Уряд - поганий інвестор і завжди ним був | Ціна держави

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 жов 2017
  • Чому приватні інвестиції працюють краще за державні? Економічне зростання з'являється тоді, коли приватні підприємці ризикують власними грішми, а не тоді, коли політики ризикують коштами платників податків.
    Нове просвітницьке відео від "Ціни держави" розповідає про те, чому державні інвестиції - зло.
    Підписуйтесь на найкращий економічний канал - bit.ly/3o9wha8
    Підтримайте поширення відео своїми пожертвами - / costua
    Підписуйтесь на Телеграм-канал "Ціни держави" t.me/costukraine​
    Шукайте нас у ТікТок - / costukraine
    #податки #економіка #Україна

КОМЕНТАРІ • 27

  • @BroyakAndrii07
    @BroyakAndrii07 4 роки тому +8

    історія нам показує що більшість людей до Індустріалізації і урбанізації працювали самі на себе і зі своїми грошми. Мотивація при роботі на самого себе більша ніж на когось !

  • @user-rm8lv8tc6t
    @user-rm8lv8tc6t 4 місяці тому

    Тримаємось

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 2 роки тому +3

    Цікаві історії, та добре пояснення, дякую
    Такі відео сприяють освіченості населення, та зменшенню його довіри до популістів

  • @SemenBereziuk
    @SemenBereziuk 2 роки тому +3

    неймовірна історія. один в полі воїн

  • @LanyDay
    @LanyDay Рік тому +2

    Дуже полюбив цей канал.
    P.S. у коментарях під кожним відео ціла купа невігласів з 3-ма класами освіти)

    • @costua
      @costua  Рік тому +2

      На жаль, так і є ))) От топу і робимо відео, щоб менше було невігласів

  • @user-vm7io7kf2c
    @user-vm7io7kf2c 9 місяців тому +1

    А ну тобто історик підтримує монархізм, як систему устрою. Приватна ініціатива - найкраще що може бути. Вона в рази ефективніша, ніж колективний метод. Має більш чітку і зрозумілу мотивацію та вкладає кошти які належать їй, а не ефемерним народним масам. Класний підхід, мені подобається.

    • @costua
      @costua  9 місяців тому

      монархізм? ))) дуже смішно

    • @user-vm7io7kf2c
      @user-vm7io7kf2c 9 місяців тому +1

      @@costua ну тобто машини якісніше всього може зробити лише приватна компанія, виплавити метал - приватна. Колгоспи, як система нікчемна, а приватне господарство - сила. Ну як би, треба масштабувати. Приватне господарство ефективніше ніж колективне. Держава та ж компанія, якщо відкинути брєдові ідеї про "національну державу", "соціалістичну республіку". Держава просто юриздикція. Її відмінність в тому, що вона просто надає ексклюзивні послуги - військові, правоохороні, правозахисні і тому подібне. Якщо приватизовуємо шахти, заводи, школи і лікарні, бо так ефективніше, то може й державу приватизувати. Теж ефективність в гору виросте, як і у приватизованих заводів, шахт, шкіл і лікарень

  • @andrius0777
    @andrius0777 Рік тому

    .
    👍
    👍👍
    👍👍👍

  • @Andrii_Prylutskyi
    @Andrii_Prylutskyi 8 місяців тому +1

    Тут не про приватні інвестиції насправді, а про меритократію. Виборюють перемогу не інвестиції, а здібності відповідних людей.

    • @costua
      @costua  8 місяців тому

      дивне трактування. А чому не про інвестиції?

  • @ValentynSolomko
    @ValentynSolomko 2 роки тому +1

    +++

  • @user-bi9wy3tg9u
    @user-bi9wy3tg9u 6 років тому +1

    Можна подумати якби Ленглі вклав свої гроші, а не урядові, то він не зробив би теж саме - через катапульту. Скільки до братів Райт зазнали невдачі і загинули мрійників про небо, які вкладали власні гроші? Отож-бо й воно! Дизлайк!

    • @udavster
      @udavster 6 років тому +9

      И в итоге пострадал кто-то из плательщиков налогов от действий этих мечтателей? Вот вам и обьяснение

    • @YevhenShulha
      @YevhenShulha 6 років тому +16

      В тому ж і суть, щоб кожен вкладав гроші лише в те, в що вірить. Оскільки в чиновника гроші чужі, він і вкладати їх буде не так ощадливо якби це були власні. Вихід один --- заборонити чиновнику вкладати чужі гроші будь-куди.

    • @arkkimob6941
      @arkkimob6941 6 років тому +3

      Євген Шульга Точніше - не давати чиновнику жодних грошей, крім тих, які він заробив власною працею.

    • @user-bi9wy3tg9u
      @user-bi9wy3tg9u 6 років тому +2

      Євген Шульга
      Мова у цьому пропагандиському роліку про ефективність державних і приватних грошей. На користь останніх наводиться 2 приклади: побудова великого об'єкту інфраструктури і винахід. Так ось, при тоталітарній системі влади, такої яка була в нацистській Німеччині, якість залізної дороги не поступалася кращому прикладу наведеному у роліку, а можливо й перевищувала його. Пояснення просте:залізна дорога для Німеччини - військовий об'єкт, мотив держави - Велика Германія, панування Європою чи світом взагалі.В ракетобудівництві і в будівництві реактивних літаків - першість була у тоталітарної Німеччини. Ще непогано робив ракети тоталітарний Радянський Союз. Тепер стосовно винаходів і наукових досягнень. У пропагандиському роліці, аби нав'язати власну точку зору, використане співпадіння: невдача уряду США в підтримці ідеї Ленглі, після якої в газетах писали про неможливість людини взагалі полетіти і успіх братів Райт, що через 9 днів після публікацій полетіли.У переважної більшості глядачів, схильних до маніпулювання, складеться враження, що саме приватні гроші Райт привели до успіху і на це їм знадобилося всього 9 днів. У роліці свідомо ("мільйон років" виділено великими жирними буквами) не враховано характер приватної преси - для кращого продажу газет потрібні жарені заголовки і розбиття на друзки мрії про повітроплавання, цей самий мільйон років, - саме те, що потрібно видавцям.Також і те, що чиновники погані, бо виправдовуються. Виправдовуються чиновники не тому що погані, а тому що звітувати - це їх обов'язок.Насправді в успіху братів Райт таке пояснення: загальний рівень інженерної культури людства. Успіху без невдалих спроб не буває. Тільки після врахування чужих і власних помилок, використання чужих ідей, нових матеріалів комусь щастить натрапити на правильний шлях.
      Також стимулом винаходів і наукових досягнень далеко не завжди є гроші. Григорій Перельман, дійшовши до успіху в математиці , відмовився від премії в 1 млн дол., мотивуючи це також і тим, що у розв'язанні проблеми не тільки його заслуга, а й заслуга попередників та і гроші, судячи зі способу його життя, йому просто не потрібні. Людина живе математикою, як хтось захоплюється повітроплаванням, а хтось рибалкою.Політики теж бувають зовсім різними - від нездар і пройдисвітів до тих, хто володіє політикою на рівні мистецтва. Світ значно складніший чим це нав'язується в роліці.

    • @YevhenShulha
      @YevhenShulha 6 років тому +7

      В ролику не ставиться під сумнів здатність урядів втілювати масштабні проекти (зброя, залізниці) -- але пояснюється, що з погляду витрат суспільства приватні витрати більш ефективні, тобто в суспільства залишаються сили і кошти на побудову ще чогось, крім зброї та залізниці.

  • @user-tr3oo3ku9y
    @user-tr3oo3ku9y 5 років тому

    Пропаганда частного " честного" бизнеса. Неужели нету примеров успешного гос финансирования?
    Нокию 17 лет накачивали гос. деньгами , пока из нее не вышло что-то толковое.
    Во Франции после 2-й мировой много было гос предприятий и работали и приносили доходы, пока коммунистов не выдворили из власти.

    • @costua
      @costua  5 років тому +15

      І де зараз Нокія? 17 років з фінів збирали податки лише для того, щоб їм зараз було про що з гордістю згадувати. Якби ці податки залишили фінам, їм, звичайно, не було би чим пишатися, але кожен би їздив на новішій машині чи помандрував світом, чи купив просторішу квартиру.

    • @user-yy9ov2jc2n
      @user-yy9ov2jc2n 2 роки тому +7

      Якраз в тих країнах, в яких комуняк викидають на смітник історії, - швидше відбувається економічне зростання

    • @alexshev8103
      @alexshev8103 2 роки тому +1

      конечно, есть. Интернет. GPS и почти все прорывные технологии. Ролик - грубая подтасовка. И дело не в коммунистах, а в правительствах в условиях капитализма. Государство как предприниматель.