Melyik a legjobb ismétlés tartomány izomépítéshez? Mennyi ismétlést végezzünk edzés során?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 30

  • @rollerbirdy
    @rollerbirdy 7 років тому +2

    Nagyon jó videókat készítesz ! Érthető minden ! Eddigi legjobb magyarázatokkal más videósokkal szemben !! Sok mindenre kaptam választ amiről eddig nem találtam forrást. Olyan vagy mint egy oktató ! :)

    • @valentintorma
      @valentintorma  7 років тому +1

      +Tamás Sz. Orulok, hogy hasznodra valtak. 💪😁

  • @adamlevai1280
    @adamlevai1280 7 років тому

    Köszi szépen, nagyon hasznos volt!

  • @zsoltJonas-i2q
    @zsoltJonas-i2q Рік тому

    Szia nagyon tetszenek a videoid ès tudnàl e nekem segiteni aban hogy kèszitenèl nekem egy edzès tervet kezdö vagyok mert mindenku màsat mond nem tudim magam mihez igazitani

  • @ChrisG1
    @ChrisG1 7 років тому +4

    Hasznos videó volt. Annyi a kérdésem ,hogy akkor barmennyi ismétlés szammal lehet izom tömeget növelni vagy erre vannak előnyösebb ismétlésszámok?

    • @valentintorma
      @valentintorma  7 років тому +13

      Koszonom!
      Akarmennyivel nem, mert fugg az intenzitastol. Ha valamibol meg tudok csinalni 40 ismetlest, akkor jo esellyel meg tudok csinalni 45-ot is.
      Fontos, hogy az edzes es maga a sorozatok jelentsenek kihivast. (Legyenek eleg intenzivek.)
      En azt szoktam javasolni, hogy testepito jellegu edzeseknel az ismetlesek legyenek 5-15 kozott.
      Alapgyakorlatoknal lehet alacsonyabb ismetlesszamban dolgozni. Izomtomeg noveles szempontjabol mindegy, hogy 5 vagy mondjuk 10 ismetlessel dolgozom, ha az edzesvolumen megegyezo. Viszont, ha alacsonyabb ismetlesszammal erem el ugyanazt a volument, az azt jelenti, hogy a sorozat intenzivebb lesz, tehat a testem es az idegrendszerem adaptalodik a nagyobb sulyhoz, igy erosebb leszek. (Pl. 5x120kg=600kg, 10x60kg=600kg. Ugyanakkora edzesvolumen, de nagy valoszinuseggel kozom sem lesz a 120kg-hoz, ha mindig 10x60kg-ot nyomkodok.)
      Izolacios gyakorlatoknal lehet magasabb az ismetlesszam (12-15), mert itt meg fontosabb a megfelelo technika. Ha tul nagy a suly, akkor egyeb izmok atveszik a terhelest es akkor tobbe mar nem izolacios.
      Maga az edzes legyen mindig "hibrid" megkozelitesu. Lehet kezdeni alapgyakorlatokkal, intenzivebb sorozatokkal, majd ezeket kiegsziteni egyeb gyakorlatokkal, magasabb 12-15 ismetlesekkel attol fuggoen, hogy mi az egyeni cel.
      En a fizikumom alapjat 15-20-as ismetlesekkel epitettem (szinte allandoan bukasig edzve.), de az utobbi idokben valtottam 5-15-re, push-pull-leg bontasra, mindig alapgyakorlatokkal kezdve es az eroszintem drasztikusan nott, illetve jobban regeneralodom, mert nem edzem bukasig.

    • @ChrisG1
      @ChrisG1 7 років тому +1

      Valentin Torma koszonom a reszletes valaszt! Igy tovabb!

  • @ImpostorHUN
    @ImpostorHUN 7 років тому

    Szia! Érdekesek a videóid. Még csak most bukkantam rájuk, de alig tudom abbahagyni. Csak így tovább! Szépen, értelmesen adod elő. Élvezetes nézni.

  • @BigBoss-gb4cx
    @BigBoss-gb4cx 6 років тому +2

    Kösz a videót.
    Egy edzés alatt hány gyakorlatot végzel 1 izomra? Pl. A 3x 4-6 fekvenyomas mellett mi megy még mellizomra?

    • @valentintorma
      @valentintorma  6 років тому +1

      Ez utan altalaban meg van 2 szeria kisebb sullyal, 8-12-es tartomanyban, aztan egy vallbol nyomas kisse dontott padon, majd vagy tarogatas vagy reszleges fekvenyomas foldon. Ez utobbi ketto 4-5 sorozatban, 8-12 ismetlessel.

  • @sandorkondai2895
    @sandorkondai2895 5 років тому

    Szia Valesz! Igen, ez jó kérdés! Mi szabja meg a sorozatok számát? Mi történik ha 1 szériát csinálok és mi, ha 6-ot? ...előre is köszi!

  • @Kamuacc
    @Kamuacc 5 років тому +1

    Kedves Valentin! Azt szeretném kérdezni, hogy a szériákkal mi a helyzet? Ott mennyi az optimális?

    • @lajostarr7134
      @lajostarr7134 3 роки тому

      azt ki kell tapasztalni.külömben tuledzés lessz.üdv lajos.

  • @BendeIstvan8112
    @BendeIstvan8112 7 років тому +1

    Ez is nagyon informatív videó lett. ;-)
    Írtad a push-pull-leg dolgot. Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy van-e értelme kombinálni egy edzésen belül pl. a push-pull gyakorlatokat? Vagy célszerűbb edzésenként külön venni ezeket és vagy csak push, vagy csak pull gyakorlatokat végezni?

    • @valentintorma
      @valentintorma  7 років тому +2

      Koszonom! :)
      Persze, siman lehet kombinalni a push-pull gyakorlatokat is akar antagonista szettek formajaban (pl. fekvenyomas es valamilyen horizontalis hatgyakorlat, peldaul evezes gepen, sulyzoval vagy csigan.), viszont ajanlatos pihenni a ketto kozott, mert ha tul rovid vagy nincs piheno ido a ket osszetett gyakorlat kozott, akkor az osszes elvegzett volumen rovasara megy, mert nem lesz eleg ido regeneralodni a szettek kozott.
      (Sokan szeretik porgosen tartani az edzest, mert azt a teves benyomast kelti, hogy "intenzivebb" az edzes, de azon kivul, hogy a pulzust emelkedett tartomanyban tartja, mas haszna nincs, viszont a teljesitmeny romlasahoz vezet, mivel nem leszunk kipihenve a kovetkezo sorozatra, igy kevesebb sullyal vagy kevesebb ismetlesre leszunk kepesek.)
      De peldaul izolacios gyakorlatoknal mint pl. egy bicepsz-tricepsz parositas, nincs ekkora jelentosege a piheno idonek.

    • @BendeIstvan8112
      @BendeIstvan8112 7 років тому +1

      Szuper, köszi a választ. A fekvenyomás+horizontális hát edzést alkalmazom és igen, egyszerűen muszáj többet pihenni a két feladat között, akár 2-3 percet is, mert a fekvenyomás (4 x 8-10 ismétléssel kb saját testsúllyal (90-95kg)) kifáraszt és pihenő nélkül nem tudom olyan intenzitással csinálni a hátat.
      Hasonlóan szoktam kombinálni a húzóckodást a tolóckodással, 10-10 ismétléssel és 3-4 sorozatban. Szeretem a saját testsúlyos, vagy ahhoz hasonló nehézségű feladatokat. A célom igazából az, hogy ezeket a gyakorlatokat minél szélesebb körben tudjam végezni.
      Az izolációs feladatokat (csiga, rúd, súlyzók) rendszerint szuperszettekben végzem.
      Nem tudom, esetleg, ha van jótanácsod a szuperszettben végzett gyakorlatok kapcsán, a magam részéről szívesen meghallgatnám egy újabb videó formájában. Talán mások is kíváncsiak lesznek rá... ;-)

    • @valentintorma
      @valentintorma  7 років тому +2

      Szivesen!
      Teljesen jol csinalod!
      Mar az elozo kommented alapjan felmerult bennem ez a video otlet es mar meg is irtam a "scriptet" hozza. 😀

  • @iconreload
    @iconreload 6 років тому

    Szia. Az rendben van hogy fekvenyomas:3×5.de a suly az mindig ugyan az? Mert ha egymas utan 3* 5 ot bele tudsz nyomni ugyan abba akkor ott valami nem jo. Masodikra mar kevesebbet kene birnod nem? Vagy veszel le a sulybol?, koszi a valaszt ez nagyon erdekelne.

    • @valentintorma
      @valentintorma  6 років тому

      Ugy lovom be a sulyt, hogy 1 ismetlessel tobbre legyek kepes. Igy valoszinuleg kepes leszek mindegyik alkalommal kinyomni. Nyilvan az utolso sorozatban megeroltetobb lesz, mint az elsoben.

  • @KPtR82
    @KPtR82 6 років тому

    Hali! Es ha ugyan azzal a volumennel 3* bukasig ismetlek?

    • @valentintorma
      @valentintorma  6 років тому

      Ha bukasig mesz egy sorozatban, akkor nehezen tudod megjosolni az elkovetkezo sorozatok volumenet, igy az nehez.
      Valamint ha tulzasba viszed a bukasig vegzett sorozatokat, lehet, hogy gondok lesznek a regeneralodassal. Nem szuksegszeru, de bekovetkezhet. Foleg, osszetett vagy alapgyakorlatoknal.

    • @KPtR82
      @KPtR82 6 років тому

      Valentin Torma koszi! :)

  • @tamasvari7015
    @tamasvari7015 7 років тому +1

    Szenzációs az a bicepsz :)

  • @mobilegames_1554
    @mobilegames_1554 5 років тому

    Fekve nyomok 23kg-ott 25szor kinyomom 4 ismétlésel! Ez jo?

  • @fatronaldo5437
    @fatronaldo5437 6 років тому +1

    Az a sulyzom van ami az imdexképen van! :D