Üzemanyag megtakarítás HHO generátorral. Igaz ez? Lemértem...

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 вер 2024
  • Vízzel működő autó sokak régi álma. A HHO generátor elég nehezen tudna annyi gázt termelni, ami teljesen helyettesítené a benzint, vagy gázolajat. Az sem elhanyagolható tény, hogy 1 liter HHO előállításához elég sok villamos energiára van szükség.

КОМЕНТАРІ • 252

  • @miklosbege948
    @miklosbege948 2 роки тому +30

    Nagyon érdekes kísérlet volt gratulálok Én is foglalkozom és építek HHO cellákat először is a cella hatásfokát érdemes növelni ez igy nagyon gazdaságtalan A sima pwrm nem igazán birja a terhelést pláne a kinai,(az én készülékem 30A re képes mosfetes végfokkal )olyan elektronika kell amivel modulálható a frekvencia és a kitöltés is ha sikerül összehangolni a cellával kevesebb áramfelvétel mellet termeli meg azt a gázmenyiséget amit a cella képes A elektródák felülete,anyaga a feszültség és áramerősség aránya és persze az elektrolit is nagyban befolyásolja Kisérlet ötlet is eszembe jutott a generátor kimenetére egy hálózati transzformátort csatolni kisebb fesz. nagyobb áram és azzal meghajtani a cellát Az 50 Hz már huncut ám az megdobja a gáztermelést 80és150Hz közt van az ideális frekvencia tapasztalatok szerint Számítanod kell rá hogy a cella felmelegszik majd erre is van megoldás de az más történet egy perces tesztidőt ki fog még bírni Nagyon várom a következő videót csak igy tovább és első a biztonság :D

    • @Polonyi28
      @Polonyi28 2 роки тому +3

      Szerintem a hidrogánt és az oxigént jobb kölön tárolni, de váltó áramnál ezt, hogy lehet megoldani.

    • @graydovezenekar
      @graydovezenekar 2 роки тому +2

      @@Polonyi28 váltóáramnál úgy, hogy közbeiktatsz egy egyenirányíót :)

    • @Polonyi28
      @Polonyi28 2 роки тому

      @@graydovezenekar Igen de akkor egyenirányitottam. Csak szerintem ilyen plazma keletkezik a vizben, mely lassitja

    • @Polonyi28
      @Polonyi28 2 роки тому +1

      az oxigén és hidrogén keletkezést. De majd kisérletezek mert érdekel a dolog, Mire célhoz érek remélem nem nyirnak ki az oltásokkal.

    • @csabaargyelan7438
      @csabaargyelan7438 2 роки тому +1

      Nekem valahol 85,56- 85,65Hz körül volt stabil, és akkor a rendszer energia felvétele nem a vízforralásra megy el.

  • @laszlokozma6500
    @laszlokozma6500 2 роки тому +9

    Érdekes kísérlet nagyszerű dolgokat teszel közzé mindig!

  • @blackberrypark99
    @blackberrypark99 2 роки тому +3

    Hello. Mindig is èrdekelt ez a technika. Sajnos nem foglalkoztam igy vele nem èpitettem semmit. Köszönöm, hogy megtetted helyettem.

  • @znagy1041
    @znagy1041 2 роки тому +11

    nagyon jól megtervezett mérés. a következő kiegészítést javaslom. én egy vizesflakonba egy 12 voltról meghajtható akvárium pumpával buborékoltattam és a keletkezett mikroszkópikus méretben párásított levegőt vezettem be a beszívott levegő mellé. a beszívott levegő páratartalma is befolyásolhatja a dolgokat, városi legenda, hogy erdei párás levegőben kevesebbet fogyaszt az autó. kontrollként oda lehet rakni egy akvárium buborékoltatóval párásítás dúsítást is. ha sikerül megmérni a beszívott durranógáz mennyiségét, akkor ez még azonos értékre kalibrálható. másik lehetőség ultrahangos párásító fejjel "ködöt" fejleszteni és azt szívja be a motor. azt is kipróbáltam, de megmérni nem tudtam a fogyasztás beli különbségeket. fontos, hogy a fizikai párásításnál desztillált víz legyen, a mikroszkópikus méretű vízkőkristályok nem igazán a motor belsejébe valók.

    • @zoltangedai2910
      @zoltangedai2910 2 роки тому +8

      Nagyon érdekes kísérlet.
      Annak idején a négyütemű benzinmotor karburátorának szívótprkába porlasztották a vizet.
      Kicsit nagyobb előgyújtást kellett a motornak adni, és benzinszegényebb keverék kellett neki, és kevesebbet fogyasztott. A teljesítmény nem változott, a motor égésterét is kitisztította.

    • @gyurivarga2781
      @gyurivarga2781 2 роки тому

      Amit nyerünk a réven elvesztjük a vámon. Lehet üzemanyagot spórolunk a vízgőzmeghajtású autóval, de a rozsdásodás miatt rövidebb lesz a motor élettartama.

    • @zoltangedai2910
      @zoltangedai2910 2 роки тому +1

      @@gyurivarga2781hol és mi rozsdásodik?

    • @gyurivarga2781
      @gyurivarga2781 2 роки тому

      @@zoltangedai2910 Hát a henger rozsdásodik, a dugattyú, meg amit ér a pára. Gondolom nem tesz neki jót, ezért is tartják sokan az autót fűtött garázsban.

    • @zoltangedai2910
      @zoltangedai2910 2 роки тому +2

      Gyuri Varga.
      A dugattyú nem rozsdásodik a víz hatására, mivel az alumínium öntvény.
      Amúgy a víz a motor szívó hatásara jutott az égéstérbe.
      Víztől származó korrózió egy motorba a hosszan tartó állás miatt alakul ki.
      A víz hengertérbe juttatását ne úgy képzeld el, hogy vödörrel öntjük a motorba a vizet.
      Csak annyi víz jut be, amennyit a motor el is tud használni.

  • @gabrieltoth554
    @gabrieltoth554 2 роки тому +13

    Ezt a kísérletet én is megcsináltam egyszer.Kb.10 éves lehettem,de én fűnyíróval.Benzin nélkül próbáltam,természetesen nem indult be.Aztán teszt gyanánt meggyújtottam a befőttes üveg kivezetésén a gázt,hogy vajon ég-e egyáltalán.😁Apám eszeveszetten rohant ki a garázsba,hogy vajon élek-e még.😁Látta,hogy "alkotok" nem szólt semmit.😌

  • @ujfalvilajos2859
    @ujfalvilajos2859 2 роки тому +14

    felhívnám a figyelmedet kedves Gábor hogyA készülék amit össze raktál az inkább hasonlít egy főzőedényre mint egy hidrogén generátorra.
    Ahhoz hogy magasabb hatásfokon bontsuk a vizet minél nagyobb felületet kell egymás felé fordítani A két ellentétes Pólus ból... egy kicsit hasonlít ez a kondenzátorra. de mivel az armatúrák közel kerülnek egymáshoz megnő az áramerősség illetve csökken a víz belső ellenállása ezen a rövid távon....úgy vettem észre hogy körülbelül 1 mm távolság sokkal jobb eredményeket hoz főleg akkor hogyha az egyik lemez alumínium a másik pedig rozsdamentes. Annak idején amikor ezzel kísérleteztem azt fedeztem fel hogy kálium hidroxid rá egyáltalán nincsen szükség.... inkább rádiófrekvenciás magasfeszültségű pulzáló magasfeszültség re van szükség vagy ha ezt nem tudod előállítani akkor 2Volt körüli egyenáramra van szükség csupán.... és ekkor drámaian lecsökkent a fogyasztása a cellának miközben a gázképződés csak minimálisan csökkent... az a cél hogy a cella minél hűvősebb maradjon És minél több gázképződés legyen .nem szabad főzni a vizet !
    A Google ba rá kell keresni az Andrea Pucharich névre meg a Horváth féle elektrolizáló óra amit már 1970 ben tökéletesítettek. ez utóbbinak egy reaktor volt a magja egy kerek tartály amibe rádió frekvenciát vezetek bele mégpedig kétfajta frekvenciát ugyanis az oxigén 8 szor nagyobb atom A hidrogén atomnál. mivel a vízmolekula egy eléggé rugalmas molekula olyasmi mint a gumi ezért a gumit sokkal egyszerűbb elszakítani ha meg tekerjük miközben erőteljesen cibáljuk... ezt csinálja a pulzáló áram a vízmolekulával... próbálj meg egy gumit úgy elszakítani hogy erőteljesen húzod szét .... ezt csinálja az egyenáram... szerintem így nehezebb bontani a kötést A hidrogén és oxigén között...
    A vízbontó akkor lesz a legmagasabb hatásfokú ha sikerül rezonanciát kialakítani.... ez az amit nekem nem sikerült hiszen nem nagyon volt időm kísérletezni mert dolgozni kell... de nagyon szívesen folytatni fogom hamarosan.

  • @istvanhangay1643
    @istvanhangay1643 2 роки тому +14

    Egy alkalmas gyújtószerkezet, és egy nagyobb HHO generátor segítségével az aggregátort alacsony földkörüli pályára lehetne állítani 🥴
    Videó egyébként csúcsszuper!

  • @attilamartonfi5905
    @attilamartonfi5905 2 роки тому +1

    Kedves Gábor , köszi a videot, itt küldtem egy gőrög feltalálot érdemes megnézni!

  • @jakabmeszaros3680
    @jakabmeszaros3680 2 роки тому +3

    Kedves Gábor! Én egy másként gondolkodó vagyok. Megosztanám veled a gondolatomat a hidrogén generátor témában. A honda generátorod a hidrogént nem veszi figyelembe viszont az oxigént igen, ebből adódik a teljesítmény növekedés. Okfejtésem: két légnemü halmazállapotból égéssel egyesül a hidrogén és az oxigén és lessz belőle folyékony anyag azaz víz. Térfogatcsökkenés az eredmény, tehát vákum keletkezik villámgyosan hanghatás mellet (robbanásal). Úgy tizenöt éve láttam egy videót , coca colás palackot durranógázzal töltöttek meg és lezárták. kupakon keresztül vezettek bele nagyfeszültségű kábelt, majd egy gázkonvektor piezo gyújtójával szikrát hoztak létre a palackban. Eredmény hatalmas durranás és a palack teljesen összeroppant laposra, nem pedig szét! A mai ottó motorok iszonyatosan sok energiát használnak fel a sűrítési ütemre. Van egy magyar találmány a sűrítésmentes motorról ami pb gázzal működik nagyon jó hatásfokkal , mivel nincs sűrítési ütem. Szerintem ez a motor működhetne a vákum energiával azaz durranógázzal is. Megemlíthetném Nikola Teslát is ő is a vákum energiát részesítette előnyben. Gondolatébresztőnek szántam ezt a kis hozzászólásomat, köszönöm ha elolvastátok.

    • @nszjobbik
      @nszjobbik 5 місяців тому

      Èrdekes elgondolás, amire oda kell figyelni, browns gas, lemezes, hengeres cellákkal előállitható , implozìv gáz. Viszont, ha vmit belekeversz, azaz szennyezés, akkor exploziv lesz. További èrdekessège, hogy sztatikus tulajdonsággal bìr, stb......

  • @lofax5374
    @lofax5374 2 роки тому +5

    Kedves Gábor! Nagyon jó a videó, újból és újból! Ha néhány javaslatot elfogadsz: A mérés kifogástalanságához az üzemanyag tömegét mérd, mert a hőmérséklet hatására a térfogata változhat. Nyilvánvalóan 20 ml-nél ez elhanyagolható és nem szükséges, de nagyobb volumennél már tényező. Autógyártók és fejlesztők is így mérnek. Tudom tisztában vagy vele, csak megemlítettem. A másik, hogy külső tápellátást adtál a hidrogéngenerátornak, ez mehetett volna a Honda aggregátorról, de ilyen kis mértékben valószínűleg szinte mérhetetlen lett volna házi eszközökkel, de átláthatóbbá tette volna a kísérlet összehasonlítását az autókban alkalmazott HH generátorokéhoz, hiszen azok is az autó elektromos rendszeréről "töltekeznek". Ott elég nagy veszteséggel működne, én azt gondolom ha így a motor több energiát állítana elő, mint amit felvesz a generátor, már rég szériában készülnének ezek gyárilag. Egyébként a modern motorok olyan szinten optimalizáltak, hogy bármi ilyen beavatkozás rontja a hatásfokát, mint segítené. Keverékképzés, gyújtás, gyújtásidőzítés, égéstérkialakítás, stb. Nem kijavítani akartam a videót, hanem hozzátenni! Kivételes a csatornád a UA-camon. Hajrá, csak így tovább! Kétrés kísérlet mikor lesz? :)

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +3

      Okay. Itt az a jó, hogy kis ccm-es a motor kevés gázzal is működik ha működik. A többi világos, igyekszem ezt is bevezetni egy későbbi teszt során.

  • @varga1977
    @varga1977 2 роки тому +2

    Nagyon jó volt! Köszi!

  • @texascoeu
    @texascoeu 2 роки тому +1

    Köszi Gábor érdekes volt :)

  • @ferencelias4682
    @ferencelias4682 2 роки тому +15

    Én az agregátorrol hajtanám meg a gázfejlesztőt, mivel az autóknál is a generátorról működik

    • @Djatis741
      @Djatis741 2 роки тому +3

      Az agregátor helyett inkább napelemek mert az agregátor is fogyayzt benzint

    • @ferencelias4682
      @ferencelias4682 2 роки тому

      @Márton JUhász, a generátor által megtermelt árammal bontsa a vizet

  • @gyuladevay3480
    @gyuladevay3480 2 роки тому +2

    Nekem nagyon tetszett ez a kísérlet ! A továbbiakban szívesen megnéznék egy olyan kísérletet , amely megmutatná , hogy a hidrogén-oxigén elegy mennyiségének emelésével milyen szintre csökkenthető a felhasznált benzin , az áramfejlesztő teljesítményének lényeges csökkenése nélkül .

    • @gyurivarga2781
      @gyurivarga2781 2 роки тому +1

      Gondolatilag elvégezve a kísérletet a durranógáz nyomását addig emelve hogy benzin ne kerüljön az égéstérbe, a benzinfogyasztás nullára leszorítható. Lehet ehhez nagyobb teljesítményű gázfejlesző kell. Benzin csak az elindításhoz kell, és utána itt a vízmeghajtású autó.

    • @gyuladevay3480
      @gyuladevay3480 2 роки тому +1

      @@gyurivarga2781 Köszönöm szépen !

    • @gyurivarga2781
      @gyurivarga2781 2 роки тому +1

      @@gyuladevay3480 Még egy megjegyzés: ez egy örökmozgó lenne. De a gázfejlesztés veszteséggel jár, például melegszik a sóoldat, az autó is felemészti az energiát a légellenállás stb. legyőzésére, ezért az ilyen autó perceken belül leállna. Új energia nem képződne, csak a vízbontásra befektetett energiát nyernénk vissza.

    • @gyuladevay3480
      @gyuladevay3480 2 роки тому +1

      @@gyurivarga2781 Köszönöm szépen !

  • @balintelias
    @balintelias 2 роки тому +11

    Gondolatom a videó megtekintése előtt: nem hiszem, hogy nő a hatékonyság, mert azzal, hogy vizet bontunk, és a hidrogént elégetjük, csak több energiaveszteséggel járó átalakítást végzünk.

  • @ArnoldMazurek
    @ArnoldMazurek 2 роки тому +1

    Sziasztok! Érdekes videó !HHO gázzal én is kísérleteztem, de már a korszerű autóknál nehéz bármi hasznot kivenni belőle .Régebben karburátoros toyotámnál viszont csodát művelt. A kedvezőbb fogyasztás csökkenés kevés ideig élvezhető , mert az autó dinamikája megváltozik.
    Pozitív tapasztalatok: a motor halk járása, alacsony motor fordulatnál nyomatékosabb, jobb gyorsulás, a vízpára tisztította a kipufogó rendszert volt hogy kormos víz fröcsögött belőle :) Én inkább ezeket a tulajdonságait használtam és szerettem. Akkoriban elég sok szélhámos ígért hatalmas fogyasztáscsökkenést és árult drága hulladékot, ezért én sok videómat töröltem és titkosítottam. Na meg az álandó zaklatások, pedig én nem árultam készüléket .
    Ha érdekel valakit, pár videó megnézhető ezek mind az első kísérletekről. Azóta már készült rengeteg fejlesztés .Nem kell tőle félni ,a buborékoztató ajánlott, vákuumnál meg nem tud vissza égni.~~~ Fontos hogy előbb a motor járjon csak utána kapcsoljuk a hho generátort.
    fordított esetben lehet nagy durr. :)
    ua-cam.com/channels/ful4ixOSA7W4vDpUqaYEsQ.html

  • @werwolfkaaa1729
    @werwolfkaaa1729 2 роки тому +3

    Ez úgy működne igazán ha a rendszer úgy lenne megcsinálva ahogy gyárilag a gázos/benzines autókban szerintem!

    • @TheShogy
      @TheShogy 2 роки тому

      Ott vagy-vagy lehetőség van!
      Egyszerre nem lehet...

    • @werwolfkaaa1729
      @werwolfkaaa1729 2 роки тому

      @@TheShogy Tudom , de a rendszerre a gondoltam ami a gázt a motorba jutattja!

  • @woodmanpierre9742
    @woodmanpierre9742 2 роки тому +2

    Nagyszerű lett a videó ! De mi lenne ha egy napelemes rendszer termelné az áramot a HHO generátornak ,ami valamilyen gázkazánt ,vagy kályhát látna el olcsó fűtés gyanánt .

  • @hugohendel7084
    @hugohendel7084 2 роки тому +1

    Én azt hiszem ennél jobb hatásfokot értem el vízbontás nélkül, víz hozzáadásával a karburátor légtorkába.
    1300-as szívó benzines Passatom volt, többször megmértem 100 kilométeren 7 litert fogyasztott nekem országúton. És jött a vizes fogyasztáscsökkentés: felszereltem a motortérbe egy 5 literes kannát úgy, hogy lejjebb legyen mint a karburátor, tehát gravitációval ne folyjon be a víz a karburátorba. A kannába belógattam egy vékony műanyagcsövet, a cső másik végére egy fekete szinű injekcióstűt dugtam és ezt beböktem az előgyujtásszabályzó gumiból készült vákumcsövébe. Az eredmény: 100 kilométeren 1 liter vizet fogyasztott és 1 literrel csökkent a benzinfogyasztás. (azért fontos a fekete szinű injekcióstű, mert a tűk vastagságát jelzik a szinével, és azért az előgyujtás vákumcsövébe szúrtam mert ott alapjáraton nincs vákum csak magasabb motorfordulatnál)
    Az agregátoron nem tudom van-e valami vákumcső, de kisérleti jelleggel csepegtetni is lehet a vizet a járó motor légtorkába.

  • @ujfalvilajos2859
    @ujfalvilajos2859 2 роки тому +2

    sokáig nem vettem figyelembe én sem azt hogy a hidrogénatom A világ legkisebb atomja és ilyen műanyag csövek amiket te használsz meg én is használtam sajnos eresztik a hidrogéngázt a H2 őt elengedik a levegőbe miközben az o2 tovább megy a csövön így aztán a buborékoztató helyen már csak javarészt oxigén o2 étkezik.

    • @PeterSesztak
      @PeterSesztak 2 роки тому

      ez a legfontosabb. a hidrogén 'átmegy' szinte mindenen ! még az üveg is kevés, javasolnám: alumínium és / vagy más olyan anyagok használatát, melynem hidrogén áteresztése alacsony (hydrogen permeability -rá kell googlizni, ha nincs ilyen speciális anyagismeret).

  • @azencsovem8198
    @azencsovem8198 2 роки тому +2

    A motor felfelé nyitott szívócsonkjába bevezetett durranógáz hidrogén tartalma annyira kis sűrűségű, hogy egy része (egésze?) a szívótorokból függőlegesen bizonyosan megszökött, a honda viszont a környezetinél kicsit oxigéndúsabb levegőhöz juthaott. :-)

  • @norbist2
    @norbist2 2 роки тому +1

    Mérési hiba. Nagyon kevés gáz keletkezik a vízbontóban, ahoz képest amennyi levegőt beszív egy olyan motor. Fél óra alatt keletkezik vagy 3 liter HHO olyan 10 amperrel, annyi idő alatt az az aggregátor több mint 2 köbméter levegőt szív be. Ha ehhez hozzávesszük azt is, hogy a generátor munkát végez ami többlet üzemanyag, akkor nulla többletenergiánk van legjobb esetben, de inkább mínuszban vagyunk a veszteségek miatt. Ha esetleg némileg javítja a hatásfokot, amit kétlek, akkor marad valami laboratóriumi körülmények között kimérhető plusszunk, ami szinte észrevehetetlen. Az energiatöbblet ami keletkezhet esetleg, azzal vagy 50 évnyi működés során visszahozhatná az árát a HHO generátornak :)
    A mérés, számítások és az alaposságra való törekvés tényleg nagyon jó volt, mint minden egyes videódban, dehát a mérési hiba szerintem elég nagy ennek ellenére is.
    Nagyon bátor voltál, amikor visszaégésgátló nélkül próbáltad ki, én nagyon meglepődtem. Sokat készítettem én is ilyen durranógázfejlesztóket, de az a gáztér ha felrobbant volna, aminek elég nagy esélye volt szerintem, az brutál hangos lett volna és még veszélyes is. Szétment volna a teteje aminek a darabjai a szemedet vagy a bőrt is megvágják és a lúgos víz kifolyik esetleg szétfröcsköl. A szomszéd hívta volna a rendőrséget és a tűzoltókat! Nem viccelek. Próbáld ki kicsiben szappanos víz alá buborékoltatva a keveréket és gyújtsd meg. Max fél - egy deci habbal. A hallásod percekre elveszíted.
    Kivezetőcsőből elég egy is, nem tudom miért tettél kettőt.
    A fejlesztőt készíthetnéd egy egyik végén zárt vascsőből, gumidugóval és a dugón átszúrt vas rúdból. Az egyik pólus lehetne maga a külső vascső. Egyetlen cső a gumidugóba és kész is, nem kell még ragasztani sem, sőt, ha üreges vasrúdat használsz maga az elektródán jönne ki a gázkeverék, így egyetlen lyuk is elég a gumidugóba! Ha visszaég max a dugót lövi ki, de a vascső nem sérül, így sokkal biztonságosabb egyszerűbb és nem fog ereszteni.

  • @laszlokovacs5464
    @laszlokovacs5464 2 роки тому

    Szerintem a karburátor kb ugyanannyi benzint fog bejuttatni a motorba egységnyi idő alatt, mert a motor fordulatszámával és a beáramlott levegő mennyiségével van összefüggésben a bejutó üzemanyag mennyisége. Szinte minden esetben több üzemanyag kerül be egy karburátoros motorba, mint amennyire szüksége van, és persze egy része el sem ég. Érdemes lenne kipróbálni, hogy a karburátor a durranógázzal beállítható e gazdaságosabban, de jobb lenne egy autómata vezérlésű injektoros motorral próbálkozni, mert az elektronika ott állítja a keverék dússágát. Majdnem biztos vagyok abban, hogy ez a néhány másodperces külömbség csupán mérési hiba. egyébként nagyon tettszik a kísérlet.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Ha a karbi ugyanannyi benyát adna, akkor megemelkedne a fordulatszám, amit az aggregátor szabályzója nem hagy és egy bovden segítségével "megéri" a karbit, hogy kevesebbet juttasson be. Mint egy autónál, ha nő a fordulatszám mert valami miatt javul az égés, akkor a vezető a gázpedállal vissza tudja venni.... ez egy ladánál is így működött, ami karbis volt.

  • @slezakgabor5728
    @slezakgabor5728 2 роки тому +4

    Egy fagáz generátort is jó lenne látni hogy mijen hatásfokkal működik

  • @MrJaniahegyrol
    @MrJaniahegyrol 2 роки тому +2

    Szevasz Gábor
    Egy ideje követem a videóidat, nagyon szuperek
    A mostanihoz úgy érzem hozzá kell szólnom: ha ezt az egész szerkenytyűt beleépítenénk egy személyautóba, és az áram visszatermelés is az autó motorját terhelné, amivel vizet bontasz, szerintem még roszabb eredmény lenne( nem beszélve a generátor terheltségéről, fényszóró, fűtés,magnó stb)
    Mert sokszor látunk a neten öreg autókba belebuherálva hho generátort, és hogy dícsérik a hatékonyságát.
    Erre itt a valóság a videódban, hogy semennyire nem hatékony
    Szép napot mindenkinek

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Hát a valóság már csak ilyen. Vannak remények és néha a fizika teljesen máshogy működik

  • @gerbo82
    @gerbo82 2 роки тому +2

    Szia Gábor! Vákuummal növelhető a hidrogéngáz termelése, de megvalósítása komplexebb, cserébe jelentősebb a gáztermelés.

    • @gerbo82
      @gerbo82 2 роки тому

      @Naughtius Maximus Én saját tapasztalatból írtam, nem kémia könyvből.

  • @eleksimon2466
    @eleksimon2466 2 роки тому +3

    Kedves Gábor!
    Megosztok néhány tapasztalatot a kísérletezéseimből és kutakodásaimból.
    Az elektrolízishez elméletileg 1,16 és 1,6 V közötti feszültség elégséges. Biztonságnak a 2,1-2,5 V-ot használjuk. Az áramerősséget pedig lehetőleg maximumra ami még nem károsítja az akkumulátort. PWM alkalmazása erősen indokolt A PWM kialakítása legyen négyszögjelű 1/3-as rendszerű .1 impulzus időt követ 2 impulzus idő szünet. Így a felvett áram háromszorosát képes leadni a rendszer.
    A szünetekre szükség van a H2 és az O2 leválásához. A frekvenciát ennek függvényében kell beállítani maximális gáz kiválásra optimalizálva. Az elektródáknak lehetőleg egymással párhuzamosan és függőlegesen kell elhelyezkedniük akár a kondenzátor fegyverzeteknek. Itt a lemezek közötti ajánlott távolság kisebb mint 3 mm de lehetőleg nagyobb mint 1,5 mm.
    Jól alkalmazhatóak a 3,5''-os régebbi típusú merevlemezek tárcsái (is) egy darab általában 3 lemezt tartalmaz. Bizonyos szériák már bevonatolt műanyag lemezekkel szereltek.
    A teljesítmény tesztet az aggregátorral ''padló gázzal'' kell végezni mert így jön ki a hozzáadott plusz. A robbanás következtében nyomás növekedés, elégett gáz jobb hatásfoka tisztább henger a következő sűrítési ciklusra és ami a leglényegesebb nyomaték növekedés igaz csak pár százalék de ott és akkor amikor kell.
    Sajnos beszerezhetetlen a hidrogén álló cső rendszer ezért a csőhosszat minimalizálni kell és a nyomást kordában kell tartani. A vizes leválasztó pedig kötelező. A 0000-as acél gyapot sem állítja meg.
    Ökölszabály 1500 cm3 motorhoz ajánlott a percenkénti 1,5 literes termelés. Kamionokhoz a legalább 4 literes termelésű. Lehet párhuzamosan kötni a cellákat.
    KOH-val jobb hatásfokú a kísérlet de elindul szódabikarbonát oldattal is.
    A jogszabályi háttér vitatott Magyarországon egy biztos így nem lehet műszaki vizsgára vinni az autót.
    A durranó gáz ég víz alatt is ha begyújtás után kerül a cső bele. Nem kell szétválasztani a gazakat mert a hidrogénhez a szükséges oxigén áll rendelkezésre az égéshez
    Ideális vízbontó elem a megheckelt napelem minden cella párhuzamosan kötve 2,1 Voltosra, de ez egy másik történet és a kérdés mit csinálunk a hidrogénnel és miben tároljuk?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Ez nagyon hasznos volt, tényleg köszönöm. Igyekszem ezeket a dolgokat legközelebb vagy felhasználni vagy elmondani. Az pedig különösen jó, hogy tömören és lényegre törően leírtad, szuper!

    • @attilaszabo6644
      @attilaszabo6644 2 роки тому

      Tudtál kimutatható üzemanyag felhasználást mérni a zárt rendszerben (generátorról hajtott vízbontó)?

    • @eleksimon2466
      @eleksimon2466 2 роки тому +1

      @@attilaszabo6644 Kedves Attila! Sajnos nem . A garázs kísérleteimről "felvilágositották" a családot , hogy esetleg lapra szerelt lesz a ház és eladtam a cuccot a veterán.

  • @tiborpupoon
    @tiborpupoon 2 роки тому +1

    90es években volt egy Ford Taunus 2.0 v6. Abban volt ilyen! Nem evett keveset és a szüleim anno elég nagy lábbal vezettek. 😅 Ragadt a gyerekre is ebből... 🤣
    Na, de a lényeg, abban volt ilyen utólagos rendszer és működött, attól függ mekkora lábbal, de őseim elmondása alapján 1‐2 litert és spórolt nekik.✌

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Na ezt tök jó, hogy megírtad. Nem árt tudni, hogy nem lehetetlen a küldetés :) Kösz!

  • @zsoltpataki1494
    @zsoltpataki1494 2 роки тому +6

    De az is biztos, hogy nagyban befolyásolja a gáztermelést a HHO gen. minősége. Az elektródák anyaga, a felület minősége, a feszültség és frekvencia, a váltóáram alakja (színusz vagy négyszög) az elektolit, stb. Tisztában vagyok vele, hogy az interneten közzétett információk jó része kamu.De vannak akik ezzel foglalkoznak, és érnek el eredményeket. Én elhiszem, mert eleve a hidrogén és az oxigén plusz jelenléte a hengerben egy tökéletesebb égést eredményez, amitől javul a hatásfok. Van még ebben kiaknázatlan lehetőség.

    • @maradokmagamura2494
      @maradokmagamura2494 2 роки тому

      @Naughtius Maximus 1.váltó áram min.85 - 150 Hz.
      2.a kötés oldás kissebb
      energiaigényű mint az elégetéskor kapott( olvass többet ‼)

  • @werwolfkaaa1729
    @werwolfkaaa1729 2 роки тому +6

    Szia Gábor! Tiszta hidrogénnel is megpróbálhatnád üzemeltetni az agregátort! :)

    • @zsomborgyenge4359
      @zsomborgyenge4359 2 роки тому +1

      csak hidrogénnel nem menne viszont ha mandjuk az üzemanyag helyet kapná a hidrogént levegő helyet meg oxigént akkor lehet fel is robbana

    • @werwolfkaaa1729
      @werwolfkaaa1729 2 роки тому

      @@zsomborgyenge4359 Nyílván kell hozzá oxigén is de vannak már hidrogénes autók sőt a űr rakétákba használják is !

    • @zsomborgyenge4359
      @zsomborgyenge4359 2 роки тому

      @@werwolfkaaa1729 tudom de egy generátornak kicsit sokk lenne szerintem

    • @ispapp
      @ispapp 2 роки тому

      A folyadékokhoz és gázokhoz más tömítés kell, illetve más az égesi/robbanási hő, sűrítésről nem is beszélve...
      Ennél kicsit bonyolúltabb lenne átalalkítani.

  • @norbist2
    @norbist2 2 роки тому +1

    Mondtad, hogy lehet kérésünk is. Én régen le akartam mérni és a saját szememmel látni a HHO detonációjának terjedését. Kb. 32 méter hosszú átlátszó műanyagcsőben gyújtottam meg és volt egy akkoriban (15 éve kb.) jónak számító telefonom 120 fps kamerával. A detonáció sebességet szerettem volna mérni, de sajnos ahogy az egyik végét meggyújtottam ugyanazon képkockán a vége is világított, tehát vagy hoszabb cső, vagy gyorsabb kamera a megoldás. Ma már jobb kamerák is vannak. Én már nem foglalkozom vele, meg utánaolvastam és megvan a detonáció sebessége, de kíváncsi lennék, hogy mit mérnél. A kísérlet teljesen veszélytelen, a gumicsőben felrobbanva hangtalan, csak a végén ahol meggyújtod lesz egy csattanás, de a végén a gyújtás helyén szűkítheted a csövet akár két - három mm belső átmérőre, így elviselhető a kicsapó láng hangja. A cső másik vége a fejlesztőn lehet, de egy olyanon amiben kevés a gáztér és nem megy tönkre, pl. amit az előző hozzászólásomban írtam le.

  • @czibu
    @czibu 2 роки тому +3

    Benzin adalékokat, oktánszámokkal tudsz játszani egy kicsit. Ha a fele is igaz, és nem csak marketinges duma a "Fuel Save" benzin, egy misét meg ér.

  • @enriquezalivere3971
    @enriquezalivere3971 2 роки тому +1

    Tisztelettel tennék megjegyzést. Első dolog maga a hidrogén gáz. A gondolatom az, hogy a hidrogén gáz veszteség jelentős, mert a nem gáz tömör berendezésen keresztül jelentős része elszökik, így igazából az oxigén gáz többlet, amely javítja a teljesítményt. A hidrogén gáz veszteség elkerülésére úgynevezett gáz-tömör tartályt alkalmaznak. Tehát a videó több sebből vérzik, de nem kell mindenkinek mindenhez értenie. Én mint volt vegyész tudtam erről a gáz-tömörségről. A második nagy dolog pedig az lenne, hogy az oxigén gázt felülről is rálehetne vezetni a karburátorra, de a hidrogén gáz maradéka is elvész a felülről való bevezetés során. Igazából a gáz tömör csőnek is alulról kéne becsatlakoztatni a motorba. Remélem, hogy ezzel a pár gondolattal segítettem.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Majd a következő részben ebből a hasznos tanácsokból is beépítek dolgokat. Kösz!

  • @nbalagmester
    @nbalagmester 2 роки тому +2

    Szia Gábor. Amég nálad van a generátor, a kimenő jelalak mérése szerintem egy hasznos dolog lenne különböző terheléseken, hogy látszódjon, mennyire hasonló, vagy tér el a szinuszostól. Illetve érdemes lehet összehasonlítani a hálózati jelalakkal is.

  • @gyurivarga2781
    @gyurivarga2781 2 роки тому +1

    Magyarázat a 4 másodperces időnövekményre: a durranógázzal több üzemanyag ment be, ezért maradt több időre benzin. Persze ez lehet önmagában nem ad ki 4 másodpercet, mindenesetre kivizsgálás tárgyát képezi. Tetszett a videó, még gondolkodom rajta.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Miért ment volna be több benya? 20ml az minden esetben 20ml

    • @baladar1353
      @baladar1353 2 роки тому

      @@ordasigabor Arra gondolt, hogy a benzin és a hidrogén együtt több energiát vitt az égéstérbe a csak benzines üzemhez képest. Itt fentebb már valaki leírta, hogy a durranógáz bevezetésével úgy lehetne mérni a benzinfogyasztás csökkenését, ha a karbin addig szegényítenéd a keverékképzést, míg a motor még működni tud vele. A motort és a karbit is úgy tervezték, hogy benzint és levegőt használjon durranógáz nélkül, így a benzinfelhasználás nem fog változni plusz durranógáz bevezetésével. Ha a benzin egy részét hidrogénnel pótolod, akkor lehet benzin-megtakarításról beszélni. A szerkezet viszont nem állítja automatikusan a beszívott benzin-levegő keverék minőségét, emiatt ezt kézzel kell megoldani.

    • @gyurivarga2781
      @gyurivarga2781 2 роки тому

      @@ordasigabor Úgy értettem, hogy a durranógáz is üzemanyagnak számít, amit pluszban vezetünk be. Ha másodpercekről beszélünk, lehet hogy ez is számít. Ha az aggregátor árama fejlesztené a durranógázt, akkor nem számítana plusz üzemanyagnak. A gázfejlesztés plusz energia, veszteségekkel, kérdés, hogy a benzin tökéletesebb égése ezt kompenzálja-e. Ezek az elgondolkodtató videók a jók és hasznosak. Köszi!

  • @janosfecser401
    @janosfecser401 2 роки тому

    Én beépítettem egy kétcellás HHO generátort a 2,5TD-s autómba. Tökéletesen működik a rendszer. Elindítása után a motor egyenletesebben és hallkabban működik, de üzemanyagmegtakaríttást semmit sem eredményezett!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Megmért, h mennyi gázt termelt?

  • @althegar
    @althegar 2 роки тому +5

    1,6 benzines Skoda Octavia MK1-be tettem 10 éve, nem lett se nyomatékosabb, sem spórolósabb. Mondjuk buborékoltató nem volt rajta, és külön elektronika sem, egyszerűen az akkumulátorra volt kötve, a cső meg be volt vezetve a pillangószelep előtt, és annyi :) A vízhez szódabikarbónát kellett adni az akkori leírása szerint.

  • @janoslaszlo6812
    @janoslaszlo6812 2 роки тому +3

    Szia nagyon szuperek a videó!
    Sok hasonló ötlet(ek) kipattant a fejemből de idő és energia hiányában soha nem tudnak megvalósulni így örömmel nézem mérési eredményeid !
    Kérdésem a következő! Eme Honda motor esetleg bio gázzal milyen teljesítményt tudna elérni?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      Legközelebb megnézem, és feltöltöm az eredményt .)

    • @Timkozsolt
      @Timkozsolt 2 роки тому

      @@ordasigabor Szia Gábor, ha lesz időd reagalnal a kérdésemre..kosziiii. Az első kommentelok között írtam..:)

  • @attilamartonfi5905
    @attilamartonfi5905 2 роки тому

    Ezen a videon lehet elmélkedni.

  • @esvanykovacs5533
    @esvanykovacs5533 2 роки тому

    Szia Gábor! Száraz cella ( 16 lamellás, cca 16 A áramfelvételnél ) nem egész 6 l/perc HHO leadására képes - ennyit tudtam mérni. Először a PWM regulátorom nekem is elment, izmosabbra cseréltem. Az autóm nem ment jobban, de egy idő után -k.b. 10 nap után-csendesebb lett. Lehet, hogy a lesült karbon égett le az égéstérben. 1.8 l benzin motor.

  • @figlercsaba8470
    @figlercsaba8470 2 роки тому +2

    Ha csak az oxigént vezetted volna az égéstérbe, lehet jobb eredményt értél volna el ? Ki lehetne próbálni ?
    20 dl benzin/ 60 mp-és 20 dl benzin /64 mp . A négyütemű motor hatásfokának és CO2 kibocsájtásának %-os arányát össze lehetne vewtni azzal, hogy ha csak O2 lenne az égéshez adva akkor mennyi lenne ez a hatásfok / BO2 arány ? És ehhez még ehetne a mágnesezett benzint is ? -kísérlet .

    • @jakabgipsz3922
      @jakabgipsz3922 2 роки тому

      Ez önmagában azért nem jó ötlet, mert a tiszta oxigéntől kiolvad, lyukas lesz a dugattyú!

  • @attilagaspar2401
    @attilagaspar2401 2 роки тому

    Hú, engem az alapjárat / a terheléses fogyasztás "alig" különbözősége lepett meg nagyon.
    Ez azt jelenti, hogy az ilyen generátor hatásfoka katasztrofális, terheletlenül (= hasznos munka nélkül) is elfogyasztja szinte ugyanazt az üzemanyagot, mint terhelés mellett.
    Érdekes volt!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Kb. 1.5kW-os a generátor és a motor pedig kb. 2kW-os (max). A terhelés 350Wattos volt, vagyis kb. 20%-on sem ment a generátor rész. Szóval ha 5x nagyobb lett volna a terhelés, akkor azért jobban növekedett volna a fogyasztás. Ezzel együtt tényleg meglepőn sokat elvisz az alapjárat.

  • @timelapsworld3224
    @timelapsworld3224 2 роки тому +3

    Szia Gábor!
    Szerintem a gázt szállító csövet ne dugd bele a karburátor szájába.( elrontja a gáz árámlását, én meghosszabítanám és egy "T" elágazásban vezetném be). A pontos teljesítmény mérleghez tudni kellene a cella feszültségét és áramát, a soros ellenállás miatt nem hiszem hogy 12V-t került a cellára.

    • @nbalagmester
      @nbalagmester 2 роки тому +1

      A cella feszültsége megvan. Az akksi 12v (elvben), mivel az ellenállás 1ohm, így 8 amper esetén 8v esik az ellenálláson 4v a cellán. 16:41-nél van ez a videó lenti részén kiírva.

    • @timelapsworld3224
      @timelapsworld3224 2 роки тому

      @@nbalagmester Igen ez igaz. Kb 32W-t megy a cellába, ha 100%-nak vennénk a hatásfokát akkor 32W fűtőérték menne a motorba. Mivel ezeknek a motoroknak kb 20% hatásfoka van, így kb 6W-ot nyer a motor vele. Szerintem ez mérhetetlen. ( ne felejtsük el azt sem hogy a beszívott légtömeg ugyan annyi, tehát a HO gáz miatt kevesebb levegő jut be, de üzemanyag ugyan annyi)

  • @figlercsaba8470
    @figlercsaba8470 2 роки тому +3

    Van ötletem: II. VH-ban a németek felmágnesezték a repülők üzemanyagát a tökéletesebb égés érdekében. Ezzel teljesítménynövekményt értek el ... Nem túl bonyolult megvalósítani szerintem. Ötletem is van gyújtógyertyára ezen jelenséggel .

    • @kozmabalazs84
      @kozmabalazs84 2 роки тому +4

      Linkelem a videót, amiben letesztelték az összes ilyen mágneses üzemanyag befolyásoló kütyüt. Csaba, ha ezek működnének, akkor egyenesen a gyártók szerelnék be a kocsijaikba, hogy elmondhassák, hogy az övék kevesebbet eszik vagy erősebb. De sajnos ezekből mind csak legenda: ua-cam.com/video/Eevg-SCQpng/v-deo.html

    • @laszlokuti6743
      @laszlokuti6743 2 роки тому

      Magyar videó is van hasonló témában: "Kételkedem, tehát vagyok! (Gázmágnes teszt)"

    • @figlercsaba8470
      @figlercsaba8470 2 роки тому

      @@kozmabalazs84 Nyilván így van ! Minden estere ha te lennél az autógyártók képviselője, neked mennyit érne meg, hogy bemutass egy ilyen mágneses kísérletet ami nem működik?

    • @farkasgyorgyczabay8841
      @farkasgyorgyczabay8841 2 роки тому

      Ez remek. Mágneses benzin. 😊

  • @apple_jack7145
    @apple_jack7145 Рік тому

    Szép napot ! Amatőr kérdés biztos de az akkumulátor terhelése gáz fejlesztésekor hogyan müködik ,tehát például egy lítiumos akupakkot használnék akkor elképzelhető hogy felrobban és ha igen hogyan tudnám meg előzni?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      BMS modul megvédi a lítiumos akkut

  • @szelesszilard6091
    @szelesszilard6091 2 роки тому

    De ráértek......

  • @jamesgandolf5005
    @jamesgandolf5005 2 роки тому

    A kísérlettel több probléma is van. Az egyik a gázkeverék bejuttatásával van. ahhoz hogy ez a kísérlet valamivel merhetőbb pontosságot adjon ismerni kell a karburátoros gázautó elvét keverő fej és a gázáramlás lényegi elvét. Akinek volt régen gázos Ladája az tudja hogy a gáz egy szűkített keverő fejjel volt felcsavarozva a karburátor torkok fölé. Gáz sebessége sem volt min1 ha nem volt légszűrő ami lassította az áramlást terhelésen nem ment az autó. Ez csak 1 dolog. A másik lényegében a motor fajlagos fogyasztása ami karburátor esetében elég pontatlan és egy ilyen öreg kopott motornál már elég sok tényező játszik nem megyek bele ez egy külön szakma. A Lényeg hogy lényegében a kísérlethez jobb lenne egy viszonylag keveset futott Diesel agregátor. Vagy stabil motor. Arra nem térek ki hogy miért. DE egy lényegében 1-2 száz üzemórát használt benzines is megtenné. A kulcs pedig a terhelésen van! Nagyobb terhelés kell hogy mérhetőbb eredményt kapj!

  • @zapparanazio7594
    @zapparanazio7594 20 днів тому

    Mennyi vizet és mennyi kálium hidroxidot adtál hozzá? Lehet a víz és a kálium hidroxid arányának változtatásával jobb eredményt is el lehet érni.

  • @viktorgubicsak8475
    @viktorgubicsak8475 2 роки тому

    Egy kísérletre kíváncsi lennék. Mi történik ha a hidrogénnel dúsítanánk magát az üzemanyagot külön. Mondjuk az oxigént direkt a karburátorba a hidrogént pedig egy keverő pumpa segítségével magához az üzemanyaghoz keverném (növelve az oktánszámot) . Mivel szénhidrogén elméletileg reakcióba kellene hogy lépjen a dízel (C12H23) a benzin(C6H6). Mondjuk egy dízel autó tartályában lévő pumpa elé bevezetni magát a Hidrogént a légszűrő-hoz pedig külön az oxigént. Ezzel lehetne a hatásfokon javítani.

  • @Gebasz1
    @Gebasz1 2 роки тому +1

    Jobb hatásfokú HHO generátor kellene olyan ami minél kevesebb áramot pocsékol gyakorlatilag fűti az elektrolitot. Nekem a rozsda mentes hálóból készült mint egy kondi spirálok egymásba tekerve ,spirálok egymástól 1mm vagy kisebb távolságra szeparálva egymástól csak a széleken (a kondinál felűletek teljes keresztmetszetben szeparáltak.) Ki kell kísérletezni hogy az adott rendszer legkevésbé melegedjen (ahogy melegszik nő a rendszer ellenállása ) feszültség és áramerősség és alacsony frekvenciájú 1-2 hz áram mellet .Érdekesség kép a rácsok között megfigyelhető volt néha némi íváthúzás ilyenkor jelentős gézképződés történt az adott terűleten

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Hol lehet venni ilyen rácsot?

  • @arpadszeiff
    @arpadszeiff 2 роки тому +1

    PWM szabályozási hiba:
    Bevallom, ahogy az első pillanatban megláttam, nagyon meglepődtem volna, ha működik. A PWM szabályozókkal kapacitív terhelést nem szabad meghajtani. Az a vízbontó, meg egy jó nagy elektrolit kondenzátor. Viszont a PWM sokkal jobb hatásfokú mint az ellenállás korlát, ezért egy soros induktivitást be kéne szerezni. Hasonló szituba kerültem, és egy leégett CO hegesztőgép induktivitása mentet ki. Sorba kötöttem a fogyasztóval. Azért arra figyelni kell, hogy nehogy soros rezonancia frekvencia a PWM frekvenciájához közel legyen.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Értem, kösz megnézem hogy lehetne ezt megvalósítani

  • @blanka0122
    @blanka0122 2 роки тому +1

    Most már értem ,hogy fényes nappal miért kell az autóknál használni a világítást. (többletfogyasztás)

  • @gmeszi.
    @gmeszi. 2 роки тому +3

    Azért az a 9 másodperc sokat elárúl az belső égésű motorok energia hatékonyságáról.

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 2 роки тому

      Képzeld el egy 1 Kw körüli fogyasztóval..

  • @valentinj67
    @valentinj67 2 роки тому

    Üdvözöllek, én egy profi hidrogén generátort vásároltam komplett csövezéssel, tartájjal, ampermérővel ,és granulátummal stb. A leírás szerint beszereltem a benzines pólómba és kb.egy évig használtam mielőtt kiszereltem volna, ugyanis a granulátum mennyiségétől függött hogy a generátor mennyi ampért vett fel, ennél a tipusnál a granulátumot pontossan gramra ki kellett mérni hogy a generátor 10ampérnál ne fogyasszon többet,termelte is rendessen a hidrogén gázt ami csak arra volt jó hogy jobb lett az emisszió kibocsájtás és kitisztult az égéstér a motorban mivel a hidrogén nagyobb hővel ég mindt a benzi , szóval azért szereltem ki végü isl mert amennyit a benzin fogyasztáson spóroltam azt elvitte az alternátor megterhelése ami állandóan táplálta a generátort és ezért az autó is többet fogyasztott, tehát elmondható hogy a haszon egyenlő a nullával.

  • @CyberViews
    @CyberViews 2 роки тому

    Én megnéznék egy kisérletet, hogy mi történik ha az égés térbe benzingözt, hho és sütö olaj göz keveréket vezetünk.?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Benzin motornak sütőolajat adni nem lenne túl jó ötlet.

  • @ribbear81
    @ribbear81 2 роки тому +1

    Engem érdekellne egy szigetüzem, avagy neked van napelemed, visszatermelsz a hálózatba de áramszünet van. Mi kell ahhoz hogy akár egy generátor vagy akár egy elektromos autó eltudja látni a hálózatot úgy hogy a napelem termeljen továbbne álljon le a szinusz hiánya miatt, de a hálózatba se töltsön, hiszen ott lehet éppen szerelnek valamit.

    • @attilanagy8568
      @attilanagy8568 2 роки тому

      Mikrosilver csatornáján találhatsz a témában jó válasz/oka/t.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      OK, ha nem is azonnal lesz erről videó, de remélem még az idén. Már egyébként is terveztem.

    • @ribbear81
      @ribbear81 2 роки тому

      @Naughtius Maximus huaveinek létezik pclje ami vezérli az onvertert hogy bekapcsoljon a szinusz. Az inverter meglevo jelre teszi ra a teljesitmenyt, ez önmagában szuper de ha jön még egy betáp akkor szinkronizálni kell ki adjon szinuszt ugy hogy kozben ne taplaljon vissza a halozatba, es alljon helyre amimor ujra van halozati betap. De plane egy elektromos autonal az aksit is tolteni kell ha arra van szukseg tehat teljesitmeny vezerles is kell melyikbol vegye a plusz teljesitmenyt a napelembol nyilvan es ha tobb kell akkor az autobol. Szoval nem egyszeru feladat. Sok megoldasrol olvastam de egyik sem ezt oldja meg.

  • @109ha287
    @109ha287 2 роки тому

    Megnézném azt az aggregátort egy házi készítésű Imbert -féle faelgázosítóról, lehetne e üzemeltetni, fával?

  • @gabor90
    @gabor90 2 роки тому

    Én kíváncsi lennék hogy tiszta hho-val meddig bírja a motor.

  • @boybini459
    @boybini459 Рік тому

    Szia Gábor,
    Azt ki lehet számolni valahogy hogy mennyi hidrogént kellene lebontani egy autó üzemeltetéséhez?
    Ha ott a generátorod, ki tudod próbálni esetleg. Van fent egy videó a youtubeon amikor a lebontáshoz egy N+N vegyületet tesznek azt hiszem, viszont anélkül is megoldható több lebontócellával és tartállyal, hogy működjön?
    Köszi

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Ezt már kipróbáltam és maximum adagolni lehet egy keveset a beszívott levegőhöz.
      ua-cam.com/video/1nEZkV8uUjY/v-deo.html
      ua-cam.com/video/Dn9AIu8Mt9Y/v-deo.html
      Kb. 4kg H2 kellene 100km-re egy kis köbcentis autónak, ami kb. 45 köbméter légköri nyomáson.
      1kg H2 ideális esetben 33.6 kWh energiát tartalmaz. Azért kell kb. 4kg, mert a belsőégésű motornak pocsék a hatásfoka.
      kb. 20%-os hatásokkal lehet vízből hidrogént előállítani. Vagyis kb. 5x annyi energiát kell befektetni és ekkor 100%-os belsőségű motor kellene. Ha a motor hatásfoka 20%, akkor pedig 5x5=25, azaz 25x annyi energiát kell befektetni a vízbontásba, mint amennyit visszakapunk a gépkocsi motorjától.
      Minden ami ebben a témában született és azt mutatja, hogy működik az hogy is mondjam... kamu na....

    • @boybini459
      @boybini459 Рік тому

      @@ordasigabor
      ua-cam.com/video/FN61LrKMLmE/v-deo.html
      Ezt láttad már, kamu lehet?
      Illetve azt az anyagot be lehet szerezni vagy előállítani?
      Erre gondoltam, hogy kiváltható e az a vegyület több ilyen lebontócellával?
      A videód láttam, de a lényeg a benzin kiváltása lenne.
      Köszi a választ 🙂

  • @mandljanos2932
    @mandljanos2932 2 роки тому

    Mi volna az eredmény akkor, ha a hidrogént eltennénk másra, és csak a tiszta oxigént adnánk vissza a motornak?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Az égest javítaná.... csak sok kellene, hogy érezni is lehetne. Ha túlzásba esik valaki, akkor szétkorrodál miatta a motor.

    • @mandljanos2932
      @mandljanos2932 2 роки тому

      @@ordasigabor Köszönöm a választ! Sok irányból hallani, hogy nagyobb mennyiségű hidrogént szeretnének előállítani vízbontással, és arról nem sok szó esik, hogyan lehetene a leghatékonyabban hasznosítani az ott keletkezett tiszta oxigént.

  • @balukapitanykalandjai4098
    @balukapitanykalandjai4098 2 роки тому

    Szervusz Gábor.
    Nagyon tetszenek a kisérleteid, meg az is, hogy mennyire érthetően mondod el a lényeget. Meglehetősen szorgalmas embernek tartalak, ezért le is veszem a kalapom. 😉 Lájkoltam ezt a videót, mert nagyon tetszik a víz-szétbontó kütyüd. Viszont ha megengedsz egy kritikát, a mérésed most érvénytelennek minősíteném. Több okból is vérzik. Először is. 4 másodperc az semmi. Ezekkel a pindurka kis eredménykülönbségekkel olyan mintha nem is mértél volna semmit. Erre a mérésre rá kéne szánni kicsivel több időt. Én inkább 100ml üzemanyaggal mérnék! Persze ötször annyi ideig tart, de a kisebb számítási és mérési hibák is ötödére csökkennek és ebben ez lényeges. Aztán ezekkel a szívókarburátoros motorokkal érdemes szélvédett helyen méricskélni. Mert úgy pontosabb. Az üzemanyag mérőedényét máshová kéne rakni. Mondjuk egy, a rázkódó motortól független fix helyre. Azért hogy az ne rázkódjon már. Vald be hogy te sem láttad egészen pontosan, mikor volt 20ml-n. Ráadásul akárhányszor berántottad kilöttyent egy adag benya 😏 ha jól láttam, éppen a szívócsonk környékére fröccsent.🙄 Képzelem milyen benzinszag lehetett. Márpedig ha az ott terjeng, akkor az beszívja a benzingőzös levegőt is és akkor kakukk a mérésnek mert plusz kalóriát kap a moci. Aztán persze mondtad hogy kicsit bemelegítetted a motort. Gondolom valamennyit megjárattad. Na de ilyen méréseknél, (mivel thermodinapikus belsőégésű motorról van szó) illik odatenni a hengerfalra egy hőmérőt. És talán a karburátorra is... Tudod ezeknek a régi szívómotoroknak a fogyasztását jelentősen befolyásolja az üzemi hőmérséklet. De még az üzemanyag hőmérséklete is a fajsúja miatt. Szóval annak is fixnek kéne lennie. Aztán meg a levegő hőmérséglete is... bocsánat de az is fontos tényező a légtömeg miatt. És a durranógáz hőméséklete is sokat tud változtatni, főleg hogy 1 atmoszférás. Nahát persze tudom, hogy ott kint a kertben és nem egy laborban próbáltál mérni... és szerintem ezt jobban is meg tudod te csinálni, ha több időt szánsz rá. Engemet nagyon is érdekelne egy pontosabb mérési eredmény. (Mert ez így szerintem érvénytelen) Bocsi csak ezt gondolom. Azért továbra is köszönöm a sok érdekességet amikkel meglepsz! Tetszenek és a stílusod is bejön! 😊 További sok sikert kívánok. Balukapitány.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Értem és jogos is, amit írsz. Annyit tudok felhozni a "mentségemre", hogy bár többször elvégeztem a mérést és minden esetben 1 másodpercre azonos eredményt kaptam. Nem készült mindegyikről videó, mert akkor nagyon hosszú lett volna. Viszont most lehet, hogy kölcsönadnak egy normálisabb HHO generátort és akkor a mérésnél igyekszem pontosabban mérni.

  • @surfacetomm7827
    @surfacetomm7827 2 роки тому

    Én laikus paraszt ember vagyok, azt nem értem, hogy a második fogyasztó nélküli durranógázos tesztet, miért nem lett megcsinálva, illetve a pontosabb mérés miatt a fecskendő végét beletenném a fecskendő e így mikor indul nem megy el a benzín.

  • @zoltansinka7521
    @zoltansinka7521 2 роки тому

    Mielőtt megnézném a mérést, saccolok:
    a teljesítmény nő, a hatásfok csökken. Emisszión még gondolkodom.
    Nézem már ;)
    Jut eszembe, teljesítményfokozásra jó a vízbefecskendezés is (bontás nélkül), de az biztosan nem tesz jót a szerkezetnek.

  • @atasnonsense
    @atasnonsense 2 роки тому

    Pl tisztán hidrogénnel (+oxigén persze) menne-e az aggregátor ???? :-)

  • @jozseftar6779
    @jozseftar6779 2 роки тому

    Nekem 8 évig ment egy opel f Astraba 5,2 fogyasztása volt

  • @gheorghegalsan5743
    @gheorghegalsan5743 Рік тому

    Kedves Gábor, honnan tudok vásárolni egy kb. 1KW-os alternátor 220V-os ? Köszönöm . Victor.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Ez drága mulatság lesz....
      www.fruugo.hu/1800w-allando-magneses-szinkron-generator-pma-alacsony-fordulatszamu-generator/p-72515126-234586724?language=hu&ac=KelkooCSS&gclid=Cj0KCQiAt66eBhCnARIsAKf3ZNFSRODRxtE9kYATRLuLUT1avyXADbZZI2mZfEYgJ-K-CURqINmDRqIaAmXAEALw_wcB

    • @gheorghegalsan5743
      @gheorghegalsan5743 Рік тому

      @@ordasigabor NAGYON SZÉPEN
      KÖSZÖNÖM ! Victor(Ar.Ro)

  • @arpadszeiff
    @arpadszeiff 2 роки тому

    Néhányszor felváltva kellett volna mérni + gáz nélkül, és vele. Akkor a mérés pontossága, és a valós javulás is mérhető lenne. Már 3 + 3 mérés is csodát művelne a pontosság területén.
    Elnézésed kérem kedves Gábor. Ez szakmai ártalom. Laboratóriumi műszerekkel foglalkoztam 30 éven át.
    És még egy utolsó lehetőség. Pici kamerát szerelni a mechanikus automata fordulatszám szabályozóhoz, és a "gázcsaphoz", és szakaszosan adni a gázt. Valószínű, látszana a szabályozó korrekciói a "gázcsap" állapotától függően.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      2x mértem a valóságban, de nem tettem be a videóba, hogy ne legyen túl hosszú. Másodpercre pontosan azonos eredményeket kaptam

    • @arpadszeiff
      @arpadszeiff 2 роки тому

      @@ordasigabor
      Jézusom! Akkor lehet, hogy megingatsz engem. Én ilyen vízbontós kocsit már láttam, de nem igazán hittem benne.

  • @radicstibor4017
    @radicstibor4017 2 роки тому

    👍👍👍

  • @putu33
    @putu33 2 роки тому +1

    Szia Gábor! Én kíáncsi lennék olyan összehasonlításra, hogy HHO-val meddig lehet szegényíteni a keveréket. Mert itt lehetne igazán fogyasztást csökkenteni. Illetve meg, ami igazán érdekes lehet az, hogy mennyire csökken a károsanyag tartalom. De ennek pontos méréshez labor műszerek kellenének meg leginkább egy 4T motor proramozható befecskendező rendszerrel. Viszont, ha a kipuffogógázt átbugyborékoltatnád vizen keresztül, mint ahogy a vizipipa is működik akkor egy nagypontosságú mérleggel nem lehetne kimérni a vízben visszamardó szennyeződéseket?

    • @bendeguzdobo.b.4750
      @bendeguzdobo.b.4750 2 роки тому +1

      Lehet ilyen megoldás, csak hátránya, hogy egy kisebb utánfutón a benzines aggregátot is vinni kell, mert annyi energia kell a viz bontásához.

    • @putu33
      @putu33 2 роки тому

      @@bendeguzdobo.b.4750 Ohh ott még nem tartunk. Ez még csak a legjobb esetben is egy proof of concept :)

  • @robertnagy2491
    @robertnagy2491 2 роки тому

    Jobb adat lenne ha csak 10ml vel csinalnad de minden tesztet 3 szor vagy 5 szor es az atlagot venned kisebb lenne a hibalehetoseg. Kozben az agregator meg az aramellatast is adna a HHO generatornak. De ez mind csak hulye otlet en meg ennyire sem teszteltem el mint te +kozetetted a kiserleted. A akrburatornal sem mind egy hova megy a durranogaz. Ja es irtad 230V generatort hajt a motor, egy imserosomnek volt a Landroverjaba HHO generator egesz diszplay meg stb digitalis, sima autoalternatorrol ment csak arosebbrol mert +xy ampert huzott a HHO generator de ne ekrdezd mennyit nem emlekszem ra ppedig modnta, mar tobb eve volt annak.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Többször mértem, de nem tettem be a videóba csak 1 mérést, hogy ne legyen túl hosszú. Mind azonos lett.

    • @robertnagy2491
      @robertnagy2491 2 роки тому

      @@ordasigabor koszonom.

  • @nszjobbik
    @nszjobbik 5 місяців тому

    Linken első èrdekes hho megoldás, ami már hangolva van az autó befecskendezőjèvel, módosított lègáramlás jellel, változtatott gyujtásidőzitèssel egy kopott motoron.... Első tesztre 20 százalèk+ elèrhető. ua-cam.com/video/B2OK3IHub04/v-deo.htmlsi=VvaMkcRbZ2iSs8EE

  • @krisztianlaszlo3434
    @krisztianlaszlo3434 2 роки тому +1

    Ha már kéznél van egy feláldozható benzinmotor kipróbálhatnál egy pirolízises gázgenerátort, és a keletkező gázokkal megpróbálhatnád beindítani a benzinmotort.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Utánanézek, hogy miként kell ilyet összetákolni....

    • @attilanagy8568
      @attilanagy8568 2 роки тому

      Szuper lenne. Vki ladamotorral hajtott 1 generátort 1 tanyán, és 50 kg fa =10l benzin volt az arány nála. 90-es években kistermelők lapjában olvastam..

  • @paleogeneration2815
    @paleogeneration2815 2 роки тому

    Akkor mi van, ha a levegőt egy ózongenerátoron keresztül ereszted be? A jobb égéshez több oxigén is kell..az O3 az több...

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      elképzelhető, h O3 is jó lenne, viszont H2-ből is több fogyna. A végén H2O lesz a kipuffogó anyag.

  • @juhaszistvan3286
    @juhaszistvan3286 2 роки тому

    Szia! Van egy használaton kívüli HHO fejlesztőm ha gondolod következő kísérletre kölcsön adom. Víz helyett desztillált vizet célszerű használni a többi jónak tűnt.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Szia, szuper, köszönöm. Írnál nekem ide: dr.ordasi.gaborkukacgmail.com

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 2 роки тому +1

    Van ilyen hatástalan tisztítási lehetőség.

  • @laszloblue3611
    @laszloblue3611 2 роки тому

    A hidrogén technológia kuka.
    70-es években megmondták, hogy 50 év múlva sem lesz értelme.
    Ugorjunk a jövőbe 50 évet.
    Itt is vagyunk.
    2020-as évek, és tényleg. Senki sem használja.
    Nincs hidrogén, macerás tárolni, robbanásveszélyes, kuka az egész.
    De a videót imádtam! :)
    Most menjünk vissza a 70-es évekbe..

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Azért még 1 videó keretében a hétvégén ránézek a témára, szereztem pár érdekes dolgot, amit érdemes lesz megnézni

  • @dzsingiszkan1001
    @dzsingiszkan1001 2 роки тому

    Kedves Gábor!
    Arra lennék kívácsi,mekkora teljesítményű hho generátor kellene az aggregátor benzin nélküli működéséhez?
    Tudna-e működni benzin nélkül?
    Köszönöm!
    További sok sikert!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Azt kipróbálom és készítek videót is, hogy ha pár liter/perc gázmennyiség van, akkor azzal 50-100cm-es motor jár-e....

  • @csaky5409
    @csaky5409 2 роки тому

    Talán ki lehetne próbálni a hidrogén üzemanyagcellát ami a hidrogénből csinál elektromos áramot.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Felvettem a listára... találtam is hozzá alapanyagot :)

  • @vincentcliong
    @vincentcliong 2 роки тому

    if you make the distance that big the KOH concentration need very high, the water will be very hot and corrosive, the elactrode is very very vast to become corroded. Its maybe work for some minutes but not very long time. KOH mist also can destroy the engine slowly.
    example: If the distance 1mm, 2% koh compare to water, and the voltage between the electrode is 2volt with pressure 1/2 psi than to create 1liter/minute gas only need 12volt 1ampere.
    you can see at my youtube channel how to make.

  • @tamasreiter9114
    @tamasreiter9114 2 роки тому

    Nem értem hogy takarítanál meg üzemanyagot ha azt a beszívott levegő ugyanúgy felveszi mint a gáz hozzáadása nélkül...
    Ahhoz hogy kevesebb nyál fogyjon vagy a keverési arányt vagy a mennyiséget karcsúsítani kéne úgy hogy a leadott teljesítmény ne csökkenjen.
    A motorba belepiszkálás nélkül az ki van zárva. Szerintem.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      A hengerben a robbanások erősebbek lesznek, mert ugyanannyi üzemanyag jobban elég. Erre az aggregátor visszaveszi a keverék mennyiségét, hiszen a 3000RPM-et tartani kell.,

    • @tamasreiter9114
      @tamasreiter9114 2 роки тому

      @@ordasigabor
      Robbanás majd csak egy lesz... :D
      Az égéstérben(nem a hengerben!) égés zajlik aminek terjedési sebessége 20-25m/s.
      Ezért van a gyújtás a holtpont előtt vagy húsz fokkal.
      A benzin és a durranógáz égési sebessége nagyságrendekkel gyorsabb...
      Ha ott gyújtod mint a BL keveréket akkor nemhogy rásegít, de még fékez és rombol is.
      Nem beszélve arról hogy a durranógáz okozta hirtelen nyomásemelkedés "bekoppantja" a benzin levegő keveréket is is(oktánszám). Ami onnantól feleslegesen terheli és melegíti is a motort.
      Nem lehet meg a leadott teljesítmény.
      Kicsit olyan mintha azt akarnád előadni hogy a kopogásos égés az jó.
      Az is egy érdekes adat lehet hogy bírja e a motor és meddig.
      Ha sikerül nem elhanyagolható mennyiséget a motorba juttatni akkor lesz majd csintadratta piff puff...;)

  • @sandorriza5202
    @sandorriza5202 2 роки тому

    A HHO robbanása után víz keletkezik . Nem rontja a benzin gőz hatásfokát? Üresjáratban a benzin 60 " és ugyan csak üresjáratban a HHO val 64" . Én nem úgy értettem hogy segített volna a gáz . Csak a kereskedő mondta , hogy ő a veszteségből él .

    • @patkolttojas
      @patkolttojas 2 роки тому

      Örülök, hogy nem teljesen negatív értékelést adtál. Sokat foglalkoztam vele magam is. Rengeteget kísérleteztem és arra a következtetésre jutottam hogy nem is a fogyasztás
      csökkentés az érdekes hanem a CO kibocsátás mértéke. Ezt kellene inkább megmérned. Àllítom, hogy meg fogsz lepődni az eredményen. Környezetvédelmi szempontból minden autóba javasolt lenne. Biztos ki lehet fejleszteni egy egyszerű, biztonsàgos vàltozatot.

  • @Ferenc1959
    @Ferenc1959 2 роки тому

    Szia Gàbor örvendek hogy làtok mèg ojan magyar embert a ki ezzel probàlkozik.Nekem is van HHO generàtorom ès kb 3litret produkàl percenkènt(tehàr elèg nagy) mit szolsz elegendö lenne egy generátor meghajtására? Elöre is köszi a válaszod tisztelettel Feri.

  • @satucsicsi
    @satucsicsi 2 роки тому

    ez érdekes volt de lehetet volna pontosab az egész
    én ara lennék kiváncsi hogy a házilag termelt biogáz nal kobinálnád a generátor fogyasztását milene a végeredmény
    MIVEL VAN BENZIN PV GÁZOS KOCSI ÉS OT A A BEN ZIN CSAK INDITO ÉS UTÁNA GÁZAL MEGY ez müködne agregátornál is ?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Ezt a biogázos dolgot is kipróbálom, de kicsit később. Azzal már túl hosszú lett volna a videó. Biogázzal szerintem működne is a motor.

  • @hollojosi
    @hollojosi 2 роки тому

    Korábban bentin üzemű motoroknál volt egy kezdeményezés, miszerint vizet vezettek a szívócsőbe, ami a hengerben gőzzé válva munkát végez. Ha jól tudom, a tüzelőanyag 4%-a mennyiségű vizet használtak.

    • @gyorgyhalasz7988
      @gyorgyhalasz7988 2 роки тому

      Amikor berobbant az olajpánik, volt egy híradó, amiben a feltaláló valamelyik, háztartási boltban kapható szerrel vizet tudott oldani a benzinben. Gondolom, annyira azért nem volt stabil a keverék....

  • @urogitamas78
    @urogitamas78 Рік тому

    nagyfrekis vízbontással csináld, pontosabban cc 20-22kHz +PWM

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Miből gondolod, hogy ezzel jobb? Én is olvastam, de már eleve PWM-et kapnak a HHO cellák, másként túlmelegszik. Olyan nincs, hogy 20kHz+PWM, mert ha 20kHz nem lehet olyan váltakozó jel, ahol a polaritást ellenkezője lesz másodpercenként 20.000-szer. Mert ha ilyen váltakozó áramot kap a cella, akkor abból nem lesz vízbontás, ahhoz DC áram kell, amit PWM-el ugyan meg lehet szaggatni.... de ennyi. 20kHz-es PWM pedig eszement veszteséggel járna, mert a HHO cella olyan mint egy kondenzátor... és mint minden kondenzátor pokoli meleg lesz ha azon 20kHz körüli váltakozó áram folyik.

  • @borber5872
    @borber5872 2 роки тому

    a lábas alján a buborékok kavitácó eredménye

  • @jenobocso9046
    @jenobocso9046 2 роки тому +1

    Gábor,kho helyett, szódabikarbóna,de abból is csak a horvát Rozi,nem habzik,nem veszélyes,van videó róla,10 amper, kb 0.5 l per perc gáz képződik.Már vagy 10 éve a pincében van, Nincs idő rá sajnos.

  • @azeneszarnyan5830
    @azeneszarnyan5830 2 роки тому

    Kedves Gábor!
    Nem mindenben értek veled egyet, de nagy érdeklődéssel nézem a videóidat.
    Az különösen tetszik, hogy nem állítasz kategorikusan valamit, hanem inkább úgy fogalmazol, hogy "egyesek úgy tesznek ...", vagy "állítólag", stb. :D
    Nem akarok elektronikai, vagy mechanikai fejtegetésekbe bocsátkozni, csupán az egyszerű, józan ésszel végiggondolt kérdés tenném fel.
    A mai témához annyit fűznék hozzá, hogy a termodinamika első fő tételét még senkinek sem sikerült megcáfolnia.
    Hogy mindenki értse, minden átalakításkor van veszteség, azaz:
    Nem lehet az autó generátorával annyi áramot termelni, hogy az gazdaságosan tudjon durranógázt fejleszteni.
    Nem lehet ezzel a durranógázzal annyi meghajtóerőt termelni a motorban, ami gazdaságosan tudna áramot fejleszteni a generátorban.
    Ha viszont annyira sem hatékony, hogy saját maga önműködését fenntartsa (hisz nem létezik örökmozgó), akkor hogy várhatnánk el tőle, hogy ezen felül annyi további energiát termeljen, amit mi hasznosíthatnánk?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Szerintem az üzemanyag jobban elég, pontosabban a levegő benzin. Ezzel semmilyen eddig ismert törvény nem sérül. De végülis más magyarázat is lehetséges. Tényszerű viszont, hogy a kütyü bekapcsolása stopper órával észrevehető változást okozott.

    • @azeneszarnyan5830
      @azeneszarnyan5830 2 роки тому

      @@ordasigabor
      Végül is ezt el tudom fogadni, mert a hidrogénnek nagyobb az affinitása, mint a különböző hosszúságú szénhidrogén molekuláknak.
      Azaz, a durranógáz gyorsabban gyullad.
      Tehát előgyújtósként magasabb hőfokról és gyorsabban gyújtja be a benzin -levegő keveréket, ami ezáltal tökéletesebben éghet el.
      Persze ez így csak egy spekuláció, de lehet benne igazság.

  • @0Joska
    @0Joska 10 днів тому

    TOYOTA CEO: THIS NEW ENGINE WILL END ELECTRIC CARS," SAYS TOYOTA CEO ABOUT HIS CREATION

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  9 днів тому +1

      It seems like bossis issuing a new challenge to electric cars. Because, you know, when you're up against vehicles that can go from zero to sixty in the blink of an eye, recharge while you sleep, and have the environmental footprint of a dieting squirrel, the logical answer is... another engine.
      But to be fair, Toyota has always been known for its innovations. After all, they gave us the Prius, the world’s first car that says, "I'm saving the planet, but I still want to look like I’m driving a toaster."
      If this new engine really does "end electric cars," I can't help but feel a little nostalgic for the old V8 internal combustion engines.
      Meanwhile, electric car companies are probably just covering their ears, humming to themselves, and watching their stock prices rise.

  • @Szanto87
    @Szanto87 2 роки тому

    Én arra lennék kiváncsi ha csak gázzal megy mi történik.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      Nem tudok annyi HHO-t termelni, de majd rákötöm a biogáz fejlesztőre és meglátjuk.

  • @viktorvik1973
    @viktorvik1973 2 роки тому

    turbófeltöltős hidrogéngáz generátor?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Az meg mi?

    • @viktorvik1973
      @viktorvik1973 2 роки тому +1

      @@ordasigabor olyan mint a torbófeltöltő csak ez hidrogéngáz és tiszta oxigén keverékével :)))))

  • @Timkozsolt
    @Timkozsolt 2 роки тому

    Szia Gábor!Mit gondolsz ha egy habpatronba lévő gázt vezetnenk be az egesterbe az eredményezne valamit a teljesítményben????

    • @evl005
      @evl005 2 роки тому +1

      Igen erre én is kíváncsi lennék. Gyerekkoromban volt egy kis Honda "traktorunk" ki akartam volna vele próbálni, de sajnos a szüleim eladták. Ha Gábor megcsinálná a kísérletet nem kéne hülyén meghaljak. :D

    • @bendeguzdobo.b.4750
      @bendeguzdobo.b.4750 2 роки тому

      A nitrogénoxid nem ég. Márnéven kéjgáz: beszivsz egy kicsit, utána galambocskákat eregetsz ami ég, azzal próbáld ki.

    • @karolygugeli8839
      @karolygugeli8839 2 роки тому +2

      @@bendeguzdobo.b.4750 A habpatronban dinitrogén-oxid van. Égésjavítóként is használják. Tele vannak a filmes jelenetek a nitro gomb megnyomásával, ha máshonnan nem is, innen ismerős lehet.

    • @zsuut
      @zsuut 2 роки тому

      nitró, genyó! :D

    • @bendeguzdobo.b.4750
      @bendeguzdobo.b.4750 2 роки тому

      @@karolygugeli8839 Most is okosodtam. Benyomni a nitro gombot, és elhabositja az utat mögöttünk.

  • @Djatis741
    @Djatis741 2 роки тому

    IGAZ.
    CSak némi átalakítást igényel az energiaellátasa mert amennyi gázt állítasz elő akkora energiát vesz fel hogy nem tud hasznosulni mert annyit meg is terhel a generátor lefogja a motort. Viszont számolni kell és átalakítani a tápellátást.

  • @robertmolnar9637
    @robertmolnar9637 2 роки тому

    Azért is tutik ezek a videók mert így legalább nem próbálkoznak olyanok otthon,akik nem értenek hozzá.pl.énse

  • @vargabalazs6829
    @vargabalazs6829 2 роки тому

    ua-cam.com/video/RY08xO-_11w/v-deo.html
    Valami hasonló megoldással esetleg nem lehetne megoldási egy olyan kísérletet, hogy elkezded szándékosan szegenyiteni a keveréket? Nem tűnik drága dolognak ami a videón elkészült és talán több ilyennel jobb eredmény születne, plusz azt a levegőt amit ezzel helyettesitesz, már nem kell benzinnel táplálni, ezért kellene karburatiron is állítani picit.

  • @ferijanko8306
    @ferijanko8306 2 роки тому +1

    Szervusztok!
    Kedves Gábor!
    Ha jól látom a HHO gencsivel terheletlenűl megy a generátor. A mérésed szerint így 64 másodpercig pöfögött de amint látom terheletlenűl. Ezt hasonlítod össze a terhelt 60 másodperces menet idejével?
    Talán én nézek félre valamit, de ez nekem így nem passzol.
    Kérlek javíts ki ha tévedek!

    • @karolygugeli8839
      @karolygugeli8839 2 роки тому

      Te néztél félre valamit. A stopper óra indítása után megemelte a hosszabbítót is, hogy jól látszódjon, hogy be van kapcsolva és üzemel a fémhalogén lámpa.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Terhelten ment a HHO-val, működött közben a lámpa.

    • @quecksilberhochdruckdampfl7429
      @quecksilberhochdruckdampfl7429 2 роки тому

      @@ordasigabor tartok tőle, hogy a terhelés nagyon messze járt a motor névleges teljesítményétől, nem reális üzemviszonyt modelleztél

    • @ferijanko8306
      @ferijanko8306 2 роки тому

      @@ordasigabor elnézést, elnéztem.... öregszem.

  • @StewenSt
    @StewenSt 2 роки тому

    Még ma sem lehetne megépíteni egy perpetuum mobile-t ?

    • @OwerWild
      @OwerWild 2 роки тому

      Ameddig az energiamegmaradás törvénye él, addig valszeg nem.
      Olyan formában talán, hogy valami külső, tőlünk független energiából vesz fel, amiből annyi termelődik újra, hogy nem szignifikáns, amit kiszedünk belőle.(ilyenek lényegében a napelemek, a geotermikus rendszerek, szélerőművek, vízerőművek). A szó szoros értelmében persze ezek sem PM-ek, hiszen kopnak, elhasználòdnak, de ez már tényleg belefér.

    • @StewenSt
      @StewenSt 2 роки тому +1

      @@OwerWild "Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."

    • @OwerWild
      @OwerWild 2 роки тому

      @@StewenSt Légy a vendégem, építs egyet. Szívesen megmásítom a véleményem.
      A kérdés azonban arról szólt, hogy "még ma sem" (tehát, ha jól értem, a mai technológiával , ismeretekkel), lehet-e, erre a válasz pedig: nem. Energia legjobb tudomásunk szerint nem keletkezhet a semmiből.
      Persze lehet, hogy előbb -utóbb kiderül, hogy valami nem az, aminek tudjuk, csak annak látszik. A tudományok egyik első alapigazsága, hogy próbálnak olyan tételt találni, ami az összes ismert tényt megmagyarázza, és reprodukálható kísérletekkel mért eredményekkel támasztható alá. Tehát a tévedés esélye mindig benne van.
      De ha lesz is "örökmozgó", az valszeg nem egy önnmagába dugott hosszabbító, vagy egyéb YT-on manapság terjedő okosság lesz. Azok arra jók, hogy az "éllet iskolályában " tanult Marika és Petike 20 percig elhihesse, mától nem kell villanyt vagy rezsit , esetleg benzint fizetni, és hogy "már rég megvan az ingyen energia, de a gonosz multik titokban tartják". De ez már nem fizika, hanem szociológiai kérdés.

    • @StewenSt
      @StewenSt 2 роки тому

      @@OwerWild Az ingyen energia mindig is meg volt nincs abban semmi titok. Az ember hajlamos csak ebből szociólógiai kérdést csinálni ugyebár, mert itt van pl a fény energia, azok csinálnak szociológiai kérdést ebből akik ezzel táplálkoznak. Vagy a másik a Gravitációs energia, ott meg azok csinálnak ebből szociológiai kérdést akik dagatra zabálják magukat és moccanni se bírnak mert ott is a gravitáció lesz a hülye :) De komolyabbra fordítva a szót, engem elgondolkoztat kapásból erről az ősrobbanás, ami szintén ellent mond ennek a törvénynek. Adott egy bizonyos tömeg ami energiává alakulva tágítja az univerzumot és ha a törvényeink igazak volnának már rég vissza kellett volna roskadnia önmagába. de a világegyetem tágulása nem hogy nem lassul, hanem ráadásul gyorsul, ami azt kellene hogy jelentse hogy mégis csak van valami + energia ami a semmiből lesz és táplálja ezt a folyamatot. Részemről a perpetuum mobile igen is megalkodható. Majd jön valaki, aki nem tudja hogy nem lehet, és megalkotja! :)

  • @gyugyu1975
    @gyugyu1975 2 роки тому +1

    Sajnos ez a karbis gépes mérés nem pontos. Injektornál pontosabban bozzá lehet állítani.

  • @janoskiszti294
    @janoskiszti294 2 роки тому

    Szia Gábor valamit leneztel mert működik én anno a 350 jawa n ki próbáltam csak ott a benzin én van a kenőanyag is szóval 2 ütemű motoroknal nem jó de a 4 ütemben igen én anno egy Mexikói videóból loptam az ökletet azt akartam ide rakni de anyi kísérlet van itt hogy nem lelem de ez az indiai gondolom jól konstatalja a lényeget működik de viszont a videón is látható hogy 80% ban csak a levegő szűrőn kapja a robbanó gázt! Még nálad aza motor ha van kedved hasonlón próbáld meg eloreis köszönöm 👍🤝😉🍻ua-cam.com/video/-Rve5WXrKlc/v-deo.html

  • @attilanagy8568
    @attilanagy8568 2 роки тому

    Ez a berendezés nem viccel😀 , a vízből szedi ki az zoxigént😀