Witaj,o tym czasie na tym filmie 3:40 do 4:15 wspominasz o dwóch rodzajach aku AGM: jakie mają oznaczenia do pracy cyklicznej a do pracy buforowej,jak i po czym taki aku odróżnić.
Powiedzmy: jeden LiFePO4 wytrzyma tyle cykli, co 3 AGM-y. Cena LiFePO4 2,5 raza wyższa od AGM. Jeśli planujemy używać często (nawet codziennie latami w tę i z powrotem, np. na działce jako magazyn małego off-gridu na panelach solarnych i/lub wiatraku) LiFePO4 będzie lepszy i tańszy. LiFePO4 może naładowany stać rok na półce w temp. pokojowej i nic mu nie będzie. Ma bardzo małe samorozładowanie. W razie "W" bierzemy, podłaczamy przetwornicę i mamy awaryjny powerbank. AGM jest tańszy i w użytkowaniu typu mały off-grid działkowy wytrzyma może z 2 lata. AGM jak każdy ołowiowy nie lubi stać rozładowany, im głębiej - tym gorzej. Najlepiej ładować go zaraz po rozładowaniu. LiFePO4 może sobie rozładowany stać spokojnie i czekac aż słoneczko na działce w panele PV zaświeci.
Do Lifepo4 trzeba zrobić poprawkę, bo rozładowywanie do 10 V nie daje wcale dużo więcej energii, a tylko szybciej degraduje taki akumulator. Tak samo jest z górnym napięciem. Proszę zrobić test przy napięciu górnym 13,8 V i dolny 12 V.
Jak zwykle ciekawy film. W oparciu o wiedzę z Pana kanału właśnie kupiłem AGM do BMW F30. Niestety mieszkam w malopolsce nie kupiłem w Waszym punkcie. Przesyłki nie rozważałem gdyż dochodziła konieczność adaptacji akumulators do samochodu. Pozdrawiam.
Dokładnie, wszedzie je pomijaja. Cena 100 procen do olowiowych 6v ale pojemnosc sporo wieksza i poltora tys cykli. Wozki widlowe po pare lat jezdza codziennie ladowane i rozladowywane do zera.
Szukałem testu ładowania akumulatora AGM w trybie Asymetrycznym . Taki test był zapowiadany około rok temu . Jestem ciekawy czy takie ładowanie AGMa ma sens .
PANIE MICHALE POLECAM UWADZE MAT. NA PANELE FOTO- WOLTAICZNE , SYSTEM MAGAZYNOWANIA PRĄDU OFF-GRID. OPARTY O PIXII . TAKIE ROZWIĄZANIE DLA PAŃSKIEJ FIRMY I KAPITANA PRZYCZEPY . DODATKOWO POLECAM UWADZE A MOŹE NAKRECI PAN MATERIAŁ O NASTĘPNYM ELEKTRYKU .ELEKTRYCZNE CINGUECENTO Z KANAŁU ADAM GIEMZA. POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE .
Generlanie lubie Mr Aku, ale przyznam, że analogia z laniem wody do mnie nie dociera, bo nie pokazuje wyraźnie kwestii "rozchlapania" świadczącej o stratach przy pobieraniu wyższego prądu. Poza tym akumulator 24A w przypadku instalacji domowej to słabizna i zawsze będzie poddawany relatywnie wysokiemu poborowi prądu chyba, że ktoś podepnie do niego same Led'y. Zakładam, że to był jednak tylko przykład. Szkoda, że autor nie poświęcił więcej czasu na kwestie cykliczności akumulatora. Ostanie to, że czasami warto rozwazyć 2 akumulatorów po 100Ah, niż jednego 200Ah, bo w zależności od połączenie szeregowe/równoległe będą oddawały większy prąd a tym samym mniej się zużywały.
Dzięki za opinię, chciałbym mieć czas na takie bardziej pogłębione testy. Na co dzień zajmuje się obsługą klientów na podwórku i takie materiały robię tylko jak mam czas, a że żyjemy z sprzedaży to priorytety są oczywiste. Wziąłem dlatego mniejsze pojemności aby czas testu był optymalny względem moich możliwości czasowych.
Wszystko się zgadza, że LifePo4 jest bezkonkurencyjny wydajnościowo, ale ceny aktualnie są jeszcze nie dla "Kowalskiego". Osobiście chciałbym magazyn do offgrid na bazie LFP ale mogę kupić co prawda z buforu i pracujące Yuasa SWL2500T 90Ah ale po 250zł więc jeżeli za 4 sztuki na 24V (szeregowo równolegle) dam 1000zł to jestem w stanie przeboleć to że nie będę miał LFP do czasu aż potanieją.
@@tvzone454 w moim przypadku jest to pomieszczenie w domu na magazyn energii - temperatura zimą 17° latem 23° Niestety ale LFP to koszt przewyższający aktualnie moje możliwości więc AGM musi wystarczyć. Jednak będą to SWL3300 w tej samej cenie. 200aH z 4 Aku może dorówna 75Ah LFP ale cenowo bez porównania
Ciekawi mnie pana opinia w dwóch pytaniach. 1. Czy można połączyć szeregowo dwa różne akumulatory kwasowe (inny producent, różna pojemność, ale to same napięcie). Chodzi o to, że mam już jeden akumulator pancerny 12V 144Ah, ale aby podłączyć do inwertera potrzeba 24V, więc myślę dokupić drugi mniejszy akumulator. Czy będzie to się gryzło? 2. Czy jeden akumulator można ładować dwoma regulatorami fotowoltaicznymi (chodzi o to, że chciałbym zrobić drugi string fotowoltaiczny na wschód i zachód i w ten sposób zmniejszyć uzależnienie od akumulatora, który stałby się raczej buforem dla dwóch stringów). dziękuje i pozdrawiam
Super informacje, nie myślałem że są takie spore różnice. Jestem ciekaw ile Energi wyda z siebie przykładowo 100 ah akumulator kwasowo-olowiowy przy poborze rzędu ok 500 ah (obciążenie rozrusznikiem bądź opornica) a może już nawet był o tym odcinek a nie pamiętam.
mam pytanie chciałbym dolać trochę elektrolitu ze starego akumulatora do drugiego (ma zwarcie) i czy mam naładować i pobrać elektrolit ze zwartego akumulatora czy rozładować go i dopiero pobrać elektrolit jaki będzie lepszy elektrolit wiem że powinno się dolewać wodę demineralizowaną
Kolejny super odcinek. Jestem ciekaw czy do magazynu energii 48V (jeżeli chodzi o akumulatory LiFePo4) jaka opcja jest najlepsza 4x12V czy 2x24V czy 1x48V, czy raczej nie ma to znaczenia? Pozdrawiam
@@hanskloss4846 Dzięki. Chodzi mi bardziej o akumulatory z wbudowanymi BMS-ami, gdyż takie mam możliwość zakupu. Czy w ogóle można je łączyć szeregowo?
@@hanskloss4846 Z tego wynika, że chyba najkorzystniej i przyszłościowo będzie zakup baterii LiFePo4 48V w obudowie z własnym BMS z możliwością podłączenia 32 sztuk (parallel) (wieża) na Ali 100Ah z magazynu w EU ok.6600
Serwus. Mam pytanie: A na jakiej zasadzie działają baterie/powerbanki, typu EcoFlow? Tak te, które można ładować w dowolny sposób. :/ Będzie o tym jakiś specjalny filmik?? Byłbym wdzięczny. :)
tak, tylko czy praktycznie jest to wykonanlne. nie wyobrażam sobie siedzenia ze smartfonem i ładowania go za każdym razem jak mi spadnie do 50%. W teorii nie powinno sie go też ładować do 100% tylko około 90% z tego co słyszałem.
Cześć Wybaczcie - jestem laikiem - jak to rozumieć. Mam np lodówkę która potrzebuje 100W, akumulator AGM 12v/100Ah, napięcie akumulatora 12v, a lodówki 230 v. Jak to policzyć na ile wystarczy tej baterii? Oczywiście upraszczając - jak pierwszakowi
@@Tab7.6.Tab7.6 A widzisz to ciekawe zagadnienie. Wiele systemów może być przystosowane pod akumulatory kwasowo ołowiowe także zamiana na lion nie wchodzi w grę. Zamiast tego możnaby dołożyć akumulator lion a kwasiak pracowałby jako bufor. Kwasiaki mają swoje zalety np. lubią być cały czas naładowane w przeciwieństwie do lion.
@@nolife_greg_pl5363 stosuje się takie rozwiązania, jako ochrona banku energii przed pikami, tylko największy problem to różnica potencjałów. Przy lifepo4 nie ma problemu, przy lion już trochę jest.
@@deXter182deXter Ja pisałem o lion jako technologii czyli nie chodziło mi o konkretny typ. lifepo4 - dokładnie przy tych ogniwach współpraca z kwasiakami jak najbardziej jest możliwa tylko potrzebny jest jakiś BMS. O jakich pikach piszesz możesz wyjaśnić?
Pytanie🤔 jak sprawdzić akumulator trakcyjny, mam na myśli trojana 6v gdzie nie ma podanego prądu rozruchowego jakie urządzenie elektroniczne sobie sprawić (300-400zt) Wiem że to nie będzie pełna diagnostyka ale zawsze jakaś informacja lepsza niż nic🙂 Pozdrowienia
nie sprawdzisz, bo to akumulator zasilający a nie rozruchowy, w takich tylko gęstość i rezystancja. Nie znam urządzeń w tym zakresie które skutecznie zmierzą taki aku.
Dziękuję za odpowieć🙂 Przeglądałem oferty i na Interface24 jest KW710 tam w opisie jest coś takiego cytuje "Jeżeli szukasz urządzenia z możliwością testowania akumulatorów po podaniu samej pojemności akumulatora 'Ah’ (amperogodziny), bez podawania mocy rozruchowej 'A’ (ampery) musisz zakupić inny Tester niż oferowany na tej aukcji. Brak podanej mocy rozruchowej 'A’ podanej na etykiecie akumulatora tak naprawdę wyklucza użycie tego testera do akumulatorów używanych w awaryjnych zasilniach UPS, centralach alarmowych, magazynach energii, centralach fotowoltaicznych, zabawkach akumulatorowych itp. W takim przypadku jednym rozwiązaniem pozostaje zakup testera do akumulatorów: 24DIAG B440 (6V 12V) lub 24DIAG B670 (6V 12V 24V) (dostępne na naszych aukcjach allegro)" Co to za cudo pojęcia nie mam bo na YT w użyciu niema kolejna ściema czy co?🤔 Pozdro i biorę się za szukane na kanale jak poprawnie wykonać pomiar rezystancji wewnętrznej🤔
Panie Robercie, z tym rozchlapywaniem energii to chyba jest coś nie tak. Na ulotkach dołączonych do akumulatorów AGM Enerblock JDM100 i JDM120 jest informacja że w zależności od prądu rozładowania można je rozładowywać do niższych napięć niż 10,5V. Im większy prąd tym niższe napięcie. Oznaczało by to że można wydobyć z akumulatora ten "rozchlapany" ładunek poniżej 10,5V.
Co będzie jak połączymy równolegle AGM i litowo-żel-fosf. Oba o podobnej pojemności i oczywiście takim samym napięciu. Czy uzyskamy bardziej elastyczną baterię?
Ze względu że zadko pisze jakikolwiek komentarz a oglądam zawsze to pozdrawiam Robert.
Bardzo czytelny przekaz, pozdrawiam
Robert świetny film. Fajnie że znów zacząłeś wrzucać filmy z konkretną wiedzą😊
Fajnie, abyś zrobił 100, 200 i 300 takich cykli i podał ile się zmniejszyła pojemność. Nawet tylko 50% rozładowania.
Robercie jakbyś miał czas, to dobry pomysł na test ;-)
Popieram.
Pozdrawiam.
@@krzysztoffqiu4907 ppp0p
świetny materiał
Witaj,o tym czasie na tym filmie 3:40 do 4:15 wspominasz o dwóch rodzajach aku AGM: jakie mają oznaczenia do pracy cyklicznej a do pracy buforowej,jak i po czym taki aku odróżnić.
OCZYWIŚCIE PANIE ROBERCIE ,MA SIĘ ROZUMIEĆ.
MYŚLAŁEM O KAPITANIE I WPISAŁEM JEGO IMIE . MR. SORY.
Powiedzmy: jeden LiFePO4 wytrzyma tyle cykli, co 3 AGM-y. Cena LiFePO4 2,5 raza wyższa od AGM.
Jeśli planujemy używać często (nawet codziennie latami w tę i z powrotem, np. na działce jako magazyn małego off-gridu na panelach solarnych i/lub wiatraku) LiFePO4 będzie lepszy i tańszy.
LiFePO4 może naładowany stać rok na półce w temp. pokojowej i nic mu nie będzie. Ma bardzo małe samorozładowanie. W razie "W" bierzemy, podłaczamy przetwornicę i mamy awaryjny powerbank.
AGM jest tańszy i w użytkowaniu typu mały off-grid działkowy wytrzyma może z 2 lata. AGM jak każdy ołowiowy nie lubi stać rozładowany, im głębiej - tym gorzej. Najlepiej ładować go zaraz po rozładowaniu. LiFePO4 może sobie rozładowany stać spokojnie i czekac aż słoneczko na działce w panele PV zaświeci.
Bardzo fajny pomysł z tym wiadrem wody :) Pozdrawiam!
Świetna inscenizacja.
Ciekawy odcinek
Do Lifepo4 trzeba zrobić poprawkę, bo rozładowywanie do 10 V nie daje wcale dużo więcej energii, a tylko szybciej degraduje taki akumulator. Tak samo jest z górnym napięciem. Proszę zrobić test przy napięciu górnym 13,8 V i dolny 12 V.
W końcu temat, który mnie interesuje 🎉 Like dla Roberta 😊 Szkoda, że nie pokazałeś kwasiaka w tescie
Dostarczyłeś nam ciekawych informacji nt. LiFePO4, dzięki
Proponuję test, aby sprawdzić ile energii trzeba włożyć, aby naładować te akumulatory do pełna.
Jak to co warto wiet. Zaraz się dowiemy. 😋
Jak zwykle ciekawy film.
W oparciu o wiedzę z Pana kanału właśnie kupiłem AGM do BMW F30.
Niestety mieszkam w malopolsce nie kupiłem w Waszym punkcie. Przesyłki nie rozważałem gdyż dochodziła konieczność adaptacji akumulators do samochodu.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Ooo, to może być fajny temat. Nietechniczny gamoń skorzysta? 🙂
PS. Mozna do Was podjechać i zobaczyć ta mobiilną stację zasilania?
A może teścik baterii trakcyjnej? Ma odporność na duże prądy, również pojemność duża, pancerne płyty a cena nie powala na kolana.
Dokładnie, wszedzie je pomijaja. Cena 100 procen do olowiowych 6v ale pojemnosc sporo wieksza i poltora tys cykli. Wozki widlowe po pare lat jezdza codziennie ladowane i rozladowywane do zera.
Cześć Robert ✋ Pozdrawiam
👍
Kurde, zalałeś mi klawiaturę , ale film ok 👍
gitarrra ;) pozdrawiam
Szukałem testu ładowania akumulatora AGM w trybie Asymetrycznym . Taki test był zapowiadany około rok temu . Jestem ciekawy czy takie ładowanie AGMa ma sens .
PANIE MICHALE POLECAM UWADZE MAT. NA PANELE FOTO-
WOLTAICZNE , SYSTEM MAGAZYNOWANIA PRĄDU OFF-GRID.
OPARTY O PIXII . TAKIE ROZWIĄZANIE DLA PAŃSKIEJ FIRMY
I KAPITANA PRZYCZEPY .
DODATKOWO POLECAM UWADZE A MOŹE NAKRECI PAN MATERIAŁ O NASTĘPNYM ELEKTRYKU .ELEKTRYCZNE
CINGUECENTO Z KANAŁU ADAM GIEMZA.
POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE .
Brawo! Rozchlapane!🤣
Może test przetwornic, bo sprawności są różne i są takie co pobierają kilkadziesiąt Wat bez obciążenia.
Generlanie lubie Mr Aku, ale przyznam, że analogia z laniem wody do mnie nie dociera, bo nie pokazuje wyraźnie kwestii "rozchlapania" świadczącej o stratach przy pobieraniu wyższego prądu. Poza tym akumulator 24A w przypadku instalacji domowej to słabizna i zawsze będzie poddawany relatywnie wysokiemu poborowi prądu chyba, że ktoś podepnie do niego same Led'y. Zakładam, że to był jednak tylko przykład. Szkoda, że autor nie poświęcił więcej czasu na kwestie cykliczności akumulatora. Ostanie to, że czasami warto rozwazyć 2 akumulatorów po 100Ah, niż jednego 200Ah, bo w zależności od połączenie szeregowe/równoległe będą oddawały większy prąd a tym samym mniej się zużywały.
Dzięki za opinię, chciałbym mieć czas na takie bardziej pogłębione testy. Na co dzień zajmuje się obsługą klientów na podwórku i takie materiały robię tylko jak mam czas, a że żyjemy z sprzedaży to priorytety są oczywiste. Wziąłem dlatego mniejsze pojemności aby czas testu był optymalny względem moich możliwości czasowych.
Te testy są poglądowe i analogicznie będzie z większymi pojemnościami. Wiesz ile by takie 100ah trwało rozładowanie?
Bardzo dobry Test. Jak zawsze.
Prąd na akumulatorze nie zależy od rodzaju połączenia!
Wszystko się zgadza, że LifePo4 jest bezkonkurencyjny wydajnościowo, ale ceny aktualnie są jeszcze nie dla "Kowalskiego".
Osobiście chciałbym magazyn do offgrid na bazie LFP ale mogę kupić co prawda z buforu i pracujące Yuasa SWL2500T 90Ah ale po 250zł więc jeżeli za 4 sztuki na 24V (szeregowo równolegle) dam 1000zł to jestem w stanie przeboleć to że nie będę miał LFP do czasu aż potanieją.
Lifep04 bezużyteczne drogie nieprzydatne w outdoorowych zastosowaniach
kupowanie aku na lato tylko to brak sensu
@@tvzone454 w moim przypadku jest to pomieszczenie w domu na magazyn energii - temperatura zimą 17° latem 23°
Niestety ale LFP to koszt przewyższający aktualnie moje możliwości więc AGM musi wystarczyć.
Jednak będą to SWL3300 w tej samej cenie.
200aH z 4 Aku może dorówna 75Ah LFP ale cenowo bez porównania
Ciekawi mnie pana opinia w dwóch pytaniach.
1. Czy można połączyć szeregowo dwa różne akumulatory kwasowe (inny producent, różna pojemność, ale to same napięcie). Chodzi o to, że mam już jeden akumulator pancerny 12V 144Ah, ale aby podłączyć do inwertera potrzeba 24V, więc myślę dokupić drugi mniejszy akumulator. Czy będzie to się gryzło?
2. Czy jeden akumulator można ładować dwoma regulatorami fotowoltaicznymi (chodzi o to, że chciałbym zrobić drugi string fotowoltaiczny na wschód i zachód i w ten sposób zmniejszyć uzależnienie od akumulatora, który stałby się raczej buforem dla dwóch stringów). dziękuje i pozdrawiam
Czy słyszałeś coś o akumulatorach ligninowych?
Super informacje, nie myślałem że są takie spore różnice. Jestem ciekaw ile Energi wyda z siebie przykładowo 100 ah akumulator kwasowo-olowiowy przy poborze rzędu ok 500 ah (obciążenie rozrusznikiem bądź opornica) a może już nawet był o tym odcinek a nie pamiętam.
500A, a nie ah :) matematyka mówi 20 minut.
I to jest przekaz wiedzy a nie jak Pan Maciej ...a to rower córki a ten żony a dziesięć lat jeżdzę i magazyn jeszcze ma 😂😂😂
Na którymś filmie wspominałaś że skłaniam byś się na magazyn energii Alu z płytami pancernym może jakieś testy coś więcej?
A jak wygląda sytuacja w przypadku obciążenia C1?
Rozchlapało by się połowa wiadra w akumulatorze AGM, a LFP uronił by szklaneczkę.
mam pytanie chciałbym dolać trochę elektrolitu ze starego akumulatora do drugiego (ma zwarcie) i czy mam naładować i pobrać elektrolit ze zwartego akumulatora czy rozładować go i dopiero pobrać elektrolit jaki będzie lepszy elektrolit wiem że powinno się dolewać wodę demineralizowaną
dzięki
Kolejny super odcinek. Jestem ciekaw czy do magazynu energii 48V (jeżeli chodzi o akumulatory LiFePo4) jaka opcja jest najlepsza 4x12V czy 2x24V czy 1x48V, czy raczej nie ma to znaczenia? Pozdrawiam
Najlepsza jest opcja 16 x 3V bo można wymienić pojedyncze ogniwo w razie awarii.
@@hanskloss4846 Dzięki. Chodzi mi bardziej o akumulatory z wbudowanymi BMS-ami, gdyż takie mam możliwość zakupu. Czy w ogóle można je łączyć szeregowo?
@@br754 Myślę że przy połączeniu szeregowym będzie potrzebny balancer.
@@hanskloss4846 Z tego wynika, że chyba najkorzystniej i przyszłościowo będzie zakup baterii LiFePo4 48V w obudowie z własnym BMS z możliwością podłączenia 32 sztuk (parallel) (wieża) na Ali 100Ah z magazynu w EU ok.6600
@@br754 Tylko kogo na to stać? :)
A zastosowanie baterii pancernych z melexa będzie dobre jako awaryjny bank energii?
bardzo dobre
Serwus. Mam pytanie: A na jakiej zasadzie działają baterie/powerbanki, typu EcoFlow? Tak te, które można ładować w dowolny sposób. :/ Będzie o tym jakiś specjalny filmik?? Byłbym wdzięczny. :)
prawdopodobnie nie znajdę już na to czasu w bliżej dającej się określić przyszłości
Akumumatory AGM dzielą się na dwa rodzaje jak je rozpoznać,oraz pod panel słoneczny które będą lepsze,pozdrawiam.
Witam ,mam pytanie czy baterie trakcyjne od wozkow widlowych nadaja sie na magazyn enerji do instalacji fotowoltaicznej offgrid pozdrawiam
Czy ze smartfonami jest podobnie, tzn. lepiej je rozładowywać np. do 50% niż np do 20%?
tak, tylko czy praktycznie jest to wykonanlne. nie wyobrażam sobie siedzenia ze smartfonem i ładowania go za każdym razem jak mi spadnie do 50%. W teorii nie powinno sie go też ładować do 100% tylko około 90% z tego co słyszałem.
Jaki akumulator do Audi 100 2,5TDi,aku siedzi pod kanapą z tyłu
Czekam na odcinek dlaczego zwykłe akumulatory samochodowe nie najadaj się do fotowoltaiki?
@@artpyt1793 Ile potrzeba akumulatorów rozruchowych żeby np. podłączyć mała kuchenkę indukcyjna 1600w ?
Cześć
Wybaczcie - jestem laikiem - jak to rozumieć. Mam np lodówkę która potrzebuje 100W, akumulator AGM 12v/100Ah, napięcie akumulatora 12v, a lodówki 230 v. Jak to policzyć na ile wystarczy tej baterii? Oczywiście upraszczając - jak pierwszakowi
@@artpyt1793 100*12=1,2kWh a lodówka ma napięcie 230v - mam podzielić te Twoje 1,2 kWh przez 230?
ps. nie pisz na inne tematy
@@artpyt1793 lodówka pobiera 100 W ale napięcie jest 230v a nie 12v
@@videokubel "nie pisz na inne tematy", masz gościu tupet
@@Tab7.6.Tab7.6 Przecież to uproszczenie było te 100W
Pytanie było jak policzyć, tu są potrzebne podstawy o prądzie.
Ech
@@turdanny zanim odpowiem, poproszę o kilka zdań uzasadnienia, bo nie wiem jak prosić żeby ktoś odpowiadał na zadane pytanie.
PIXIE są fajne
Skoro ołów jest dobry jako bufor a lion dobry jest do cykli to czemu nie dać dwóch technologii naraz np: w systemach fotowoltaicznych.
@@Tab7.6.Tab7.6 A widzisz to ciekawe zagadnienie. Wiele systemów może być przystosowane pod akumulatory kwasowo ołowiowe także zamiana na lion nie wchodzi w grę. Zamiast tego możnaby dołożyć akumulator lion a kwasiak pracowałby jako bufor. Kwasiaki mają swoje zalety np. lubią być cały czas naładowane w przeciwieństwie do lion.
@@nolife_greg_pl5363 stosuje się takie rozwiązania, jako ochrona banku energii przed pikami, tylko największy problem to różnica potencjałów. Przy lifepo4 nie ma problemu, przy lion już trochę jest.
@@deXter182deXter Ja pisałem o lion jako technologii czyli nie chodziło mi o konkretny typ. lifepo4 - dokładnie przy tych ogniwach współpraca z kwasiakami jak najbardziej jest możliwa tylko potrzebny jest jakiś BMS. O jakich pikach piszesz możesz wyjaśnić?
@@nolife_greg_pl5363 pobór prądu (A) z banku. Ołów znosi więcej niż Lion
Czyli dobry bank energii trzeba przewymiarować dwukrotnie, skoro rozładowywać będziemy do 50% pojemności?
najrozsądniejsze podejście
Pytanie🤔 jak sprawdzić akumulator trakcyjny, mam na myśli trojana 6v gdzie nie ma podanego prądu rozruchowego jakie urządzenie elektroniczne sobie sprawić (300-400zt) Wiem że to nie będzie pełna diagnostyka ale zawsze jakaś informacja lepsza niż nic🙂 Pozdrowienia
nie sprawdzisz, bo to akumulator zasilający a nie rozruchowy, w takich tylko gęstość i rezystancja. Nie znam urządzeń w tym zakresie które skutecznie zmierzą taki aku.
Dziękuję za odpowieć🙂
Przeglądałem oferty i na Interface24 jest KW710 tam w opisie jest coś takiego cytuje
"Jeżeli szukasz urządzenia z możliwością testowania akumulatorów po podaniu samej pojemności akumulatora 'Ah’ (amperogodziny), bez podawania mocy rozruchowej 'A’ (ampery) musisz zakupić inny Tester niż oferowany na tej aukcji. Brak podanej mocy rozruchowej 'A’ podanej na etykiecie akumulatora tak naprawdę wyklucza użycie tego testera do akumulatorów używanych w awaryjnych zasilniach UPS, centralach alarmowych, magazynach energii, centralach fotowoltaicznych, zabawkach akumulatorowych itp.
W takim przypadku jednym rozwiązaniem pozostaje zakup testera do akumulatorów:
24DIAG B440 (6V 12V) lub 24DIAG B670 (6V 12V 24V) (dostępne na naszych aukcjach allegro)"
Co to za cudo pojęcia nie mam bo na YT w użyciu niema kolejna ściema czy co?🤔 Pozdro i biorę się za szukane na kanale jak poprawnie wykonać pomiar rezystancji wewnętrznej🤔
Jaja zaczynają się od C1.
Nie istnieją banki energii.Nie zostały jeszcze wymyślone.
@@artpyt1793 czyli nie istnieją.Po za tym panele to też niewypał bo działają tylko pół roku i to jeszcze tylko latem gdy energia mniej potrzebna.
@@artpyt1793 nie działają.Spojrz na ilość godzin słonecznych.Dzis sa np 3 czyli nic.
@@artpyt1793 niestety nie jestem klimatystą ani nie jestem naiwny.Przyszłosc to węgiel,atom i woda.
@@artpyt1793 przyjdzie obcy i wybuduje nam atom.
@@artpyt1793 tak.Przed wojna wszędzie były elektrownie wodne.Czysta ekologia.
Panie Robercie, z tym rozchlapywaniem energii to chyba jest coś nie tak. Na ulotkach dołączonych do akumulatorów AGM Enerblock JDM100 i JDM120 jest informacja że w zależności od prądu rozładowania można je rozładowywać do niższych napięć niż 10,5V. Im większy prąd tym niższe napięcie. Oznaczało by to że można wydobyć z akumulatora ten "rozchlapany" ładunek poniżej 10,5V.
oczywiście wszystko kosztem żywotności.
chyba jednak nie warto, no może jedynie w jakichś ekstremalnych przypadkach.
Co będzie jak połączymy równolegle AGM i litowo-żel-fosf. Oba o podobnej pojemności i oczywiście takim samym napięciu. Czy uzyskamy bardziej elastyczną baterię?
@@varroo
tak jeśli połączysz je gumą
@@inkoguto69 dolej sobie elektrolitu do mózgu i podładuj nieco. Siada ci napięcie.
@@varroo co ty możesz wiedzieć o elektrolicie i napięciach skoro zadajesz takie pytania jak to powyżej.
nie ośmieszaj się.