Co w BWP Borsuk nie jest z Polski

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 вер 2024
  • Nadal zdecydowanie mniej niż w przypadku pojazdów kupionych zza granicy.
    daj Suba, Polec, Oceń, Skomentuj
    Możesz mnie wspierać: buycoffee.to/m...

КОМЕНТАРІ • 22

  • @smokwawelski2651
    @smokwawelski2651 3 дні тому

    Bardzo dobry materiał. Pozdrawiam

  • @mariuszformella698
    @mariuszformella698 20 днів тому +1

    Wszystko jest możliwe o ile DONEK pozwoli

  • @Mjak-yd3og
    @Mjak-yd3og 20 днів тому +7

    MTU jest tak samo brytyjskie, jak Opel był amerykański (a teraz jest francuski). Właścicielem Firmy Opel Automobile GmbH przez kilkadziesiąt lat był General Motors. Ale prawie wszystko w Oplu było niemieckie. Tak samo jest z MTU. Czy się to komuś podoba czy nie, MTU to silnik niemiecki.

    • @Beneficiis
      @Beneficiis 20 днів тому +5

      Tyle że to jest ... hipokryzja trochę.
      Bo jak jest Polska firma z zagranicznym właścicielem, typu PZL Mielec, Świdnik... to od razu jest płacz że to nie są Polskie firmy.
      MTU ma właściciela w UK, czy ktoś chce czy nie. I to brytole teraz mają de facto kontrolę nad własnością intelektualną, jak im się niemcy zaczną za bardzo rzucać to mogą tę produkcję z NIemiec po prostu zabrarć. MTU to dla nich po prostu marka. Jak dla Unilever'a Amino.

    • @Fu11SpectrumWarrior
      @Fu11SpectrumWarrior 19 днів тому

      A mini brytyjskie?

    • @Mjak-yd3og
      @Mjak-yd3og 19 днів тому

      @@Fu11SpectrumWarrior Z Mini jest inna sprawa, bo oprócz własności, technologia też jest niemiecka. Brytyjskie są dawne tradycje i wspomnienia.

    • @Mjak-yd3og
      @Mjak-yd3og 19 днів тому

      @@Beneficiis Znając Niemców i powiązania niemieckich uczelni technicznych z przemysłem, to sprzedając udziały brytyjskiemu funduszowi odpowiednio zabezpieczyli swoją myśl techniczną, prawa intelektualne, patenty. Bez Niemców i poza Niemcami MTU to nie będzie MTU i Brytole o tym wiedzą i nigdzie firmy nie przeniosą.

    • @Fu11SpectrumWarrior
      @Fu11SpectrumWarrior 19 днів тому

      @@Mjak-yd3og Dlaczego Niemcy sprzedali MTU? Problemy finansowe,.tak? Czy Brytyjczycy nie będą szukali oszczędności? A Opel był amerykański jeszcze przed WW II

  • @stanislav7940
    @stanislav7940 16 днів тому

    Dlatego "lepiej" że MTU jest brytyjskie a nie niemieckie?

  • @ajuc005
    @ajuc005 20 днів тому +6

    Ta opracujemy własny silnik. Ruscy od 2 WŚ jadą na modyfikacji silnika z T-34 (wzorowanego na amerykańskim) a do T-14 próbowali wrzucić modyfikację z niemieckiego Tigera (i polegli na tym), a my przy wydatkach rzędu 5% ich zrobimy własny bo tacy jesteśmy zajebiści :)
    Koreańczycy z prawdziwym przemysłem zbrojeniowym i motoryzacyjnym męczyil się z silnikami dekadami i kupowali od Niemców. A my zrobimy raz dwa od zera :) Znowu wiara w cuda.

    • @user-zz5hh5rd9v
      @user-zz5hh5rd9v 20 днів тому +1

      Słyszymy to od dawna, że nic się nie da. Zmień śpiewkę bo nudna i absurdalna. Koreańczycy nie mięli "prawdziwego" przemysłu zbrojeniowego gdy zaczynali, Turcy nic nie mięli. Jak się od czegoś nie zacznie to samo się nie zrobi z niczego, potrzebna jest długofalowa wizja rozwoju. Od takiego biadolenia nic nie ma i nic się nie zrobi. Potem gdy już ktoś przedrze się przez mur "nic się nie da zrobić" i jakiś projekt idzie do przodu, to tacy jak Ty dalej biadolą, że usterki, wady projektowe i trzeba się przedzierać przez następny mur, czyli doskonalenie projektu, gdy wielu by chciało cały projekt uwalić

    • @ajuc005
      @ajuc005 20 днів тому +1

      @@user-zz5hh5rd9v wszystko się da, tylko to zajmie nam +- tyle samo kasy i czasu co innym. Chcesz teraz 30 lat wydawać setki milionów rocznie na rozwój silnika do Borsuków? Ok - ale wtedy nie wydasz na coś innego. Trzeba sobie wybrać w czym chcemy się specjalizować.

    • @patrykb_
      @patrykb_ 20 днів тому +2

      Silnik T-14 nie ma nic wspólnego z silnikiem Tygrysa.
      Silnik T-14 to konstrukcja opierającą się na eksperymentalnym silniku zaprojektowanym od zera jeszcze za sowieta.

    • @arekrudrac
      @arekrudrac 19 днів тому

      Pokaż wzór czy model amerykańskiego silnika , z którego wywodzi się silnik W-2.. Przed tym dieslem na czołgach z rodziny BT były montowane amerykańske silniki lotnicze Liberty L-12. . OXniej montowano w tych wozach licencyjną wersję tego silnika pod nazwą M5 zastępując je nowocześniejszymi silnikami M17 będące licencyjną wersją silnika lotniczego BMW VI. Analogicznie silnik Kawasaki Ha-9 to też analogiczny silnik jak M17. To raczej BMW VI wywierał największy wpływ na późniejsze konstrukcje sowieckich silników widlastych. w tym wysokoprężnych AN-1 ,ACZ-30,M40 czy morskich ich wersji np. późniejszych M400,M401 czy M50.. Różnice zewnętrzne w konstrukcji i w budowie są znaczące i nie można mówić , że są to analogiczne konstrukcje mają jednak wiele wspólnych wewnętrznych podobnych rozwiązań co wskazuje na czerpanie wzorców jednak to jest normalna praktyka w budowie maszyn, że czerpie się wiele podobnych rozwiązań z wcześniej produkowanych modeli. Jak się przyglądać zewnętrznie silnikom ACZ-30 i silnikom z rodziny W2 początkowych wersji to tam są są widoczne podobieństwa zewnętrzne. Jednak trzeba głębiej sięgać aby rozstrzygać o podobieństwach czy różnicach obu rodzin silników sowieckich diesli.

  • @kornelg8584
    @kornelg8584 20 днів тому

    Transmisja telewizyjna?