Niby tyle razy człowiek rozkrecal i składał silnik ale i tak fajnie się Pana słucha i ogląda:) Może jednak warto zostawić tego weterana, tyle lat przepracował z tą "blizna" ;) Może się odwdzięczyć... Co do zrzutki nieglupi pomysł - przymusu nie ma a jak ktoś ochotę to czemu nie;)
Bardzo dobry film, to co mówisz to wiesz o czym i wiesz co mówić, krótko zwięźle i na temat, miło sie słucha i ogląda Pozdrawiam Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych Panie Pawle
Odnosnie glowic, to sa to moje spostrzezenia i pomiary, mam 4011 ktora ojciec mial od nowosci i oryginalne glowicemialy dolot taki prosty i wiekszy a 55 i 60maja juz zakrecony lekko. Roznica miedzy 55 a 60 topowiekszony wylot, dalej rozne glowice majarozne nr, albo 1,2,3 itd albo samo, U, albo dlugi nr, i wisienka natorcie to podstawa lewejszpilkiprzy kolektor, e wydechowym moze byc okragla albo zfrezowana,.
Na spokojnie. Powoli a znów 40 zagra aż miło. Fakt, że cieszą kolejne filmiki, w których krok po kroku jest wszystko pokazane. A niedziela to już wiadomo, że przy Waszym filmiku :-) Pozdrawiam i życzę radosnych i rodzinnych świąt.
Przechodzołem przez podobne perypetie ze swoją 40 -stką też ponaprawiałem w silniku co się dało sprężarkę, zawory, wtryski itd ruszyłem nią w pole z kultywatorema tu zaczeło się lać z bloku za pompą. Chandlarz skleił i sprzedał. Wstawiłem drógi od 60 siątki tylko szpilki tokarz podorabiał. Potem skrzynia biegów i 4 worki trybów mi zostało bo wymienia się parami, a koło od ataku było totalnie wydarte
Nie wiem dlaczego ale dla mnie takie weterany czy to ciągniki , motocykle czy inne dziki mają duszę i chociażby dlatego warto poświecić im parę złotych i trochę czasu a na pewno będą służyć przez następne parę ładnych lat. Ja swoją 40che lubię za to i nie tylko , że przywraca mnóstwo wspomnień z dzieciństwa np gdy w wieku 10 lat cięgłem dwie przyczepy siana z łąki :D wspomnienia bezcenne . Życzę powodzenia w pracach przy maszynie i czekam na dalsze filmy, pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Mieszkam kilka kilometrów do dawnego POM-u w Bońkach i wiem że swego czasu pom słynął z najlepszych produkcji silników Ursusa na całe województwo Ciechanowske
Mieli cały blok z wałem i tulejami z wersji eksportowej sam oglądałem to było w zeszłym roku namiary znajdziecie w Internecie firma Katnex koło grodziska Wlkopolskiego to tyle pozdrawiam 😉
Dziś już nie ma większych problemów ze spawaniem bloków. Koledze w Perkinsie od ładowarki spawali w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami. Trzyma, Szczelny i zbytnio nie ma śladu po naprawie. Licha spostrzegawczość młodego Gospodarza że nie zauważył tej łatki. NA filmie z zakupu ciągnika widać ją przecież dosyć dobrze. ;) ;) Pozdrawiam.
Moim zdaniem jeżeli blok poza łatą jest w miarę dobry to powinniście go zostawić. Ciągnik nie traci na oryginalności a jest to pamiątka dla potomnych jak naprawiało się dawniej maszyny. Widać łata solidna więc będzie trzymać, a można powiedzieć że będzie wyróżniała ten egzemplarz z pośród reszty odrestaurowanych czterdziestek. Chyba że perfekcjonizm nie pozwoli spać spokojnie z myślą o tej łacie to wtedy wiadomo, maszyna ma cieszyć właściciela a nie irytować. ;)
Witam, świetny materiał. łapka w górę. Jak mogę coś podpowiedzieć to znam fajny sposób na "poderwanie głowic" (bez używania łoma czy łapki do gwoździ) Za wcześnie był odkręcony rozrusznik, po demontaży klawiatury i poluzowaniu nakrętek głowic, wystarczy zakręcić rozrusznikiem a ciśnienie sprężania samo "poderwie głowice" Taki stary trik mechaników.
Ciekawostka o kluczach...... Kiedys pracowałem jako dostawca w pewnej firmie,kupowałem min narzędzia i mechanicy życzyli sobie klucze które "nie błyszczały" które nie były pokryte warstwą nierdzewną ponieważ przy pracy po pewnym czasie ona pękała kalecząc ręce ,pozdrawiam
Super produkcja :). Odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu. I akurat fajnie sie składa bo zakupiłem ostatnio takiego c-4011 i z wielka ciekawością oglądam filmy aby dowiedzieć sie więcej :). Jeszcze raz super!!! Dodam , że ciągnik oczywiście był wzięty do remontu :) i pomału juz odżywa jeśli można tak to powiedzieć
Panie Pawle. Po tylu latach nie dziwi fakt że śruby są poniszczone. Gdyby mogły przemówić pewnie nie jedno by opowiedziały. A co do nietypowych rozmiarów to polecam 3p-tam jest dopiero Sajgon.
Witam mam pytanie o Ursusie c360 chodzi mi o silnik wał jest już po 5 szlifie na niektórych jest 6 bierze trochę oleju silnik na zimnym daje białawy dym jak jest dobrze rozgrzany silnik na małych obrotach cisnienie 2 na pełnych 4 ostatni remont mniał niecałe 16 lat temu. Co by pan poradził w tej sprawie.Pozdrawiam
Widzialem yaki blok po naprawie, gosc go pospawal, a potemwysrutowal. Zwykly zjadacz chleba nie pozna,. Wg mnie jak to blokz tego traktora to po cogo zmieniac, to matla fabryka go zlozyla. Druga sprawa, glowice, 4011 ma inne glowice niz 355 i 60,,rozni siegeometria dolotu i wylotu, tak wlasnie,, tu roznica w mocytychsilnikow,,. Wymianaglowic na nowe, to juz nie bedzieten silnik,
@@hirekkowalski8928 Były oryginalne z tabliczka znamionową na każdym elemencie i i numerem. Numery takich przyrządów podane są np w instrukcji napraw 385. Ja pożyczam takie na komplet których składa się z: sztywny z torami pojedyncze ruchome (2 szt) , podwójny ruchomy i przedłużenie torów. Widziałem kilka mniej lub bardziej udanych kopii ale co oryginał to oryginał. Podoba mi się w nich ta mechaniczna grzechotka jedną ręką da się unosić i wygodnie obsługiwać z każdej pozycji nie jak w podróbach jakiej lewarki czy śruby na klucz. Jeden wózek ma blachy które można odwrócić i śrubami lekko zaczepić o skrzynie w 330 inny ma takie blachy z możliwością zaczepienia wspornika przedniej osi 360 i 330. Blachy te mają tak przemyślane otwory że można zdjąć oś z wózków a następnie odłożyć i przy zjeżdżaniu nadal otwory i śruby będzą pasować. Do tego pożyczonego kompletu jest np wykonana już chyba we własnym zakresie podstawa umożliwiająca zdjęcie zwolnicy w 360. Niestety takich przyrządów było mało i rozeszły się w śród pracowników skr i pgr gdy likwidowano zakłady. Teraz jeszcze niektórzy z tych pracowników jeszcze wykonują naprawy, czasem leżą nieużywane a bywa i tak jak niedaleko że dobry sprzęt trafił na złom bo nikt z rodziny jak sprzątali garaż po dziadku nie wiedział już co to jest ( był to próbnik wtryskiwaczy PRW3 i ściągacze do bizona i tuleji cylindra i coś tam jeszcze)
Leje turdusa do c-330 już dobre 12-15 lat. Ciągnik nie ma lekko , co sezon na wiosnę wymiana oleju i filtra. Gdy robiliśmy remont kapitalny gdzieś po 10 latach (może więcej ciagnik przepracował) wał i panewki były jak nowe , jedynie co to tuleje i tłoki były mocniej zajechane. Więc olej jak olej, dla mnie jest jak najbardziej OK ;)
Posiadam c355 z 71r gdzie również blok ucierpiał jak u was tylko różnica jest taka że blok u mnie był "szyty" ale już zaczyna puszczać ten sposób naprawy:/.
Ciężko to opisać ale polega to na lekkim powiększeniu pęknięcia na potem wbijanie jeden przy drugim odpowiednich nitów w tą że szczelinę wypełniając ją . Tak mi ojciec przedstawił ten sposób naprawy (ale jej nie wykonał). Niby było popularniejsze niż spawy kiedyś.
mam takie pytanie w sensie kupiłem c360 i ten typo mówił ze olej moze z 4 lata nie był mieniany itd i tak z ciekawości przeciąłem filtr oleju patrze ten wkład filtra a tam złoto i zdarzały sie grudki takie większe jakiegos metalu i takie skrety metalu nw tak jakby od gwintu cos ? i teraz pytanie na zimnym siniku ciśnienie 3 na gorącym 0 ale pali od strzała ale co z tego jak nie da rady pługów 2-jek ciągać na 3 biegu xd i teraz pytanie od czego zacząć sprawdzenie panewek czy od razu cały silnik rozbierać ?
2 skiby to moja c360 nie czuje jezdzi jak na pusto prawie :D a rok 76 Tak ze trzeba robić silnik chyba ze ma innego bóla ;) 4 lata to przesada oleju nie zmieniac pewno bierze olej i poprzedni właściciel dolewa to przecież świeży caly czas heh
@@damianursusc362 właśnie żałuje wgl ze wlałem nowy olej turdus xd ale juz 2 tyg w dupe za przeproszeniem traktor dostaje i oleju ile wlałem tyle jest xd
Witam ! Mam pytanie , czy po zetora od Przemka byliście w Wodzisławiu Śląskim , w dzielnicy Zawada z żółtą lawetą ? Życzę powodzenia w dalszych remontach . Pozdrawiam !
Akurat jak jechali do domu to byłem na dworze . Było to już ladne pare lat temu . Był to traktor sąsiada . On był chyba taki niebieski wypłowiały na miętowy .
@@januszfanpage4022 a skąd wiesz? ;) Byliśmy Cargo Fordem, jest z tego film. Ale gdzie dokładnie to nie pamiętam, na jakiej ulicy. Gość pracował w kopalni.
@@RetroTRAKTOR Mógł byś luknąć bo mnie to ciekawi Kiedyś z kumplem przykręcaliśmy zabieraki do malucha takimi nim się kastka z nimi skończyła wykupiliśmy wszystkie przeguby na lokalnym szrocie :P ale stąd wiem co to oznaczenia śrub jak nas ojciec mój i kumpla obśmiali chóralnie jak zwołali konsylium celem rozwiązania problemu ścinania śrub bo twierdzili ze to niemożliwe ;). Innym razem nie zamontowaliśmy w skrzyni wałeczka w wybieraku środkowym tego przepychającego baryłki blokujące wodziki i się biegi zakleszczały :P. Ale człowiek się wtedy uczył.
@@RetroTRAKTOR Jak były 5.8 i nic się nie stało to tak ;). Suba za to nie dam bo za piękne opowieści Twojego Taty już dałem :). Przypominają mi wakacje jeszcze na końcówce PRL jak się na wieś jeździło i plątało ludziom miedzy nogami ziemniaki za kopaczka zbierało i zastanawiało się jak działa ta magia pod tytułem odpalanie esioka "z knota", ale dalej mnie tam lubią ;P. Jako gówniarz "pozjeżdżałem" ale też młóciłem jako pasażer Vistulą i tak dalej. Nie znosiłem 60 tki i biegów przy kierownicy. Ale najlepsza opcja to był traktorek forda jak resoraczek ze wspomaganiem hydraulicznym. Albo smarowanie snopowiązałki bo sąsiad słabo się przykładał i kalamitek szukałem. Ale najlepsze były ziemniaki z parnika, jak zaspałem i mnie zapach obudził to się czułem oszukany przez życie ;).
jedyny blok jaki posiadam na zbyciu to do żuka dolnozaworowy więc odpada a co do patronite z kwoty jaką daje patron to 6,5% no i operator.Ale jestem za takimi zbiórkami.Pozdrawiam
woda podczas zamarzania zwiększa swoją objętość i jeśli nie została spuszczona z bloku i chłodnicy może dojść do pęknięcia bloku,tulei,chłodnicy lub uszczelka głowicy i nawet jeśli tego się nie zauważy to po wyjęciu bagnetu może być tzw "śmietanka" lub "masełko" czyli emulsia powstała podczas zmieszania się wody z olejem silnikowym.
witam panie pawle morze odcinek o momentach dokrencania srób bo nie idzie nigze rnalesc tego w zadnym katologu jak jest to tylko do głowicy a mi chodzi do c330 np sprzegło i dociąganie wtryskiwczy wału korbowego i korbowodów
Ja bym ta łatę zostawił jeżeli nie miałaby negatywnego wpływu na funkcjonowanie silnika Taka łata na silniku to dowód na to że traktor coś przeżył to jak człowiek z blizna na lewym policzku ,wiadomo ze dostał z prawej
Może i wiedzę masz ale jak pan Franciszek nie odpowiada to nie to samo on to mówi jakby z serca a ty tak se opowiadasz to nie to samo ja osobiście oglądam twój kanał tylko i wyłącznie że pan Franciszka opowiada dlatego dzisiaj łapka w dół bo niema Pana Franciszka
Patronite dobry pomysł. Kto chce, dokłada małą cegiełkę
Paweł wcale nie nudzisz. Nagrywaj jak najwięcej. 👍🚜
Niby tyle razy człowiek rozkrecal i składał silnik ale i tak fajnie się Pana słucha i ogląda:) Może jednak warto zostawić tego weterana, tyle lat przepracował z tą "blizna" ;) Może się odwdzięczyć... Co do zrzutki nieglupi pomysł - przymusu nie ma a jak ktoś ochotę to czemu nie;)
Bardzo dobry film, to co mówisz to wiesz o czym i wiesz co mówić, krótko zwięźle i na temat, miło sie słucha i ogląda Pozdrawiam Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych Panie Pawle
Dziękuję serdecznie :) Pozdrawiam!
Blok bym ratował oddał do spawania można tak to zrobić że śladu nie będzie . Czekam na relację z dalszych pracy :)
Takich ludzi to ja szanuje biorom starę i remontują że aż chce się patżeć pozdrawiam
Podoba mi się, co dają drugie życie maszyna , poszanowanko
Odnosnie glowic, to sa to moje spostrzezenia i pomiary, mam 4011 ktora ojciec mial od nowosci i oryginalne glowicemialy dolot taki prosty i wiekszy a 55 i 60maja juz zakrecony lekko. Roznica miedzy 55 a 60 topowiekszony wylot, dalej rozne glowice majarozne nr, albo 1,2,3 itd albo samo, U, albo dlugi nr, i wisienka natorcie to podstawa lewejszpilkiprzy kolektor, e wydechowym moze byc okragla albo zfrezowana,.
Na spokojnie. Powoli a znów 40 zagra aż miło.
Fakt, że cieszą kolejne filmiki, w których krok po kroku jest wszystko pokazane.
A niedziela to już wiadomo, że przy Waszym filmiku :-)
Pozdrawiam i życzę radosnych i rodzinnych świąt.
Przechodzołem przez podobne perypetie ze swoją 40 -stką też ponaprawiałem w silniku co się dało sprężarkę, zawory, wtryski itd ruszyłem nią w pole z kultywatorema tu zaczeło się lać z bloku za pompą. Chandlarz skleił i sprzedał. Wstawiłem drógi od 60 siątki tylko szpilki tokarz podorabiał. Potem skrzynia biegów i 4 worki trybów mi zostało bo wymienia się parami, a koło od ataku było totalnie wydarte
dzieki za odpowiedz i moze jeszcze na temat cisnienia sprezania w cylindrach jakie powinno być albood ilu do ilu
Świetny odcinek kolego 👍😉 Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowych i wesołych świąt
Nie wiem dlaczego ale dla mnie takie weterany czy to ciągniki , motocykle czy inne dziki mają duszę i chociażby dlatego warto poświecić im parę złotych i trochę czasu a na pewno będą służyć przez następne parę ładnych lat. Ja swoją 40che lubię za to i nie tylko , że przywraca mnóstwo wspomnień z dzieciństwa np gdy w wieku 10 lat cięgłem dwie przyczepy siana z łąki :D wspomnienia bezcenne . Życzę powodzenia w pracach przy maszynie i czekam na dalsze filmy, pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Mieszkam kilka kilometrów do dawnego POM-u w Bońkach i wiem że swego czasu pom słynął z najlepszych produkcji silników Ursusa na całe województwo Ciechanowske
Świetna seria filmów. Oglądam z przyjemnością. Pozdrawiam hobbystów motoryzacji.
Dziękujemy! :) Staramy się ! :) Po weekendzie nagrywamy kolejne :) Pozdrawiam
Ogólnie bardzo fajny odcinek Panie Pawle 👏
Cześć Paweł!
-Zdrowych,Wesołych!
Fajny filmik, pozdrawiam.
Z kamerą wśród smarów... O jakże mi się podoba ten tytuł - super!!!!
Gwinty do osi przedniej w silniku S-4001 są mniejsze niż dla S-4002, S-4003. Bodajże oryginalnie na śrubę M10.
Mieli cały blok z wałem i tulejami z wersji eksportowej sam oglądałem to było w zeszłym roku namiary znajdziecie w Internecie firma Katnex koło grodziska Wlkopolskiego to tyle pozdrawiam 😉
Dzięki, zerkniemy
Takiemu mechanikowi silnik od zetora mógłbym zostawić generalnego remontu 🙂
Dziś już nie ma większych problemów ze spawaniem bloków. Koledze w Perkinsie od ładowarki spawali w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami. Trzyma, Szczelny i zbytnio nie ma śladu po naprawie.
Licha spostrzegawczość młodego Gospodarza że nie zauważył tej łatki. NA filmie z zakupu ciągnika widać ją przecież dosyć dobrze. ;) ;)
Pozdrawiam.
Moim zdaniem jeżeli blok poza łatą jest w miarę dobry to powinniście go zostawić. Ciągnik nie traci na oryginalności a jest to pamiątka dla potomnych jak naprawiało się dawniej maszyny. Widać łata solidna więc będzie trzymać, a można powiedzieć że będzie wyróżniała ten egzemplarz z pośród reszty odrestaurowanych czterdziestek. Chyba że perfekcjonizm nie pozwoli spać spokojnie z myślą o tej łacie to wtedy wiadomo, maszyna ma cieszyć właściciela a nie irytować. ;)
Witam, świetny materiał. łapka w górę.
Jak mogę coś podpowiedzieć to znam fajny sposób na "poderwanie głowic" (bez używania łoma czy łapki do gwoździ)
Za wcześnie był odkręcony rozrusznik, po demontaży klawiatury i poluzowaniu nakrętek głowic, wystarczy zakręcić rozrusznikiem a ciśnienie sprężania samo "poderwie głowice"
Taki stary trik mechaników.
No może i tak - nie próbowałem tego nigdy. :)
pozdrawiam serdecznie
Blok można pospawać. Wyjdzie taniej i będzie oryginał z niej. Da się to ładnie pospawać, tak aby nie było śladu po tym.
Czy będzie oryginał to wątpie - bo kiedyś silniki szły "na wymianę" gdy remontowano traktor :) Więc fabryka jej na pewno inny silnik dała :)
@@RetroTRAKTOR Tym bardziej, że to ciągnik z Skr
Ciekawostka o kluczach...... Kiedys pracowałem jako dostawca w pewnej firmie,kupowałem min narzędzia i mechanicy życzyli sobie klucze które "nie błyszczały" które nie były pokryte warstwą nierdzewną ponieważ przy pracy po pewnym czasie ona pękała kalecząc ręce ,pozdrawiam
To jakieś dziadowskie te klucze ;) Z tych co mamy to w żadnym jeszcze nie schodzi ;) Spotkałem się z tym tylko z takimi marketowymi Drop Forget ;)
Super produkcja :). Odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu. I akurat fajnie sie składa bo zakupiłem ostatnio takiego c-4011 i z wielka ciekawością oglądam filmy aby dowiedzieć sie więcej :).
Jeszcze raz super!!!
Dodam , że ciągnik oczywiście był wzięty do remontu :) i pomału juz odżywa jeśli można tak to powiedzieć
Dziękuję :-) pochwal się swoim nabytkiem. Powodzenia w remoncie
Panie Pawle. Po tylu latach nie dziwi fakt że śruby są poniszczone. Gdyby mogły przemówić pewnie nie jedno by opowiedziały. A co do nietypowych rozmiarów to polecam 3p-tam jest dopiero Sajgon.
Jak zawsze świetnie się oglsda
Pawle czy mógłbyś powiedzieć kim jesteś z zawodu jeśli można wiedzieć?
Witam mam pytanie o Ursusie c360 chodzi mi o silnik wał jest już po 5 szlifie na niektórych jest 6 bierze trochę oleju silnik na zimnym daje białawy dym jak jest dobrze rozgrzany silnik na małych obrotach cisnienie 2 na pełnych 4 ostatni remont mniał niecałe 16 lat temu. Co by pan poradził w tej sprawie.Pozdrawiam
Widzialem yaki blok po naprawie, gosc go pospawal, a potemwysrutowal. Zwykly zjadacz chleba nie pozna,. Wg mnie jak to blokz tego traktora to po cogo zmieniac, to matla fabryka go zlozyla. Druga sprawa, glowice, 4011 ma inne glowice niz 355 i 60,,rozni siegeometria dolotu i wylotu, tak wlasnie,, tu roznica w mocytychsilnikow,,. Wymianaglowic na nowe, to juz nie bedzieten silnik,
Oj z tymi głowicami to pierwsze słyszę. Skąd takie info?
U mnie w okolicy na złomie stoi Zetor 25K. Jest trochę zniszczony i ma tłumik i maskę od C 4011 a błotniki od C 330
Maska w dobrym stanie?
@@RetroTRAKTOR nie podchodziłem blisko bo był zastawiony kupą złomu ale tak patrząc to chyba kawałek ucięta
@@kacperokrasa3568 ok, no trudno ;) Wszystkiego nie uratujemy :(
Ratując polską historie, dobrze że jesteście. I pytanko czy można wasz blok silnika poddać renowacji??? Czy jest ona możliwa?
Można, ale pęknięcie zostanie ;)
jeśli się przydadzą wózki do rozpoławiania traktora to chętnie po życzę
Dzięki! Mamy :) Ale tu ściągamy i oś i silnik za pomocą naszej "szubienicy" :)
Oryginalny komplet masz? Gdzie takie rzeczy można jeszcze znaleźć? Przygarnął bym komplet w uczciwych pieniądzach ;)
@@zawszedrugi3522 wózki? Nie, mamy zrobiony wg taty pomysłu :)
@@zawszedrugi3522 kolego ja nie chce ich sprzedać tego nie ma orginału każdy sobie sam robił
@@hirekkowalski8928 Były oryginalne z tabliczka znamionową na każdym elemencie i i numerem. Numery takich przyrządów podane są np w instrukcji napraw 385. Ja pożyczam takie na komplet których składa się z: sztywny z torami pojedyncze ruchome (2 szt) , podwójny ruchomy i przedłużenie torów. Widziałem kilka mniej lub bardziej udanych kopii ale co oryginał to oryginał. Podoba mi się w nich ta mechaniczna grzechotka jedną ręką da się unosić i wygodnie obsługiwać z każdej pozycji nie jak w podróbach jakiej lewarki czy śruby na klucz. Jeden wózek ma blachy które można odwrócić i śrubami lekko zaczepić o skrzynie w 330 inny ma takie blachy z możliwością zaczepienia wspornika przedniej osi 360 i 330. Blachy te mają tak przemyślane otwory że można zdjąć oś z wózków a następnie odłożyć i przy zjeżdżaniu nadal otwory i śruby będzą pasować. Do tego pożyczonego kompletu jest np wykonana już chyba we własnym zakresie podstawa umożliwiająca zdjęcie zwolnicy w 360. Niestety takich przyrządów było mało i rozeszły się w śród pracowników skr i pgr gdy likwidowano zakłady. Teraz jeszcze niektórzy z tych pracowników jeszcze wykonują naprawy, czasem leżą nieużywane a bywa i tak jak niedaleko że dobry sprzęt trafił na złom bo nikt z rodziny jak sprzątali garaż po dziadku nie wiedział już co to jest ( był to próbnik wtryskiwaczy PRW3 i ściągacze do bizona i tuleji cylindra i coś tam jeszcze)
Pozdrawiam
Pozdrawiamy :)
Dobry film, tez posiadam 40stke ktorą czeka remont. Mozna liczyc na film z układu kierowniczego?
Będzie w swoim czasie :)
Orginalny silnik jest z napisem Zetor nad filtrami paliwa.
pierwsze wersje. ja mam z 70r i nic na nim nie pisze
Też naprawiam takie cuda,silniki w ursusach zalewam 10w/40 o wiele lepsze niż turdusy i te inne tanie superole
Leje turdusa do c-330 już dobre 12-15 lat. Ciągnik nie ma lekko , co sezon na wiosnę wymiana oleju i filtra. Gdy robiliśmy remont kapitalny gdzieś po 10 latach (może więcej ciagnik przepracował) wał i panewki były jak nowe , jedynie co to tuleje i tłoki były mocniej zajechane. Więc olej jak olej, dla mnie jest jak najbardziej OK ;)
panowie spawałem nie jeden blok po zamrożeniu i 95 proc udaje sie bez wiekszych problemów
Panowie jaki mniej więcej jest koszt szlifu wału i osiowania bloku do C355.
Ok 1200 zł z panewkami, ale dokładnie będę wiedział jak zrobimy u siebie teraz - podam aktualna cene
@@RetroTRAKTOR Dziękuję. Głowice silnika i zestawy naprawcze jakiej firmy polecacie w dobrej cenie.
Ja we wrześniu szlifowalem wal wraz z osiowaniem bloku zapłaciłem z panewkami głównymi i korbowodowymi firmy mayle 780zł
@@dariuszdff9072 ja tą cenę rzuciłem na podstawie tego co Przemek mi mówił. A sam będę wiedział jak zawiozę i odbiorę :)
@@RetroTRAKTOR nie no spoko ja tylko napisałem ile ja zapłaciłem ale na szczęście nie mam już c360 nie powiem dobry traktor ale nie te czasy
Jak z motyką na księżyc ?
Mówi się "z motyką na słońce "
Ale mój szwagier mówi też "Masz biało na czarnym " :)
Teraz to sam się zacząłem zastanawiać ;) Pozdrawiam
a myśleliście o pospawaniu bloku?
Posiadam c355 z 71r gdzie również blok ucierpiał jak u was tylko różnica jest taka że blok u mnie był "szyty" ale już zaczyna puszczać ten sposób naprawy:/.
Co to znaczy szyty kolego
Ciężko to opisać ale polega to na lekkim powiększeniu pęknięcia na potem wbijanie jeden przy drugim odpowiednich nitów w tą że szczelinę wypełniając ją . Tak mi ojciec przedstawił ten sposób naprawy (ale jej nie wykonał). Niby było popularniejsze niż spawy kiedyś.
@@MultiPrzemek95 rozumiem... chyba widziałem już coś takiego w jakimś Starym autobusie
mam takie pytanie w sensie kupiłem c360 i ten typo mówił ze olej moze z 4 lata nie był mieniany itd i tak z ciekawości przeciąłem filtr oleju patrze ten wkład filtra a tam złoto i zdarzały sie grudki takie większe jakiegos metalu i takie skrety metalu nw tak jakby od gwintu cos ? i teraz pytanie na zimnym siniku ciśnienie 3 na gorącym 0 ale pali od strzała ale co z tego jak nie da rady pługów 2-jek ciągać na 3 biegu xd i teraz pytanie od czego zacząć sprawdzenie panewek czy od razu cały silnik rozbierać ?
Misa w dół i panewki oglądaj :)
Najlepiej rozbierz silnik na części pierwsze, weryfikacja i gruntowny remont. Przypuszczam ze silnik zakatowany i musisz robić wszystko na 100%.
2 skiby to moja c360 nie czuje jezdzi jak na pusto prawie :D a rok 76
Tak ze trzeba robić silnik chyba ze ma innego bóla ;)
4 lata to przesada oleju nie zmieniac pewno bierze olej i poprzedni właściciel dolewa to przecież świeży caly czas heh
@@damianursusc362 właśnie żałuje wgl ze wlałem nowy olej turdus xd ale juz 2 tyg w dupe za przeproszeniem traktor dostaje i oleju ile wlałem tyle jest xd
Witam ! Mam pytanie , czy po zetora od Przemka byliście w Wodzisławiu Śląskim , w dzielnicy Zawada z żółtą lawetą ? Życzę powodzenia w dalszych remontach . Pozdrawiam !
Pozdro z Rybnika tak to był ten zetor 🙂
@@januszfanpage4022 dziena za info . Pozdro Hanysy !
Akurat jak jechali do domu to byłem na dworze . Było to już ladne pare lat temu . Był to traktor sąsiada . On był chyba taki niebieski wypłowiały na miętowy .
@@januszfanpage4022 a skąd wiesz? ;) Byliśmy Cargo Fordem, jest z tego film. Ale gdzie dokładnie to nie pamiętam, na jakiej ulicy. Gość pracował w kopalni.
i jeszcze do c c360 o momentach dokrencania śrób
ja mam blok z 4011 tylko z tulejami od 360 tylko czekam na silnik od zetora
Jaki typ, model bo ja założyłem silnik od 6901
Halo ta śruba z pokazu używania klucza to jak dobrze widzę śruba "do mebli" 5.8, może się mylę i to 8.8 ale warto sprawdzić.
Nie wiem, nie sprawdzam ;) U mnie nowe śruby tam i tak lądują - a wówczas tylko 8.8 lub 10.9 :)
@@RetroTRAKTOR
Mógł byś luknąć bo mnie to ciekawi Kiedyś z kumplem przykręcaliśmy zabieraki do malucha takimi nim się kastka z nimi skończyła wykupiliśmy wszystkie przeguby na lokalnym szrocie :P ale stąd wiem co to oznaczenia śrub jak nas ojciec mój i kumpla obśmiali chóralnie jak zwołali konsylium celem rozwiązania problemu ścinania śrub bo twierdzili ze to niemożliwe ;). Innym razem nie zamontowaliśmy w skrzyni wałeczka w wybieraku środkowym tego przepychającego baryłki blokujące wodziki i się biegi zakleszczały :P.
Ale człowiek się wtedy uczył.
@@pangroszek3498 ale ciekawi Cię jakie były zamontowane?
@@RetroTRAKTOR
Jak były 5.8 i nic się nie stało to tak ;). Suba za to nie dam bo za piękne opowieści Twojego Taty już dałem :). Przypominają mi wakacje jeszcze na końcówce PRL jak się na wieś jeździło i plątało ludziom miedzy nogami ziemniaki za kopaczka zbierało i zastanawiało się jak działa ta magia pod tytułem odpalanie esioka "z knota", ale dalej mnie tam lubią ;P.
Jako gówniarz "pozjeżdżałem" ale też młóciłem jako pasażer Vistulą i tak dalej. Nie znosiłem 60 tki i biegów przy kierownicy. Ale najlepsza opcja to był traktorek forda jak resoraczek ze wspomaganiem hydraulicznym. Albo smarowanie snopowiązałki bo sąsiad słabo się przykładał i kalamitek szukałem. Ale najlepsze były ziemniaki z parnika, jak zaspałem i mnie zapach obudził to się czułem oszukany przez życie ;).
Blok może byscie dostali i duzo czesci jeszcze z PRL u takiego pana w Wieruszowie, jesli chcieli byscie mogę podac namiary 😉
Hej, Podeślij na info@retrotraktor.pl :) Zobaczymy
Jak byś mógł podać namiary byłbym wdzięczny :D Pozdrowionka
@@RetroTRAKTOR wyslane, doszoo?
@@maciejdembek9448 wpisz na olx miejscowosc to wyskoczy ci kilkadziesiat pozycji od tego pana
@@tttt222 Oo dzięki wielkie za odpowiedź. Przydało się :D Wesołych Świąt :)) Pozdrowionka
Nie myślałeś żeby oddać blok do profesionalnej spawalni jak wyciągniesz tuleje to z 2 stron ci zespawają i nie będzie praktycznie widać
Pomyślimy, ale szybciej poszłoby z innym blokiem
Będziecie ją w przyszłości malować czy zostawiacie ją w oryginale?
Oczywiście. Docelowo będzie w oryginał robiona cała, na zielono, szary blok i kabina kość słoniowa
Jestescie zainteresowani silnikiem do dzika z przystawką?
Tak, napisz na info@retrotraktor.pl :)
jedyny blok jaki posiadam na zbyciu to do żuka dolnozaworowy więc odpada a co do patronite z kwoty jaką daje patron to 6,5% no i operator.Ale jestem za takimi zbiórkami.Pozdrawiam
Jeszcze nie wczytywałem się w regulamin. A po raz pierwszy słowo patronite to przeczytałem w komentarzu od jednego z widzów :)
Już chyba lepiej szukać inny silnik, niż ten remontować a z tego wymontować co lepsze rzeczy i zostawić na zapas.
A można taki blok pospawac?
Można
Mam identyczną tabliczkę na rozruszniku
Skąd jesteś kolego
@@qba9696 Lubelskie okolice Łukowa
Wyjaśni ktoś dlaczego nie zrobili jednej dużej głowicy tylko kilka mniejszych
Ponieważ jedna duża jest droższa w naprawie a jak się popsuje jedna mała to taniej w naprawie wychodzi
Jedna wychodzi taniej potem żeby wymienić kupić
@@CiapekOfficial i każda z innej parafi ale chociaż na wydnuchiwanie uszczelki odporniejsze rozwiązanie ;)
Jak i u zetorka
Blok mozna zaklejic klejem chestermetal
Co to za rozrusznik?
R7 czy R11
r 7, mówił jak go demontował
Dzięki, widocznie niedosłyszałem.
@@fabianciekielski5633 nic nie szkodzi
Jest 4
O co chodzi z tym rozmrożeniem bloku? Pojaśni ktoś? :)
Jeżeli masz wode w bloku silnika to jak jest mróz to po prostu zamrożona woda rozwali,wysadzi ci blok
oglądnij poprzedni odcinek tam jest pokazane
woda podczas zamarzania zwiększa swoją objętość i jeśli nie została spuszczona z bloku i chłodnicy może dojść do pęknięcia bloku,tulei,chłodnicy lub uszczelka głowicy i nawet jeśli tego się nie zauważy to po wyjęciu bagnetu może być tzw "śmietanka" lub "masełko" czyli emulsia powstała podczas zmieszania się wody z olejem silnikowym.
Dzięki za odpowiedź :)
witam panie pawle morze odcinek o momentach dokrencania srób bo nie idzie nigze rnalesc tego w zadnym katologu jak jest to tylko do głowicy a mi chodzi do c330 np sprzegło i dociąganie wtryskiwczy wału korbowego i korbowodów
Myślę że takie informacje podamy przy okazji składania :-) dziękuję za propozycję :-)
Kto to daje łapki w dół??
Witam 😀
Jestem 1
Smar nie smar ale super
Ja bym ta łatę zostawił jeżeli nie miałaby negatywnego wpływu na funkcjonowanie silnika Taka łata na silniku to dowód na to że traktor coś przeżył to jak człowiek z blizna na lewym policzku ,wiadomo ze dostał z prawej
Nigdy r7 aby r11 i szybko obrotowy
Nie, u nas nigdy szybkoobrotowych :-)
@@RetroTRAKTOR Domyślam się bo wy chcecie mieć w oryginalnym stanie ciągniki
Z tą łatą to to ktoś se poleciał.
Proszę po remoncie zmień tłumik, bo oryginalny brzydko brzmi
Będzie albo rybka albo od Supra ;)
Priv
Mam blok
Napisz.mu na info@retrotraktor.pl bo może nie widzi
Może i wiedzę masz ale jak pan Franciszek nie odpowiada to nie to samo on to mówi jakby z serca a ty tak se opowiadasz to nie to samo ja osobiście oglądam twój kanał tylko i wyłącznie że pan Franciszka opowiada dlatego dzisiaj łapka w dół bo niema Pana Franciszka
No przykro mi, ale będziemy się razem na kanale pojawiać ;) Pozdrawiam
To nie jest demontaż silnika a jego rozbiórka a to co innego