Po co być inżynierem? Darek Aksamit wyjaśnia.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 сер 2024
  • Darek Aksamit, popularyzator nauki z PW, wymienia powody, dla których warto włożyć trochę pracy w studia inżynierskie.

КОМЕНТАРІ • 17

  • @maksmaktak3649
    @maksmaktak3649 3 роки тому +19

    szkoda że PW nie ma jakiegoś dobrze ułożonego forum na internecie z poszczególnymi kierunkami studiów gdzie wypowiadają się zarowno studenci jak i osoby które składają papiery na uczelnie. Osobiście jako maturzysta mam mnóstwo pytań ale ciężko złapać do kogoś kontakt z niektórych wydziałów

  • @knockknock1853
    @knockknock1853 3 роки тому +5

    Świetnie nagranie! To prawda, choć jeszcze nie studiowałem, to wiem, że bardzo dużą satysfakcję daje zobaczenie, że wyniki teoretycznych rozważań zgadzają się z rzeczywistym działaniem czegoś.
    Oj nie mogę się doczekać studiowania na PW! Już w tym roku! :D

  • @maciejostrowski720
    @maciejostrowski720 3 роки тому +4

    Lux!

  • @eMstar3003
    @eMstar3003 4 місяці тому

    Szukałem właśnie takiego filmu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak ludzie zachęcają do podjęcia studiów inżynierskich ale nie w kontekście dlaczego studia same sobie są ciekawe ale jaką dają wartość dodaną dla ścieżki zawodowej. Najważniejsza część filmu to stwierdzenie że takie studia uczą rozwiązywania problemów: niestety jako doświadczony zawodowo inżynier muszę stwierdzić że uczelnie nie uczą rozwiązywania problemów w pracy np. w przemyśle, produkcji itd bo matematyka i fizyka to nie wszystko żeby potrafić rozwiązywać problemy czego większość pracodawców oczekuje! Na rozmowach kwalifikacyjnych stypendyści niestety często polegają na prozaicznych pytaniach i to powinno być zmienione w programach nauczania żeby te ~5 lat na prawdę przygotowywało do pracy zawodowej i żeby nie można było stwierdzać że uczelnie kształcą bezrobotnych albo że inżynier mało zarabia!

  • @90zizu
    @90zizu 6 місяців тому

    Moim zdaniem najważniejsza rzecz została powiedziana w 2:52 - "to jest satysfakcjonujące". I dla części ludzi rzeczywiście będzie (obliczenia, dochodzenie do wyniku, rozwiązywanie problemów, obliczenie czasem małej rzeczy jakimiś konkretnymi metodami), i tacy ludzie odnajdą się w inżynierii. Po drugiej stronie są ludzie którzy traktują to wyłącznie jako niewygodne narzędzie - i takim ludziom inżynieria nie da satysfakcji. Droga jest ciężka, pieniądze średnie, musisz to lubić (w takim wydaniu jak wyżej) albo bardzo szybko wyjdzie ci bokiem. I nie wyrobisz w sobie tej pasji na siłę (wiem co mówię) - po prostu pewien typ ludzi tak ma, że lubi takie tematy. Zastanówcie się czy jesteście tym typem

    • @PolitechnikaWarszawskaOfficial
      @PolitechnikaWarszawskaOfficial  6 місяців тому

      Oczywiście. To równocześnie proste i skomplikowane. Bo np. nawet jeśli ktoś dobrze sobie radzi z jakimiś zadaniami i ma potencjał, to najzwyczajniej w świecie może nie lubić i nie chcieć wykonywać takiej pracy.

  • @supermateu
    @supermateu 2 роки тому

    Bardzo inspirujące i ciekawe słowa. Ponadto widać bardzo wysoką kulturę wypowiedzi. Chętnie posłuchałbym więcej i więcej 🙂

  • @kaczka9897
    @kaczka9897 Рік тому +1

    Czy fizyka techniczna jest dobrym wyborem kierunku studiów wg Pana? Pomijając ogrom ciekawej wiedzy, którą można nabyć w ciągu studiów.

  • @smoll2708
    @smoll2708 Рік тому

    Tez mi inżynieria u nas przychodzą do roboty na dział utrzymania ruchu po elektrotechnice i odrazu odchodzą bo nie dają rady albo sami zostają zwolnieni

  • @user-dh8dv6vb4r
    @user-dh8dv6vb4r 19 днів тому

    Wygladasz jak harry potter xd

  • @krislik8220
    @krislik8220 3 роки тому +6

    A który inżynier pracuje w swojej specjalizacji? Chłopie za dużo czarujesz.

    • @juliuszs352
      @juliuszs352 3 роки тому +16

      Ja pracuje w swojej specjalizacji! Pozdrawiam Inżynier Elektronik (rok temu obroniony) o Specjalizacji Inżynieria Komputerowa, projektuje hardware do OBC satelitów.