Rzut cechowany - przebieg drogi i placu w terenie: Roboty ziemne - podstawowe pojęcia (2 z 9)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 січ 2022
  • Rozdział poświęcony jest podstawowym pojęciom wykorzystywanym przy rozwiązywaniu przebiegu placu i drogi w terenie. Obrazuje, kiedy mamy do czynienia z drogą, a kiedy z placem, w jakim momencie stosujemy nasyp, a w jakim wykop, oraz co to jest linia zerowa.
    🤑Z kodem: YTR30 30% taniej!🤑
    👉 Film jest częścią kursu, który jest dostępny tutaj: www.dobrykorepetytor.pl/kurs/...
    👉 Opis całego kursu:
    Jest to kolejny kurs o rzucie cechowanym, skupiający się na przedstawieniu robót ziemnych, do którego zrozumienia warto zapoznać się z kursem podstawowym. Materiał dedykowany jest wszystkim, którzy na studiach spotykają się z rzutem cechowanym - bez przebiegu placu i drogi w terenie wówczas się nie obejdzie.
    W ramach kursu wytłumaczę, co rozumiemy przez pojęcie placu, drogi, i robót ziemnych. Omówię sposób znajdowania linii zerowej w różnych sytuacjach. Na przykładach zilustruję, jak zakładać skarpy nasypów i wykopów przy placu i drodze, zarówno prostej, jak i po łuku, oraz jak wyznaczyć połączenie skarp. Wytłumaczę, do czego można wykorzystać punkty pozorne i jak wykonstruować punkty maksymalne szukanej krawędzi z terenem (co w potocznym języku studenckim często bywa nazywane „kokardką”). Przedstawię przydatne schematy postępowania w zależności od rodzaju zadania, których można z powodzeniem używać w często spotykanym dużym projekcie.
    Dla bardziej wymagających jeden rozdział został poświęcony płynnemu przejściu między placem i drogą. Wyjaśnię w nim, co kryje się pod sformułowaniem „łuk pionowy” i jaki ma to wpływ na dalsze rozwiązywanie zadania, na stopniowanie drogi i zakładanie warstwic nasypów czy wykopów.
    Pod koniec, wykorzystując jako podkład przedstawione podczas kursu zadania, pokażę, jak wykonać przekrój rozwiązanego kawałka drogi lub placu, stanowiący często zwieńczenie projektu drogi.

КОМЕНТАРІ •