Саджати - будемо? Як працює прокуратура, хто на неї впливає та як виміряти її ефективність? ENG sub

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 тра 2024
  • ДЯКУЄМО за допомогу в роботі над сценарієм Євгену Крапивіну!
    / eugene.krapyvin
    Ваша підтримка ЗСУ необхідна тут:
    send.monobank.ua/jar/5GDs5aUQ7w
    71 ОЄБр ДШВ потребує: рації MOTOROLA DP 4400/4800
    Без звʼязку важко, а там у хлопців відсутність звʼязку має катастрофічні наслідки.
    Хто такий прокурор в Україні? Охоронець, який стоїть на стражі справедливості, чи образ, що постійно піддається критиці з боку громадян? На противагу персонажам в кіно, справжня українська прокуратура часто сприймається суспільством зі скепсисом. Здоровим чи ні - спробуємо розібратись.
    В новому відео досліджуємо відмінності між романтизованим уявленням про прокурора в масовій культурі та його реальною роллю в державі. Адже що більше ми знаємо про українську судову систему, то більше шансів отримуємо змінити її на краще.
    00:00 Вступ
    01:26 Коли, де і для чого вигадали прокуратуру?
    03:03 Яка роль прокуратури у вчиненні правосуддя?
    12:27 Чи ефективно працює прокуратура в Україні?
    17:56 Чому прокуратуру в Україні весь час реформують?
    21:53 Чи можливо уникнути впливу політиків на прокуратуру?
    28:30 Висновки
    Посилання 🔗 | Збори 🪖 | Пропозиції❔: direct.me/neapolitychni
    Підтримати нас:
    / neapolitychni
    Джерела та додаткова інформація:
    docs.google.com/document/d/1E...

КОМЕНТАРІ • 59

  • @hanniballecter7259
    @hanniballecter7259 6 місяців тому +37

    Цікаво було подивитись відео. Сам є прокурором з 14-ти річним стажем (хоча і на "низовій" ланці). Суттєвих зауважень не маю.
    А так, відзначу, що на даний час, органи прокуратури захист потерпілих (та й громадян вцілому) не здійснює. Заходи представницького характеру (заявлення позовів) прокуратура може здійснювати лише в інтересах держави (державні органи), місцевого самоврядування, а також в інтересах неповнолітнього або недієздатного.
    Влучне зауваження щодо "відкриття кримінального провадження стосовно того-то". Фактично, майже завжи кримінальне провадження реєструється ЗА ФАКТОМ, навіть якщо вказується конкретна особа, що ніби вчинила правопорушення. Лише в самій системі "Єдиний реєстр досудових розслідувань" ставиться "галочка" про наяність даних про причетність до правопорушення конкретної особи. Однак процесуально це ніяк не впливає. Лише після повідомлення певній особі про підозру можна казати, що провадження розслідується стосовно неї. Взагалі, це пережиток Кримінально-процесуального кодексу 1960 року, що діяв у нас до 2012-го, коли провадженні дійсно реєструвалось або за фактом, або стосовно певної особи і це мало певні процесуальні наслідки.
    Щодо ефективності прокураутри в плані "посадок". Не слід забувати, що "саджає" не прокурор, а суд. А той керується КПК. А КПК у нас писали люди типу Портнова, де при великому бажанні та вмінні ледь не кожну складну справу можна якщо не розвалити, то затягнути. У нас дуже нечасто виправдовують, "бо притягнули невинну людину", а через чисто "технічні" порушення процесу. Типу не поклали "бумажку" про призначення групи прокурорів (хоча тих у справі призначили в електронній базі - ЄРДР) - все, неповноважний прокурор і всі його рішення незаконні, людину виправдовують. І таких ньюансів тисячі.
    Слушні зауваження про наші безкінечні реформи прокуратури. Я вже два рази її проходив, але щось підказує, що не востаннє. Проблема в тому, що при будь-якій реформі намагаються зберегти "керованість" прокуратури і потрібних людей на потрібних місцях. Під час останньої реформи всіх осіб, що займають керівні посади вивели з-під загальної атестації, наприклад. Генеральний прокурор у нас спокін віків підконтрольний президенту і не схоже, щоб це намагались змінити.

    • @tey-eur
      @tey-eur 6 місяців тому +12

      Ось такі цікаві та професійні коментарі потрібні ) Щоб після них ще один ролик доводилось знімати
      А то у нас часто ті хто знають - мовчать, а ті хто говорять - не знають =)

    • @hanniballecter7259
      @hanniballecter7259 6 місяців тому +7

      @@tey-eur У людей часто складається упереджене враження щодо різних державних органів. Зрозуміло, що доступ до влади створює усілякі корупційні ризики або ж використовується особами у власних бізнес-інтересах, а судять про органи, зачасту, з публікацій в ЗМІ та дефолтної недовіри до держави, яка особливими успіхами за 30 років (а тим більше - за період совку) похизуватись не може. Ніхто не буде писати про звичайного прокурора окружної прокуратури який робить звичайну дрібну бюрократичну роботу. А от про такого, у якого маєтки і дорогі авто або який взяв хабаря - будуть. І оскільки люди мислять категоріями особистого досвіду (частиною якого є і історії ЗМІ, соцмережах), а не абстрактною статистикою, то відносяться до, зокрема, прокурорів не надто прихильно з довірою на рівні плінтусу.

  • @dmytrobaryshnuik4860
    @dmytrobaryshnuik4860 6 місяців тому +7

    Дякую за цікавий та якісний матеріал. Обізнаність громадськості - надважливий крок до змін!

  • @ukraina_protiv_proisvola
    @ukraina_protiv_proisvola 2 місяці тому +1

    Заступник голови Київської міської прокуратури Вдовиченко Марія Сергіївна перевищує службові повноваження, вчиняє підроблення, фальсифікує кримінальні справи проти учасників бойових дій, громадських діячів, волонтерів, меценатів та інвалідів, перешкоджає доступу до правосуддя учасникам провадження, позбавляє правового захисту підозрюваних та обвинувачуваних, перешкоджає провадженню законної господарської діяльності та діяльності громадських організацій, саботує безкоштовне лікування бійців ЗСУ і Тероборони, спонукає суддів виносити неправосудні рішення, приховує вчинені злочини, надає допомогу організованим кримінальним угрупуванням, завдає збитку економіці держави, привласнює державне майно, підробляє декларації, знищує і пошкоджує майно приватних підприємств, незаконно вилучає майно з бізнесу, деморалізує воїнів ЗСУ і бійців Тероборони, наражає ЗСУ на поразку у війні з Росією proisvol.net/2024/03/20/vdovichenko-m-s-shlyuxa-stala-mislivcem-za-golovami-invalidiv/

  • @matviysukhachov
    @matviysukhachov 6 місяців тому +2

    0:48 як я вважаю, таке уявлення не тільки хибне, а й шкідливе. Бо незнаннями, навіть базовими, легко маніпулюють популісти. І ось так утворюється в нас «корисний» для популістів електорат

  • @VitaliyLeleka
    @VitaliyLeleka 6 місяців тому +3

    11:13 Коли я чую, що "органи правопорядку порушили проти когось кримінальну справу", я в 98% формую в голові образ з українських реалій. Треба бути геть наївним, щоб в українських реаліях вважати злочинцем того проти кого "правоохоронці" відкривають справу, а не тих, хто ту справу ініціює. Понад 300000 кримінальних справ щороку відкривається в Україні, а сумарно усіх ув'язнених менш як 50000. У нас якщо і відкривають справу за перевищення влади або службових повноважень "правоохоронцям", то лише щоб відмазати таких "правоохоронців".
    Може колись це зміниться, але не у наступні 30 років.

  • @sweetbrownie5430
    @sweetbrownie5430 Місяць тому

    О май гад, чому так відбувається, хочемо як краще, а виходить навпаки( через незнання

  • @user-dv5cu2id9f
    @user-dv5cu2id9f 5 місяців тому +1

    Дякую! Цікавий матеріал, що викладено популярно та доступно, має подивитися кожен, кому небайдуже.

  • @user-hi2bi3pf2o
    @user-hi2bi3pf2o 6 місяців тому +1

    Щиро вдячний за вашу працю, з мене вподобайка і комент.

  • @user-vd6eb5ee3r
    @user-vd6eb5ee3r 5 місяців тому

    Коли президент на брифінгу розповідає про засудження злочинців (а їм на цей час не пред'являють ще підозри) це вже злочин і вплив на прокурорів, судів. З уст президента "саджати будемо" звучить як вирок.

  • @nirvanna7103
    @nirvanna7103 5 місяців тому +1

    Так вроде все уже, прокуроры только про государство піклуються, а про постраждалих - нет.
    Интересно было увидеть интервью президента, особенно сейчас, когда Татаров и депутаты СН делают все, чтоб не отменять правки Лозового.
    Спасибо за статистику эффективности прокуратуры, как раз после выхода сюжета «На дне прокуратуры» М.Ткача хотела ее найти.

  • @user-my2hc5qp1b
    @user-my2hc5qp1b 6 місяців тому +4

    Як завжди все цікаво та корисно знати
    Хай квітне Український ютуб 🇺🇦 ❤

  • @notalone2068
    @notalone2068 4 місяці тому

    Наскільки мені відомо, у Сінгапурі(можливо, ще десь) для нардепів діє презумпція винуватості, тобто будь-хто запідозрений у корупції вважається автоматично винним, поки не будуть докази протилежного.
    Враховуючи те, що в китайських народів корупція була на неймовірно високому рівні (навіть увійшла в традиції), це був набагато ефективніший спосіб подолання корупціонерів.
    Ну і як ми бачимо, корупція в Україні повсюди. Тому вважаю, що нам варто відмінити презумпцію невинуватості для держслужбовців. Це буде важливим кроком для того, щоб посадити більшість корупціонерів

  • @yndvoh3
    @yndvoh3 5 місяців тому +1

    Якщо коротко:
    Прокурор представляє інтереси суспільства (зазвичай обвинувачення), адвокат - інтереси фіз та юр осіб (зазвичай захист-оправдовування).
    Проблеми укр прокуратури:
    * Ген прокурор підконтрольний президенту (як мінімум, можна ввести конкурсний фільтр, як в САП);
    * Законодавство дозволяє затягувати і розвалювати справи з «технічних» причин (потрібно залатати лазівки);

  • @tsykorii
    @tsykorii 6 місяців тому +2

    Дякую за роботу. Хочу запропонувати тему для відео, розкажіть про різницю державного апарату різних країн, типу що це за різні палати в США, що за сейми і тп. Що насправді означає парламентська ресрубліка і взагалі республіка, що в Азії і все це якось підсумувати і порівняти =)

  • @nickborzov4521
    @nickborzov4521 6 місяців тому +1

    це як завжди , щось неймовірне !

  • @user-gd9dz7su8l
    @user-gd9dz7su8l 6 місяців тому +2

    Подяка, вподобайка і комент для підтримки каналу і поширення відео. Слава Україні!

  • @ynwa2290
    @ynwa2290 6 місяців тому +2

    дякую за відео, цікаво та інформативно як і завжди)

  • @NazariusUkr
    @NazariusUkr 6 місяців тому +4

    У нас у прокуратурі єдина мета - виконати план (по покараннях, по обвинувальних актах в т.д.), а виправдувальний вирок - зразу позбавлення премії або догана!

    • @hanniballecter7259
      @hanniballecter7259 6 місяців тому +2

      1. Ні, "плану" у нас немає. Але план по предявлених підозрах та направлених обвинувальних актах дійсно є у поліції. І в кінці кожного місяця/кварталу вони дійсно "влаштовують нам облогу". 2. Вимог щодо певного виду чи суворості покарання у нас також особливо немає. Я майже завжди прошу мінімальний визначений законом рівень покарання, зауважень це ніколи не викликало. 3. Виправдувальний вирок, який буде затверджено апеляцією, сам по собі не є підставою до притягнення до відповідальності, але щорічну премію дійсно можуть "зрізати", а також направити на розгяляд на КДКП, яка і може винести догану. Теоретично, прокурор за виправдувальний вирок відповідальності не несе, ЯКЩО в ході доудового розслідування (і під час підтримання ним публічного обвинувачення) не були допущені порушення, що призвели до "виправдона". І ми самі розуміємо, що якщо вже був винесений виправдуальний вирок, то значить якісь порушення все ж були, що майже = відповідальність прокурора.

    • @katerynapitienina
      @katerynapitienina 6 місяців тому

      @@hanniballecter7259 А чому ви просите мінімальний майже завжди? Цікаво

  • @YURKODROGOBYCH
    @YURKODROGOBYCH 5 місяців тому +1

    Як вчасно Кива самозгубився. Усі радіють. Це ж так важливо для перемоги.
    Коли орки захопили Бахмут, то РДК раптом селфі на білгородщині зробили і всі теж раділи.
    У головах вітер, в сpaцi дим.

  • @danzarozka
    @danzarozka 6 місяців тому +1

    Дякую за відео! 💚 Було дуже цікаво.

  • @ksjeixsk
    @ksjeixsk 5 місяців тому +1

    Надцікава тема для мене! Дякую ❤

  • @user-bb6cd2zn7l
    @user-bb6cd2zn7l 6 місяців тому +2

    ❤❤❤

  • @user-gh6or4be4m
    @user-gh6or4be4m 6 місяців тому +1

    Не разу не дивився, а тільки слухав відео, а тут гля яка гарна видуча🤩🤩

    • @tey-eur
      @tey-eur 6 місяців тому +1

      Так, гарна ведуча здатна підсилити гарний матеріал )

  • @tey-eur
    @tey-eur 6 місяців тому

    Дякую, яскравий цікавий матеріал
    Можливо, і є якась користь ізза пелени таємничості над правоохоронцями, але час розкидати каміння пройшов
    Час говорити та шукати рішення

  • @olgadanyliuk8167
    @olgadanyliuk8167 6 місяців тому +1

    Дякую за цікаве і змістовне відео❤

  • @user-ns1uz2xz5g
    @user-ns1uz2xz5g 4 місяці тому

    Серйозну розповідь дещо погіршує "повість про вождя Доценко". Як на мене це просто історичний анекдот. Раз 100 чув цю історію і жодного разу я не чув, щоб хтось згадував свідчення самих ірокезі, тим паче - документи. Ми живемо в 21 столітиі, і у нас, і у ірокезів існує не тільки пошта і телефон, а й інтернет. Науковець, або, хоча б серйозний журналіст міг би зв'язатися з резерваціями і навести справки. Якщо ми не маємо результатів, значить, або ірокези нічого про це не знають, або серйозні люди навіть не хочуть витрачати на це час. Розповідь Есамбаєва більше схожа на байку для совецьких провінциалів

  • @de_signer
    @de_signer 6 місяців тому +1

    Корисно! Дякую

  • @Simon45499
    @Simon45499 6 місяців тому +1

    нова музичка на аутро доволі непогана)

  • @user-jy8jj7re7g
    @user-jy8jj7re7g Місяць тому

    Дякую за відео!

  • @rostyslavmoroziuk2502
    @rostyslavmoroziuk2502 6 місяців тому

    Цікаво, скільки разів і скільки людей ще повинні згадати за Татарова перш ніж він піде з ОП. Про перевірку самого Татарова взагалі не йдеться

  • @user-uf9rw8ee1f
    @user-uf9rw8ee1f 6 місяців тому +1

    Дякую ❤!

  • @ksjeixsk
    @ksjeixsk 5 місяців тому

    Закликаю кожну і кожного написати коментар для просування відео. І не забудьте вподобайку. Дякую!
    Хай квітне український ютуб 🌸

  • @poloviy2
    @poloviy2 6 місяців тому +1

    прокуратор римської провінції Мезія

  • @poloviy2
    @poloviy2 6 місяців тому +1

    було принагідно порівняти доходи прокурорів різних країн 10:00

  • @arsen.ts1
    @arsen.ts1 6 місяців тому

    Дуже дякую за чудове відео!

  • @MS-cr4hi
    @MS-cr4hi 6 місяців тому

    Дякую

  • @khrulenko.v
    @khrulenko.v 5 місяців тому

    🟦🟦🟨🟨

  • @user-df3lr6qw9h
    @user-df3lr6qw9h 6 місяців тому +5

    Лосось - це бімба. А можна додатковий випуск ідіотських законів і чи є якісь ідіотські закони в Україні? (Наприклад - секс на зупинці і штраф за це 32 грн - ідіотизм).

  • @user-wv2rw7yu2w
    @user-wv2rw7yu2w 6 місяців тому

    е одмінно натис неаполітичну вподобайку незрівнянному каналу та його незвичайній панні ведучій.

  • @amogus_amongus
    @amogus_amongus 5 місяців тому

    Цікаве неаполітичне відео 👍

  • @flexaqua8576
    @flexaqua8576 6 місяців тому

    Який же це крутий та ПОКИ ЩО, на жаль, маловідомий масам канал

  • @user-mn3yn6su4g
    @user-mn3yn6su4g 6 місяців тому

    Нехай квітне Український ютуб , лишилося подивитися відео про судову систему в ціні держави)

  • @spiky_ds
    @spiky_ds 6 місяців тому

    Завдяки правкам лозового, багато справ закривають. Одну зі справ колрмойського вже закрили по цих правках. В нас ще багато роботи.

  • @mytkoenko
    @mytkoenko 6 місяців тому +2

    Олена - дуже гарне ім'я. Набагато гарніше ніж "Альйона"

    • @olha_vnuk
      @olha_vnuk 6 місяців тому +2

      Вона - Альона! Майте повагу!

    • @mytkoenko
      @mytkoenko 6 місяців тому

      @@olha_vnuk я її дуже поважаю, але при справжньому усвідомленні краси своєї мови і прийняті власного імені я б її ще більше поважав, ба навіть обожнював!

    • @olha_vnuk
      @olha_vnuk 6 місяців тому

      @@mytkoenko не вам розповідати як когось звати. У вас є ваше ім‘я? Любіть та сприймайте його.

    • @mytkoenko
      @mytkoenko 6 місяців тому

      Проте якщо це дійсно її ім'я, а не власне бачення свого українського імені тоді перепрошую. Просто трошки дратує характеристична для однієї мови мелодика таких імен.

  • @vergil7185
    @vergil7185 6 місяців тому

    22:22 Пробачте, але мені здається, що ви недооцінюєте Зеленського та його команду. Адже присвоїти військове звання Баканову, хто навіть в армії не служив, для того щоб обійти закон і призначити свого друга дитинства, і за сумісництвом зрадника України Баканова, головою СБУ. А ще перейменувати Адміністрацію Президента на Офіс Президента, для того, щоби обійти закон про люстрацію, з ціллю попризначати на посади вчорашніх ригів та їх посіпак, таких як Андрій Богдан, Олег Татаров і тд. І це тільки перше, що в голову прийшло.

    • @NeApolitychni
      @NeApolitychni  6 місяців тому

      Конкретно в цьому відео ми говоримо про Прокуратуру. Тож приклад з СБУ чи ОП не доречний.

    • @vergil7185
      @vergil7185 6 місяців тому +1

      @@NeApolitychni ви просто сказали, що недосвідчений політик тільки вчиться і каже, що він нічого не може зробити, а досвідчений, просто змінює закон під себе. Тому тут справа не в темі для відео.

  • @MikhaelHausgeist
    @MikhaelHausgeist 6 місяців тому

    Радикальна більшість посад чи занадто політичні та постійно міняються в наслідок перехоплення влади "новими", чи тупо некеровані навіть здавалося б прямим керівником. Змінили міністра оборони... А замів??? І всіх наступних по ланцюжку? Як висловився Петр Кульпа - "У вас машина без руля!". Саме тому реальна влада в того чиї люди на потрібних місцях.
    Насправді проста думка, практичні докази якій вже давно ріжуть очі, але впіймав її лише після того як послухав дискусію Петра Кульпи та Марини Ставнійчук по темі. Все ж не осягнути, але треба намагатися.

  • @AnarchoReptiloidUa
    @AnarchoReptiloidUa 6 місяців тому +1

    ❤❤❤