3 év alatt kb 20 családi házat épitettünk fel mindegyiket zsinórpad használatával csak nálunk a geodéta mutatta a szegek(nálunk csavarok)helyét!Tökéletesen müködik a dolog!U.I. az agysebész nem tévedhet 1 mmt sem!Az ács téved 1 cmt!A kőműves meg örül ha a telken marad😎😁!!!
Ma reggel fedeztem fel a csatornád! Most este ráértem és nézem a videóid, nem tudom abba hagyni! Nagyon jók! Gratulálok! Csak így tovább! Nagy tudás és a barátságos ember is átjön a felvételeken. Ehhez a videohoz csak egy apró megjegyzés, ha szabad. Az én főnököm anno 35 éve nem engedte a szöggel való jelölést mert azt némelyik szaki könnyen arrébb tette ha valami nem stimmelt. Nálunk mindig befűrészelni kellett a jelet pár milliméterre, és abba került a zsinór.
Eleinte nem tartottalak hitelesnek...mégis valami kényszert éreztem a videóid iránt...nézlek folyamatosan... Üdvözöllek az építők világából! Szakmai tudásod előtt, le a kalappal!
Hogy kicsit a saját malmomra hajtsam a vizet, a geodèziáról eshetne kicsit több szó, hátha eljut pár emberhez, hogy mit mièrt csinálunk, hogy a gps nem vízóra leolvasó, ès nem lehet vele mindent kitűzni, vagy hogy ne kaparják le a diszkrèt jelet a kerítèsről, stb. Elèg sok a tèves információ, ès tudom, hogy mindig a geodèzia a "legdrágább", de mèg mindig csak a kivitelezès kb 0.01 %-a (talán).
Ma volt! ezzel kezdtem a zsinórpados vieót! :-) És egyébként valóban fontos, nagyon megkönnyíti a munkát! De tudni kell együttműködni a geobékával. Vagy geodéta? :-) Ja, és nem geológus! lesz még ilyen is!
Kedves Péter. Egy rémi sztori szerint a falu elismert asztalosa vette le és diktálta a helység méreteit, de hozzáfűzte többször is, hogy 1 - 2-t millcsi nem számít! Nos, a végén a késsz bútor be sem fért a tervezett helyre.
Építő kritika: a hangerőt vegye egy kicsit erősebbre, elég halkak a videók a többi youtube-os videóhoz képest (még a premieres várakoztató-bevezető is jóval hangosabb volt).
Ilyenkor a pillérek alján miért nincs bitumenes lemez? Itt hogy teszik folytonossá a fal alatti szigeteléssel a szigetelést? A pillér és az abban lévő vas kapillárisan nem szívja fel a vizet? Üdv János
Szia Uram! Én mint vállalkozó írom ezt. Mi is foglalkozunk A-Z ig mindennel. Meg mondom az őszintén a mai építőipari világban az a legnagyobb baj hogy ma Magyarországon akik itthol maradtak papíros normális szakember az kiváltotta magának a vállalkozást nagyrészben. Akik maradtak azok normális vállalkozónak dolgoznak akik meg becsülik öket. És rengeteg ojan munkaválalló 'VÁLLALKOZÓ' van aki semmihez nem ért segéd munkásvolt de most élelmes és SZAKINAK ADJA EL MAGÁT ÉS CSAPATÁT!!!! És ez által le nyomják az árakat azok a vállalkozók számára akik rendes céget normális embereket foglalkoztatnak! Sajnos ez a baj!
Csak egy ötlet: ilyenkor lehet, hogy megéri megmutatni az építkezés többi részét - betonozás, falazás (sarokkötések), vízszigetelés stb. -, mert tapasztalatom alapján ezek együtt járnak: aki szán rá pénzt, energiát, hogy kiépítse a zsinórállványt, annak nyugodtan meg lehet mutatni a munkáját is, azaz ez (is?) egy apró kis jel lehet, hogy jó kezekben van a munka. (Itt amit lehet közben látni, az SIMÁN jónak tűnik - bár nem tudom minek a filmezésére volt engedélyed.)
Ízlések és pofonok, de mi nem szoktunk folyamatos zsinórállást építeni. Ugyan ennyi faanyag felhasználásával csak a sarkokon, állítunk zsinórállást,három oszloppal és két irányú pallóval. Valamint keresztfalaknál két oszlopból, egy pallóból. A zsinorállást mindkét irányba egy szál deszkával merevítjük, "andrásoljuk", hogy az oszlop a frissen visszatöltött lukban ne tudjon oldalra elmozdulni. A sarki zsinorállások nem akadályozzák a mozgást, anyagszállítást. Ha valamelyik állást sérülés ér, gép neki megy, akkor nem az egész állás mozdul el, csak egy sarok. Az efféle esetleges sérülések miatt a zsinorállás pontjai között a távolságot időnként ellenőrizzük.
Pontosan igy kell ezt csinalni. Csodalom , hogy ezt most 2023 ban kell még valakiknek magyarázni . .72 éves vagyok , apám ács volt már gyerekkoromban is így építettek alapot, akik adtak kicsit magukra . Péter kifelejtette megemlíterni a zsínór álvány fontosságát, azt hogy egy nem derékszögben épített házra, amit már az alapnál rosszul kezdenek . milyen nehéz pontos négyvizes , de bármilyen más tipusú tetőt készíteni
Sajnos a legtöbb falat valóban hagyják sz@rrá ázni, ez a legtöbb szakit nem hatja meg, tisztelet a kivételeknek. Gyálon történt, hogy a horgászbolt ( A nagy horgászbolt) telkén épített lakóépület falai annyira megteltek csapadékkal ,hogy nem tudtak kiszáradni ,sőt ... hozni kellett egy berendezést ,amely "kiszedte" a sok nedvességet . Rengeteg víz volt, non-stop működött a gép.
@@SzakiEllenor A "télen kiszárad"-ra annyit, hogy volt példa rá, hogy nyári Porotherm tégla falazás megkapta a záport, a cellák dugig voltak vízzel, aztán folytatták a falazást, bezárták a cellákba a vizet. Közben tető alá került és júliustól januárig nem tudott kiszáradni, mert ahogy bejöttek a kemény fagyok megfagyott a cellában lévő víz, megrepesztette a cellát és az idő enyhülésével folyt a víz a cellából a víz... mindez januárban. Először nem is érettük honnan jön a víz, de a második sor téglánál volt ez, tehát nem alulról jött, illetve akkor kapcsoltunk, hogy az a sor ázott meg keményen még a nyáron.
illetve első-második sor találkozásánál volt a víz-kijövetel, tehát vélhetően az alsó cellába is leszivárgott, de ott a vízszigeteléstől nem tudott tovább menni és felül repesztett cellát. A lényeg, hogy jobb nem megázatni a falat és ne bízzuk arra, hogy "majd kiszárad"!!
Na ez az a zsinórpad, amit elrettentésenk kéne mutogatni, nem pedig példának. Sosem építünk zsiórpadot colos deszkából. Hogy miért nem? Mert instabil. És mégy egy kérdés, kedves Péter, ennél a "mintaporjektnél" hogy-hogy nem követelted meg az alaptest, vagy lábazati fal, vagy alaplemez (nem látszik rendesen) élének fózolását a "korrekt" szigetelés kivitelezés érdekében? Sőt enneél a projektnél volt konkrétan, hogy minta szigetelésről beszéltél. Bocsáss meg, de kissé elfogultnak tűnsz. Mint a legtöbb "szakiellenőr", aki , ha rendben tartott építési területet lát, akkor felületessé válik, és hajlamos a szarra is azt mondani, hogy jó. Szóval a lényeg, hogy ez egy szar zsinórpad.
A falzat pontossága centiméteres nagyságrendű volt, a szerepét betöltötte. Háromszázezer forintos fából jó, hogy ez készült! Annyira le volt törve, hogy nem volt durván éles, és a kivitelező magánszorgalomból fordult le, mert egyébként felesleges volt, magas lesz a lábazat.
Mi úgy szoktuk mondani, hogy kétszer vágtuk mégis rövid :-D Légtömörség érdekelne részletesebben, mit jelent pontosan, mikre kell figyelni. A fiad házánál hallottam róla. Ha esetleg lenne kedved ilyesmi videóra. :-)
Csak kérdezném,ha a geodéta nem hibázik,mert pontosan mér a műholdak és a modern technika segítségével,akkor kiérkezik a telek illetve a ház kitűzésénél. Az alapásása és betonozása után kitűzi a már fix fundamentumra a sarokpontokat. Onnantól már nem nagydolog az építőipari szakembereknek pontosan dolgozni. Ahová a lábazat megvalósul,oda épül a ház is. Vagy nem? Az építőirban nem mindenki kókler,alkoholista vagy egy nemtörődöm balek. Azt a plusz munkaráfordítást, és plusz anyagköltséget ki fizeti meg,amiből készül a zsinórálvány? Sok építtetőnek nem mindegy mennyiből és mennyi idő alatt készül el a kivitelezés. Nem beszélve arról,ha telekhatárra épül a ház nem lehet zsinór állványt tenni a fizikai adottságok miatt,mert minden útban van. Ha a telek kicsi,pakolni nem lehet,mert a pad van útban. Egy családiház építés nem Marsra szállás! Csak kéne egy kis vérfrissítés, innováció.
Csaba, nem értelek teljesen, de ha a mérésre, a pontállandósításra nincs pénz, akkor ott baj van, és nem is kicsi. Az anyaga 100x újrahasználható. És meg van a trükk, hogy oldalhatáron is alkalmazzuk!
A zsinórállvány külön senki nem fizeti meg. De ha a spórolás miatt beüt valami hiba, akkor rohadtúl a zsebbe kell nyúlni. Egy ismerősöm házát Telkiben annak idején egykicsit elmérték, és a PK panelek beestek volna a falak közé. A végén rendeltek hozzá egyedi mértű PK paneleket. Zsinórállásra mindig van hely. Volt olyan munkánk, ahol a kerítés oszlopokra csavaroztuk a pallókat, arra szögeltük ki a zsinorok helyét. Az építőipar egy nagy átjáróház. Emeberek jönnek, mennek. És azok maradnak akik feltaláják magukat naponta változó munaterületen.
Szuper jók ezek a videók főleg ez az utolsó!Minden videódat figyelem,nagyon sokat lehet tanulni belőle!Köszönet.
3 év alatt kb 20 családi házat épitettünk fel mindegyiket zsinórpad használatával csak nálunk a geodéta mutatta a szegek(nálunk csavarok)helyét!Tökéletesen müködik a dolog!U.I. az agysebész nem tévedhet 1 mmt sem!Az ács téved 1 cmt!A kőműves meg örül ha a telken marad😎😁!!!
zsinórállvány :)
Ez valóban hasznos. Tényszerű. Életszerű.
A lakatos a mm ;)
Remek volt!
Nagyon jó ötlet a részletekre kiterjedő ismeret megosztás!
Várom a folytatást, köszönöm 🙂🤝
Nagyon jók az ilyen konstruktív jellegű videók.
Ma reggel fedeztem fel a csatornád! Most este ráértem és nézem a videóid, nem tudom abba hagyni! Nagyon jók! Gratulálok! Csak így tovább! Nagy tudás és a barátságos ember is átjön a felvételeken. Ehhez a videohoz csak egy apró megjegyzés, ha szabad. Az én főnököm anno 35 éve nem engedte a szöggel való jelölést mert azt némelyik szaki könnyen arrébb tette ha valami nem stimmelt. Nálunk mindig befűrészelni kellett a jelet pár milliméterre, és abba került a zsinór.
Jogos a befűrészelés!
Eleinte nem tartottalak hitelesnek...mégis valami kényszert éreztem a videóid iránt...nézlek folyamatosan...
Üdvözöllek az építők világából!
Szakmai tudásod előtt, le a kalappal!
a saját árnyékunkat nem lehet átlépni, de ha véleméynünket megváltoztatjuk, az majdnem ekkora dolog! És mi győzött meg egyébként?
Hogy kicsit a saját malmomra hajtsam a vizet, a geodèziáról eshetne kicsit több szó, hátha eljut pár emberhez, hogy mit mièrt csinálunk, hogy a gps nem vízóra leolvasó, ès nem lehet vele mindent kitűzni, vagy hogy ne kaparják le a diszkrèt jelet a kerítèsről, stb. Elèg sok a tèves információ, ès tudom, hogy mindig a geodèzia a "legdrágább", de mèg mindig csak a kivitelezès kb 0.01 %-a (talán).
Ma volt! ezzel kezdtem a zsinórpados vieót! :-) És egyébként valóban fontos, nagyon megkönnyíti a munkát! De tudni kell együttműködni a geobékával. Vagy geodéta? :-) Ja, és nem geológus! lesz még ilyen is!
A pillérvasalatnál hogyan lett biztosítva a talajnedvesség elleni szigetelés folytonossága?
Kedves Péter. Egy rémi sztori szerint a falu elismert asztalosa vette le és diktálta a helység méreteit, de hozzáfűzte többször is, hogy 1 - 2-t millcsi nem számít! Nos, a végén a késsz bútor be sem fért a tervezett helyre.
Építő kritika: a hangerőt vegye egy kicsit erősebbre, elég halkak a videók a többi youtube-os videóhoz képest (még a premieres várakoztató-bevezető is jóval hangosabb volt).
Szerintem teljesen jó
nekem is maxra kell venni a telefonon. más videók fele. jó minőségű szőrös külső mikrofon kell ;)
én úgy vettem észre, hogy ez az első olyan videó ami már majdnem olyan hangos mint ami elvárható, köszönet érte és a jó tartalmakért
@@jozsefmajoros4157 Biztosan nem jó: -5 decibel körül illenék lennie -16 dB helyett. Volume / Normalized50% / 50% (content loudness -15.9dB)
Üdvözlöm több karú monolit lépcső folyamatait is szívesen nézném😃
Köszönjük szépen nagyon érthető!
Ilyenkor a pillérek alján miért nincs bitumenes lemez? Itt hogy teszik folytonossá a fal alatti szigeteléssel a szigetelést? A pillér és az abban lévő vas kapillárisan nem szívja fel a vizet? Üdv János
Hasznos videó, köszönjük!
(A címben zsinórpad szerepel a zsinórállvány helyett.)
bakker! köszi! :-)
Szia Uram!
Én mint vállalkozó írom ezt.
Mi is foglalkozunk A-Z ig mindennel.
Meg mondom az őszintén a mai építőipari világban az a legnagyobb baj hogy ma Magyarországon akik itthol maradtak papíros normális szakember az kiváltotta magának a vállalkozást nagyrészben.
Akik maradtak azok normális vállalkozónak dolgoznak akik meg becsülik öket. És rengeteg ojan munkaválalló 'VÁLLALKOZÓ' van aki semmihez nem ért segéd munkásvolt de most élelmes és SZAKINAK ADJA EL MAGÁT ÉS CSAPATÁT!!!! És ez által le nyomják az árakat azok a vállalkozók számára akik rendes céget normális embereket foglalkoztatnak!
Sajnos ez a baj!
nem jó, de valóban ez van!
Maximalisan igazad van . Többször osszkoltsegen 3 millio ft tobblet miatt hivtak inkabb mást.. utana meg minket hogy javitsunk . Persze nem megyunk .
@@jozsefmajoros4157 Menni kell dupla gázsiért!:-))
@@joctom6846 az is keves ahhoz hogy más szarjat helyre tegyuk. Inkabb masik 3 munka..
@@joctom6846 ilyenkor jön a spórolos tulaj es mindenbe belekot hogy mi miért annyi amennyi aztan nem akar fizetni
Laikusként kérdezem: Miért kell körbe kerítés, ha csak a sarkoknál használják a mérésre?
Csak egy ötlet: ilyenkor lehet, hogy megéri megmutatni az építkezés többi részét - betonozás, falazás (sarokkötések), vízszigetelés stb. -, mert tapasztalatom alapján ezek együtt járnak: aki szán rá pénzt, energiát, hogy kiépítse a zsinórállványt, annak nyugodtan meg lehet mutatni a munkáját is, azaz ez (is?) egy apró kis jel lehet, hogy jó kezekben van a munka. (Itt amit lehet közben látni, az SIMÁN jónak tűnik - bár nem tudom minek a filmezésére volt engedélyed.)
Sajnos ez sem nyerte el a tulajdonos osztatlan örömét....pedig végre egy tényleg korrekt kivitelezés!
Ízlések és pofonok, de mi nem szoktunk folyamatos zsinórállást építeni. Ugyan ennyi faanyag felhasználásával csak a sarkokon, állítunk zsinórállást,három oszloppal és két irányú pallóval. Valamint keresztfalaknál két oszlopból, egy pallóból. A zsinorállást mindkét irányba egy szál deszkával merevítjük, "andrásoljuk", hogy az oszlop a frissen visszatöltött lukban ne tudjon oldalra elmozdulni. A sarki zsinorállások nem akadályozzák a mozgást, anyagszállítást. Ha valamelyik állást sérülés ér, gép neki megy, akkor nem az egész állás mozdul el, csak egy sarok. Az efféle esetleges sérülések miatt a zsinorállás pontjai között a távolságot időnként ellenőrizzük.
Pontosan igy kell ezt csinalni. Csodalom , hogy ezt most 2023 ban kell még valakiknek magyarázni . .72 éves vagyok , apám ács volt már gyerekkoromban is így építettek alapot, akik adtak kicsit magukra . Péter kifelejtette megemlíterni a zsínór álvány fontosságát, azt hogy egy nem derékszögben épített házra, amit már az alapnál rosszul kezdenek . milyen nehéz pontos négyvizes , de bármilyen más tipusú tetőt készíteni
Főnök már kétszer vágtam belőle és még mindig rövid
Hát, én tudnék mondani felújítást, ahol szívroham kerülgetne. Pont ott, ahol dolgozom. Sokk lenne. Az tuti...
Szerbusztok szeretném meg kérdezni miért nem takarja le a falazatot a nap végén vagy eső előtt a kőműves mert szerintem nem fog ki száradni.
Jogos észrevétel! Bár ez tavasszal lesz vakolva, télen tetőt kap, addig kiszárad! De képzeld el, ha még ezért is szólnék??
Sajnos a legtöbb falat valóban hagyják sz@rrá ázni, ez a legtöbb szakit nem hatja meg, tisztelet a kivételeknek.
Gyálon történt, hogy a horgászbolt ( A nagy horgászbolt) telkén épített lakóépület falai annyira megteltek csapadékkal ,hogy nem tudtak kiszáradni ,sőt ... hozni kellett egy berendezést ,amely "kiszedte" a sok nedvességet . Rengeteg víz volt, non-stop működött a gép.
@@SzakiEllenor A "télen kiszárad"-ra annyit, hogy volt példa rá, hogy nyári Porotherm tégla falazás megkapta a záport, a cellák dugig voltak vízzel, aztán folytatták a falazást, bezárták a cellákba a vizet. Közben tető alá került és júliustól januárig nem tudott kiszáradni, mert ahogy bejöttek a kemény fagyok megfagyott a cellában lévő víz, megrepesztette a cellát és az idő enyhülésével folyt a víz a cellából a víz... mindez januárban. Először nem is érettük honnan jön a víz, de a második sor téglánál volt ez, tehát nem alulról jött, illetve akkor kapcsoltunk, hogy az a sor ázott meg keményen még a nyáron.
illetve első-második sor találkozásánál volt a víz-kijövetel, tehát vélhetően az alsó cellába is leszivárgott, de ott a vízszigeteléstől nem tudott tovább menni és felül repesztett cellát. A lényeg, hogy jobb nem megázatni a falat és ne bízzuk arra, hogy "majd kiszárad"!!
@@gaborbalazsszabo6955
Teljesen igazad van
Tiszteletem!+-0.00szint felvétele,meghatározasa lesz olyan videó?
igen! épp most tűzünk ki egy házat, ott meg fogom mutatni! a geodéta már kitette a Balti feletti szintet.
Helyhez kötött. Alltalaaban a scsatorna fedel adja . Amit slaggal szoktak bevinni
Na ez az a zsinórpad, amit elrettentésenk kéne mutogatni, nem pedig példának. Sosem építünk zsiórpadot colos deszkából. Hogy miért nem? Mert instabil. És mégy egy kérdés, kedves Péter, ennél a "mintaporjektnél" hogy-hogy nem követelted meg az alaptest, vagy lábazati fal, vagy alaplemez (nem látszik rendesen) élének fózolását a "korrekt" szigetelés kivitelezés érdekében? Sőt enneél a projektnél volt konkrétan, hogy minta szigetelésről beszéltél. Bocsáss meg, de kissé elfogultnak tűnsz. Mint a legtöbb "szakiellenőr", aki , ha rendben tartott építési területet lát, akkor felületessé válik, és hajlamos a szarra is azt mondani, hogy jó. Szóval a lényeg, hogy ez egy szar zsinórpad.
A falzat pontossága centiméteres nagyságrendű volt, a szerepét betöltötte. Háromszázezer forintos fából jó, hogy ez készült! Annyira le volt törve, hogy nem volt durván éles, és a kivitelező magánszorgalomból fordult le, mert egyébként felesleges volt, magas lesz a lábazat.
Hú de lennék műszaki ellenőr! Milyen sulit kell ehhez elvégezni?
Szép szakma ez! Epítész, statikus a jó alap, és évtizedes kivitelezési gyakorlat...aztán a műszaki ellenőrzés..
@@SzakiEllenor Köszönöm!
Vannak mèg precíz vàllalkozók làtom💪🙂
Mi úgy szoktuk mondani, hogy kétszer vágtuk mégis rövid :-D
Légtömörség érdekelne részletesebben, mit jelent pontosan, mikre kell figyelni. A fiad házánál hallottam róla.
Ha esetleg lenne kedved ilyesmi videóra. :-)
úgy van az, de valami jó címet kellett kitalálni! A légtömörség is lesz rövidesen!
Àllvány?????
Csak kérdezném,ha a geodéta nem hibázik,mert pontosan mér a műholdak és a modern technika segítségével,akkor kiérkezik a telek illetve a ház kitűzésénél.
Az alapásása és betonozása után kitűzi a már fix fundamentumra a sarokpontokat.
Onnantól már nem nagydolog az építőipari szakembereknek pontosan dolgozni. Ahová a lábazat megvalósul,oda épül a ház is. Vagy nem?
Az építőirban nem mindenki kókler,alkoholista vagy egy nemtörődöm balek.
Azt a plusz munkaráfordítást, és plusz anyagköltséget ki fizeti meg,amiből készül a zsinórálvány? Sok építtetőnek nem mindegy mennyiből és mennyi idő alatt készül el a kivitelezés.
Nem beszélve arról,ha telekhatárra épül a ház nem lehet zsinór állványt tenni a fizikai adottságok miatt,mert minden útban van. Ha a telek kicsi,pakolni nem lehet,mert a pad van útban. Egy családiház építés nem Marsra szállás!
Csak kéne egy kis vérfrissítés, innováció.
Csaba, nem értelek teljesen, de ha a mérésre, a pontállandósításra nincs pénz, akkor ott baj van, és nem is kicsi. Az anyaga 100x újrahasználható. És meg van a trükk, hogy oldalhatáron is alkalmazzuk!
A zsinórállvány külön senki nem fizeti meg. De ha a spórolás miatt beüt valami hiba, akkor rohadtúl a zsebbe kell nyúlni. Egy ismerősöm házát Telkiben annak idején egykicsit elmérték, és a PK panelek beestek volna a falak közé. A végén rendeltek hozzá egyedi mértű PK paneleket. Zsinórállásra mindig van hely. Volt olyan munkánk, ahol a kerítés oszlopokra csavaroztuk a pallókat, arra szögeltük ki a zsinorok helyét. Az építőipar egy nagy átjáróház. Emeberek jönnek, mennek. És azok maradnak akik feltaláják magukat naponta változó munaterületen.
Esteleg a konténer házakról eshetne pár szó ha érdekesnek találja.
danke..............
Kétszer vágtuk de még mindig rövid :D:D
Az a zsinórállvány legalább 2 köbméter fa, azaz cirka 300 ezer.
fakeret, az baszki...