыдущие настройки?
3. Как выставляется резец влево-вправо понятно. А как его выставить вперед назад (актуально для длинных шпонпазов)? Или за счет лыски он автоматом в этой плоскости выставляется?
Работа, конечно, проделана колоссальная (впрочем как и всегда). Низкий поклон вам, маэстро!
1. Соток 5 норм, 0.1 максимум.
2. Ось провороту зміщена назад.
3. Координати стола нікуди не діваються.
48:40 - Воу, воу, воу... Станок, прекрати издеваться над моей фантазией.
Каже ванночка буде для масла аля ловля утечек 😂 ай то Дядько Максим😅 А так станок супер получився👍
ДМ як завжди: Зробив непрофесійно. безграмотно, з порушенням усіх норм правил та теорій (конструкторських, виробничих, економічних, охорони праці, Космічного простору, РЕЛІГІЇ) .........
АЖ СОБІ Закортіло! 😁
Гарна робота ДЯКУЮ.
Максим,да Вы фокусник,как это так?нажимаете на кнопку а стол поворачиваться на градусы.))Шас еще посмотрю есть ли функция автоматического поворота в верхнем положении долбяка,но в любом случае лайк за проделанную титаническую работу,я тоже люблю делать такого рода работы, но 1000 раз подумал,прежде чем взяться за такую работу.
Самому цікаво як той отвір з лискою зробити)))) Зазвичай такі отвори в ручках громкості та тембру різних аудео пристроїв і не тільки.
Дуже цікаво як працює різьбошліфування. Дядько, зробіть відео.
Как птица феникс, вторая жизнь.
Дякую
Лайк за правду в конце 😉😀
Круто 👍👍
Вітаю з першою стружкою!
гарна Цяцька
А мені найбільше сподобалось як відеречко виконує свою не легку міссію 😌
Labai padetu darbe tokie instrumentai.Sekmes.
Добре, добре.
Получившаяся деталюха напоминает флаг галактической империи из "звёздных войн")
Тіки собі подумав що в Дядька просто голова і шия почала боліти від заглядування в дзюрку на строгачі.))
Вали з лискою мене теж тішили, але на них в більшості випадків одягались штамповані тонкі деталі , або легкосплавне литво
Поставити ше двигун на другу координату, датчик на верхнє положення повзуна, трошки допиляти программу і станок в автоматі буде сам втулки зі шпонпазами робити :).
Дядько все вірно то був фінал а це вже обкатка станка)
Вітаю з аусом. За таке можна й випити. Я обов'язково ;)
Д.Максим "Інтригант"! Люди ж заснути не зможуть.... 😊 Дякую за урок! Вам "Навчальні заклади" мають зарплатню платити,за ваші уроки! Нажаль ваших уроків не було під час мого Навчання ....
100%, я матеріалознавство, технологію машинобудування прєзірав, там були нудні прєподи, були і кончені, і тому я так сяк засвоїв матеріал, але дивлячись ДМ, стало цікаво.
С нетерпением буду ждать такую втулку с полукругом, встречал их на точиле, и всегда думал нахер они такое там сделали😄
Видать на срыв лучше держит, нужно площадь считать!
@@ВикторВиктор-ы9ю6м ну на срыв оно конечно лучше держит чем просто цилиндр, но как показывает практика для затяжки камня на наждаке с головой хватает просто двух шайб и гайки. А если в другом механизме то шпонка будет на срыв намного лучше.
Всё думал, где такую втулку я мог встречать в жизни. Вспомнил - в рукоятке от советской мясорубки! :-)
@@__AleM__ чуток другая, там ещё конусность присутствует!
@@__AleM__ аа точно, и мне напомнили)))
Ещё один вид брака - несоосность оси отверстия с осью направления инструмента (плоскость детали с отверстием не перпендикулярна оси движения инструмента).
Оу є бебі))
Є ше шостий вид браку, називається "забули надовбати"
+ моя ПОВАГА👍
Чудовий станок, але є шанс втратити 6% підписниць 😉
Все тугенько, як у Орисі 😂😂
По дідівській традиції це діло треба замочити чекушкою)
Класно все
І, у-у-х завантажуємо для offline перегляду під час вимкнення світла.
Головна проблема - не зірватися раніше. Бо "то ж на НовийРік"!
Дякую.
Центр на центр получается далеко не всегда. 54:50. Вы не сможете заточить и выставить все свои долбяки (резцы), по оси стола. Обновление станка - просто великолепное!
Мається на увазі не міняючи інструмент
Дядько має нову цяцьку😍
Шановний Дядюку Максиме, можете спробувати зробити різець у формі тонкого сегмента: з плоским лезом для лиски і заокругленням для гарної циліндричної поверхні. Тоді лиска вийде красива і правильної форми.
Есть же способы, которые позволяют выбирать люфт пружинами. Видел в такое в радиоприемнике на регуляторе настройки КПЕ. Понятное дело что там нагрузки никакой по сравнению с этим. Интересно, есть ли способы на таких, относительно нагруженных узлах, этот люфт убрирать постоянно? Ведь червяк и колесо изнашиваются и точность будет уходить.
👍
👍👌