Nagyon szuper beszélgetés volt! Az jutott eszembe, hogy amit dopaminkorszaknak nevezünk, az valószínűleg ugyanaz, amit a Biblia úgy mond: "Az emberek ettek, ittak, házasodtak." "És megtelt a föld erőszakossággal." - láttatja Mózes könyve az "ártatlan" fogyasztás másik oldalát.
Idézet a beszélgetés záró gondolataiból: "...... (a könyv írója) arra jut, hogy a mértékletesség az, ami a modern életünk egyik legfontosabb fogalma kéne, hogy legyen. ......" Szüleimtől örökölt természetem több területen hajlamos a mértéktelenségre. Próbálkozásaim ezek leküzdésére szembesítettek tehetetlenségemmel, ugyanis azt tapasztaltam, nagyobb erő áll mögöttük, mint akaraterőm. Fájdalmas volt ennek fel és beismerése, ám ez nyitott utat a megoldás felé. Forradalmi változás vette kezdetét, mikor Bibliám többedszeri olvasásakor felfigyeltem a Galata 5:22 versében arra, hogy a valódi mértékletesség gyümölcs, a Lélek (Szellem) gyümölcse. Ebben a gyümölcsben van az az erő, ami győzedelmeskedik a mértéktelenség felett. Köszönöm a beszélgetést.
Szerintem az ami a 18:00 résznél van tárgyalva az nem igazán igaz. Épp az a legnagyobb problémánk Magyarországon is, hogy sokszor mindenki más hibás ha valami nem jó, vagy nem jól sikerül, csak nem mi. (a mostani politikai propagandában is épp ennek a szerintem félrevezető gondolkozásnak a kihasználását láthatjuk) Ha nem mi állunk a céljaink előtt akkor soha nem jutunk el oda, mert máson meg nem tudunk változtatni :/
Lehet,hogy nincs is semmifèle mentàlis gikszer,hanem az elme fejlődèse bizonyos attribútumokkal jàr.(Persze a vègtelensègig lehet mondvacsinàlt kórkèpeket fel-felàllítgatni.)
@@HotTenTotya Okè,ilyen alapon a"...nem fejlődik"is lehetne tèvhit,de nem vitàzok,mert sem ez,sem az sem bizonyítható,sem nem bizonyítható.Pontosan ezèrt fűzöm a mondataim közè a "lehet"lehetősègèt.
Méltatlanul, sőt érthetetlenül elhallgatott témának tűnik! Persze leginkább Európai szintű körökben, mert az USÁ-ból származó ismeretek angol nyelven már évek óta (kb. 2018-tól) egyre nagyobb számban jelennek meg a YT videóiban. Az emberiség, az antropológia legjelentősebb felfedezése ez, eltekintve most Buddhától, ill. Jézustól, na meg számos szent (leginkább Assisi Szt. Ferenc, de még inkább a két Kármelita reformátor, Avilai Szt. Teréz és Keresztes Szt. János) figyelemre méltó munkásságától. Olyan jelentős, mint a Heliocentrikus nézet a kozmológiában, amely felváltotta a Laposföld-szerű - addig jól elhihető - hitvilágot. Évek óta kínoz a téma, melyet igyekszem terjeszteni, s a meghallgatásai közbeni helyeslő bólogatások után csak mély hallgatás a következmény, így feltételezvén, hogy annyira személyesen érintett mindenkinél, hogy legszívesebben az elfelejtés ködébe taszítanák. Rengeteg következményt, összefüggést gyűjtöttem össze, mert - ha nem is bonyolult, de - szerteágazó kapcsolatban áll az életünk számos aspektusával, s mindennapjaink történéseivel. Érdemes hozzá ismerni Dr. Máté Gábor könyvét is ("Normális vagy" c.), és néhány - ma már jól ismert pszichológiai tényt, hogy tisztábban lássuk létünket, ne úgy mint eddig, "tükör által (nagyon!) homályosan". Két megjegyzés még: Az egyik, hogy a "jóléti függőségeink" korában, ebben a hedonista létben a kényelmi eszközökről való lemondás, és a könnyű élvezetek elérhetetlenné tétele, ha nem megy széleskörűen önkéntesen, akkor - sajnos a történelemben - van erre egy bevált módszer, amely mindig is működött a királyi udvarok fényűző létmódját követően. Mintha ez spontán alakulna ki a dopaminrendszer elbillenése következtében (tehetetlenség érzése, intrikák, gyanakvások, paranoid ellenséglátás, stb.). Vagy talán már ez is egy láthatatlan hatalom által vezérelt, olyasfajta névvel, mint a "buddha", csak latin elnevezéssel (a fordító egy ideje már nem is arra fordítja!)? Másrészről ennek a rezisztens állapotnak egyik következménye a "TL;DR", amely ennek a videónak a megtekinthetőségét is korlátozza egyesek - főleg a fiatalok - számára (Pálferi szerint ez ma már nem több mint 20 perc, a régi kb. 1 óra helyett). És mi legyen - végszóként - azzal, a lassan egy könyvet megtöltő anyaggal, amelyekről nem is tettem említést, bár bízom benne, hogy már mások is rájöttek, vagy idővel rá fognak jönni? Addig is köszönettel veszem e beszélgetést, mely mostanában a második az Axióma csatorna mellett, mely szintén részletesebben felkarolta ezt a témát.
Ez a beszélgetés zseniális lett. El kell olvasnom a könyvet. Köszönjük, Ádám és Laci!
Nagyon szuper beszélgetés volt! Az jutott eszembe, hogy amit dopaminkorszaknak nevezünk, az valószínűleg ugyanaz, amit a Biblia úgy mond: "Az emberek ettek, ittak, házasodtak." "És megtelt a föld erőszakossággal." - láttatja Mózes könyve az "ártatlan" fogyasztás másik oldalát.
Nagyon érdekes téma. Szinte mindenki küszködik ezzel körülöttem. Köszöm a munkátokat.
Ezt mindenkinek hallania kéne❤Reveláció volt sok téren!Köszönöm!
Idézet a beszélgetés záró gondolataiból:
"...... (a könyv írója) arra jut, hogy a mértékletesség az, ami a modern életünk egyik legfontosabb fogalma kéne, hogy legyen. ......"
Szüleimtől örökölt természetem több területen hajlamos a mértéktelenségre. Próbálkozásaim ezek leküzdésére szembesítettek tehetetlenségemmel, ugyanis azt tapasztaltam, nagyobb erő áll mögöttük, mint akaraterőm. Fájdalmas volt ennek fel és beismerése, ám ez nyitott utat a megoldás felé.
Forradalmi változás vette kezdetét, mikor Bibliám többedszeri olvasásakor felfigyeltem
a Galata 5:22 versében arra, hogy a valódi mértékletesség gyümölcs, a Lélek (Szellem) gyümölcse. Ebben a gyümölcsben van az az erő, ami győzedelmeskedik a mértéktelenség felett.
Köszönöm a beszélgetést.
Mindent mèrtèkkel.
...
Ha kihagyod a termèszeted adta lehetősègeket,akkor az Èletet vonod meg a lènyedtől:
Èlmèny--->
Tapasztalat--->
Tudàs--->
Àhitat
Szerintem az ami a 18:00 résznél van tárgyalva az nem igazán igaz. Épp az a legnagyobb problémánk Magyarországon is, hogy sokszor mindenki más hibás ha valami nem jó, vagy nem jól sikerül, csak nem mi.
(a mostani politikai propagandában is épp ennek a szerintem félrevezető gondolkozásnak a kihasználását láthatjuk)
Ha nem mi állunk a céljaink előtt akkor soha nem jutunk el oda, mert máson meg nem tudunk változtatni :/
👍👍👍
Lehet,hogy nincs is semmifèle mentàlis gikszer,hanem az elme fejlődèse bizonyos attribútumokkal jàr.(Persze a vègtelensègig lehet mondvacsinàlt kórkèpeket
fel-felàllítgatni.)
Az elme nem fejlődik, ez tévhit.
@@HotTenTotya Okè,ilyen alapon a"...nem fejlődik"is lehetne tèvhit,de nem vitàzok,mert sem ez,sem az sem bizonyítható,sem nem bizonyítható.Pontosan ezèrt fűzöm a mondataim közè a "lehet"lehetősègèt.
Méltatlanul, sőt érthetetlenül elhallgatott témának tűnik! Persze leginkább Európai szintű körökben, mert az USÁ-ból származó ismeretek angol nyelven már évek óta (kb. 2018-tól) egyre nagyobb számban jelennek meg a YT videóiban.
Az emberiség, az antropológia legjelentősebb felfedezése ez, eltekintve most Buddhától, ill. Jézustól, na meg számos szent (leginkább Assisi Szt. Ferenc, de még inkább a két Kármelita reformátor, Avilai Szt. Teréz és Keresztes Szt. János) figyelemre méltó munkásságától. Olyan jelentős, mint a Heliocentrikus nézet a kozmológiában, amely felváltotta a Laposföld-szerű - addig jól elhihető - hitvilágot.
Évek óta kínoz a téma, melyet igyekszem terjeszteni, s a meghallgatásai közbeni helyeslő bólogatások után csak mély hallgatás a következmény, így feltételezvén, hogy annyira személyesen érintett mindenkinél, hogy legszívesebben az elfelejtés ködébe taszítanák.
Rengeteg következményt, összefüggést gyűjtöttem össze, mert - ha nem is bonyolult, de - szerteágazó kapcsolatban áll az életünk számos aspektusával, s mindennapjaink történéseivel. Érdemes hozzá ismerni Dr. Máté Gábor könyvét is ("Normális vagy" c.), és néhány - ma már jól ismert pszichológiai tényt, hogy tisztábban lássuk létünket, ne úgy mint eddig, "tükör által (nagyon!) homályosan".
Két megjegyzés még: Az egyik, hogy a "jóléti függőségeink" korában, ebben a hedonista létben a kényelmi eszközökről való lemondás, és a könnyű élvezetek elérhetetlenné tétele, ha nem megy széleskörűen önkéntesen, akkor - sajnos a történelemben - van erre egy bevált módszer, amely mindig is működött a királyi udvarok fényűző létmódját követően. Mintha ez spontán alakulna ki a dopaminrendszer elbillenése következtében (tehetetlenség érzése, intrikák, gyanakvások, paranoid ellenséglátás, stb.). Vagy talán már ez is egy láthatatlan hatalom által vezérelt, olyasfajta névvel, mint a "buddha", csak latin elnevezéssel (a fordító egy ideje már nem is arra fordítja!)?
Másrészről ennek a rezisztens állapotnak egyik következménye a "TL;DR", amely ennek a videónak a megtekinthetőségét is korlátozza egyesek - főleg a fiatalok - számára (Pálferi szerint ez ma már nem több mint 20 perc, a régi kb. 1 óra helyett). És mi legyen - végszóként - azzal, a lassan egy könyvet megtöltő anyaggal, amelyekről nem is tettem említést, bár bízom benne, hogy már mások is rájöttek, vagy idővel rá fognak jönni?
Addig is köszönettel veszem e beszélgetést, mely mostanában a második az Axióma csatorna mellett, mely szintén részletesebben felkarolta ezt a témát.