Гарячі комірки на сонячних панелях.

Поділитися
Вставка

КОМЕНТАРІ • 41

  • @POLAKSLife
    @POLAKSLife Місяць тому +3

    Рік тому я працював на промисловій сес 1:29 , зимою панелі підмерзали скоринкою льду, на яку згодом підмерзав сніг. Безтолкове начальство вимагало від нас, обслуговуючого персоналу це щітками чистити, щоб була генерація у квт . Щітки були звичайні, червоні , жосткі, двірники такими підмітаюль. Скажу так, на рівні 2 ряду панелів стола, де ложилася щітка і тягнулася вниз - панелі були з такими замкнутими квадратами, які грілися. Над ними взагалі кори снігу небуло. Вони мені здається просто були замкненими. І таким чином багато панелів було просто фізично угандошено. Заборонено взагалі в морозяну погоду чистити та взагалі монтувати панелі. Мікротрищини потім повилазять боком

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому +2

      Дякую за корисну інформацію. Тоді краще не буду чистити від снігу.
      В принципі при зимовому куті сухий сніг і так не затримається а мокрий як налипне то немає сенсу чистити його бо він як льод.
      Коротше кажучи зима покаже.

    • @ivanvakulich
      @ivanvakulich Місяць тому

      @@POLAKSLife 💯🤝

    • @user-ij6cn8ei7p
      @user-ij6cn8ei7p Місяць тому

      @@kasyanov.v Цей нагрів із за тіні від труби так як у Вас панелі двухсторонні. Комірки на які падає тінь гріються бо мають меньший потенціал. Можете затінити декілька комірок в іншому місці результат буде такий самий.

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      @@user-ij6cn8ei7p я також в першу чергу схиляюсь до такої думки. Це найбільш логічне пояснення.

  • @Руслан-х4л4я
    @Руслан-х4л4я 11 днів тому +1

    Я думаю так. У меня новые панели, и я тоже заметил ,что некоторые ячейки отмерзают быстрей. Мой вывод такой , так как я шурупаю в электронике то напрашивается следующие умозаключения: не кто не отменял разброс параметров (диоды, транзисторы и любые полупроводниковые компоненты имеют отклонения номинала и кстати в основе они тоже имеют кремний). Разница в сопротивлении ячеек приводит к разному падению напряжения на ячейке , следовательно разное выделение тепла . Возьмите цепочку резисторов с разными номиналами (в разумных пределах) и пропустите ток, одни будут греться больше а одни меньше. Микро трещины тоже бывают , но они быстро себя проявляют очерчивая свои границы в результате перегрева.

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  11 днів тому

      Думаю швидше всього це через затінення зворотньої сторони. На всіх панелях тануть таме ті комірки які навпроти рами і притіняються.

    • @Руслан-х4л4я
      @Руслан-х4л4я 11 днів тому

      @@kasyanov.v У меня в разных местах и панели не двухсторонние. Но в вашем случае возможно , что разные условия освещения ячеек(влияние рамы) приводят практически к тому же , что я писал только по другой причине. То есть
      при разном освещении сопротивление ячеек разное если точнее проводимость кремния, что по сути и приводит к разному падению напряжения на ячейках, ну а дальше все по закону Ома.

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  11 днів тому

      @Руслан-х4л4я так і є. Падає тінь і зворотня сторона не працює і відповідно гріється більше.
      Мене трохи здивувало але панелі які в роботі і під навантаженням набагато холодніше ніж панелі які відключені але знаходяться на сонці

    • @Руслан-х4л4я
      @Руслан-х4л4я 11 днів тому

      @@kasyanov.v Я замерял лазерным термометром температура не намного выше. думаю париться не стоит . Видел как ставят промышленные сэс на крышах цехов, многоэтажных домов(там всякие вытяжки . надстройки и т,д. ) затенения просто колоссальные . Если бы панели выходили из строя из за этого, то установщикам мозги бы вынесли ( там станции на десятки киловатт) и ставят их дельцы такого уровня, там так все прописано, что ихние юристы попалам перекусили бы установщиков))

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  11 днів тому

      @@Руслан-х4л4я від затінення їм нічого неповино бути точно. Мікротріщини то проблема. А тінь то тимчасове явище.

  • @ЄвгенПритула
    @ЄвгенПритула Місяць тому +1

    Це двосторонні панелі і з обох боків темні, з одного боку панелі нагріває сонце, а з протилежного вони остигають випромінюючи тепло в інфрачервоному діапазоні.
    ІЧ світло від панелей відбивається від металевого профілю і попадає назад на панелі повертаючи їм частину втраченого тепла.
    Для двосторонніх панелей краще задню частину конструкції пофарбувати у білий колір, це трошки підніме загальне ККД, особливо в похмуру погоду.

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому +1

      @@ЄвгенПритула була така думка пофарбувати в білий матовий колір. Але пофарбував тим що було.

    • @kinostory
      @kinostory Місяць тому

      @@kasyanov.v ну і ідіот.. ютуберні коментаттори тобі розкажуть ага. Виробник тіпа на фарбі економить. не хоче фарбувати шоб пінель більше давала. НУ да нуда . Зато коментатори тобі розкажуть. Боже які ви люди дибіли. Нахера видумувати велосипед шо вирбник зробив і потратив мілліарди на розробку. Ні виробник забув пофарбувати. Ну надоже

    • @РИСЬРекламнаАгенція
      @РИСЬРекламнаАгенція Місяць тому +1

      А якщо панелі розмістити на даху з оцинкованого металопрофілю?

    • @ЄвгенПритула
      @ЄвгенПритула Місяць тому +1

      @@РИСЬРекламнаАгенція то їм буде ще тепліше, бажано робити зазор між дахом і панелями для конвекції повітря і охолодження панелей.

  • @VaKula-ShmyrdjakNePrinjal
    @VaKula-ShmyrdjakNePrinjal Місяць тому +1

    так или иначе, это влияние несущих труб на нагрев ячеек....
    а вот то, что работающие панели холоднее , то это очень неожиданно.... возможно это связано с отбором электрической энергии от кристаллов....

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      @@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal ото і для мене це стало неочікуваним фактом. Бо по логіці то мало б бути навпаки тому що через кристали протікає струм і вони мали б від цього нагріватись більше ніж ті які відключений. Але з іншої сторони то через кристали струм не просто протікає а вони і є джерелом струму. Можливо в процесі перетворення енергії фотонів в електричну побічним ефектом є зниження температури. Але тут також не все гладко бо тоді на інтенсивному сонці коли панелі працюють на максимумі вони мали б бути ще холодніші. Але на інтенсивному сонці робочі панелі більш нагріті ніж неробочі. Короче цікавий ефект

  • @imkkyiv
    @imkkyiv Місяць тому +1

    якщо суцільнометалева конструкція вкопана у землю, то, припускаю, що то тепло ще не остиглої землі переноситься непоганим теплопровідником - залізом.. а може й перші промені сонця вже нагріли той же "чорний" каркас-трубу на +1градус.. по-любому, поки шо нема чого хвилюватися..

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому +1

      @@imkkyiv я недумаю що по трубах могло передатись стільки тепла від землі. Тут думаю щось інше. Є припущення що це повязано з тіню від труб на зворотній стороні панелей. Можливо вся задня площина працює за рахунок розсіяного та відбитого від землі світла а затінена частина не працює і через це в неї трохи інший опір тому гріється. Самі труби нагрітись не могли бо на них сонце не падало і вони сірі.

    • @Валодимир
      @Валодимир Місяць тому +1

      13 років таке відбувається і немає чого хвилюватися все працює ідеально

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому +1

      Це є добре.

  • @mellalex1190
    @mellalex1190 Місяць тому

    Наглядний приклад закону збереження енергії, сонечко дарує нам свою енергію, і в нижній частині панелей, що не використовуються, нікуди діватись цій енергії от вона і нагріває панельки - вони розмерзлись. У верхній частині панелей власник відбирає енергію контролером, відповідно мало енергії залишається на панельках - повільно нагріваються. А те що вони нерівномірно нагріваються так ячейки не однакові , тобто усі ячейки відрізняються своїми характеристиками якась працює чуть краще за інщі і віддає більше електроенергії, якась менше і гріється сонечком замість того щоб перетворювати сонячну енергію в електричну. Крім того електричний опір в них також різний, а закон Ома вже усі знають.

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      @@mellalex1190 так воно і є. Енергія сонця перетворюється в електричну тому не нагріваються панелі. А ті що сачкують то гріються.

  • @VaKula-ShmyrdjakNePrinjal
    @VaKula-ShmyrdjakNePrinjal Місяць тому

    я брал солнечный кабель в фирменном магазине Одесса-кабель в Одессе....

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      @@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal з часом також заміню кабель який знаходиться на вулиці на сонячний. Залишиться незмінним підземний кабель та в будинку.

  • @sergiipolishchuk648
    @sergiipolishchuk648 Місяць тому

    профіль закриває секції від обдуву вітром, за рахунок чого вони менше втрачають тепла при нагріві від сонця

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      Також є така думка що погіршений відвід тепла

  • @ivanvakulich
    @ivanvakulich Місяць тому

    Ну це точно не дефект панелей,не треба звертати увагу на тих больних,хто таке каже.Ви що будете копать 90см.глубину?яб краще в трубу пнд.запхав нього

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      Та ні. 90 см копати не збираюсь. Закопав на півтора штика лопати. Це приблизно 30 см. Кабель не потребує труби. Він призначений для експлуатації в землі без додаткового захисту так як має достатньо захисту як від вологи так і від механічних пошкоджень.

    • @ivanvakulich
      @ivanvakulich Місяць тому

      @@kasyanov.v ви сказали броньований-з того роблю вивод,такі каб.закопуються на глубину промерзання,а в наших клімат.умовах це 90см

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      @@ivanvakulich ого. Незнав що так глибоко потрібно закопувати такий кабель. Чим грозить значно менша глибина?

    • @ivanvakulich
      @ivanvakulich Місяць тому

      @@kasyanov.v перепад температур та промерзання

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      @@ivanvakulich на сам кабель і його характеристики це якось впливає?

  • @kinostory
    @kinostory Місяць тому

    Я знаю в чому причина. причина у хворій голові. Надивитись хайпових відео від дибілів. і думку гадаєте. Розтає швидше там де менше інію наросло. де більший шар - довше тримається, де менший менше. Причому тут кристали? які гріються від сонця. І яке відношення вони мають до панелей я хз. Відключіть їх від мережі в побачите шо таяння таке саме буде. В залежності від того скільки де намерзло.

    • @kasyanov.v
      @kasyanov.v  Місяць тому

      В тому то і справа що коли відключив то вони перестали першими танути. І на дотик вони теплі коли тануть а інші холодні. Швидше всього то через трубу і тінь від неї на задній строні.