♿ Львівська політехніка ненавидить доступність. Потрібні негайні зміни!
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- Дослідили доступність навколо Політехніки (головний корпус, 1-ий корпус і околиці). Висновки невтішні.
Знято в рамках кампанії "Зробимо Львів доступним" ➡ zruchne.org/lv...
⚠ Ми - неприбуткова громадська організація, що діє на волонтерських засадах, тому будемо раді вашій підтримці.
⚡ Підтримати Зручне місто внеском можна тут:
➡ www.buymeacoff...
➡ / comfycity
⚡ Одноразову фінансову подяку можна скинути на Monobank:
➡ send.monobank.... / 5375411204146265
⚡ В Фейсбуці ми пишемо і публікуємо фото про проблеми міста, їх рішення, а також про здобутки: / comfycity.lviv
#Львів #доступність #ЗручнеМісто
⚠ Ми - неприбуткова громадська організація, що діє на волонтерських засадах, тому будемо раді вашій підтримці.
⚡ Підтримати Зручне місто внеском можна тут:
➡ www.buymeacoffee.com/comfycity
➡ www.patreon.com/join/comfycity
⚡ Одноразову фінансову подяку можна скинути на Monobank:
➡ send.monobank.ua/jar/64SePxBMsB / 5375411204146265
⚡ В Фейсбуці ми пишемо і публікуємо фото про проблеми міста, їх рішення, а також про здобутки: facebook.com/comfycity.lviv/
Те що вони на Шевченка взагалі той участок про який ви говорили там де велосипедка на пішоходну зону перекрили, ну це взагалі клоунада, поставити знак, і не зрозуміло що робити велосепедисту, бо водії сигналять, а я не можу їхати на велосипедку бо її перекрито фургонами, а тепер і взагалі знак який забороняє це робити
Як добре що за 12 років після навчання, політехніка добудувала потічок для калюжки і пару сходинок :)
Цей рівчак в гранітні сходи це просто висота інженерної думки.
Львівська політехніка це в нас як я памятаю топовий львівський ВНЗ з підготовки архітекторів? І десь же прямо там якраз інститут архітектури? Як чудово, як прекрасно)
Доброго дня дуже корисне і актуальне відео. Я маю інваліднсть пересуваюсь самостійно без допоміжних засобів. Повністю погоджуюсь з вами стосовно теми доступності Львівсткої політехніки і доступності вцілому. Дякую вам за ткий контент, успіхів вам у просувані каналу. Гарного вдалого дня.
Цілком підтримую, я сам студент-архітектор політехніки і не розумію хто і навіщо це робить. За останні роки не те що не стало краще, в плані доступності стало лише гірше. Велика кількість незрозумілих рішень. Головне що нас вчать робити не так, багато викладачів наголошують на доступності, але при цьому навколо таке🤨😑
Повністю підтримую Вас, забезпечення повсюдної інклюзивності нині стає першочерговим серед питань облаштування просторів міст і сіл. Численні люди - наші воїни- Герої, цивільні, які постраждали від війни, та інші люди з інвалідністю - мають право на гідне життя і свободу пересування.
А при здачі пандусів до використання, ті, хто здають і приймають, мають особисто протестувати підйом і спуск без зовнішньої допомоги! Тоді всі пандуси будуть згідно з нормами
Гарний і потрібний випуск, дякую за роботу, ви молодці! Було б ще добре, якби хтось проекспектував гуртожитки політехніки, бо це просто жахіття, не очікувала, що в університеті, який входить в топ по Україні, будуть настільки погані умови для життя студентів. Я не була в багатьох, але 3 гуртожиток мене вразив неймовірно. Обдерті стіни, пліснява, відбита плитка, підлога та радянські меблі, які розвалюються в тебе на очах, жахливі туалети і душові, в яких не те що митися, знаходитися навіть неприємно, проблема з проводкою, я вже мовчу про інклюзивність.. в таких приміщеннях можна знімати фільми жахів, а туди поселяють майбутнє нашої країни.. думаю, корупція в керівництві політехніки процвітає по повній
Які ви молодці "Зручне місто", що так професійно і сміливо висвітлили проблематику "доступності" Львівської Політехніки! Так тримати! Дякую щиро за актуальний репортаж!
Дякую за висвітлення теми! Це справді велика проблема, яка давно ігнорується.
З доброго то є гарні новини з Площі Ринок, чекаємо вашого відео звідти.
Знято, скоро буде :)
Дякуємо вам за те, що постійно звертаєте на це увагу !
Дякую! Дуже корисне і актуальне відео.
Дякую,цілком погоджуюсь,все по ділу!
Коментар в підтримку каналу і ведучого, дякую за твою працю.
Дякую за підтримку! Дуже приємно...
Ті всі ями на тему ж місці, де й були, коли я там ходив між корпусами під час навчання, а навчався я з 2002 по 2007, і ще з десяток років ходив повз.., тому, думаю, і зараз би зміг впізнати ті ями.., все у політехніці змінюється, викладачі, назфи факультетів і кафедр, навіть декани змінюються, і ректори зрідка, а ями незмінні, ну і сходинки, їх там дійсно багато, особливо коли снігу наскрізне, то так носом можна закрити, що деякі ділянки ми свідомо навколо обходили, лиш би сходами не йти..
Отже: з плюсів навчання у політехніці - там є котик, з мінусів - вона готує поганих фахівців, про що свідчить сам простір політехніки.
Дякую, що піднімаєте такі важливі теми
Молодці, дякую за вашу працю!
Це капець. Дійсно. Так не має бути.
Дякую!!
1:25 - Вхід до головного корпусу Лавської Політехніки був безбар'єрним до кінця 20-го століття, протягом 129 років. А якраз на відзначення 150- Лавської Політехніки рішили зробити реконструкцію входу. В результаті - Маємо що Маємо.
Але і ці 139 років не все так було просто. Коли на вулиці не було снігу все було гарно. А от як тільки виспав нормальний сніг як на знімку. Починався сезон ламання рук і ніг. Звісно найбільше діставань Дупці. Особливо коли відлига і лайдаки з 1-2 курсів робили ковзанку. Це я пишу з власного досвіду навчання в Політехніці на початку 90-тих тай до того часто ходив пішки через територію Політехніці коли "зрізав" дорогу від початку вул. Сахорова до привокзальної. (пл. Копивницького) коли не їзди чи не можна було влізти в переповнений трамвай №1. Так що є певний сенс в існуванні цих сході, але звісно треба було і мати альтернативний шлях виді пандуса.
Щиро дякую за таку сумлінну і не вдячну працю. Молодець!👋👋👋
Клас, тема те що треба, побільше б такого
Показувати помилки і проблеми в нашому місті
Дуже актуальна тема.
Не потрібно чекати поранених військових, щоб зрозуміти, що наші вулиці не для людей робляться.
Нещодавно зламала ногу і зрозуміла, що сама не зможу дійти до лікарні по наших тротуарах і переходах. Не всюди на переходях є понижений рівень бруківки. На вузьких маленьких вузичках їх просто немає - ти маєш якось застрибнути на таку собі перешкоду - і добре, якщо ти ще щось не зламаєш. Якщо попереду сходи - можна з дому навіть і не виходити. Фактично людина на милицях і колясці не може без допомоги вийти по своїх справах.
А Політехніку ви "рознесли")) Сподіваюсь, вони також подивляться ваш ролик.
Чисту правду пишете! Дякуємо за відгук! Є багато очевидних речей, які не робились роками...
Дуже влучний випуск.
Дякуємо за відгук! Старались :)
Місце, де треба піднятись на одну сходинку, аби одразу спуститись на одну сходинку, це дійсно шедевр. Як кажуть - проблема на рівному місці.
Та от власне... Це тупо шок. В голові не вкладається...
Так там труба йде. Може газова. То ж не просто так зроблено
3:35 * Це та сама крадена бруківка. Яку садовий подарував "безкоштовно" Політехніці щоб замість розтрощеного совкового асфальту була Львівська бруківка.
Причому вибирали найкращу з того що "вкрали" з вулиць.
Юрію, дуже дякую! чекала, коли щодо питання доступності в Політехніці з'явиться окреме відео) Часто там проходжу й щоразу думаю про те ж. То є ганьба... А щодо струмочка - генія інженерної думки, то просто слів нема, один сором!
Сподіваюся, що Вас почують і, нарешті, зроблять належні зміни
Дякую вам! Корисну річ робите!
Як завжди гідний контент, дякую за вашу працю!!
Як я радий що саме ця тема! Живу поруч, і неодноразово звертав на це увагу, що ні дитячим возиком ні велосипедом нормально на пройдеш. Що з фасаду, що ззаді там де їдальня, лише сходи всюди. З вул. Карпінського якщо дитячим возиком чи велосипем до центру, треба спочатку піднятися на пару сходин, потім по горбатій старій розбитій радянській плитці...
Яка чудова осіння погода в відео. Гарно. Можна ще відео такі зробити хоть короткі, але гарні.
Зранку буде коротке, але гарне :)
Дякую за відео
Я надіюсь це відео побачуть в політехнічному
Грошей в них багато якщо платний факультет коштує 30 тисяч і більше за один рік в групі 30 студентів всі дали по 30 тисяч то вже десь 1 лям
рівчак для відводу води, це просто наша країна у мініатюрі... поряд дорогезний граніт чи сквер, а калюжу ремонтуємо ось так
Дуже дякую за Вашу активну позицію !
В мене взагалі складається враження,що в нас проектуванням займаються люди,які від цього далекі,або які вживають якісь препарати.Ремонт в нас полягає в кубометрах перекладеного асфальтна,а не в зручності для людей.Грошей іде багато на це,а результат"0".
Це жах! І так по всій країні, бо всюди сидять прикоритні потвори, не професіонали, хабарники, корупціонери. Мафія процвітає. Вони ніколи не нажеруться.
Давно про це говорю.
Зробіть огляд отих понижень, які зараз нашвидкуруч роблять по всьому місту. Коли на роздовбаному в хлам тротуарі, по якому ніяким кріслом колісними не поїдеш, роблять клаптик з плитки і пониження.
5:35 - Це Нова КАФЕДРА. Колись неподалік була "точка" де студенти старших курсів (4-5) разом з викладачами пили пиво і не тільки захищаючи кусові роботи називалось це Кафедра. Тепер це на свіжому повітрі. 😄😁😆 Також були Кафе "Інтеграл", "Туалет" пивні точки Мюнхен на Пляца Прус, Грюндік та інші. До речі в честь пивбару "Грюндік" на початку 90-стих студентське братство видавало одно іменну газету.
Не, ну я звісно багато в житті бачив, але цей жолоб для калюжі... це якийсь гіркий катаклізм.
Так ви ж не думаєте що студенти архітектори самі той жолоб зробили? Є робочий персонал який бачить проблему, а грошей на її вирішення немає. Зробили як могли і то молодці
@@AndreyPerviy ми й далі жили би у кам'яному віці, якби всі робили за принципом "зробили як могли - молодці". Студенти зробили б краще, а от керівники того "робочого персоналу", які і замовляють ці жолоби - це совки, які не можуть вилізти поза свою "сходову" совкову ментальність.
піти до керівництва, дати їм інвалідний візок, і нехай доїдуть до входу закладу
Цю акцію можна провести 3 грудня в день людей з інвалідністью - от і нехай спробують проїхати пандус під кутом 29 градусів! Було би цікаво на це подивитись!
дякую Вам.
Дякую за відео! Зробіть будь ласка ще одне відео на тему: "Яка частина викладачів політехніка є інвалідами у візках?" Мабуть тільки тоді знайдете рішення, як змінити політехніку у питанні доступності.
Існує таємний факультет сходобудування який править усі проекти з тіні ?
Русло потічка то щось. 😯
Ці сходи по території Політехніки - це тотальна катастрофа, як можна таке допустити навколо корпусу, де навчаються в тому числі містобудівельники, які достеменно вивчають ДБНи(( Просто іспанський сором.
Ktoś to projektuje, potem ktoś zatwierdza ten projekt a na końcu ktoś to buduje. I kurwa nikomu się w głowie lampka nie zapaliła i nie pomyślał, że może ktoś na wózku inwalidzkim albo matka z wózkiem nie będą w stanie podjechać pod tak stromy podjazd.
Film jak zawsze klasa!
Це все зроблено з метою посилення бажання студентів долати перешкоди, якщо не у навчанні, то хоча фізичні, бо до так чи інакше потрібно завжди рухатись на пари, а з логіки підрядників, коли ти долаєш перешкоди ти стаєш сильнішим або ламаєш собі ногу, шию:))))))))))
15: 30 - Доречі 20 років тому не було парканів навколо корпусів №1, №2 і №5. Був вільний доступ на територію Політехніки.
згодна з вами, Чаплінський теж наголошував що політехніка має змінитися, і стати доступною для маломобільних груп, соромно що там е вчаться архітектори отаке сережовизЕ(
ну ця колійка для калюжі це треба у європі показувати, ото фест домудрили!
Екскурсії водити!
щодо сходинки на студ просторі біля головного корпусу)
вони її вліпили по під нею газова труба а вони не хотіли паритися з її переносом чи зміною форми)))
тому й сходинка)))
та, але зразу видно пріоритет - трубу ніяким чином не чіпаємо, але якусь премудру конструкцію вліпимо(
А достатньо просто було забрати дурний паркан і зробити входи в той скверик
4:10 - Цього "простору з сходинками я раніше в 90-ті не бачив. Там завжди були хащі з кущів.
Підкажіть, будь ласка, чи врегульовано законом України - інклюзивність, й покарання за недотримання освітніми (або іншими) організаціями стандартів? Якщо, наприклад, рівень доступност - "зеро", як Ви слушно зазначили у відео - чи карається це якимось законом? Чи таких законів наразі немає, або вони є, просто не регулюється виконання їх діяльності, й до відповідальності винних, як завжди, не притягують? Заздалегді вдячний за відповідь! Дякую за Вашу роботу, дуже корисна та необхідна діяльність. P.S. - чудово, що Ви придбали прибор для виміру нахилу, але можна більше дізнатися - хто встанови стандатрт не більше 8 градусів ухилу? Стан пандусів у Львові й інших містах в Україні (не беруся сказати за всі, бо не у всіх був) - це просто жах. Вважаю, що в міністерстві соц. політики - очільниками та підлеглими мають бути люди з інвалідністю, можливо тоді - щось зміниться на краще...
я ніколи не розумів для чого ті паркани які жодної історичної цінності не представляють..до того ж це історична будівля і окраса міста і люди в тому числі і туристи мають цілковите право любуватись спорудою
керівництву політехніки пора у відставку! Скільки вони грошей вже накрали, аж страшно уявити!
7:35😊
Познімайте ще корпуси медуніверу, кафедри навколо площі...для них маломобільних теж не існує
так, це соромно
Щоб добути знанять Iнженера-треба подолами багато ступенiв. !
Зауваження слушні. Але як відбувається реагування на ці питання?
Боже ну це якесь посміховисько, понаробили цих схлдів скрізь, аби було типу більше роботи щоб можна було більше грошей списати - це ганьбисько!
Не політехніка а парк сходинок - навіщо цей цирк?
гірше тільки на території медичного університету🥲
2:20 - Як я писав раніше я любив ходити через територію Політехніки у 70 початок 90 прохід по території був доступний. Єдине що закривали ворота на вихідні. Почали заривати в другій половині 90-тих. Мов щоб злодії і бандити не могли проникнути на територію. Також закрили і політехівське "метро" підземний перехід між Головним корпусом і новими корпусами №2, Їдальня (Кормунка) корпус №4 ( де вподвірі аудиторії виді книжки). Також закрили і всі надземні переходи,,містки між корпусами. В результаті щоб перейти з одного корпусу в інший треба було обов'язково на вулицю. Це поперше було довше, бо часто треба було обходити по по колу, і головне в погану погоду дощ сніг теж не надихало ходити по вулиці.
Надземні переходи вже років 15, як знову відкриті, деякі підземні також, решту - роки 2 тому відремонтували. Поступайте на другу, третю, ... вищу чи влаштовуйтесь на роботу і гуляйте ними скільки заманеться
@@ТРККульпарків Знаєте наразі жодних планів міняти професію немає після 29 років роботи. Але це більшість тих хто отримує другу тим паче третю спеціальність не є спеціаліст в хоч одній з них. Бо якщо ще другий раз після кількох років роботи по першій спеціальності можна якось пояснити тим що перший раз вибрав через наполягання батьків чи просто не усвідомлюючи. То третій раз це вже точно людина не знає чого хоче в житі. Чи для нього "диплом" є чимось чергової нової машини чи телевізора.
Хоча вчитись треба постійно, але для цього не обов'язково протирати три-чотири роки штани за студенською лавою. Є інші способи навчання.
7:40 театр абсурду
Так це не стосується інклюзивності але напишу тут. Є такий прикол в мене на Сихові (район Сільпо) на стадіоні школи № 90 , нема жодного турніка та брусів. І по дворах навколо теж нема брусів та турніків - це що це за політика така в міськради. Ну тобто "Чарка до свята" на кожному кутку, кіоски та магазини з алкоголем є які торгують до самого початку комендантської години. Це виходить в місько ради до лвів'ян антисоціальне ставлення! Щоб спивалися та не займалися спортом!
Дякую за висвітлення проблем з доступністю. Сходи це типовий фейл, а от на зупинці вул. Сяйво між, власне, зупинкою і пішохідним переходом тупо триметрова клумба. Хідник шириною 20 см залишили. Ну і як ви розумієте квіточки там не ростуть бо все витоптане людьми, які природньо мають там йти, чекати світлофор та переходити дорогу🫣
Дякуємо! Це типова проблема, коли комунальники не думають як з'єднати два об'єкти - зупинку і перехід. В них то існує в окремих площинах... Їм певно за думання не платять.
А потічок це рівень тих знань який може дати НУЛП.😢
А що кажуть шановні ректор з проректорами ? - Най так буде ?
8:50 як інклінометром поміряти інклюнорми 🙂
9:55 це буде летіти з того пандусу і тормозили аж на дорозі
Скорше перевернуться ще на ньому :( Якщо це взагалі пандус
Вони або наочно показують студентам "як не треба", або живуть в далекому світлому майбутньому, де всі хвороби та інвалідності відсутні. 😁
І це університет що славиться своїм архітектурним інститутом. Дуже соромно це все :(
Прославився вже... Дурна слава - теж слава
світила науки позагороджувались парканами, - клітками..
Дич з девяностих..
Але це встид для керівництва і викладачів архітектури НУЛП, і нема людини яка би звернулась до керівництва, слухай тут є декілька сходинок які би ми могли переробити це не складно і міеімум витрат 2 мішка цементу, це би міг навіть завхос своїми руками сам зробити...
В мене
14:12 ну людина ж не буде працювати на вулиці? Я думаю в будівлю вона теж не зможе відкрити сама двері. А там ще поріг і тд
В мене питання: нахріна політеїу паркан? от нафіга?
1. Як я там вичвся, то до кожної хати треба було проектувати пандус, А в реалі, фіг в той політех заїде хто.
2. Потрібно ще додатково ліфти робити в корпусах старих для інклюзивності.
В Політесі завжди вистачало грошей на малювання в ідіотські кольори парканів і колодки на воротах...
Не звичний ракурс: дічь, звичайно, коли розібратись. Тому що, коли пощастило вільно ходити своїми ногами, не дуже і задумуєшся над тим, як людям здолати той чи інший підйом, навіть при тимчасовій втраті можливостей (перелом, інша травма).
Ну, а з рівчачком і тими п'єдесталами і містками хтось на премію Дарвіна претендує!
То правда, навіть тимчасова маломобільність відкриває очі на багато речей...
Повинні зробити скрізь пандуси.
Те що ви міряєте рівнем це кут нахилу а не %. А щоб дізнатись % потрібно порахувати відношення висоти пандуса до його довжини.
І повеселило що з 119 коментів, жодна людина не звернула на це увагу, лише обісрали Політех і його студентів
Дійсно, але якщо перерахувати у відсотки, число ще сумніше -- майже 53% для пандусу до 1-го корпусу
Мда, в політеха взагалі з простором все погано всюди
Додатковий коментар для розвику каналу та інклюзивності.
Комент на підтримку каналу не менше семи слів
Закінчив Політехніку 16 років тому, але там нічого не змінилось з тих пір, не кажучи вже про доступність, а ну хіба паркінг став більшим, прєподи на авто приїздять, а ну з клумби прибрали парканець і порізали корчі довкола головного корпусу.
Загалом враження, як від совкової бурси. Той самий стійкий туалетний запах у всіх корпусах. Заходиш і відчуваєш що ти у рідному політесі. В туалетах досі чаші генуя як для бидлоти якоїсь. У головному є кафедра дизайну, де студенти рисують живопис і створюють скульптури, а в холах корпусів немає мистецтва. Ректор, як і попередній займається лише косметичним ремонтом і заміною вікон, освоює кошти бідняжка) Дитину в політех не віддам, бо ні навчання достойного ні громадського простору у самому кампусі. Біда одним словом, університет для приїжджих, вони будуть і тому раді. Сумно
паркани навколо політеху, чи на пекарській що відгороджує зоовет однозначно нафіг, відкрити простір для людей, у львові він і так обмежений, самі собі створюємо перешкоди на рівному місці
Сходинковий простір.
Це якась сходоманія
Це показує рівень освіти в політехніці
Не ясно чого можуть навчитись студенти, якщо на їх території отаке вони бачать щодня
За деякими винятками, політехніка як завжди відстоює ідеї архітектури совка. Доки вуйків на кафедрах хоч якось не принизять за такі норми - так і будуть мури будувати і сходи до пекла. Хоч би з цікавості глянули як в університетах Відня з інклюзивністю.
стол для особо важных переговоров)))
Політєх не здав, два, приходьте на перездачу!
Нам потрібно ще 100500 сходинок 😅
Тоді душа архітектора буде спокійна!
Червоні кросівки....госпаді😢
Це пише якийсь тіп в червоній футболці :)
Минулого разу перехвалив... Чому звук тихий? Не в нуль?
а який має бути звук?
На постаменті в студентському просторі, здається, планували поставити фігуру Матері Божої, але передумали і поставили лавки, тому так.
До речі, є якесь фахове пояснення, чому і коли ті сходи та підпірна стінка зі сторони вул. Бандери з'явились. Скоріш за все при побудові колії вулицю опустили до рівня непарної сторони, але це лише здогадки
Коли колія вже була, вхід до політехніки все ще був без сходів, потім там зробили паркани, підпірну стінку і сходи.. чому? Бо не думали.
Та ні, таких постаменті з лавками є кілька по території навколо головного корпусу. Наприклад є ще біля входу в радіотехнічний корпус, той що навпроти наукової бібліотеки.
А чого говорити коли ничегоне не будуть пероробляти. А зараз дуже багато молодих воiнiв якi скалi ченi про них нiхто не дбае i взагалi iде вiйна якi роботи лiпше купити дрона а то i ваша переробка не знадобиться
Важливі теми треба піднімати, щоб сприяти змінам. Якщо нічого не робити, то лишимось в совку.
У нас в країні усюди біда з доступністю, починаючи від вулиць закінчуючи сайтами...
Ви праві. Хочеться це змінити.
@@comfycity це все як дотримання законів потребує грошей, програмістів майстрів і т.д.(сайти, пандуси туалети, вулиці...) чим багатша країна тим з тим краще.
Всі гроші на фронт, а пандуси з бруківками після перемоги
Ви то казали ветеранам на візках? Що вони вам відповіли?