@@PrototypeThinker Od marca 2020 już nie. Teraz brak odmowy nie oznacza, że klepnięte. Niestety. Ustawa COVID usunęła "milczącą zgodę" na cały czas obowiązywania stanu epidemii. A ten szybko się nie skończy.
Ciekawy projekt chyba naj lepszy, jaki znalazłem, który można budować na zgłoszenie a wyrazie czego można zawsze przekształcić. Ale mam pytanie, czy mogę wprowadzić w projekcie 2 zmiany, czyli zrobić mały komin i czy te duże okno (główne wejście) można zmienić na mniejsze a drzwi wejściowe zrobić naprzeciw schodów.
Dzięki za odpowiedź. Czy gdyby wygospodarował trochę czasu, to czy mógłbym w sobotę 29 sierpnia podjechać i pooglądać tą konstrukcję. Jeżeli tak wizyta wiązałaby się z jakimiś kłopotami dla Pana, koniecznością zmiany Pana planów to absolutnie nie będę naruszał Pana prywatność. Pozdrawiam
Fajnie to wyglada. Mam pytanie poniewaz plyta fundamentowa wystaje za obrys budynku jak teraz bedzie zrobione urwanie wody zlatujacej po elewacji zeby nie podciekala pod dom. Co docelowo na tym tarasie bedzie?
@@karolkarol6109 Na HOUSE35 bierzemy drewno ze Szwecji, takie stosuje fabryka, która docina nam konstrukcję. Ja na projekty indywidualne zamawiam z Norwegi od Tre-plate Jerzy Wilk
Fundament jest dość duży i wychodzi poza obrys ścian. Jak to wygląda prawnie: czy w domu do 35 m^2 na zgłoszenie można od razu zrobić większy fundament pod ewentualną przyszłą rozbudowę?
Czy mi się wydaje czy ta płyta fundamentowa jest większa niż budynek? Urzędnicy nie będą się czepiać? Czy można połączyć dwa budynki 35m np. oranżeria by w przyszłości zwiększyć powiezchnię budynku?
Witam mam pytanie czy sam szkielet mozna kupic u Pana i czy moze byc mniejszy ten szkielet na 35m.2 z antresola ,oczywiscie jakie koszta z dowozem do Szczecina i ewntualnie postawienie tego szkieletu .Dziekuje i czekam na odpowiedz
Witam. Jeżeli dobrze zrozumiałem Pana wypowiedź na początku filmu, można przyjechać na tą budowę i pooglądać tą konstrukcję. Jeżeli faktycznie istnieje taka możliwość to proszę napisać gdzie znajduje się ta budowa. Pozdrawiam Radosław.
Mniejszy fundament = taniej, więc oczywiste jest że dom parterowy jest droższy. Poza tym dach to często 40% całego kosztu konstrukcji, więc czym mniejszy tym lepiej.
Mariusz! nie Marcin ;) w marcu realizacja w miejscowości Kalety - będą dni otwarte w dwóch terminach. Obserwuj nasz Fanpage będziemy informować o szczegółach.
@@mocdrewna MPZP to jedno. Jak sama nazwa wskazuje - zagospodarowuje przestrzeń. Żadną miarą MPZP powstały na drodze UCHWAŁY JST nie może stać w sprzeczności z ograniczeniami nałożonymi USTAWĄ, czyli aktem prawa wyższego rzędu jakim jest ustawa prawo budowlane. A Pb pozwala na zgłoszenie jedynie obiektów gospodarczych (!) o pow. zabudowy do 35m2 ORAZ wysokości do 5m. Zatem zagadką dla mnie jest, jak chcecie obiekt gospodarczy skutecznie zgłosić... W przypadku istnienia MPZP 7m tak (jeśli plan pozwala), ale postępowanie administracyjne przebiega tak, jak przy pozwoleniu na budowę - wymagany kompletny projekt budowlany w odróżnieniu od "zgłoszeniowego" opisanego szkicu, choćby i odręcznego. Tyle, że przy istniejącym MPZP z oczywistych względów brak mitręgi z oczekiwaniem na wydanie przez biurwę decyzji o WZ. Doprecyzowując: nie zgłosicie skutecznie jakiegokolwiek obiektu o wys. powyżej 5m przy braku MPZP.
@@MinSziHo :Maksymalna wysokość 5 m przy dachach stromych dotyczy tylko altan działkowych budowanych na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Jeśli chodzi o inne budynki o powierzchni do 35 m2 budowane na zgłoszenie, np. budynki gospodarcze czy letniskowe, to prawo budowlane nie wprowadza ograniczeń co do ich wysokości" zaczerpnięte z usiebiewdomu.pl, jeżeli piszesz ze ustawa zakazuje podaj która chętnie to przeczytam
@@pawew.679 ROD działają na podstawie ustawy o ogrodach działkowych i własnego regulaminu a nie prawa budowlanego. Prawo budowlane nadal nie zna pojęcia "altany działkowej", poza tą ogólnikową definicją regulaminu Krajowej Rady PZD, na którą pan się powołuje. Miesza i myli pan pojęcia oraz powołuje się na prawnych ignorantów, jakich w sieci mnóstwo.
@@mocdrewna Panie Mariuszu, i tak wobec Pana brzmi odpowiedź, która wyczerpuje temat? Wobec tego dom 35m2 to nie tylko kaskada ograniczeń ale wręcz loteria w związku z zalegalizowaniem całorocznego zamieszkania. Jeśli faktycznie "zależy od urzędnika" to proszę nam powiedzieć - na jakim etapie - zgłoszenia? Przekształcenia? Jak w gminie powinna wyglądać prezentacja Pańskiego projektu, żeby człowiek nie miał poczucia zmarnowanego czasu i pieniędzy i mógł bez stresu rozpocząć budowę? W jednym z filmów mówi Pan - "poddasza w ogóle nie warto pokazywać", zatem - jaka argumentacja stoi za tym by w ogóle przepchnąć dom o wysokości 7 metrów z poddaszem nieużytkowym, antresolą oraz z kondygnacją, którą pokazuje Pan na filmie? Lub inaczej - co, jeśli faktycznie czynnik ludzki ma tu decydujące znaczenie decyzyjne, należy zrobić by okoliczności sprzyjały nam podczas konfrontacji z urzędnikiem, by postawić dom z Pańskiego filmu - na zgłoszenie?
@@piotrzdziennicki7838 Może zrobię o tym odcinek i opowiem o problemach i sposobach zgłaszania naszego projektu. Nie zawsze jest łatwo, nie zawsze się da, lecz prawie zawsze urzędnicy pomagają wypisać taki wniosek, by był pozytywnie rozpatrzony.
@@mocdrewna To na pewno rozwiałoby wiele wątpliwości. I proszę nie traktować moich pytań jako próby podważenia wartości projektu. Doceniam nakład pracy włożony w prezentacje i dokumentacje, jest to jedna z najlepszych ofert w temacie budowy do 35m2 na naszym rynku, ale wymaga dopracowania pod względem merytorycznym z punktu widzenia tego co można w realiach naszego kraju i obowiązującej tu litery prawa budowlanego. Jestem potencjalnym inwestorem i potrzebuje konkretów od A do Z, żeby się w coś całym sercem zaangażować. Jeśli sukces inwestycji zależy od humoru jakiegoś tam urzędnika to może lepiej nie zaczynać wcale. Pozdrawiam serdecznie z zachodniopomorskiego.
będziecie zdawać relacje z budowy tego domu? przyznam, że na wizualizacjach wygląda pięknie. konkurencja robi strasznie tandetne domy, przypominające baraki. Wydaje mi sie, ze duża ilośc osób chciałaby zobaczyć efekt końcowy
Może się ktoś podzielić wiedzą ile mniej więcej kosztuje ten domek? Wiem, że kosztorys jest w projekcie ale nie wydam 450 zł, żeby zobaczyć czy w ogóle będzie mnie stać na ten dom :D
W Norwegi zle robia tarasy nie zabezpieczaja drewna konstrukcyjnego, nie uzywaja dystansow miedzy deska tarasowa a konstrukcja oraz nie uzywaja drewna klejonego tylko skrecaja Niemcy powiedzieli by MAN O MAN
To zależy od firmy, ja miałem szczęście pracować w takiej, gdzie wszystko było tak jak się należy, a nasze realizacje często pokazywane w pismach branżowych.
Super robisz ale wkurzyło mnie jedno . Na filmie gwoździe czy wkrety powiedziałeś ze konstrukcja na gwoździe . OK ale później dodałeś że wszędzie gdzie będą siły wyrywające stosujemy wkręty .
@@jm1964 Czytaj ze zrozumieniem, poddasze jest zbyt wysokie, a nie budynek jest zbyt wysoki. Poza tym najwyraźniej nie wiesz czym jest antresola, skoro wydzielone pomieszczenia na poddaszu nazywasz antresolą.
Zawsze zastanawia mnie tego typu płyta fundamentowa(bez izolacji termicznej pod spodem). Ktoś kto nie myśli o energooszczędności w XXIw budując cokolwiek to zgroza przez duże Z. Dzisiaj wszystko jest możliwe jeśli używa się mózgu, a jeśli się tego nie robi to płaci się za to przez całe życie. Ludzie myślcie! To nie boli.
@@mocdrewna jeśli ma to by oznaczało że jest kompletnie bez sensu bo mostki termiczne są nie do zamknięcia. Przemarzanie takiej płyty to 100%. Brakuje w niej logiki. To się robi inaczej(jeśli część płyty ma posłużyć do celów tarasowych).
Konstrukcja prezentowana w tym filmie została postawiona na płycie innego budynku, dużo większego. Szkielet został zamontowany i rozebrany wszystko dla celów pokazowych. Zanim zaczniecie szukać dziury w całym - zapytajcie!
Ogólnie nawet fajny projekt ale tego parteru... piętro już słabo.. można by zrobić dwa fajne duże pokoje a tak to te schody masakra i ta przestrzeń zmarnowana.. robisz schody kawałek korytarza i wejście na dwa pokoje
Proszę mi wierzyć, że jest to wszystko przemyślane, celem było zaprojektować funkcjonalny dom z pełnowymiarowymi schodami, by można go było budować na pozwolenie. Nie wszyscy mogą stawiać domki na zgłoszenie.
Kolego nie krzycz (nie używaj wielkich liter). Ten dom jest poglądowy. Oni go rozebrali i złożyli ponownie u klienta. Nie było sensu lepiej tego łączyć.
co ty zrobiles z tym dachem ,wyglada jak ,,BUDA DLA PSA,, jestem ciesla od 30 lat i nie polecaj technologii AMERYKANSKIEJ LUB ANGIELSKIEJ BO TO NIE WARUNKI KLIMATYCZNE NA POLSKE
Fajna konstrukcja, ale widze wielki minus takiego rozwiązania ( budowa z gotowego projektu np. Panskiego) Po pierwsze - cena. Podstawowym celem budynków do 35 m2zabudowy to cena. Inwestor budujac domek 35 m2 chce zrobic to jak najtaniej co przy cenie 16 tys za konstrukcje +6 tys za akcesoria daje juz 22 tys pln. Gdzie ocieplenie, plyty do pokrycia zew i wew, folie i pokrycie dachu, fundament i wykonczenie plus instalacje. Jesli weźmiemy wszystko pod uwage w jakiej cenie sie zamkniemy ? Same okna o takich gabarytach to wydatek ok 6-10 tys/szt. albo i lepiej. Przy założeniu takiego wykonania każdy rozsądny inwestor wybuduje normalny dom bo bedzie mial ponad100 m2 a nie klitke 50 m2. To konstrukcja dla ludzi bogatych którzy chca domek nad jeziorem a nie dla typowego inwestora 35 m2. Jest wiele projektów i opisów podobnych konstrukcji w cenie ok 30 tys pln za konstrukcje, obicie zew. , dach i słupki fund. lub plyte.
To prawda ma pan rację że budowa tego domku nie jest najtańsza, a to dlatego że jest to najlepszy projekt na rynku, nie konkuruję z projektami które nie spełniają nawet połowy założeń które zostały zaprojektowane w House35 . Kolejną sprawą jest to że my podajemy realne koszty budowy a nie slogan że nasz dom jest za 20 tyś a ludzie to łykają.
@@mocdrewna Mysle ze jest wiele przykladow domów 35m2zabud. Za cene ok 40-50 tys pln wiec zakladajac realna powierzchnie ok 50 m2 takiego budynku 100 tys pln za powierzchnie 100 m2 to nie jest rzadna cena z kosmosu. Nadal uwazam ze domek 35 m2 ma w glownym założeniu byc tani tzw. dom na start aby wybudować go w 2-3 osoby i bez kredytu. Pana konstrukcja ma ta wade ze mimo wielu zalet nie spelnia podstawowej funkcji tak małych konstrukcji. Ale mimo to uwazam ze znajdzie Pan wielu chętnych bo domek jest ladny lecz nie na start. Inna sprawa tak jak wielu juz wspomnialo w komentarzach to wysokość 7 m gdzie i jak zgłosić taki budynek jako gospodarczy lub letniskowy? To wg. Mojej opini graniczy z cudem.
Z całym szacunkiem, ale przy wysokości 730cm nie można postawić na zgłoszenie.. "drewno sprowadzane ze Szwecji, strugane, suszone" - wow chyba najpierw powinno być wysuszone, a następnie strugane ? Ta "konstrukcja" to zwykła kpina... żadnych ciesielskich połączeń, wszystko łączone na styk - coś jak domek z kart. Ile tam jest kubików drewna i co to wgl. za drewno ? ach szwedzkie tak? Na moje amatorskie oko nie więcej jak 10m3... licząc suszoną i struganą sosnę, lub świerk po maksymalnie 1200zł/m3 wychodzi co najwyżej 12.000 zł + te wasze docinanie+ "projekt" to ta szopa powinna kosztować 15.000zł ? Ludzie nie dajcie się ogłupiać takim badziewiem !!!
Ciekawe co ma wnieść ten komentarz - nawet jako krytyczny jest słaby! Swoją frustrację proszę wyładowywać np. rąbiąc drewno, wtedy docenimy szlachetność tego surowca.
Też pracuję w drewnie. Co prawda nie jestem cieślą, ale jak ja szanuję Pańską prace i wiedzę!!! Wszystko prosto, klarownie, zrozumiale. Czapki z głów
Proszę o oferte maro190m@wp.pl
Panie kochany , dzięki tobie ogarniam pomieszczenie gospodarcze 😄 takiej wiedzy do przekazania nie ma !
Kupiłem szok jaka dokladnosc i szczegolowosc , najlepsze plany na rynku !
jeszcze stoi?
Jaki koszt
@@beataxyz9969. Zrobiliśmy coś innego ;)
Wysoki poziom przekazu ...pasja to "Moc drewna" brawo 👏
porządna robota SUPER KANAŁ
Ten kanał ma mega moc
Najlepszy projekt 35 jaki widzialem.
To nie jest 35m2 wymiary budynku sa wieksze niz 5x7 co daje 35m2 czyli na zgloszenie
Wow. Proszę o więcej filmików w miarę jak sukcesywnie budowa będzie ewoluowała😀
Akurat ten konkretny szkielet będzie rozbierany co nie omieszkam sfilmować :) Przenosimy go do klienta .
Świetna robota. Powodzenia!
Fajny projekt
Wreszcie projekt gdzie nie ma domku zabitego jednym oknem pcv. Gratulacje za duże okna.
porządna firma #mocdrewna
super i pozdrawiam
trzymam kciuki za rozwój
Coś pięknego 👍
Wszystko super jeśli pozwala na to MiejscowyPlanZagospodarowaniaPrzestrzennego :) pozdrawiam ze pomysłowość i klarowną prezentacje
Dlatego zgłasza się zgłoszenie jak nie ma odnowy to klepnięte.
@@PrototypeThinker Od marca 2020 już nie. Teraz brak odmowy nie oznacza, że klepnięte. Niestety. Ustawa COVID usunęła "milczącą zgodę" na cały czas obowiązywania stanu epidemii. A ten szybko się nie skończy.
Napewno w przyszłości będę bodował dom , w szkileletowce, nie ma lepszego tematu 😄
Super👍
Jakie są przekroje elementów konstrukcyjnych ścian, stropu i więźby dachowej?
Ciekawy projekt chyba naj lepszy, jaki znalazłem, który można budować na zgłoszenie a wyrazie czego można zawsze przekształcić. Ale mam pytanie, czy mogę wprowadzić w projekcie 2 zmiany, czyli zrobić mały komin i czy te duże okno (główne wejście) można zmienić na mniejsze a drzwi wejściowe zrobić naprzeciw schodów.
Komin tak, okno mniejsze tak , drzwi naprzeciw schodów wyjdą tylko 90 cm.
Dzięki za odpowiedź. Czy gdyby wygospodarował trochę czasu, to czy mógłbym w sobotę 29 sierpnia podjechać i pooglądać tą konstrukcję.
Jeżeli tak wizyta wiązałaby się z jakimiś kłopotami dla Pana, koniecznością zmiany Pana planów to absolutnie nie będę naruszał Pana prywatność. Pozdrawiam
Drewno staniało czy projekt tez? Czekam ciągle na promocję jakąś na szkielet do złożenia
Fajnie to wyglada. Mam pytanie poniewaz plyta fundamentowa wystaje za obrys budynku jak teraz bedzie zrobione urwanie wody zlatujacej po elewacji zeby nie podciekala pod dom. Co docelowo na tym tarasie bedzie?
Dom jest postawiony tymczasowo na płycie fundamentowej innego dużo większego domu szkieletowego. Wkrótce zostanie przeniesiony na własny fundament.
@@mocdrewna to wyjasnia wszystko. Pozdrawiam i powodzenia dobry kanal sie zapowiada
A ja mam takie pytanko. Jak się zabezpiecza podwaliny aby woda z płyty się nie wdzierała do konstrukcji?
Witam projekt godny uwagi. Jaki jest koszt szkieletu i robocizna postawienia w takim stanie jak Pan prezentuje
Proszę wysłać zapytanie na kontakt@mocdrewna.pl
Gdzie można kupić puszki elektryczne , widoczne na filmiku?
Firma Tre-Plate.pl podobno ma już w ofercie , ja sprowadziłem z Norwegii
@@mocdrewna czy drewno konstrukcyjne z Tre-Plate to to samo co wy stosujecie?
@@karolkarol6109 Na HOUSE35 bierzemy drewno ze Szwecji, takie stosuje fabryka, która docina nam konstrukcję. Ja na projekty indywidualne zamawiam z Norwegi od Tre-plate Jerzy Wilk
Fundament jest dość duży i wychodzi poza obrys ścian. Jak to wygląda prawnie: czy w domu do 35 m^2 na zgłoszenie można od razu zrobić większy fundament pod ewentualną przyszłą rozbudowę?
Jaka cena z montaż na zgłoszenie z poddaszem nieużytkowym ?
Proszę zapytać o aktualną ofertę na 1mocdrewna@gmail.com
Czy konstrukcję ściany z belki 145x45 mogę ocieplić wełną 150mm?
@Moc Drewna, 58 m 2 powierzchni użytkowej, to jest metraż liczony po podłodze czy do skosów (np większych niż 190cm)?
Po podłodze
Super konstrukcja i fajna opcja. Jakie poszycie ścian zewnętrznych byłoby najlepsze?
Zaprojektowana jest płyta bitumowana .
@@mocdrewna a budynek czyś będzie usztywniany chodzi mi o płytę lub zastrzały bo te widoczne to chyba tymczasowe
@@karolkarol6109 Usztywnienia na filmie są tymczasowe , docelowo usztywniamy stężeniami stalowymi.
Witam. Udało się w instrukcji zamieścić projekt instalacji fotowoltaicznej ? Czekam na meila zwrotnego z wyceną i budujemy ;)
Bajeczka 👌 pełen profesionalizm
Pytanie czy przy domku na zgłoszenie płyta n której ma on stac musi mieć 35 m2 czy można zrobić 70 m2 i postawić domek 35 m2 i ew. potem rozbudować??
Ścianka kolankowa 80cm?
Inny kąt dachu i jest więcej miejsca niż w typowym 35 metrowcu?
Jest szansa o kontakt na drewni konstrukcyjne ze szwecji ?
Jaka jest wysokość ściaki kolankowej ?
90 cm
Czy jest szansa w tej łazience zmieścić wannę
Ile ma Pan wzrostu? :)
Tylko 1,7 m :)
Gdzie ten domek stoi? chciałabym zobaczyć na żywo. Pozdrawiam.
Czy mi się wydaje czy ta płyta fundamentowa jest większa niż budynek? Urzędnicy nie będą się czepiać?
Czy można połączyć dwa budynki 35m np. oranżeria by w przyszłości zwiększyć powiezchnię budynku?
To jest domek pokazowy postawiony na płycie z innego budynku. Można połączyć dwa domy nawet kilka.
Można gdzieś na żywo obejrzeć to cacko ?
Jest mozliwosc zamowienia dwoch konstrukcji i polaczenia ich w jeden dom 70m2 ?
Dwie konstrukcje to dom o powierzchni 115 m2, już mieliśmy takie realizacje i wygląda to naprawdę fajnie.
@@mocdrewna Super. A jest możliwość zobaczenia gdzieś takiego domu?
Witam mam pytanie czy sam szkielet mozna kupic u Pana i czy moze byc mniejszy ten szkielet na 35m.2 z antresola ,oczywiscie jakie koszta z dowozem do Szczecina i ewntualnie postawienie tego szkieletu .Dziekuje i czekam na odpowiedz
Witam zapraszam do kontaktu 1mocdrewna@gmail.com
A drewno to na betonie bezpośrednio leży?
Tak, ponieważ dom został postawiony na chwilę i niechciałem niszczyć materiałów. Brawo za spostrzegawczość.
@@mocdrewna - teraz wszystko jasne. Pozdrawiam!
Witam. Jeżeli dobrze zrozumiałem Pana wypowiedź na początku filmu, można przyjechać na tą budowę i pooglądać tą konstrukcję. Jeżeli faktycznie istnieje taka możliwość to proszę napisać gdzie znajduje się ta budowa. Pozdrawiam Radosław.
Górny Śląsk miejscowość Koszęcin , konstrukcja była do celów pokazowych, zostanie rozebrana 1 września.
czy można to z płaskim dachem, tzn. jedno spadowym nachyleni 3-5 st wyborować? Jaka cena szkieletu?
Książkowa robota! Wszystko równo tak jak powinno być. Czapki z głów.
Jaki jest koszt takiego szkieletu? Chodzi mi tutaj o samo drewno. Pozdrawiam
Dziękuję. Należy pytać o aktualną ofertę pisząc na kontakt@mocdrewna.pl
Takie pytanko czy taniej wyjdzie dom parterowy o tej samej powierzchni czy z poddaszem użytkowym ?
Mniejszy fundament = taniej, więc oczywiste jest że dom parterowy jest droższy.
Poza tym dach to często 40% całego kosztu konstrukcji, więc czym mniejszy tym lepiej.
Jaka jest całkowita wysokość budynku? Na działce ROD raczej nie ma opcji postawienia?
Na stronie mają modyfikację na ROD z mniejszą wysokością.
Marcin! Daj namiary na jakąś realizacje :)
Mariusz! nie Marcin ;) w marcu realizacja w miejscowości Kalety - będą dni otwarte w dwóch terminach. Obserwuj nasz Fanpage będziemy informować o szczegółach.
@@mocdrewna Wybacz! Doskonala informacja !
@@mocdrewna Panie Mariuszu jak realizacja w Kaletach?
@@maciejnedved250 Dni otarte już były w zeszłym tygodniu - realizacja wkrótce się zakończy- będziemy jeszcze kręcić filmik z tego domku.
Witaj
Czy ten budynek może zostać zbudowany na zgłoszenie jako gospodarczy?
W budynkach gospodarczych nie wolno mieszkać.
Witam jaka cena takiego domu z montazem i bez montazu? Cena jest tylko za sam szkielet? Pozdrawiam
Zapraszamy do kontaktu kontakt@mocdrewna.pl
Coż to za płyta na podłogę? MFP?
8:15 jak chcecie s k u t e c z n i e zgłosić budynek o wysokości 7m ?
Jeżeli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego pozwala to nie ma większych problemów, mówimy o wersji z antresolą.
@@mocdrewna MPZP to jedno. Jak sama nazwa wskazuje - zagospodarowuje przestrzeń. Żadną miarą MPZP powstały na drodze UCHWAŁY JST nie może stać w sprzeczności z ograniczeniami nałożonymi USTAWĄ, czyli aktem prawa wyższego rzędu jakim jest ustawa prawo budowlane. A Pb pozwala na zgłoszenie jedynie obiektów gospodarczych (!) o pow. zabudowy do 35m2 ORAZ wysokości do 5m. Zatem zagadką dla mnie jest, jak chcecie obiekt gospodarczy skutecznie zgłosić... W przypadku istnienia MPZP 7m tak (jeśli plan pozwala), ale postępowanie administracyjne przebiega tak, jak przy pozwoleniu na budowę - wymagany kompletny projekt budowlany w odróżnieniu od "zgłoszeniowego" opisanego szkicu, choćby i odręcznego. Tyle, że przy istniejącym MPZP z oczywistych względów brak mitręgi z oczekiwaniem na wydanie przez biurwę decyzji o WZ. Doprecyzowując: nie zgłosicie skutecznie jakiegokolwiek obiektu o wys. powyżej 5m przy braku MPZP.
@@MinSziHo :Maksymalna wysokość 5 m przy dachach stromych dotyczy tylko altan działkowych budowanych na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Jeśli chodzi o inne budynki o powierzchni do 35 m2 budowane na zgłoszenie, np. budynki gospodarcze czy letniskowe, to prawo budowlane nie wprowadza ograniczeń co do ich wysokości" zaczerpnięte z usiebiewdomu.pl, jeżeli piszesz ze ustawa zakazuje podaj która chętnie to przeczytam
@@pawew.679 ROD działają na podstawie ustawy o ogrodach działkowych i własnego regulaminu a nie prawa budowlanego. Prawo budowlane nadal nie zna pojęcia "altany działkowej", poza tą ogólnikową definicją regulaminu Krajowej Rady PZD, na którą pan się powołuje. Miesza i myli pan pojęcia oraz powołuje się na prawnych ignorantów, jakich w sieci mnóstwo.
My nie zgłaszamy, ale dziesiątki osób już dostało zgodę na budowę .
Witam, to chyba nie jest dom na zgłoszenie, prawda?
Jak tam sytuacja ? Coś się ruszyło?
O co pytasz? Jak o nowe filmy to coś na dniach opublikuję, awaria sprzętu uniemożliwia montaż.
@@mocdrewna czekam z niecierpliwością na postęp prac związanych z house 35 :)
W jakiej lokalizacji znajduje się ta konstrukcja ?
@@maciejnedved250 już jest rozebrana i będzie przewieziona do inwestora w Bielsku.
... widzę gniazdka do konstrukcji szkieletowych. Udało Ci się znaleźć producenta/dystrbutora w Polsce, czy ściągasz ze skandynawii?
To gniazdka które zostały mi jeszcze z poprzednich filmów. Gniazdka już są dostępne w polsce .
Czyli na zgłoszenie tylko z antresolą a budynek z poddaszem możliwy jedynie wraz z pozwoleniem na budowę?
Zależy od urzędnika
@@mocdrewna Panie Mariuszu, i tak wobec Pana brzmi odpowiedź, która wyczerpuje temat? Wobec tego dom 35m2 to nie tylko kaskada ograniczeń ale wręcz loteria w związku z zalegalizowaniem całorocznego zamieszkania. Jeśli faktycznie "zależy od urzędnika" to proszę nam powiedzieć - na jakim etapie - zgłoszenia? Przekształcenia? Jak w gminie powinna wyglądać prezentacja Pańskiego projektu, żeby człowiek nie miał poczucia zmarnowanego czasu i pieniędzy i mógł bez stresu rozpocząć budowę? W jednym z filmów mówi Pan - "poddasza w ogóle nie warto pokazywać", zatem - jaka argumentacja stoi za tym by w ogóle przepchnąć dom o wysokości 7 metrów z poddaszem nieużytkowym, antresolą oraz z kondygnacją, którą pokazuje Pan na filmie? Lub inaczej - co, jeśli faktycznie czynnik ludzki ma tu decydujące znaczenie decyzyjne, należy zrobić by okoliczności sprzyjały nam podczas konfrontacji z urzędnikiem, by postawić dom z Pańskiego filmu - na zgłoszenie?
@@piotrzdziennicki7838 Może zrobię o tym odcinek i opowiem o problemach i sposobach zgłaszania naszego projektu. Nie zawsze jest łatwo, nie zawsze się da, lecz prawie zawsze urzędnicy pomagają wypisać taki wniosek, by był pozytywnie rozpatrzony.
@@piotrzdziennicki7838 powiat mrągowski na zgłoszenie tylko do 6m i ani centymetra więcej
@@mocdrewna To na pewno rozwiałoby wiele wątpliwości. I proszę nie traktować moich pytań jako próby podważenia wartości projektu. Doceniam nakład pracy włożony w prezentacje i dokumentacje, jest to jedna z najlepszych ofert w temacie budowy do 35m2 na naszym rynku, ale wymaga dopracowania pod względem merytorycznym z punktu widzenia tego co można w realiach naszego kraju i obowiązującej tu litery prawa budowlanego. Jestem potencjalnym inwestorem i potrzebuje konkretów od A do Z, żeby się w coś całym sercem zaangażować. Jeśli sukces inwestycji zależy od humoru jakiegoś tam urzędnika to może lepiej nie zaczynać wcale. Pozdrawiam serdecznie z zachodniopomorskiego.
Czy moża obejrzeć konstrukcję?
Pierwszego września ją rozbieramy.
... a na zgłoszenie dom może pięć piętro??
Nie rozumiem pytania!
Robicie też domy podpiwniczone z tzw. pomieszczeniem technicznym?
Nie wykonujemy fundamentów ani piwnic zajmujemy się tylko drewnem.
Z daleka ,Mordor,
A na jaki adres należy pisać?
kontakt@mocdrewna.pl
Czy 15 cm ściany wypełnionej wełną spełnia normę cieplną na 2021, czy potrzebne będzie dodatkowe ocieplenie?
Pozdrawiam.
MH
Spełnienia tylko wełna o lambdzie 0.030 K/m2
Jeszcze jedna prośba , wiem że Pan nie ma czasu (wiadomo , praca ) , o odpowiedź na tematy , można prosić o numer , dziękuję
Zapraszam na Fanpage tam można się kontaktować szybciej i jest też podany nr telefonu.
będziecie zdawać relacje z budowy tego domu? przyznam, że na wizualizacjach wygląda pięknie. konkurencja robi strasznie tandetne domy, przypominające baraki. Wydaje mi sie, ze duża ilośc osób chciałaby zobaczyć efekt końcowy
Może się ktoś podzielić wiedzą ile mniej więcej kosztuje ten domek? Wiem, że kosztorys jest w projekcie ale nie wydam 450 zł, żeby zobaczyć czy w ogóle będzie mnie stać na ten dom :D
1:05 TO duze okno, nie te duze okno...
Schody fatalnie umiejscowione, psuja mozliwosc ustawienia calego domu.
W Norwegi zle robia tarasy nie zabezpieczaja drewna konstrukcyjnego, nie uzywaja dystansow miedzy deska tarasowa a konstrukcja oraz nie uzywaja drewna klejonego tylko skrecaja Niemcy powiedzieli by MAN O MAN
To zależy od firmy, ja miałem szczęście pracować w takiej, gdzie wszystko było tak jak się należy, a nasze realizacje często pokazywane w pismach branżowych.
Ile za konstrukcje na zgłoszenie bez montażu i z montażem
Myślę że 20tys +pit, wat, cit, podatek, + transport=40tys.
ile za taka konstrukcje ?
Wysyłam ofertę na maila, ceny się zmienią i można dokupić dodatki. kontakt@mocdrewna.pl
Marzenie ale u mnie w mieście działka na zadupiu to 200000 plus domek :-(
Super robisz ale wkurzyło mnie jedno . Na filmie gwoździe czy wkrety powiedziałeś ze konstrukcja na gwoździe . OK ale później dodałeś że wszędzie gdzie będą siły wyrywające stosujemy wkręty .
zaczynam przygode z ABS pelacam
Jaki koszt domku z filmiku?
Proszę pytać na kontakt@mocdrewna.pl, jest kilka opcji .
Budynek nie spełnia kryteriów dla procedury uproszczonej, jest dwukondygnacyjny, poddasze jest zbyt wysokie.
Przepisy dopuszczają antresolę i nie ograniczają wysokości budynku, z wyj. ROD
@@jm1964 Czytaj ze zrozumieniem, poddasze jest zbyt wysokie, a nie budynek jest zbyt wysoki. Poza tym najwyraźniej nie wiesz czym jest antresola, skoro wydzielone pomieszczenia na poddaszu nazywasz antresolą.
Zawsze zastanawia mnie tego typu płyta fundamentowa(bez izolacji termicznej pod spodem). Ktoś kto nie myśli o energooszczędności w XXIw budując cokolwiek to zgroza przez duże Z. Dzisiaj wszystko jest możliwe jeśli używa się mózgu, a jeśli się tego nie robi to płaci się za to przez całe życie. Ludzie myślcie! To nie boli.
Ta płyta ma izolację termiczną !
@@mocdrewna jeśli ma to by oznaczało że jest kompletnie bez sensu bo mostki termiczne są nie do zamknięcia. Przemarzanie takiej płyty to 100%. Brakuje w niej logiki. To się robi inaczej(jeśli część płyty ma posłużyć do celów tarasowych).
Konstrukcja prezentowana w tym filmie została postawiona na płycie innego budynku, dużo większego. Szkielet został zamontowany i rozebrany wszystko dla celów pokazowych. Zanim zaczniecie szukać dziury w całym - zapytajcie!
@@mocdrewna no to się wyjaśniło. God save...
Wszystko git, ale panowie urzędnicy nielubią takich tematów na zgłoszenie, oj nielubią.
Piętro stoi na płycie podłogowej to błąd
Ogólnie nawet fajny projekt ale tego parteru... piętro już słabo.. można by zrobić dwa fajne duże pokoje a tak to te schody masakra i ta przestrzeń zmarnowana.. robisz schody kawałek korytarza i wejście na dwa pokoje
Proszę mi wierzyć, że jest to wszystko przemyślane, celem było zaprojektować funkcjonalny dom z pełnowymiarowymi schodami, by można go było budować na pozwolenie. Nie wszyscy mogą stawiać domki na zgłoszenie.
szkoda ze na górze nie mala małej ubikacji
w nowym modelu House50 już jest:)
@@mocdrewna to odrazu dopytam czy na dzień dzisiejszy house 50 postawie na takich samych warunkach jak house 35?
@@bricktea warunki dotyczą przepisów czy systemu montażu?
strona sie nie laduje.
Na naszej stronie będą trwać pracę, więc czasami może nie działać
Dzień dobry. Proszę o kosztorys z usługą montażu i bez tej usługi a.bulinska@interactive.net.pl.
Witam potrzebuję domek 35 cztery pory roku. Wysokość 5,50 metra.
proszę o wycenę sebastian.komsta@o2.pl
Przykro mi ale nie mam takiego w ofercie.
NIE WOLNO LACZZYC KROKWI Z PLATWA TYLKO NA DWA GWOZDZIE POD KATEM 45 STOPNI PO TRZEBA WZIASC POD UWAGE NA CIEZAR SNIEEGU W ZIMIE
Kolego nie krzycz (nie używaj wielkich liter). Ten dom jest poglądowy. Oni go rozebrali i złożyli ponownie u klienta. Nie było sensu lepiej tego łączyć.
Poprosze o oferte na adres biuro@pj-pol.pl
Lubię pana kanał, mogę prosić o kosztorys z cena projektu na e-mail witas2006@onet.eu
Czy jest tutaj ktoś, kto już skorzystał z tego projektu i może się pochwalić efektami? Pozdrawiam
Dobry wieczór.Poproszę o wycenę z dwoma sypialniami na górze.Dziękuje pozdrawiam.Muniaq@gmail.com
co ty zrobiles z tym dachem ,wyglada jak ,,BUDA DLA PSA,, jestem ciesla od 30 lat i nie polecaj technologii AMERYKANSKIEJ LUB ANGIELSKIEJ BO TO NIE WARUNKI KLIMATYCZNE NA POLSKE
Fajna konstrukcja, ale widze wielki minus takiego rozwiązania ( budowa z gotowego projektu np. Panskiego) Po pierwsze - cena. Podstawowym celem budynków do 35 m2zabudowy to cena. Inwestor budujac domek 35 m2 chce zrobic to jak najtaniej co przy cenie 16 tys za konstrukcje +6 tys za akcesoria daje juz 22 tys pln. Gdzie ocieplenie, plyty do pokrycia zew i wew, folie i pokrycie dachu, fundament i wykonczenie plus instalacje. Jesli weźmiemy wszystko pod uwage w jakiej cenie sie zamkniemy ?
Same okna o takich gabarytach to wydatek ok 6-10 tys/szt. albo i lepiej.
Przy założeniu takiego wykonania każdy rozsądny inwestor wybuduje normalny dom bo bedzie mial ponad100 m2 a nie klitke 50 m2. To konstrukcja dla ludzi bogatych którzy chca domek nad jeziorem a nie dla typowego inwestora 35 m2.
Jest wiele projektów i opisów podobnych konstrukcji w cenie ok 30 tys pln za konstrukcje, obicie zew. , dach i słupki fund. lub plyte.
To prawda ma pan rację że budowa tego domku nie jest najtańsza, a to dlatego że jest to najlepszy projekt na rynku, nie konkuruję z projektami które nie spełniają nawet połowy założeń które zostały zaprojektowane w House35 . Kolejną sprawą jest to że my podajemy realne koszty budowy a nie slogan że nasz dom jest za 20 tyś a ludzie to łykają.
Życzę powodzenia w budowie domu 100 m2 za 100 tyś 😄
@@mocdrewna Mysle ze jest wiele przykladow domów 35m2zabud. Za cene ok 40-50 tys pln wiec zakladajac realna powierzchnie ok 50 m2 takiego budynku 100 tys pln za powierzchnie 100 m2 to nie jest rzadna cena z kosmosu. Nadal uwazam ze domek 35 m2 ma w glownym założeniu byc tani tzw. dom na start aby wybudować go w 2-3 osoby i bez kredytu.
Pana konstrukcja ma ta wade ze mimo wielu zalet nie spelnia podstawowej funkcji tak małych konstrukcji. Ale mimo to uwazam ze znajdzie Pan wielu chętnych bo domek jest ladny lecz nie na start.
Inna sprawa tak jak wielu juz wspomnialo w komentarzach to wysokość 7 m gdzie i jak zgłosić taki budynek jako gospodarczy lub letniskowy? To wg. Mojej opini graniczy z cudem.
@@mocdrewna m.ua-cam.com/video/vV8ayfHnT_I/v-deo.html
@@mocdrewna a tu polecam domek 35 m2
kanadyjczyk.eu
m.ua-cam.com/video/UcnmHhY5a_E/v-deo.html
Wg. Mnie Maciek pokazal pelna ideę budowy domku 35 m2.
Super dom i jeszcze usługa.
Proszę o cenę z usługą wykonania i bez tej usługi.
zkucaj@vmail.com
Dziękuję.
zkucaj@gmail.com
Z całym szacunkiem, ale przy wysokości 730cm nie można postawić na zgłoszenie.. "drewno sprowadzane ze Szwecji, strugane, suszone" - wow chyba najpierw powinno być wysuszone, a następnie strugane ?
Ta "konstrukcja" to zwykła kpina... żadnych ciesielskich połączeń, wszystko łączone na styk - coś jak domek z kart.
Ile tam jest kubików drewna i co to wgl. za drewno ? ach szwedzkie tak? Na moje amatorskie oko nie więcej jak 10m3... licząc suszoną i struganą sosnę, lub świerk po maksymalnie 1200zł/m3 wychodzi co najwyżej 12.000 zł + te wasze docinanie+ "projekt" to ta szopa powinna kosztować 15.000zł ?
Ludzie nie dajcie się ogłupiać takim badziewiem !!!
Ciekawe co ma wnieść ten komentarz - nawet jako krytyczny jest słaby! Swoją frustrację proszę wyładowywać np. rąbiąc drewno, wtedy docenimy szlachetność tego surowca.
Jaka jest całkowita wysokość budynku? Na działce ROD raczej nie ma opcji postawienia?
Podawał że 7,30 ale projekt pozwala na zmniejszenie wysokości do 5m