Montovaná dřevěná fasáda s odvětrávaným obkladem

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 кві 2017
  • Většinu fasád rodinných domů v České republice chrání a izoluje plášť z kontaktních zateplovacích systémů tzv. ETICS. Stále více se však konečně objevují fasády, které jsou pro dřevostavby vhodnější…
    www.profisportal.cz/pripadove-...

КОМЕНТАРІ • 20

  • @romeomike20
    @romeomike20 9 місяців тому +1

    Fantastické prevedenie práce!

  • @ondrejheryan8780
    @ondrejheryan8780 5 днів тому

    Dobrý den,
    neměla by ta okna být usazena spíše směrem ven? Slyšel jsem, že takto ta venkovní izolace ztrácí kolem oken účinek. Jinak perfektní práce!
    Předem díky

  • @radoslavpoloni
    @radoslavpoloni 4 роки тому +1

    Super video ...konecne aj nazorna ukazka vertikalneho ulozenia ubkladu...spolu s konstrukc. riesenim pod fasadou...dakujem velmi mi to pomohlo... hlavne detail okolo okna

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  4 роки тому +1

      To jsem rád, že Vám video pomohlo. Velké díky patří hlavně Mírovi Vyskočilovi, který byl ochoten tyto detaily nasdílet. Já jsem je pouze zaznamenal ;-)

  • @vojtechtlapak1333
    @vojtechtlapak1333 3 роки тому

    Dobrý den, můžu Vás prosím, požádat o radu. Deska z drevovlakna nám na fasádě nesedí úplně 100%, máme obavy co se stane ve chvíli kdy toto přejdeme. Pro se ptám, dá se drevovlakno hoblovat elektrickým hoblikem, či jinak celoplošné brousit? Dekuji

  • @marekbalaz2310
    @marekbalaz2310 7 років тому +1

    Dobrý den, moc pěkné video. Děkuji za ukázání detailů okolo oken, pomohlo mi to.
    V popisku se zmiňujete, že se konečně objevují fasády, které jsou pro dřevostavby vhodnější. Co se naší stavby týče, počítáme s větranou fasádou. S čím si ale jist nejsem je izolace. Rozmýšlíme se mezi Isover deskami 200mm a stříkanou pěnou 200mm. Ve vašem videu je dřevovláknitá deska. Dá se říci, který z těchto materiálů je pro stavbu ideální? Vata mě odrazuje možným sesedáním. Netrpí na toto i dřevovláknitá izolace?

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  7 років тому +2

      Dobrý den Marku, jsem rád, že Vám video pomohlo. Proto to dělám a komentáře jako je ten Váš jsou pro mě důležitý znamení, že to má smysl. Co se týče sesedání izolace, nejde to asi nijak obecně zjednodušit. Neumím Vám zaručit, od jaké objemovky se už sesedání není třeba obávat, ale jisté je, že čím vyšší bude, tím lépe. Vliv bude mít i to, zda izolaci budete kotvit k podkladu nějak systematicky anebo jen tak, aby "nevypadla" a celá její váha pak bude směřovat na zakládací lištu.
      Stříkanou pěnu bych já osobně nepoužil, protože to vnímám jako takovou "vraždu" dřevostaveb. To prosím berte jen jako můj osobní názor. Pěna má jistě svoje opodstatnění v různých aplikacích, ale "cpát" ji všude je především obchodní ambice výrobců, než rozumné řešení.
      Píšete o deskách Isover tl. 200mm. Pokud vím, tak v tom případě se patrně rozhodujete mezi typem UNI a FASSIL. UNI má objemovku 40kg.m3 a FASSIL 50kg.m3. Jiné typy pro odvětrávané fasády takovou tloušťku nemají.
      Od 40kg bych obavy neměl, ale pokud chcete jistotu, 50kg Vám ji dá.
      Sesedání je hlavně problém izolací uvnitř stěn, kde se někdy používají skutečně nízké objemy kvůli ceně a přitom tam v některých situacích dochází k jakkoliv malé kondenzaci. Tím objemovka roste a izolace sama sebe neunese a postupně sesedá...
      Je fajn, že se tím zabýváte a nenecháváte to jen tak být.
      Mějte se fajn a ať se Vám daří. Třeba se někdy potkáme i na Vaší stavbě :-)
      SM

  • @janbozik4332
    @janbozik4332 3 роки тому

    Dobrý den. Super video. Pomohlo mi. Můžete prosím nasdílet odkaz na ten skloněný parapet?

  • @jakubdobes5319
    @jakubdobes5319 5 років тому

    díky za tohle video, pomohlo mi v objasnění spousty detailů!
    Chystám se na realizaci svislé dřevěné fasády z desek bez perodrážky s šikmými boky (mezera mezi prkny o.5cm ) a zajímal by mě něčí názor, kolik cm by měla mít odvětrávaná mezera (tady ve videu jsem tento rozměr nepostřehl). Existuje nějaké minimum a měl bych ho dodržet když fasáda už bude teoreticky "větrat" spoustou mezer mezi prkny?

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  5 років тому

      Dobrý den, s mezerou je to složitější. Nejčastěji se používá mezera kolem 4 cm, což odpovídá střešní lati. Pozoruji ale, že se čím dál častěji dělají tenčí. Na to ale pozor, protože když to přeženete (podlé mého názoru cca pod 2cm), tak Vám tam může přestat fungovat ono důležité proudění vzduchu. Tloušťka mezery se řeší i v souvislosti s mírou zateplení. Ukázalo se údajně totiž, že když je stavba velmi dobře zateplená, tak se vzduch v mezeře téměř neohřívá a ono proudění vzduchu dané stoupáním ohřátého vzduchu přestává fungovat. Empírie tu byla, ale s příchodem silných izolací se na ni nejde zcela jednoznačně spolehnout...
      V každém případě je odvětrávaná fasáda vždy účinnější než kontaktní, což zohledňují i výpočty určitým koeficientem...

  • @marekpetrik9005
    @marekpetrik9005 3 роки тому +1

    Dobrý den, na tu tepelku nepříjde žádná hydroizolace? To ta provětrávaná mezera přiléhá přímo na ni? Děkuji za odpověď.

    • @stanislavmuller6983
      @stanislavmuller6983 3 роки тому +1

      Dobrý den Marku. Hydroizolace zde není třeba. Obklad je palubkový, tedy bez mezer mezi obklady.
      Tepelná izolace, která je zde použita je na povrchu dočasně hydrofobní, takže nehrozí její promáčení při dešti než bude zaklopena obkladem...

  • @rukminiramana504
    @rukminiramana504 5 місяців тому

    Dobrý den, neměla by být dřevovláknitá izolace krytá difúzní folií ještě pod tím roštem? Mám za to, že časem, ve styku se vzduchem zvětrává a křehne. Děkuji za odpověď.

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  4 місяці тому

      Dobrý den, záleží na tom, jak moc otevřené jsou mezery mezi obkladem. Podle mého názoru je vhodnější používat takové mezery mezi obklady, které umožní provětrávání, ale neumožňují příliš prostup dešti a slunci.
      Spoléhat se na funkčnost folie nebo vodoodpudivou impregnaci izolace není z mého pohledu trvalé řešení...

  • @ondrej6761
    @ondrej6761 5 років тому +5

    Dobrý den,nedá mi to , stálo to určitě spousta práce jinak krásný obklad ,ale proč jsou šrouby zapuštěné a s otřepky ? bude se tam držet voda a vypadá to nehezky tento detail se opravdu nepovedl.
    ua-cam.com/video/Gh9XIqWBzPE/v-deo.html

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  5 років тому

      Dobrý den, někdo předvrtává, někdo ne. Když jsem si dělal svoji modřínovou fasádu, tak jsem každý otvor pro vrut předvrtal a hlavu zapustil. Zápustný vrut bych rozhodně volil vždycky, ale souhlasím s Vámi, že když uděláte zapuštění hlavy s předvrtáním, tak je to zapuštění čisté a voda může snadněji ven a nezůstává v dírce... O nějaký ten rok tu životnost, podle mého názoru, prodloužíte.

  • @janikdo4560
    @janikdo4560 2 роки тому

    Sorry za debilní dotaz. Ale ten dřevěný rošt je kotvený nějakými dlouhými šrouby, nebo jen do té dřevovláknité izolace? Děkuji za případnou odpověď! 😊

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  2 роки тому

      Zdravím. Psal jsem k tomu tentokrát i článek, tak se po něm podívám, a případně pošlu. Když mi pošlete připomenutí na email (pohledejte), bude to supr ;-)

    • @janikdo4560
      @janikdo4560 2 роки тому

      @@Forumdrevostavby OK, děkuji.