Не про війну... так , трохи позитиву ! Україна займає одне з перших місць в Європі, да і у світі з виробництва меду. Перший рамковий вулик винайшов українець Петро Прокопович . Вулики, збудовані за принципом Прокоповича, на сьогодні використовують мільйони пасічників в усьому світі. Знаменитий бджоляр Прокопович народився в 1775 році на Чернігівщині в с. Митченки Конотопського повіту в небагатій дворянській родині. Успішно закінчив Київську духовну академію, служив кадетом в кінному полку. П.І. Прокопович сам виготовляв вулики і випробовував їх, уважно спостерігаючи за поведінкою бджіл . За порівняно короткий термін він став відомим бджолярем, створив в Україні найбільшу в світі пасіку, що налічувала понад 10 тисяч бджолиних сімей. У 1814 році П.І. Прокопович винайшов такий вулик - розбірний, рамковий, який назвав «Петербурзьким», найкращим чином пристосований до клімату в роботі бджоляра з бджолами, що оберігає бджіл при відборі меду. У 1827 році П.І. Прокопович відкрив у своєму рідному селі першу в Російської імперії школу бджільництва, яку утримував на власні кошти. Навчання там проводилося українською мовою протягом 2 років. За півстоліття школа випустила понад 700 кваліфікованих пасічників з України, Білорусії, Башкирії, Грузії, Чехії, Угорщини, Італії, Німеччини. Винахід українця, фактично, поклав початок бджільництву в тому вигляді, в якому відомий зараз. Помер видатний український бджоляр в 75-річному віці і був похований в рідному селі, на території тієї самої школи, яку створив. Автор: Oleg Korniychenko
Дуже дякую за чудове відео! Книжки для самостійного вивчення є. А він дає загальні уявлення. Йому вдається - за такого широкого охоплення зберегти легкість і стрункість викладу - прекрасний педагог.
Щодо держави та рабства не згодна з Тімоті Снайдером. По-перше, дворові люди в російській імперії продавались всередені держави. По-друге, «християнські» держави ще й як брали в рабство християн: гітлерівська влада вивезла мілліони українців остарбайтерами до Германії задля рабської праці. Проблема в тому, что немає дійсно християнських держав. Поки що, як казав Іісус Христос: «кесарю кесарево, Богу Богове».
@@oxananoschenko3043 ?.. Швейцарія є християнською Державою і ніколи нікого в рабство не брала. А Московська імперія від вИтоків -- християнською не була!..
Гарна аналітика. Ця лекція мені особливо сподобалася. Дана інформація стала великою ланкою, якої не вистачало в розумінні історії України і світу. Дізнався багато нового. Дякую за дуже якісний переклад. Отак дивишся і майже зовсім не помічаєш, що це переклад. Голос перекладача наче голос Тімоті Снайдера.
Зв'язок світових подій з українськими дозволяє краще усвідомити загальну картину того, що відбувалося насправді і чому так відбувалося. Якби в школах теж так висвітлювали події, то набагато логічніше було би розуміння нашої власної історії. Дякую!
Цікаво, чи будуть в школах висвітлювати відловлювання на вулицях кандидатів на мобілізацію, чи, подібно совєтській пропаганді все зафарбують кольорами тотального патріотизму та героїзму.
@@oxananoschenko3043 Помітив, що, коли намагаєшся писати реалії на рос.каналах, то там ти проплачений бандеробот, коли на укр., то кремлебот, для мене це означає, що десь недалекий від правди, дякую.
@@helgizap7122 А навіщо ви це пишите на українських каналах? Ви ж маєте кокретну ціль - розшатування України зсерелини під час важкої боротьби з ворогом. Тому ви і є кремлебот, який зручно підігрує росіянцям.
Перша глобалізація, це велике переселення народів. І до того люли масово мігрували, взяти хочаб індо-европейське турне народів, чи танення льодовиків, відділення Британії від Європи и осолонення та збілтшення в розмірі Чорного моря. Давня історія динамічна. А ще були монголо-татарські завоювання та велика експансія тюркських народів, арабська навала в Іспанію, перша глобалізація, це імперія Македонського та давній Рим кінець кінцем.
Дякую за вашу працю, за можливість поглибити знання історії України. Маю запитання. Приблизно на 20 хвилині була ваша відповідь на запитання про кріпаків. Ви відповіли що кріпаків не можна було продати, наприклад іншому поміщику. Але в російській і українській літературі описані випадки продажу кріпаків або обмін на щось цікаве для поміщиків. Доречі у Гоголя це описано в романі "Мёртвые души"
рабів зазвичай забирали з рідної країни, а часто й континенту. А кріпаки загалом були на території своєї держави. До того ж, викупити чи обміняти кріпака можна було геть не одразу, ця практика прийшла в кріпатство з часом.
@@FilatovaAnastasia12 але у лекції Снайдер прямо протиставляє рабство кріпацтву якраз у контексті неможливості переміщення і продажу, ну і той же Шевченко був і у Вільнюсі і у Петербурзі як кріпак, чи це теж недалекі переїзди?
Щиро вдячний Вам за чудовий канал. Вже певне з пів року є постійним Вашим глядачем. Дуже цікаві лекції на різну тему. Дійсно прекрасний науковий канал українською мовою. Наснаги Вам в подальшому розвитку і просуванні україномовного контенту на просторах ютуба.
Неймовірно важливий матеріал. Матеріал який покращує наш світ, відповідаючи на ключові пиття та пов'язуючи причинно наслідковим зв'язком події які міняли світ.
Можу впевнено сказати, що цей ютуб канал є найкорисніший для самоосвіти в Україні. Дуже якісний та зрозумілий переклад. Стараюсь завжди на фоні слухати. Дякую вам!
Дуже імпонує мені одночасне висвітлення історії в країнах світу і на території України. Хоча власне про Україну було дуже мало. Момент різниці між колонізацією і закріпаченням чудово підмічений, але не розвинений, бо, вважаю, що саме він і пояснює, чому українці не могли не мати своєї держави і ввесь час прагнули повернути її
Завжди є деталі, добре про них знати. Особливо круто про такі деталі на каналі Т.Г.Шевченка розказують, про формування поселень вздовж річок, про економіку та інші деталі.
Не про війну... так , трохи позитиву !
Україна займає одне з перших місць в Європі, да і у світі з виробництва меду.
Перший рамковий вулик винайшов українець Петро Прокопович .
Вулики, збудовані за принципом Прокоповича, на сьогодні використовують мільйони пасічників в усьому світі.
Знаменитий бджоляр Прокопович народився в 1775 році на Чернігівщині в с. Митченки Конотопського повіту в небагатій дворянській родині.
Успішно закінчив Київську духовну академію, служив кадетом в кінному полку.
П.І. Прокопович сам виготовляв вулики і випробовував їх, уважно спостерігаючи за поведінкою бджіл .
За порівняно короткий термін він став відомим бджолярем, створив в Україні найбільшу в світі пасіку, що налічувала понад 10 тисяч бджолиних сімей.
У 1814 році П.І. Прокопович винайшов такий вулик - розбірний, рамковий, який назвав «Петербурзьким», найкращим чином пристосований до клімату в роботі бджоляра з бджолами, що оберігає бджіл при відборі меду.
У 1827 році П.І. Прокопович відкрив у своєму рідному селі першу в Російської імперії школу бджільництва, яку утримував на власні кошти.
Навчання там проводилося українською мовою протягом 2 років.
За півстоліття школа випустила понад 700 кваліфікованих пасічників з України, Білорусії, Башкирії, Грузії, Чехії, Угорщини, Італії, Німеччини.
Винахід українця, фактично, поклав початок бджільництву в тому вигляді, в якому відомий зараз.
Помер видатний український бджоляр в 75-річному віці і був похований в рідному селі, на території тієї самої школи, яку створив.
Автор: Oleg Korniychenko
Дякую за розказану історію про пасічника , мені цікаво було її читати.
Дякую, як не дивно, мені теж. Заходять такі речі, приємний коментар.
дякую дуже за інфо про Прокоповича.
Це курс Тімоті Снайдера в Єльському університеті. Повний курс із 23 лекцій тутua-cam.com/play/PLh9mgdi4rNewfxO7LhBoz_1Mx1MaO6sw_.html!
Окрема дяка за озвучку! Дуже приємний голос!)
Капець, як цікаво!!!
Дякую за переклад лекцій! Дякую Тімоті Снайдеру за його найцікавенний курс!!!
Дуже дякую за чудове відео! Книжки для самостійного вивчення є. А він дає загальні уявлення. Йому вдається - за такого широкого охоплення зберегти легкість і стрункість викладу - прекрасний педагог.
Це курс Тімоті Снайдера в Єльському університеті. Повний курс із 23 лекцій тутua-cam.com/play/PLh9mgdi4rNewfxO7LhBoz_1Mx1MaO6sw_.html!
@@psychologianiestacjonarna6558 дуже дякую за інформацію!!
Прекрасна, величезна робота. Щиро дякую. Без історії немає народу, без народу немає держави. Слава Україні!
Щодо держави та рабства не згодна з Тімоті Снайдером.
По-перше, дворові люди в російській імперії продавались всередені держави.
По-друге, «християнські» держави ще й як брали в рабство християн: гітлерівська влада вивезла мілліони українців остарбайтерами до Германії задля рабської праці.
Проблема в тому, что немає дійсно християнських держав. Поки що, як казав Іісус Христос: «кесарю кесарево, Богу Богове».
!.. слава Нації!
@@oxananoschenko3043 ?.. Швейцарія є християнською Державою і ніколи нікого в рабство не брала. А Московська імперія від вИтоків -- християнською не була!..
@@КостянтинХлопіцький Швейцарія? Насмішили! Це ж «гаманець» работоргівців!
@@oxananoschenko3043 Тобто, вас не бентежить те, що " дворові люди" продавалися як худоба ?
як би я хотіла побувати на його лекціі!!! поставити якісь питання, але дякую за можливість прослуховувати лекціі
Дяка за переклад! Важливість цього курсу зараз важко переоцінити!
Безмежно дякую!
Неоціненна праця!!! Дуже важлива і потрібна в наші часи
Гарна аналітика. Ця лекція мені особливо сподобалася. Дана інформація стала великою ланкою, якої не вистачало в розумінні історії України і світу. Дізнався багато нового.
Дякую за дуже якісний переклад. Отак дивишся і майже зовсім не помічаєш, що це переклад. Голос перекладача наче голос Тімоті Снайдера.
Vřele děkuji za skvělou a velice důležitou práci.
Sláva Ukrajini.
Зв'язок світових подій з українськими дозволяє краще усвідомити загальну картину того, що відбувалося насправді і чому так відбувалося. Якби в школах теж так висвітлювали події, то набагато логічніше було би розуміння нашої власної історії. Дякую!
Цікаво, чи будуть в школах висвітлювати відловлювання на вулицях кандидатів на мобілізацію, чи, подібно совєтській пропаганді все зафарбують кольорами тотального патріотизму та героїзму.
@@helgizap7122 геть з України, бот кремлівський!
@@oxananoschenko3043 Помітив, що, коли намагаєшся писати реалії на рос.каналах, то там ти проплачений бандеробот, коли на укр., то кремлебот, для мене це означає, що десь недалекий від правди, дякую.
@@helgizap7122 А навіщо ви це пишите на українських каналах? Ви ж маєте кокретну ціль - розшатування України зсерелини під час важкої боротьби з ворогом. Тому ви і є кремлебот, який зручно підігрує росіянцям.
@@helgizap7122 А ви пишите на російських каналах про виведення російських військ з окупованої территорії України, аж до Криму?
Вдячний за новий випуск🫡
Дякую за переклад лекцій професора Тімоті Снайдера українською .
Перша глобалізація, це велике переселення народів. І до того люли масово мігрували, взяти хочаб індо-европейське турне народів, чи танення льодовиків, відділення Британії від Європи и осолонення та збілтшення в розмірі Чорного моря. Давня історія динамічна. А ще були монголо-татарські завоювання та велика експансія тюркських народів, арабська навала в Іспанію, перша глобалізація, це імперія Македонського та давній Рим кінець кінцем.
Люба Хмаринка! Я дуже вдячна тобі за те, що ти є! Бажаю тобі ставати потужною та впливовою просвітницькою силою у вкраінському суспільстві!
Дякую!!!
Дякую за вашу працю, за можливість поглибити знання історії України.
Маю запитання.
Приблизно на 20 хвилині була ваша відповідь на запитання про кріпаків.
Ви відповіли що кріпаків не можна було продати, наприклад іншому поміщику.
Але в російській і українській літературі описані випадки продажу кріпаків або обмін на щось цікаве для поміщиків.
Доречі у Гоголя це описано
в романі "Мёртвые души"
рабів зазвичай забирали з рідної країни, а часто й континенту. А кріпаки загалом були на території своєї держави. До того ж, викупити чи обміняти кріпака можна було геть не одразу, ця практика прийшла в кріпатство з часом.
@@FilatovaAnastasia12 але у лекції Снайдер прямо протиставляє рабство кріпацтву якраз у контексті неможливості переміщення і продажу, ну і той же Шевченко був і у Вільнюсі і у Петербурзі як кріпак, чи це теж недалекі переїзди?
Це хороший синтез глобальної історії, де є місце й Україні
Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!
Дякую за можливість дивитися на світ ширше !
Щиро вдячний Вам за чудовий канал. Вже певне з пів року є постійним Вашим глядачем. Дуже цікаві лекції на різну тему. Дійсно прекрасний науковий канал українською мовою. Наснаги Вам в подальшому розвитку і просуванні україномовного контенту на просторах ютуба.
Величезне задоволення!
Дякую всім хто робить цей проект!
Неймовірно важливий матеріал. Матеріал який покращує наш світ, відповідаючи на ключові пиття та пов'язуючи причинно наслідковим зв'язком події які міняли світ.
Дяка в підтримку каналу. Чекаю з нетерпінням на продовження перекладених лекцій.
Туреччину за зерно потрусило дуже файно,питання часу коли московію трусане досить добре очікуємо з нетерпінням.
Дякую за відео 💙💛 Дуже цікаво і захоплююче, це для мене новий тривимірний погляд.
Чекаю ваші відео з нетерпінням ❤️
Дякую за корисну та пізнавальну інформацію. Розвиваємо український ютуб разом
Спасибі, що перекладаєте лекції Тімоті Снайдера. Всі дуже цікаві
Вам дякую дуже!!! Вінниця.
Дякую за чудову лекцію
Дякую за чудову лекцію. Важливо розуміти контекст, весь світ, який тоді існував.Щоб зрозуміти чому не вийшло тоді.
Дякую!! Єдиний історик якому я вірю.
Ну це ви дарма так. Він класний, але в нього є тенденція засновуватися на польських джерелах. Далі побачите.
@@kyivstuff а є ще якісь джерела?
Пізнавально і цікаво, дякую
Лекції які слухаєш на одному подиху. Дуже класно! Дякую
Дякую вам за неймовірну роботу! Особлива подяка Тімоті Снайдеру!
спасибі вам за чудовий розвиваючий контент
Щиро дякую!
Хороша лекція, буду чекати наступну, дякую Вам.
Про внутрішню колонізацію - це досить правильно.
❤❤❤
Нещодавно слухала аудіогкнигу "Великий Гетсбі" і впізнала цей прекрасний голос у цій лекції❤. Дякую
Можу впевнено сказати, що цей ютуб канал є найкорисніший для самоосвіти в Україні. Дуже якісний та зрозумілий переклад. Стараюсь завжди на фоні слухати. Дякую вам!
Дякую
Про історію України є чудові українські історики-блогери.
Тепер чекаю нових перекладів його та Плохих лекцій, як колись чекав нових серій каченячих історій))
🎉🎉🎉 Супер! Дякую
Дуже імпонує мені одночасне висвітлення історії в країнах світу і на території України. Хоча власне про Україну було дуже мало. Момент різниці між колонізацією і закріпаченням чудово підмічений, але не розвинений, бо, вважаю, що саме він і пояснює, чому українці не могли не мати своєї держави і ввесь час прагнули повернути її
Круто, дякую 🎉
дякую Тімоті за цікавість та розповсюдження інформаціі про Украіну, краще так звичайно аніж взагалі ніяк, але хотілось б трохи більше про Украіну
Топчик, об'ємно)
Дякую!
Дякую за новий переклад!
Дякуємо ❤
Дякуємо за переклад,гарна лекція
Дякуємо за переклад
Цікаво дуже, дякую!
слухати та слухати дуже цікавою
Подяка та вподобайка за Вашу працю і
Супер лекція, об'ємно та доступно для сприйняття!
Дякуємо... Саме час поглиблювати наші знання.
Завжди є деталі, добре про них знати. Особливо круто про такі деталі на каналі Т.Г.Шевченка розказують, про формування поселень вздовж річок, про економіку та інші деталі.
Дякую за переклад лекцій! Дякую Тімоті Снайдеру за його найцікавенний курс!!!
завжди потрібно вчитись і вчити щось нове дякую що ви допомагаєте нам
Я дуже задоволена! Дякую за цікаві лекції! Заохочую інших дивитись!!!
Щиро дякую зв це Відео і вашу роботу!!!!
Дякую за відео!!!)
Дуже цікаве, стисле і одночасно всебічне викладення.
Величезний вклад в освіту українців!
Дякую і пану Снайдеру, і колективу Хмаринки Саянс за чудову лекцію.
Чудовий канал !!
Дякую, за чудовий українськомовний контент!
❤❤❤
дякую
Дякую.
Дуже вдячна!
Дякуємо за гарний україномовний контент .
Дякую!
дякую за вашу плыдну працю)
Дякую за контент ❤️
❤
Ніби і знаю більшість озвучених фактів, але взаємозв'язки між ними, і наслідки ніколи не спадали на думку
Дякую за переклад...
Класно!! Гарні лекції!
Дякую за чудову озвучку солов’їною ❤❤❤😊
Дякую
Дякую вам за ці переклади!!!
Дуже, дуже цікаво!
Чекаю наступну лекцію. Дякую Хмаринка Science за переклад !
Дякую! Було цікаво 🙂
Дякую за роботу!
Величезна подяка за переклад.
Це дуже цінний і важливий матеріал)
Чудесна гуманітарна лекція! Дякую за переклад!
Чудова робота! Дякую!))))
Дуже цікаво. Дякую за такий контент
Дякую. Надзвичайно цікава лекція. Чекаю на наступну. Донатимо. Все буде Україна 🇺🇦💛💙
Дякую!!дуже цікаво
дякую вам за переклад!
Дякую що продовжуєте робити те що ви робите, це важливо і пізнавально
Дякую каналу! Дуже цікаві лекції
Дякую вам безмежно! Ви робите так багато!
Ми, Українці, є прямими нащадками Київської Русі.
Дуже дякую за висококласний переклад лекцій !!
Моя підтримка каналу !!
❤️❤️❤️🇺🇦