Niesamowicie merytoryczny materiał. Pomimo że łowie w okolicy Warszawy to i tak cieszę się że mogłem czegoś się nauczyć. Bardzo dziękuje za poświęcony czas na stworzeniu tego materiału. Brawo :)
Krótko, zwięźle i na temat. Skarbnica wiedzy dla początkujących wędkarzy, którzy dopiero uczą się czytać rzekę, ale także i stary wyjadacz coś z tego wyniesie. Łapka w górę! Pozdrawiam - wędkarz znad warszawskiej Wisły :)
Rewelacja.Tyle już napisano na ten temat a tu kilkanaście minut i wszystko jasne. Kopalnia wiedzy o łowieniu w rzece. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy
Grzegorz materiał genialny!! Mieszkam ca. 500km od Malczyc i raczej nigdy na Odrze nie połowię, ale dopiero dzięki Tobie ta rzeka stała się dla mnie bliższa i ciekawsza :) Pokazuj proszę dalej swoją pasję, bo robisz to pięknie!
Witam i pozdrawiam super filmik bardzo dużo z niego się nauczyłem bo zawsze mam kłopoty z łowieniem na rzece myślę że teraz to się zmieni jeszcze raz pozdrawiam.
witam oglądając twoje filmy zastanawiałem się czemu brzegi rzeki są takiego kształtu teraz już wiem, pozdrawiam i życzę zdrowia , było super, ale zostan w domu
@@ZanetyGrabowski oglądałem pana filmy i chciałem spróbować na wiśle pańskich metod połowu, ale niestety nam Wisle zatruli g.... i po wędkowaniu. Pozdrawiam
Genialny film! Masa wiedzy! Świetna robota! A ujęcia takie, żę chociaż mam tam 300 km to jeśli koronawirus pozwoli to pojadę tam popływać belly za klenio-bolenio-sumem!
Wiele lat łowiłem na Wiśle moim ulubionym miejscem był napływ i często były to spokojne miejsca z rynienką prostopadłą do szczytu ostrogi , gdzie lubiły żerować ryby .
Wychowałem się nad Wisłą. Cała moja młodość należy do tej rzeki. Znałem instynktownie wszystko. Woziłem znajome dziewczyny na grzbiecie ze strony na stronę. To piękne czasy. Znam tę rzekę lepiej niż siebie. I ja kocham.
Cześć. Są tam gdzie zimują, a o te dane trudno bo są zmienne. Niemniej jak już są to najlepszym miejscem do ich połowu będą najgłębsze klatki i właśnie ich środek. Nie warkocz czy rynna, ale środek. Nie każda klatka spełni ten warunek. Generalnie na filmie mówiłem, że środek jest najmniej atrakcyjny bo się zapiaszcza. Nie na każdej klatce to występuje, więc takie mogą być skuteczne. Pozdr
Świetny film! Dobrym miejscem są rozbicia nurtu, czyli tam gdzie od głównego oddziela się prąd wsteczny. Jedno mnie zastanawia - dlaczego ostatnia główka jest tak dobrym miejscem? Pierwsza, to rozumiem - najwięcej się odkłada. Na prostą logikę, każda kolejna powinna być trochę słabsza. Na ostatniej nurt odbija pod przeciwległy brzeg (jeśli łowimy po wewnętrznej stronie zakrętu). Gdzie tkwi haczyk? :)
Witam. Dziękuję za ocenę. 0:45 pod literami "eki", to ostatnia klatka, nurt płynie od lewej strony do prawej. Widać wyraź biały nalot na rzece i zobacz jak blisko warkocza. Ta sama klatka 14:22 jak strzałka, zobacz ślad jaki zostawia rzeka w pobliżu napływu. Tak się dzieje, czasami sam nie rozumiem rzeki, która niesie niespodzianki. Oczywiście ma znaczenie jej usytuowanie na stronie . W tych konkretnych przypadkach przywołana, ostatnia ostroga jest na zewnętrznym łuku. Na 13:00 te ostatnie klatki oznaczone strzałkami też są na zewnętrznym łuku. Jakieś prawo fizyki tu działa, plamy na rzece z widoku z góry tego dowodzą. Ja zawsze na tych ostaniach miałem znakomite wyniki. Poza tym zauważ na schemacie nr 2 mojego artykuły z pierwszej części. Na pierwszą ostrogę bije nurt ten przybrzeżny, na drugą ten z bliżej środka, na trzecią ( najdłuższa strzałka ) ten już środkowy. Na tych ostatnich jest duże zamieszanie w okolicy warkocza i to tam łowiąc w pobliżu są znakomite efekty. Oczywiście wiele jest tu teorii, a rzeka i ryby to nie matematyka. Zawsze lokalne miejsce weryfikuje prawdziwość, czasami dobrze nie zakładać niczego. Niemniej ja ze swojego życia przekazałem doświadczenie we wnioskach, które doznawałem regularnie katując pierwsze i ostatnie ostrogi, na tych środkowych nie umiałem się znaleźć. Pozdro.
@@ZanetyGrabowski OK, faktycznie chodziło mi o zewnętrzny łuk ;) Może być tak, że na ostatnią ostrogę trafia też pokarm częściowo wynoszony z poprzednich ostróg, dokładając do tego, co przynosi sam środkowy nurt. To by miało sens.
Witaj, doskonaly material szkoleniowy nie tylko dla nowicjuszy .. Moglbym Cie prosic o informacje dotyczaca lokalizacji rzeki z tego materialu ? Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam :) ps. nie poprzestawaj ...dobra robota :)
Raczej na zimę, teraz nie mam czasu na to, zbieram materiał na piekielnie trudny temat, który ma związek również z prostymi odcinkami i opaskami. Temat dokończę. Pozdr
Pozdrowienia z nad sandomierskich główek. Fachura jak się patrzy co prawda ja doszedłem do tego lata temu i nawet nie wiedziałem że te miejsca na główkach maja nawy.Ja jedynie bym dodał że miejsca zapływowe (te najbliższe głęboczkowi) często "zjadają" zestawy przez stryktury ilaste na dnie i małże. Ale to tylko moje zdanie.
Jest to możliwe, niemniej mi nie udało się go dostrzec, a obejrzałem wspomniany fragment na przesłanym pliku lepszej jakości. Podpowiedz w której części ekranu coś się wyłania. Pozdr
Juz ogladalem to z 20 razy i chyba komentowałem jak nie jeden jego film kurwa gość jest niesamowity albo oboje jesteśmy tak samo jebnieci na punkcie Ryb. Nie wiem czy to skasują za cenzurę ale pisze prosto ligancko jasno tak jak on opisał Rzeke xD
Wszystko ładnie pięknie. Ale proszę nie mówić głupot pt. Ze ryba piasku nie lubi bo skrzela jej zatyka. Otóż drogi panie piasek jest rybom potrzebny tak samo jak woda. Otóż piasek służy do czyszczenia skrzel od pasożytów i innych drobnoustrojów. Każda ryba przewiewa piasek przez skrzela podczas jedzenia jak i po. Proponuje poczytać literaturę niż wprowadzać ludzi w błąd. Pozdrawiam.
Dziękuje za uwagę. To może kolega wyjaśni zjawisko, dlaczego mniej jest ryb w zapiaszczonych odcinkach? Pomijam miejsca, gdzie piach występuje na całej długości rzeki. Akwarium to nie rzeka, a w niej ryba ma swobodny wybór przebywania. Nie neguje przekazanej informacji i nawet za nią dziękuję. Komentarz w nosi do treści uzupełnienie. A zapiaszczanie skrzel nie nazwał bym głupotą. Pozdrawiam
Odpowiedz jest bardzo prosta. Tam gdzie prąd wody nanosi piach woda staje się bardzo płytka oraz dużo bardziej doświetlona. Ryby bardziej żerują na wodach głębszych i chłodniejszych. Rzeka w całości składa się z pokładów piachu lecz w wielu miejscach są również kamienie przy których i pokarm lepiej. Oczywiście moja wypowiedz nie jest z tych uszczypliwych , i proszę jej tak nie odbierać. Proszę napisać coś więcej o zapiaszczeniu skrzel , ponieważ nigdy o czymś takim nie słyszałem. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć ze prawie 80% ryb pobiera pokarm tylko i wyłącznie z dna a co za tym idzie , za każdym razem pobiera również i piasek. Tymczasem mieszam zanente od Pana i jadę sprawdzić jej działanie ;) pozdrawiam
Zasięgnałem rady od ichtiologa który bada ryby w laboratorium te nasze rzeczne i odpowiedział mi co mógł mieć pan na myśli pisząc o zapiaszczeniu skrzeli. Otwórz występuje coś podobnego a mianowicie zator skrzeli śluzem w wyniku stresu , zmian parametrów wody , zaskarżeniem organizmu lub zanieczyszczenia wody i wtedy do śluzu może przyklejać się piach. Pozdrawiam :)
@@tatakuby1 Witam jeszcze raz. Dziękuję za poświęcony czas na wyjaśnienie zagadnienia, które mi też się przyda. W zasadzie wszystko jasne, mogę tylko dopowiedzieć od siebie, że ja ZAWSZE przekazuje to co sam się nauczyłem, wywnioskowałem, lub omówiłem wspólnie z kolegami. Nigdy nie kopiuje niczego z internetu, a pojęcie zapiaszczenia skrzeli to moje pojęcie nie z Google czy literatury. W artykule moim na który powołałem się w filmie już na samym początku w 1 części zwróciłem uwagę, że są to moje przemyślenia i chcę się z nimi podzielić, a postawione tezy niekoniecznie muszę być prawidłowe....... Ichtiolog to specjalista i niech jego zdanie się liczy. Pozdrawiam. Ps, mam nadzieję, ze połów się udał.
Bardzo ciekawy komentarz. Na chwilę go zostawię, by widzowie jakiś czas mogli się z nim zapoznać i mieli ubaw, potem z godnie z opisem do filmu usunę go, bo buractwa na swoim kanale nie będę tolerował i gonie jako kot szczury, które próbują się w nim zagnieździć.
Niesamowicie merytoryczny materiał. Pomimo że łowie w okolicy Warszawy to i tak cieszę się że mogłem czegoś się nauczyć. Bardzo dziękuje za poświęcony czas na stworzeniu tego materiału. Brawo :)
Niech służy wiedza, pozdrawiam serdecznie
Dziękuję za wytłumaczenie tematu. Masz dar do przekazywania wiedzy.
Dziękuje również, pozdr
Takie materiały to skarbnica wiedzy. Nie kolejny film z cyklu „jaka wędka, jaki kołowrotek”, jakich pełno. To jest podstawa skutecznego łowienia!
Witam, potwierdzam. Pozdro
Naprawdę świetny materiał, dzięki dużo się dowiedziałem. Niby rzeczy oczywiste a jednak nie pomyślałem o tym wszystkim.
Miło mi pozdrawiam.
Krótko, zwięźle i na temat. Skarbnica wiedzy dla początkujących wędkarzy, którzy dopiero uczą się czytać rzekę, ale także i stary wyjadacz coś z tego wyniesie. Łapka w górę! Pozdrawiam - wędkarz znad warszawskiej Wisły :)
Cześć, dziękuje bardzo za ciepłe słowa. Pozdro
Bardzo fajnie podane informacje. Konkretnie. Rzeczowo.
Dziękuję! I pozdrawiam serdecznie!
Również pozdro!
Łowie na wisle nie znam tej rzeki i właśnie szukałem takich informacji, dzięki bardzo🙂
Miło mi, pozdr
Rewelacja.Tyle już napisano na ten temat a tu kilkanaście minut i wszystko jasne. Kopalnia wiedzy o łowieniu w rzece. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy
Witam. Świetnie, że wszystko stało się jasne. Pozdrawiam
Super materiał. Dziękuję za udostępnioną wiedzę 😊.
Niech służy, pozdrawiam serdecznie
Wysokobudżetowa produkcja słyszę! Inni z drona to robią a widzę że ty się bawisz na maksa! ;)
Pozdr
Dziękuję Ci za wyjaśnienie. Co chwila słyszałem o ostrogach, klatkach, zaplywach i napływach teraz już wiem co owe zwroty znaczą. Łapka w gore💪
Nie ma za co. Pozdro
Bardzo dziękuję! właśnie obejrzałem jeden z najciekawszych filmów na YT. Bardzo mocno kibicuję w rozwoju kanału i trzymam kciuki za kolejne odcinki.
Cześć . Dziękuje , zobaczymy co przyniesie przyszłość. Pozdro
Każdy film coraz lepszy! Dzięki za masę wiedzy :)))
Świetny opis. Brawo.
Pozdrawiam
Nikt by lepiej nie przedstawił tych zagadnień, brawo i dziękuje.
Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie
Mega materiał dla rzecznych łowców !
Pozdrawiam naszego mistrza super jak zawsze ciekawie.
Dziękuję i również pozdro
Dzięki za filmik, pomocny bardzo, włączam następny.
Pozdrawiam
Grzegorz materiał genialny!! Mieszkam ca. 500km od Malczyc i raczej nigdy na Odrze nie połowię, ale dopiero dzięki Tobie ta rzeka stała się dla mnie bliższa i ciekawsza :) Pokazuj proszę dalej swoją pasję, bo robisz to pięknie!
Cześć. Nie da darmo mówię, że Odra to moja druga żona. Pozdro
Super film wiedza zawarta w pigułce brawo Ty
Świetny film, masz naprawde dużą wiedze. Czekam na nastepna czesc.
Witam i pozdrawiam super filmik bardzo dużo z niego się nauczyłem bo zawsze mam kłopoty z łowieniem na rzece myślę że teraz to się zmieni jeszcze raz pozdrawiam.
Tego życzę, pozdrawiam
witam oglądając twoje filmy zastanawiałem się czemu brzegi rzeki są takiego kształtu teraz już wiem, pozdrawiam i życzę zdrowia , było super, ale zostan w domu
super filmik az chce sie oglądać czekam juz na nastepny pozdrawiam
Szacunek za wiedzę ... Dużo pomogłeś :D Najlepszego !!!!
Cieszę się, pozdr
Film zrobiony z Pasją👌 bardzo Ciekawie opowiedziane od A do Z.
Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie
@@ZanetyGrabowski oglądałem pana filmy i chciałem spróbować na wiśle pańskich metod połowu, ale niestety nam Wisle zatruli g.... i po wędkowaniu.
Pozdrawiam
Genialny film! Masa wiedzy! Świetna robota! A ujęcia takie, żę chociaż mam tam 300 km to jeśli koronawirus pozwoli to pojadę tam popływać belly za klenio-bolenio-sumem!
Pięknie powiedziane. 😉 💪
Super Film.👍Pozdrawiam
Wiele lat łowiłem na Wiśle moim ulubionym miejscem był napływ i często były to spokojne miejsca z rynienką prostopadłą do szczytu ostrogi , gdzie lubiły żerować ryby .
Ciekawy odcinek tego brakowało. Leci subik i łapka 😁
Hallo... Dobry materiał dla mnie... Dla początkującego.. Dzięki.
Genialny film. Wiecej takich 💪
Dziękuję i pozdrawiam.
Super. Pozdrawiam.
Witaj, pozdrawiam również
Świetny materiał łapa w górę i czekam na następny
Dużo wiedzy
Pozdrowienia, niech służy.
Prosz zrobić materiał o tym jak nęcić kulami - gdzie te kule potem spływają itd . Dziękuję
Witam. Będzie. Pozdr
Materiał pierwsza klasa
Super poradnik,pozdrawiam
Bardzo ciekawy malerial. Pozdrawiam!!!
Super. wiedza sie przyda.
Wychowałem się nad Wisłą. Cała moja młodość należy do tej rzeki. Znałem instynktownie wszystko. Woziłem znajome dziewczyny na grzbiecie ze strony na stronę. To piękne czasy. Znam tę rzekę lepiej niż siebie. I ja kocham.
Gratuluje miłości. Znam to uczucie, pozdr
Jak zwykle fachowa robota.Pozdrowienia.ave virus.
Super film pozdrawiam
Mega film👍
Jestem pid ogromnym wrazeniem! Film trafia na grupe nasza na fejsie...jednoczesnie zapraszamy tworce na grupe..pozdro
Gdzie szukać leszcza w listopadzie ,grudniu? W nurcie, czy w tej rynnie czy gleboczku?
Cześć. Są tam gdzie zimują, a o te dane trudno bo są zmienne. Niemniej jak już są to najlepszym miejscem do ich połowu będą najgłębsze klatki i właśnie ich środek. Nie warkocz czy rynna, ale środek. Nie każda klatka spełni ten warunek. Generalnie na filmie mówiłem, że środek jest najmniej atrakcyjny bo się zapiaszcza. Nie na każdej klatce to występuje, więc takie mogą być skuteczne. Pozdr
Doświadczenie mówi że masz rację. Na napływie zawsze były brania ;)
Uczyłem się na napływie, od niego zaczynałem. Pozdr
Super film👍
Miło mi, pozdrawiam.
mistrzowski film wiecej !!
Będą, wymaga to masę czasu i nakładu, ale dokończę serię. Pozdr
Świetny film! Dobrym miejscem są rozbicia nurtu, czyli tam gdzie od głównego oddziela się prąd wsteczny. Jedno mnie zastanawia - dlaczego ostatnia główka jest tak dobrym miejscem? Pierwsza, to rozumiem - najwięcej się odkłada. Na prostą logikę, każda kolejna powinna być trochę słabsza. Na ostatniej nurt odbija pod przeciwległy brzeg (jeśli łowimy po wewnętrznej stronie zakrętu). Gdzie tkwi haczyk? :)
Witam. Dziękuję za ocenę. 0:45 pod literami "eki", to ostatnia klatka, nurt płynie od lewej strony do prawej. Widać wyraź biały nalot na rzece i zobacz jak blisko warkocza. Ta sama klatka 14:22 jak strzałka, zobacz ślad jaki zostawia rzeka w pobliżu napływu. Tak się dzieje, czasami sam nie rozumiem rzeki, która niesie niespodzianki. Oczywiście ma znaczenie jej usytuowanie na stronie . W tych konkretnych przypadkach przywołana, ostatnia ostroga jest na zewnętrznym łuku. Na 13:00 te ostatnie klatki oznaczone strzałkami też są na zewnętrznym łuku. Jakieś prawo fizyki tu działa, plamy na rzece z widoku z góry tego dowodzą. Ja zawsze na tych ostaniach miałem znakomite wyniki. Poza tym zauważ na schemacie nr 2 mojego artykuły z pierwszej części. Na pierwszą ostrogę bije nurt ten przybrzeżny, na drugą ten z bliżej środka, na trzecią ( najdłuższa strzałka ) ten już środkowy. Na tych ostatnich jest duże zamieszanie w okolicy warkocza i to tam łowiąc w pobliżu są znakomite efekty. Oczywiście wiele jest tu teorii, a rzeka i ryby to nie matematyka. Zawsze lokalne miejsce weryfikuje prawdziwość, czasami dobrze nie zakładać niczego. Niemniej ja ze swojego życia przekazałem doświadczenie we wnioskach, które doznawałem regularnie katując pierwsze i ostatnie ostrogi, na tych środkowych nie umiałem się znaleźć. Pozdro.
@@ZanetyGrabowski OK, faktycznie chodziło mi o zewnętrzny łuk ;) Może być tak, że na ostatnią ostrogę trafia też pokarm częściowo wynoszony z poprzednich ostróg, dokładając do tego, co przynosi sam środkowy nurt. To by miało sens.
Mega!
Dziękuje, pozdr
Witaj, doskonaly material szkoleniowy nie tylko dla nowicjuszy .. Moglbym Cie prosic o informacje dotyczaca lokalizacji rzeki z tego materialu ? Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam :) ps. nie poprzestawaj ...dobra robota :)
Dziękuję. Okolice Lubiąża 10 km odcinek rzeki. Pozdro
@@ZanetyGrabowski dziekuje :)
👍👍👍
Witam, gdzie mogę znaleźć ten artykuł z początku filmu?
Witam. Linki w opisie filmu. Przez dwa dni serwer miałem nieczynny i nie mogłem ich wstawić, wszystko już działa. Pozdrawiam
Czekam na odcinek 2
Z filmiku wynika ze głęboko jest blisko główki? Ja zawsze rzucam daleko
Tak, ale to nie matematyka. Niemniej najczęściej najgłębiej jest właśnie blisko. Pozdr
Kiedy kolejna część???
Raczej na zimę, teraz nie mam czasu na to, zbieram materiał na piekielnie trudny temat, który ma związek również z prostymi odcinkami i opaskami. Temat dokończę. Pozdr
Pozdrowienia z nad sandomierskich główek. Fachura jak się patrzy co prawda ja doszedłem do tego lata temu i nawet nie wiedziałem że te miejsca na główkach maja nawy.Ja jedynie bym dodał że miejsca zapływowe (te najbliższe głęboczkowi) często "zjadają" zestawy przez stryktury ilaste na dnie i małże. Ale to tylko moje zdanie.
👍✋👊
Fajny materiał, lecz niestety zdjecia w artykule nie działają.
Trudno znaleźć przyczynę, zdjęć oryginalnych już nie mam szukamy rozwiązania z informatykiem, pozdr
Z filmu wnioskuje ze lepiej jest lowic na zaplywie..?
To zależy. Gdybym miał wybrać to napływ lepszy, ale nie zawsze da się na nim łowić. Pozdr
Kiedy będzie cz2?
Cześć. Dziś nie znam odpowiedzi na zadane pytanie. Cykl dokończę. Pozdr
linki do strony i sklepu nie działają :(
Witam. Awaria serwera. Będzie działał za niedługo. Pozdrawiam
15:38 sum płynie? :D
Jest to możliwe, niemniej mi nie udało się go dostrzec, a obejrzałem wspomniany fragment na przesłanym pliku lepszej jakości. Podpowiedz w której części ekranu coś się wyłania. Pozdr
@@ZanetyGrabowski prawy dolny róg, ale możliwe że to fale wody robią złudzenie :) Pozdr i dzięki za film + artykuły!
Juz ogladalem to z 20 razy i chyba komentowałem jak nie jeden jego film kurwa gość jest niesamowity albo oboje jesteśmy tak samo jebnieci na punkcie Ryb. Nie wiem czy to skasują za cenzurę ale pisze prosto ligancko jasno tak jak on opisał Rzeke xD
Dziękuje, raczej jesteśmy tak samo jeb...ci. Pozdr
Co to za rzeka?
Witam. Odra.
Malczyce ?
Nie, czołówka na zdjęciu to nie Malczyce, ale okolica . Pozdrawiam
Zdegradowana rzeka
Grabek na PREZYDENTA
Lepiej nie, pozdrawiam
Czarna magia 🙄
Nie taka czarna, rzeka przemawia swoim językiem, da się go zrozumieć pod warunkiem, że stale ją obserwujemy przy różnych stanach wody. Pozdr
Rzeka jakaś czerwona ...baby z okresami się tam kąpią?
Też. Pozdr
@@ZanetyGrabowski 😂
Wszystko ładnie pięknie. Ale proszę nie mówić głupot pt. Ze ryba piasku nie lubi bo skrzela jej zatyka. Otóż drogi panie piasek jest rybom potrzebny tak samo jak woda. Otóż piasek służy do czyszczenia skrzel od pasożytów i innych drobnoustrojów. Każda ryba przewiewa piasek przez skrzela podczas jedzenia jak i po. Proponuje poczytać literaturę niż wprowadzać ludzi w błąd. Pozdrawiam.
Dziękuje za uwagę. To może kolega wyjaśni zjawisko, dlaczego mniej jest ryb w zapiaszczonych odcinkach? Pomijam miejsca, gdzie piach występuje na całej długości rzeki. Akwarium to nie rzeka, a w niej ryba ma swobodny wybór przebywania. Nie neguje przekazanej informacji i nawet za nią dziękuję. Komentarz w nosi do treści uzupełnienie. A zapiaszczanie skrzel nie nazwał bym głupotą. Pozdrawiam
Odpowiedz jest bardzo prosta. Tam gdzie prąd wody nanosi piach woda staje się bardzo płytka oraz dużo bardziej doświetlona. Ryby bardziej żerują na wodach głębszych i chłodniejszych. Rzeka w całości składa się z pokładów piachu lecz w wielu miejscach są również kamienie przy których i pokarm lepiej. Oczywiście moja wypowiedz nie jest z tych uszczypliwych , i proszę jej tak nie odbierać. Proszę napisać coś więcej o zapiaszczeniu skrzel , ponieważ nigdy o czymś takim nie słyszałem. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć ze prawie 80% ryb pobiera pokarm tylko i wyłącznie z dna a co za tym idzie , za każdym razem pobiera również i piasek. Tymczasem mieszam zanente od Pana i jadę sprawdzić jej działanie ;) pozdrawiam
Zasięgnałem rady od ichtiologa który bada ryby w laboratorium te nasze rzeczne i odpowiedział mi co mógł mieć pan na myśli pisząc o zapiaszczeniu skrzeli. Otwórz występuje coś podobnego a mianowicie zator skrzeli śluzem w wyniku stresu , zmian parametrów wody , zaskarżeniem organizmu lub zanieczyszczenia wody i wtedy do śluzu może przyklejać się piach. Pozdrawiam :)
@@tatakuby1 Witam jeszcze raz. Dziękuję za poświęcony czas na wyjaśnienie zagadnienia, które mi też się przyda. W zasadzie wszystko jasne, mogę tylko dopowiedzieć od siebie, że ja ZAWSZE przekazuje to co sam się nauczyłem, wywnioskowałem, lub omówiłem wspólnie z kolegami. Nigdy nie kopiuje niczego z internetu, a pojęcie zapiaszczenia skrzeli to moje pojęcie nie z Google czy literatury. W artykule moim na który powołałem się w filmie już na samym początku w 1 części zwróciłem uwagę, że są to moje przemyślenia i chcę się z nimi podzielić, a postawione tezy niekoniecznie muszę być prawidłowe....... Ichtiolog to specjalista i niech jego zdanie się liczy. Pozdrawiam. Ps, mam nadzieję, ze połów się udał.
Jesteś mądry jak Maćka kot wpierdolil świeczkę i siedział po ciemku
Bardzo ciekawy komentarz. Na chwilę go zostawię, by widzowie jakiś czas mogli się z nim zapoznać i mieli ubaw, potem z godnie z opisem do filmu usunę go, bo buractwa na swoim kanale nie będę tolerował i gonie jako kot szczury, które próbują się w nim zagnieździć.
@@ZanetyGrabowski haha dokladnie. Pozdrawiam i zdrowka✌
lubie twoje filmy, ale montaż z tymi zoomami jest irytujący.
Witam. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam serdecznie