Tipikus vasszerelési hibák miatt nem engedtem ezt betonozni! Kerüld el, neked nem kell így járni!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 лют 2022
  • Pár fotó egy hajnali vas át nem vételről. Sajnos gyakran előforduló hibák ezek. Pedig egyszerű lenne elkerülni. A zsalut ki kell takarítani, a terv szerinti vasat pontosan bele kell tenni. Sajnos sokszor mégsem sikerül!
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 116

  • @attiwise
    @attiwise 2 роки тому +60

    Az a legjobb ezekben a videókban, hogy a laikusok számára is teljesen érthetően elmondod, hogy melyik szabály betartásával milyen későbbi károkat lehet megakadályozni!

  • @pettendirobert6771
    @pettendirobert6771 2 роки тому +30

    Erre szoktam azt mondani"hogy otthon is az asztalra szarsz öreg" mert nem egy istállóban vagyunk szedje már össze minden szakma a maga piszkát,mocskát ha végzett,de ezt megtudják szerintem többen erősíteni,hogy vagy a burkoló,vagy a festő csinálja meg mindenki után mert (legalábbis én utálok retekben dolgozni)nekünk muszáj kitakarítani összepakolni,hogy hozzáférjünk a felületekhez!Én mint festő rengeteget takarítok a munkaterületen ahol éppen dolgozom, a lekötött gipszet is felkaparjuk a betonról,ha éppen még nincsen meg a burkolás (parketta,laminált),a kapcsoló,konnektor szerelvénydobozokat úgy adom át,hogy ki van törve a belekerülő gipsz pacsni és a falfelület csiszolása után,kiporszívózzuk azokat.És még sorolhatnám a szakipari takarításokat,ezeket én az ajánltaimban is így nevezem meg!

    • @janospifku3303
      @janospifku3303 2 роки тому

      Festőnek tanultam nekünk is kellet takarítani magunk után..ezt belénk is nevelték de mások után is kellet sokat mire munkát eltudtuk kezdeni!

    • @gaborgabor4357
      @gaborgabor4357 2 роки тому

      Ez jellemzően a villanyszerelőkre és a vizesekre igaz!!! Biztos,mert akkora királyok! 🤔😎

    • @winyettyu
      @winyettyu 2 роки тому

      Ez pont mindenkire igaznak kellene lennie. Ha nem szakad rám az eső nap végén, akkor igenis legyen a munkanap végén egy fél órám arra, hogy összeszedjem a szemetet, elrakjam normálisan a szerszámot, stb. De valahogy az építkezés sajnos nem ez a szakma. sokszor

    • @tamastoth6788
      @tamastoth6788 2 роки тому

      @@gaborgabor4357 Villanyszerelő vagyok és annó gyakorlaton nem kicsit lett belénk nevelve, hogy munka után takarítás! Akkor is, ha délután otthagyjuk a munkaterületet és reggel mi fogunk kezdeni!

  • @fullman80
    @fullman80 2 роки тому +6

    Én még kitértem volna a betontakarásra is. Láttam a képeken pár b.vasat amik a zsaluzathoz értek. Egyébként a kengyelek nyitott oldalának helyzetének meghatározása tervezői feladat, mert van aki így van aki úgy kéri pl. a nyitott oldalak mindig forduljanak.
    Köszi a videót.

  • @andraspass4119
    @andraspass4119 2 роки тому

    Köszönjük, nagyon hasznos volt!

  • @jozsefnemeth6294
    @jozsefnemeth6294 2 роки тому +10

    Üdv. Lehetséges, hogy az egész brigádban nem volt egy vasbetonszerelő sem. A hajlítás géppel történt csak látszik, hogy vastag volt a középső tüske a gépen. Az eldőlt szegő kengyelek se valami szépek. Köszönjük a feltöltést.

  • @sanyi6450
    @sanyi6450 2 роки тому +4

    Szia Péter az összes videódat megnéztem amiket elmondtàl azokban egyből megláttam mik a bajok nagyon sokat tanultam tőled ezekről a dolgokról . Köszi a jó videókat és nagyon sajnálom hogy szakemberek ennyire buták hogy ilyen trehány munkát végeznek.

  • @alakeli
    @alakeli 2 роки тому

    érdekes volt, köszi.

  • @zsolttelekes6509
    @zsolttelekes6509 2 роки тому +1

    De ha én fizetek elvárhatom a megfelelő kivitelezést? Úgy hogy a műszaki ellenőrnek is megfeleljen. A kimaradt munkafázisokra gondolok. Itt kimarad, ott kimarad, de a fizetés ne maradjon ki???

  • @Zsolt812
    @Zsolt812 2 роки тому +1

    Ezt az utolsó részt nem értem. Ha nincs lehabarcsplva a legfelső téglasor teteje, akkor vissza kell szedetni a vasat, nem? Az a kivitelező cechhe.

  •  2 роки тому +1

    Kedves Péter, Köszönöm szépen a feltöltést! Abban az esetben kell a habarcs réteg a tégla fölé ha vannak pillérek a házban? Illetve mi a helyzet Ytong tégla esetén? Az nem "lyukacsos", de a tervező 10 db pillért tervezett a 100m²-es ház födémjéhez és a födém közvetlenül találkozik az Ytong téglával. A kiviteli terven ezzel kapcsolatban nincs semmilyen meghatározás. Már 3 hónap telt el a födémkiöntés óta és nincs semmilyen repedés a falaknál. Úgy látszik a pillér a lényeg?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому

      Az üreges téglára kell mindenképpen habarcs, az Ytongra nem tudom, meg kell nézzem.

  • @zsoltmelykuti6554
    @zsoltmelykuti6554 2 роки тому +1

    Kedves Péter. Építkezünk és sajnos ez a kötöző vas elszórás nálunk is megtörtént. Mennyezet fűtés lesz, kb fél éve kész a szerkezet, és előjött az átrozsdásodás. Még nincs glett/vakolás. Van valami javaslat, hogy a mennyezetfűtést is figyelembe véve mivel lehetne megakadályozni, hogy a glettelés-festés után is rozsdásodjon? Esetleg bármilyen latexesebb/mosható festékkel a mennyezeten? Köszönöm válaszát.

    • @kedvesotthon5445
      @kedvesotthon5445 4 місяці тому

      nem ,mert a latex festék is vizes bázisú, így újra még azon is előjön. Walkyd falfestékek a legjobbak erre,oldószeres,matt fehér,gyorsanszáradó jó anyag

  • @petergimpel2123
    @petergimpel2123 Рік тому

    Mágnesel meg nézném hogyan szedi ki a drótott. Mi kopreszoral szuktuk kifújni. Mielőt megvan a kizárás

  • @marci92hun
    @marci92hun 2 роки тому +1

    Nálunk a legfelső sor tetejére egy 5cm kiegyenlítő beton réteg került.
    Majd később arra készült el a koszorú. Ez megfelel vajon a bitumenes lemez vagy a habarcsréteg helyett?

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 2 роки тому

      Nem mindegy milyen falazatról beszélünk is milyen födémről. Ha monolit beton szerkezet készül födémnek akkor nem kell teherelosztó réteg a falazat tetejére, mert a födém tömege eloszlik a felületen, nincs pontszerű vagy vonalszerű koncentrált terhelés. Ha gerendás födém megy a falazatra ott viszont muszáj a terhet elosztani. Ha a gerendás födém is állványzatra készül, vagyis kibetonozáskor nem a falazat viseli a tömeget, akkor a vasalatot befordítják a gerenda és fal közé és így keletkezik egy teherelosztó réteg ami a koszorúval egybe szilárdul meg.A való életben először csinálnak egy teherelosztó, szintező réteget a falazat tetejére, felrakják a gerendákat/béléstesteket és úgy öntik ki koszorút, mert így nem kell állványzatot bérelni és szerelni.

    • @attilamezo1992
      @attilamezo1992 2 роки тому +1

      Ezt kiegyenlitő betonnak hivják amit csinálsz.de akkor is kell alátámasztás ha gerendás födém lesz.de ha monolit akkor hülyeség a kiegyenlitő beton.soha nem kérte senki hogy a tetejét kenjük le.pedig elég sok műszakissal találkoztam épités során.

  • @davidgalambos7854
    @davidgalambos7854 2 роки тому +2

    szépnapot ebben az esetben az alkalmazottak is kapnak bármijen szankciót pénzbirság stb hogy a vékonyabb keresztmetszetü vasat tették bele mivel a vállalkozó nem biztositott megfelelő keresztmetszetű vasat vagy a vállalkozót éri a szankció ??? elöre is köszönöm a válaszát

    • @trob83
      @trob83 2 роки тому +7

      A vállalkozó vállalta a munkát, így a megrendelő felől őt érheti szankció. Annyira igaz ez, hogy ha a munkások hibáznak, azért is a vállalkozó felel. Majd ő háríthatja tovább ezeket a dolgozókra, ha tudja, de ehhez a megrendelőnek már semmi köze. Jelen esetben nyilván továbbhárítani sem tudja, ha ő nem adott hozzá anyagot.
      Ha azzal akar takarózni a vállalkozó, hogy "na de az alkalmazottak...", akkor visszakézből két válasz:
      1. Kivel kötöttem szerződést?
      2. Ki alkalmazta őket?

  •  2 роки тому +2

    Kedves Péter! Teljes mértékben osztom a szakmai véleményed. Az a baj,hogy ezt a szakmát már nem oktatják azon a szinten mint régen. Én még a nyolcvanas évek elején tanultam ezt a szakmát, mi még beton és vasbetonkészítő szakmunkások voltunk statikai ismeretekkel! Akkor más volt építeni a zsaluzat elkészülte után amit a művezető átvett mentünk vasalni, amit szintén átvett a művezető. Ha minden rendben volt akkor adtak engedélyt a betonozásra. Én a Küzmű és mélyépítő Vállalatnál tanultam meg a szakmát és erre büszke vagyok! Sajnos tisztalet a kivételnek nagyon felhígúlt ez a tevékenység,kedvenc példám az amikor a kőműves bevasalta a konzolos erkélyt és meglepődött amikor a kizsalúzás után lehajlott-nem felül vezette a vasbetéteket a keresztmetszetben! Üdvözlettel Kothencz László Beton és Vasbeton készítő és később Magasépítő Technikus

    • @neretilderem7029
      @neretilderem7029 2 роки тому

      Egyáltalán nem tanítják. Munkanélküli központban reklamáltam, azt mondták most volt egy 2 hetes kurzus. Mit lehet az alatt megtanulni? Hogyan kell a fogót forgatni? Régen ez 4 éves képzés volt és az akkor végzett embereimnek odaadom a tervet és megmondja mit rontott el a tervező és hogyan kellene csinálni. Sajnos közülük az utolsók most mennek nyugdíjba és nincs helyettük senki...

    • @chosenone2215
      @chosenone2215 2 роки тому

      Mi lett az erkéllyel? Bontás vagy alátámasztás? :)

    • @sandorkormos8174
      @sandorkormos8174 2 роки тому

      @@neretilderem7029 igen abból a korosztályból sokan dolgoztak a kezem alatt... Pedig soknak a fia lehetnék...

  • @gezaszilagyi2504
    @gezaszilagyi2504 2 роки тому

    Üdvözlöm. A sávalapban hogy célszerű elhelyezni a kengyel nyitott részét?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому

      Sosem egyvonalban, forgatva. Ha a terv mást nem ír!

    • @gezaszilagyi2504
      @gezaszilagyi2504 2 роки тому

      Köszönöm. Így rakjuk mindig, de sajnos mostanáig mindenhol így raktuk ( koszorú,pillér gerenda) mert nem volt a statikai terven feltüntetve. Most már tudom hogy kell!

    • @attilamezo1992
      @attilamezo1992 2 роки тому

      Tudomásom szerint fölül.de ugy hogy a hajlitás egy itt egy ott legyen.sokan forgatják.még többen leszarják

  • @mentesvilag
    @mentesvilag 2 роки тому

    Kérdésem : több helyen tapasztaltam ,hogy betonvasalatot ( fővasat és kenyelt ) ívheggesztéssel rögzítenek össze .Véleményem szerint ez jelentős hiba ,mivel hőkeletkezés miatt a vas kristályszerkezete módosul .Ön szerint valós a meglátásom ?

    • @BardiZolika
      @BardiZolika Рік тому

      Igen módosulhat a kristályszerkezet, mivel a betonacèl a relative "nagyobb" szèntartalma miatt hajlamos a beedződèsre, akkor is ha csak a levegő hűti vissza. Így rideg törès veszèlye állhat fent. De ez nem törvèny, hogy igy lesz, csak az esèlye meglehet...

    • @mentesvilag
      @mentesvilag Рік тому

      @@BardiZolika Köszönöm ,én is igy tanultam !

    • @viktormolnar
      @viktormolnar Рік тому

      Emlékeimben úgy él hogy pl az USA ban a vasat a betonban kifejezetten hegeszteni kell. Erősebb a kapcsolat a vasak között gondolom. De csak halvány emlék. Rég volt ne vegyetek rá mérget. Ez a beedződés és törés dolog is lehet hogy igaz. Kitudja.

  • @dalloszsolti
    @dalloszsolti 2 роки тому

    És ha lehabarcsolom a felső sor téglát akkor utána a monolit födém nem fog ugyanúgy összekötni vele? Akkor mit fog csinálni? Dilatál, elcsúszik, mozog rajta? Ezt nem értem.

    • @attilamezo1992
      @attilamezo1992 2 роки тому

      Van olyan is ahol le kell fóliázni.

    • @attilamezo1992
      @attilamezo1992 2 роки тому

      Pl.a szigetelt téglánál.ami nem kaphat vizet.

  • @birkapasztor
    @birkapasztor Рік тому

    Azt nem fogják fel, hogy terhelést attól a perctől fogja viselni, ahogy a beton odakerül, tehát amilyen alakot a vas a terhelésre felvesz, az marad. Aztán neadj isten a sok tonnányi betonban a vasalatban repedés alakul ki, akkor a kész szerkezet is pont ott fog törni. Rengeteg probléma van, amiről nem esik szó. Sajnos én csak 9-10. ig jutottam egy műszaki szakközépben, de a mestertől akinél dolgoztam régebben, nagyon sokat tanultam ezekről, szerencsére. A suliban volt mechanika, szakrajz és egy sor dolog viszont amire építhettem. De kevés és félelemmel tölt el mikkel találkozok és milyen korlátokkal kell élnünk. Hiába csinálná sok szakember vagy csak melós jól, ha a válallkozó ebben nem partner és teret sem kapnak. Sajnos az van, hogy sokszor némely melós többet ér mint egy papíros kivitelező vagy kőműves. Nagyon sok esetben az csoda, ha már nem cserélik a 8-as vasat 6-osra. Sajnos sok ilyen harcom is volt már. Mondtam párszor, hogy én ezt így nem csinálom. Sok volt, ahol azt mondták, hogy akkor lehet menni.

  • @neretilderem7029
    @neretilderem7029 2 роки тому +2

    20 év alatt még sosem láttam, hogy a tégla tetejét lezárták volna. Minden más jogos kritika. Amelyik meg azt mondta gerendába ő már nem hoz vasat azt meg az építőiparból kell elkergetni.

    • @attilamezo1992
      @attilamezo1992 2 роки тому +1

      Én sem kentem még le soha,csak a hőszigetelt téglánál van az hogy le kell fóliázni

  • @belatoth4170
    @belatoth4170 2 роки тому

    Harmadik képen, ahol három vas hiányzik a bekerült kettőt melyik hulladéklerakóból szerezték be? Az ügyfél tuti az új árát fizette ki.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому

      miért gondolod hogy hulladéklerakóból volna?

    • @belatoth4170
      @belatoth4170 2 роки тому

      @@SzakiEllenor 4:19 Az egyes és kettes számmal jelölt vason, de inkább a kettesen látszik a bordázat teljes hiánya bal oldalt és lukacsosra van rohadva. Elég régóta tárolok hely hiány miatt szabad ég alatt pár szál vasat, azok kb. 10 éve vannak kint és teljesen hibátlanok a felületi rozsda kivételével.

    • @attilamezo1992
      @attilamezo1992 2 роки тому

      Új vas is van ilyen

  • @attilamezo1992
    @attilamezo1992 2 роки тому +1

    Üdv.a betonacélnak mennyi a toldása?

    • @meelakm5034
      @meelakm5034 Рік тому

      A betonacélt 40D vel számolunk, tehát fi 12 vas 48 cm a toldás, fi 16 vas 64 cm

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 місяці тому

      Az elég karcsú!

  • @janospriol9867
    @janospriol9867 Рік тому

    A bordázat rece azért van,hogy tapadjon abeton.Egyenletes. elosztás kivánatos.A betonvasvégeket össze kell drotozni,hevtelni.Három vég hibás elrendezésre utal...A négyszögek belső sarkaihoz célszerű a szálakat rögziteni.30cmlegyen a szálak fedése.Jó volna.visszatérni a padlásszint és abetonkoszoru problémáira..A betonkoszoru szél és földrengéskárok enyhitésére szolgál..Ide kell rögziteni afagerendát ahhoz pedig aszarufát ahhoz meg léceket stb....

  • @daniadino4366
    @daniadino4366 2 роки тому

    Ha ezt igy megcsinálták volna, később felelősségre vonnak bárkit is azért, mert az épület szerkezete rossz lesz? Van ennek büntetőjogi vonzata? Vagy csak polgári peres eljárás van? Már ha a céget vagy annak embereit meg lehet találni....

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 2 роки тому

      Lehet pereskedni, de igazolni csak úgy lehet ha visszabontják, kevés ember vállalja ennek költségét, inkább javítgatja a szakszerűtlen kivitelezésből származó hibákat.

  • @imrelakatos961
    @imrelakatos961 2 роки тому +2

    Szörnyű higy a vasas szakmát megszégyenìtik az ilyen hibákkal !

  • @balazstotfalusi7845
    @balazstotfalusi7845 2 роки тому

    5:22 A végein alátámasztott kéttámaszú tartó esetén. Konzolosnál már nem.

  • @Hunjosh30
    @Hunjosh30 2 роки тому +1

    Mi lesz ennek a vasalásnak a sorsa? Ha jól gondolom, a teljes visszabontás volna a célravezető, mert sem a vasakat nem tudják így pótolni, sem a kengyeleket átforgatni, és a szélső téglasor lezárása sem fog így menni...

    • @fullman80
      @fullman80 2 роки тому +2

      Hali. Pótolni lehet a vasalat, csak egy kicsit szét kell nyítni a lengyeleket egyik oldalról. A falazat utolsó sorát is le lehet zárni, csak kézügyesség kell hozzá 😁

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому +1

      kis szenvedéssel, de pótolható.

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 2 роки тому

      Simán javítható. Kell egy hozzáértő vasszerelő aki megmondja mit és hol lehet bontani vagy vágni és kell egy hegesztő, aki kijavítja az esetleges vágásokat. Manapság egyre kevesebb helyen hegesztik a vasszerkezetet, pedig sokkal nagyobb lenne a teherbírása. Egyszerűbb mindent dróttal csomózni és lapolni, emiatt jelentősen túl is méretezik, sokkal olcsóbb lenne hegeszteni a szerkezetet, de kevés a jó szakember.

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 2 роки тому

      @@fullman80 Purhabbal szokták kinyomni betonozás előtt, feltéve hogy az ellenőr észreveszi, de olyat is láttam már ahol egy darab nehézlemezt tettek a tetejére.

    • @fullman80
      @fullman80 2 роки тому

      @@zerkovitzzoltan2182 szia.
      A hegesztés az amit a legkevésbé szabad.

  • @Colone14
    @Colone14 2 місяці тому

    Igazából nem törvény, hogy a kéttámaszú tartó alul húzott :D a terhertől függ a dolog. Más kérdés, hogy a legtöbb teher gravitációs jellegű, emiatt a föld középpontja felé mutat.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 місяці тому

      Jó, igazad van, egy lemezalapnál pont fodítva van! De ne keverjük meg a népet!

  • @roberturr3779
    @roberturr3779 2 роки тому

    szokták volt mondani a bontás jól fizet!!!

  • @welshshogun6750
    @welshshogun6750 2 роки тому

    milyen jó amikor a födém behajlik 6 méteren 3 centit és a "tervező" az esővíz elvezetést a fal mellé teszi, te meg oldd meg, hogy a szigetelésben az esővíz oda lejtsen, nem mellesleg borzasztó, hogy emberek úgy vállalnak el egy munkát, hogy kispórolják a vasat a födémből

  • @laszlovszky1234
    @laszlovszky1234 2 роки тому +4

    Csak a pontos értés kedvéért, ez a lehajlás kétszázad rész (1/200), vagy két századrész (0,02)? A 6 m / 3 cm-es eredményből persze az első következik, de élő beszédben a kettő század és a kettőszázad összekeverhető, és nem mindegy, hogy 6 méteren 3 cm, vagy 12 cm a megengedett.

    • @gabormolnar6686
      @gabormolnar6686 2 роки тому +1

      Üdv! A pontos értés kedvéért a következő mondatában leosztotta kétszázzal...

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому +6

      a laikus számára az is ijesztő, hogy a beton 2-3 cmt HAJLIK! PEDIG DE!

    • @laszlovszky1234
      @laszlovszky1234 2 роки тому

      @@gabormolnar6686 Nem biztos, hogy mindenkinek lejön. Bár az én kérdésemből világosnak kellett volna lenni, hogy nekem lejött.

    • @csabiszekely757
      @csabiszekely757 2 роки тому +1

      Egyebkent inkabb l/300ra nezzuk a vasbetont, uvegszerkezet felett l/500ra

    • @peterpal
      @peterpal Рік тому

      Nagyon jó, hogy erre felhívtad a figyelmet, köszi.

  • @robertszabo9335
    @robertszabo9335 2 роки тому

    Azért jó, hogy van olyan műszaki ellenőr, aki megnézi a vasszerelést és képben is van. Manapság az a szokás, hogy a műszaki ellenőr szól, hogy hívják ki a statikust, vegye át a vasalást és utána csak aláfirkantja, hogy mehet a betonozás. Én mondjuk nem bánom, főleg ha nincs messze az építkezés, mert jó látni, ha az valósul meg, ami a fejemben volt tervezéskor. Ha meg nem, akkor még ki lehet találni valamit.
    Bár ebből a videóból nem ez látszik, de a tanult vasszerelők általában nagyon értelmesek és jól is csinálják a munkát. Akkor van gond, ha egy sincs az építkezésen.

  • @gamedesign007
    @gamedesign007 Рік тому

    0:24 előző napi készre jelentés nem is rossz. Az igazi, amikor már betonoznak és nincsenek berakva a vasak és kérik az átvételt. Ilyenkor akarnak torkot vágni a műszaki ellenőri reakció miatt.

  • @istvansebestyen5016
    @istvansebestyen5016 2 роки тому

    Príma videó minden jövőbeni építkezőnek, felújítónak, bővítőnek.

  • @zerkovitzzoltan2182
    @zerkovitzzoltan2182 2 роки тому +5

    Azért az gyönyörű, hogy a vasszerelő úgy jelenti készre a munkát, hogy tisztában van azzal nem rakta bele a statikus által előírt anyagot. Legalább hívná fel a statikust, hogy nincs elég anyag és mit csináljon. Az elmondaná, hogy az alsó húzott szálak mindenképpen legyenek meg és oda rakja vastagabb keresztmetszetű anyagot a felső nyomott részbe mehet ami van(akár darabok is csak hegesszék össze) ,de ott is legyen min 2 vas a kengyelek megfogásához, hogy a szerkezet egybe maradjon. Kizártnak tartom, hogy ezt egy vasszerelő munkás ne tudná, ez felelőtlenség.

  • @dzsoniish
    @dzsoniish Рік тому

    21 éve dolgozom vasbeton szerelésben.. Ebből 6 éve vezető szerelőként...
    Így azt tudom mondani hogy abszolút így igaz ahogy mondja az úr..
    Ezeket a hibákat én sem engedem az embereknek..

  • @kornelk.9417
    @kornelk.9417 2 роки тому +1

    Ezert hasznaljak sokan a vaskotozot Makita 18v, nulla drot veszteseg es nulla szemet.. ez a cigi doboz meg neha soroz doboz szemet mindenhol nagyon igenytelen, mutatja a minoseget a munkanak... jo video

  • @jozsefkaszas4665
    @jozsefkaszas4665 2 роки тому +1

    Szakmunkás ilyet nem csinál! Ezt, csak egy, a munkavégzés igénytelenségét elfogadó trehány személy vezetése teszi lehetővé.

  • @viktormolnar
    @viktormolnar Рік тому

    Ettől én is mindig ki vagyok hogy az egész munkaterület tiszta dzsuva szemét mindenhol. Mindenki lusta takarítani. Sajnos. Jártam már pár építkezésen és többnyire ez volt. Nagy szemétdomb. Sajnos.

  • @gameepic14
    @gameepic14 28 днів тому

    nem szeretek igazat adni mindeg de itt pfff tenyleg roszul van avasalas azokat a kengyeleket mar mar kerekre gorbitetek estenyleg ritka avas es a kengyel mivel gerenda lesz megis ot lehet tart egy falat na grat ehez eszt en sem betonoztam volna igy

  • @keppesc
    @keppesc 2 роки тому +2

    ilyenkor is olyan jó lenne tudni, kinek a munkáját tisztelhetjük a képeken, melyik az a "vállalkozó", aki a 8 általánosával simán felülbírálja a statikustervet. Nem is kellene kimondani a nevét, elég lenne az építkezéseken kötelező információs tábláról indítani a videót.
    Mert ez azért már nem a véletlen elrontott kategória, hanem a kőkemény, szándékos csalás és veszélyeztetés.
    És aki ezen "spórol", az vajon még mennyi mással vágja át a megrendelőt?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому +2

      Ja, belőlem meg lámpaernyő lesz, mi? :-)

  • @balazsmolnar9093
    @balazsmolnar9093 2 місяці тому

    Sajnos ez egy kokány vasszerelès, a cigaretás doboz mellett lèvő kengyelek neki èrnek a zsaluzatnak nincs meg a távtartás. Ha mi ilyen munkát csináltunk volna levágtam volna a kezem meg a sámli vasra is csak egy szál vas ül fel . Sajnos ez egy nagyon szèp szakma a vasszerelès kár hogy más ezt nem így gondolja.

  • @jozsefzambo5486
    @jozsefzambo5486 2 роки тому +2

    Nem köteketésből,nem is rossz indulatból,de a drótot először is lombfuvoval érdemes kifujni aztán mágneselni de az emberek akik csinálták nagyon trehanyak és ők kapják meg a munkát mert elvállalja olcsóbban

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 роки тому

      Ez jó ötlet!

    • @jozsefzambo5486
      @jozsefzambo5486 2 роки тому +1

      Köszönöm 10éve vagyok a szakmában a vasaláshoz mondhatom hogy értek

  • @AzenNevem
    @AzenNevem 2 роки тому

    Az AS szabványnak teljesen megfelelő ez a vasszerelés :-))

    • @pakozdiattila
      @pakozdiattila 2 роки тому

      🤣

    • @sygmaone
      @sygmaone 2 роки тому +1

      Az melyik, Atom Suttyo? 😃

    • @pakozdiattila
      @pakozdiattila 2 роки тому

      @@sygmaone Nem talált...😑😏

    • @AzenNevem
      @AzenNevem 2 роки тому +3

      @@sygmaone AS-szabány: Ahogy Sikerül :)

    • @sygmaone
      @sygmaone 2 роки тому +1

      @@AzenNevem 🤣

  • @uborka1956
    @uborka1956 Рік тому

    A videó végén említve lett, hogy a koszorúgerendát és az alatta lévő téglafalat habarcskenéssel, vagy bitumenes lemezzel kell egymástól elválasztani a hőtágulási különbségek miatt.
    Nos, ha a mostani vastag külső hőszigeteléssel rendelkező emberi léptékű lakóházakban a födém, a hőtágulás miatt csúszkálgat a falon, az már régen rossz. 😉
    Nem először, de vélhetően nem is utoljára, beszél a gyártó marhaságot! ☹

    • @davidvigh8781
      @davidvigh8781 Рік тому +1

      Megnézném azt az egybe öntött 150 négyzetméteres födémet ami nem reagál a hőmérséklet változásra. Járdát nem tudsz úgy kiönteni hogy ne kellene számolnod a dilatációval, nemhogy egy egybe öntött födém és koszorú párosnál amire több tonnát terhel egy tető.

    • @uborka1956
      @uborka1956 Рік тому

      @@davidvigh8781 : Egyrészt a vastag hőszigetelés miatt igen szűk határok között változik a szerkezetek hőmérséklete. És így a hőmozgás mértéke is kicsi. Másrészt mindegyik szerkezet érintve van a hőmozgás által, - együtt tágulnak, vagy összehúzódnak.
      Továbbá, a tégla falak messze nagyobb mozgást képesek felvenni sérülés nélkül, mint ami a hőszigetelt vasbeton szerkezetben keletkezik. És végül, a túl nagy szerkezeteket természetesen dilatációval építik meg, tehát nem egy darabban!
      A járda egyáltalán nem jó példa. Minden lényeges szempontból más, mint egy vb. födém.

    • @shark473
      @shark473 Рік тому

      A videó végén NEM lett említve, hogy a hőtágulás miatt kell ügyelni a habarcsolásra, ellenben az L/200-as lehajlás igen. A gyártónak nem először, és vélhetően nem is utoljára van igaza.

    • @uborka1956
      @uborka1956 Рік тому

      @@shark473 : Szerinted ahol a födémlemez a falra támaszt, mennyi lesz a terhelés miatti alakváltozás, - lehajlás? (Mindössze 30 cm hosszúságú szakaszról van szó.) Régen rossz az a vasbeton födém, amelyiknek olyan nagy az alakváltozása, hogy a sokkal mozgékonyabb téglafal nem tudja követni.

    • @uborka1956
      @uborka1956 Рік тому

      @@shark473 : Sok év tapasztalata alapján állíthatom, hogy a vitatott problémát nem a födémek lehajlásai okozzák, hanem a hőtágulások, és összehúzódások, de nem az épület üzemelése alatt, hanem még az építés során. Amikor egy vasbeton födémre közvetlenül süt a NAP, míg a tartó falakra alig, mert a födém, azok tetejét takarja. Akkor akár 30-40 fok különbség is lehet. a födém és a közvetlenül alatta lévő 1-2 téglasor között.

  • @tike9333
    @tike9333 2 роки тому

    régen alap két sor tégla,vályog fal, semmi betonkoszorú nincs vasalat,és még 100 éves házak is álnak.ezek a házak hány évre készülnek .300? én elhiszem,hogy ez a szabvány de nincs ez kicsit túlszabályozva.Önnek meg az a dolga,hogy belekőssön mindenbe.ezért kerül egy házépités egy vagyonba mit érnek ezek a házak 100év mulva .de biztos állni fognak.legyél szigorú abbol nem lehet baj.aki tudja csinálja aki nem az meg oktatja

    • @banatibor83
      @banatibor83 Рік тому +1

      Majd akkor is ezt mondja ha a következő nyáron a maga házáról reped le a födém.

    • @tike9333
      @tike9333 Рік тому

      @@banatibor83 nagyon el kell ahoz b.ni, hogy lerepedjen a födém,mért nem raknak kefnit

    • @shark473
      @shark473 Рік тому +1

      Végülis mi történik, ha sz.runk a szabványokra?
      Max vizesedik, penészedik a fal, ami miatt elméletileg nem is lehetne a lakásban lakni. Max fázik a lábunk, vagy sokba kerül kifűteni a lakást.
      Max rozsdafoltos lesz a plafon, vagy megreped a fal.
      Max lenyomja a vakolatot a szivárgó víz.
      Ezeket a szemét ellenőröket meg azért fizetik, mert a megrendelő nem akar ilyen lakásban, házban élni, pedig 100 éve ez még jó volt. Milyen világot élünk.

  • @attilatoth8393
    @attilatoth8393 11 місяців тому

    Én azt nem értem, hogy miért nem hegesztik a betonvasakat egymáshoz?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  11 місяців тому

      Mert ha szakszerűtlenek csináljak , többet árt mint használ