AUTISTA / ADHD-s / vagy BÁNTALMAZÁS miatti MELTDOWN (ÖSSZEOMLÁS) és teendők a kilábaláshoz

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 вер 2024
  • Az autista / Adhd-s / Vagy bántalmazás miatti meltdown (összeomlás) akkor történik meg, amikor az idegrendszer folyamatos túlterhelés alatt van, és az ingerek csak jönnek és jönnek, nincs pihenő. Ilyenkor elkezd az idegrendszer lezárni. Az egyén kommunikációs készsége egyre rosszabb lesz, mindehhez társulhat még az én-érzés elvesztése, vagy annak zavara, hogy az egyén nem is tudja, hogy mire van valójában szüksége.
    Szereted a videókat, amiket készítek és szívesen támogatnád is a munkámat?
    Hálásan köszönök minden kedves anyagi segítséget, amelyen még több videót és képzést tudok elkészíteni az érintettek számára!
    Ha szeretnéd támogatni a munkámat, megteheted az alábbi, alternatív módokon is:
    PayPal: paypal.me/LifechangerLTD685
    Revolut: Barbara Gyura, IBAN: LT85 3250 0121 2709 1896
    BIC: REVOLT21
    Bank: Gyura Barbara 12072552-01576812-00100003
    IBAN: HU07-12072552-01576812-00100003
    Swift: UBRT HUHB
    A túlságosan hosszú meltdown autista / Adhd-s / vagy kodependens shutdown-hoz (leállás, bénulás) vezet, amely hasonló a meltdownhoz, csak éppen még intenzívebb, még tovább tart, és még több időre van szükség ahhoz, hogy minden visszaálljon a rendes kerékvágásba.
    Közelgő tanfolyam:
    1. Akció: GYS1: TKAK + Sématréning 1. Indul május 25-én (2024). Érdeklődés: iroda.lifechanger@gmail.com
    Esemény link: / 7787107211340444
    A Tkak tematikája:
    1. rész: - Bevezetés a kodependenciába! - Nem te vagy a hibás!
    2. rész: - Fájdalom vs öröm
    3. rész: - Paradigmák a nárcisztikus kapcsolatban
    4. rész: - Idővonal készítés az életutadról
    5. rész: - Az önmagaddal szembeni empátiád
    6. rész: - Az elszámoltathatóság, mint a fejlődés záloga
    7. rész: - Önmagad hitelesítése
    8. rész: - Az elengedés
    9. rész: - Nézz szembe a félelmeiddel!
    10. rész: -. A tudatalattid meghekkelése
    11. rész: - Az egyensúly létrehozása az életedben
    12. rész: - A kodependencia 10 parancsolata
    A Sématréningről:
    A sématerápiát Jeffrey E. Young dolgozta ki, elméletében a krónikus, kiterjedt lelki problémákat a korai maladaptív sémák jelenlétével magyarázza. Definíciója szerint a korai maladaptív sémák olyan motívumok vagy mintázatok, melyek emlékekből, érzelmekből, kogníciókból és testi érzésekből állnak, és az egyénre magára és másokkal való kapcsolataira vonatkoznak. Ezen emlékek lenyomatai konkrét emlékekként, belső dialógusokként, gondolatokként, homályos rossz sejtésként, vagy testi tünetek formájában jelenhetnek meg. A változáshoz szükséges ezeket a belső akadályokat felismerni, megnevezni és elkülöníteni a külső akadályoktól.
    A sémák olyan típusai ezeknek a mintázatoknak, amelyek negatívan befolyásolják a gondolkodásunkat és az érzelmeinket.
    Önsorsrontó mintázataink gyerekkorban vagy serdülőkorban alakulnak ki, és akár életünk végéig fennmaradhatnak.
    2. AKCIÓ:
    ADHD SIKERKÉPLET: indul 2024. Május 25. 9 h
    A felnőttkori ADHD többek között rontja az időérzékelést. A jelenbe zárt és a jövőt figyelmen kívül hagyó ADHD-s agy hajlamos a hiperfókuszra, az idővakságra és gyenge időgazdálkodási készségekre.
    Tanuld meg, hogyan taníthatod meg az agyadat, hogy „lásson” túl a jelennél, és „érezze” a holnapot az időgazdálkodás és a eredményesség javítása érdekében.
    Aki figyelemhiányos hiperaktivitási zavarban (ADHD) szenved, aki elveszítheti, rosszul kezeli, alábecsüli, elpazarolja és naponta keresi az időt. Végtére is, az elromlott időérzékelés az ADHD egyik alapvető aspektusa.
    A figyelemszabályozási spektrum másik végén a hiperfókusz áll, ahol a feladat intenzív elnyelődése önmagában is egyfajta figyelemelvonássá válik - olyanná, amely miatt az idő elvész.
    Nagy nehézségekkel élnek azok, akik ADHD-ban szenvednek.
    Szenvednek a párkapcsolatokban, a munkahelyen, a baráti közegben. Az ADHD coachingon pl. esettanulmányokon keresztül vizsgáljuk meg az ADHD-s agy működését, az ADHD csapdáit, a környezeti támogatás fontosságát, a párkapcsolatok útvesztőit és a coaching jellegű életvezetési megoldásokat is alaposan szemügyre vesszük.
    Jelentkezz, ha te vagy a párod, vagy valamelyik családtagod ADHD-s, és egyikőtök számára a képzést ajándékba adjuk!
    A 18 hetes képzés ára 360 000 ft, de early bird (korai ébredés) befizetése mellett, május 1-ig csak 200 000 ft. (erre nincs részletfizetés) Május 1 - 15-ig az ár 240 000 ft.
    A képzéseken a maximális létszám 40 fő, amelyre a befizetés sorrendjében regisztrálunk mindenkit.
    ÚJDONSÁGOK:
    3. GYS5 - Sématréning Mesterfokon
    Indul: 2024 július 14. 7 h
    4. GYS4 . Tkak + Séma1+ Séma2 (Best of)
    Indul: 2024 Július 27. 7 h
    5. ADHD Sikerképlet 2. (Végrehajtó Funkciók) fejlesztése
    Indul: 2024 Július 28. 9 h
    JELENTKEZÉS emailben: iroda.lifechanger@gmail.com

КОМЕНТАРІ • 4

  • @bertalanzoltan8562
    @bertalanzoltan8562 3 місяці тому +7

    Kedves Barbara , Kedves Tanulótársaim!
    A videóban elhangzott kérésnek megfelelően, a teljesség igénye nélkül, két autostimulatív megoldást mutatok be, ajánlok kipróbálásra a magam fejlesztette eszközkészletből. Húsz éve, pánikbetegségemből való gyógyulásom idején kísérleteztem ki, ám most egy mérgező kapcsolat utóhatása, traumás kötésem által kiváltott tüneteim kezelésére használom őket.
    Nem varázsmódszerek, nem mindig hatásosak, de úgy vélem jó helyük van mindenki lelki elsősegély dobozában. Kognitív eljárások, ergo fejben végrehajthatók.
    1. A leolvadási, „meltdown” fázisra javaslom az "Akkor gyere!" technikát. Lényege az, hogy kikapcsoljuk a videóban is említett erőszakkal való megoldási kényszert. Teljesen. Amikor érzem, hogy közeleg, éppen elindult egy engem leolvasztani szándékozó érzés, mondjuk esetemben az, hogy kezd pusztító módon hiányozni az engem "oltárnál otthagyó" hajdani menyasszonyom, akkor azt mondom az éppen erőt gyűjtő érzésnek, hogy "Akkor gyere fiacskám! Mutasd, mit tudsz! Hiányozzon!" (közelgő pánikesemény esetén: "Akkor féljek, jöjjön a roham!".) Az ilyen érzések azt gyűlölik a legjobban, ha valójában nincs kibe beleharapniuk, nem tudnak olyan pusztítást végezni/okozni, mint amire felkészülve megérkeztek. Ez az állatvilágból örökölt „freeze”reakció, a megfagyás tudatos bekapcsolása, még mielőtt az magától bekövetkezne. Az, amit az oposszum csinál például: halottnak tetteti magát, hogy a rátámadó ragadozó ne érezze kívánatos prédának/falatnak. Ha így teszünk, a közelgő érzés azt „gondolja” magáról, hogy ő ebben az esetben annyit érne, mint halottnak a csók, tehát visszavonul.
    2. Ha már elérkezett a shutdown, a „leállt” állapot, akkor az „Egyszer már” technikát javaslom jó szívvel, és szintén saját tapasztalatból. Azoknál igazán hatásos, akik legalább egyszer már mindenféle káros utóhatás nélkül túléltek egy ilyen epizódot. Pánikroham esetében például nem haltak bele, bármennyire is érezték közben azt, hogy ez lesz a vége. Az ilyenkor alkalmazható gondolat, mondat a következő „Kellemetlen, de nem veszélyes!” Ezzel gyakorlatilag saját, korábbi túlélésünk tapasztalatával győzzük meg magunkat. Az „Akkor gyere” -hez hasonlóan nálam ez is segíteni szokott olyankor, amikor már annyira kikapcsolt állapotba zuhanok, hogy például rá akarok írni az exemre, megkérdezni, hogy „Mizu Édesem?” Gyakran ez a gondolat az utolsó hajszál, ami elválaszt attól, hogy egy ilyen bődületes baromságot megtegyek, és visszaessek. Nárcisztikus hoovering, visszaporszívózás esetén is hasznos lehet. Amikor egy bántalmazótól jövő üzenet hatására annyira kihagy az agy, hogy a leolvadási időszak kimarad és ott találjuk magunkat a „lelőtt”, „meglőtt” állapotban.
    Mindkét módszert javaslom kipróbálásra!
    őszinte szeretettel,
    Bertalan Zoltán

    • @melykek
      @melykek 3 місяці тому

      Köszi hogy megírtad

  • @katalinhalasz7807
    @katalinhalasz7807 5 днів тому

    Én autista vagyok, engem az nyugatat le ha bizonyos frekvenciákon hallgatok meditációs zenéket. És komolyan olyan érzés az agymanak mintha bizonyos részein csiklandoznák az agyamat. Annyira érdekes, amúgy a felettem lévő tanárő miatt, aki beszrezett magának egy csávót, annak van egy kislánya akit a tanárnő ver. És hát elkezdett éjszakánként sikítozni a kislány és nem tudtam aludni tőlük. Így kitaláltam hogy meditációs altató zenére alszok el. Amúgy én is és most is nagyon allergiaas vagyok bizonyos ételekre. Vagy van úgy hogy több hónapon keresztül csak egy ételt vagyok hajlandó enni. Meg hát a szagok, a hangok fúj mint egy kopó, főleg ilyen melegben. A metrón volt előttem egy párocska joszitualt agyon parfumozott, de bőrcipő volt rajtuk, és éreztem a bőr szagát és a lábuk bűzét mert bele izzadt. Na azt hittem ott hányom el magamat mentem tovább. És olyan furcsán néztek rám mert én meg grimaszoltam.

  • @LifeNumbers123
    @LifeNumbers123 3 місяці тому

    Köszönöm. Nagy jó volt.🎉