Brama garażowa segmentowa czy rolowana?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 жов 2024
  • Zapraszamy Was na filmik w którym omówione są bramy garażowe segmentowe
    Miłego oglądania
    --------------------
    🤔 Poszukujesz inspiracji do swojego domu ⁉️
    Wejdź i obejrzyj naszą galerię realizacji na ➡️ www.roletyalu.pl
    Masz pytania❓ Szybki kontakt: ☎️ 570-101-101
    Możesz także sam zrobic zamówienie na www.dopasujrolety.pl
    --------------------
    ZAPRASZAMY NA NASZE SOCIAL MEDIA
    TT: @roletyalu
    Ig: @roletyalu_producent
    FB: / roletyalu
    PINTEREST: / roletyalu
    Zostaw koniecznie subskrypcje, obserwacje oraz daj jakiś znak, że tutaj byłeś

КОМЕНТАРІ • 7

  • @marcinc9519
    @marcinc9519 Рік тому

    Ciekaw jestem jak termoizolacja do garażu ogrzewanego

  • @arkadiuszszkalski4986
    @arkadiuszszkalski4986 Рік тому

    Czy to prawda ze rolowane bramy nawet pa77 są strasznie zimne?

    • @bartekkrupa3619
      @bartekkrupa3619 Рік тому +5

      prawda... - Z racji mniejszej grubości lameli (19mm) oraz braku gumowych uszczelnień (są szczotkowe), brama rolowana o wysokości lamelu 77mm NIE JEST BRAMĄ CIEPŁĄ.
      Nieco grubsza jest brama o wysokości 100mm (25mm) lecz nadal nie jest to brama ciepła. W wersji przemysłowej taka brama roletowa jest często z konieczności łączona z nawiewnicami ciepłego powietrza montowanymi w okolicach wału nawojowego.
      Dla porównania brama segmentowa posiada panel o grubości od 40-65mm co daje dużo lepsze parametry izolacji cieplnej - przy czym dobra brama segmentowa posiada uszczelnienia międzypanelowe i obwodowe wykonane z przylegającej do obramowania elastycznej gumy. Zaletą bramy roletowej jest brak prowadnic ograniczających miejsce pod sufitem. Wada to jej grubość i kiepska izolacja z racji używania cienkich profili aluminiowych bez bariery termicznej (przekładki z kompozytu/tworzywa redukujących mostki termiczne).
      Brama roletowa nie jest polecana do garażu ogrzewanego z racji większych strat ciepła oraz zjawiska pocenia się aluminium przy dużych różnicach temperatur.
      W zimie przy różnicy np. +15stC wewnętrz garażu -15 stC na zewnątrz - różnica temperatur powoduje tworzenie się rosy na wewnętrznej powierzchni aluminiowego pancerza i skutkuje to zamarzaniem bramy przy ujemnych temperaturach i problemami z jej otwarciem w zimie oraz ryzykiem uszkodzenia lub w najmniejszym przypadku zadziałaniem i uszkodzeniem hamulca inercyjnego, który zabezpiecza bęben przed niekontrolowanym opadnięciem. Hamulec inercyjny jest jednorazowy, więc wiąże się to z jego kosztowną wymianą po takiej akcji.
      Ogólnie przyjmuje się że brama roletowa może być zakładana do garaży nie ogrzewanych o dobrej wentylacji i stabilnej wilgotności wewnątrz (bez ryzyka zjawiska skraplania na powierzchni pancerza i zamarzania).

    • @arkadiuszszkalski4986
      @arkadiuszszkalski4986 Рік тому

      @@bartekkrupa3619 Witam serdecznie brak mi słów jaka piękna i długa odpowiedź aż jestem w szoku 😉 bardzo dziękuję niestety sufit jest nisko także inne bramy odpadają mam do wyboru albo bramę dwu skrzydłowa otwierana ręcznie z ociepleniem styropianowym o grubości 2 cm albo ta roletowa pa77 ale otwierana z pilota i szczerze niewiem co wybrać teraz mam taką stara bramę dwu skrzydłowa i trochę mnie denerwuje i z wjazdem też jest problem bo brama jest dużą także trzeba się nakręcić żeby wjechać do garażu 😕😟

    • @bartekkrupa3619
      @bartekkrupa3619 Рік тому +1

      @@arkadiuszszkalski4986 nie chcę wchodzić w kompetencje właściciela tego vloga... ale są rozwiązania dla niskich nadproży (min.8cm) i na pewno w razie potrzeby zaprezentuje on Panu odpowiednią wersję ciepłej bramy segmentowej. Ja operuję na innym rynku ,więc nie chcę psuć innym koniunktury tu na miejscu😉 Trzeba skontaktować się z handlowcem (ten wyglada na ogarniętego😊) i spytać o konkretne warunki zabudowy. Każde rozwiązanie ma swoje zarówno wady jak i zalety ,które rozpatruje się indywidualnie pod kątem potrzeb klienta i warunków zabudowy. Pozdrawiam.

    • @Bart-gv3up
      @Bart-gv3up 8 місяців тому

      ​@@bartekkrupa3619zna pan jakaś możliwość docieplenia rolowanej bramy? Nałożenie jakiejś pianki itp na roletę i obudowę coś pomoże?

    • @bartekkrupa3619
      @bartekkrupa3619 8 місяців тому

      @@Bart-gv3up niestety samej bramy sie nie da w sensowny sposób "docieplić". Brama BR100 będzie nieco grubsza(25mm) niż BR77 (19mm), ale są to minimalne różnice. Niektórzy klienci w "hobby warsztatach" stosują np. dodatkową "kotarę" z grubej tkaniny p/poż. umieszczoną przed bramą, w celach dodatkowej izolacji, ale nie mam obiektywnej informacji czy to rzeczywiście działa jako docieplenie czy bardziej jako osłona samej bramy przed uszkodzeniem mechanicznym (np. podczas prac mechanicznych, spawania itp...).