КОРУПЦІЯ корелює з ростом ЕКОНОМІКИ. Та чи треба її терпіти? How CORRUPTION is killing us? ENG sub

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 чер 2024
  • Календар «Цілі 2024» go.koloua.com/NeApolitychni
    Чи буває корупція корисною? Звідки вона береться і чи є сенс з нею боротись? Як правильно здати корупціонера НАЗК, щоб заробити на цьому кілька мільйонів? Та, зрештою, чи врятує Україну смертна кара за хабарі?
    00:00 Вступ
    01:27 Чи є користь від корупції?
    04:37 Звідки береться корупція?
    12:52 Яка ціна корупції?
    15:49 Чого боїться корупція?
    20:58 Як справи в України?
    25:14 Висновки
    Посилання 🔗 | Збори 🪖 | Пропозиції❔: direct.me/neapolitychni
    Підтримати нас:
    / neapolitychni
    Рекомендуємо книгу: Чому нації занепадають. Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон
    sens.in.ua/chomu-natsii-zanep...
    Джерела та додаткова інформація:
    docs.google.com/document/d/1t...
    Куди повідомляти про корупцію:
    acrec.org.ua/wp-content/uploa...
    Повідомити про корупцію:
    nazk.gov.ua/uk/povidomyty-pro...
    whistleblowers.nazk.gov.ua/#/
    Заявити про корупцію: покрокова інструкція
    ti-ukraine.org/news/zayavyty-...
    #неаполітичні #політика #україна #корупція #економіка #хабарі

КОМЕНТАРІ • 129

  • @olesdrow6711
    @olesdrow6711 4 місяці тому +48

    Correlation not causation.
    Якщо бідна країна стикається з економічним зростанням (як правило, зовнішні інвестиції), її неефективна бюрократія та законодавство просто не поспіває. В данному випадку не корупція є причиною економічного зростання, а економічне зростання є причиною зростання рівня корупції в роздутій та неефективній бюрократії.
    Також, 30 років Україна боролася з корупціонерами, а не з корупцією, а це дуже різні речі й причина, чому ми все ще знаходимося в кінці списку сприйняття корупції

  • @velokarma
    @velokarma 2 місяці тому +5

    Я прихильник того, що потрібно змінювати правила гри, а не гравців, як це, умовно намагаються, робити у нас.
    Яскравий приклад Уляна Супрун, яка розворушила, свого часу, бісове кодло в МОЗ, створивши, не просто видимість, а справжні реформи, що ставали на заваді тим, хто десятиріччями заробляв на схемах в медичних закупівлях. За це її і "з'їли", а вона показала, що зміни можливі, коли є бажання і воля іх втілювати.

  • @illia.yehorov
    @illia.yehorov 4 місяці тому +28

    дрібна корупція апріорі не може ніяк допомогти економічному зростанню. Вона є не фічею, а багом в системі. Це означає, що законодавство та бюрократичний апарат неоптимізоване та не відповідає реальності та здоровій логіці. І прописане в законі стає симулякром.
    Якщо в держслужбовця замала зарплата, то треба вдосконалювати систему так щоб держслужбовців та їх функцій було менше, і щоб кожен окремий держслужбовець був ефективніший. Замість того щоб оплачувати з бюджету 100 дрібних держслужбовців-корупціонерів, треба зменшувати бюрократію, актуалізувати та лібералізувати законодавство, та максимально цифривізувати процеси щоб зменшувати людський фактор. Тоді виявиться з цих 100 чиновників реально потрібен лише 1 чиновник, у якого буде реально корисна та компетентна робота, достойна зарплата і на посаду якого буде великий конкурс.
    Коли закони прописані так, що в них нема правової визначеності і вони таким чином не встановлюють рівні та логічні правила гри, а відпускають все на розсуд людського фактору - то звісно без корупції не обійдеться. А натомість коли закон враховує всі моменти та не містить білих плям та протиріч, і коли держава дає прозорі інструменти - дрібна корупція сама собою стає неактуальною.
    також важлива лібералізація. будь-яка заборона породжує корупційні ризики, і натомість будь-яка прозора легалізація дає зрозумілі правила гри та надходження в бюджет. наркотики, проституція тощо - виграють від їх заборони тільки кримінал та нечисті на руку силовики. натомість від їх легалізації виграють прості громадяни та державний бюджет. звісно ці речі мають бути легалізовані продумано та помірковано, а не знову ж таки з правовою невизначинестю та білими плямами.

    • @smugasta
      @smugasta 4 місяці тому +3

      Я рада що під відео можу почитати такі конструктивні коментарі ❤

    • @ukraine_will_win_
      @ukraine_will_win_ 3 місяці тому

      легалізація проституції? нуну. ні, дякую. потрібна криміналізація ПОПИТУ. а не легалізація пропозиції. швеція та країни, які прийняли шведську модель це вже давно довели.

    • @illia.yehorov
      @illia.yehorov 3 місяці тому

      можливо ви праві. я не занурений в цю тему та не знаю всіх аргументів за і проти шведської моделі. з проституцією в житті ніколи не мав справу.
      одне тут викликає питання - якщо запросив дівчину на побачення та заплатив за вечерю в ресторані - це вже вважатиметься кримінальним правопорушенням, чи ще ні?@@ukraine_will_win_

    • @character_taras
      @character_taras 3 місяці тому

      ​@@ukraine_will_win_ Для прикладу у Франції в 2013 році впровадили "шведську модель". Я знайшов дані про підбиття підсумків за перших 5 років роботи моделі. За 5 років було накладено 5 тис. штрафів. Штраф на клієнта - 1500Є, у випадку рецедиву 3500Є. Тобто в бюджет поступило орієнтовно 8млн Є. Як думаєте скільки коштів потратила Франція на те, щоб притягти до відовідальності порушників? Крім того у Франції введена підтримка працівників сеск-послуг, щоб вивести їх з "бізнесу", а це 330Є на місяць, за перших 5 років такою послугою скористались 564 людини, не всі пройшли 2-х річний курс, але припустимо, що рік отримували допомогу, а це -2,3 млн Є.
      Як думаєте, яка найбільша проблема цієї моделі? Вона потребує грошей, щоб боротьба була ефективна, треба виділяти гроші на правоохоронну систему. Хтось має фіксувати порушників, притягати до відповідальності.
      Ну і найважливіше, чи готова Україна в правовому режиму воєнного стану виділяти кошти на боротьбу з проституцією? чи можливо краще легалізувати і отримувати податки з цього? питання для роздумів..
      А ще ніхто не відміняв корупцію, де заплатити правохоронцю (відкупитись) дешевше, ніж платити штраф. Ок, я розумію в Швеції та Новерверії дуже низька толерантність до корупції, але в Франції вже не така ситуація.

  • @saweast
    @saweast 4 місяці тому +9

    дякую
    дуже радий що ваш канал залетів в рекомендації
    корупція як іржа...

    • @romansamorokov8893
      @romansamorokov8893 2 місяці тому

      Слово corruptio по-латині буквально це й означає :)

  • @matviysukhachov
    @matviysukhachov 4 місяці тому +11

    9:41 так, я згоден. Бо пасивність суспільства часто призводить до того, що влада зосереджується в невеликій групі людей. До речі, я читаю цю книгу)

  • @Romeo-Montecchi
    @Romeo-Montecchi 4 місяці тому +4

    Приємно бачити такі часті виходити відео 🎉

  • @user-gn3um7ji7g
    @user-gn3um7ji7g 3 місяці тому +2

    Як я не бачив цей канал раніше??? Настільки все лаконічно, дуже відгукується. Думка людей які вміють мислити і хочуть щось змінювати

  • @user-pq9bl5yz5g
    @user-pq9bl5yz5g 2 місяці тому +1

    Дякую за неймовірно корисне та цікаве відео. Тільки шкода, що так мало переглядів(

  • @user-zp7kk6lc6i
    @user-zp7kk6lc6i 3 місяці тому +1

    Красно дякую. Таке корисне відео дуже потім нагодиться для аргументів.

  • @anatoliisamoilenko7390
    @anatoliisamoilenko7390 4 місяці тому +4

    Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️💪

  • @maximlastname6696
    @maximlastname6696 4 місяці тому +5

    Гадаю що справа не через ситість людини , а у ефекті низької бази.

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n Місяць тому

    Дуже важливий та цікавий огляд. Дякую Вам, пані Альоно, та усій вашій команді Неаполітичні, за вашу працю!)

  • @user-jy8jj7re7g
    @user-jy8jj7re7g Місяць тому +1

    Дякую за відео🙏 я би хотіла, щоб українці мали 0 рівень толерантності до корупції у всіх її проявах. І це правда, що я не дуже часто з цим зіштовхувалась по життю. Але в таких важливих місцях як університет чи лікарня це все ще must have. Я вірю, що працювати потрібно з двох сторін - змінювати системи і виховувати нетолерантність до корупції у дітей та ДОРОСЛИХ. В певній мірі, для деяких це вже звичка заносити конверти до професорів чи лікарів. Та все «порішати більш легким шляхом»

  • @Mori650
    @Mori650 4 місяці тому +4

    Looking forward to the English subs as usual!

  • @matviysukhachov
    @matviysukhachov 4 місяці тому +3

    Дякую за розвиток українського контенту ❤️🇺🇦

  • @olgatomenko1828
    @olgatomenko1828 3 місяці тому +2

    Центр протидії корупції все ж покладає більшу відповідальність за корупцію на владу, а не на пересічних громадян з їх шоколадкою в поліклініці. А ось влада завжди заводить пісню, що це громадяни такі, ментальність у них корумпована. Але громадяни чогось перестають пропонувати "шоколадку", коли перебувають за кордоном, де рівень корупції не такий.
    Також наслідком корупції є те, що без "підмазування" система взагалі перестає їхати.
    А ще корупція та непотизм призводять до криворукості виконавців в системі. Для чого щось робити якісно, якщо гроші заробляєш на іншому? Та й як ти будеш думати за роботу, як думаєш, як тобі вчасно поділитись і "узаконити" свої корупційні доходи? Просто часу не вистачає

  • @johanna.stjernestov
    @johanna.stjernestov 4 місяці тому +2

    дякую за відео
    на перший погляд Україні до інклюзивності як до неба повзком, але все може змінитися... рано чи пізно

  • @casualstone920
    @casualstone920 4 місяці тому +2

    Дякую за якісне відео. Хотілось би випуск про те, як підраховують різноманітні індекси - той самий індекс сприйняття корупції наприклад.

  • @rostyslavmoroziuk2502
    @rostyslavmoroziuk2502 4 місяці тому +2

    Дякую. Цікавий факт, я не знав, що корупція навіть чисто в теорії може бути корисною. У відео ви гарно пояснили чому ризиків від контрольованої корупції більше, ніж потенційної користі

  • @Fhjull33
    @Fhjull33 4 місяці тому +5

    Мені здається витоки пострадянської корупції треба шукати десь у СРСР часів застою, коли сформувався потужний тіньовий сектор економіки та виробились правила гри в ньому.
    Зв'язка з цеховиків ой, бізнесменів, чиновників та мусорів тоді сформувалась, бо інакше вести справи у комуністичній країні було неможливо. Чорна бухгалтерія та системи списання надлишків/пояснень недоїмок тоді ж.
    Потім підприємницьку діяльність легалізували і всі ті їх принципи і підходи фактично легли в основу новонародженої ринкової економіки.

    • @hsohclhnocubsat
      @hsohclhnocubsat 4 місяці тому +2

      Якраз схеми чорної бугалтерії, ментвих душ, зписування майна за безцінь за 30 років не чіпають і бережуть.

  • @user-my2hc5qp1b
    @user-my2hc5qp1b 4 місяці тому +2

    Як завжди все цікаво та корисно знати
    Хай квітне Український ютуб ❤❤❤❤

  • @zivart_ua
    @zivart_ua 4 місяці тому +1

    Чисто на мою думку, щодо най дієвих методів боротьби:
    1. Боротьба з лазівками в законах
    2. Адекватні зп в держструктурах
    3. Зміни в процедурі звільнення/наймі в держстуктурах (бо як можуть піти у відпустку за свій рахунок на 10 років, а потім через суд вибивати компенсації...)
    4. Інформполітика громадян, що таке корупція і які правильні дії потрібно вчиняти щоб її запобігати і правильно викривати
    5. Рейтинг інституцій та ефективності...
    6. Публічна комунікація
    7. Незворотність покарання
    ....
    Та ше багато що можна перечислити, але такі штуки як "смертна кара", "відрубування", "довічне" - не вирішать проблему(

    • @nickplays2022
      @nickplays2022 3 місяці тому

      І хто буде робити це все, з якою вигодою для себе?

  • @zhenia2511
    @zhenia2511 4 місяці тому +1

    Тут варто зазначити що економічне зростання не обов'язково означає кращий рівень життя для середнього класу та нижчого класу. Якщо усі гроші достаються еліті то не важливо наскільки показники зросли, "прості" люди все ще живуть погано.

  • @user-vi5qh7np8c
    @user-vi5qh7np8c 2 місяці тому

    Розплачуємось ми - звичайні люди.

  • @BXAHAC
    @BXAHAC 3 місяці тому

    Дуже цікаво!

  • @user-rn6jx3pn3z
    @user-rn6jx3pn3z 4 місяці тому +1

    Можливо, я мало прожила і досвід в мене малий. Але я більше ніж переконана, що наше суспільство мінімум на 70% прогнило. Вони всі чекають, що прийде чесний і справедливий дядінька і все їм порішає. Під постами нацполіції про затримання торговців і виробників наркоти наші громадяни пишуть щось на зразок: "Ліпше б депутатів садили, вони більше крадуть". Тут треба суспільство змінювати шляхом надпотужної роботи з молоддю і дітьми.

  • @Burikonek
    @Burikonek 3 місяці тому

    Дякую за контент :) Підтримаю канал коментарем!

  • @cyber-sander
    @cyber-sander 4 місяці тому +1

    Дякую за відео!

  • @ukrainianreader9280
    @ukrainianreader9280 4 місяці тому

    Слава Україні.

  • @antonholovko9081
    @antonholovko9081 4 місяці тому

    дякую ❤

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n Місяць тому

    24:50 На жаль, на сьогодні багато відкритих даних стали закритими для багатьох українців, - за урядовою відмазкою "не на часі; після Перемоги". Насправді ж, від закриття цих даних наші економіка та ЗСУ втрачають найбільше, оскільки закриття цих даних знову відновлює корупцію у минулих масштабах...

  • @arturpetruk_official
    @arturpetruk_official 4 місяці тому

    Дякую за корисний контент🫶❤️‍🔥

  • @antoninasimonova8223
    @antoninasimonova8223 4 місяці тому

    Дякую за вашу роботу, як завжди цікаво і корисно ❤

  • @somethinggood5326
    @somethinggood5326 4 місяці тому

    Дуже цікавий контент 👍🫶

  • @yaroslavmetlitskyi1606
    @yaroslavmetlitskyi1606 4 місяці тому

    Дякую. Дуже цікаве відео. Вкладатиму своїм дітям ідею як стати чесним держслужбовцем.

  • @mariabratash
    @mariabratash 4 місяці тому

    Дякую за цікаве віде ❤

  • @dmitriydorosh3205
    @dmitriydorosh3205 4 місяці тому

    Так, невідворотність покарання теж дуже сильно потрібно, тут випливає судова реформа - діджиталізація

  • @olgadanyliuk8167
    @olgadanyliuk8167 4 місяці тому

    Дякую за відео❤

  • @user-hz4lw6dj3d
    @user-hz4lw6dj3d 4 місяці тому

    Дякую за важливе відео!

  • @dilnix
    @dilnix 4 місяці тому

    дякую, в чергове все чітко розклала, молодець =)

  • @annaonoshko
    @annaonoshko 4 місяці тому

    Мало. Мало підписників у вас на каналі, бо ж інформація якісна і корисна!

  • @user-jp1hp1wv5y
    @user-jp1hp1wv5y 3 місяці тому

    Дякую за вашу працю ❤

  • @pavloskopiuk2679
    @pavloskopiuk2679 3 місяці тому

    Лайк, підписка і комент для алгоритмів для підтримки і розвитку каналу

  • @bebra220
    @bebra220 4 місяці тому

    Дякую за якісний контент 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @OppoA-jt3xd
    @OppoA-jt3xd 3 місяці тому

    Треба частийше наказывать коррупционеров чтобы боялись брать хабаря.

  • @Karvaton
    @Karvaton 4 місяці тому +1

    9:13 "Чому нації занепадають" топ і маст рід!

  • @Ghost-gx5zw
    @Ghost-gx5zw 3 місяці тому

    9:45, майже дочитав цю книгу, нууу і відштовхуючись від того, я вважаю, що нам є куди рости, але, як на мене, ми з самого початку незалежності стали на правильні рейки. І великою заслугою є наші громадяни, які щоразу все більше починають розуміти і головне вчитися на помилках. Цей рік певне буде першим, коли в нас не пройдуть вибори, але й це можна зрозуміти, враховуючи теперішню ситуацію. І головне, скільки б ми не критикували наших політиків і це круто, що ми це робимо, але частково, в порівнянні з іншими пострадянськими країнами, вони були не погані. Тому я вважаю, що наша країна іде в бік інклюзивних інститутів, як політичних, так і економічних

  • @yan_ua
    @yan_ua 4 місяці тому +1

    За своє життя я всього декілька разів напряму стикався з корупцією, і найбільш обурливим був випадок із довідкою про несудимість 📄 Прям в Палаці культури МВС, що я вважаю особливо символічним, в маленькій комірці, до якої вів окремий вхід, мені мовчки протягнули ламінований прайс-лист 🫰

    • @ukraine_will_win_
      @ukraine_will_win_ 3 місяці тому

      або "навіть якщо ти ботан, то всеодно екзамен не здаси", всі скидуються на конверт, а ті, хто відмовився отримали незалік (з високим рівнем інтелекту та підготовки з предмету), і потім всеодно принесеш

  • @volandluciferich7812
    @volandluciferich7812 4 місяці тому

    Прочитав заголовок. Переглянув перші кілька хвилин. Ледь не злетів у космос на хвилі горіння п'ятої точки.
    Проте далі все було чудово. Якраз вчора думав що по факту корупція у сфері оборони, це по великому рахунку масове вбивство. Через те що хтось вирішив "зекономити" на турнікетах - хтось інший помре. Через те що хтось вирішив зекономити на нормальній формі, хтось отримає обмороження. Звичайно ваші аргументи щодо непрозорості певних структур, мають місце бути. Проте як мінімум за подібні злочини має передбачатися жорсткіше покарання.
    Крім того, виглядає розумним рішенням спрощення бюрократії. Тому що лишні ланки у цьому процесі створюють додаткові ризики корупції.

  • @poloviy2
    @poloviy2 4 місяці тому +1

    Перше питання полягає у сутності поняття корупції. Але у загальному це отримання неправомірної вигоди однією чи всіма сторонами у органах державної влади і державного сектору економіки

  • @serhiisloboda5899
    @serhiisloboda5899 4 місяці тому +1

    З вами Альона.. Альоша, Їкатєріна

  • @413x6
    @413x6 4 місяці тому

    Коментар на підтримку відео та просування його на UA-cam

  • @putinisakiller8093
    @putinisakiller8093 4 місяці тому +9

    Корупція - це монополія влади та інших ресурсів.

  • @RavenRustFan
    @RavenRustFan 4 місяці тому

    Схильний до думки, шо Україна все ще має більшість "аполітичних"... Нажаль...

  • @pan_bacchanal
    @pan_bacchanal 2 місяці тому

    Взагалі, я бачив дуже гарне відео від яке пояснює, шо корупція це не баг, а фіча системи влади як такої, бо аби мати владу, треба заручитися ключовими персонами (які й роблять речі, які вимагає правитель, будь-то будівництво, будь-то бюрократи, будь-то армія/поліція) - а шоб заручитися їх лояльністю їм треба давати ніштяки (або чисто гроші напряму, або ж лобіювати їх інтереси)
    З іншого боку, ця фіча викликана тим, що система влади як така все ще у процесі трансформації від традиційної закритої чи "феодальної" (себто коли правителі самі вирішували як панувать) до демократичної (коли політики є чисто менеджерами, які репрезентують інтереси народу й народ сам приймає участь у процесі влади)
    Й ми якшо чесно, певно все ще на початку нашого шляху від екстрактивного до інклюзивного суспільства
    Тому ми маємо продовжувати розбудовувати антикорупційні інституції
    Але що головне, треба розширяти та збільшувати громадянське суспільство небайдужих, знижувати суспільну толерантність до топ-корупції й знаходити способи ненасильницького тиску на владу (хоча серцю хотілося б трошки насилля)

    • @WhyDoesMyNameChangedTo_user
      @WhyDoesMyNameChangedTo_user 2 місяці тому

      Просто не треба доводити до умов, в яких корупція, себто псування системи, робить людям краще. Простіше кажучи, до біса авторитаризм, олігархія тощо.

  • @300KITT
    @300KITT 4 місяці тому

    Україна має прямувати до інклюзивності.
    Але голос московських грошей має виключатися з цього процесу.
    Слушно, щонайменше, чути кожен голос, думку. Це дарує вибір.
    Але всю цю інформацію треба вміти обробити. Мені особисто не завадить кілька кроків у біг дата аналітику.
    Але це все буде можливо, якщо Україна на не утвердитися, як автократія Єрмака-Зеленського

  • @IllaNjasha
    @IllaNjasha 4 місяці тому +3

    Мабуть найдієвіший спосіб зменшити корупцію це банально зменшити бюрократизованість. Тобто сильно зменшити кількість випадків коли буде доцільно давати хабар.
    Також можна в цілому зменшити роль держави в економіці та у житті суспільства

    • @zivart_ua
      @zivart_ua 4 місяці тому

      Але з іншої сторони) якщо взяти ті самі країни ЄС, зокрема Фінляндію, то там бюрократія в рази вища як в Україні

    • @IllaNjasha
      @IllaNjasha 4 місяці тому

      @@zivart_ua Так, але держава суомі стали заможною не тому що вони мають високий рівень бюрократії а тому що в них хороші інституції і в них був достатньо великий період капіталізму, ну тобто звичайно що наприклад Україна за 100 + років теж стане дуже заможною з капіталізмом.

    • @zivart_ua
      @zivart_ua 4 місяці тому

      Але порівняти скільки часу Суомі незалежна). З 1917 вона змогла втримати незалежність від рос імперії... і від тоді починається її шлях тернистий, хоч і росіяни робили спроби окупації Фінляндії. Тож можна сказати, що наша країна також не мало зробила за всі роки незалежності, звичайно можна було б більше але нас не відпускала росія, наприклад як це сталося з Польщею.
      Я достеменно не знаю який в фінів рівень бюрократії, просто кажу, що загальний показник цього в ЄС більший як в Україні.
      Але зміни потрібні питання в тому чи ми готові до цих змін

    • @IllaNjasha
      @IllaNjasha 4 місяці тому

      @@zivart_ua "Чи готові" - так, бо що означає "готові чи не готові"? Як дізнатися що більшість населення буде "готове"?

    • @zivart_ua
      @zivart_ua 4 місяці тому

      Ну дивіться) приклад: є касові апарати, які податкова хоче впровадити щоб чесно і справедливо було оподаткування господарської діяльності для всіх - майдан, протести, блокади, голодовки ...
      Але ж це потрібно зробити, бо це правильно.

  • @WhyDoesMyNameChangedTo_user
    @WhyDoesMyNameChangedTo_user 2 місяці тому +1

    По-перше, приємно бути в коментах, в яких стільки, принаймні з виду, нетолерантних до корупції.

  • @vgipnoze
    @vgipnoze 3 місяці тому

    Корупція є прямим проявом ієрархії, оскільки ієрархія означає нерівність прав. Це змушує тих у кого більше прав ставити тих у кого якихось прав немає ставити в щалежність від себе зоб вилучати з підвладних об'єктів кошти чи якісь інші блага. Відсутність коррупції означає анархію, більше прямої демократії менше коррупції, більше влади більше коррупція. Причому це може означати як більше влади якісно, наприклад як у КНДР або кількісно як у Сомалі(декілька урядів). Фінляндія, країни Скандинавії, таж сама Швейцарія це країни де значно більше прямої демократії і менше всього влади.

  • @user-xz6js4zt3f
    @user-xz6js4zt3f 3 місяці тому

    "Корупція має конкретні імена..." тільки свого імені я не називатиму😅

  • @pan_bacchanal
    @pan_bacchanal 2 місяці тому

    От насправді це класно шо фіни прищеплюють нетерпимість ще з малечку. Молодь то все, й мені здається шо політична сатира лише а на ділі лише поглиблює сприйняття влади як безнадійного корупційного цинічного болота - тому паралельно має бути романтизація образу громадянина-активіста (навіть якшо це спочатку буде субкультурщина, хтось з них на цей шлях) (а насправді тому що інакше діти або попадуть до лав ультраправих сект або до інфантильних лівацьких клубів, які існують у своїйц власній бульбашці)
    А взагалі мрію аби до Конституції додали Право на протест, на законодавчому рівні визначити, наприклад, право людей взяти 1-2 вихідні на місяць аби піти на мітинг (без ризику для себе прийти до необхідної інституції, наприклад до суду де проходить резонансна справа - шоб потім не казали "лучшє бі на работу шлі бєздєльнікі")

  • @smugasta
    @smugasta 4 місяці тому

    Щось мало лайків, що нікому не цікаво як подолати корупцію в країні?

  • @user-df3lr6qw9h
    @user-df3lr6qw9h 4 місяці тому

    Конкретне питання і сподіваюсь на відповідь: а як конкретно переобладнання житлових приміщень під кафе на 1-з поверхах у Туреччині збільшило кількість жертв. Нече цікавилась загалом катастрофою, що трапилась, але про це ще не чула.

    • @natalyzjuman3755
      @natalyzjuman3755 4 місяці тому +1

      Я про кафе нічого не знаю, але слухала розслідування про це будівництво, то там було все примітивно. Є норми будівництва, особливо в тому районі, бо воно сейсмонебезпечне, а забудовники купували затвердження своїх проектів, а потім ще платили за прийняття на облік готової будівлі, де використовували нижчі за якістю матеріали.

    • @natalyzjuman3755
      @natalyzjuman3755 4 місяці тому

      А, там ще була цікава історія, що до цих забудовників були підозри й до землетрусу, але ці справи були закриті, і поговорюють, що без ердогана не обійшлося.

    • @tn_ngk
      @tn_ngk 4 місяці тому +1

      Для переобладнання перших поверхів під кафе прибирали несучі стіни, в обхід будівельних норм. Це й посилило вразливість будинків до сейсмічної активності.

    • @putinisakiller8093
      @putinisakiller8093 4 місяці тому

      Порушення норм будівництва через хабарництво.

  • @natalyzjuman3755
    @natalyzjuman3755 4 місяці тому

    Слухала не дуже давно одне відео на тему суддів. То там просувалася ідея про відкритий реєстр всіх судових справ. В чому звинувачують, кого, хто суддя, коли засідання, який вирок, і т.д. Такий метод, теоретично, повинен стримувати виносити втиху виправдовувальні вироки своїм, може запобігати замовним потрібним справам, і т.д., бо є простий контроль журналістів, активістів, та й "поховати" справу за давністю термінів буде важче.
    Мені сподобалося. Мінусів не бачу. Для судової реформи важливо. Бо хоча б згадати ось один з останніх скандалів, де суддя проходить ВРП, і виявляється що вона винесла ухвалу на користь рідному брату 🤯. А все тому, що маленький районний суд, ніхто нічого й не знає. Тут он зараз справу Тандира намагаються "поховати", а що вже за місцеві "дєлішкі" казати 😢.

    • @ukraine_will_win_
      @ukraine_will_win_ 3 місяці тому

      всіх судових справ? це ви про корупцію чи взагалі? бо виставляти імена жертв згвалтування і тд, це тільки гірше зробити може, наприклад, зменшити кількість позовів

    • @natalyzjuman3755
      @natalyzjuman3755 3 місяці тому

      @@ukraine_will_win_ жертв згвалтування чи будь яких інших точно оприлюднювати не треба, але грабіжники, вбивці, хабарники тощо цілком можуть фігурувати, але це вже нюанси й деталі які треба обговорити профільним комітетам. А суть в тому, щоб активісти, журналісти, контролюючі органи мали відкритий і простий доступ для перевірки вироків, щоб по судді можна було легко й швидко зробити список справ по, наприклад, дтп, і подивитись скільки в неї "злитих" справ, скільки виправдовувальних рішень, на які терміни ухвалює покарання і т.д.

    • @irynamospaniuk2373
      @irynamospaniuk2373 3 місяці тому

      В Україні відкрили судовий реєстр ще за царя Гороха. Єдина закрита інформація - це імена фізичних осіб (крім адвокатів і суддів), бо є така річ, як захист персональних даних. Найбільша корупція у нас в господарсько-економічній сфері, а не у кримінальних справах, а всі ці судові рішення між господарюючими субʼєктами відкриті і так.

    • @natalyzjuman3755
      @natalyzjuman3755 3 місяці тому

      @@irynamospaniuk2373 рішення чи там видно процес ведення справи?

  • @nataliehugason3956
    @nataliehugason3956 4 місяці тому

    Ні, не стала.
    Та стрімко рухається в сторону диктатури, Нажаль.

  • @user-kj5px1fq8c
    @user-kj5px1fq8c 3 місяці тому

    Так вже не буде,правда молодь.Вас не використають по інтернету?

  • @mormatus
    @mormatus 4 місяці тому

    Підпис до графіку кореляції збив з пантелику.
    Краще було горизонтальну шкалу підписати "corruptionlessness", або "economic sanity" абощо.
    Дякую за відео!

  • @user-rw2gm9oc5b
    @user-rw2gm9oc5b 3 місяці тому

    поки що "інклюзивність" в Україні як ключ до скрині мерця з серцем Дейві Джонса, маємо лише малюнок і велике прагнення 😁

  • @vogelUA
    @vogelUA 4 місяці тому +1

    Дякую за гарний випуск, з приводу корупції - головне менталітет. Це ми можемо бачити на прикладі Ізраїля. Тут це просто називається підтримкою іудеїв. Ніде нічого неможливо зробити якщо ви не «домовились». І навіть топ корупціонери сплачують штрафи та продовжують далі свої справи, а їх оборудки всім відомі і можна навіть не ховатись.

  • @nikitaorlov9992
    @nikitaorlov9992 2 місяці тому

    😮го

  • @mod-9456
    @mod-9456 4 місяці тому +2

    Нам ще 20 років до інклюзивного народу

    • @yurik8468
      @yurik8468 4 місяці тому

      тільки то не пряма лінія)

  • @_nad_3783
    @_nad_3783 3 місяці тому

    Да всі крали крали і крали то кражу називають корупцією дак зробіть так щоб і цю корупцію хоч хто нібудь украв...

  • @user-xb1lt6vh2f
    @user-xb1lt6vh2f 3 місяці тому

    через корупцію зараз війна в нашій країни носить фатальний характер -замість грошей для громадян та військових в нас крадуть мільярди. ось і думайте після цього - чи жахлива корупція чи ні

  • @Griffon312
    @Griffon312 4 місяці тому

    +

  • @demiurgecreator2705
    @demiurgecreator2705 3 місяці тому

    Тут мову ведуть що "корупція повсюди"🤔
    Найцікавіше, що у дійсно важливих для життєдіяльності і вартісних сферах я ніколи не зустрічав ситуацій коли чиновнику треба дати хабар аби робота була зроблена.
    А от серед низькорангових посадовців які мало на що впливають, часто трапляється що ці почвари в наглу вимагають хабар щоб всього лиш виконувати свої ПРЯМІ обов'язки і регламенти. Мова наприклад про МСЕК

  • @user-kw1ww6pb7r
    @user-kw1ww6pb7r 4 місяці тому

    Нам до інклюзивності дуже далеко. Бо в головах намертво сидить, щщо кращеб я заплатила пару тисяч доларів і дитина мала роботу в школі чи дікарні. Ніж наказати такого керівника і при наступному керівнику таких апетитів не буде(

  • @artemtkachenko5498
    @artemtkachenko5498 3 місяці тому

    А як же підозра резніков?

  • @user-mn3yn6su4g
    @user-mn3yn6su4g 2 місяці тому

    я впевнений корупціонерів розкривали б більше , якби була гарантія , що розкривача не застрелять десь в ліся коли суддя відпустить корупціонера...

  • @messerschmied1991
    @messerschmied1991 3 місяці тому

    є двохтисячні або двітисячні, двухтисячної немає, бридко чути

    • @NeApolitychni
      @NeApolitychni  3 місяці тому

      Біда, виділю капслоком О наступного разу 😉

  • @TopTrandLife
    @TopTrandLife 3 місяці тому

    25:22 нажаль не можу цілком погодитися з попереднім твердженням бо ти ж сама сказала що не кожен може бути інсайдером

  • @user-bp6yj6fk2q
    @user-bp6yj6fk2q 4 місяці тому

    з корупцією борються такі як Шабуня

  • @user-nq4ig1gx1s
    @user-nq4ig1gx1s 4 місяці тому

    Другий

  • @user-tk7db2nf5b
    @user-tk7db2nf5b 3 місяці тому

    как в анекдоти, по самие уши

  • @user-dr7jx7uz8o
    @user-dr7jx7uz8o 3 місяці тому

    Но и ничего не слелали

  • @mastergooddeeds_vgbnd
    @mastergooddeeds_vgbnd 4 місяці тому +1

    ура мій перший в житті перший коментар !

  • @AstronautFromUkraine
    @AstronautFromUkraine 4 місяці тому

    Боріться - поборете ....

    • @mormatus
      @mormatus 4 місяці тому

      Лупайте цю скалу!

  • @annap.7150
    @annap.7150 2 місяці тому

    Святому? Це ви про покровителів Гітлера і Путіна?