Wersal to imponujący pokaz architektury. Podobnie imponująca jest jednak Wasza umiejętność sprawienia, że 40 minutowy odcinek, ogląda się jakby trwał 10 minut. Czysta magia.
Faktycznie pan Radek swietnie i merytorycznie opowiada o barokowej architekturze i w ogole o architekturze. Sluchalam, mimo ze stylu barokowego jakos nie podziwiam, przytlacza mnie i jest go jakby za duzo, za ciezko.
Gratuluję sponsora - bo dla nas , oglądających , to świetna, wysokiej klasy rozrywka i przyjemność. Ale dla Was to jednak olbrzymi koszt takiego odcinka - dlatego trzymac się sponsora lub sponsorów .
Pani Natalio, przepiękne ujęcia, cudowne plenery, niesamowite prowadzenie kamery i montaż. Wielkie uznanie za fenomenalną, świetnie wykonaną ciężką pracę.
To prawda kazdy palac jest w swoim rodzaju -piekny wytworny na miare potrzeb Pozdrawiam i dziekuje nie sadzilam ze Pszczyna jest taka piekna ,napewno godna odwiedzenia
Panie Radoslawie, Panski elegancki, wyszukany wyglad, i elokwencja i szarmanskosc bardzo pasuje do pokazywanych budowli.Musialam to napisac, bo naprawde dobrze sie Pan reprezentuje i wspaniale sie Pana slucha
Cieszę się że moi ulubieńcy odwiedzili moje kochane miasto Białystok... zapraszam ponownie.. aby opisać historie kościoła farnego w Białymstoku.. pozdrawiam I życzę kolejnych udanych odcinków..
Faktycznie - "może zakręcić się w głowie". "Piękna nasza Polska CAŁA..." POLACY🇵🇱 jesteśmy WSPANIAŁYM narodem.🇵🇱 Dziękuję Państwu za wskrzeszanie naszego ducha. Ukłony dla sponsora. Jakże piękny jest świat w którym ludzie są wolni i mogą rozwijać swoje pasje.
Muzyka dla duszy można słuchać i słuchać. Aż żal że się kończy. Dziwi mnie że jeszcze ten kanał nie trafił do telewizji. Dziękujemy sponsorowi za piękny powóz a Państwu za to że się chce. Pozdrawiam
Uff, to była prawdziwa uczta dla oczu. Większość tych miejsc odwiedziłem, ale nie zaszkodziło obejrzeć ich jeszcze raz, z tak profesjonalnym komentarzem. P. S. Nie chciałbym przycinać tych luster w Pszczynie 😉
Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że lustra przetrwały wojny i bombardowania. Pamiętam je z wycieczki szkolnej (100 lat temu…). Czas wrócić i przypomnieć sobie. W tym roku byliśmy w Książu - głównej rezydencji Hochbergów. Tam jest bliźniacza sala do tej w Pszczynie, ale zamiast luster są malowidła - i to już nie to.
Teodor W. Szczęśliwe miasto, dzięki za informację, nie wiedziałam. Ale jak nie wojna, to głupota ludzka, czasem nawet korek od szampana :-) Lustra, witraże kościelne, porcelanowe zastawy… tak kruche. Czy wyobrażacie sobie chociażby transport tych luster z Francji? Bez porządnych dróg i bez folii bąbelkowej!
Dla ciekawych. Był też Śląski Wersal. Pałac Donnersmarcków w Świerklańcu (niem. Neudeck). Może nie wpisuje się w kategorię polskich Wersalów, ale gdyby nadal stał, byłby na pewno wielką atrakcją i obiektem dziedzictwa. Zburzony w trakcie, albo po wojnie. W Internecie można znależć rekonstrukcję i zdjęcia. Bogata historia goszczenia tam m.in. cesarza Wilhelma. Choć sami Donnersmackowie (stanowi panowie bytomscy) też bywali tam rzadko. Dzisiaj zespół parkowy z zabudowaniami historycznymi (Dom Kawalera) dla miejscowej ludności. Co ciekawe, na terenie zespołu parkowego znajdował się średniowieczny zamek piastowski, również wyburzony do imentu, którego zdjęcia także są w sieci.
Na Polach Elizejskich w Paryżu znajduje się rezydencja słynnej paryskiej markizy De Paiva, która wyszła za mąż za Donnersmarcka. Pochodziła z żydowskiej rodziny z Nysy, wyszła za mąż za biednego żydowskiego krawca w Rosji, urodziła syna, uciekła z Rosji i zrobiła karierę jako kurtyzana. W Baden Baden rozkochała w sobie starego portugalskiego markiza de Paiva, wyszła za niego za mąż, rzuciła go dla Donnersmarcka i stała się panią na Świerklańcu. W rezydencji w Paryżu miała wannę, do której mogła napuścić wodę, mleko lub szampana. Schody zamówiła z onyksu. Musieli się z mężusiem wynieść z Paryża po wojnie francusko-pruskiej, gdy to zwyciężyli Prusacy i zażądali od Francji ogromnych reparacji wojennych. Donnesmarck negocjował tę kwotę w górę, więc stał się w Paryżu persona non grata i musiał miasto świateł opuścić. Niemniej mariza de Paiva prowadziła znany wcześniej salon, gościli u niej pisarze, intelektualiści, głównie panowie z ówczesnej elity.
Świerklaniec był niewątpliwie Wersalem Górnego Śląska, podobnie jak Kopice na Opolszczyżnie, obecnie w postępujacej ruinie. Dziękuje za przypomnienie o Świerklańcu.
@@julianples7649 Umowa kupna-sprzedaży Wolnego Państwa Stanowego, a wcześniej Księstwa Bytomskiego po wymarciu linii książąt dziedzicznych. Na Śląsku był bardzo dziwny ustrój. Full legal. To znaczy, był to też wykup za długi cesarza u jego bogatego magnata, ale nie dopatrywał bym się teorii spiskowych. Nawet miał miejsce spór sądowy o to, do kogo należą tereny Czeladzi po tej stronie rzeki Brynicy. A Czeladź leżała w Księstwie Siewierskim biskupów krakowskich! Ostatecznie stwierdzono, że pola są Donnersmarcka... ale nie ma on tam nic do gadania 🙂.
Cóż nie jestem architektem i nigdy się aż tak nie interesowałam tym tematem. Jednak Wasze filmy bardzo mnie wciągnęły i z zainteresowaniem je oglądam. Macie rewelacyjny sposób narracji, aż chce się oglądać jeszcze i jeszcze 😊
Wspaniała wycieczka, wspaniałe widoki i treści. Cieszy też to jak pięknie są utrzymane i odrestaurowane te pałace. Pewnie wiele jest jeszcze miejsc w Polsce wartych zobaczenia, koniecznie z Państwa komentarzem. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację!
@@goodidea_archi Tekst narracji znakomity i uczacy o architekturze.Zupełnie dodatkowy bonus jest w tym że p.Radosław nie "buczy" szukając słów i wypełniając ciszę obrzydliwym "mmmmmmmmmmmm" albo "yyyyyyyyy".Zamiast tego - płynność,zdumiewający respekt wobec "ą" i "ę". Gratulacje i podziekowania.
Wyrażam totalny zachwyt odcinkiem! Jestem pod wrażeniem ogromnej pasji do historii i kultury, także osobistej! Reklama Mercedes Benz to absolutny hit! Wszystko tak jak powinno być! Gratulacje⭐️ Pozdawiam serdecznie.
Pszczyna sama jest niesamowita jako miasteczko. Z Wersalem łączy ją też fakt tego, że w Pszczynie także odbywały się dyplomatyczne konferencje ważne dla XX wieku.
Dziękuje Panu za tak świetną robotę. Bardzo informatycznie i melodyjnie Pan opowiada, da się słuchać niemal wiecznie ! Życzę dużo zdrówka dla Pana Radka a także inspiracji dla nowych filmików.
Kaplica pałacu w Kozłówce w latach PRL była magazynem dzieł sztuki, tam też w filmie "Poszukiwany Poszukiwana" Jan Maria Rochowicz szukał zaginionego obrazu.
@@pawetrzcinski6392 > Nie do końca...bo to w czasach PRLu odbudowano np. Zamek Królewski w Warszawie :-) A to rezydencja polskich królów właśnie z czasów Wersalu.
A szczegolnie oficjalnie "rabowanych" z tzw ziem odzyskanych i dlatego Kozlowek byl otoczony swego rodzaju tajemnica po wojnie, nie byl dzisiaj bysmy powiedzieli rozleklamowany.
Doskonały, budujący, wartościowy film o pięknie architektury przy której chce się być, którą chłonie się oczyma i która wnika głęboko do serca. Dziękuję.
Polecam Kozłówkę, to jedyny pałac w Polsce który przetrwał bratnie wyzwolenie bez ruskiej grabieży. Wszystko jest oryginalne, nawet szklanki i zastawa stołowa.
Wspaniały odcinek. Piękno obiektów, pięknie pokazanych i znów mnóstwo wiedzy. Serdecznie dziękuję za ten wysiłek i proszę o więcej. Pozdrawiam serdecznie Państwa.
Drodzy Państwo, jesteście genialnymi młodymi ludźmi ,z ogromną wiedzą i zawsze z wielką przyjemnością oglądam te filmiki zrealizowane przez was młodych.Tego nam widzom potrzeba ,prosimy o więcej takich filmów.Dziękuję
Czekałem na tego typu odcinek , super że poruszyliście temat pałacowy w Polsce trochę głębiej . Żyj jak Pan czyli Polska szlachecka dworkami i pałacami stojąca. Byliśmy kiedyś przecież gościnnym bardzo narodem w stosunku do innych w naszych dziejach , dlatego tak ważne jest propagowanie historii pałacowo ,zamkowo ,dworkowej , bo to jest element naszej historii i trzeba o to dziedzictwo dbać . Odcinek jak zwykle petarda .
Super, wszystko wspaniałe a najbardziej te ujęcia i wykład. Nie mam absulutnie nic wspólnego z architekturą, ale script był tak super że przez 40min miałeś moją full attention. Dzięki że Słowacji ❤️
Kocham Was i dziękuję, że prowadzicie ten "kanał" (celowo w cudzysłowie, bo zważywszy na rozmiar prezentowanego przez Was piękna, słowo "kanał" jest wybitnie niestosowne)
Jestem zachwycona Waszym profesjonalizmem, pasją tworzenia, zdjęciami, montażem i narracją. Zwykle mam mieszane uczucia w związku z lokowaniem produktu. W tym wypadku Mercedes wpisuje się idealnie. Gratuluję.
Chciałam wspomnieć o Świerklańcu, ale już to ( i to wspaniale) zrobiono. Do Donnersmarcków należał też Pałac w Nakle. Oficjalnie jest oczywiście polski, ale tytularnym właścicielem jest hrabia Andrzej Henckell Von Donnersmarck, który był w Pałacu w 2o15 i wyraził zadowolenie, że ich dawnej rezydencji przywrócono dobry wygląd oraz pamięć o fundatorach. Wieża odnowiona wspaniałe. Odcinek, jak zawsze, świetny.
Panie Radku i Pani Natalio - na Wasz kanał trafiłam dopiero wczoraj, jestem od tej pory w zachwycie i wdzięczności za jakość prowadzenia filmów, dziękuję od serca❤ W lipcu odwiedziłam Wilanów i byłam przekonana, że to jest polski Wersal, a tu niespodzianka. Takich pałaców jest więcej☺ Bardzo ciekawe. Za tydzień odwiedzę pałac - zamek w Pszczynie, we wrześniu będę mieć szczęście zobaczyć i zwiedzić Wersal, natomiast Pałac Branickich w Białymstoku i Kozłówkę (może dołożę do tego Zamość) zostawiam na przyszły rok, gdyż na co dzień mieszkam w Holandii, więc czasowo muszę planować podróże po Polsce i zwiedzanie cudownych miejsc. Dziękuję bardzo za inspirację i cudowne opowieści. Pozdrawiam - Wasza nowa wielbicielka
Ja bym do tego zestawu dodał jeszcze Zamek w Rydzynie, na południe od Leszna. To modelowa barokowa rezydencja, tworząca jedną oś nie tylko z ogrodem, ale i z aleją prowadzącą do modelowego barokowego miasteczka. Sporo splendoru stracił po podpaleniu przez Rosjan, ale zrekonstruowana sala balowa robi wrażenie. No i jest element królewski, gdyż mieszkał tam przyszły król Stanisław Leszczyński.
Świetny, nienaganny przekaz nie tylko dla miłośników historii sztuki i historii w ogóle. Jestem pod wrażeniem dykcji i prezencji prowadzącego, który w przystępnej formie przekazuje tak interesujące informacje. Reszty dopełniają piękne ujęcia, podkład muzyczny (dopasowany do narracji) i cała oprawa filmu. Nie razi nawet obecność sponsora, który w tym filmie stał się wręcz idealnie dopasowanym elementem. Całość opowiedziana z klasą i nierzadko z humorem. Widać, że Panu Gajdzie opowieść o zabytkach i sztuce przynosi nieskrywaną radość, odnosi się z szacunkiem do przeszłości i tworzących w dawnych wiekach artystów. I ta fascynacja dawną kulturą i sztuką w takie formie jest jak najbardziej zaraźliwa :) Oby jak najwięcej takich filmów. Szacunek!
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że nasz film się podoba! Zapraszamy do oglądania naszych pozostałych odcinków! Pozdrawiamy serdecznie :)
Pokazaliście 4 pałace, w każdym inny element: ogród, kaplicę, salę, kształt, ale tym sposobem opisaliście cechy pałacu w Wersalu prawie wcale go nie pokazując. Jestem pod wrażeniem. Nawet sponsor wpisał się charakterem w treść filmu. Duży kciuk w górę.
Chyba najdyskretniej wkomponowane lokowanie produktu w historii! Brawo! Nie znoszę nachalnych reklam ale zaprezentowanie produktu w ten sposób to nawet lubię ;) Reklama zupełnie nie przeszkadza w odbiorze treści. Majstersztyk montażu! Łapka w górę jak zawsze :)
Dawno niczego tak dobrego nie widziałam na YT! Pałac Branickich mam do nadrobienia jeśli chodzi o wnętrza, bo nigdy nie wstrzeliłam się w godziny otwarcia. W Kozłówce nigdy nie byłam, więc myślę, że Podlasie wzywa. Jeśli chodzi o Pszczynę to znam od dziecka, marzy mi się koncert w tej pięknej sali, może uda się jeszcze w grudniu! Bardzo cieszę się, że MIMO WSZYSTKO udało Wam się zrealizować ten materiał i mam nadzieję, że na przekór wszystkim zrobicie kolejne, równie świetne :)
Fantastyczny film, bardzo przyjemnie się Was słucha i zawsze dużo się dowiaduję. Zanim zacząłem oglądać przyszedł mi na myśl pałac w Nieborowie, dużo mniejszy, natomiast również ze świetnymi ogrodami i dziedzińcami. Pozdrowienia z Łodzi
Cudowny odcinek. Niezwykła, wciągająca lekcja historii architektury. Przyjemna podróż po Polsce i inspiracją do własnych podróży. Mnie zaciekawiła Pszczyna. Pozdrawiam z Białegostoku!
I pomyśleć że jest jeszcze tyle pięknych pałaców w Polsce czy na dawnych kresach, które z pewnością nawiązują stylem do wersalu ale niestety bardzo zaniedbanych. Dziękuję wam za ogrom pracy wkładany w realizacje każdego odcinka, pozdrawiam.
Zamów nową książkę Radka "Cztery wymiary architektury" tutaj: 4wymiary.goodidea.archi/
Wersal to imponujący pokaz architektury. Podobnie imponująca jest jednak Wasza umiejętność sprawienia, że 40 minutowy odcinek, ogląda się jakby trwał 10 minut. Czysta magia.
Teraz właśnie ogarnąłem że serio odcinek trwa 40 minut. Myślałem że jakieś 15 🙈🙈
Ale heca Ja też dopiero po oglądnięciu filmu i przeczytaniu tego komentarza zorientowałem się że to było 40 minut
Faktycznie pan Radek swietnie i merytorycznie opowiada o barokowej architekturze i w ogole o architekturze. Sluchalam, mimo ze stylu barokowego jakos nie podziwiam, przytlacza mnie i jest go jakby za duzo, za ciezko.
Gratuluję sponsora - bo dla nas , oglądających , to świetna, wysokiej klasy rozrywka i przyjemność. Ale dla Was to jednak olbrzymi koszt takiego odcinka - dlatego trzymac się sponsora lub sponsorów .
Ile tych przecinków. Po przecinkach nie ma odstępu, tylko po
Pani Natalio, przepiękne ujęcia, cudowne plenery, niesamowite prowadzenie kamery i montaż. Wielkie uznanie za fenomenalną, świetnie wykonaną ciężką pracę.
To prawda kazdy palac jest w swoim rodzaju -piekny wytworny na miare potrzeb Pozdrawiam i dziekuje nie sadzilam ze Pszczyna jest taka piekna ,napewno godna odwiedzenia
Jesteście wspaniali ! Nic dziwnego , że taki sponsor też to zauważył . Klasa przyciąga klasę . Serdecznie dziękuję !
Bardzo nam miło, dziękujemy!
Pan dr. Radoslaw Gajda to jest klasa sama w sobie; niewiele jest takich kanalow na you tube.
Wybitny film, mógłbym oglądać cały dzień o wszystkich pałacach w Polce, a potem kolejny tydzień o reszcie europy.
Dziękujemy! Spróbujemy zrobić kolejne filmy o pałacach w przyszłym roku :)
@@goodidea_archi Może znajdziecie Państwo czas na Poczdam?
O zamkach i pałacach jak najwięcej poproszę.
@@goodidea_archi Pałace Wielkopolskie między kostiumem narodowym a pruskim żywiołem! Taki mam tytuł:)
Panie Radoslawie, Panski elegancki, wyszukany wyglad, i elokwencja i szarmanskosc bardzo pasuje do pokazywanych budowli.Musialam to napisac, bo naprawde dobrze sie Pan reprezentuje i wspaniale sie Pana slucha
Przy Pana przekazywaniu tych ciekawych informacji czuje sie jak bym niemal zyla w tych czasach…dziekuj bardzo za talent przekazywania ….
Dziękuję bardzo! To co robicie jest fantastycznie! Pozdrowienia z Ukrainy!
Cieszę się że moi ulubieńcy odwiedzili moje kochane miasto Białystok... zapraszam ponownie.. aby opisać historie kościoła farnego w Białymstoku.. pozdrawiam I życzę kolejnych udanych odcinków..
Białystok to też moje ukochane miasto...
Faktycznie - "może zakręcić się w głowie". "Piękna nasza Polska CAŁA..." POLACY🇵🇱 jesteśmy WSPANIAŁYM narodem.🇵🇱
Dziękuję Państwu za wskrzeszanie naszego ducha. Ukłony dla sponsora.
Jakże piękny jest świat w którym ludzie są wolni i mogą rozwijać swoje pasje.
Wy piękni, samochód piękny, odcinek REWELACJA! 🤩 Jesteście najlepsi! Dziękuję! ❤️
Serdecznie dziękujemy! Pozdrawiamy! ❤️
Bardzo ładnie wyszlo Wam połączenie tutaj lokowania produktu, jakim jest Mercedes, z odcinkiem o pałacach. Good job
Świetny odcinek i interesująca forma reklamy ze strony Mercedesa. Samochód wpasowuje się idealnie w motyw odcinka i dostojność prowadzącego! :)
Dziękujemy! Cieszymy się, że film się podobał i również uważamy, że Klasa S idealnie komponuje się z pałacami :)
Muzyka dla duszy można słuchać i słuchać. Aż żal że się kończy. Dziwi mnie że jeszcze ten kanał nie trafił do telewizji. Dziękujemy sponsorowi za piękny powóz a Państwu za to że się chce. Pozdrawiam
@@euzebiuszzagorski1437 nie sądzę. Teraz nie ma tam miejsca dla zdolnych profesjonalistów z ambicjami.
@@euzebiuszzagorski1437 prędzej Zenek Martyniuk zaśpiewa belcanto niż ten kanał trafi do TVP.
@@euzebiuszzagorski1437 kiedyś trójka była moim ulubionym radiem....
@@euzebiuszzagorski1437 twój ból jest większy niż mój.
@@euzebiuszzagorski1437 jakoś mnie to nie dziwi :(
Wszystko cudownie skomponowane 💞🕊
Dziękujemy! :)
Uff, to była prawdziwa uczta dla oczu. Większość tych miejsc odwiedziłem, ale nie zaszkodziło obejrzeć ich jeszcze raz, z tak profesjonalnym komentarzem.
P. S. Nie chciałbym przycinać tych luster w Pszczynie 😉
Z lustrami w Pszczynie - dobre! Może są umieszczone tak wysoko, żeby nikt przypadkiem się o nie nie oparł? :)
Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że lustra przetrwały wojny i bombardowania. Pamiętam je z wycieczki szkolnej (100 lat temu…). Czas wrócić i przypomnieć sobie. W tym roku byliśmy w Książu - głównej rezydencji Hochbergów. Tam jest bliźniacza sala do tej w Pszczynie, ale zamiast luster są malowidła - i to już nie to.
@@agatakowalik9457 W Pszczynie nie było prawie żadnych walk podczas II wojny światowej.
Teodor W. Szczęśliwe miasto, dzięki za informację, nie wiedziałam. Ale jak nie wojna, to głupota ludzka, czasem nawet korek od szampana :-) Lustra, witraże kościelne, porcelanowe zastawy… tak kruche. Czy wyobrażacie sobie chociażby transport tych luster z Francji? Bez porządnych dróg i bez folii bąbelkowej!
Genialny odcinek, jeden z najlepszych zdecydowanie !
Dziękujemy! Pracowaliśmy nad nim kilka miesięcy, cieszymy się, że się podoba! :)
Dla ciekawych. Był też Śląski Wersal. Pałac Donnersmarcków w Świerklańcu (niem. Neudeck). Może nie wpisuje się w kategorię polskich Wersalów, ale gdyby nadal stał, byłby na pewno wielką atrakcją i obiektem dziedzictwa. Zburzony w trakcie, albo po wojnie. W Internecie można znależć rekonstrukcję i zdjęcia. Bogata historia goszczenia tam m.in. cesarza Wilhelma. Choć sami Donnersmackowie (stanowi panowie bytomscy) też bywali tam rzadko. Dzisiaj zespół parkowy z zabudowaniami historycznymi (Dom Kawalera) dla miejscowej ludności. Co ciekawe, na terenie zespołu parkowego znajdował się średniowieczny zamek piastowski, również wyburzony do imentu, którego zdjęcia także są w sieci.
Z ciekawostek warto dodać, że brama Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie pochodzi właśnie z parku w Świerklancu :)
Na Polach Elizejskich w Paryżu znajduje się rezydencja słynnej paryskiej markizy De Paiva, która wyszła za mąż za Donnersmarcka. Pochodziła z żydowskiej rodziny z Nysy, wyszła za mąż za biednego żydowskiego krawca w Rosji, urodziła syna, uciekła z Rosji i zrobiła karierę jako kurtyzana. W Baden Baden rozkochała w sobie starego portugalskiego markiza de Paiva, wyszła za niego za mąż, rzuciła go dla Donnersmarcka i stała się panią na Świerklańcu. W rezydencji w Paryżu miała wannę, do której mogła napuścić wodę, mleko lub szampana. Schody zamówiła z onyksu. Musieli się z mężusiem wynieść z Paryża po wojnie francusko-pruskiej, gdy to zwyciężyli Prusacy i zażądali od Francji ogromnych reparacji wojennych. Donnesmarck negocjował tę kwotę w górę, więc stał się w Paryżu persona non grata i musiał miasto świateł opuścić. Niemniej mariza de Paiva prowadziła znany wcześniej salon, gościli u niej pisarze, intelektualiści, głównie panowie z ówczesnej elity.
Świerklaniec był niewątpliwie Wersalem Górnego Śląska, podobnie jak Kopice na Opolszczyżnie, obecnie w postępujacej ruinie. Dziękuje za przypomnienie o Świerklańcu.
..jak oni się tam znaleźli ? ...nie zainteresowało cię to ?
@@julianples7649 Umowa kupna-sprzedaży Wolnego Państwa Stanowego, a wcześniej Księstwa Bytomskiego po wymarciu linii książąt dziedzicznych. Na Śląsku był bardzo dziwny ustrój. Full legal. To znaczy, był to też wykup za długi cesarza u jego bogatego magnata, ale nie dopatrywał bym się teorii spiskowych. Nawet miał miejsce spór sądowy o to, do kogo należą tereny Czeladzi po tej stronie rzeki Brynicy. A Czeladź leżała w Księstwie Siewierskim biskupów krakowskich! Ostatecznie stwierdzono, że pola są Donnersmarcka... ale nie ma on tam nic do gadania 🙂.
Panie Radoslawie , uwielbiam Pana! słuchac👍
Przepiękny odcinek! Przyjemność podróżowania z Wami po tych pałacach jest wprost nieoceniona.
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że film się podobał!
Cóż nie jestem architektem i nigdy się aż tak nie interesowałam tym tematem. Jednak Wasze filmy bardzo mnie wciągnęły i z zainteresowaniem je oglądam. Macie rewelacyjny sposób narracji, aż chce się oglądać jeszcze i jeszcze 😊
Bardzo elegancki w formie oraz merytoryczny w treści wykład. SUPER
Dziękujemy za miłe słowa! Pozdrawiamy serdecznie!
Pieknie przedstawiona historia.Dziekuje srdecznie pozdrawiam.
Bardzo dziękujemy za miłe słowa!
Mam rzut beretem do Villi Nowej i mimo iż nie jest ogromny to ogrody są wspaniałe , moim zdaniem jedne z najpiękniejszych w Polsce. Dzięki za materiał
Dobrze że jesteś Polakiem! Dzięki, że dzielisz się ogromną wiedzą ze wszystkimi!
Wspaniała wycieczka, wspaniałe widoki i treści. Cieszy też to jak pięknie są utrzymane i odrestaurowane te pałace. Pewnie wiele jest jeszcze miejsc w Polsce wartych zobaczenia, koniecznie z Państwa komentarzem. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację!
Dziękujemy za miłe słowa! Już planujemy odcinki na przyszły rok :)
Wspaniały film! Pełny profesjonalizm, mógłbym oglądać Wasz kanał godzinami :) Prawdziwa uczta dla oczu i wciągająca podróż po polskich pałacach
Dziękujemy serdecznie za miłe słowa! Pozdrawiamy! :)
Jakub Goźdź-Roszkowski ja oglądam godzinami 😂
Wspaniała podróż, pięknie opowiedziana historia tych urzekających cudów architektury. Gratuluję sponsora!
Znakomity materiał, imponujące przygotowanie merytoryczne, świetne umiejętności narracyjne! Mógłbym słuchać i oglądać bez końca. Gratuluję, kawał dobrej roboty!
Dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie!
@@goodidea_archi Tekst narracji znakomity i uczacy o architekturze.Zupełnie dodatkowy bonus jest w tym że p.Radosław nie "buczy" szukając słów i wypełniając ciszę obrzydliwym "mmmmmmmmmmmm" albo "yyyyyyyyy".Zamiast tego - płynność,zdumiewający respekt wobec "ą" i "ę". Gratulacje i podziekowania.
Wasze filmy są zawsze profesjonalne, ciekawe oraz pokazują architekturę i historię przepięknych miejsc.
Jednak da się zrobić lokowanie produktu z klasą! Super odcinek :)
Konkretnie z S Klasą :) Dzięki!
Piękne! Oglądałam i słuchałam z przyjemnością, a nawet zachwytem.
Bardzo dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie!
Bardzo dziękuję za pokazanie tych zamkow. Przed laty byłam tam ,ale przypomnienie przydało się. Dziękuję.
Wyrażam totalny zachwyt odcinkiem! Jestem pod wrażeniem ogromnej pasji do historii i kultury, także osobistej! Reklama Mercedes Benz to absolutny hit! Wszystko tak jak powinno być! Gratulacje⭐️ Pozdawiam serdecznie.
Witam serdecznie. Cudowny,przeciekawy program.Uwielbiam Go. Poproszę o więcej .Bardzo dużo piękna pokazane w wyjątkowo atrakcyjny sposób. CUDO
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że nasza pałacowa superprodukcja się Pani podobała! :)
Pani Natalio i Panie Radku (jeśli mogę się tak wyrazić) jesteście państwo ogromni, wielcy i cudowni. Pozdrawiam całym sercem i ogromnie dziękuję.
O rety! Dziękujemy serdecznie za miłe słowa! Pozdrawiamy!
Dziękuję 🌺🌺🌺 to był super czas spędzony z Wami, pozdrawiam
Nam również było bardzo miło spędzić ten czas z Widzami w pięknych pałacach! :) Pozdrawiamy serdecznie!
Pszczyna sama jest niesamowita jako miasteczko. Z Wersalem łączy ją też fakt tego, że w Pszczynie także odbywały się dyplomatyczne konferencje ważne dla XX wieku.
Tak! Pszczyna to cukiereczek! Perełka!
@@goodidea_archi tak, jeśli chodzi o pałac i jego otoczenie. Współczesna część miasta jest, moim zdaniem, urbanistycznym koszmarem.
Doskonały odcinek.. prawdziwie magiczna podróż.. Pałace przepiękne, prowadzący mądry i miły, a samochód…. Marzenie❤️
Cudowne miejsce dla spceru .Dziekuje i pozdrawiam .
Bardzo miło się oglądało. Zastanawia mnie jakie pałace nie załapały się na ten odcinek mimo, że mogły.
Trzech pierwszych się spodziewałem ale zamek w Pszczynie był niespodzianką 😍
Dziękuje Panu za tak świetną robotę.
Bardzo informatycznie i melodyjnie Pan opowiada, da się słuchać niemal wiecznie !
Życzę dużo zdrówka dla Pana Radka a także inspiracji dla nowych filmików.
Dziękuję panstwu za wspanialy przekaz❤❤❤
Kaplica pałacu w Kozłówce w latach PRL była magazynem dzieł sztuki, tam też w filmie "Poszukiwany Poszukiwana" Jan Maria Rochowicz szukał zaginionego obrazu.
Nie ma się co dziwić, w czasach PRL większym powodzeniem od Wersalu cieszyły się raczej wersalki.
😉
Ach! no tak, faktycznie!
@@pawetrzcinski6392 > Nie do końca...bo to w czasach PRLu odbudowano np. Zamek Królewski w Warszawie :-) A to rezydencja polskich królów właśnie z czasów Wersalu.
A szczegolnie oficjalnie "rabowanych" z tzw ziem odzyskanych i dlatego Kozlowek byl otoczony swego rodzaju tajemnica po wojnie, nie byl dzisiaj bysmy powiedzieli rozleklamowany.
Doskonały, budujący, wartościowy film o pięknie architektury przy której chce się być, którą chłonie się oczyma i która wnika głęboko do serca. Dziękuję.
Serdecznie dziękujemy za komentarz!
Świetny odcinek, aż chce się odwiedzić i zobaczyć na własne oczy, wszystkie wspomniane miejsca.
To prawda :) Piękny Pałac w Białystoku oraz w Pszczynie !
Polecam Kozłówkę, to jedyny pałac w Polsce który przetrwał bratnie wyzwolenie bez ruskiej grabieży. Wszystko jest oryginalne, nawet szklanki i zastawa stołowa.
Wspaniały odcinek. Piękno obiektów, pięknie pokazanych i znów mnóstwo wiedzy.
Serdecznie dziękuję za ten wysiłek i proszę o więcej. Pozdrawiam serdecznie Państwa.
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że film się podobał! ❤
Super że jesteście!! 🙂👍🤗
Dziękujemy! ❤
Wspaniała opowieść, cudowny głos, ciekawa Historia - jednym słowem 'Jak Zwykle'. Obejrzałem jednym tchem
Drodzy Państwo, jesteście genialnymi młodymi ludźmi ,z ogromną wiedzą i zawsze z wielką przyjemnością oglądam te filmiki zrealizowane przez was młodych.Tego nam widzom potrzeba ,prosimy o więcej takich filmów.Dziękuję
Kolejny ciekawy i merytoryczny film! Jesteście po prostu świetni!
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! :) Pozdrawiamy serdecznie!
Pan Radosław Gajda przecudownie opowiada .Mogłabym słuchać w nieskończoność. Pozdrawiam serdecznie
Zapraszamy zatem na stronę kursy.goodidea.archi/ - w każdym seminarium internetowym są długie (godzinne i dłuższe) wykłady Radosława :)
Czekałem na tego typu odcinek , super że poruszyliście temat pałacowy w Polsce trochę głębiej .
Żyj jak Pan czyli Polska szlachecka dworkami i pałacami stojąca. Byliśmy kiedyś przecież gościnnym bardzo narodem w stosunku do innych w naszych dziejach , dlatego tak ważne jest propagowanie historii pałacowo ,zamkowo ,dworkowej , bo to jest element naszej historii i trzeba o to dziedzictwo dbać . Odcinek jak zwykle petarda .
Dziękuję za ogrom informacji 😀 pozdrawiam cieplutko 😀
Król-Słońce! Dziękuję za Waszą fenomenalna pracę, mimo przeciwności.
🤴🌞
Umiliłeś mi wieczór. Uwielbiam Wasze filmy.
Chodziłem po ogrodach w "podlaskim Wersalu", jest przepięknie.
Super, wszystko wspaniałe a najbardziej te ujęcia i wykład. Nie mam absulutnie nic wspólnego z architekturą, ale script był tak super że przez 40min miałeś moją full attention. Dzięki że Słowacji ❤️
Dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie!
Król-Słońce. Bardzo ciekawie spędzony czas. Dziękuję.
🤴🌞 Dziękujemy! ❤
Kocham Was i dziękuję, że prowadzicie ten "kanał" (celowo w cudzysłowie, bo zważywszy na rozmiar prezentowanego przez Was piękna, słowo "kanał" jest wybitnie niestosowne)
Zachwycający film, wspaniała realizacja. Oglądałem z wypiekami na twarzy. Jesteście najlepsi! Pozdrowienia!
Dziękujemy! :)
Jestem zachwycona Waszym profesjonalizmem, pasją tworzenia, zdjęciami, montażem i narracją. Zwykle mam mieszane uczucia w związku z lokowaniem produktu. W tym wypadku Mercedes wpisuje się idealnie. Gratuluję.
Król-Słońce
🤴🌞 Dziękujemy i pozdrawiamy!
To doskonała definicja 'high quality content' :)
❤🤩
Wspania£y interesujacy program , wiele miejsc nie widzia£am nigdy🥰♥️ Dzieki panie Radku i Natalia 🥰♥️🍀
Chciałam wspomnieć o Świerklańcu, ale już to ( i to wspaniale) zrobiono. Do Donnersmarcków należał też Pałac w Nakle. Oficjalnie jest oczywiście polski, ale tytularnym właścicielem jest hrabia Andrzej Henckell Von Donnersmarck, który był w Pałacu w 2o15 i wyraził zadowolenie, że ich dawnej rezydencji przywrócono dobry wygląd oraz pamięć o fundatorach. Wieża odnowiona wspaniałe.
Odcinek, jak zawsze, świetny.
Panie Radku i Pani Natalio - na Wasz kanał trafiłam dopiero wczoraj, jestem od tej pory w zachwycie i wdzięczności za jakość prowadzenia filmów, dziękuję od serca❤ W lipcu odwiedziłam Wilanów i byłam przekonana, że to jest polski Wersal, a tu niespodzianka. Takich pałaców jest więcej☺ Bardzo ciekawe. Za tydzień odwiedzę pałac - zamek w Pszczynie, we wrześniu będę mieć szczęście zobaczyć i zwiedzić Wersal, natomiast Pałac Branickich w Białymstoku i Kozłówkę (może dołożę do tego Zamość) zostawiam na przyszły rok, gdyż na co dzień mieszkam w Holandii, więc czasowo muszę planować podróże po Polsce i zwiedzanie cudownych miejsc. Dziękuję bardzo za inspirację i cudowne opowieści. Pozdrawiam - Wasza nowa wielbicielka
Pięknie, pięknie ,dziekuję za świetnie jak zwykle zrobiony odcinek.
Dziękujemy za komentarz! Ckeszymy się, żr film się podobał! Pozdrawiamy serdecznie!
O matko... odcinek, który trwa 40 minut. Już to lubie, a obejrzalem dopiero 1 minutę:)
Krol-Slonce :D
🤴🌞
Obejrzalem do końca i nie zawiodłem się. Dziękuję, bo odcinek był świetny i bardzo wartościowy.
Kozłówka dodana do miejsc "do odwiedzenia".
Dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie!
Świetny odcinek. I uwielbiam Wasze makiety :D
Dziękujemy! :) Pozdrawiamy serdecznie! (makiety tez pozdrawiają!)
Świetny materiał! Wyrzuciłem właśnie telewizor przez okno, przesiadam się już tylko na youtube. :D
🤩😉
Ja tak zrobiłem już kilka lat temu 😊
Lepiej oglądać yt na tv. ;) po co wyrzucać. :)
Jeden z przyjemniejszych do oglądania odcinków. Gratuluję sponsora i cieszę się patrząc, w którą stronę rozwija się ten kanał :)
Świetna produkcja, profeska chcialaby sie dluzej i wiecej, super.
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że film się podobał! :)
Ja bym do tego zestawu dodał jeszcze Zamek w Rydzynie, na południe od Leszna. To modelowa barokowa rezydencja, tworząca jedną oś nie tylko z ogrodem, ale i z aleją prowadzącą do modelowego barokowego miasteczka. Sporo splendoru stracił po podpaleniu przez Rosjan, ale zrekonstruowana sala balowa robi wrażenie. No i jest element królewski, gdyż mieszkał tam przyszły król Stanisław Leszczyński.
Rewelacyjny odcinek!
Dziękujemy! ❤
Świetny, nienaganny przekaz nie tylko dla miłośników historii sztuki i historii w ogóle. Jestem pod wrażeniem dykcji i prezencji prowadzącego, który w przystępnej formie przekazuje tak interesujące informacje. Reszty dopełniają piękne ujęcia, podkład muzyczny (dopasowany do narracji) i cała oprawa filmu. Nie razi nawet obecność sponsora, który w tym filmie stał się wręcz idealnie dopasowanym elementem. Całość opowiedziana z klasą i nierzadko z humorem. Widać, że Panu Gajdzie opowieść o zabytkach i sztuce przynosi nieskrywaną radość, odnosi się z szacunkiem do przeszłości i tworzących w dawnych wiekach artystów. I ta fascynacja dawną kulturą i sztuką w takie formie jest jak najbardziej zaraźliwa :) Oby jak najwięcej takich filmów. Szacunek!
Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że nasz film się podoba! Zapraszamy do oglądania naszych pozostałych odcinków! Pozdrawiamy serdecznie :)
To nie do przecenienia, że można odkrywać architekturę dzięki takiemu kanałowi. Super film, piękne zdjęcia i gustowny sponsoring. Wiele okejeczek ;)
Bardzo nam miło, dziękujemy!
Bardzo ciekawe. Dzięki za wspaniałe wrażenie
Dziękujemy i pozdrawiamy!
Bardzo ciekawe i śliczne ujęcia! 😍
Dziękuhemy! :)
Pokazaliście 4 pałace, w każdym inny element: ogród, kaplicę, salę, kształt, ale tym sposobem opisaliście cechy pałacu w Wersalu prawie wcale go nie pokazując. Jestem pod wrażeniem. Nawet sponsor wpisał się charakterem w treść filmu. Duży kciuk w górę.
Chyba najdyskretniej wkomponowane lokowanie produktu w historii! Brawo! Nie znoszę nachalnych reklam ale zaprezentowanie produktu w ten sposób to nawet lubię ;) Reklama zupełnie nie przeszkadza w odbiorze treści. Majstersztyk montażu! Łapka w górę jak zawsze :)
To Pan i Panskie prace jestescie arystokracja wsrod chlamu zasobow UA-cam. Pozdrawiam ,dziekuje I zycze powodzen.
Najlepszy odcinek jaki do tej pory obejrzalem . Dziekuje i Pozdrawiam !!!
Dzięki! Przyznamy, że i my uważamy, że wyszedł nam nie najgorszy film :)
Rewelacyjnie i bardzo merytorycznie przygotowany film i super ujęcia! Gratuluję! 🤓👍🏻
Długo czekałem na ten film. Warto było poczekać
My też :) Dziękujemy za komentarz! Cieszymy się, że było warto poczekać :)
Na Waszym kanale najbardziej cenię sobie wątki historyczne. A ten odcinek, to mistrzostwo!
Ja też zawsze noszę ze sobą makietę zachodniej częsci pałacu wersalskiego, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.
Król-słońce! Gratulacje, materiał pierwsza klasa! Warto było czekać ❤❤❤
🤴🌞 Dziękujemy! ❤
Gościu masz klasę tak trzymaj 👍
Cudowni
Dziękujemy! :)
Dawno niczego tak dobrego nie widziałam na YT! Pałac Branickich mam do nadrobienia jeśli chodzi o wnętrza, bo nigdy nie wstrzeliłam się w godziny otwarcia. W Kozłówce nigdy nie byłam, więc myślę, że Podlasie wzywa. Jeśli chodzi o Pszczynę to znam od dziecka, marzy mi się koncert w tej pięknej sali, może uda się jeszcze w grudniu!
Bardzo cieszę się, że MIMO WSZYSTKO udało Wam się zrealizować ten materiał i mam nadzieję, że na przekór wszystkim zrobicie kolejne, równie świetne :)
Dziękujemy za komentarz i pozdrawiamy serdecznie!
Fantastyczny film, bardzo przyjemnie się Was słucha i zawsze dużo się dowiaduję. Zanim zacząłem oglądać przyszedł mi na myśl pałac w Nieborowie, dużo mniejszy, natomiast również ze świetnymi ogrodami i dziedzińcami. Pozdrowienia z Łodzi
Wspaniała podróż ... wielkie podziękowania dla realizatorów
Hala ‐ Dziękuję za kolejną ucztę, przy filiżance herbaty oczywiście ♡♡♡
Dziękujemy i pozdrawiamy! :)
Cudowny odcinek. Niezwykła, wciągająca lekcja historii architektury. Przyjemna podróż po Polsce i inspiracją do własnych podróży. Mnie zaciekawiła Pszczyna. Pozdrawiam z Białegostoku!
Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie! Na pewno jeszcze do Białegostoku wrócimy z kamerą! :)
@@goodidea_archi koniecznie :)
Absolutnie wspaniała konkluzja. Nic dodać nic ująć.
I pomyśleć że jest jeszcze tyle pięknych pałaców w Polsce czy na dawnych kresach, które z pewnością nawiązują stylem do wersalu ale niestety bardzo zaniedbanych. Dziękuję wam za ogrom pracy wkładany w realizacje każdego odcinka, pozdrawiam.