@@canadaua 😁😁 приходьте до нас на курси і якщо знайдете хоча б одну відмінність, від пояснення цієї теми тут та у нас на курсах - ми повернемо вам гроші)
Та і сам текст завдання якось по-дебільному написано, типу, це реальна ситуація і вони складають ЄВІ, тобто два тести складають максимум? Чи це якісь ліві тести, що взагалі відбувається… Варіанти відповіді В і Г теж якісь кончені, бо і те, і те може бути правильним, бо дійсно ж є студенти, які готуються до англійської, а до права ні, і навпаки. Тут вже чиста вгадайка або інтуїція або читайте між рядків.
Питання до питання 2: якщо коло А повністю намальовано в колі П, це означає що всі елементи (студенти) із кола А входять і в коло П, так? Якщо так, то не зрозуміло на якій підставі у варіанту В (17:34) коло А повністю включено в коло П? Це ж не витікає із умов задачі. Дякую за пояснення.
Дякую! Найскладніше для мене завдання 3, хоча інтуїтивно дала правильну відповідь, але до кінця не розуміла чому😂. Після чіткого пояснення вже з'явилось прозріння.
завдання максимально відірвані від реальності. навіщо мені як медику-аспіранту це? щоб писати статистику? Господи яка дурня... за Вашу роботу дякую, просто плавить вже від цих дурних загадок і безсилості що не можу підготуватись
Питання 2 ( 15:00) як на мене невірно розтлумачено 3тю умову завдання. В ньому стверджується про те що до права готуються тільки частина студентів які готуються до німецької. З цього твердження не випливає що до права готуються студенти які не готуються до німецької. Коло студентів що готуються до права має бути в середині кола тих що готуються до німецької. Отже з цього випливає що вірні логічні висновки А, В, Г
воно не всередині, тому що не сказано, що ВСІ студенти з права. Тому вони можуть тільки перетинатись. Але відповіді не мають до цього відношення. А - ми не знаємо. Недостатньо умов. Це мінус. В - ми не знаємо. Недостаньо умов. В задачах на логіку недостатність умов означає, що відповідь не підходить.
довго в'їзжав про коробки, але впорався, малюнок трохи в оману вводить, якщо взяти по умові, то треба відкривати 4 коробки з етикетками Снікерсів, і в них будуть Лайн та Марс, після третьої коробки стане зрозуміло, що лишилось(лайн чи марс). А коробки з етикетками Лайн І Марс - очевидно, що там снікерси, так як всі етикетки не відповідають дійсності. фух, дякую за відео про розв'язування, це виявляється дуже просто, тільки треба розібратись)
Рекомендуємо ще раз послухати пояснення до підходу вирішення завдання) Ми спростовуємо варіанти, а не підтверджуємо) Натомість ви витратили час, написати декілька коментарів, замість того, щоб спробувати розібратися!
Питання по 3-му завданні. Автор сказав що мінімальна кількість коробок яку треба відкрити, щоб точно з'ясувати вид цукерок у кожній коробці це 3. Але в найгіршому випадку коли відкриваємо перші 3 коробки і вони всі снікерс то тоді 3-х не достатньо. Якщо відкривати в такій послідовності 4 коробки снікерс, 2 марс і 2 лайон. Тоді нам потрібно буде зробити 7 спроб, щоб з'ясувати цукерки у всіх коробках. І правильна відповідь це варіант В. 7
Ви мабуть не уважно слухали. Там є додаткова умова яка дозволяє одразу зрозуміти де снікерси. Тобто з 8 коробок залишаєтся розібратися з чотирма де марс та лайон. І виходить що правильна відповідь таки 3.
в коробці з надписом снікерс - не може бути снікерса, бо "інформація на жодній з них не відповідає дійсності", в сникерсах полюбому 2 марси та 2 лайони. автор не дуже чітко пояснює, чи я тупий і не зміг його зрозуміти, і поки не перечитав декілька разів, не зрозумів.
А де в умові написано, що у 4 коробках точно снікерс і нас це видно?? Якщо не відомо нічого, то найгіршим варіантом може бути наступний: ви відкриваєте 4 коробки і підряд випадає снікерси(це вже 4 спроби), далі ви відкриваєте ще дві коробки і там, наприклад, Марс, і тільки після 6 відкритих коробки, згідно з умовою більше нічого, окрім Лайна бути не може(так як у нас за умовою 8 коробок в загальному, 2 з яких точно Лайн а 6 ми відкрили, отже 7 і 8 коробки явно будуть з Лайном. Тому відповідь буде - 6 спроб (це найгірший варіант при якому ми ТОЧНО впевнюємось у начинці коробок
Навіть якщо не брати до уваги те, що інформація на жодній з коробок не відповідає дійсності, потрібно 7 спроб. Хто сказав що в 5 і 6 коробках будуть тільки лайни, або тільки марси?
@@helenj413ми відкриваємо лише коробки з етикетками «снікерс», так як в «марс» і «лайн» 100% будуть цукерки снікерс, згідно з умовою що «на всіх коробках неправильні етикетки». Тому відкривати більше 3-ох не потрібно
Дякую за відео! А чому в третьому завданні Ви почали відкривати коробки саме зі снікерсами, якщо відкривати коробки спочатку з етикетками Lion, Mars, буде більше ніж 3 варіанти. Хіба не так?
Привіт) Ми для цього і робили першу дію - а саме, аналізували, чому коробки з етикетками лайн і марс нам не потрібно відкривати, а просто відставити. Бо ми вже 100% знаємо які там цукерки!
@@tznk_logic а хіба не могли б ми випадково відкрити 3 коробки де отримали б: Лайн, Марс і Снікерс? Тоді вийшло б так, що залишилось би відкрити ще 5 коробок, де ще 1-Лайн, 1-Марс і ще 3 - Снікерс. Здається, що це був би найгірший розвиток подій.
@@aaassyyy так, розумію, що хочете сказати. Але в задачі маємо два кроки: один абсолютний (коли ми чітко можемо зрозуміти, що в коробці), інший - той, що якраз і будує наше незнання, що в коробці. Тому збільшувати кількість відкриттів коробками на яких марси та лайони не коректно, адже ми й так точно знаємо, що в цих коробках.
@@tznk_logic так а якщо ми спочатку відкриємо 4 коробки зі снікерсом, потім 1 марс, 1 лайон. Це вже 6, і тільки коли ми відкриєм 7-му, будемо знати, що в коробці, яка залишилась
@@ДмитрийКальчев-ю7ю так, але сенс в тому, що коли ви відкриваєте 4 коробки зі снікерсами (на яких лежать інші етикетки) ви точно знаєте, що очікувати від відкриття цих коробок. 100% знаєте, що там снікерси і не маєте сумнівів. І навіть якщо йти з цієї тези, і припустити все ж таки, що ми на це не звертаємо увагу, то відповіді 7 немає. Тобто розробник спеціально не давав цей варіант, як відповідь, щоб тестований відкинув цей варіант розвитку подій.
Пояснення до другого завдання - це стьоб чи як? 16:40 - Коло А не може перетинатися з колом П, бо зазначено, що ЖОДЕН студент А не готується до П. Так що не дай боже пійти на його курси, бо це ж буде нервовий зрив, бо викладач сам пояснює всупереч умовам.
Я так зрозумів, що спочатку зображаємо умову у вигляді діаграми (кіл Ейлера), причому якось позначаємо стовідсоткові зв'язки/залежності, вказані в умові, а потім малюємо діаграми, протилежні ‼до варіантів відповідей, і якщо вони не суперечать отим виділеним нами зв'язкам/залежностям, то власне сам варіант відповіді не підходить. Може, трохи заплутано пояснюю)(
Дякую за пояснення. Є питання: в другій задачі (пояснення) я не зрозумів чому коли "Деякі (!) студенти які готуються до логіки не готуються до Англійської мови" коло Логіка в середині кола Англійська мова? Якщо Логіку намалювати в середині Англ мови, то виходить що "ВСІ студенди які готуються до логіки готуються до англ мови", хіба не так?
Всі засипали питанням про цукерки, а мене цікавить завдання2. Чому в першій відповіді де сказано: жоден зі студентів який готується до тесту з анг мови не готується до тесту з права... а ви намалювали кола англ мова і право що перетинаються
Слово "жоден" - "ніхто, ні один" - "ніхто зі студентів який готується до тесту з англ, не готується до тесту з права" - студенти готуються і до того і до того
Так само є питання до другого варіанта відповіді: деякі студенти, які ГОТУЮТЬСЯ до логіки, НЕ ГОТУЮТЬСЯ до англ... Тоді чому автор відео зобразив коло Логіка всередині кола Англ, якщо точно відомо, що частина Логіки не готується до Англ?
Я так зрозумів, що спочатку зображаємо умову у вигляді діаграми (кіл Ейлера), причому якось позначаємо стовідсоткові зв'язки/залежності, вказані в умові, а потім малюємо діаграми, протилежні ❗до варіантів відповідей, і якщо вони не суперечать отим виділеним нами зв'язкам/залежностям, то власне сам варіант відповіді не підходить. Може, трохи заплутано пояснюю)(
не зовсім зрозуміло у 2 завданні варіант а: жоден зі студентів, який готується до англійської, НЕ готується до права, чому часткове перетинання із правом, адже там не "деякі"? А як раз деякі студенти, які готується до логіки , не готуються до англійської .. тобто ж є студенти які готуються до логіки, і не готується до англійської,а коло англ повністю поглинає студентів логіки.
щось зовсім дивне з 3-им завданням. чому ми можемо взагалі бути впевнені в тому, що у четвертій коробці Lion? типу там же може той самий снікерс лежати і вже нам не достатньо буде лише трьох разів щоб відкрити коробки
Не може там снікерс лежати, читайте уважно умову! "Інформація на ЖОДНІЙ з них не відповідає дійсності" Я теж не дочитався умову, через свою неуважність прийняв, що етикеток взагалі немає, і нарахував 7 коробок.
У 2019-2021 році такий формат завдань давали у третій секції "логічне мислення" Наразі тлумачте це як один із варіантів завдання №2 у секції "аналітичне мислення")
Мені цікаво в останній задачі, якщо ми розглядаємо найгірший сценарій, то як бути, якщо 3 коробки буде Снікерса (з 4), то як зрозуміти в яких коробках знаходяться інші цукерки? Дякую за відповідь.
Ми якраз і робимо перший крок, для того, щоб відсіяти усі коробки, у яких є снікерси і їх не відкривати! Радимо передивитися пояснення ще раз, а також очікуємо на підготовці)
@@tznk_logicпередивився пояснення, щось у мене не сходиться в голові. Якщо у нас 4 коробки із снікерсами. Послідовно ми відкривши 3 коробки в яких снікерси маємо у залишку 5 коробок, у яких лишають снікерси, марси і лайони. Відкривши четверту коробку і побачивши там знову снікерси, у нас лишається ще 4 коробки у яких Марс і лайон. Відкриваємо ще 2 коробки, в яких у нас десь Марс, десь лайно. Лишається 2 закриті коробки і ми не знаємо де що, то ж вимушені відкрити сьому коробку
Якщо у нас є 8 коробок, то при найкращому розвитку подій нам потрібно відкрити 4 коробки, бо якщо у нас послідовність М-L-М- то у нас залишається 1 коробка Lion і 4 коробки Snickers. З цього виходить що нам потрібно відкрити ще одну коробку щоб точно знати що там лежить Lion а в інших Snickers.
Але на дві інші задачі відповіли вірно, а для успішного складання в 2024р достатньо і однієї правильної відповіді тому вітаю ви успішно склали іспит (думаю саме така логіка в цьому курсі)
В мене зараз выходить також 3. Розмістити Снікерси так, щоб вони не відповідали етикетці можливо лише у 4 коробки від Марсу та Лайона. І якщо ми відкриємо 3 коробки, в яких повинні бути Снікерси, ми вже будемо знати, що у четвертій.
@@loreeltv проте там же написано що коробки закриті та невідомо які солодощі в середині, тобто зовнішньо коробки мають виглядати однаково, тому щоб зрозуміти в яких коробках етикетки з марсу та лайну треба відкрити ці коробки теж, не можна їх просто відкласти
@@emelicon дивіться, якщо усі цукерки розташовані неправильно, то 4 коробки - з марсом та лайном будуть містити тільки снікерси. Це вже є аксіомою, бо інакше якась коробка буде правильно промаркована. Тобто у нас залишаються лише 4 коробки з невідомим змістом. І в найгіршому сценарії, щоб дізнатися їх вміст, достатньо відкрити 3
Якщо ваша ласка, поясніть, будь ласка, у 2му завданні, чому в першій відповіді де сказано: жоден зі студентів який готується до тесту з анг мови не готується до тесту з права, намалювали кола англ мова і право що перетинаються? одразу дякую за відповідь!)
Тому що в умові ніде не вказано, що ті студенти, які готуються до англійської, не готуються до права. Вказано тільки, що частина студентів, які готуються до німецької, готуються також і до права. Отже ми можемо припускати, що такі студенти, які готуються і до англійської, і до права, існують.
не зрозумів момент на 16 хвилині: спробувати намалювати малюнок, щоб він відповідав дійсності і був неправильним.. Тобто правильна відповідь та, яку неможливо відобразити неправильно?
18:48 Перші питання що в мене виникають, це: 1)порахувати треба до того як вони відкрили чи вже після? 2) І друге питання, якщо до того як вони відкрили треба порахувати, то звідки вони знають що до них приїхало в якій кількості? І як людина що відкрила першу коробку може впевнитися, (якщо етикетка не відповідає дійсності) , що воно не відповідає дійсності і для наступних коробок? Може бути і п'ять коробок зі снікерсами, 2 з лайоном і 1 з марсом і скільки завгодно взагалі комбінацій. 3) То вони дізналися вже після того як відкрили, а потім щось там порахували. Дивна задача Це нам за умовою задачі відомо що до них приїхало, а їм звідки відомо? Якщо не відкрили коробки? То як вони можуть "підтвердити умову" що інформація на етикетці не відповідає дійсності? Якщо треба порахувати до того як вони їх відкрили? Звідки вони можуть про це знати?
Вітаю @TZNK_LOGIC, Чому у варіантах Б і В студенти які готуються до права і не готуються до англійської позначені то два окремих кола, то коло в середині іншого кола? Дякую.
я не зовсім розумію щодо 3 завдання, у нас же всі коробки закриті і нема позначок, щоб дізнатися, в яких саме 4 коробках буде етикетка снікерсу нам же теж треба відкрити ці 4 коробки і побачити, що там не може бути снікерсу, а може бути або лайн або марс? тобто це мало б сенс, якби на коробках одразу були позначки які були переплутані, але ж в умові сказано зворотнє і тоді нам все одно треба працювати з усіма 8 коробками? скажіть де я помиляюся будь ласка......
в частині "жодна не відповідає дійсності". Як по мені просто умова трохи конфліктує по логіці. Ми спочатку кажемо, що все переплутано, і ми не знаємо що де, а потім такі "але таки знаємо, що там точно не те, що на етикетці" (а тоді виявляється що про 4 ми вже точно знаємо і не відкриваючи коробок)
якщо ТОЧНО (дослівно) слідувати умові питання 3 то відповідь має бути Б-2 оскільки МІНІМАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ коробок яку відкриємо може бути 2 (коли нам "повезе" і буде mars+mars чи Lion+lion) і якраз в цьому випадку ми ТОЧНО зясуємо вид цукерок в кожній з них за МІНІМАЛЬНУ кількість яка дорівнює 2 відкриттям
Не зрозуміло, навіщо потрібно співідносити правильну відповідь із неправильними у другому питанні. Здається, що це втрачання часу. Вже маючи схему висловлювання, яку ви зобразили, видно, що її не можна порушити ніякими допустимими маніпуляціями, тому вона і є логічно випливаючою. А у неправильних відповідях висловлювання порушити можливо.
Мені здається що в питанні 2 варіант Б все ж був не вірний малюнок, адже у нас згідно умов не всі студенти які готуютьс до логіки, готуються до англійської. Виправте мене якщо помиляюсь
Якщо вам потрібна саме кола ейлера та завдання з ними, то загугліть! У нашому випадку ми використовуємо кола для вирішення іншого типу завдань) Тому у нашому відео не було пояснення типу завдань про кола ейлера, це трошки інше
Дякую. питання по 3музавданні. Мені здається, що автор зробив помилку що відповідь 3 для ТОЧНОГО з'ясування. Адже коли ми 2 раза відкриваємо коробки, неважливо що ми відкриємо, т.як ми зі 100% вірогодіністю (тобто ТОЧНО) будемо знати що в інших 2 коробках. Тому правильна відповідь 2 - мінміалька кількість. Навіть якщо відкриємо М, Л - то ми знаємо що в двох останніх залишилось М, Л. І також, ми знаємо, що етикетки переплутані - і нам не потрібно відкриівати коробки щоб з'ясувати - ми просто робимо висновок "навпаки" -тобто в залишкових 2 коробках - лежать пеерплутані М і Л. Чи я щось не зрозумів? але наче все дуже логічно. Адже не існіє жодного відсотку, що ми помиляємось відкривши 2 коробки т.як ми з 100% знаємо що буде в інших 2х.
@@tznk_logic пошук найгіршого варіанту нічого складного. я зрозумів де я затупив -я забув, що етикетки всі будуть однакові "снікерс" у залишку і тому по ним неможливо буде зрозуміти за 2 спроби стовідсотково.тому треба 3 щоб точно
Пояснення до 3 задачі, якщо ви подумали, що вам потрібно 4+2=6 варіантів. Уважно треба прочитати умову, там написано: "Як зʼясувалося, етикетки, на яких зазначено назву цукерок, було переплутано...". Це каже нам про те, що на місці Снікерсів (4 шт) буде 2 лайна і 2 марса. Тобто ми всі 8 коробок можемо поділити навпіл і знати, що 4 переплутаних снікерса - це 2 лайна + 2 марса. А решта снікерси, тому відкриває будь-яких 3 коробки не снікерса і визначає що є що
Друге завдання вирішено невірно. Ніде не вказано, що множини А та Л не можуть перетинатись. Тобто студ може готуватись до логіки та англійської, тому на стартовому рисунку кружкт позначчені не вірно. Студенти, що готуються до права можуть також готуватись до логіки і англійської, а можуть і не готуватись. Тому кружок П на стартовій діаграмі нарисований теж не вірно.
це те до чого ми завжди готуємо студентів і той підхід як ми будуємо підготовку. І ось цей бар'єр, коли вони все дуже просто вирішується разом з нами, а потім сідають самі і щось не йде, ми ставимо за ціль завжди долати! Ви тут абсолютно праві)
Друге завдання так і не зрозумів. Спочатку ми малюємо кола, які не перетинаються, потім, раптово, вони вже перетинаються. Не здивує, якщо в тестах будуть і народні загадки з різних часів.
Классный разбор, спасибо. На каком основании в задании 2 вы решили, что Л не пересекается с А? В задании об этом ни слова не сказано, стало быть, не придумывая отсебятины, предполагаем, что пересечение Л и А возможно, а значит не исключено. Итого, верный вариант ответа - А, но не Г. Я ошибаюсь?) Про коробки вы тоже додумали от себя. После открытия 3 коробок, даже если удача дала ЛЛМ, у нас остается 5 неизвестных. Если удача опять не изменит, откроем М и останется СССС. Итого, необходимый минимум при полной удаче - 4 коробке. Если не повезет, придется 7 открывать. В общем, ваша задумка очень классная и принцип вы отлично объяснили, но какой в этом смысл, если сами пользоваться им не умеете? Или вы нарочно проверяете подписчиков))
@@tznk_logic Ок. Передивився. Проблема у самому завданні, та відповідях, просто не корректно составлено. Поясню. Все що не заборонено у завданні, не можна відкидати, як неможливе. Може бути, а може і не бути, 50/50. Тому нема жодної підстави вважати, що Л не може перетинатися з П і А. Зрозуміло, що ви мали на увазі, але в тексті ви це не прописали корректно (гадаю, через це ваше завдання вийшло навіть складніше, ніж очікували). Так як написано - виходить трикутник АПЛ та Н перетинається лише з кутом П - повністю задовільняє завданню, усе інше як раз домисли та вігадування. До цієї точки все классно, прям круте завдання, правда (я навіть не вірно спочатку вирішив). Але тоді усі варіанти відповідей вірні - от тут і проблема.
@@tznk_logic По завданню 3 така саме історія. Спочатку попався на уловку на не врахував що 4 Снігерси відомо з самого початку, обрав 4. Але і у вас помилка с трактуванні. Якби ви написали "Яку мінімальну кількість коробок потрібно відкрити, щоб точно І ГАРАНТОВАННО ПРИ БУДЬ ЯКОМУ РЕЗУЛЬТАТІ з'ясувати вид цюкерок у кожній з них?" все було б по-вашому. Але ви просите МІНІМАЛЬНУ кількість - троху фарту і 2 коробок достатньо, це і є мінімальна кількість. Короче, друге та третьє завдання - це якійсь кот Шредінгера і ви намагаєтесь довести, що він там 100% дохлий. Але це так не працює, звідси і усі сперечання.
@@alexeyalexey2918 кожна завдання має свій алгоритм вирішення. Ціль вказаного завдання, знайти те, що логічно випливає, тобто 100% відповідно до умов завдання. Ваші коментарі пов'язані із нерозумінням до кінця того, що вимагає завдання.
@@tznk_logic Здається у вас якась професійна деформація. На якій підставі можна вважати що при невідомій складовій відповідь точно "ні"? Прекрасно розумію концепцію і послідовніть ваших дій - за це вам дуже дякую. Але, тести складаються для звичайних людей, а не для вашой професійної спільноти та вчителів - саме на цьому постійно акцентують увагу. А у простих людей все просто - все що, не заборонено, не заперечено - не можна виключати як можливе. Тести проходжу з позавчора, до того ніколи цім не займався. В усіх подібнихтестах дуже чітко видна тенденція заплутати, та навіть обдурити. Доходить до абсурду - автори просто забувають іноді, де ця тонка грань між логікою та дешевими хитрощами по типу "перевірки на лоха". Ви дійсно думаєте, що обдуривши таким чином людину можна сказати, що вона мислить не логічно?)
3 задача, не зрозумів чому 3, а не 2, якщо ми відкидаємо коробки зі снікерсами, то лишається тільки всі коробки одного кольору, і якщо ми відкриємо 2 і навіть це випаде 2 марса /лаян, то і так зрозуміло, що наступні 2 марс/лаян.
але якщо відрити 2 коробки, то в коробці можуть бути Марс-Лайн, Лайн-Марс, і тоді ми не можемо знати точно, що лежить в 2-х коробках, які залишилися. Тому потрібно відкрити ще одну. В даному прикладі потрібно знайти мінімальну кількість коробок, які потрібно відкрити у НАЙГІРШОМУ випадку, щоб дізнатись які цукерки містяться в яких коробках. Випадок, який Ви вказали 2 марси або лайни, то не найгірший випадок.
@@ЮліяІгорівна-б5и спробуйте подивитися декілька разів, розвʼязати подібні завдання) У нас ще не було студентів, які рано чи пізно не зрозуміли як користуватися колами)
Чому в 3 завдання відповідь А)3. Пояснюю. В умові сказано що всі етикетки переплутані і не відповідають дійсності, тому в коробках з етикеткою "снікерс" може бути тільки "марс" або "ліон"(але ми не знаємо де саме). Відкривши 3 коробки "снікерс" ми точно знаємо що в 2-х коробках "марс"(або "ліон"), а в третій відповідно "ліон"(або "марс")(дивлячись як повезе). Тобто ми точно знаємо, що знаходиться в 3 коробках, а оскільки "марса" і "снікерса" по 2 коробки випливає, що в останній 4-й коробці "снікерс" знаходиться останній "марс" або "ліон"(дивлячиьсь як повезе). А в інших коробках 4-х залишився "снікерс".
перед тобою 8 коробок. принеси мені саме снікерси. кількісно все те саме. скільки тобі треба спроб(відкривань коробок), щоб я ТОЧНО отримав снікерси???
@@arturostapov8250 Читай уважно умову!!! В твоєму випадку потрібно 0( нуль спроб), тому що в умові сказано, що етикетки переплутані і жодна наклеєна неправильно, а це означає що в коробках з під "снікерса" не може бути снікерса. "Снікерси" будуть будуть в коробках з під "Марса" і "Лайна". Але в завдання сказано "Точний вид цукерок в КОЖНІЙ коробці".
Автор не правий. 3 завдання тільки 4 коробки але при умові, що ти вгадаєш де Lion і Mars за 4 спроби. За 3 спроби ти можеш для прикладу відкрити 2 Lion і 1 МАРС, як ти будеш знати де саме знаходиться ще марс, якщо не відкриєш 4 коробку?
Спробуйте ще раз передивитися пояснення та особливо звернути увагу на умову "етикетки переплутані так, що інформація на жодній із них не відповідає дійсності"! Можливо тоді автор матиме рацію)
У другому завданні. У чому різниця між в і г варіантами? Начеб-то, по правилам математики, української та англійської мов, від перестановки доданків сума не змінюється. Чому варіант "ті, хто готуються до англійської - не готуються до права" не підходить, зате підходить "ті, хто гтуються до права - не готуються до англійської"?
це тому, що у нас є частинка правників, які вчать німецьку і відповідно не вчать англійську, але нам невідомо чи інша частинка правників, які не вчать німецьку, вчать англійську, цього із задачі не випливає
В условии сказано что информация на этикетках на всех коробках не соответствует действительности. Это значит что на коробке со сникерсами не может быть этикетки «сникерс», а значит нам не нужно открывать 4-ую коробку с этикеткой сникерс, так как там всегда будет либо лайн, либо марс, в зависимости от предыдущих 3-ех открытых коробок
Чому у другому завданні німецька та анлійська не перетинаються - слово 'жоден" - означає "ніхто, ні один" Фактично "ніодин зі студентів, які готуються до тесту з німецької, не готується до тесту з англійської" - логічно що ті хто готуються до німецької, готуються і до англійської.
На рахунок питання 3 хочу посперечатись з дуже розумним автором даного відео)) Не вводьте людей в оману. В умови не вказано, що етикетки переплутано в якомусь порядку. Тут відповідь варіант В.7 Читайте уважно умову.
Дякуємо за комплімент!) На жаль є не зрозумілим ваш коментар, щоб спробувати спростувати або підтвердити( Стосовно будь-якої подальшої незгоди із рішенням до цього завдання, рекомендуємо звернутися з офіційним запитом до МОН та УЦОЯО, адже саме вони затверджували вказане завдання)
@@SemSloanА ви самі уважно прочитали? Там написано "інформація на жодній із них не відповідає дійсності", тобто якщо написано снікерс, то там точно не снікерс і виходить так що марс і лайон можна відставити, там точно снікерси.
Це ви вводите людей в оману. Відповідь 3 вірна. Автор не дуже чітко пояснив, що за умовами задачі, в коробках з надписом снікерс, ні в якому разі не можуть знаходитись цукерки снікер, бо етикетки не відповідіють дійсності! Якщо хочаб в одній з коробок з написом снікерс ми таки знайдемо снікерс, то не виконається умова: "що інформація на жодній з них не відповідає дійсності"
вирішення третього питання з коробками не зрозуміла, а якщо ми відкриємо спочатку 4 коробки і вони всі з снікерсами, то намтреба відкрити ще мінімум 2 коробки.
Так як ми знаємо , що Snickers 4 коробки, то в коробках з наклейками Mars і Lion можуть бути лише Snickers, тому ці 4 коробки не чіпаємо Потім нам потрібно відкрити підряд 3 коробки Snickers і так ми з'ясуємо які там цукерки
гімно а не задача (надто двояка) бо я "точно" можу інакше сприйнять якщо знайду 2 марси я вже ТОЧНО знатиму шо в інших (і це цілком відповідатиме умові задачі... тому тут зявляється субєктивний фактор) але дякую за приклад матиму на увазі
Просто уявіть що вам таку ситуацію змоделюють 10 разів. І вам в кожен раз потрібно вгадати де будуть цукерки. Нарядчи, ви кожний раз будете діставати 2 марки. це завдання на теорію імовірності і умова у ньому максимально точна та коректна)
@@tznk_logic а умова трохи таки конфліктуюча з собою. Ми спочатку кажемо, що етикетки переплутані, і не знаємо де що, а потім одним словом робимо так, що тепер знаємо, що у коробці точно не те що на етикетці
Я надіюся Ви не розробляли ТЗНК. Бо Ви точно допускаєте помилки і невідповідності..... з коробками я б хотів щоб ви в живу так спробували😅 оце б був контент...... а про 2 питання то також є невідповідності. Що ж до 1 го питання то тут все ок.
Я коли готувалася, то Максим чітко вказує на обов'язковість правильного тлумачення кожної умови. Оскільки це математична секція, то тут не буде випадкових слів. Всі вони матимуть точне значення для нас
Попросили глянути Питання №2. 1) незрозуміло чому автор скаче від зворотнього застосовуючи логіку конкатинації тверджень. NOT (A AND B) = NOT A OR NOT B що зовсім не дає однозначності. 2) З наведених умов ми точно може стверджувати істинність відповіді (В) та відповіді (Г) Вони обидві істинні. Отже у нас тут дві вірні відповіді, і з цього випливає, що пояснення не є валідні, бо відкидають відповідь (В) welcome
Поясніть будь ласка ще раз, чому варіант В логічно випливає? І чому ми не можемо помістити категорію А, повністю в категорію П. І якщо, на вашу думку, не можемо? То, якій саме умові фабули, це буде суперечити? Тоді дійсно зможемо довести, що В також може бути. Але поки що, не бачу такої можливості
Добрий день Запитання до завдання #3 після цитування умов: - «тому не відомо, у якій коробці які солодощі» «Етикетки, на яких зазначено назву ЦУКЕРОК переплутано…» Як з цього можна зрозуміти, що етикетки розміщені на коробці, а не на самій цукерці? В умовах прямо написано, що коробки закриті і НЕВІДОМО де які - тобто на них нема ніяких позначень Відповідно, щоб дізнатись, які саме цукерки всередині - потрібно спочатку відкрити коробку Якби було хоч якесь посилання, про етикетки на коробці - ваше розʼяснення підходить. А так - мінімум 7 коробок треба відкрити
По такій логіці ми також не можем знати чи мова йшла саме про етикетки на солодощах. Якщо вибрати відповідь 7, а виявиться що мова йшла про етикетки на коробках, то получиться що правильно було би відповісти 3. Тому стверджувати що відповіть 7 однозначно правильна було б також помилкою
Назву цукерок було переплутано так, що інформація на жодній з них не відповідає дійсності" Это если написано на коробці сникерс, то там 100% не сникерс? типо якщо беремо 4 коробки з надписом сникер, то там 100% буде 2 марси та 2 лайон? Я то спочатку думав що помилилися з етикетками, а насправді нас обдурили, спеціально поклеїли навпаки)
Усе правильно. Якщо там написано, що переплутано так, що етикетки на коробках не відповідають дійсності, то це означає, що в коробках з-під снікерсу 100% буде марс і лайон. І відповідно навпаки)
Дуже корисне та класне відео!!! Пере рила усе що можна, але так як Ви- ніхто інформацію не надає!!! Велике дякую!!! Хочу на Ваші курси!!!
Дякуємо! Очікуємо вас на підготовці)
Ого, вау! Не очікувала, що таке коротке й безкоштовне відео таке корисне! Нарешті зрозуміла як вирішувати ці кляті завдання!😅
Дякуємо!)
Завдання тільки найкращі😜
дякую за таке класне відео! все було максимально зрозуміло
Дуже дякую!)
Клас! Так класно й зрозуміло мені ще ніхто не пояснював! Ви неймовірно круті!!!!
Дякуємо) Чекаємо вас на підготовці
Від 2го завдання мене аж теліпає, пояснення те дуже зрозуміло відверто кажучи
Таке трапляється і це нормально! Приходьте на підготовку, повчимося малювати кола)
Автор спеціально пояснює так, щоб ви не зрозуміли, а прийшли до них на курси)
@@canadaua 😁😁 приходьте до нас на курси і якщо знайдете хоча б одну відмінність, від пояснення цієї теми тут та у нас на курсах - ми повернемо вам гроші)
@@tznk_logic Яка підгоотвка? Ви навмісно неправильно пояснюєте, щоб заплутати людей.
Та і сам текст завдання якось по-дебільному написано, типу, це реальна ситуація і вони складають ЄВІ, тобто два тести складають максимум? Чи це якісь ліві тести, що взагалі відбувається…
Варіанти відповіді В і Г теж якісь кончені, бо і те, і те може бути правильним, бо дійсно ж є студенти, які готуються до англійської, а до права ні, і навпаки. Тут вже чиста вгадайка або інтуїція або читайте між рядків.
Дуже корисний урок! Дякую!
Дуже дякую за класні пояснення
хочу більше подібних відео! вони дуже круті
Дякуємо!) Приходьте на підготовку там і наживо поспілкуємося)
@@tznk_logic вже підписався на тг канали, трохи запізнився з квітневими групами, думаю, що на травневі 100% буду🤗
Питання до питання 2: якщо коло А повністю намальовано в колі П, це означає що всі елементи (студенти) із кола А входять і в коло П, так?
Якщо так, то не зрозуміло на якій підставі у варіанту В (17:34) коло А повністю включено в коло П? Це ж не витікає із умов задачі.
Дякую за пояснення.
Важлиао, що в умові задачі не сказано, що так бути не може. Тому можемо припустити, що це - один із варіантів.
Дякую! Найскладніше для мене завдання 3, хоча інтуїтивно дала правильну відповідь, але до кінця не розуміла чому😂. Після чіткого пояснення вже з'явилось прозріння.
дякуємо!) Супер, що ви розібралися!
Дякую дуже за відео і доступне пояснення😁😁
Дякуємо ❤️❤️
даа, друге завдання складне, але дякую, що поясниили, як його можна легко вирішити :)
Згідно з поЯсненнями їх не легко вирішити
@@Vyu86 алгоритм для вирішення є, що ще треба?
@@iltfuande8321 здав на 11 і 11 балів))
Дякую ви супер!
50 коп отримали за відгук ?
Супер😊
дякую за корисне відео)
24:13, а чому в 4тій коробці не може бути снікерс?
На жаль, не можу зрозуміти пояснення до питання 2((
Серед студентів з права є такі хто готується до німецької, значить ця підмножина не готується до англійскої.
Бо автор навмісно плутає слухачів, щоб вони шли до нього на курси, де він також буде гнать діч, як тут на відео, але вже за гроші.
А почему в не подходит? То же, что и г…
Теж не можу зрозуміти чому він ті кола почав об'єднувати
Це треба вміти - розказати простими словами за 20 хв те, що написано у товстих занудних книжках з купою формул. Приємно слухати, дякую!
завдання максимально відірвані від реальності. навіщо мені як медику-аспіранту це? щоб писати статистику? Господи яка дурня...
за Вашу роботу дякую, просто плавить вже від цих дурних загадок і безсилості що не можу підготуватись
Питання 2 ( 15:00) як на мене невірно розтлумачено 3тю умову завдання.
В ньому стверджується про те що до права готуються тільки частина студентів які готуються до німецької.
З цього твердження не випливає що до права готуються студенти які не готуються до німецької.
Коло студентів що готуються до права має бути в середині кола тих що готуються до німецької.
Отже з цього випливає що вірні логічні висновки А, В, Г
воно не всередині, тому що не сказано, що ВСІ студенти з права. Тому вони можуть тільки перетинатись. Але відповіді не мають до цього відношення. А - ми не знаємо. Недостатньо умов. Це мінус. В - ми не знаємо. Недостаньо умов. В задачах на логіку недостатність умов означає, що відповідь не підходить.
довго в'їзжав про коробки, але впорався, малюнок трохи в оману вводить, якщо взяти по умові, то треба відкривати 4 коробки з етикетками Снікерсів, і в них будуть Лайн та Марс, після третьої коробки стане зрозуміло, що лишилось(лайн чи марс). А коробки з етикетками Лайн І Марс - очевидно, що там снікерси, так як всі етикетки не відповідають дійсності. фух, дякую за відео про розв'язування, це виявляється дуже просто, тільки треба розібратись)
17:10 Як це? Написано ж в варіанті Б - ДЕЯКІ з логики,а у вас ВСІ з логики внутри Англ.
Рекомендуємо ще раз послухати пояснення до підходу вирішення завдання)
Ми спростовуємо варіанти, а не підтверджуємо)
Натомість ви витратили час, написати декілька коментарів, замість того, щоб спробувати розібратися!
Питання по 3-му завданні.
Автор сказав що мінімальна кількість коробок яку треба відкрити, щоб точно з'ясувати вид цукерок у кожній коробці це 3.
Але в найгіршому випадку коли відкриваємо перші 3 коробки і вони всі снікерс то тоді 3-х не достатньо.
Якщо відкривати в такій послідовності
4 коробки снікерс, 2 марс і 2 лайон. Тоді нам потрібно буде зробити 7 спроб, щоб з'ясувати цукерки у всіх коробках. І правильна відповідь це варіант В. 7
Реально, я теж так порахував
Під етикеткою снікерсів не може бути нічого окрім лайнів і марсів. Відповідно під етикеткою лайнів і марсів снікерси😅 Думайте)
Ви мабуть не уважно слухали. Там є додаткова умова яка дозволяє одразу зрозуміти де снікерси. Тобто з 8 коробок залишаєтся розібратися з чотирма де марс та лайон. І виходить що правильна відповідь таки 3.
в коробці з надписом снікерс - не може бути снікерса, бо "інформація на жодній з них не відповідає дійсності", в сникерсах полюбому 2 марси та 2 лайони. автор не дуже чітко пояснює, чи я тупий і не зміг його зрозуміти, і поки не перечитав декілька разів, не зрозумів.
@@georgiyvoronov8778 це не так, правильна відповідь 4
А де в умові написано, що у 4 коробках точно снікерс і нас це видно??
Якщо не відомо нічого, то найгіршим варіантом може бути наступний: ви відкриваєте 4 коробки і підряд випадає снікерси(це вже 4 спроби), далі ви відкриваєте ще дві коробки і там, наприклад, Марс, і тільки після 6 відкритих коробки, згідно з умовою більше нічого, окрім Лайна бути не може(так як у нас за умовою 8 коробок в загальному, 2 з яких точно Лайн а 6 ми відкрили, отже 7 і 8 коробки явно будуть з Лайном. Тому відповідь буде - 6 спроб (це найгірший варіант при якому ми ТОЧНО впевнюємось у начинці коробок
Ви, як і я, провтикали те, що в завданні написано "назва на ЖОДНІЙ не відповідає дійсності" тобто де написано СНІКЕРС - там ТОЧНО не снікерс ітд
Навіть якщо не брати до уваги те, що інформація на жодній з коробок не відповідає дійсності, потрібно 7 спроб. Хто сказав що в 5 і 6 коробках будуть тільки лайни, або тільки марси?
@@helenj413ми відкриваємо лише коробки з етикетками «снікерс», так як в «марс» і «лайн» 100% будуть цукерки снікерс, згідно з умовою що «на всіх коробках неправильні етикетки». Тому відкривати більше 3-ох не потрібно
@@sinfulsoul1122 боже це найкраще пояснення
Дякую за відео! А чому в третьому завданні Ви почали відкривати коробки саме зі снікерсами, якщо відкривати коробки спочатку з етикетками Lion, Mars, буде більше ніж 3 варіанти. Хіба не так?
Привіт)
Ми для цього і робили першу дію - а саме, аналізували, чому коробки з етикетками лайн і марс нам не потрібно відкривати, а просто відставити. Бо ми вже 100% знаємо які там цукерки!
@@tznk_logic а хіба не могли б ми випадково відкрити 3 коробки де отримали б: Лайн, Марс і Снікерс? Тоді вийшло б так, що залишилось би відкрити ще 5 коробок, де ще 1-Лайн, 1-Марс і ще 3 - Снікерс. Здається, що це був би найгірший розвиток подій.
@@aaassyyy так, розумію, що хочете сказати. Але в задачі маємо два кроки: один абсолютний (коли ми чітко можемо зрозуміти, що в коробці), інший - той, що якраз і будує наше незнання, що в коробці.
Тому збільшувати кількість відкриттів коробками на яких марси та лайони не коректно, адже ми й так точно знаємо, що в цих коробках.
@@tznk_logic так а якщо ми спочатку відкриємо 4 коробки зі снікерсом, потім 1 марс, 1 лайон. Це вже 6, і тільки коли ми відкриєм 7-му, будемо знати, що в коробці, яка залишилась
@@ДмитрийКальчев-ю7ю так, але сенс в тому, що коли ви відкриваєте 4 коробки зі снікерсами (на яких лежать інші етикетки) ви точно знаєте, що очікувати від відкриття цих коробок. 100% знаєте, що там снікерси і не маєте сумнівів.
І навіть якщо йти з цієї тези, і припустити все ж таки, що ми на це не звертаємо увагу, то відповіді 7 немає. Тобто розробник спеціально не давав цей варіант, як відповідь, щоб тестований відкинув цей варіант розвитку подій.
Пояснення до другого завдання - це стьоб чи як? 16:40 - Коло А не може перетинатися з колом П, бо зазначено, що ЖОДЕН студент А не готується до П. Так що не дай боже пійти на його курси, бо це ж буде нервовий зрив, бо викладач сам пояснює всупереч умовам.
Я так зрозумів, що спочатку зображаємо умову у вигляді діаграми (кіл Ейлера), причому якось позначаємо стовідсоткові зв'язки/залежності, вказані в умові, а потім малюємо діаграми, протилежні ‼до варіантів відповідей, і якщо вони не суперечать отим виділеним нами зв'язкам/залежностям, то власне сам варіант відповіді не підходить. Може, трохи заплутано пояснюю)(
😅😅 Всі вміють вирішувати правильно)
Це у нас стиль такий, беремо завдання, вирішуємо неправильно ще і відео записуємо на ютуб)
Дякую за пояснення. Є питання: в другій задачі (пояснення) я не зрозумів чому коли "Деякі (!) студенти які готуються до логіки не готуються до Англійської мови" коло Логіка в середині кола Англійська мова? Якщо Логіку намалювати в середині Англ мови, то виходить що "ВСІ студенди які готуються до логіки готуються до англ мови", хіба не так?
так, це те що може бути або не бути, якщо в умові про це не сказано, перетинати можемо як завгодно, тим самим спростовуючі неправильні умови
Всі засипали питанням про цукерки, а мене цікавить завдання2. Чому в першій відповіді де сказано: жоден зі студентів який готується до тесту з анг мови не готується до тесту з права... а ви намалювали кола англ мова і право що перетинаються
Маю таке ж питання
+++ у мене теж це питання, не можу ніяк зрозуміти чому цей варіант намалювали так
Слово "жоден" - "ніхто, ні один" - "ніхто зі студентів який готується до тесту з англ, не готується до тесту з права" - студенти готуються і до того і до того
Так само є питання до другого варіанта відповіді: деякі студенти, які ГОТУЮТЬСЯ до логіки, НЕ ГОТУЮТЬСЯ до англ...
Тоді чому автор відео зобразив коло Логіка всередині кола Англ, якщо точно відомо, що частина Логіки не готується до Англ?
Я так зрозумів, що спочатку зображаємо умову у вигляді діаграми (кіл Ейлера), причому якось позначаємо стовідсоткові зв'язки/залежності, вказані в умові, а потім малюємо діаграми, протилежні ❗до варіантів відповідей, і якщо вони не суперечать отим виділеним нами зв'язкам/залежностям, то власне сам варіант відповіді не підходить. Може, трохи заплутано пояснюю)(
не зовсім зрозуміло у 2 завданні варіант а: жоден зі студентів, який готується до англійської, НЕ готується до права, чому часткове перетинання із правом, адже там не "деякі"? А як раз деякі студенти, які готується до логіки , не готуються до англійської .. тобто ж є студенти які готуються до логіки, і не готується до англійської,а коло англ повністю поглинає студентів логіки.
щось зовсім дивне з 3-им завданням. чому ми можемо взагалі бути впевнені в тому, що у четвертій коробці Lion? типу там же може той самий снікерс лежати і вже нам не достатньо буде лише трьох разів щоб відкрити коробки
Не може там снікерс лежати, читайте уважно умову! "Інформація на ЖОДНІЙ з них не відповідає дійсності" Я теж не дочитався умову, через свою неуважність прийняв, що етикеток взагалі немає, і нарахував 7 коробок.
Доброго ранку) Підкажіть будь ласка, якому завданню у частині ТЗНК відповідає завдання 3? Хочеться потренуватися)
У 2019-2021 році такий формат завдань давали у третій секції "логічне мислення"
Наразі тлумачте це як один із варіантів завдання №2 у секції "аналітичне мислення")
@@tznk_logic щиро дякую за відповідь 😊
Мені цікаво в останній задачі, якщо ми розглядаємо найгірший сценарій, то як бути, якщо 3 коробки буде Снікерса (з 4), то як зрозуміти в яких коробках знаходяться інші цукерки? Дякую за відповідь.
Ми якраз і робимо перший крок, для того, щоб відсіяти усі коробки, у яких є снікерси і їх не відкривати!
Радимо передивитися пояснення ще раз, а також очікуємо на підготовці)
важко тобі буде))
@@tznk_logicпередивився пояснення, щось у мене не сходиться в голові. Якщо у нас 4 коробки із снікерсами. Послідовно ми відкривши 3 коробки в яких снікерси маємо у залишку 5 коробок, у яких лишають снікерси, марси і лайони. Відкривши четверту коробку і побачивши там знову снікерси, у нас лишається ще 4 коробки у яких Марс і лайон. Відкриваємо ще 2 коробки, в яких у нас десь Марс, десь лайно. Лишається 2 закриті коробки і ми не знаємо де що, то ж вимушені відкрити сьому коробку
Якщо у нас є 8 коробок, то при найкращому розвитку подій нам потрібно відкрити 4 коробки, бо якщо у нас послідовність М-L-М- то у нас залишається 1 коробка Lion і 4 коробки Snickers. З цього виходить що нам потрібно відкрити ще одну коробку щоб точно знати що там лежить Lion а в інших Snickers.
Але на дві інші задачі відповіли вірно, а для успішного складання в 2024р достатньо і однієї правильної відповіді тому вітаю ви успішно склали іспит (думаю саме така логіка в цьому курсі)
@@zhovnirenkoну як сказати достатньо )
В мене зараз выходить також 3.
Розмістити Снікерси так, щоб вони не відповідали етикетці можливо лише у 4 коробки від Марсу та Лайона. І якщо ми відкриємо 3 коробки, в яких повинні бути Снікерси, ми вже будемо знати, що у четвертій.
@@loreeltv проте там же написано що коробки закриті та невідомо які солодощі в середині, тобто зовнішньо коробки мають виглядати однаково, тому щоб зрозуміти в яких коробках етикетки з марсу та лайну треба відкрити ці коробки теж, не можна їх просто відкласти
@@emelicon дивіться, якщо усі цукерки розташовані неправильно, то 4 коробки - з марсом та лайном будуть містити тільки снікерси. Це вже є аксіомою, бо інакше якась коробка буде правильно промаркована. Тобто у нас залишаються лише 4 коробки з невідомим змістом. І в найгіршому сценарії, щоб дізнатися їх вміст, достатньо відкрити 3
А якщо відкриваєм 4 коробки підряд і в них снікерс це вже чотири варіанта, і ще треба відкрити дві коробки щоб точно знати що в інших двох
Якщо ваша ласка, поясніть, будь ласка, у 2му завданні, чому в першій відповіді де сказано: жоден зі студентів який готується до тесту з анг мови не готується до тесту з права, намалювали кола англ мова і право що перетинаються? одразу дякую за відповідь!)
також не зрозуміло, чому англ мова та право перетинаються
Тому що в умові ніде не вказано, що ті студенти, які готуються до англійської, не готуються до права. Вказано тільки, що частина студентів, які готуються до німецької, готуються також і до права. Отже ми можемо припускати, що такі студенти, які готуються і до англійської, і до права, існують.
Дякую за розбір, навяд чи впораюсь, надто складно для мого мозгу. Мені англійська проще
не зрозумів момент на 16 хвилині: спробувати намалювати малюнок, щоб він відповідав дійсності і був неправильним.. Тобто правильна відповідь та, яку неможливо відобразити неправильно?
Намалювати малюнок, щоб побачити, який варіант відповіді неправильний
ми спростовуємо варіанти які як можуть бути так і можуть не бути)
Нам потрібно те, що ми спростувати не можемо)
Де можна купити весь курс?
forms.gle/zuLgKJQj7x3rhigo8
Вітаємо, переходьте у форму реєстрації!
@@tznk_logicАнкету надіслав. Чекати рахунок для оплати а телеграмі?
18:48 Перші питання що в мене виникають, це:
1)порахувати треба до того як вони відкрили чи вже після?
2) І друге питання, якщо до того як вони відкрили треба порахувати, то звідки вони знають що до них приїхало в якій кількості? І як людина що відкрила першу коробку може впевнитися, (якщо етикетка не відповідає дійсності) , що воно не відповідає дійсності і для наступних коробок? Може бути і п'ять коробок зі снікерсами, 2 з лайоном і 1 з марсом і скільки завгодно взагалі комбінацій.
3) То вони дізналися вже після того як відкрили, а потім щось там порахували. Дивна задача
Це нам за умовою задачі відомо що до них приїхало, а їм звідки відомо? Якщо не відкрили коробки? То як вони можуть "підтвердити умову" що інформація на етикетці не відповідає дійсності? Якщо треба порахувати до того як вони їх відкрили? Звідки вони можуть про це знати?
ви дуже ускладнюєте сприйняття прямолінійних задач)
А в умові хіба сказано що коробки відрізняються? Це круто що ви відкрили коробки з марс і лайон, а як ви знали, де вони? Не якісна задача
Прекрасні завдання! Можна ще, будь ласка?
Вже в наступному році!)) Дякуємо!
Вітаю таке питання якщо з одного з тестів (тзнк до прикладу) недобрати балів, чи можна компенсувати надлишком з іншого з англ.
Не можна, кожний тест - своя історія
Вітаю @TZNK_LOGIC, Чому у варіантах Б і В студенти які готуються до права і не готуються до англійської позначені то два окремих кола, то коло в середині іншого кола? Дякую.
Ми спростовуємо, доводимо, що це може бути, а може ні!
Тому що наша задача знайти "логічно випливає", то, що ми спростувати не можемо!
Спасибо. Вопрос: В задании про Марс, Лайн и Сникерс если не поставят слово ТОЧНО , тогда правильный ответ будет 2 (достаточно открыть 2 коробки)?
Я думаю, що якщо моделювати таку ситуацію, то скоріше відповідь дійсно буде 2.
От в мене теж 2. Умова потребує уточнення, що це має бути завжди та виключити вдачу, що може бути після відкриття двох коробок
я не зовсім розумію щодо 3 завдання, у нас же всі коробки закриті і нема позначок, щоб дізнатися, в яких саме 4 коробках буде етикетка снікерсу нам же теж треба відкрити ці 4 коробки і побачити, що там не може бути снікерсу, а може бути або лайн або марс? тобто це мало б сенс, якби на коробках одразу були позначки які були переплутані, але ж в умові сказано зворотнє і тоді нам все одно треба працювати з усіма 8 коробками? скажіть де я помиляюся будь ласка......
в частині "жодна не відповідає дійсності". Як по мені просто умова трохи конфліктує по логіці. Ми спочатку кажемо, що все переплутано, і ми не знаємо що де, а потім такі "але таки знаємо, що там точно не те, що на етикетці" (а тоді виявляється що про 4 ми вже точно знаємо і не відкриваючи коробок)
Дуже круто!!!
второе задание дважді пересматривал не пон обяснение! требуем отдельній ролик!!!
якщо ТОЧНО (дослівно) слідувати умові питання 3 то відповідь має бути Б-2 оскільки МІНІМАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ коробок яку відкриємо може бути 2 (коли нам "повезе" і буде mars+mars чи Lion+lion) і якраз в цьому випадку ми ТОЧНО зясуємо вид цукерок в кожній з них за МІНІМАЛЬНУ кількість яка дорівнює 2 відкриттям
в 3 задании минимальное значение открытых коробок будет 4 по лучшему варианту теории вероятности , никак не 3, автор не прав
Не зрозуміло, навіщо потрібно співідносити правильну відповідь із неправильними у другому питанні. Здається, що це втрачання часу. Вже маючи схему висловлювання, яку ви зобразили, видно, що її не можна порушити ніякими допустимими маніпуляціями, тому вона і є логічно випливаючою. А у неправильних відповідях висловлювання порушити можливо.
Мені здається що в питанні 2 варіант Б все ж був не вірний малюнок, адже у нас згідно умов не всі студенти які готуютьс до логіки, готуються до англійської. Виправте мене якщо помиляюсь
Але можливо що я не вірно зрозумів кола Ейлера)
звичайно неправильно! малюнками ми спростовуємо, а не доводимо
Той, хто складає такі завдання, може їх сам правильно розв язати?
звичайно) інакше б не складав
Чи можете тоді надати відповідь користувачу @user-jh2lo6uw5q
@@tznk_logicні, третє питання точно підступне. Там як мінімум не має бути 2 в відповідях, або більш точна умова
хтось знає де знайти адекватне пояснення використання кіл ейлера ???
Якщо вам потрібна саме кола ейлера та завдання з ними, то загугліть! У нашому випадку ми використовуємо кола для вирішення іншого типу завдань)
Тому у нашому відео не було пояснення типу завдань про кола ейлера, це трошки інше
Дякую. питання по 3музавданні. Мені здається, що автор зробив помилку що відповідь 3 для ТОЧНОГО з'ясування. Адже коли ми 2 раза відкриваємо коробки, неважливо що ми відкриємо, т.як ми зі 100% вірогодіністю (тобто ТОЧНО) будемо знати що в інших 2 коробках. Тому правильна відповідь 2 - мінміалька кількість. Навіть якщо відкриємо М, Л - то ми знаємо що в двох останніх залишилось М, Л. І також, ми знаємо, що етикетки переплутані - і нам не потрібно відкриівати коробки щоб з'ясувати - ми просто робимо висновок "навпаки" -тобто в залишкових 2 коробках - лежать пеерплутані М і Л. Чи я щось не зрозумів? але наче все дуже логічно. Адже не існіє жодного відсотку, що ми помиляємось відкривши 2 коробки т.як ми з 100% знаємо що буде в інших 2х.
на жаль помиляєтеся! спробуйте ще раз передивитися та зрозуміти принцип пошуку найгіршого варіанту!
@@tznk_logic пошук найгіршого варіанту нічого складного. я зрозумів де я затупив -я забув, що етикетки всі будуть однакові "снікерс" у залишку і тому по ним неможливо буде зрозуміти за 2 спроби стовідсотково.тому треба 3 щоб точно
Пояснення до 3 задачі, якщо ви подумали, що вам потрібно 4+2=6 варіантів.
Уважно треба прочитати умову, там написано: "Як зʼясувалося, етикетки, на яких зазначено назву цукерок, було переплутано...". Це каже нам про те, що на місці Снікерсів (4 шт) буде 2 лайна і 2 марса. Тобто ми всі 8 коробок можемо поділити навпіл і знати, що 4 переплутаних снікерса - це 2 лайна + 2 марса. А решта снікерси, тому відкриває будь-яких 3 коробки не снікерса і визначає що є що
питання 3: якщо випало 3 снікерси, вішатись?
вони не випадуть, ви їх вже відставили)
Друге завдання вирішено невірно.
Ніде не вказано, що множини А та Л не можуть перетинатись. Тобто студ може готуватись до логіки та англійської, тому на стартовому рисунку кружкт позначчені не вірно. Студенти, що готуються до права можуть також готуватись до логіки і англійської, а можуть і не готуватись. Тому кружок П на стартовій діаграмі нарисований теж не вірно.
Все одно складно , коли самостійно намагаюсь вирішувати )
це те до чого ми завжди готуємо студентів і той підхід як ми будуємо підготовку. І ось цей бар'єр, коли вони все дуже просто вирішується разом з нами, а потім сідають самі і щось не йде, ми ставимо за ціль завжди долати!
Ви тут абсолютно праві)
В 3 -му питанні мінімальна кількість коробок може бути і 2 , як що попаде в перших 2- ух сникерсах М+М то цього достатньо аби зрозуміти що в іньших
Фішка в тому, що ми шукаємо найгірший варіант, тому розглядаємо випадок, що перші дві коробки -- це л+м
Друге завдання так і не зрозумів. Спочатку ми малюємо кола, які не перетинаються, потім, раптово, вони вже перетинаються. Не здивує, якщо в тестах будуть і народні загадки з різних часів.
Классный разбор, спасибо. На каком основании в задании 2 вы решили, что Л не пересекается с А? В задании об этом ни слова не сказано, стало быть, не придумывая отсебятины, предполагаем, что пересечение Л и А возможно, а значит не исключено. Итого, верный вариант ответа - А, но не Г. Я ошибаюсь?) Про коробки вы тоже додумали от себя. После открытия 3 коробок, даже если удача дала ЛЛМ, у нас остается 5 неизвестных. Если удача опять не изменит, откроем М и останется СССС. Итого, необходимый минимум при полной удаче - 4 коробке. Если не повезет, придется 7 открывать. В общем, ваша задумка очень классная и принцип вы отлично объяснили, но какой в этом смысл, если сами пользоваться им не умеете? Или вы нарочно проверяете подписчиков))
Дякуємо за відгук! Рекомендуємо ще раз уважно передивитися відео та зрозуміти сенс та розв'язок завдань!
@@tznk_logic Ок. Передивився. Проблема у самому завданні, та відповідях, просто не корректно составлено. Поясню. Все що не заборонено у завданні, не можна відкидати, як неможливе. Може бути, а може і не бути, 50/50. Тому нема жодної підстави вважати, що Л не може перетинатися з П і А. Зрозуміло, що ви мали на увазі, але в тексті ви це не прописали корректно (гадаю, через це ваше завдання вийшло навіть складніше, ніж очікували). Так як написано - виходить трикутник АПЛ та Н перетинається лише з кутом П - повністю задовільняє завданню, усе інше як раз домисли та вігадування. До цієї точки все классно, прям круте завдання, правда (я навіть не вірно спочатку вирішив). Але тоді усі варіанти відповідей вірні - от тут і проблема.
@@tznk_logic По завданню 3 така саме історія. Спочатку попався на уловку на не врахував що 4 Снігерси відомо з самого початку, обрав 4. Але і у вас помилка с трактуванні. Якби ви написали "Яку мінімальну кількість коробок потрібно відкрити, щоб точно І ГАРАНТОВАННО ПРИ БУДЬ ЯКОМУ РЕЗУЛЬТАТІ з'ясувати вид цюкерок у кожній з них?" все було б по-вашому. Але ви просите МІНІМАЛЬНУ кількість - троху фарту і 2 коробок достатньо, це і є мінімальна кількість.
Короче, друге та третьє завдання - це якійсь кот Шредінгера і ви намагаєтесь довести, що він там 100% дохлий. Але це так не працює, звідси і усі сперечання.
@@alexeyalexey2918 кожна завдання має свій алгоритм вирішення. Ціль вказаного завдання, знайти те, що логічно випливає, тобто 100% відповідно до умов завдання.
Ваші коментарі пов'язані із нерозумінням до кінця того, що вимагає завдання.
@@tznk_logic Здається у вас якась професійна деформація. На якій підставі можна вважати що при невідомій складовій відповідь точно "ні"? Прекрасно розумію концепцію і послідовніть ваших дій - за це вам дуже дякую. Але, тести складаються для звичайних людей, а не для вашой професійної спільноти та вчителів - саме на цьому постійно акцентують увагу. А у простих людей все просто - все що, не заборонено, не заперечено - не можна виключати як можливе.
Тести проходжу з позавчора, до того ніколи цім не займався. В усіх подібнихтестах дуже чітко видна тенденція заплутати, та навіть обдурити. Доходить до абсурду - автори просто забувають іноді, де ця тонка грань між логікою та дешевими хитрощами по типу "перевірки на лоха". Ви дійсно думаєте, що обдуривши таким чином людину можна сказати, що вона мислить не логічно?)
Та пішло воно все
Віримо, що ви впораєтеся)
3 задача, не зрозумів чому 3, а не 2, якщо ми відкидаємо коробки зі снікерсами, то лишається тільки всі коробки одного кольору, і якщо ми відкриємо 2 і навіть це випаде 2 марса /лаян, то і так зрозуміло, що наступні 2 марс/лаян.
але якщо відрити 2 коробки, то в коробці можуть бути Марс-Лайн, Лайн-Марс, і тоді ми не можемо знати точно, що лежить в 2-х коробках, які залишилися. Тому потрібно відкрити ще одну. В даному прикладі потрібно знайти мінімальну кількість коробок, які потрібно відкрити у НАЙГІРШОМУ випадку, щоб дізнатись які цукерки містяться в яких коробках. Випадок, який Ви вказали 2 марси або лайни, то не найгірший випадок.
Нажаль пояснення про кола для мене абсолютно незрозумілі
@@ЮліяІгорівна-б5и спробуйте подивитися декілька разів, розвʼязати подібні завдання)
У нас ще не було студентів, які рано чи пізно не зрозуміли як користуватися колами)
извиняюсь в 3 задании все ок, не дочитал , что наклейки перепутаны, подумал их вообще нет)😊
И я тоже)
Друге питання схоже на питання з ПДР 🤔
Теж про це подумав
😱😱😱😱😱
Чому в 3 завдання відповідь А)3. Пояснюю. В умові сказано що всі етикетки переплутані і не відповідають дійсності, тому в коробках з етикеткою "снікерс" може бути тільки "марс" або "ліон"(але ми не знаємо де саме). Відкривши 3 коробки "снікерс" ми точно знаємо що в 2-х коробках "марс"(або "ліон"), а в третій відповідно "ліон"(або "марс")(дивлячись як повезе). Тобто ми точно знаємо, що знаходиться в 3 коробках, а оскільки "марса" і "снікерса" по 2 коробки випливає, що в останній 4-й коробці "снікерс" знаходиться останній "марс" або "ліон"(дивлячиьсь як повезе). А в інших коробках 4-х залишився "снікерс".
перед тобою 8 коробок. принеси мені саме снікерси. кількісно все те саме. скільки тобі треба спроб(відкривань коробок), щоб я ТОЧНО отримав снікерси???
@@arturostapov8250 Читай уважно умову!!! В твоєму випадку потрібно 0( нуль спроб), тому що в умові сказано, що етикетки переплутані і жодна наклеєна неправильно, а це означає що в коробках з під "снікерса" не може бути снікерса. "Снікерси" будуть будуть в коробках з під "Марса" і "Лайна". Але в завдання сказано "Точний вид цукерок в КОЖНІЙ коробці".
Автор не правий. 3 завдання тільки 4 коробки але при умові, що ти вгадаєш де Lion і Mars за 4 спроби. За 3 спроби ти можеш для прикладу відкрити 2 Lion і 1 МАРС, як ти будеш знати де саме знаходиться ще марс, якщо не відкриєш 4 коробку?
Спробуйте ще раз передивитися пояснення та особливо звернути увагу на умову "етикетки переплутані так, що інформація на жодній із них не відповідає дійсності"!
Можливо тоді автор матиме рацію)
@@tznk_logic ви робите привязку до етикеток, але ми не знаєм що саме в коробці поки не відкриєм. Тому треба відкрити саме 4 коробки
У другому питанні: чому не підходить В- це ж те саме що і Г, просто перекручене????
У другому завданні. У чому різниця між в і г варіантами? Начеб-то, по правилам математики, української та англійської мов, від перестановки доданків сума не змінюється. Чому варіант "ті, хто готуються до англійської - не готуються до права" не підходить, зате підходить "ті, хто гтуються до права - не готуються до англійської"?
це тому, що у нас є частинка правників, які вчать німецьку і відповідно не вчать англійську, але нам невідомо чи інша частинка правників, які не вчать німецьку, вчать англійську, цього із задачі не випливає
4.
Почему 3 ??
3 недостаточно, в четвёртой может быть Сникерс или лайн.
Минимум 4 попытки
В условии сказано что информация на этикетках на всех коробках не соответствует действительности. Это значит что на коробке со сникерсами не может быть этикетки «сникерс», а значит нам не нужно открывать 4-ую коробку с этикеткой сникерс, так как там всегда будет либо лайн, либо марс, в зависимости от предыдущих 3-ех открытых коробок
Чому у другому завданні німецька та анлійська не перетинаються - слово 'жоден" - означає "ніхто, ні один"
Фактично "ніодин зі студентів, які готуються до тесту з німецької, не готується до тесту з англійської" - логічно що ті хто готуються до німецької, готуються і до англійської.
ви правильно все описали, окрім останньої тези після тире
На рахунок питання 3 хочу посперечатись з дуже розумним автором даного відео))
Не вводьте людей в оману.
В умови не вказано, що етикетки переплутано в якомусь порядку.
Тут відповідь варіант В.7
Читайте уважно умову.
Дякуємо за комплімент!)
На жаль є не зрозумілим ваш коментар, щоб спробувати спростувати або підтвердити(
Стосовно будь-якої подальшої незгоди із рішенням до цього завдання, рекомендуємо звернутися з офіційним запитом до МОН та УЦОЯО, адже саме вони затверджували вказане завдання)
@@SemSloanА ви самі уважно прочитали? Там написано "інформація на жодній із них не відповідає дійсності", тобто якщо написано снікерс, то там точно не снікерс і виходить так що марс і лайон можна відставити, там точно снікерси.
Це ви вводите людей в оману. Відповідь 3 вірна. Автор не дуже чітко пояснив, що за умовами задачі, в коробках з надписом снікерс, ні в якому разі не можуть знаходитись цукерки снікер, бо етикетки не відповідіють дійсності! Якщо хочаб в одній з коробок з написом снікерс ми таки знайдемо снікерс, то не виконається умова: "що інформація на жодній з них не відповідає дійсності"
вирішення третього питання з коробками не зрозуміла, а якщо ми відкриємо спочатку 4 коробки і вони всі з снікерсами, то намтреба відкрити ще мінімум 2 коробки.
Спробуйте подивитися пояснення цього завдання ще раз! У тому то у справа, що коробки зі снікерсами ми відкривати не будемо, адже і так знаємо де вони)
@@tznk_logic а як ми знаємо де вони не вказанож в завданні
Так як ми знаємо , що Snickers 4 коробки, то в коробках з наклейками Mars і Lion можуть бути лише Snickers, тому ці 4 коробки не чіпаємо
Потім нам потрібно відкрити підряд 3 коробки Snickers і так ми з'ясуємо які там цукерки
гімно а не задача (надто двояка) бо я "точно" можу інакше сприйнять якщо знайду 2 марси я вже ТОЧНО знатиму шо в інших (і це цілком відповідатиме умові задачі... тому тут зявляється субєктивний фактор) але дякую за приклад матиму на увазі
Просто уявіть що вам таку ситуацію змоделюють 10 разів. І вам в кожен раз потрібно вгадати де будуть цукерки. Нарядчи, ви кожний раз будете діставати 2 марки.
це завдання на теорію імовірності і умова у ньому максимально точна та коректна)
в тому то і діло - інша справа, скільки для цього знадобиться відкрити коробок. І це зовсім не факт, що 2
@@tznk_logic а умова трохи таки конфліктуюча з собою. Ми спочатку кажемо, що етикетки переплутані, і не знаємо де що, а потім одним словом робимо так, що тепер знаємо, що у коробці точно не те що на етикетці
@@dmitry.gashko подивіться ще раз! ключовим для нас є, що вони переплутані таким чином, що ми можемо зробити точні висновки!
Я надіюся Ви не розробляли ТЗНК. Бо Ви точно допускаєте помилки і невідповідності..... з коробками я б хотів щоб ви в живу так спробували😅 оце б був контент...... а про 2 питання то також є невідповідності. Що ж до 1 го питання то тут все ок.
Автор, с конфетами можно как-то попроще объяснить. Ох и накрутил объяснение
Сподіваюся ціль виконано і ви зрозуміли як вирішувати вказаний тип завдань, це найголовніше для нас!
3 завдання: відкрили 3 коробки: у одній сникерс, у другій Марс, у третій Ліон… ??? Ви точно знаєте що у четвертій
Я коли готувалася, то Максим чітко вказує на обов'язковість правильного тлумачення кожної умови.
Оскільки це математична секція, то тут не буде випадкових слів. Всі вони матимуть точне значення для нас
Абсолютно вірно!)
Дякуємо 👍
Це не єві, а битва екстрасенсів якась. Дві майже ідентичні відповіді, а ти ввімкни третє око і вгадай, яка з них правильна.
багато непотрібного тексту, шо не стосується вирішення задачі
Бажаємо вам успіхів на тестуванні! Віримо, що ви впораєтеся)
Попросили глянути Питання №2.
1) незрозуміло чому автор скаче від зворотнього застосовуючи логіку конкатинації тверджень. NOT (A AND B) = NOT A OR NOT B що зовсім не дає однозначності.
2) З наведених умов ми точно може стверджувати істинність відповіді (В) та відповіді (Г)
Вони обидві істинні.
Отже у нас тут дві вірні відповіді, і з цього випливає, що пояснення не є валідні, бо відкидають відповідь (В)
welcome
Поясніть будь ласка ще раз, чому варіант В логічно випливає?
І чому ми не можемо помістити категорію А, повністю в категорію П.
І якщо, на вашу думку, не можемо? То, якій саме умові фабули, це буде суперечити?
Тоді дійсно зможемо довести, що В також може бути. Але поки що, не бачу такої можливості
потрібно відкрити 4 коробки
Зможете обґрунтувати чому саме 4 коробки потрібно відкрити?
Добрий день
Запитання до завдання #3 після цитування умов:
- «тому не відомо, у якій коробці які солодощі»
«Етикетки, на яких зазначено назву ЦУКЕРОК переплутано…»
Як з цього можна зрозуміти, що етикетки розміщені на коробці, а не на самій цукерці?
В умовах прямо написано, що коробки закриті і НЕВІДОМО де які - тобто на них нема ніяких позначень
Відповідно, щоб дізнатись, які саме цукерки всередині - потрібно спочатку відкрити коробку
Якби було хоч якесь посилання, про етикетки на коробці - ваше розʼяснення підходить. А так - мінімум 7 коробок треба відкрити
По такій логіці ми також не можем знати чи мова йшла саме про етикетки на солодощах. Якщо вибрати відповідь 7, а виявиться що мова йшла про етикетки на коробках, то получиться що правильно було би відповісти 3. Тому стверджувати що відповіть 7 однозначно правильна було б також помилкою
це жах
Віримо у вас) старайтеся)
така фігня ці завдання, складні... аж верне
Жах. Він навмисно плутає людей...
Шуллєр)
@@tznk_logic наперсточник, добре, що не на гроші здається тест 😁😁😁
@@Thesvyatful тоді б точно все програли б)
Назву цукерок було переплутано так, що інформація на жодній з них не відповідає дійсності" Это если написано на коробці сникерс, то там 100% не сникерс? типо якщо беремо 4 коробки з надписом сникер, то там 100% буде 2 марси та 2 лайон? Я то спочатку думав що помилилися з етикетками, а насправді нас обдурили, спеціально поклеїли навпаки)
Усе правильно. Якщо там написано, що переплутано так, що етикетки на коробках не відповідають дійсності, то це означає, що в коробках з-під снікерсу 100% буде марс і лайон. І відповідно навпаки)
😱😱😱😱😱