Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT (fragment szkolenia)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 тра 2022
  • Dostęp do pełnej wersji szkolenia:
    akademiavat.pl/produkt/moment...
    Zanim dokonasz zakupu tego konkretnego szkolenia, rozważ zakup pakietu Akademia VAT PREMIUM, dzięki któremu możesz zyskać dostęp (aż na 12 miesięcy!) do wszystkich moich szkoleń online w ramach Akademii VAT, a także do innych ciekawych bonusów:
    akademiavat.pl/produkt/akadem...
    ***
    Kiedy ująć fakturę do VAT?
    To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez wszystkie osoby, które zajmują się księgowością. Na szkoleniach, internetowych streamach i na grupach dyskusyjnych pojawia się niemal non stop. I nic w tym dziwnego. Każdą fakturę, którą trzeba zaewidencjonować, należy ująć w prawidłowym okresie rozliczeniowym. Pod różnymi rygorami.
    Jak to zwykle na w przypadku VAT bywa, nie ma jednej prostej reguły, która by tym wszystkim rządziła. W szczególności nie jest tak, że faktury sprzedażowe zawsze ujmujemy w dacie ich wystawienia, a faktury zakupowe w dacie ich otrzymania. Warto ten mit raz na zawsze rozwiać.
    Czy zasady prawidłowego ustalania daty sprzedaży, momentu powstawania obowiązku podatkowego oraz momentu powstania prawa do odliczenia są proste? Z pewnością nie. Oprócz dość złożonych reguł prawnych, podatnicy muszą dodatkowo mierzyć się z orzecznictwem sądowym, za którym nie zawsze nadążają interpretacje organów podatkowych.
    Można tym wszystkim zajmować się po łebkach albo od przypadku do przypadku. Można też zapoznać się z moim szkoleniem na ten temat. Jeżeli chcecie w sposób uporządkowany zdobyć kompleksową wiedzę ułatwiającą codzienną pracę (lub zadbać o to, by Wasi pracownicy nie popełniali oczywistych, łatwych do uniknięcia błędów, narażających na niepotrzebne korekty), to serdecznie zapraszam 🙂.

КОМЕНТАРІ • 3

  • @gostek9071
    @gostek9071 2 роки тому

    dasz rade odpowiedziec? jestem w sieci partnerskiej z niemiec i ona mi
    wysyla zaplate za google adsens a nie typowo jutub.. to tez trzeba robic
    ten vat eu? i pytanie o co chodzi z vat oss i czy to sie wlicza do tego
    limitu?

  • @gostek9071
    @gostek9071 2 роки тому

    jak mam doliczyc jakis vat skoro: przyklad. klient jest z ue a ja
    wystawiam dany produkt na stronie internetowej (nie jest ona moja
    wlasnoscia a posrednikiem) i ten klient wchodzi na dany produkt i kupuje
    a ja dostaje pieniadze na paypal konto.. nie moge tam ustawic zadnego
    vatu

  • @Kazim553
    @Kazim553 7 місяців тому

    .... za cicho wykładowca mówi.