@@smart-diy Może nie byłoby od rzeczy sprawdzić porządnym zwarciem. Ruchome cęgi, pewnie nasmarowane(?) to chyba nie jest dobry test 'zwarcia'. Bo mówi Pan, że ładowarka nie zdała testu. Może to cęgi... pzdr
Miałem dokładnie takie same odczucia... ale muszę przyznać, że po PD można puścić konkretne moce... no i jeśli używasz ładowarki sporadycznie to nawet wygodniej jak jest na usb-c... bo podpinasz gdziekolwiek.
Podobnie jak Pan nabyłem ładowarkę Xtar VC4SL. W czasie pomiarów oporności wewnętrznej próbując mierzyć to samo ogniwo po kolei we wszystkich czterech gniazdach otrzymywałem różne wyniki pomiarów ( rozrzut dochodził nawet do blisko 100%). Czy zauważył Pan to na swoim przyrządzie? Jak Pan to jest w stanie z interpretować? Wyniki pomiarów pojemności ogniwa również nie są zachwycające. Jak wiemy, te parametry są kluczowe w kompletowaniu złożonej baterii. Ciekawy jestem Pańskiego zdania na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.
Te ładowarki zasadniczo nie nadają się za bardzo do pomiaru rezystancji wewnętrznej, bo robią to metodą DC, co obarczone jest ogromny błędem spowodowanym poziomem naładowania, temperaturą itp. W tym filmie wyjaśniłem trochę więcej o co w tym wszystkim chodzi: ua-cam.com/video/GeuszWTGC7M/v-deo.html Ja do pomiaru RW korzystam z dedykowanego testera, który robi pomiar metodą AC przy częstotliwości 1kHz, tak jak jest to robione w fabrykach. Co do powtarzalności pomiarów pojemności, to też to sprawdzałem kiedyś - na innych ładowarkach co prawda... ale rozrzut był coś koło 8-10% o ile dobrze pamiętam - tutaj filmik na ten temat: ua-cam.com/video/_llfsJ2Mzh8/v-deo.html. Podsumowując - nie są to idealne urządzenia, ale na czymś trzeba się opierać budując pakiety ;)
Maćku powiedz coś więcej o funkcji pomiaru pojemności tą ładowarką. Mam ten model od kilku miesięcy i nie rozumiem tego jak on działa. Po odpaleniu funkcji Grad. wpierw uruchamia się CHG po czym trwa rozładowywanie. Dalej to już nie kumam co ona robi po rozładowaniu 🤔
Po rozładowaniu masz już zmierzoną pojemność a ogniwo jest ładowane. Po naładowaniu zapali się zielona lampka że to koniec testu i będzie migać END na przemian ze zmierzoną pojemnością.
Generalnie w niskich temperaturach z li-ion będzie problem... bo nie powinny być ładowane poniżej zera ;/ Do takich zastosowań to najlepiej LTO... bo one nie mają problemu z pracą przy ujemnych temperaturach.
@@OjciecGamingPL Oj.. nie pamiętam już, bo rozlosowałem tą ładowarkę w konkursie i już jej nie mam. Na pewno jest funkcja store, która jest bardzo fajna, bo pozwala rozładować ogniwo do napięcia nominalnego. Sam discharge do minimum chyba nie ma.. jest tylko test.. czyli ładownaie->rozładowanie->ładowanie.
Szkoda że nie dragon xtar vc4sl ! ta jest starszym typem, a Dragon ma specjalistyczne przewody do mierzenia rezystancji lub impedancji ogniw i do tego oddzielne gniazdo. Poproś dostawcę o dragona , bo nie wiadomo jaką metodą mierzy Rw, a przewody ma jak od impedancji no i ma gniazdo lipo 3s.
Ten dragon wygląda ciekawie i faktycznie patrząc na przewody wyglądają na pomiar czteroprzewodowy czyli AC. Podpytam, czy mogą mi to wysłać i zobaczymy ;)
@@smart-diy ...lepiej nie.. bo co zrobisz z ograniczoną xtar;). Dziwię się że nie podesłali ci najnowszego modelu, słabi handlowcy, a może zalegało im na półkach. W konfrontacji z innymi ładowarkami strzelili sobie w kolano, kto tam będzie wnikał czy xtar może być lepszy, to ty tu wykładzasz.
@@ryszardszulgo8839 To jest najnowszy model tylko ładowarki budżetowej. Nie każdy ma kasę i potrzeby aby kupować najwyższą serię. Czasem potrzeby są po prostu mniejsze... i budżet też. Tego dragona oni jakoś nie promują - nawet na polskiej stronie xtara widzę, że go nie ma. Może dlatego jej nie proponowali... a jak się zgłosili to poprosiłem o te, o które ja z kolei miałem pytania od użytkowników ;)
Czy ta ładowarka pamięta ostatnie ustawienie prądu ładowania po odłączeniu zasilania, czy domyślnie ładuje jakimś prądem? Dla mnie USB-C to zaleta jak się ją traktuje do codziennego ładowania różnych ogniw. Gdy nie trzeba chowa się samo urządzenie, nie trzeba mieć dedykowanego zasilacza. W ogóle polecam zakup dobrego zasilacza USB (ładowarki) z szybkim ładowaniem, może PD i kilkoma gniazdami. Wtedy można dłużej podłączyć taką ładowarkę, jakiś telefon i inne urządzenia.
Z tego co pamiętam, to nie zapamiętuje, ale nie mam już jej w domu i nie mam jak sprawdzić. Co do usb-c to faktycznie, jak używa się tego sporadycznie to jest wygodniejsze niż dedykowany zasilacz.
Mam model VC4S i jestem zadowolony jako zwykły użytkownik z tej ładowarki. Jeśli będzie Pan podchodził do testu takich ładowarek jako profesjonalista a nie zwykły użytkownik to chyba jeszcze takiej na świecie nie wyprodukowali, która zaspokoiłaby Pana widzimisię a jeśli takowa jest to nie kosztuje poniżej 100 zł. Generalnie test bardzo dobry i pomocny dla tych, którzy chcieliby znać na bieżąco kilka parametrów podczas ładowania. Ja osobiście wrzucam ogniwa (różne) i czekam na zielone światełko "fully charged" 😉. Pozdrawiam serdecznie
Bardziej podchodziłem jak do ładowarki, która ma testować ogniwa pod kątem budowy pakietów. Jak ma tylko podładować ogniwa to robi to jak trzeba... do testowania dużych ilości wydaje mi się, że są lepsze ładowarki.
@@smart-diy Witam. Wiedomo, że czym droższy sprzęt tym powinien być lepszy ;), choć zdarzają się też i drogie buble 😁. Jak wspomniałem mam model VC4S ładuję i ogniwa 18650 jak również akumulatorki R3 Varty do młynków (sól, pieprz) aż 12 sztuk czyli 3 wsady po 4 i zajmuje to cerka 8h. Podobał mi się test LiitoKala Li600 👍ale jak na moje potrzeby zbyt zaawansowana i o wiele droższa 😉 ale dla profesjonalistów jak Pan 🤪 produkt godny polecenia. Super recenzja. Pozdrawiam serdecznie
@@smart-diy A w tej mojej VC4S przy najbliższej okazji sprawdzę czy potrafi naładować kombinerki 🤣 (dam znać), czy też poprawnie zadziała zabezpieczenie. Pozdrawiam serdecznie
Nie przetestowałem jej jeszcze, bo maiłem inne pilniejsze tematy na głowie ;) Co do samej ładowarki to 8'emka to są po prostu połączone dwie czwórki. Na pewno ma fajniejszy wyświetlacz, bo cyfrowy, a nie taki analogowy, który nic nie pokazuje. Ale tak jak mówię... nie przetestowałem jej jeszcze jakoś mocno.
@@smart-diy Dzięki za film, i ogólnie robisz dobrą robotę, kupiłem VC4sl i to dwie sztuki , mam trochę zdobycznych ogniw do sprawdzenia , Pozdrawiam Krzysztoff
cześć, jak wygląda u ciebie napięcie na ogniwach po zakończonym ładowaniu. Ładując najmniejszym dostępnym prądem 250mA na zdrowych ogniwach nie jestem w stanie przekroczyć 4,12V i nie wiem czy ta ładowarka "tak ma" czy po prostu coś nie tak jest z moim egzemplarzem.
@@smart-diy a mógłbyś mi doradzić jaka ładowarkę mam kupić do zwykłego domowego użytku żeby lądowała 18650 i 21700 bo teraz taka latarkę zamowilem. Co byś wziął? Bardzo mi zależy na twojej opinii dzięki i pozdrawiam
@@bunin123 Jeśli do użytku okazjonalnego to ISDT C4 Evo jest fajna. Ja jej najczęściej używam, jak coś muszę ad-hoc podładować, bo jest po prostu wygodna... tu masz test: ua-cam.com/video/oABUMQCduFs/v-deo.html
Witam, jestem kopletnym laikiem ale interesuje mnie temat ogniw oraz budowy pakietów, kupiłem już jakiś czas temu bardzo podobną ładowarkę XTRA VC4S , niestety instrukcja załączona do ładowarki jest dla mnie w ogóle nie zrozumiała, więc odłożyłem ją w kąt razem z ładowarką i dzisiaprzypadkiem trafiłem na ten filmik. Niestety za dużo mi nie pomógł. Czy ktoś może mi podesłać link z instrukcją oraz funkcjami powyzszej ładowarki.
A z czym konkretnie masz problem... czego nie potrafisz zrobić? Intuicyjność tej ładowarki faktycznie jest taka sobie.... ale funkcji to tam jakoś dużo nie ma.
Mam jeszcze pytanie odnośnie funkcji GRAD. Sprawdziłem stare akumulatorki AA Energizer o pojemności 2000mAh, kilka godzin wyświetlał się napis CHG, a później chyba było ładowanie, aż do momentu DONE na przemian ze zmierzoną pojemnością (ok. 1300-1500). Ale teraz mierzę akumulatorki AAA (dziady, z tanich lampek solarnych w kształcie chińskich domków za które dałem 8zł wraz z aku) i CHG miga przez kilka sekund, a potem pojawia się pojemność 0, 3 i 5mAh. Faktycznie są takie marne, że ładowarka wykrywa ich rozładowanie po kilku sekundach? Lampki faktycznie świecą tylko ok. 6 godzin.
@@smart-diy Po dłuższych oględzinach stwierdzam: ładowarka najpierw ładuje, następnie wykonuje pomiar podczas rozładowywania i znów ładuje. Akumulatorki szrot, w lampce działały ponieważ jest tam tylko jedna dioda, a przy większym obciążeniu zapewne siadłoby napięcie, stąd taki efekt. Przy innym akumulatorku, nie chciał on być ładowany, co sekundę miga próba ładowania. Kolejny akumulatorek jest w takim stanie, że ładowarka nie umie rozpoznać czy to nimh czy liion. Sprawdziłem też rezystancje wewnętrzne, wyszły cuda 400-950mOhm. Wszystko poleciało do utylizacji. Następnie wziąłem się za 18650. Mam 4 sztuki Sanyo z rozebranej baterii laptopowej, pojemność ok. 1600, rezystancja 40-50. Natomiast dwie sztuki wyjęte z lampki solarnej (100 led) wykazały 400-500mAh i 300-400mOhm. Szybko skumałem jej obsługę. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, ponieważ do tej pory ładowałem szroty i byłem zdziwiony dlaczego niektóre akumulatorki trzymały mi 2 dni, inne miesiąc, a i tak ostatecznie wszystko trzeba było ponownie wyjmować i doładowywać. Aku AAA zakupię z firmy Everactive, a 18650 spróbuję z rozebranych pakietów, są dostępne tanie Sanyo, testowane, z podaną faktyczną rezystancją wewn. Jak widzę te nówki sztuki marki Rakieta albo "megahiperpower" 10000mAh to "rynce opadajo" 😆
Jaką ładowarkę polecisz która pozwoli na niezależne działanie każdego kanału? Tak by na jednym mogło iść ładowanie , na drugim rozładowywanie , na trzecim ładowanie np. do stanu przechowywania? Głównie zależy mi na 18650 ale oczywiście chciałbym by wszelkie inne akumulatorki również obsługiwała. Możesz podać jakieś Twoje propozycje zarówno w wersji na 4 ogniwa jak i na 2 ? Pozdrawiam.
ładuje ale bardzo słabo nawet test pojemności są bardzo zanizone...tylko mam ta ładowarkę ale na nowszym firmware, mialem ten sam.model ale starsze firmware i było lepiej.
Niestety VC4SL sobie nie radzi. Dla ogniw NiMH - Czasami kończy ładowanie dużo za szybko. I to raczej nie wina egzemplarza, mam tej samej firm MC4S - ma tak samo, a nawet gorzej. Dla ogniw litowo-jonowych VC4SL problem trochę mniejszy ale też nie doładowuje do końca 4,2 - kończy na 4,13, 4.14. Kupiłem te ładowarki dlatego, że używałem starej VC2 Plus i ona jest bardzo dobra. Ale niestety na dwa akumulatorki. Potrzebowałem więcej. Teraz praktycznie - ładowałem dzisiaj a w zasadzie wczoraj 20 sztuk akumulatorów Li-Jon samsunga, ta każdy z akumulatorów musiałem doładowywać na starej VC2 Plus. Masakra. Jak można taki bubel wystawić do sprzedaży, zawiodłem się na XSTAR. MC4S zachowywało się nawet lepiej dla Li-Jon ale znacznie dłużej ładowała. Z kolei MC4S jest beznadziejna do NiMH. Po naładowaniu 3 baterii do dzwonka bezprzewodowego, (dziwnie szybko ładowała) to dzwonek chodził 3 dni, normalnie do 1,5 miesiąca. Czasami pomaga ponowne włożenie i uruchomienie ładowania raz jeszcze. Kupię VC2 Plus - ale nawet na allegro starych nie mogę znaleźć, a producent zakończył produkcję. 😁
Testowałem na ogniwach enelop i enelop pro NiMh i niestety nie radzi sobie. Jakieś głupoy wychodzą. Enelpo pro 2500mAh ładuje raz do 1800 raz do 1200 mimo wcześniejszego rozładowania w ładowarce everActiv 1000plus. To samo z małymi enelopami AAA 750mAh raz kończy przy 200mAh raz ponad 800mAh. Analogi tego nie odkryłem. Dobrze że mam od kilku lat everActiv 1000plus, jest tylko do NiMH i ma 4 prawdziwie niezależne kanały. Xtar vc4sl z poprawnym ładowaniem NiMh ma spore problemy.
cześć obejrzałem kilka twoich filmików i nabrałem odwagi aby cię zapytać odnośnie ładowarki liitokala 500 chciałbym zbudować parę pakietów ale bez wiedzy na temat pojemności poszczególnych ogniw nie ruszę z miejsca ,co byś mi zaproponował z góry dziękuję
@@smart-diy cześć ,dostałem ładowarkę mam ją już trzy dni przyszła dość szybko możliwe że z któregoś magazynu w Europie ,łatwa w obsłudze i na początku zweryfikowała mi parę ogniw które wydawały się spoko ale ostatecznie kosz do utylizacji ,sprawdzam pozostałe bo trochę czasu trzeba aby sprawdzić większą ilość, ogniwa mają oprócz różnej pojemności różną oporność i tu mam pytanie odnoście łączenia ich w pakiet czy jeśli po zbudowaniu baterii z ogniw które mają różną rezystancje a nie będą eksploatowane na granicy ich wydolności np w radiu budowlanym czy będzie to miało wpływ na ich równą pracę jeśli dobiorę je tylko pod względem pojemności ,myślę że jeśli prąd pobierany z poszczególnych ogniw będzie nie duży to być może rezystancja nie powinna mieć takiego znaczenia ,oczywiście mogę się mylić co o tym sądzisz bo w urządzeniach takich gdzie pobory prądu są duże to myślę że rezystancja i pojemność powinna być jak najbardziej zbliżona pozdrawiam
@@stanisawlis5018 Hej... generalnie to ta ładowarka liczy RW metodą DC, a więc nie opierałbym się jakoś mocno no jej pomiarach, bo w każdym teście dostaniesz inny wynik (jest na moim kanale filmik na ten temat). Ale zasadniczo tak - im większy prąd tym większe straty na rezystancji. Jak będzie leciał mały prąd to różnice nie powinny być na tyle duże, aby bms tego nie zbalansował.
@@smart-diy Ja mam S4+. Od litokalii różni się jak dla mnie mimo podobieństw, inaczej podchodzi do ładowania, inaczej się korzysta i ma funkcję powwr banku której litokala nie ma. Mimo podobieństw jak dla mnie są one zupełnie inne.
Tego x4 nie miałem nigdy, ale widzę, że to dość podobna ładowarka do tej vc4sl. Na minus na pewno niższe prądy i zasilanie przez micro usb... poza tym to zbliżone produkty i cena też bardzo podobna.
VC2 Plus XSTAR - ale już nie produkowana. Te nowe jak VC4SL i MC4S - są nic nie warte. Li - Jon nie doładowuje do 4,2 - zostawia tak 4,12 - 4,13V (Lepsza jest MC4S ale ładuje bardzo wolno). Ni-MH kończy ładowanie za szybko, szczególnie to dotyczy modelu MC4S - czasami pomaga ponowne włożenie akumulatorka. No ale jak chcę mieć pewność załadowania. Włożyłem takie akumulatorki do dzwonka i podziałał 3 dni, normalnie działa 1,5 miesiąca.
@@audis6m lii500 nigdy nie miałem, ale to bardzo popularna ładowarka... ma na pewno mniejsze prądy ładwania, ale jak nie potrzebujesz tego, to powinieneś być z niej zadowolony...
@@vovanvovanych7965 Jeśli w filmie nie odpowiedziałem na Twoje pytanie to już nie odpowiem - nie mam już tej ładowarki, bo wysłałem ją do widza, jako nagrodę w konkursie ;)
@@artpyt1793 Jest funkcja testowania pojemności ogniwa, lecz brak opcji samego rozładowania. Ładowarka ładuje, rozładowuje i potem ładuje by sprawdzić pojemność, tylko że w takim choćby Everactive NC1000 jak ustawiasz na testowanie to wybierasz max rozładowanie np. 250mA a będzie wtedy ładować 2x tyle co rozładowuje. W XTAR ustawisz 250mA to będzie na tym programie dawać cały czas 250mA. Lepiej kupić coś od Everactive lub Litokala.
@@Blazko381 tyle, że litokala 500-600 nie jest warta swojej ceny jak porównasz śmieszne różnice pomiędzy nimi a Xstar. Ustawianego progu rozładowania trochę brakuje ponieważ jedne ogniwa można rozładować do 3V, a inne do 2,7V lecz do tego mam inne testery pojemności z wymiennymi obciążeniami. Ta ładowarka prawidłowo prowadzi cykl ładowania i rozładowania dwukrotnie ponieważ tak powinno się to poprawnie robić w celu pomiaru. Przy pierwszym rozładowaniu mogła by iść pełnym obciążeniem bez pomiaru dla zaoszczędzenia czasu.
Tak - to jest bardzo podstawowa ładowarka i brakuje w niej wielu przydatnych funkcji. Jedyne co fajne to ta opcja storage... czego brakowało mi np. w liitokali.
You have interesting content but it seems you don't want to grow your channel because you have disabled CC translation. I would like to know what you're saying by enabling CC and letting google auto-translate but i cant.
Thanks. I didn't disabled cc translation - there is no automatic translation from polish to english ;( Or I don't know how to turn it on ;) So I have to create subtitles to the video manually so it mean that I have to watch my own videos... and it's not so easy ;) But thanks for your comment - I will try to add subtitles at least for my most watched films.
@@smart-diy @smart diy Well, about automatic translation it should be enabled by the viewers by choosing the language but i suggest ask a friend who knows about youtube settings because i don't know either, and maybe he can answer your question. I wanted to know what you're saying about VC4SL because I just purchased it a week ago and charged so far 8 AA rechargeable batteries for the headlight lamp and for my salt/pepper electric mill Mesko MS 4432. The VC4SL charger seems very versatile and can charge many battery formats which I love it but i found 2 downsides so far: 1. The charger current cant be changed once the charging has started. ( i guess is an automatic choose according to the internal resistance) but im fine with 500 mA charging current im not in rush to increase the current because this may shorten the battery lifespan. 2. If i put fully charged batteries for Cap testing it starts all over again to charge which is dangerous. So the Grading is the best solution to find out the capacity and get the battery fully charged. Oh and the USB cable is so short, its like 50-70 cm, people should be warned to buy another one if they dont have already a USB to USB-C cable. As for power source its working any power charger even if it doesnt supply 3A charging current. (QC3 protocol) But overall the charger has more advantages than disadvantages and it sells at a good price compared to the hyped Opus C3100 for example which is way more expensive. Oh and solve the CC problem and youll get a new subscriber.Many years ago i repaired TVs so im interested in electronics specially solar stuff for mini projects and i like reviews. Best regards from Romania
Testuję tą ładowarkę i zauważyłem że przy 4 ogniwach i prądzie 1A potrafi się resetować. Ekran gaśnie potem się zapala wszystko co możliwe na ekranie i zaczyna proces ładowania. Jeśli tak zrobi podczas testu np pod koniec to wszystko na marne. Zaczyna test od nowa. A test potrafi trwać z 10h albo i lepiej. Może zasilanie mam za słabe niby QC 3.0 3A max więc na 4 ogniwa nie starczy ale to powinna sobie zmniejszyć poziom wtedy na 0,5A zamiast jakieś resety robić. Może to coś z oprogramowaniem?
@@smart-diy Jednak zasilanie było minimalnie za mało wydajne. Po zastosowaniu ładowarki 20W 9V 2.1A zachowuje sie prawidłowo. 18W 9V 1.8A bylo ciut za mało!
Dobry materiał, fajna recenzja pozdrawiam Leszek...
Zabezpieczenie przed przegrzaniem działa przy rozładowywaniu ogniw. Można zadać prąd jakim ma być rozładowywane ogniwo.
Fajny test 👍 Tylko zabrakło jaką mają pojemność te szczypce 😂 Może dało by się zrobić jakiś magazyn energii 😉
No właśnie sam się zastanawiam... może to być przełom w magazynowaniu energii ;) Ogniwa Cr-V ;)
@@smart-diy Witam,
a to 'zwarcie szczypcami' to było takie na R=0,0 ?
Może jakiś drucik Cu byłby lepszy...
pzdr
@@Delomondo A tego nie wiem... były dość czyste to powinny przewodzić ;)
@@smart-diy Może nie byłoby od rzeczy sprawdzić porządnym zwarciem.
Ruchome cęgi, pewnie nasmarowane(?) to chyba nie jest dobry test 'zwarcia'.
Bo mówi Pan, że ładowarka nie zdała testu. Może to cęgi...
pzdr
@@Delomondo Możliwe... ;)
Mam taką ale na dwa ogniwa. Wg mnie ładuje bardzo dobrze
Zgadzam się... ta też ładuje spoko i generalnie jest fajnie wykonana - mi ten interfejs tylko przeszkadzał... bo przyzwyczaiłem się do innych ;)
Pierwsze co mnie odrzuca to zasilanie na USB. Na starcie to mówi, że max prąd będzie zależał od jakości portu USB i kabla.
Miałem dokładnie takie same odczucia... ale muszę przyznać, że po PD można puścić konkretne moce... no i jeśli używasz ładowarki sporadycznie to nawet wygodniej jak jest na usb-c... bo podpinasz gdziekolwiek.
Fajna recenzja. Mógłbyś dorzucić lepsze oświetlenie na stół gdy rozpakowujesz produkt? Dzięki
Postaram się ;)
Podobnie jak Pan nabyłem ładowarkę Xtar VC4SL. W czasie pomiarów oporności wewnętrznej próbując mierzyć to samo ogniwo po kolei we wszystkich czterech gniazdach otrzymywałem różne wyniki pomiarów ( rozrzut dochodził nawet do blisko 100%). Czy zauważył Pan to na swoim przyrządzie? Jak Pan to jest w stanie z interpretować? Wyniki pomiarów pojemności ogniwa również nie są zachwycające. Jak wiemy, te parametry są kluczowe w kompletowaniu złożonej baterii. Ciekawy jestem Pańskiego zdania na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.
Te ładowarki zasadniczo nie nadają się za bardzo do pomiaru rezystancji wewnętrznej, bo robią to metodą DC, co obarczone jest ogromny błędem spowodowanym poziomem naładowania, temperaturą itp. W tym filmie wyjaśniłem trochę więcej o co w tym wszystkim chodzi: ua-cam.com/video/GeuszWTGC7M/v-deo.html Ja do pomiaru RW korzystam z dedykowanego testera, który robi pomiar metodą AC przy częstotliwości 1kHz, tak jak jest to robione w fabrykach. Co do powtarzalności pomiarów pojemności, to też to sprawdzałem kiedyś - na innych ładowarkach co prawda... ale rozrzut był coś koło 8-10% o ile dobrze pamiętam - tutaj filmik na ten temat: ua-cam.com/video/_llfsJ2Mzh8/v-deo.html.
Podsumowując - nie są to idealne urządzenia, ale na czymś trzeba się opierać budując pakiety ;)
Maćku powiedz coś więcej o funkcji pomiaru pojemności tą ładowarką.
Mam ten model od kilku miesięcy i nie rozumiem tego jak on działa.
Po odpaleniu funkcji Grad. wpierw uruchamia się CHG po czym trwa rozładowywanie. Dalej to już nie kumam co ona robi po rozładowaniu 🤔
Po rozładowaniu masz już zmierzoną pojemność a ogniwo jest ładowane. Po naładowaniu zapali się zielona lampka że to koniec testu i będzie migać END na przemian ze zmierzoną pojemnością.
Po rozładowaniu ładuje ponownie ogniwo, aby nie zostawić Ci go w stanie rozładowanym - to standardowe zachowanie tego typu testerów.
A powiedz mi, jakie ogniwa 3,7V polecisz do lamp solarnych które mają ponad 100 diod i wytrzymują niskie temperatury zimą?
Generalnie w niskich temperaturach z li-ion będzie problem... bo nie powinny być ładowane poniżej zera ;/ Do takich zastosowań to najlepiej LTO... bo one nie mają problemu z pracą przy ujemnych temperaturach.
Witam na początek do testowania ogniw jaka Pana bym proponował ladowarke taka nie za droga ?
Chyba najlepiej mi się pracowało na tej: ua-cam.com/video/gRvpTEoy9_o/v-deo.html
Dziś kupiłem. O ile 18650 naładowany się ok, to aaa co dotknalem ich to wariowaly i zmieniały wartości. Jakieś pomysły lub rady?
Przyznam szczerze, że nie używam innych aku niż 18650... więc nawet nie testowałem za bardzo innych chemii ;/ Reklamacja moim zdaniem...
@@smart-diy Jest funkcja rozładowania? Jak ją włączyć? Ta instrukcja jak z google tłumacza jest :)
@@OjciecGamingPL Oj.. nie pamiętam już, bo rozlosowałem tą ładowarkę w konkursie i już jej nie mam. Na pewno jest funkcja store, która jest bardzo fajna, bo pozwala rozładować ogniwo do napięcia nominalnego. Sam discharge do minimum chyba nie ma.. jest tylko test.. czyli ładownaie->rozładowanie->ładowanie.
@@smart-diy ok. Dziękuję. Będę kombinował
Szkoda że nie dragon xtar vc4sl ! ta jest starszym typem, a Dragon ma specjalistyczne przewody do mierzenia rezystancji lub impedancji ogniw i do tego oddzielne gniazdo. Poproś dostawcę o dragona , bo nie wiadomo jaką metodą mierzy Rw, a przewody ma jak od impedancji no i ma gniazdo lipo 3s.
Ten dragon wygląda ciekawie i faktycznie patrząc na przewody wyglądają na pomiar czteroprzewodowy czyli AC. Podpytam, czy mogą mi to wysłać i zobaczymy ;)
@@smart-diy ...lepiej nie.. bo co zrobisz z ograniczoną xtar;). Dziwię się że nie podesłali ci najnowszego modelu, słabi handlowcy, a może zalegało im na półkach. W konfrontacji z innymi ładowarkami strzelili sobie w kolano, kto tam będzie wnikał czy xtar może być lepszy, to ty tu wykładzasz.
@@ryszardszulgo8839 To jest najnowszy model tylko ładowarki budżetowej. Nie każdy ma kasę i potrzeby aby kupować najwyższą serię. Czasem potrzeby są po prostu mniejsze... i budżet też. Tego dragona oni jakoś nie promują - nawet na polskiej stronie xtara widzę, że go nie ma. Może dlatego jej nie proponowali... a jak się zgłosili to poprosiłem o te, o które ja z kolei miałem pytania od użytkowników ;)
Czy ta ładowarka pamięta ostatnie ustawienie prądu ładowania po odłączeniu zasilania, czy domyślnie ładuje jakimś prądem?
Dla mnie USB-C to zaleta jak się ją traktuje do codziennego ładowania różnych ogniw. Gdy nie trzeba chowa się samo urządzenie, nie trzeba mieć dedykowanego zasilacza.
W ogóle polecam zakup dobrego zasilacza USB (ładowarki) z szybkim ładowaniem, może PD i kilkoma gniazdami. Wtedy można dłużej podłączyć taką ładowarkę, jakiś telefon i inne urządzenia.
Z tego co pamiętam, to nie zapamiętuje, ale nie mam już jej w domu i nie mam jak sprawdzić. Co do usb-c to faktycznie, jak używa się tego sporadycznie to jest wygodniejsze niż dedykowany zasilacz.
@@smart-diy dzięki za odpowiedź 👍
Fajny test. O i jest termowizja - wypas. Pozdro
Dzięki.
Mam model VC4S i jestem zadowolony jako zwykły użytkownik z tej ładowarki. Jeśli będzie Pan podchodził do testu takich ładowarek jako profesjonalista a nie zwykły użytkownik to chyba jeszcze takiej na świecie nie wyprodukowali, która zaspokoiłaby Pana widzimisię a jeśli takowa jest to nie kosztuje poniżej 100 zł.
Generalnie test bardzo dobry i pomocny dla tych, którzy chcieliby znać na bieżąco kilka parametrów podczas ładowania. Ja osobiście wrzucam ogniwa (różne) i czekam na zielone światełko "fully charged" 😉.
Pozdrawiam serdecznie
Bardziej podchodziłem jak do ładowarki, która ma testować ogniwa pod kątem budowy pakietów. Jak ma tylko podładować ogniwa to robi to jak trzeba... do testowania dużych ilości wydaje mi się, że są lepsze ładowarki.
@@smart-diy Witam. Wiedomo, że czym droższy sprzęt tym powinien być lepszy ;), choć zdarzają się też i drogie buble 😁. Jak wspomniałem mam model VC4S ładuję i ogniwa 18650 jak również akumulatorki R3 Varty do młynków (sól, pieprz) aż 12 sztuk czyli 3 wsady po 4 i zajmuje to cerka 8h.
Podobał mi się test LiitoKala Li600 👍ale jak na moje potrzeby zbyt zaawansowana i o wiele droższa 😉 ale dla profesjonalistów jak Pan 🤪 produkt godny polecenia. Super recenzja.
Pozdrawiam serdecznie
@@jace-ntus3064 Ja osobiście najbardziej lubię tą małą ISDT, którą też testowałem. Ma mega dużo funkcji, ale tylko 2 kanały ;(
@@smart-diy A w tej mojej VC4S przy najbliższej okazji sprawdzę czy potrafi naładować kombinerki 🤣 (dam znać), czy też poprawnie zadziała zabezpieczenie.
Pozdrawiam serdecznie
Cześć Maćku, a jak wypadła ładowarka 8 kanałowa , ma takie same funkcje ?
Chcę coś kupić i zastanawiam się czy VC4 czy VC4sl cz vc8.
Dzięki
Nie przetestowałem jej jeszcze, bo maiłem inne pilniejsze tematy na głowie ;) Co do samej ładowarki to 8'emka to są po prostu połączone dwie czwórki. Na pewno ma fajniejszy wyświetlacz, bo cyfrowy, a nie taki analogowy, który nic nie pokazuje. Ale tak jak mówię... nie przetestowałem jej jeszcze jakoś mocno.
@@smart-diy Dzięki za film, i ogólnie robisz dobrą robotę, kupiłem VC4sl i to dwie sztuki , mam trochę zdobycznych ogniw do sprawdzenia ,
Pozdrawiam Krzysztoff
👽👍
cześć, jak wygląda u ciebie napięcie na ogniwach po zakończonym ładowaniu. Ładując najmniejszym dostępnym prądem 250mA na zdrowych ogniwach nie jestem w stanie przekroczyć 4,12V i nie wiem czy ta ładowarka "tak ma" czy po prostu coś nie tak jest z moim egzemplarzem.
Sprawdzę dzisiaj i dam Ci znać - jakbym się nie odezwał to pisz... bo mogę po prostu zapomnieć.
@@smart-diy Elo nie odezwałeś się 😀😀
@@bunin123 Cześć... zapomniałem, że tą ładowarkę w jednym z poprzednich filmów przekazałem jako nagrodę w konkursie... więc nie pomoge niestety ;(
@@smart-diy a mógłbyś mi doradzić jaka ładowarkę mam kupić do zwykłego domowego użytku żeby lądowała 18650 i 21700 bo teraz taka latarkę zamowilem. Co byś wziął? Bardzo mi zależy na twojej opinii dzięki i pozdrawiam
@@bunin123 Jeśli do użytku okazjonalnego to ISDT C4 Evo jest fajna. Ja jej najczęściej używam, jak coś muszę ad-hoc podładować, bo jest po prostu wygodna... tu masz test: ua-cam.com/video/oABUMQCduFs/v-deo.html
Witam, jestem kopletnym laikiem ale interesuje mnie temat ogniw oraz budowy pakietów, kupiłem już jakiś czas temu bardzo podobną ładowarkę XTRA VC4S , niestety instrukcja załączona do ładowarki jest dla mnie w ogóle nie zrozumiała, więc odłożyłem ją w kąt razem z ładowarką i dzisiaprzypadkiem trafiłem na ten filmik. Niestety za dużo mi nie pomógł. Czy ktoś może mi podesłać link z instrukcją oraz funkcjami powyzszej ładowarki.
A z czym konkretnie masz problem... czego nie potrafisz zrobić? Intuicyjność tej ładowarki faktycznie jest taka sobie.... ale funkcji to tam jakoś dużo nie ma.
Mam jeszcze pytanie odnośnie funkcji GRAD. Sprawdziłem stare akumulatorki AA Energizer o pojemności 2000mAh, kilka godzin wyświetlał się napis CHG, a później chyba było ładowanie, aż do momentu DONE na przemian ze zmierzoną pojemnością (ok. 1300-1500).
Ale teraz mierzę akumulatorki AAA (dziady, z tanich lampek solarnych w kształcie chińskich domków za które dałem 8zł wraz z aku) i CHG miga przez kilka sekund, a potem pojawia się pojemność 0, 3 i 5mAh. Faktycznie są takie marne, że ładowarka wykrywa ich rozładowanie po kilku sekundach? Lampki faktycznie świecą tylko ok. 6 godzin.
A czy ładowarka w ogóle rozpoznaje poprawnie chemię tych akumulatorków? I czy to w ogóle są akumulatorki, czy zwykłe baterie?
@@smart-diy Po dłuższych oględzinach stwierdzam: ładowarka najpierw ładuje, następnie wykonuje pomiar podczas rozładowywania i znów ładuje.
Akumulatorki szrot, w lampce działały ponieważ jest tam tylko jedna dioda, a przy większym obciążeniu zapewne siadłoby napięcie, stąd taki efekt. Przy innym akumulatorku, nie chciał on być ładowany, co sekundę miga próba ładowania. Kolejny akumulatorek jest w takim stanie, że ładowarka nie umie rozpoznać czy to nimh czy liion. Sprawdziłem też rezystancje wewnętrzne, wyszły cuda 400-950mOhm.
Wszystko poleciało do utylizacji.
Następnie wziąłem się za 18650. Mam 4 sztuki Sanyo z rozebranej baterii laptopowej, pojemność ok. 1600, rezystancja 40-50. Natomiast dwie sztuki wyjęte z lampki solarnej (100 led) wykazały 400-500mAh i 300-400mOhm.
Szybko skumałem jej obsługę. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, ponieważ do tej pory ładowałem szroty i byłem zdziwiony dlaczego niektóre akumulatorki trzymały mi 2 dni, inne miesiąc, a i tak ostatecznie wszystko trzeba było ponownie wyjmować i doładowywać.
Aku AAA zakupię z firmy Everactive, a 18650 spróbuję z rozebranych pakietów, są dostępne tanie Sanyo, testowane, z podaną faktyczną rezystancją wewn.
Jak widzę te nówki sztuki marki Rakieta albo "megahiperpower" 10000mAh to "rynce opadajo" 😆
Jaką ładowarkę polecisz która pozwoli na niezależne działanie każdego kanału? Tak by na jednym mogło iść ładowanie , na drugim rozładowywanie , na trzecim ładowanie np. do stanu przechowywania? Głównie zależy mi na 18650 ale oczywiście chciałbym by wszelkie inne akumulatorki również obsługiwała. Możesz podać jakieś Twoje propozycje zarówno w wersji na 4 ogniwa jak i na 2 ?
Pozdrawiam.
Zobacz moje pozostałe testy ładowarek... chyba najkorzystniej cenowo wychodzi liitokala lii-600, a najbardziej lubię tą małą isdt c4 evo ;)
Testowałeś jak ładowarka radzi sobie z ładowaniem NiMH?
Tak... ładuje... ale jakiś głębszych testów nie robiłem, bo nie używam praktycznie wcale takich ogniw.
ładuje ale bardzo słabo nawet test pojemności są bardzo zanizone...tylko mam ta ładowarkę ale na nowszym firmware, mialem ten sam.model ale starsze firmware i było lepiej.
Niestety VC4SL sobie nie radzi.
Dla ogniw NiMH - Czasami kończy ładowanie dużo za szybko. I to raczej nie wina egzemplarza, mam tej samej firm MC4S - ma tak samo, a nawet gorzej.
Dla ogniw litowo-jonowych VC4SL problem trochę mniejszy ale też nie doładowuje do końca 4,2 - kończy na 4,13, 4.14.
Kupiłem te ładowarki dlatego, że używałem starej VC2 Plus i ona jest bardzo dobra. Ale niestety na dwa akumulatorki. Potrzebowałem więcej.
Teraz praktycznie - ładowałem dzisiaj a w zasadzie wczoraj 20 sztuk akumulatorów Li-Jon samsunga, ta każdy z akumulatorów musiałem doładowywać na starej VC2 Plus. Masakra.
Jak można taki bubel wystawić do sprzedaży, zawiodłem się na XSTAR.
MC4S zachowywało się nawet lepiej dla Li-Jon ale znacznie dłużej ładowała.
Z kolei MC4S jest beznadziejna do NiMH. Po naładowaniu 3 baterii do dzwonka bezprzewodowego, (dziwnie szybko ładowała) to dzwonek chodził 3 dni, normalnie do 1,5 miesiąca.
Czasami pomaga ponowne włożenie i uruchomienie ładowania raz jeszcze.
Kupię VC2 Plus - ale nawet na allegro starych nie mogę znaleźć, a producent zakończył produkcję. 😁
@@psdom100 Dzięki za dobry merytoryczny komentarz... ja przyznam szczerze, że za dużo nie popracowałem na tej ładowarce, bo głównie używam liitokali.
Testowałem na ogniwach enelop i enelop pro NiMh i niestety nie radzi sobie. Jakieś głupoy wychodzą. Enelpo pro 2500mAh ładuje raz do 1800 raz do 1200 mimo wcześniejszego rozładowania w ładowarce everActiv 1000plus. To samo z małymi enelopami AAA 750mAh raz kończy przy 200mAh raz ponad 800mAh. Analogi tego nie odkryłem. Dobrze że mam od kilku lat everActiv 1000plus, jest tylko do NiMH i ma 4 prawdziwie niezależne kanały. Xtar vc4sl z poprawnym ładowaniem NiMh ma spore problemy.
Witam czym się różni VC4SL OD VC4?
Tu znajdziesz dokładne porównanie tych modeli: www.xtar.cc/news/Product-Comparison-For-XTAR-VC4,-VC4S,-VC4L,-VC4H,-VC4SL-209.html
A co z funkcjami GRAD i store? Bo czytając instrukcje ciężko o konkrety.
Tzn? Grad to test baterii, a store to ładowanie/rozładowanie do 3,7V w celu przechowywania.
@@smart-diy robiąc test wg mnie warto wspomnieć o tych funkcjach i tylko tyle chciałem ;)
@@Ppablo2204 Wydaje mi się, że o store wspominałem w podsumowaniu.. ale dzięki za uwagę ;)
Jaka ładowarkę polecasz do 100~150 zł?
W takiej cenie to chyba najlepiej wypada Liitokala Lii-500, ale nigdy jej nie miałem, więc to opinia oparta na innych opiniach, które czytałem ;)
cześć obejrzałem kilka twoich filmików i nabrałem odwagi aby cię zapytać odnośnie ładowarki liitokala 500 chciałbym zbudować parę pakietów ale bez wiedzy na temat pojemności poszczególnych ogniw nie ruszę z miejsca ,co byś mi zaproponował z góry dziękuję
Lii-500 jest spoko... dużo ludzi ją ma i sobie chwali, więc powinieneś być zadowolony.
@@smart-diy
dziękuję za podpowiedź, ugruntowałeś mnie co do wyboru zamawiam Lii-500 jak dostanę i potestuję dam znać dzięki i pozdrawiam
@@smart-diy cześć ,dostałem ładowarkę mam ją już trzy dni przyszła dość szybko możliwe że z któregoś magazynu w Europie ,łatwa w obsłudze i na początku zweryfikowała mi parę ogniw które wydawały się spoko ale ostatecznie kosz do utylizacji ,sprawdzam pozostałe bo trochę czasu trzeba aby sprawdzić większą ilość, ogniwa mają oprócz różnej pojemności różną oporność i tu mam pytanie odnoście łączenia ich w pakiet czy jeśli po zbudowaniu baterii z ogniw które mają różną rezystancje a nie będą eksploatowane na granicy ich wydolności np w radiu budowlanym czy będzie to miało wpływ na ich równą pracę jeśli dobiorę je tylko pod względem pojemności ,myślę że jeśli prąd pobierany z poszczególnych ogniw będzie nie duży to być może rezystancja nie powinna mieć takiego znaczenia ,oczywiście mogę się mylić co o tym sądzisz bo w urządzeniach takich gdzie pobory prądu są duże to myślę że rezystancja i pojemność powinna być jak najbardziej zbliżona pozdrawiam
@@stanisawlis5018 Hej... generalnie to ta ładowarka liczy RW metodą DC, a więc nie opierałbym się jakoś mocno no jej pomiarach, bo w każdym teście dostaniesz inny wynik (jest na moim kanale filmik na ten temat). Ale zasadniczo tak - im większy prąd tym większe straty na rezystancji. Jak będzie leciał mały prąd to różnice nie powinny być na tyle duże, aby bms tego nie zbalansował.
Jeślibyś testował dragona , to zobacz jak to rozkminił Czech TO220
Spoko.. dzięki za hinta ;)
@@smart-diy Vapcell S+ (4x3A), rusjanin słabo pokazał impedancję porównawczą na 18650 i innych Aku, polskiego YT nie ma.
@@ryszardszulgo8839 Dzięki.. wygląda interesująco. Podobna do lii-600.
@@smart-diy Ja mam S4+. Od litokalii różni się jak dla mnie mimo podobieństw, inaczej podchodzi do ładowania, inaczej się korzysta i ma funkcję powwr banku której litokala nie ma. Mimo podobieństw jak dla mnie są one zupełnie inne.
Nie ma zasilacza ? :) To nie jest ładowarka, tylko plastikowa obudowa na akumulatorki :).
No takie czasy... że nawet z nowym telefonem nie ma zasilacza... ;(
Ktoś poleci ładowarkę najlepiej do 4, ale mogą być też 2 ogniwa. Do 100zł? XTAR X4 będzie ok czy ta z filmiku?
Tego x4 nie miałem nigdy, ale widzę, że to dość podobna ładowarka do tej vc4sl. Na minus na pewno niższe prądy i zasilanie przez micro usb... poza tym to zbliżone produkty i cena też bardzo podobna.
@@smart-diy Z tego co się zorientowałem ta X4 ma ładowanie sieciowe dołączonym kablem w zestawie
VC2 Plus XSTAR - ale już nie produkowana. Te nowe jak VC4SL i MC4S - są nic nie warte.
Li - Jon nie doładowuje do 4,2 - zostawia tak 4,12 - 4,13V (Lepsza jest MC4S ale ładuje bardzo wolno).
Ni-MH kończy ładowanie za szybko, szczególnie to dotyczy modelu MC4S - czasami pomaga ponowne włożenie akumulatorka. No ale jak chcę mieć pewność załadowania. Włożyłem takie akumulatorki do dzwonka i podziałał 3 dni, normalnie działa 1,5 miesiąca.
3👍Pozdrawiam💻👌🔌👌
If you turn off the CC function for the video, there will be more views due to translation into other languages. Thank you !
Hey... I think that there is no auto translation from polish ;( I have to add it manually and I do that from time to time ;)
Czyli nadal lepiej kupić Liitokala
Ma większe możliwości, ale też dwa razy wyższą cenę... zależy czego potrzebujesz...
@@smart-diy Ogólnie to chyba lii 500 wypada lepiej jeżeli chcemy sprawdzić kondycję baterii a kosztuje tyle samo lii 600 faktycznie cena 2x droższa .
@@audis6m lii500 nigdy nie miałem, ale to bardzo popularna ładowarka... ma na pewno mniejsze prądy ładwania, ale jak nie potrzebujesz tego, to powinieneś być z niej zadowolony...
Jaki prąd rozładowuje akumulator w trybie GRAG?
Zabij mnie ale nie wiem co to jest tryb GRAG.... rozwiń proszę ten skrót ;)
@@smart-diy Sorry, Grad czyli Test.
@@vovanvovanych7965 Jeśli w filmie nie odpowiedziałem na Twoje pytanie to już nie odpowiem - nie mam już tej ładowarki, bo wysłałem ją do widza, jako nagrodę w konkursie ;)
@@smart-diy Szkoda! Spróbuje sam zamierzyć.
W okolicy 300mA wychodzi patrząc na czas rozładowania i Ah uzyskane w tym czasie.
Mam i nie polecam. Brak opcji rozładowania, formowania ogniwa, niezależnego ładowania ogniw, kabel oryginalny z opakowania nie spełnia norm QC3.0.
Jak to nie ma opcji rozładowania ogniwa jak jest w celu sprawdzenia pojemności ?
@@artpyt1793 Jest funkcja testowania pojemności ogniwa, lecz brak opcji samego rozładowania. Ładowarka ładuje, rozładowuje i potem ładuje by sprawdzić pojemność, tylko że w takim choćby Everactive NC1000 jak ustawiasz na testowanie to wybierasz max rozładowanie np. 250mA a będzie wtedy ładować 2x tyle co rozładowuje. W XTAR ustawisz 250mA to będzie na tym programie dawać cały czas 250mA. Lepiej kupić coś od Everactive lub Litokala.
@@Blazko381 tyle, że litokala 500-600 nie jest warta swojej ceny jak porównasz śmieszne różnice pomiędzy nimi a Xstar.
Ustawianego progu rozładowania trochę brakuje ponieważ jedne ogniwa można rozładować do 3V, a inne do 2,7V lecz do tego mam inne testery pojemności z wymiennymi obciążeniami. Ta ładowarka prawidłowo prowadzi cykl ładowania i rozładowania dwukrotnie ponieważ tak powinno się to poprawnie robić w celu pomiaru. Przy pierwszym rozładowaniu mogła by iść pełnym obciążeniem bez pomiaru dla zaoszczędzenia czasu.
Tak - to jest bardzo podstawowa ładowarka i brakuje w niej wielu przydatnych funkcji. Jedyne co fajne to ta opcja storage... czego brakowało mi np. w liitokali.
You have interesting content but it seems you don't want to grow your channel because you have disabled CC translation.
I would like to know what you're saying by enabling CC and letting google auto-translate but i cant.
Thanks. I didn't disabled cc translation - there is no automatic translation from polish to english ;( Or I don't know how to turn it on ;) So I have to create subtitles to the video manually so it mean that I have to watch my own videos... and it's not so easy ;) But thanks for your comment - I will try to add subtitles at least for my most watched films.
@@smart-diy @smart diy Well, about automatic translation it should be enabled by the viewers by choosing the language but i suggest ask a friend who knows about youtube settings because i don't know either, and maybe he can answer your question. I wanted to know what you're saying about VC4SL because I just purchased it a week ago and charged so far 8 AA rechargeable batteries for the headlight lamp and for my salt/pepper electric mill Mesko MS 4432.
The VC4SL charger seems very versatile and can charge many battery formats which I love it but i found 2 downsides so far:
1. The charger current cant be changed once the charging has started. ( i guess is an automatic choose according to the internal resistance) but im fine with 500 mA charging current im not in rush to increase the current because this may shorten the battery lifespan.
2. If i put fully charged batteries for Cap testing it starts all over again to charge which is dangerous. So the Grading is the best solution to find out the capacity and get the battery fully charged.
Oh and the USB cable is so short, its like 50-70 cm, people should be warned to buy another one if they dont have already a USB to USB-C cable. As for power source its working any power charger even if it doesnt supply 3A charging current. (QC3 protocol)
But overall the charger has more advantages than disadvantages and it sells at a good price compared to the hyped Opus C3100 for example which is way more expensive. Oh and solve the CC problem and youll get a new subscriber.Many years ago i repaired TVs so im interested in electronics specially solar stuff for mini projects and i like reviews. Best regards from Romania
Testuję tą ładowarkę i zauważyłem że przy 4 ogniwach i prądzie 1A potrafi się resetować. Ekran gaśnie potem się zapala wszystko co możliwe na ekranie i zaczyna proces ładowania. Jeśli tak zrobi podczas testu np pod koniec to wszystko na marne. Zaczyna test od nowa. A test potrafi trwać z 10h albo i lepiej. Może zasilanie mam za słabe niby QC 3.0 3A max więc na 4 ogniwa nie starczy ale to powinna sobie zmniejszyć poziom wtedy na 0,5A zamiast jakieś resety robić. Może to coś z oprogramowaniem?
Ja bym reklamował na Twoim miejscu... wygląda na jakąś wadę.
@@smart-diy Przetestuję jeszcze na innym zasilaniu, mocniejszym i słabszym i sprawdzę zachowanie. Jak coś to zwrot.
@@smart-diy Jednak zasilanie było minimalnie za mało wydajne. Po zastosowaniu ładowarki 20W 9V 2.1A zachowuje sie prawidłowo. 18W 9V 1.8A bylo ciut za mało!
Juz 160zl kosztuje
inflacja ;/
@@smart-diy masakra
Właśnie kupiłem za 84zł.
Ja obecnie za 107,95 zł