świetny jest ten pokaz co jest w środku i jak dział/za co odpowiada. Fajna byłaby seria typu jak to działa z takim opisem/wyjaśnieniem i pokazaniem co i jak różnych urządzeń rtv/agd/ i wszelkiej maści elektroniki np. nowoczesnych myszek bezprzewodowych.. mozna cos takiego znaleźć na yt ?
Na YT uda się znaleźć wiele takich filmów, na kanale elektroda.pl również znajduje się kilka takich materiałów np. UPS: ua-cam.com/video/kwaC1TmTiEg/v-deo.html transmister PLC: ua-cam.com/video/uOBJor5clFY/v-deo.html bezprzewodowa ładowarka Qi: ua-cam.com/video/E8BT0b0brPg/v-deo.html multimetr z termowizją: ua-cam.com/video/RKCQaI-GnPE/v-deo.html a także odbiornik SDR: ua-cam.com/video/CF_8CJLNC24/v-deo.html
Była seria ogniw jednorazowych Ultimate LITHIUM i są one jednorazowe, są też akumulatory kompatybilne z ogniwami AA 1.5V one potrzebują specjalnej ładowarki. Może trafiłeś na któreś z nich?
@@dariuszsygnarowski3322 Zwykle można kupić pakiet startowy ładowarka + akumulatory AA 1.5V taki zestaw sprawdza się dość dobrze. Akumulatory 1.5V AA to stosunkowo nowe rozwiązanie, warto poszukać recenzji jak się sprawdzają.
Najlepiej wspominam akumulatorki Energizera (po 5 godzinach naładowane od zera do pełna), a baterie Varta. Akumulatorki GP najsłabsze, testowałem GP inny model to się grzały, po naładowaniu nie szło ich utrzymać w ręku i krótko trzymały prąd. Ładowarka fajnie wygląda, duże możliwości ładowania różnych akumularoów i automat. Fajnie że ma możliwość ładowania tych dużych do latarek. Też mam automatyczną ale bez takich bejerów i tylko na AA lub AAA. Pomysłowe rozwiązanie z tymi suwakami.
Suwaki ciekawe, pytanie jak z ich trwałością, wyglądają solidnie także powinno być OK. Podczas szybkiego przeglądu nie udało się znaleźć wśród SMD elementu badającego temperaturę, być może taka funkcja nie występuje w tym modelu. Złącze zasilania USB jest bardzo dobrym pomysłem w większej ładowarce, uniwersalność i w momencie uszkodzenia zasilacza sieciowego ładowarka zostaje a wymiana adaptera nie jest droga. Jaka była pojemność tych Energizerów?
AA - Energizer recharge srebrne 2450 mAh AAA - Energizer recharge srebrne 800 mAh AAA - Energizer recharge srebrne 1000 mAh AAA - Energizer rechargeable na czarnym tle 1000 mAh GP - już nie mam bo wyrzuciłem, bałem się ładować po się pociły ładowarkę mam Arkas BCH 120
Zabawne że o to zapytałeś :-) bo kiedyś miałem zamkniętą ale kiedyś postanowiłem zdjąć (jest zdejmowana) i tak zostało. Mam ją nadal ale ładuje bez klapki. Z pewnością ma wpływ na cyrkulację powietrza i odprowadzenie ciepła z akumulatorków ale nie badałem termometrem tego. Chociaż dotykowo akumulatorki po ładowaniu w zasadzie były z klapką tak samo ciepłe jak bez.
Wymiarem będzie pasowało, więc jeżeli prąd ładowania i napięcie jest typowe jak dla 18650 to się naładuje. Co to za Li-ion w obudowie AA? (były kiedyś specjalne Li-ion AA z napięciem wyjściowym 1.5V i wbudowanym DC/DC do nich była specjalna ładowarka)
Szukam jakiejś powolnej ładowarki do paluszków ni-mh. Te tanie ładowarki z allegro bardzo przegrzewają mi takie baterie i te niszczą się po kilku miesiącach. W instrukcji pisze żeby ich nie przegrzewać ponad 30 stopni i długo ładować. Proszę o pomoc w doborze takiej ładowarki.
@@karolgala90 Jestem przekonany, że zwykły Kowalski taki jak ja nie zauważyłby różnicy lub nie doceniłby jej. W zasadzie to miałem kupić za 29 zł ładowarkę tylko do aku 18650 ale stwierdziłem, że zaszaleję, bo nie lubię płacić za przesyłki a mam "smart" na allegro, więc poszukałem ładowarki powyżej 40zł. Do innych aku mam już bardzo starą, zwyczajną ładowarkę Energizer z wtyczką do kontaktu (bez kabla), dwoma diodami które gasną po naładowaniu aku i spełnia moje oczekiwania. Muszę do niej wkładać co najmniej 2 aku ale to nie problem.
@@karolgala90 Jeśli sprawdziłeś i wiesz na pewno, że przekłamuje, to owszem - powinni to zrobić lepiej. Ja pewnie go będę wyłączał, bo sygnalizacja naładowania jest też diodowa. Bardziej mi chodzi o inteligentny sposób ładowania niż w przeciętnej ładowarce za 30zł. Może dzięki temu akumulatorki dłużej posłużą.
Akumulatorki everactive 2600, na nich pisze standard charge 250ma A moja ładowarka w instrukcji pisze aby ładować zawsze 1/4 pojemności bateri. Czyli musiałbym ustawic około 600ma. Jak jest poprawnie to robić ? Posiadam ładowarke everactive NC-3000
cześć. mam pytanie. a co do zwykłych aku nimh ladda, eneloop jaką ładowarkę polecisz aby była funkcjonalna ? ładowanie, rozładowanie, odświeżanie, odnawianie/reanimacja, sprawdzanie pojemności itp. ?
Ta ładowarka nie ma funkcji rozładowania/odświeżania/reanimacji, poza tym ładuje NIMH dobrze i pokazuje władowane mAh, trzeba poszukać ładowarki z większą ilością bajerów :) Xtar miał serię dragon można sprawdzić czy się nadaje.
Ta dioda na wyjściu może zabezpiecza przed rozładowywaniem się akumulatora przy wyłączonym zasilaniu ? prąd popłynie w z baterii w drugą stronę.Chyba :)
Witam kupiłem taką ładowarkę ale w zestawie nie ma zewnętrznego zasilacza siecoiwego.Czy taki zasilacz z wejściem usb którym ładuje tel będzie dobry żeby podłączyć tą ładowarke którą pan prezentuje? Jeśli nie to proszę napisać jaka będzie dobra lub jak inaczej można ładować te akumulatorki?
Witam serdecznie piszę w sprawie akumulatorków ni-mh AA i AAA zakupiłem akumulatorki ładowarkę i nie wiem teraz czy muszę je do końca rozladowac żeby były puste czy mam je odrazu wsadzić do ladowania? Na bateriach nie było żadnej informacji czy są zformatowane nic nie pisze tylko to że jest brak pamięci akumulatorka. I teraz prosze o pomoc co robić wkładać je do pilotów i innych urządzeń czy wsadzić do ładowarki? Z góry dzięki i pozdrawiam.
W normalnym cyklu użytkowania akumulatory powinny działać prawidłowo, ew. można je na początek naładować, następnie rozładować i ponownie naładować aby ocenić ich faktyczną pojemność. Warto opisać tą sprawę np. w temacie powiązanym z filmem www.elektroda.pl/rtvforum/topic3258610.html lub założyć swój nowy temat na forum - dzięki temu więcej osób będzie miało szansę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Witam ;) takie mam pytanie czy jeżeli połączę tę ładowarkę za pomocą portów usb z 'powerbankiem' czy na pewno będzie ładować moje akumulatorki?? poszukuję WYDAJNEJ ładowarki którą będę mógł zasilić za pomocą 'powerbanka' gdyż bardzo często nie mam dostępu do sieci energetycznej...a posiadam "powerbank"(Sunen PowerNeed 23000 mAh) będę wdzięczny za pomoc ;) pozdrawiam serdecznie
Ta ładowarka zadziała po zasileniu z USB lub powerbank, jedyny problem to odpowiednio duża wydajność takiego źródła zbliżona do dołączonego zasilacza wtyczkowego. Druga sprawa do straty energii na proces: zasilacz do powerbank-> ładowanie powerbank-> zasilanie ładowarki->ładowanie akumulatora...
@@elektrodatv Z tego co było powiedziane na początku to zasilacz ma 5V i 2.1 A. Teoretycznie mozna zastosowac ppwerbank z pradem 2 A lub zasilacz przeznaczony do ładowania smartfona. Nie nestem specjalistą, wiec polecałbym raczej oryginalny zasilacz. Wiem ze ładowarki do smartfonow najlepiej wspolpracuja z tel tej samej firmy a z innej moga ładowac 1A .
Zastapienie zasilacza powerbankiem nawet ładowanym z panela slonecznego jest dosyc mało oplacalne jesli uwzgledni sie koszt powebanku. Trzeba pamietac ze zarowno akumulatorki jak i powerbank maja liczbe cykli okolo 500 do 1000 przy zachowaniu idealnego pradu ładowania. Zasilacz ma prawdopodobnie wieksza zywotnosc niz powerbank przy njzszej cenie. Ciekawi mnie czy panel słoneczny nie ładuje za duzym a czasem za malym pradem. Mogłoby to prowadzic do krotszej zhwotnosci powerbanku. Sorry za literowki.
Ps słyszalem ze sa ładowarki do akumulatorow aa zasilane bezposrednio przez usb a ktore po ich naładowaniu moga byc uzyte jako powerbank. Nie wiem czy sa one wysokiej jakosci i czy nie skracaja czasu zycia akumulatora.
Czy ta ladowarka wykrywa mocno rozladowane aku AA/AAA? Mam NC1000 i nie widzi aku z napieciem ponizej 0,8V. Zastanawiam sie czy nie zmienic jak na Lii-500
W NC 1000 nie "widzi " aku z napięciem poniżej 0.8 V ....... ale wystarczy na około 15 sek połączyć plus tej komory z plusem komory gdzie jest dobry akumulatorek i już będzie go widzieć :-)
Czy napięcie podczas ładowania CC akumulatorków li-ion powinno być jakieś konkretne ? Może być poniżej 4,2V ? lub grubo powyżej 4,2? , lub też zmienne ?
Przełączenie z CC na CV dla Li-ion powinno odbywać się przy 4.2V i to napięcie nie powinno być przekroczone, można natrafić na informacje że obniżenie tego napięcia może zwiększyć żywotność (ilość cykli ładowanie/rozładowanie) kosztem mniejszej ilości energii zgromadzonej w akumulatorze.
Czy można tam ładować akumulatory NiMH typu D czyli w wielkości R20? Bo coś mi się wydaje, że jest zbyt mało miejsca. W ładowarce XTAR VC2 PLUS niestety minimalnie miejsca brakuje i akumulatora nie można włożyć. Jest to kwestia 1-2 mm - być może w tej ładowarce miejsca starcza?
Na obudowie widnieje symbol "D" przy liście NiMH 1:55 więc pewnie tak, w wątku: www.elektroda.pl/rtvforum/topic3258610.html ładowarka została przekazana do użytkownika elektroda.pl o nicku "ElSor" można zapytać na PW, lub w wymienionym temacie.
Ja mam taką przygodę. Z tabletu została mi bateria LI-on. Dokupiłem sobie układzik ładujący oraz Przetwornicę BOOST. Producent na stronie zapewniał że posiada zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem jak i naładowaniem. Dlatego oryginalne zabezpieczenie usunąłem. Byłem zdumiony wynikami naładowałem inny tablet oraz telefon. Dla pewności podłączyłem woltomierz i zobaczyłem pomiar 2V Gdybym nie był w tym momencie śpiący mógłbym spowodować pożar.
Mam Pytanie, może dziwne :) Ogniwo podczas ładowania osiąga 4.2V, utrzymujemy 4.2V CV, w tym momencie musimy zacząć stopniowo ograniczać prąd? należy wykonać odpowiedni układ który będzie go zmniejszał ? czy może akumulatorek sam zacznie go ograniczać ? i żaden układ obniżający stopniowo amperaż nie jest potrzebny ?
W CC utrzymujemy stały prąd źródłem prądowym a napięcie rośnie, gdy napięcie osiągnie 4.2V przełączamy się na CV źródło napięciowe - przy 4.2V i przełączeniu uzyskaliśmy maksymalny prąd dla takich parametrów, w miarę ładowania prąd powinien stopniowo samoistnie zmniejszać się przy stałym napięciu.
@@elektrodatv A czy te przełączenie nie nastąpi samoistnie? Załóżmy, że ustawimy na zasilaczu ograniczenie prądu 0,5C i napięcia 4,2V. W pierwszej fazie prąd zostanie ograniczony przez zasilacz, a w miarę zbliżania się do napięcia granicznego 4,2V, prąd powinien sam się zmniejszyć na skutek ograniczenia napięcia (prawo oma).
@@akardzisko Bardziej chodzi o zapewnienie warunków bezpiecznego ładowania i tryb pracy zasilacza, w pierwszej fazie ograniczamy prąd więc jest to tryb CC, gdy napięcie osiągnie 4.2V zaczynamy ograniczać napięcie CV i tutaj rzeczywiście prąd będzie już tylko malał.
@@elektrodatv OK. Nasuwa się więc pytanie, czy jest szansa, że przy ładowaniu CC napięcie przekroczy 4,2V? Po to, żeby osiągnąć założony prąd. Nawet jeśli, to chyba nie powinno tak się stać, bo to zaszkodzi ogniwu. A więc skoro limit napięcia i tak jest ustawiony na sztywno, to nie trzeba nic przełączać. Nie wiem czy kolega rozumie mój tok rozumowania. 🙂
@@akardzisko Jeżeli zasilacz pracujący w CC nie będzie mógł podać napięcia większego niż 4,2V to nic się nie stanie, prąd będzie stopniowo malał od momentu osiągnięcia 4,2V i nie będzie to już praca CC gdyż do utrzymania stałego prądu potrzebne byłoby dalsze podniesienie napięcia powyżej 4,2V. Natomiast w typowym rozwiązaniu w takiej sytuacji zasilacz przełączy się z CC na CV utrzymując napięcie 4,2V i malejący prąd.
Nie załącza. Ale wystarczy dowolna 5V/2A. Najnowsza wersja ładowarki pokazanej na filmie to VC4SL i wymaga już 5V/3A, zalecana QC 9V/2A. Ogólnie można używać dowolnej ładowarki 5V, trzeba tylko liczyć się z tym, że jeśli nie będzie miała dopasowanej wydajności prądowej ładowanie potrwa po prostu dłużej, odpowiednio do mocy użytej ładowarki.
@@Tab7.6.Tab7.6 No właśnie załączał ale już tego nie robi. Ja akurat miałem ładowarkę/adapter z wyjściem USB od innego urządzenia i takowej używam. Minus tej ładowarki VC4 jest taki, że jest wykonana z bardzo śmierdzącego tworzywa. Minął miesiąc i nadal śmierdzi. Nie wiem czy kiedykolwiek ten smród z niej wywietrzeje.
@@Jacek.. Ech, zwykłe szukanie oszczędności. Do VC4SL używam ładowarki Xiaomi 5V-3A / 9V-2A / 12V-1,5A bo jak na mój gust do telefonu była za mocna. Po włożeniu akumulatorka do ładowarki Xstar automatycznie przełącza się na 9V-2A. I chyba producent wziął pod uwagę opinie użytkowników,, bo tworzywo w nowszej wersji czuć dopiero jak się przyłoży nos (a nie miałem covida).
Pojawiły się akumulatory litowe zaopatrzone w elektronikę obniżającą napięcie do 1,5V . Firma Xtar wypuściła coś takiego. Prośba o film na ten temat. Jak się ma pojemność do Eneloopków i czy warto? Widziałem jeszcze takie AA i AAA ze złączem micro usb do ładowania ale drogie i z krainy latających sztyletów. Chociaż... kto to wie? Może warto?
badziewie 2 reklamowałem, bo wariowały ładowanie/full na przemian, kolejne 2 zawieszają się (ładuje w nieskończoność i mAh stoi w miejscu) i trzeba rozłączyć i podłączyć, a i włóżcie 4 szt np. AA, a nie daj ogniwa i 2 środkowe się naładują, życzę powodzenia przy wyjmowaniu... polecam nożyczki do odciągnięcia blaszek (jak druciarstwo...) PS. Ładowarka z Chin firmy krzak lepiej doładowuje niż xtara
W końcu ktoś kto merytorycznie podchodzi do testu a nie zachwyca się 10 min opakowaniem . Super i pozdrawiam
Lubię konkrety. Pełen profesjonalizm. Fajnie wiedzieć jaka jest charakterystyka ładowania.
Jak ktoś się zna lub jest profesjonalistą, to film na pewno pomocny. Dla zwykłego użytkownika już mniej.
Super materiał !!! Można zrozumieć ładowarkę :)
Dzięki! to fakt ładowarki stają się coraz bardziej skomplikowane, ale akumulatory mają coraz lepsze parametry.
Witam serdecznie dlaczego w 4 akumulatorze nie pokazało przy naladowaniu na full pojemność akumulatora? Pls odpowiedz
To jest wskaźnik "władowanych" w akumulator mAh, ponieważ był pełny to ładowarka przerwała ładowanie i wskaźnik nie pokazał wartości.
Będzie dobrze działać z eneloop pro?
Ze zwykłym eneloop działało OK.
Szybkie pytanie jaka jest znacząca różnica między vc4 a vc4s?
Patrząc na stronę producenta to pojawił się nowy wyświetlacz oraz funkcja "0V Reaktywacja" i tryb STORAGE.
świetny jest ten pokaz co jest w środku i jak dział/za co odpowiada. Fajna byłaby seria typu jak to działa z takim opisem/wyjaśnieniem i pokazaniem co i jak różnych urządzeń rtv/agd/ i wszelkiej maści elektroniki np. nowoczesnych myszek bezprzewodowych.. mozna cos takiego znaleźć na yt ?
Na YT uda się znaleźć wiele takich filmów, na kanale elektroda.pl również znajduje się kilka takich materiałów np. UPS: ua-cam.com/video/kwaC1TmTiEg/v-deo.html transmister PLC: ua-cam.com/video/uOBJor5clFY/v-deo.html bezprzewodowa ładowarka Qi: ua-cam.com/video/E8BT0b0brPg/v-deo.html multimetr z termowizją: ua-cam.com/video/RKCQaI-GnPE/v-deo.html a także odbiornik SDR: ua-cam.com/video/CF_8CJLNC24/v-deo.html
na kanale elektroda przejrzałem już wszystkie filmy tego typu ;). P.S. dobra robota ;]
...super materiał, zakupiłem ładowarkę, jednak u mnie nie wykrywa moich akumulatorków '' Eneergizer'' Ultimate LITHIUM AA czy cos przeoczyłem ?
Była seria ogniw jednorazowych Ultimate LITHIUM i są one jednorazowe, są też akumulatory kompatybilne z ogniwami AA 1.5V one potrzebują specjalnej ładowarki. Może trafiłeś na któreś z nich?
...rozumiem, czy z tych LI ION AA poleci Pan szczególnie któreś ? obsługiwane przez ten model ładowarki ?
@@dariuszsygnarowski3322 Zwykle można kupić pakiet startowy ładowarka + akumulatory AA 1.5V taki zestaw sprawdza się dość dobrze. Akumulatory 1.5V AA to stosunkowo nowe rozwiązanie, warto poszukać recenzji jak się sprawdzają.
Najlepiej wspominam akumulatorki Energizera (po 5 godzinach naładowane od zera do pełna), a baterie Varta. Akumulatorki GP najsłabsze, testowałem GP inny model to się grzały, po naładowaniu nie szło ich utrzymać w ręku i krótko trzymały prąd. Ładowarka fajnie wygląda, duże możliwości ładowania różnych akumularoów i automat. Fajnie że ma możliwość ładowania tych dużych do latarek. Też mam automatyczną ale bez takich bejerów i tylko na AA lub AAA. Pomysłowe rozwiązanie z tymi suwakami.
Suwaki ciekawe, pytanie jak z ich trwałością, wyglądają solidnie także powinno być OK. Podczas szybkiego przeglądu nie udało się znaleźć wśród SMD elementu badającego temperaturę, być może taka funkcja nie występuje w tym modelu. Złącze zasilania USB jest bardzo dobrym pomysłem w większej ładowarce, uniwersalność i w momencie uszkodzenia zasilacza sieciowego ładowarka zostaje a wymiana adaptera nie jest droga. Jaka była pojemność tych Energizerów?
AA - Energizer recharge srebrne 2450 mAh
AAA - Energizer recharge srebrne 800 mAh
AAA - Energizer recharge srebrne 1000 mAh
AAA - Energizer rechargeable na czarnym tle 1000 mAh
GP - już nie mam bo wyrzuciłem, bałem się ładować po się pociły
ładowarkę mam Arkas BCH 120
Czy Arkas BCH 120 ma zamykaną klapkę na akumulatory? Czy nie wpływa to na ich nagrzewanie?
Zabawne że o to zapytałeś :-) bo kiedyś miałem zamkniętą ale kiedyś postanowiłem zdjąć (jest zdejmowana) i tak zostało. Mam ją nadal ale ładuje bez klapki. Z pewnością ma wpływ na cyrkulację powietrza i odprowadzenie ciepła z akumulatorków ale nie badałem termometrem tego. Chociaż dotykowo akumulatorki po ładowaniu w zasadzie były z klapką tak samo ciepłe jak bez.
Czy prezentowana ładowarka nadaje się do ładowania akumulatorków litowo-jonowy XTAR AA (R6) ?
Wymiarem będzie pasowało, więc jeżeli prąd ładowania i napięcie jest typowe jak dla 18650 to się naładuje. Co to za Li-ion w obudowie AA? (były kiedyś specjalne Li-ion AA z napięciem wyjściowym 1.5V i wbudowanym DC/DC do nich była specjalna ładowarka)
Szukam jakiejś powolnej ładowarki do paluszków ni-mh. Te tanie ładowarki z allegro bardzo przegrzewają mi takie baterie i te niszczą się po kilku miesiącach. W instrukcji pisze żeby ich nie przegrzewać ponad 30 stopni i długo ładować. Proszę o pomoc w doborze takiej ładowarki.
Fajnie wytłumaczone aczkolwiek ładowarka średnia .Pokazuje nieprawidłowe prądy ładowania oraz nie posiada funkcji rozładowywania ogniw
Ale i cena średnia. Po co komu najlepsza na rynku ładowarka? Chyba tylko hobbystom.
@@Jacek.. Odesłałem i zamówiłem z Ali liitokala lii-500 62zl nawet nie ma co porównywać
@@karolgala90 Jestem przekonany, że zwykły Kowalski taki jak ja nie zauważyłby różnicy lub nie doceniłby jej. W zasadzie to miałem kupić za 29 zł ładowarkę tylko do aku 18650 ale stwierdziłem, że zaszaleję, bo nie lubię płacić za przesyłki a mam "smart" na allegro, więc poszukałem ładowarki powyżej 40zł. Do innych aku mam już bardzo starą, zwyczajną ładowarkę Energizer z wtyczką do kontaktu (bez kabla), dwoma diodami które gasną po naładowaniu aku i spełnia moje oczekiwania. Muszę do niej wkładać co najmniej 2 aku ale to nie problem.
@@Jacek.. Oczywiście masz rację .Tylko jak zrobili wyświetlacz w ładowarce to mógł by pokazywać prawdę bo niektórzy za to płacą
@@karolgala90 Jeśli sprawdziłeś i wiesz na pewno, że przekłamuje, to owszem - powinni to zrobić lepiej. Ja pewnie go będę wyłączał, bo sygnalizacja naładowania jest też diodowa. Bardziej mi chodzi o inteligentny sposób ładowania niż w przeciętnej ładowarce za 30zł. Może dzięki temu akumulatorki dłużej posłużą.
Akumulatorki everactive 2600, na nich pisze standard charge 250ma
A moja ładowarka w instrukcji pisze aby ładować zawsze 1/4 pojemności bateri. Czyli musiałbym ustawic około 600ma.
Jak jest poprawnie to robić ?
Posiadam ładowarke everactive NC-3000
Lepiej ładować według opisu na akumulatorze czyli w tym przypadku prąd ładowania 250mA.
Can i charge ni-cd batteries by xtar vc4 charger?
Have any feature to protect overcharging?
This is designed for Li-ion and NIMH (-delta V detection)
cześć. mam pytanie. a co do zwykłych aku nimh ladda, eneloop jaką ładowarkę polecisz aby była funkcjonalna ? ładowanie, rozładowanie, odświeżanie, odnawianie/reanimacja, sprawdzanie pojemności itp. ?
Ta ładowarka nie ma funkcji rozładowania/odświeżania/reanimacji, poza tym ładuje NIMH dobrze i pokazuje władowane mAh, trzeba poszukać ładowarki z większą ilością bajerów :) Xtar miał serię dragon można sprawdzić czy się nadaje.
Everactive nc 3000
Ekstra!
Czy każda ładowarka może ładować 1szt baterię?
Ta ładowarka może ładować jedną i więcej. Czy każda ciężko powiedzieć, raczej w większości tak.
A jak mamy parę akumulatorków to ładować je lepiej szeregowo czy równolegle?
Kilka akumulatorów można ładować każdy w osobnym obwodzie ładowarki, lub szeregowo z balanserem.
Czy ładowarka ma opcję rozładowania akumulatora?
Ten model nie posiada funkcji rozładowania akumulatora.
To lipa ta ładowarka bo pojemność mierzy się przy rozladowaniu. Nagranie ok.
To o dupę rozbić taką ładowarkę, jak nie ma funkcji rozładowania.
Ta dioda na wyjściu może zabezpiecza przed rozładowywaniem się akumulatora przy wyłączonym zasilaniu ? prąd popłynie w z baterii w drugą stronę.Chyba :)
To bardzo możliwe, że taka jest funkcja tych diod.
Witam kupiłem taką ładowarkę ale w zestawie nie ma zewnętrznego zasilacza siecoiwego.Czy taki zasilacz z wejściem usb którym ładuje tel będzie dobry żeby podłączyć tą ładowarke którą pan prezentuje? Jeśli nie to proszę napisać jaka będzie dobra lub jak inaczej można ładować te akumulatorki?
Oryginalny zasilacz miał parametry wyjściowe 5V 2100mA w takie parametry minimalne trzeba celować przy wyborze zasilacza.
@@elektrodatv Dzięki 👍
Mam nawet kilka takich ładowarek 5V tylko te mA są mniejszej wartości.Nie naładuje na takich?
@@wojciech9200 Przy niższej wydajności prądowej zasilacza może być problem z ładowaniem kilku akumulatorów jednocześnie.
@@elektrodatv Na jednej jest tak--5.0v 2.0 A pojedzie na takiej?
Witam serdecznie piszę w sprawie akumulatorków ni-mh AA i AAA zakupiłem akumulatorki ładowarkę i nie wiem teraz czy muszę je do końca rozladowac żeby były puste czy mam je odrazu wsadzić do ladowania? Na bateriach nie było żadnej informacji czy są zformatowane nic nie pisze tylko to że jest brak pamięci akumulatorka. I teraz prosze o pomoc co robić wkładać je do pilotów i innych urządzeń czy wsadzić do ładowarki? Z góry dzięki i pozdrawiam.
W normalnym cyklu użytkowania akumulatory powinny działać prawidłowo, ew. można je na początek naładować, następnie rozładować i ponownie naładować aby ocenić ich faktyczną pojemność. Warto opisać tą sprawę np. w temacie powiązanym z filmem www.elektroda.pl/rtvforum/topic3258610.html lub założyć swój nowy temat na forum - dzięki temu więcej osób będzie miało szansę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Witam ;) takie mam pytanie czy jeżeli połączę tę ładowarkę za pomocą portów usb z 'powerbankiem' czy na pewno będzie ładować moje akumulatorki?? poszukuję WYDAJNEJ ładowarki którą będę mógł zasilić za pomocą 'powerbanka' gdyż bardzo często nie mam dostępu do sieci energetycznej...a posiadam "powerbank"(Sunen PowerNeed 23000 mAh)
będę wdzięczny za pomoc ;)
pozdrawiam serdecznie
Ta ładowarka zadziała po zasileniu z USB lub powerbank, jedyny problem to odpowiednio duża wydajność takiego źródła zbliżona do dołączonego zasilacza wtyczkowego. Druga sprawa do straty energii na proces: zasilacz do powerbank-> ładowanie powerbank-> zasilanie ładowarki->ładowanie akumulatora...
Dziękuję ślicznie za odpowiedź;) co do straty energii na proces to 'powerbank' ładowany jest panelem solarnym ;) pozdrawiam
@@elektrodatv Z tego co było powiedziane na początku to zasilacz ma 5V i 2.1 A. Teoretycznie mozna zastosowac ppwerbank z pradem 2 A lub zasilacz przeznaczony do ładowania smartfona. Nie nestem specjalistą, wiec polecałbym raczej oryginalny zasilacz. Wiem ze ładowarki do smartfonow najlepiej wspolpracuja z tel tej samej firmy a z innej moga ładowac 1A .
Zastapienie zasilacza powerbankiem nawet ładowanym z panela slonecznego jest dosyc mało oplacalne jesli uwzgledni sie koszt powebanku. Trzeba pamietac ze zarowno akumulatorki jak i powerbank maja liczbe cykli okolo 500 do 1000 przy zachowaniu idealnego pradu ładowania. Zasilacz ma prawdopodobnie wieksza zywotnosc niz powerbank przy njzszej cenie. Ciekawi mnie czy panel słoneczny nie ładuje za duzym a czasem za malym pradem. Mogłoby to prowadzic do krotszej zhwotnosci powerbanku. Sorry za literowki.
Ps słyszalem ze sa ładowarki do akumulatorow aa zasilane bezposrednio przez usb a ktore po ich naładowaniu moga byc uzyte jako powerbank. Nie wiem czy sa one wysokiej jakosci i czy nie skracaja czasu zycia akumulatora.
Czy ta ladowarka wykrywa mocno rozladowane aku AA/AAA? Mam NC1000 i nie widzi aku z napieciem ponizej 0,8V. Zastanawiam sie czy nie zmienic jak na Lii-500
Nie zostało to sprawdzone... Można zapytać w temacie z linku w opisie, może ktoś podpowie.
W NC 1000 nie "widzi " aku z napięciem poniżej 0.8 V ....... ale wystarczy na około 15 sek połączyć plus tej komory z plusem komory gdzie jest dobry akumulatorek i już będzie go widzieć :-)
@@antymisiek2972 zgadza sie. Dostałem ta poradę rok temu.. dzięki
Czy napięcie podczas ładowania CC akumulatorków li-ion powinno być jakieś konkretne ?
Może być poniżej 4,2V ? lub grubo powyżej 4,2? , lub też zmienne ?
Przełączenie z CC na CV dla Li-ion powinno odbywać się przy 4.2V i to napięcie nie powinno być przekroczone, można natrafić na informacje że obniżenie tego napięcia może zwiększyć żywotność (ilość cykli ładowanie/rozładowanie) kosztem mniejszej ilości energii zgromadzonej w akumulatorze.
elektroda.pl
Mam dwie ładowarki modelarskie które ładują do 4,1 V
Gdzieś mi się obiło o uszy, że Ni-MH nie powinny być ładowane prądem stałym.
X.D i tyle w temacie
Czy można tam ładować akumulatory NiMH typu D czyli w wielkości R20? Bo coś mi się wydaje, że jest zbyt mało miejsca. W ładowarce XTAR VC2 PLUS niestety minimalnie miejsca brakuje i akumulatora nie można włożyć. Jest to kwestia 1-2 mm - być może w tej ładowarce miejsca starcza?
Na obudowie widnieje symbol "D" przy liście NiMH 1:55 więc pewnie tak, w wątku: www.elektroda.pl/rtvforum/topic3258610.html ładowarka została przekazana do użytkownika elektroda.pl o nicku "ElSor" można zapytać na PW, lub w wymienionym temacie.
Na XTAR VC2 też jest symbol D, a się nie mieści. Dlatego pytam posiadaczy i praktyków.
można ładować D Ale tylko 2 szt.
Dziś już sprzedają bez zasilacza.
Bez różnicy dla mnie, wymagane jest 2.1A 5v, nie masz ładowarki w domu? Pierwsza lepsza :) wyślę Ci za darmo. Moja z telefonu ładuje 4v 5 Amper
Ja mam taką przygodę.
Z tabletu została mi bateria LI-on.
Dokupiłem sobie układzik ładujący oraz Przetwornicę BOOST.
Producent na stronie zapewniał że posiada zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem jak i naładowaniem.
Dlatego oryginalne zabezpieczenie usunąłem.
Byłem zdumiony wynikami naładowałem inny tablet oraz telefon.
Dla pewności podłączyłem woltomierz i zobaczyłem pomiar 2V
Gdybym nie był w tym momencie śpiący mógłbym spowodować pożar.
Rzeczywiście niezła pułapka, a może zabezpieczenie było na płytce w tablecie i po usunięciu samej baterii została ona pozbawiona tego zabezpieczenia?
Mam Pytanie, może dziwne :) Ogniwo podczas ładowania osiąga 4.2V, utrzymujemy 4.2V CV, w tym momencie musimy zacząć stopniowo ograniczać prąd? należy wykonać odpowiedni układ który będzie go zmniejszał ? czy może akumulatorek sam zacznie go ograniczać ? i żaden układ obniżający stopniowo amperaż nie jest potrzebny ?
W CC utrzymujemy stały prąd źródłem prądowym a napięcie rośnie, gdy napięcie osiągnie 4.2V przełączamy się na CV źródło napięciowe - przy 4.2V i przełączeniu uzyskaliśmy maksymalny prąd dla takich parametrów, w miarę ładowania prąd powinien stopniowo samoistnie zmniejszać się przy stałym napięciu.
@@elektrodatv A czy te przełączenie nie nastąpi samoistnie? Załóżmy, że ustawimy na zasilaczu ograniczenie prądu 0,5C i napięcia 4,2V. W pierwszej fazie prąd zostanie ograniczony przez zasilacz, a w miarę zbliżania się do napięcia granicznego 4,2V, prąd powinien sam się zmniejszyć na skutek ograniczenia napięcia (prawo oma).
@@akardzisko Bardziej chodzi o zapewnienie warunków bezpiecznego ładowania i tryb pracy zasilacza, w pierwszej fazie ograniczamy prąd więc jest to tryb CC, gdy napięcie osiągnie 4.2V zaczynamy ograniczać napięcie CV i tutaj rzeczywiście prąd będzie już tylko malał.
@@elektrodatv OK. Nasuwa się więc pytanie, czy jest szansa, że przy ładowaniu CC napięcie przekroczy 4,2V? Po to, żeby osiągnąć założony prąd. Nawet jeśli, to chyba nie powinno tak się stać, bo to zaszkodzi ogniwu. A więc skoro limit napięcia i tak jest ustawiony na sztywno, to nie trzeba nic przełączać.
Nie wiem czy kolega rozumie mój tok rozumowania. 🙂
@@akardzisko Jeżeli zasilacz pracujący w CC nie będzie mógł podać napięcia większego niż 4,2V to nic się nie stanie, prąd będzie stopniowo malał od momentu osiągnięcia 4,2V i nie będzie to już praca CC gdyż do utrzymania stałego prądu potrzebne byłoby dalsze podniesienie napięcia powyżej 4,2V. Natomiast w typowym rozwiązaniu w takiej sytuacji zasilacz przełączy się z CC na CV utrzymując napięcie 4,2V i malejący prąd.
Witam czy można na takiej ładowarce ładować 3 akumulatory 18650 jednocześnie ??
Można ładować 3 można 4 ale prąd ładowania będzie mniejszy niż podczas ładowania 2.
Dzieki śliczne
Na pewno producent załącza adapter sieciowy? Na allegro sprzedawca nie wymienił go w zestawie.
Nie załącza. Ale wystarczy dowolna 5V/2A. Najnowsza wersja ładowarki pokazanej na filmie to VC4SL i wymaga już 5V/3A, zalecana QC 9V/2A. Ogólnie można używać dowolnej ładowarki 5V, trzeba tylko liczyć się z tym, że jeśli nie będzie miała dopasowanej wydajności prądowej ładowanie potrwa po prostu dłużej, odpowiednio do mocy użytej ładowarki.
@@Tab7.6.Tab7.6 No właśnie załączał ale już tego nie robi. Ja akurat miałem ładowarkę/adapter z wyjściem USB od innego urządzenia i takowej używam. Minus tej ładowarki VC4 jest taki, że jest wykonana z bardzo śmierdzącego tworzywa. Minął miesiąc i nadal śmierdzi. Nie wiem czy kiedykolwiek ten smród z niej wywietrzeje.
@@Jacek.. Ech, zwykłe szukanie oszczędności. Do VC4SL używam ładowarki Xiaomi 5V-3A / 9V-2A / 12V-1,5A bo jak na mój gust do telefonu była za mocna. Po włożeniu akumulatorka do ładowarki Xstar automatycznie przełącza się na 9V-2A. I chyba producent wziął pod uwagę opinie użytkowników,, bo tworzywo w nowszej wersji czuć dopiero jak się przyłoży nos (a nie miałem covida).
To jest prawdziwa lekcja
Witam, czy ładowarka z linka w tej cenie to może być podróbka?
allegro.pl/show_item.php?item=7088149926
Cena ładowarki z linku podobna do oryginału.
Adaptera do czego?
@@retros2500 adapter czyli ta wtyczka która konwerteruje z 230v na 5v alba nobel z USB na ten okrągły chyba jack
Pojawiły się akumulatory litowe zaopatrzone w elektronikę obniżającą napięcie do 1,5V . Firma Xtar wypuściła coś takiego. Prośba o film na ten temat. Jak się ma pojemność do Eneloopków i czy warto? Widziałem jeszcze takie AA i AAA ze złączem micro usb do ładowania ale drogie i z krainy latających sztyletów. Chociaż... kto to wie? Może warto?
Czy te akumulatory Li-ion ze stabilizatorem 1,5V są w formacie AA/AAA?
Te mierzenie pojemnosci to raczej nie dziala
Karwa sztwa tranzystory płytki cewki diody volty zaraz zwarcie dostanę haaaaaa pozdro!
nie zesraj sie
Po głosie wnioskuję, że to Pan Kreator z Youtuba...
weź zrób coś z tym dźwiękiem bo jest masakra ;/
A co jest nie tak z tym dźwiękiem? Generalnie dźwięk jest, a to już sukces :)
strasznie jest przytłumiony i trzeba się czasami wsłuchać aby zrozumieć co jest mówione, chyba że ja już głuchy jestem ;)
OK, trzeba będzie w przyszłości potestować rozwiązania, albo lepszy postprocesing.
badziewie 2 reklamowałem, bo wariowały ładowanie/full na przemian, kolejne 2 zawieszają się (ładuje w nieskończoność i mAh stoi w miejscu) i trzeba rozłączyć i podłączyć, a i włóżcie 4 szt np. AA, a nie daj ogniwa i 2 środkowe się naładują, życzę powodzenia przy wyjmowaniu... polecam nożyczki do odciągnięcia blaszek (jak druciarstwo...) PS. Ładowarka z Chin firmy krzak lepiej doładowuje niż xtara