ER2M-605 vilcienu pensijā pavadot
Вставка
- Опубліковано 8 лют 2025
- Noslēdzoties Latvijā vecākā, 1966. gadā dzimušā elektrovilciena aktīvā darba mūžam, esam sagatavojuši nelielu ieskatu šo vilcienu vēsturē.
ER2 jeb otrā tipa Rīgas elektrovilcienu ražošana, sākotnēji par “Fēniksu” dēvētajā vagonu fabrikā, tika uzsākta 1962. gadā, par bāzi izvēloties turpat jau iepriekš ražotos ER1 sērijas vilcienus. Raksturīgākā un kopējā abu, un vēl dažu pagājušā gadsimta 60. gados RVR izgatavoto, vilcienu iezīme bija to galvas vagonu sfēriskā formā.
Vilcienu atjaunošanas vai pārbūves procesā nereti vecā dizaina galvas vagoni ieguva laikmetam atbilstošāku kabīnes noformējumu. Taču, kā pirmajam Latvijā 2000. gadā modernizētajam ER2 sērijas elektrovilcienam, 605. tas netika veikts. Defekts ar laiku pārvērtās par efektu, un tagad jau plašāka sabiedrība ar lielu interesi seko turpmākajām šā vilciena gaitām...
Unikāls, skaists vintage dizains. Saglabājiet, jo apaļas formas ir nu atkal modē ❤️ un tomēr tas ir mūsu Rīgas RVR produkts.
Nepiedalījos pēdējā braucienā, bet brauciens uz dziesmusvētku koncertu ar šī modeļa vilcienu - man bija atbilstošs un episks noslēgums šo vilcienu ērai - kas paliks atmiņā visu atlikušo mūžu! Lūdzu saglabājiet šo vilcienu!
Dizains šiem vilcieniem ir diezgan stilīgs! Gribētos ko vairāk uzzināt par tā autoriem! Jaunā tipa kvadrātainie - drausmīgi prasti, bez odziņas. Tie pavisam jaunie jau nedaudz labāk. Vecais, zaļais krāsojums labi iederējās Latvijas ainavā, it īpaši vecais sūnu zaļais tonis. "Modernais" - zili dzelteni balti sarkanais krāsojums ir IZCILI PRETĪGS. Par laimi Škodas vilcieni ar sakarīgu krāsojumu!
Paldies par interesantu stāstu!
labs dizains ! turisma spec reisiem ludzu saglabajiet ♥
Очень интересно, спасибо видео
Jā. Šis bija labs vilciens. Žēl, ka tieši pēdējā dienā, kad brauca, nedabūju izbraukt, jo atrados darbā.
Dzintar, ja Tu man aizdotu 17 miljonus, mēs varētu atjaunot RVR, ražot ER3, DR2, bet arī palaist vienu ER2M uz mūsu rēķina pastāvīgi pa maršrutu pēc Tavas izvēles
Es vēlētos, lai lokomatīve tiktu atjaunota savā oriģinālajā izskatā un lai to varētu izmantot kā retro vilcienu katru dienu kādā konkrētā maršrutā.
❤😢
Izcils darbs pie šāda projekta un pielikto pūļu to uzturēšanā. Visu cieņu darbiniekiem, visiem iesaistītiem, kas darīja visu, lai nokalpotu transporta līdzeklis godam.
Легенда☝️А не поезд👍Легендарный Сапсан 🚅 я бы оставил его!Он ведь может служить как экскурсионный поезд для приезжих,допустим в сторону Юрмалы!Оставьте его 🙏
Там необратимые разрушения пошли
Куда ты на нём ехать собрался?)
Saglabāt 605 ❤😂
Šis vilciens ir ražots 1966.g. jūlijā. Par to var pārliecināties starp vagoniem ir izgatavošanas datums.
Jā vieta pārdomām. Žēl protams. Nebūs vairs tā brauciena "fīlinga". Akkurāt kā ar jaunajiem tramvajiem -it kā glītas un tehniski gandrīz lieliskas plastikāta kastītes, bet bez jebkādas dvēseles.
👍
Ir 2023. gads. Ko tas liecina par Latvijas attistibu, ja iedzivotajiem ikdiena lidz pat 2023. gadam ir nacies parvietotoes ar muzeja eksponatu ER2M-605? Viela pardomam!
Vismaz ar vilcienu kas nesa dzimtenes vārdu nevis ar svešinieku.
@@whitebugy9373 Par to jau nav runas, RVR ir zimols, bet kapec 57 gadu laika, RVR nevareja vismaz 2000. gada razotu lokomativi uzlikt?! Kapec 90. gados nevareja normali razot?!
@@janisbalodis4322 ko tur mainīt ja strādā un nav problēmu ar metālu?
Lielāka daļa pasūtijumu bija uz PSRS un pēc sabrukuma reti kurš pasūtija tapēc ražošana nenotika
@@janisbalodis4322 Ražošana maksā naudu. Ja ir pasūtītāji, tad ir nauda un ražo. Kāpēc nebija pasūtītāju? Varbūt tāpēc ka no PSRS brīvībā izkļuvušie jaunizceptie pisnesmeņi - pārvadātāji vairāk rūpējās par bieza rietumu auto iegādi nekā par savu ritošo sastāvu atjaunošanu? Nezinu.