Tak Archonie rób, jest dobrze, jestem za dla następnego odcinka :D związanego z trainerami i retro :D Lubię powroty do gadania o bitach i rzeczach które zachodzą wewnątrz konsoli :3 Grunio nakarmiony, można iść spać.
Właśnie za takie materiały lubię ten kanał. Podobnie jak w materiale z PS1 jak twórcy wymyślają przeróżne zabezpieczenia, a użytkownicy je łamią na różne wymyślne sposoby. Zdecydowanie więcej takich materiałów.
Bardzo ciekawy materiał jak zwykle. Naprawdę macie talent do wyszukiwania ciekawych tematów i odpowiedniego przedstawienia go. Czekam na kontynuację o wyszukiwaniu kodów.
Jako początkujący informatyk, jestem zdecydowanie za jakąś głębszą historią na ten temat. To bardzo ułatwia naukę, jeśli za tymi bitami stoi coś ciekawego jak super Marian
Arhon czekam na kolejny materiał. Jezu jak ja uwielbiam słuchać o każdym temacie jaki poruszasz, przy okazji twój głos jest po prostu idealny do słuchania w trakcie codziennych czynności.
Pięknie przedstawione, na prawdę kawał świetnej roboty. Z niecierpliwością czekam na odcinek, który pogłębi ten temat, niesamowicie mnie to zainteresowało!
Macie najlepszy kanał o tym co w grach i portach na te gry piszczy, świszczy, hula. Uwielbiam Was oglądać już od ładnych kilku lat. Pozdrawiam i czekam na kolejne materiały.
Wow 0:54 - mikrotransakcje ich czasów!!! A sądziłem, że tak projektują z powodu przyzwyczajenia robienia gier automatowych i przenoszenie tej filozofii na konsole mimo, że nie możemy wrzucić monety jak utracimy wszystkie życia. Już wtedy były chciwe gnidy :-(
@@mmafia333 Taki proces można zauważyć odnośnie RNG. Z jednej strony jest przydatny do łatwego tworzenia poziomów i różnorodności (w teorii). Zyskują na tym Rouge like czy diablo'wate, ale może być wykorzystywane do wyciągania kasy z gracza jak lootbox'y.
właśnie często słyszałem o game genie, ale nigdy za cholere nie wiedziałem na jakiej zasadzie działa - dziękuje arhn.eu, znów dowiedziałem się czegoś nowego i ciekawego!
Daje znać w komentarzu! Sam studiuję oraz interesuje się informatyką. Jestem pod wrażeniem, że ktoś potrafi w tak prosty sposób przedstawić zagadnienia związane z kryptografią, injectingiem, kodem maszynowym i masą innych rzeczy. Macie wiele materiałów przedstawiających w prosty sposób złożone zagadnienia i nie tracących wiele merytoryki podczas uproszczenia. Chylę czoła! Trudno jest opanować jakąś dziedzinę, ale nieporównywalnie trudniej ją w sposób prosty przedstawić laikowi!
Chętnie bym zobaczył taki materiał o pisaniu i odkrywaniu kodów! :D Bardzo fajny ten film o kodach, widać napracowanie. Wytłumaczenie adresowania pamięci procesora do najprostrzych nie należy. Dobra robota! :)
Chyba jakbym ja miał tak mieszać bity to bym się pogubił 100 razy na samym projektowaniu a ktoś autentycznie to robił podczas tworzenia tych kodów. Szacunek niezmierny.
Jak zwykle dobry, ciekawy i profesjonalnie zmontowany materiał Arhn.eu oby tak dalej, trzymam za was kciuki i popieram zrobienie materiału zaproponowanego w tym video. Pozdrawiam
Archon, zrób proszę podcast albo serię gdzie będziesz gadał o szczegółach takich rzeczy jak przykładowo maper, bo jest to uber ciekawe i osoby ciekawe tematu czują niedosyt, a w twoim wykonaniu byłoby to strasznie ciekawe!
Liczyłem na to, że agonia jaką była nauka podstaw Assemblera na studiach nie poszła na marne. Ale nie spodziewałem się, że ta wiedza przyda się do zrozumienia materiałów na arhn.eu :v Swoją drogą Archon, bardzo sprawnie wytłumaczyłeś poprzez analogię z biblioteczką jak działają banki pamięci (lub ich NES'owy odpowiednik). Poradziłeś sobie lepiej niż mój wykładowca z projektu xd
Uwaga, bo oto pojawiło się ono: zainteresowanie! :D Poprosimy więcej. Animacja fantastyczna, wyjaśnione tak, że nawet ja zrozumiałem i w ogóle super. :3 Odpaliłem film, myśląc sobie: "ha, ja już wiem - game genie modyfikuje dane w pamięci!", a tu poważne zaskoczenie. Dzięki! :)
Widzisz, zawsze umykało mi o zainteresowaniu tematem trainerow, a słucham tego materiału regularnie (czasem nawet obejrzę i odkrywam smaczki typu piękna eksplozja 9tego bitu xD) także zgłaszam po dość znaczącym czasie od premiery Jest zainteresowanie dalszym nerdzeniem o bitach i bajtach ;v
W przypadku PC do odkrywania brakujących wartości danej czynności, przydatny - a momentami niezbędny - jest CheatEngine, który w prosty sposób wkrada się do zarezerwowanego ramu przez grę i czyta jak z otwartej księgi bity. Po stronie oszusta pozostaje jedynie metodą prób i błędów (albo może dobrego wzroku) odszukać interesującej go wartości, i nadpisać go w taki sposób, aby ta zwracała dane inne niż program gry przewiduje. Kiedy w RAMie mamy zapisane, że broń ma tylko 30 pocisków, można nadpisać go w taki sposób, że ma 255. Można także nadpisać bezpośrednio warunek, który odpowiada za porównywanie wartości zadanej przez program. Oj można dużo :D Rewelka odcinek, i chcemy więcej. Może poruszysz tematykę oszukiwania, albo samego cheatengine?
Byłem kiedyś w posiadaniu przystawki game hunter do Psx . Czasami po wpisaniu zbyt dużej ilości kodów (oszustw) , gra zawieszała się. Można też było za pomocą game huntera przeglądać filmiki i słuchać muzyki z gry :) Przystawka miała już w pamięci gotowe kody do większości gier. Fajny sprzęcik :)
Jeśli chodzi o szukanie czegoś w cudzym kodzie maszynowym, to jest to całkiem możliwe i do tego fajna zabawa i najlepiej przy tym mieć jeszcze naście lat, bo im się starszym jest, gorzej to idzie...
Podoba mi się ten materiał, bo prosto tłumaczy te zawiłości. Jak w filmach popularyzatorów anglojęzycznych - ma być łatwo do zrozumienia, nawet prostacko jak będzie trzeba.
W zasadzie to jest to chyba prostszy sposób na stworzenie takiego urządzenia, niż próba modyfikacji danych w ramie. Bo wtedy genie musiałby w jakiś sposób wstrzykiwać rozkazy dla procesora pomiędzy te rozkazy, które odczytuje z pamięci. Choć w sumie jakby na to spojrzeć, to w odpowiednich momentach musiałby robić jmp, robić swoje i wracać do miejsca gdzie skończył. choć to wiązałoby się pewnie z przycięciami konsoli (w końcu jest wykonywany ponad programowy kod) jak i też z trudniejszym tworzeniem samych kodów, bo nie wpisywałoby się samych adresów i wartości a całe funkcje i do tego jeszcze moment, w którym mają się wykonać. Tak więc pomysł genialny w swej prostocie. PS. Ciekawy jestem, czy istnieje jakaś gra, w której wykorzystano słabość Genie przy rozkazach 8 bajtowych. Bo skoro jest tam instrukcja warunkowa, to ktoś mógł tak zaprojektować grę, żeby w tym samym miejscu w pamięci była ta sama wartość, a używana była do innych rzeczy, np. na jednym chipie w adresie 0x8001 byłaby startowa liczba żyć, a w drugin na 0x8001 zmienna opisująca grawitację. I jak zaczynamy grę normalnie, to jest spoko, bo np. zaczynamy z 4 życiami i grawitacja jest 4 i wszystko działa. A używając genie zmieniamy to na 8. Mamy 8 żyć, ale grawitacja jest 2 razy mocniejsza, bo zmienia też i tą wartość.
Chętnie dowiem się więcej o analizie gier na Konsole NES pod kątem tworzenia trainerów. Ten temat mógłbyś też rozwinąć pod DOS-em czy zahaczyć o Windows. Ja tam proste trainery na Windows robiłem wieki temu, a po latach bardzo lamerskie TSR pod DOSBox. A Ty to w fajnej formie ujmiesz. I co tam NERDZ-enie ;D Kto chce niech tylko gra, kto ma ambicje niech pobawi się w inżynierie wsteczną itp. Podstawy nie są aż tak trudne, a ileż satysfakcji kiedy zadziała ;)
Ja bym chętnie obejrzał jak robiło się trainery. Osobiście strzelam, że analizowano kod po dekompilacji i/lub monitorowano zmiany w pamięci podczas gry np strać życie i zobacz gdzie coś się zmieniło. Na pewno sprawę ułatwiała mała pojemność pamięci NES miał jej na tyle mało, że nie szukaliśmy igły w stogu siana, tylko bardziej w niedużej kupce.
@@wlocek369 Ale większość z tych ponad 256, to pirackie mappery do multicartów, albo (zmodyfikowane) klony oficjalnych mapperów od Nintendo. Ale to dobry temat na film, też chcę żeby powstał.
Game Genie było dedykowane do konkretnych gier? Czy gdy wychodziła nowa wersja,dostawana pod nowe tytuły,to czy można była go jakoś zaktualizować czy trzeba było kupić nowe urządzenie?
Z chęcią bym zobaczył materiał o trainerach, temat bardzo ciekawy, a w waszym wykonaniu na pewno byłby ciekawy i przystępny.
Słuchaj go Archonie, bo mądrze mówi!
Łooo, jakie to skomplikowane. Ogólnie Panie Archon super te animacje zmiany cyferek ❤️
>Łooo, jakie to skomplikowane
Ty tak na serio?
@@piotrmil tak, masz z tym problem?
@@piotrmil moim zdaniem tez skomplikowanie. Nie każdy na codzień pisze haxy do gier ;) Pozdrawiam
8:33 przebił eminema
Jak ty tak możesz dobrze TŁUMACZYĆ?! Zrozumiałem każde słowo. Super jesteś
Zwyczajnie rozumie to o czym mówi
Tak Archonie rób, jest dobrze, jestem za dla następnego odcinka :D związanego z trainerami i retro :D Lubię powroty do gadania o bitach i rzeczach które zachodzą wewnątrz konsoli :3 Grunio nakarmiony, można iść spać.
SRAM, to generalnie najlepszy RAM.
U mnie na lekcji zawodowych jednogłośnie za tym zagłosowaliśmy że to najlepszy ram, taki gówniany
DRAM jest dobry bo jest dobry i tani.
@@pd209458 SRAM na to
SRAM na Twój RAM, nie rób DRAM
@@rafadydkiemmacha7543 o kurcze, widziałem już wszystko, pora umierać
Czy zrobisz Time Warp o Dreamcaście?
Zrobi, zrobi...
Czekam.
Oglądał bym :) Dream plus najfajniejsze gry
nadal czekam na wii
Pozdro z przyszłości :)
Jest o wii i o dreamcascie.
Dalej czekam na nintendo ds
Tak! Materiał o pisaniu i odkrywaniu kodów :D
Uwielbiam tego typu materiały. W przejrzysty sposób wytłumaczone :D
Właśnie za takie materiały lubię ten kanał. Podobnie jak w materiale z PS1 jak twórcy wymyślają przeróżne zabezpieczenia, a użytkownicy je łamią na różne wymyślne sposoby. Zdecydowanie więcej takich materiałów.
Bardzo ciekawy materiał jak zwykle. Naprawdę macie talent do wyszukiwania ciekawych tematów i odpowiedniego przedstawienia go. Czekam na kontynuację o wyszukiwaniu kodów.
6:30 zaśmiałem się potężniej niż powinienem XD
Tak samo
Same
Jako początkujący informatyk, jestem zdecydowanie za jakąś głębszą historią na ten temat. To bardzo ułatwia naukę, jeśli za tymi bitami stoi coś ciekawego jak super Marian
Niestety pogubiłem sie po 7 minucie , ale i tak fajnie się oglądało . Czekam na Time Warp! Albo seria Contra : w pigułce !
Arhon czekam na kolejny materiał. Jezu jak ja uwielbiam słuchać o każdym temacie jaki poruszasz, przy okazji twój głos jest po prostu idealny do słuchania w trakcie codziennych czynności.
łooo, aż widać ile miłości wkładacie w te materiały ^^ Epickie to
>Siema, co tam kręcisz przy konsoli?
>SRAM
w sumie czyta się to jako „Es Ram” ze słyszalna przerwą, wiec w życiowej sytuacji pewnie by nawet laiki nie załapały xD
@@PlayerFORgamev eeee, sram
Aha
Pięknie przedstawione, na prawdę kawał świetnej roboty. Z niecierpliwością czekam na odcinek, który pogłębi ten temat, niesamowicie mnie to zainteresowało!
Macie najlepszy kanał o tym co w grach i portach na te gry piszczy, świszczy, hula. Uwielbiam Was oglądać już od ładnych kilku lat. Pozdrawiam i czekam na kolejne materiały.
Gram tylko na PC, tylko na klawiaturze i nigdy nie miałem żadnej konsoli. Ale fajnie się Ciebie ogląda słucha i ogląda.
wow... siedziałem z otwartą gębą, szacun za napracowanko i materiał
Częściej odcinki proszę :D w tym ciężkim czasie zwłaszcza.
Wow 0:54 - mikrotransakcje ich czasów!!! A sądziłem, że tak projektują z powodu przyzwyczajenia robienia gier automatowych i przenoszenie tej filozofii na konsole mimo, że nie możemy wrzucić monety jak utracimy wszystkie życia. Już wtedy były chciwe gnidy :-(
Nie no, to także, zwłaszcza na początku nesa, ale ze można było zrobić na tym biznes (tak samo jak na monetach w automatach xD)
@@mmafia333 Taki proces można zauważyć odnośnie RNG. Z jednej strony jest przydatny do łatwego tworzenia poziomów i różnorodności (w teorii). Zyskują na tym Rouge like czy diablo'wate, ale może być wykorzystywane do wyciągania kasy z gracza jak lootbox'y.
Super film, obejrzałem cały pomimo faktu, że nic z niego nie rozumiałem :)
Taaaak, taki materiał bardziej od strony technicznej byłby wspaniały!
Właśnie takie tematy, bardziej związane z kwestiami technicznymi, to prawdziwa perełka w waszym wykonaniu. Czekamy na film o trainerach !
Mistrzostwo! Wielkie dzięki za materiał. Ale będę musiał obejrzeć ze 3 razy, żeby zrozumieć w pełni :)
właśnie często słyszałem o game genie, ale nigdy za cholere nie wiedziałem na jakiej zasadzie działa - dziękuje arhn.eu, znów dowiedziałem się czegoś nowego i ciekawego!
Koniecznie zróbcie taki materiał, ten był super
Dobrze, że jestem elektronikiem to szybko zrozumiałem to łopatologiczne przedstawienie działanie sprzętu xd Dobra robota :D
Ciekawy materiał (przystępnie podane informacje).
Bardzo chętnie posłuchałbym o tworzeniu kodów do gier.
Daje znać w komentarzu! Sam studiuję oraz interesuje się informatyką. Jestem pod wrażeniem, że ktoś potrafi w tak prosty sposób przedstawić zagadnienia związane z kryptografią, injectingiem, kodem maszynowym i masą innych rzeczy. Macie wiele materiałów przedstawiających w prosty sposób złożone zagadnienia i nie tracących wiele merytoryki podczas uproszczenia. Chylę czoła! Trudno jest opanować jakąś dziedzinę, ale nieporównywalnie trudniej ją w sposób prosty przedstawić laikowi!
Bardzo ciekawy materiał, chętnie obejrzę więcej z tej tematyki
Jakie te wybuchy bitów są piękne i przyjemne dla oka ahhh :D
Prawie nigdy nie piszę komentarzy, ale łapka nie wystarczy - materiał cudowny! Jakość, przystępność - cud i miód!
Panie Arkadiuszu, jak ja Pana podziwiam za ten profesjonalizm
Chętnie bym zobaczył taki materiał o pisaniu i odkrywaniu kodów! :D
Bardzo fajny ten film o kodach, widać napracowanie. Wytłumaczenie adresowania pamięci procesora do najprostrzych nie należy. Dobra robota! :)
Chyba jakbym ja miał tak mieszać bity to bym się pogubił 100 razy na samym projektowaniu a ktoś autentycznie to robił podczas tworzenia tych kodów. Szacunek niezmierny.
Jak zwykle dobry, ciekawy i profesjonalnie zmontowany materiał Arhn.eu oby tak dalej, trzymam za was kciuki i popieram zrobienie materiału zaproponowanego w tym video. Pozdrawiam
The besta tutaj
wruć. W czasie oglądania nasunęło mi się to pytanie i z chęcią bym obejrzał
Jak idealnie! właśnie skończyłem oglądać film o half life.
Aż mnie głowa rozbolala ;) Ale znowu czegoś nowego się dowiedziałem dzięki
Kontynuacja aż się prosi :) Chętnie obejrzę więcej filmów w tym temacie.
Świetny materiał;. :) Poproszę więcej o kodach i trainerach. :)
Archon, zrób proszę podcast albo serię gdzie będziesz gadał o szczegółach takich rzeczy jak przykładowo maper, bo jest to uber ciekawe i osoby ciekawe tematu czują niedosyt, a w twoim wykonaniu byłoby to strasznie ciekawe!
Jaram się każdym materiałem na tym kanale, a swoje już w życiu widziałem. 😎
Jak zawsze RE WE LA CJA !
Tyle czekałem na te video
Liczyłem na to, że agonia jaką była nauka podstaw Assemblera na studiach nie poszła na marne. Ale nie spodziewałem się, że ta wiedza przyda się do zrozumienia materiałów na arhn.eu :v
Swoją drogą Archon, bardzo sprawnie wytłumaczyłeś poprzez analogię z biblioteczką jak działają banki pamięci (lub ich NES'owy odpowiednik). Poradziłeś sobie lepiej niż mój wykładowca z projektu xd
fajnie że zainspirowanie nowym domem , potraficie zrobić tak odrębne materiały. (wasz główny konkurent w mojej opinni to tvgry)
***zainteresowanie: pojawia się***
Film genialny :) ale dosc ciezki do zrozumienia ^^
Mega ciekawy temat, fajny film.
Uwaga, bo oto pojawiło się ono: zainteresowanie! :D Poprosimy więcej. Animacja fantastyczna, wyjaśnione tak, że nawet ja zrozumiałem i w ogóle super. :3 Odpaliłem film, myśląc sobie: "ha, ja już wiem - game genie modyfikuje dane w pamięci!", a tu poważne zaskoczenie. Dzięki! :)
Widzisz, zawsze umykało mi o zainteresowaniu tematem trainerow, a słucham tego materiału regularnie (czasem nawet obejrzę i odkrywam smaczki typu piękna eksplozja 9tego bitu xD) także zgłaszam po dość znaczącym czasie od premiery
Jest zainteresowanie dalszym nerdzeniem o bitach i bajtach ;v
Przez pół roku czekałem na taki film XD
W przypadku PC do odkrywania brakujących wartości danej czynności, przydatny - a momentami niezbędny - jest CheatEngine, który w prosty sposób wkrada się do zarezerwowanego ramu przez grę i czyta jak z otwartej księgi bity. Po stronie oszusta pozostaje jedynie metodą prób i błędów (albo może dobrego wzroku) odszukać interesującej go wartości, i nadpisać go w taki sposób, aby ta zwracała dane inne niż program gry przewiduje. Kiedy w RAMie mamy zapisane, że broń ma tylko 30 pocisków, można nadpisać go w taki sposób, że ma 255. Można także nadpisać bezpośrednio warunek, który odpowiada za porównywanie wartości zadanej przez program. Oj można dużo :D Rewelka odcinek, i chcemy więcej. Może poruszysz tematykę oszukiwania, albo samego cheatengine?
Bardzo chętnie obejrzę materiał o tych kodach.
Genialne !
Nic nie zrozumiałem.
Łapka w górę 👍!
Materiał o trainerach? Już czekam z niecierpliwością, bo jest zainteresowanie.
Byłem kiedyś w posiadaniu przystawki game hunter do Psx . Czasami po wpisaniu zbyt dużej ilości kodów (oszustw) , gra zawieszała się. Można też było za pomocą game huntera przeglądać filmiki i słuchać muzyki z gry :) Przystawka miała już w pamięci gotowe kody do większości gier. Fajny sprzęcik :)
swietny materiał jak zwykle. dzięki wielkie.
Fajnie by było się dowiedzieć czegoś konkretniejsze go o robieniu trainerów :)
Materiał o trainerach idealny pomysł.
Jeśli chodzi o szukanie czegoś w cudzym kodzie maszynowym, to jest to całkiem możliwe i do tego fajna zabawa i najlepiej przy tym mieć jeszcze naście lat, bo im się starszym jest, gorzej to idzie...
Podoba mi się ten materiał, bo prosto tłumaczy te zawiłości. Jak w filmach popularyzatorów anglojęzycznych - ma być łatwo do zrozumienia, nawet prostacko jak będzie trzeba.
Bardzo dobry materiał, chce więcej
I jest co oglądać
"PAMIĘĆ SRAM"
Bardzo fajny odcinek polecam i pozdrawiam serdecznie
świetny materiał :)
Miałem oryginalnego Action Replay 2 V2 na PSXa, najlepsze kody, chyba do każdej gry na tą konsole 😎
z przekładania tych bitów wyszła trochę taka "Rzepka" Tuwima :)
W hui dobry materiał, wincyj! btw szacun za powstrzymanie sie od przeczytania SRAM, ja nieodmowilbym sobie takiej przyjemnosci xD
Kompletny kosmos z tym Game Genie :d ale no ciekawie to wyłożyłeś 👍
W zasadzie to jest to chyba prostszy sposób na stworzenie takiego urządzenia, niż próba modyfikacji danych w ramie. Bo wtedy genie musiałby w jakiś sposób wstrzykiwać rozkazy dla procesora pomiędzy te rozkazy, które odczytuje z pamięci. Choć w sumie jakby na to spojrzeć, to w odpowiednich momentach musiałby robić jmp, robić swoje i wracać do miejsca gdzie skończył. choć to wiązałoby się pewnie z przycięciami konsoli (w końcu jest wykonywany ponad programowy kod) jak i też z trudniejszym tworzeniem samych kodów, bo nie wpisywałoby się samych adresów i wartości a całe funkcje i do tego jeszcze moment, w którym mają się wykonać.
Tak więc pomysł genialny w swej prostocie.
PS. Ciekawy jestem, czy istnieje jakaś gra, w której wykorzystano słabość Genie przy rozkazach 8 bajtowych. Bo skoro jest tam instrukcja warunkowa, to ktoś mógł tak zaprojektować grę, żeby w tym samym miejscu w pamięci była ta sama wartość, a używana była do innych rzeczy, np. na jednym chipie w adresie 0x8001 byłaby startowa liczba żyć, a w drugin na 0x8001 zmienna opisująca grawitację. I jak zaczynamy grę normalnie, to jest spoko, bo np. zaczynamy z 4 życiami i grawitacja jest 4 i wszystko działa. A używając genie zmieniamy to na 8. Mamy 8 żyć, ale grawitacja jest 2 razy mocniejsza, bo zmienia też i tą wartość.
mam pytanie czy zrobicie film o game shark?
Dzieki za klarowne wyjasnienie
Narf
Chętnie dowiem się więcej o analizie gier na Konsole NES pod kątem tworzenia trainerów. Ten temat mógłbyś też rozwinąć pod DOS-em czy zahaczyć o Windows. Ja tam proste trainery na Windows robiłem wieki temu, a po latach bardzo lamerskie TSR pod DOSBox. A Ty to w fajnej formie ujmiesz. I co tam NERDZ-enie ;D Kto chce niech tylko gra, kto ma ambicje niech pobawi się w inżynierie wsteczną itp. Podstawy nie są aż tak trudne, a ileż satysfakcji kiedy zadziała ;)
Ja bym chętnie obejrzał jak robiło się trainery. Osobiście strzelam, że analizowano kod po dekompilacji i/lub monitorowano zmiany w pamięci podczas gry np strać życie i zobacz gdzie coś się zmieniło. Na pewno sprawę ułatwiała mała pojemność pamięci NES miał jej na tyle mało, że nie szukaliśmy igły w stogu siana, tylko bardziej w niedużej kupce.
Z wielką chęcią posłucham o kolejnych rzeczach o których mam nikłe pojęcie, dawaj te trainery!!!
No i takie materiały Kawiunie lubią najbardziej
Oczywiście że jest zainteresowanie jak generują się kody:)
Czesc, planujesz film o mapperach? Jest to dosyc interesujace zagadnienie.
Zwłaszcza że ich liczba przekracza 256
@@wlocek369 Ale większość z tych ponad 256, to pirackie mappery do multicartów, albo (zmodyfikowane) klony oficjalnych mapperów od Nintendo. Ale to dobry temat na film, też chcę żeby powstał.
Skomplikowane, ale ciekawe:) Warto drążyć temat głębiej:)
Proste i genialne
Super! super! więcej !
Więcej!! :D
Boże jaki on mądry
CHCEMY TAKIEGO ODCINKA
Jest zainteresowanie!
Dajesz druga cześć !
10:41 Chyba miałeś na myśli 17 :)
0001 0001 (binarnie) => 11 (szesnastkowo) => 17 (dziesiętnie)
Dokładnie, poza tym czyta się jeden jeden w końcu to szesnastkowy. Pozdrawiam :)
Mega film!
Game Genie było dedykowane do konkretnych gier? Czy gdy wychodziła nowa wersja,dostawana pod nowe tytuły,to czy można była go jakoś zaktualizować czy trzeba było kupić nowe urządzenie?
świetny materiał
Jak zawsze fantastyczny materiał i jak zawsze głupie pytanie czy jesteśmy zainteresowani odcinkiem rozbudowującym dany temat. OCZYWIŚCIE, ŻE JESTEŚMY!
GG/PAR to zwykłe hex editory w formie kartu do konsoli.
Bity i bajty 40 letniego sprzętu to ciekawy temat :) Dajesz więcej.