A ja po obcowaniu z tym kanałem mam wręcz odwrotne refleksje, Jednak dom albo powinien być w 100% z drewna albo powinien być murowany,przynajmniej w naszym klimacie. Chociaż nie ukrywam,że budowa szkileletowego budynku była dość kusząca ze względu na cenę i szybkość budowy,ale jednak "szybko,tanio,dobrze"- takie budownictwo nie istnieje. A po obejrzeniu kilku (kilkunastu) filmów na tym kanale mam wrażenie,że te domy są budowane z byle czego i na "sznurek,ślinkę i plastelinkę"
@@ewe098765 Jak dla mnie wybór jest prosty, dom za 500tyś murowany + kredyt na życie + pozwolenia itp albo za 100tyś z drewna i kredyt na parę lat lub w ogóle i bez pozwoleń...oczywiście z drewna, do końca życia wystarczy a resztę walić 😁
@@MrSnibo Nie,no pozwolenie na budowę jest potrzebne,chy A,że chcesz stawiać jakieś "letniskowe"maleństwo w którym nawet się nie zameldujesz. Co do kosztów, to przy dzisiejszych cenach drewna też już nie jest to zachęcające,chyba, że masz swój tartak:) W ogóle budowałeś kiedyś jakiś dom czy dopiero zamierzasz?
@@ewe098765 Dopiero zamierzam ale jak dla mnie sprawa jest trochę ułatwiona, mam znajomości 😜 architekt i leśniczy to moi dobrzy znajomi a dodatkowo sam zajmuję się budownictwem, ogólnie w drewnie sie obracam. Tak w ogóle to sam robiłem projekty domów (przebudowy raczej) Domek mam zamiar mocno przerobić pod własne potrzeby a potem jedynie konsultacja z architektem żeby wszystko było zgodne z normami. Większość prac mam zamiar sam wykonać. W sumie nie mogę się doczekać :D
@@MrSnibo No to fajnie ,że masz znajomości :) ale chyba leśniczy nie załatwi płyt osb, które ostatnio bardzo mocno podrożały czy drewna kvh, styropianu czy wełny mineralnej też tanio raczej się dzisiaj nie kupi. Porównywałeś kiedyś kosztorysy jednakowego domu wykonanego w technologii murowanej i szkieletowej? Właśnie to przeglądam i szkielet nie wychodzi tak "kolorowo" jak jeszcze 2-3 lata temu.
Bardzo fajny kanał,znalazłem go dzisiaj i po obejrzeniu kilkunastu odcinków o budowie domu szkieletowego wiem,żeby się w tą technologię nie pchać,lepiej poświęcić trochę więcej czasu i wybudować solidny murowany dom,niż wybudować badziewie z gównolitu. Dziękuję twórcy tych filmów:)
Super to wygląda. Przygotowuję się mentalnie do budowy domu szkieletowego więc trafiłem na kanał. Ciekawe czy będziecie mieć wkrótce projekt pod 70m2 przewidziane przez Nowy Ład? Pozdrawiam
Wkręty ciesielskie do łączników - ja to stosowałem do budowy mojego domku na narzędzia :D - co prawda wyszedł mały domek prawie do mieszkania - no ale narzędzia też mogę tam trzymać. Inne wkręty nie zawsze są w stanie przenosić obciążeń i główki strzelają - w tych ani jeden mnie nie zawiódł.
@@mocdrewna A te słupki z konstrukcją balonową? Jaka deska wchodzi w to nacięcie? 🙂Bo skoro słupek 145, to jak deska będzie 45, to czy tak głębokie nacięcie nie osłabi zbytnio konstrukcji?
Witam, Czy dobrze wnioskuje po jednym z kadrów że do złożenia ścian używany jest wkręt 6x120 ? Czy drewno stosowane w tej konstrukcji ma grubość 45mm ?
Czy może pan podać grubości i szerokości belek z których pan buduje ściany zewnętrzne, działowki oraz grubość i szerokość belki którą pan wstawiał w nadprożu
Jaka obecnie może byc cena wybudowania domu szkieletowego o powierzchni użytkowej 80m2 a całkowitej koło 100m2? Prosta bryła, dach dwuspadowy, żadnych komplikacji.
I jak zawsze, ostrzał pytań. Co to za podkładki do poziomowania scian? Czym potem wypełnić szparke między podwaliną a konstrukcją ściany? Jak zawsze fajny film, łapka w górę. ;)
Podkładki z pap różnej grubości a przy większych nierównościach klocki drewniane lub z płyty MDF . Szczelinę można zapianować lub na etapie montażu dać wełnę .
Kręcenie wkrętów pod katem +/- 15st w konstrukcjach drewnianych ma wpływ. A jakość mocowania czy jest to tylko i wyłącznie uwarunkowane możliwością montażu?
To jak to w końcu jest z tymi wkrętami?? W każdym Pana filmie zalecenie by używać gwoździ do zbijania ścian, a tu wszystkie belki skręcone wkrętami? ;) Jakie wkręty Pan zaleca 5 - 6mm??
Do konstrukcji 6 mm, co do tego czym zbijam domy, to tylko na gwoździach wspomagając się wkrętami. Domek na filmie był skręcony, ponieważ był później rozebrany i przewieziony 300 km dalej. Dodam jeszcze, że standardowo w akcesoriach, które się u nas kupuje do montażu tego domu, są dołączone wkręty, by klienci, którzy sami skręcają domek mieli łatwiejszą pracę .
Mam pytanie czy podczas dyblowania na kotwy mechaniczne nie ma przerwania ciągłości hydroizalacji podwaliny? Czy nie lepiej zastosować kotwe chemiczną? Jakiej firmy dyble używacie? Pozdrawiam
Dzień dobry,czy w projekcie jest szczegółowy rysunek wszystkich długości przekrojów i zacięć kantòwek tak że można by to zlecić do wycięcia?Lub czy może mają Państwo już kogoś kto to zrobi?
Super instrukcja montażowa. Jeszcze tylko jedno, było Was trzech (wprawionych montażystów). Ile czasu (dni) zajęło Wam skręcenie tego szkieletu ?. Wasz czas pomnożony przez współczynnik niewprawienia (np. x 2 lub x 3) da czas jaki powinno się przewidzieć na skręcenie konstrukcji.
Tak samo jak klej montażowy zapobiegnie skrzypieniu stropu tak samo by to zdało się pokazać ze schodami lub można dać filc ;-) ale spoko nie znam się, ogólnie fajny film mało szczegółowy taki po łebkach. No ale coś można wynieść też :-) więc ogolnie na PLUS+
Jedno mnie zastanawia. Mogę sobie taki domek postawić na zgłoszenie ale tylko z antresolą. Jednak jak chciałbym te kilka metrów więcej podłogi na poddaszu to już muszę wydać więcej pieniędzy na pozwolenia, kierownika budowy, itd...
Nie wiem czemu poziomujesz podwalinę, właściwy poziom to należy do inwestora, u nas jak przyjeżdżamy na miejsce montażu jeżeli płyta fundamentowa/fundament jest krzywe nie podejmujemy się montażu Inwestor płaci dodatkowo za drugi przyjazd jak poprawi poziom.
Poziomuję, bo wolę mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować - trudno mi sobie wyobrazić, że ze względu na odchyły 5 mm zabieram się i nie buduję.
Robisz konstrukcję balonową i... używasz wieszaków do belek stropowych? Jak ktoś napisał: wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele. Konstrukcja schodów - porażka. Przejrzałem kilka filmów i widzę że tworzysz własną "filozofię" budowania...
@@mocdrewna To gratuluje. Twoje "doświadczenie" mówi Ci że wilgoć należy należy zatrzymać w ścianie bo OSB stanowi dla niej barierę (tak sądzisz) ale zastosowanie jej od wewnątrz wg Ciebie jest OK. Powiedz mi "filozofie" nowych trendów budownictwa co w Twoim rozwiązaniu stanie się z wilgocią która dostanie się pomiędzy paroizolację a OSB?
@@krzysztofszpakowski6487 mylisz podstawowe pojęcia - para wodna a wilgoć, co z tych dwóch rzeczy degraduje przegrodę, a co nie i jak się tego pozbyć. Nie wytłumaczę tego w takiej dyskusji.
Lipa na całego połowę rzecz robicie jak laiki 😂 Skąd niby niwelator mają mieć klienci? Jprdl jeszcze trochę i będziecie sprzedawać materiały do budowy domu na tirach razem z dywanami byle tylko popchnąć towar i klient był. 95 procent ludzie sobie i tak nie poradzi i sklei tą konstrukcje na odpierdol a później będą płakać że wieje że cieknie hahah ale co tam kasa leci🤣
@@hublanek dokladnie, zgadzam sie z tobą. Na ten przyklad w anglii nawet przy budowie drogi czy układaniu kostki brukowej trzeba nosić kask, co wg mnie jest kompletna glupota....
@@hublanek tak samo twierdził mój kolega, dopóki podczas montażu krokwi nie dostał nią. . . . . . Ps. BHP stosowane z umiarem - ciekawa i rewolucyjna teza ! :-)
@@buty1818 A nie uważasz że to czyjaś prywatna sprawa czy ma ochotę się chronić czy nie? ja np nie zapinam pasów w samochodzie, wspinam się po skałach bez asekuracji i wiele innych takich - to moja rzecz i moje życie albo zdrowie - ps nie jestem uczestnikiem państwowych piramid finansowych zwanych zus i nfz
@@hublanek Idąc dalej powinieneś: ...jeżdzi w PL lewą strona jezdni, przechodzić na czerwonym, ignorować znaki drogowe ( np. zakaz skrętu w lewo - a Ty masz ochotę skręcić tu w lewo i już !!! ) Co do pasów, to i owszem, Twoja spawa, jeśli przy zderzeniu wylatujesz przez Twoją szybę. Gorzej gdy, po sekundzie wlatujesz do innego auta i to przez szybę, która już Twoją nie jest.... Ps. Zapewne leczysz się u pobliskiego Znachora. :-) Czuwaj ! (-:
Mariusz w poprzednich materiałach zalecasz żeby nie łaczyć na zakładke krokwi a tu zonk 20:24.....:) super się Was ogląda...Pozdrawiam
Fajnie obserwować fachowców przy pracy. Oglądając kanał MOC DREWNA znalazłem kilka ciekawych pomocnych trików. Oby tak dalej.
Jakich fachowców ,jaka super praca ogładnijcie jak się buduje w USA ,i wtedysie wypowiadajcie!
@@pawelrams4416 Byłeś kiedyś w USA?
@@Bart-dg6qv
@@Bart-dg6qv tak
@@pawelrams4416 No to dawaj, podyskutujemy. Co ci nie pasuje, co amerykańcy robią lepiej? Albo chociaż poprawnie.
Zajebiscie panowie. Super robota. Mam od was projekt, ale pozmieniałem pod siebie.
Pozdrawiam panie Mariuszu. Moc z drewnem 💪
Super filmik. Zresztą jak wszystkie na tym kanale. Po 2 latach obcowania z tą technologią zdecydowałem się zbudować mój rodzinny dom "po norwesku "😊
A ja po obcowaniu z tym kanałem mam wręcz odwrotne refleksje, Jednak dom albo powinien być w 100% z drewna albo powinien być murowany,przynajmniej w naszym klimacie. Chociaż nie ukrywam,że budowa szkileletowego budynku była dość kusząca ze względu na cenę i szybkość budowy,ale jednak "szybko,tanio,dobrze"- takie budownictwo nie istnieje. A po obejrzeniu kilku (kilkunastu) filmów na tym kanale mam wrażenie,że te domy są budowane z byle czego i na "sznurek,ślinkę i plastelinkę"
@@ewe098765 Jak dla mnie wybór jest prosty, dom za 500tyś murowany + kredyt na życie + pozwolenia itp albo za 100tyś z drewna i kredyt na parę lat lub w ogóle i bez pozwoleń...oczywiście z drewna, do końca życia wystarczy a resztę walić 😁
@@MrSnibo Nie,no pozwolenie na budowę jest potrzebne,chy A,że chcesz stawiać jakieś "letniskowe"maleństwo w którym nawet się nie zameldujesz. Co do kosztów, to przy dzisiejszych cenach drewna też już nie jest to zachęcające,chyba, że masz swój tartak:) W ogóle budowałeś kiedyś jakiś dom czy dopiero zamierzasz?
@@ewe098765 Dopiero zamierzam ale jak dla mnie sprawa jest trochę ułatwiona, mam znajomości 😜 architekt i leśniczy to moi dobrzy znajomi a dodatkowo sam zajmuję się budownictwem, ogólnie w drewnie sie obracam. Tak w ogóle to sam robiłem projekty domów (przebudowy raczej) Domek mam zamiar mocno przerobić pod własne potrzeby a potem jedynie konsultacja z architektem żeby wszystko było zgodne z normami. Większość prac mam zamiar sam wykonać. W sumie nie mogę się doczekać :D
@@MrSnibo No to fajnie ,że masz znajomości :) ale chyba leśniczy nie załatwi płyt osb, które ostatnio bardzo mocno podrożały czy drewna kvh, styropianu czy wełny mineralnej też tanio raczej się dzisiaj nie kupi. Porównywałeś kiedyś kosztorysy jednakowego domu wykonanego w technologii murowanej i szkieletowej? Właśnie to przeglądam i szkielet nie wychodzi tak "kolorowo" jak jeszcze 2-3 lata temu.
Zdaje się że Pan słyszał że dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele pozdrawiam Pana ogólnie fajna domowa robótka
Oświeć mnie!!!
Ciekawe. Pozdrawiamy z Yorksire
Pozdrawiam
Mam nadzieję, że będą kolejne odcinki z tej budowy. Pozdrawiam.
Będzie relacja ze stanu deweloperskiego dla osób, które nie były na drzwiach otwartych.
Suuper filmik - można się dowiedzieć skąd są te fartuchy paroizolacyjne? wyglądają jak dedykowane rozwiązanie.
Super filmik. Wasz project 35m2 domku jest ekstra
Szybka i czysta sprawa 😊
Bardzo fajny kanał,znalazłem go dzisiaj i po obejrzeniu kilkunastu odcinków o budowie domu szkieletowego wiem,żeby się w tą technologię nie pchać,lepiej poświęcić trochę więcej czasu i wybudować solidny murowany dom,niż wybudować badziewie z gównolitu. Dziękuję twórcy tych filmów:)
Jesteś pustakiem. Dziękuję pozdrawiam
Agresję słowną można leczyć tylko trzeba udać się do psychiatry 🤪
@@PabloPablow Masz rację "kolega" Dade Dane powinien jak najszybciej udać się do psychiatry:)
Także popieram budowę murowaną jedynie z cegły glinianej ale nie z odpadów ogólnie reklamowanych .
Super to wygląda. Przygotowuję się mentalnie do budowy domu szkieletowego więc trafiłem na kanał. Ciekawe czy będziecie mieć wkrótce projekt pod 70m2 przewidziane przez Nowy Ład? Pozdrawiam
dobra robota
Gdzie mogę zamówić takiego gotowca i jaki koszt pozdrawiam serdecznie☺
Z jakiej płyty jest zrobiony subfloor? 🙂
Super filmik! Gdzie zamawiacie kotwy i laczniki/katowniki ciesielskie do podwaliny? Mozna prosic o jakiegos linka?
Kupujemy z Simsona , DMX , Essve
Czy jeśli mam już kupiny swój projekt domu szkieletowego 62m² to czy wykonacie dla mnie kompletacje takiego drzewa pod wymiar gotowego do złożenia ?
Świetnie to wygląda. Proszę o informację jakie wkręty Pan zastosował do mocowania wieszaków belek stropowych i przy wszystkich stalowych łączeniach.
Wkręty ciesielskie do łączników - ja to stosowałem do budowy mojego domku na narzędzia :D - co prawda wyszedł mały domek prawie do mieszkania - no ale narzędzia też mogę tam trzymać. Inne wkręty nie zawsze są w stanie przenosić obciążeń i główki strzelają - w tych ani jeden mnie nie zawiódł.
Wkręty ciesielskie DMX, mogą też być gwoździe, wszystkie te akcesoria można u nas zakupić.
1:53 co to za urządzenie na poziomicy?
To jest detektor do niwelatora, pokazuje gdzie wiązka lasera jest.
@@mocdrewna dziekuje. Jakies ksiazki do polecenia?
co to za płyty na belkach stropowych?
fajne jaki koszt tej konstrukcji?
Panie Mariuszu konstrukcja jest z 145mm?
Ściany tak , dach i strop to 45 × 220
@@mocdrewna A te słupki z konstrukcją balonową? Jaka deska wchodzi w to nacięcie? 🙂Bo skoro słupek 145, to jak deska będzie 45, to czy tak głębokie nacięcie nie osłabi zbytnio konstrukcji?
Gdzie się Pan zaopatruje w drewno jeśli można spytać i w jakiej cenie? Teraźniejsze ceny drewna c24 to jakaś kpina.
Witam,
Czy dobrze wnioskuje po jednym z kadrów że do złożenia ścian używany jest wkręt 6x120 ? Czy drewno stosowane w tej konstrukcji ma grubość 45mm ?
Dokładnie tak 😉
@@mocdrewna Czy odpowiedź dotyczy się obu pytań ?
Tak na oba 😉👍
Po co wiatroizolację dawaliście na OSB ?
Czy może pan podać grubości i szerokości belek z których pan buduje ściany zewnętrzne, działowki oraz grubość i szerokość belki którą pan wstawiał w nadprożu
Do budowy domu zostały użyte dwa przekroje 45 × 145 i 45 × 220 więcej szczegółów w projekcie .
Jaki. Macie niwelator? Czy zawsze musi być podwalina pod ścianą?
Jak długo się stawia taki domek? Powiedzmy w 4 osoby? Wie ktoś może ? Jestem zainteresowana zakupem takiego ...
Jaki przekrój mają krokwie na tym domku? Da radę użyć na krokwie przekrój 45x245 ?
Rozpiętość dachu 8m. skos 30-45.
Jaki jest koszt tagiego domku co wtkonaluscie?
@@SzkodnikSzkodnik zapraszamy do kontaktu e-mail
Ile na ten moment kosztuje cała konstrukcja razem z akcesoriami ?
Pozdrawiam
Zapraszam do kontaktu mailowego - wyślę szczegółową ofertę. Pozdrawiam
Proszę o wycenę
@@jawas7437 Proszę wysłać zapytanie na kontakt@mocdrewna.pl
A jakieś naciągi do bednarek
Czy można dostać jakoś sam projekt schodów :D ?
Jaka obecnie może byc cena wybudowania domu szkieletowego o powierzchni użytkowej 80m2 a całkowitej koło 100m2? Prosta bryła, dach dwuspadowy, żadnych komplikacji.
I jak zawsze, ostrzał pytań. Co to za podkładki do poziomowania scian? Czym potem wypełnić szparke między podwaliną a konstrukcją ściany? Jak zawsze fajny film, łapka w górę. ;)
Podkładki to kawałki papy podkładowej, a szczelinę uzupełniamy pianką.
@@DawidPrz ha, no fakt. Nie pomyślałem. Papa jak najbardziej tam pasuje. Dzięki.
Podkładki z pap różnej grubości a przy większych nierównościach klocki drewniane lub z płyty MDF . Szczelinę można zapianować lub na etapie montażu dać wełnę .
Kręcenie wkrętów pod katem +/- 15st w konstrukcjach drewnianych ma wpływ. A jakość mocowania czy jest to tylko i wyłącznie uwarunkowane możliwością montażu?
nie rozumiem tego pytania
Warto wkręcać wkręty pod delikatnym kątem np 15 stopni czy w lini prostej i czy wkręcanie pod katem ma wpływ na jakość połączeń?
interesuje mnie, czym jest ta izolacja pozioma podwalin - najlepiej proszę o jakiś link do produktu. pozdrawiam!
Produkt typu Svillemembran, wpisz ta nazwę w google to wyskoczy sklep polskiej firmy która to sprowadza
w Norge.
Szukaj w firmie Tre-plate.pl
To jak to w końcu jest z tymi wkrętami?? W każdym Pana filmie zalecenie by używać gwoździ do zbijania ścian, a tu wszystkie belki skręcone wkrętami? ;) Jakie wkręty Pan zaleca 5 - 6mm??
Do konstrukcji 6 mm, co do tego czym zbijam domy, to tylko na gwoździach wspomagając się wkrętami. Domek na filmie był skręcony, ponieważ był później rozebrany i przewieziony 300 km dalej. Dodam jeszcze, że standardowo w akcesoriach, które się u nas kupuje do montażu tego domu, są dołączone wkręty, by klienci, którzy sami skręcają domek mieli łatwiejszą pracę .
@@mocdrewna czyli konstrukcje nawet większego domu można skręcić na spokojnie tez wkrętami ?
@@pawełzłoty tak
Nie używaliście kleju przy schodach, nie będą skrzypić?
Schody docelową są tymczasowe, więc nie kleimy.
Mam pytanie czy podczas dyblowania na kotwy mechaniczne nie ma przerwania ciągłości hydroizalacji podwaliny? Czy nie lepiej zastosować kotwe chemiczną? Jakiej firmy dyble używacie? Pozdrawiam
Jest przerwana. Chemiczne są lepsze. Dyble Hilti HTS3. Pozdrawiam
Dzień dobry,czy w projekcie jest szczegółowy rysunek wszystkich długości przekrojów i zacięć kantòwek tak że można by to zlecić do wycięcia?Lub czy może mają Państwo już kogoś kto to zrobi?
Mamy projekt warsztatowy, ale to tylko do naszej dyspozycji.
Jaka cena konstrukcja szkieletowej takiego domku 35m wraz z montaż?
Proszę pytać o aktualną ofertę na 1mocdrewna@gmail.com
A co to za urządzenie elektroniczne przymocowane do poziomnicy PRO ?
Jest to odbiornik z niwelator laserowego który gdzieś tam był ustawiony, sygnał dźwiękowy informuje o poziomie.
@@mocdrewna Dzięki za odpowiedź. Świetny kanał. Życzę dalszych sukcesów😁
Super instrukcja montażowa. Jeszcze tylko jedno, było Was trzech (wprawionych montażystów). Ile czasu (dni) zajęło Wam skręcenie tego szkieletu ?. Wasz czas pomnożony przez współczynnik niewprawienia (np. x 2 lub x 3) da czas jaki powinno się przewidzieć na skręcenie konstrukcji.
3 osoby x 40h
Dzięki, czyli od dwóch tyg w górę trzeba liczyć.
czy macie gotowy dom sfilmowany
Tak samo jak klej montażowy zapobiegnie skrzypieniu stropu tak samo by to zdało się pokazać ze schodami lub można dać filc ;-) ale spoko nie znam się, ogólnie fajny film mało szczegółowy taki po łebkach. No ale coś można wynieść też :-) więc ogolnie na PLUS+
Jedno mnie zastanawia. Mogę sobie taki domek postawić na zgłoszenie ale tylko z antresolą. Jednak jak chciałbym te kilka metrów więcej podłogi na poddaszu to już muszę wydać więcej pieniędzy na pozwolenia, kierownika budowy, itd...
Są opinie że niemożna używać zakretarek
Zrywają Łebki wkrętów
Trzeba używać dobrych wkrętów 😄
@@mocdrewna wkrętmetu?
@@krzysztofkrawczyk5428 nie to słabe wkręty ja pracuję na DMX cena podobna, a nic nie pęka.
@@krzysztofkrawczyk5428 te są dla hobbistów
Przydał by sie pracowniką automat na taśmy do kręcenie płyt stropowych daje lepszy komfort pracy i ja przyspiesza.
Szkoda, że nie daliście tego kleju pod schody, dopiero będą skrzypieć
To są schody budowlane, tymczasowe .
Так хорошо, но в каждом моменте брак !
I pomyśleć, że to wszystko jedna osoba może zrobić.
Dokładnie to widać jak stawiali ściany.
Nie wiem czemu poziomujesz podwalinę, właściwy poziom to należy do inwestora, u nas jak przyjeżdżamy na miejsce montażu jeżeli płyta fundamentowa/fundament jest krzywe nie podejmujemy się montażu Inwestor płaci dodatkowo za drugi przyjazd jak poprawi poziom.
Poziomuję, bo wolę mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować - trudno mi sobie wyobrazić, że ze względu na odchyły 5 mm zabieram się i nie buduję.
@gardenproject.eu Skoro tak traktujesz klienta i jeszcze się tym chwalisz to postaram się do was nie trafić.
Robisz konstrukcję balonową i... używasz wieszaków do belek stropowych? Jak ktoś napisał: wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele. Konstrukcja schodów - porażka. Przejrzałem kilka filmów i widzę że tworzysz własną "filozofię" budowania...
Dokładnie tak, moja filozofia oparta na doświadczeniu nie na tym, co ludzie mówią w internetach - kiepski z ciebie troll postaraj się !
@@mocdrewna To gratuluje. Twoje "doświadczenie" mówi Ci że wilgoć należy należy zatrzymać w ścianie bo OSB stanowi dla niej barierę (tak sądzisz) ale zastosowanie jej od wewnątrz wg Ciebie jest OK. Powiedz mi "filozofie" nowych trendów budownictwa co w Twoim rozwiązaniu stanie się z wilgocią która dostanie się pomiędzy paroizolację a OSB?
@@krzysztofszpakowski6487 mylisz podstawowe pojęcia - para wodna a wilgoć, co z tych dwóch rzeczy degraduje przegrodę, a co nie i jak się tego pozbyć. Nie wytłumaczę tego w takiej dyskusji.
Lipa na całego połowę rzecz robicie jak laiki 😂
Skąd niby niwelator mają mieć klienci? Jprdl jeszcze trochę i będziecie sprzedawać materiały do budowy domu na tirach razem z dywanami byle tylko popchnąć towar i klient był. 95 procent ludzie sobie i tak nie poradzi i sklei tą konstrukcje na odpierdol a później będą płakać że wieje że cieknie hahah ale co tam kasa leci🤣
A gdzie koledzy HMS.... ? ! Praca przy montażu konstrukcji bez kasku ! :-/
nie bądź nadgorliwy, bhp jest sensowne pod warunkiem że stosowane z umiarem
@@hublanek dokladnie, zgadzam sie z tobą. Na ten przyklad w anglii nawet przy budowie drogi czy układaniu kostki brukowej trzeba nosić kask, co wg mnie jest kompletna glupota....
@@hublanek tak samo twierdził mój kolega, dopóki podczas montażu krokwi nie dostał nią. . . . . . Ps. BHP stosowane z umiarem - ciekawa i rewolucyjna teza ! :-)
@@buty1818 A nie uważasz że to czyjaś prywatna sprawa czy ma ochotę się chronić czy nie? ja np nie zapinam pasów w samochodzie, wspinam się po skałach bez asekuracji i wiele innych takich - to moja rzecz i moje życie albo zdrowie - ps nie jestem uczestnikiem państwowych piramid finansowych zwanych zus i nfz
@@hublanek Idąc dalej powinieneś: ...jeżdzi w PL lewą strona jezdni, przechodzić na czerwonym, ignorować znaki drogowe ( np. zakaz skrętu w lewo - a Ty masz ochotę skręcić tu w lewo i już !!! ) Co do pasów, to i owszem, Twoja spawa, jeśli przy zderzeniu wylatujesz przez Twoją szybę. Gorzej gdy, po sekundzie wlatujesz do innego auta i to przez szybę, która już Twoją nie jest.... Ps. Zapewne leczysz się u pobliskiego Znachora. :-) Czuwaj ! (-:
witam zainspirował mnie wasz kanał i sami też działamy ua-cam.com/video/6WpxIBMimxA/v-deo.html