Üzemanyagcella: 1literes fogyasztás 100km-en, hidrogénből. Hogy is működik ez kicsiben? Szuper dolog

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 179

  • @farkasferenc9166
    @farkasferenc9166 2 роки тому +9

    Nagyon tanulságos, érdekes videó volt. Köszönöm. Már nagyon kíváncsi voltam hogyan is működik.

  • @jozsefkovacs6343
    @jozsefkovacs6343 2 роки тому +14

    A tüzellőanyag cella kb. 60 % -os hatásfokú. A többiből hőenergia lesz. A tüzellőanyag cella esetében nagyon világosan látható, hogy az elemek és az akkumulátorok valójában hogyan működnek. A hidrogén és oxigén kémiai reakciója során keletkező energiát alakítja át villamos energiává. Minden más elemben és akkumulátorban ugyanez a folyamat zajlódik le. Csak nehezebben észrevehető ez. Ólom akku töltéskor az egyik elektróda ólom - hidrid , a másik elektróda ólom - peroxid lesz.
    Kisütéskor víz és áram keletkezik.
    Cink - szén( mangánperoxid) elemnél az elektrolit ammónium - klorid ill. kálium - hidroxid.Ezek a cinkkel elreagálva hidrogént fejlesztenek, ami elreagál a mangán - peroxiddal. A végeredmény viz és áram

  • @jozsefkazal7219
    @jozsefkazal7219 10 місяців тому

    Gábor! Nagyon jó amit csinálsz! Ha,lehetne egy kérésem,légyszíves egypicivel kevesebb gesztikuláció!Nagyon köszönöm! Kazal József.

  • @sandormolnar5986
    @sandormolnar5986 2 роки тому

    Volt elég hely. Mind a kettő visszapillantó megmaradt. Köszönhető a kamerásnak.

  • @istvantoth5530
    @istvantoth5530 2 роки тому +2

    érdekes volt, köszönöm.

  • @lalixvalencia1340
    @lalixvalencia1340 2 роки тому +2

    like! kell az ismeretterjesztés. A hidrogénipar felfutás előtt van, a HTC-k először lassabban, majd viharos gyorsasággal terjedni fognak. A problémahalmaz nagyon bonyolult. A hidrogén előállitástól a hidrogén tároláson, logisztikán keresztül az anyag/katalizátor kutatásig terjed a skála. Meg fogja oldani az emberiség és a potyodék zöldenergiát hidrogénben fogjuk tárolni. Mindenre jó!

  • @tolzsfogas2295
    @tolzsfogas2295 2 роки тому +12

    Kedves Gábor! Szenzációs videót készítettél. Gratulálok!
    Említetted a hatásfokot -- mivel keletkezett felesleges hidrogén, így biztos jobb, mint amit említettél. Mindazonáltal az elektrolízisnek is van hatásfoka.
    Olvastam már grafén - ruténium - nitrogén üzemanyagcellákról, kb 1/10-d annyiba kerül, mint a platinát tartalmazó, és sokkalta strapabíróbb.
    Tudomásom szerint Izlandon már vagy 30 éve etanollal működtetik a buszokban levő üzemanyagcellát.
    A hidrogént lehet hidrogénakkumulátorokban is tárolni, esetleg ammoniában -- az oda - visszaalakítás tudomásom szerint nem igényel nagy energiabefektetést. Ha a H2 tartály kilukad, akkor a hidrogénsugár csak egy irányban tör elő, ha az meggyullad ( mondjuk egy autóbaleset esetén) akkor a láng csak egy irányban ég. Ha a benzintank kilukad, akkor a benzin szétfolyik, s mindenütt tűz van.
    Tehát a jövő közlekedését az üzemanyagcella meghajtású elektromos autók fogják jelenteni. Az elektromos autónak csak az a haszna, hogy nem ott füstöl, ahol használják.
    Az áramot a napelemekkel napfényből is elő lehet állítani. Vagy biológiai hidrogénhordozót - biotetanolt is lehetne használni... 3 kg búzából van 1 kg etanol. 2 kg kukoricából van 1 kg etanol. De lehetne csicsókát is ehhez felhasználni ( nem kell neki jó föld)
    Csicsóka - Inulin - etanol - üzemanyagcella - egyenáram---- A csicsóka nagyon igénytelen növény.
    Oláh györgy Nobel-díjas kémikus professzornak van egy eljárása, melynek segítségével - napfény - egyenáram + H2O + CO2 + katalizátor = metilalkohol-t lehetne előállítani üzemanyagnak.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +10

      Úgy tudom 50%-os hatásfokot értek el vízbontással a profik. Majd még lesz ebből egy videó, ahol egészen érdekes dolog lesz a forrás és hasznos dolgot végez majd az üzemanyagcella....

    • @zoltancsaszar2918
      @zoltancsaszar2918 2 роки тому +3

      Oláh Györgynek nem csak egy metanol üzemanyagcellája van, hanem egyrészt e cella oda és vissza is képes dolgozni, másrészt van már egy fejlettebb cella is (azonban azt nem tudom, hogy melyiké 0.4 a hatásfoka, valószínű, hogy az utóbbinak), így 16%-t tudjuk az elektromos energiának felhasználni a metanolba történő energiamentés majd -vételezés után. Harmadrészt és erről el is felejtkeznek, hogy Oláh György nem csak üzemanyagcellát deklarált, hanem az egész gazdaság alapulhat a metanolon, mivel kidolgoztak (bár több lépcsősen amitől elég komolyak a veszteségek) egy teljes átalakítási láncot akár metánba illetve szénhidrogénekké és vissza, amiből következik, hogy a műanyagipar se marad nyersanyag nélkül, továbbá következik, hogy például nem kellene feltétlenül eldobni a gázinfrastruktúrát sem a teméntelen vezetékével és cirkogejzírjével, kiserőművével, és következik, hogy nem kellene az első energetikai átalakításnál az energiaátalakítási láncokat összekuszálni, ez alatt azt értem, hogyha a napenergia->napelem->elektromos áram->metanolcella->metanol->szénhidrogén láncból végtelen mennyiségűt lenne jó előállítani, amivel ha visszapumpáljuk a föld alá a kőolaj hijátus helyébe, akkor megoldódik a CO2 probléma, és amivel a megújuló energián alapuló erőművekből is korlátlan mennyiséget lehetne üzembe állítani, feltételezve, ha a fentebb említett napenergia->szénhidrogén átalakítás nagyon nagy ipari mennyiséggel történne.
      Mellékesen megemlítendő, hogy pár éve nagy csindaratta volt egy kínai 10 erőműves energiafejlesztésnek, ahol kőszénből állítanak elő metanolt, a baj avval van, hogy ez nélkülözi a "metanolgazdaság" abbéli potenciális erejét, hogy megoldhatja a CO2 problémánkat. De nem, újabb fosszilis szén kerül a körforgásba a kínai erőműveknél.
      A legszomorúbb az, hogy a metanolgazdaság kapcsán soha senkitől (még Oláh Györgytől sem, az akadémiai előadásokon sem) nem hallottam a száján kiejteni, hogy ez megoldhatja a széndioxid-termelés visszafordítását, mivel, a tippem szerint, iszonyú energetikai veszteségekkel jár,

    • @petikiss6996
      @petikiss6996 Рік тому

      @@ordasigabor mikor?

  • @mihalyhorvath6851
    @mihalyhorvath6851 2 роки тому +3

    Óriási! Köszönöm!

  • @attilajoubert7469
    @attilajoubert7469 2 роки тому +4

    A cella rövidzárási áramából és az üresjárási feszültségéből számítható lenne a belső ellenállás, amivel terhelhető lenne a maximális teljesítményhez. A méréseiden alapuló számításom szerint 0,216 ohmos terheléssel lenne talán a maximum. (ha jól számoltam)

  • @mmmyke1784
    @mmmyke1784 2 роки тому +14

    Köszönjük, nagyon jó lett! Mindig kínáncsi voltam a váltószámokra. Esetleg ha kutatásod során megtaláltad hogy mi most a leghatékonyabb vízbontó illetve a technikailag elérhető legjobb üzemanyagcella, kérlek linkeld be! Köszi a videót!

  • @attilahorvath6035
    @attilahorvath6035 Рік тому +1

    A hidrogén tárolása a gond, túl kicsi...
    Amúgy az egyik legjobb, legtisztább, leggyakoribb energiahordozó lehetne :(
    Üzemanyag cella sem kell, csak a robbanási sebességéhez kell méretezni a belsőégésű motort, illetve +kenést kell beiktatni. (Arra könnyebb lenne rávezetni az autó mániásokat, mert ha nincs motorhang már remegnek)
    Hallottam már hogy elnyeletik különböző anyagokban, fémekben polymerekben, de úgy sem egyszerű felszabadítani pont annyit amennyi éppen kell.

  • @pulsarxp
    @pulsarxp 2 роки тому +2

    Hát ez nagyon tetszett, nagyon jó videó lett, köszönjük

  • @istvanszekely4842
    @istvanszekely4842 2 роки тому +6

    Ennek csak úgy látom értelmét, ha tárolni szükséges az energiát. Úgy értem, szükség van ingadozó teljesítményigény kielégítésére hosszútávon is környezetbarát módon. Tehát arról van szó, hogy a megtermelt energiát a lehető leggazdaságosabban el akarjuk tárolni és fel akarjuk használni. Hatásfok tekintetében jó jó, de azért azt a bevitt energiát bizony meg is kell termelni. Jelenleg egyszerűbb a lítiumakkumulátorokban eltárolni és onnan vételezni, mint először átalakítani, tárolni, majd visszaalakítani és felhasználni.

    • @endlosz
      @endlosz 2 роки тому

      ebből látszik, hogy mégsem a hidrogén hajtásé az egyedüli jövő, marad ott hely majd az akkus hajtásnak is :-)

    • @sirgunar7608
      @sirgunar7608 2 роки тому

      @@endlosz Pontosan, csak kellene már ott is egy valós tényleges áttörés és letérni a litumus útról, mert az is zsákutca, csak még nem látjuk a végét, vagy mégis?
      Sokat látni a grafén-Al ion akkuról és a PJP. dual carbon akkuról is, csak nem akarnak haladni a fejlődésben, pedig akár ígéretes is lehetne, főleg az utóbbi, mivel az teljesen szerves anyagokból épül fel és így lebomlik ha kell.

  • @gyorfiendre6867
    @gyorfiendre6867 2 роки тому +1

    Hát ez szuper videó lett !

  • @szaboeugen4467
    @szaboeugen4467 Рік тому +3

    A viz szétbontását próbáld meg ultrahangal 20khz nagyobb a hatásfok és nem vesz fel nagy áramot!

  • @mihalyhorvath6851
    @mihalyhorvath6851 Рік тому

    Szia Gábor! Nagyon érdekelne az, hogy mindezt hogyan lehetne a mindennapi életben akár hasznosítani. Elsősorban az autókban. Sok ilyet találni a youtubon, de szuper volna, ha a te magyarázatoddal látnék egy - a mindennapi életben is - használható megoldást. Célkeresztben a marutim. Ha tudom mi kell hozzá, akkor abban biztosan belepattintom. Előre is köszönöm, s ezer köszönet a lebilincselő videókért!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Szia
      ilyen autót lehet venni készen. Vagyis létezik üzemanyagcellás autó, pl Toyota
      www.toyota.hu/elektrifikalt/uzemanyagcellas-elektromos
      Jelenleg drága. Ugye kell egy elektromos autó hozzá és akku helyett kell bele egy üzemagyag cella. Minden kW teljesítmény 1 millába kerülne, ha saját magad építed. A cella platinát tartalmaz és kényes a technológia valamint kevés helyen gyártanak ilyet.

  • @molnarakos1968
    @molnarakos1968 2 роки тому +2

    Üdvözlöm Gábor. Nagyon tetszenek a videoid. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a kiáramlo hidrogént, valamint a viz-gözt nem lehet ujra hasznositani? Tudom ez már igy is egy nagyon jo hatásfokon müködö szerkezet, és a kiáramlo gázok sem szennyeznek tovább, de ha a kiáramlo végtermék tulajdonképpen ugyan az, amiböl elöálitottuk az energiát, ha ujra lehetne hasznositani, az a hatásfokon tovább növelne. Elméletileg....

    • @attilahorvath6035
      @attilahorvath6035 Рік тому

      Teljesen zárt rendszerben is működtethető a folyamat.
      a vizet szétbontod egyenárammal.
      Az oxigént és a hidrogént bevezeted a cellákba és egyenáramot és vizet kapsz.
      Mivel ez elemi tisztaságú víz így nem is túl okos csak úgy a nagyvilágnak engedni, utánna meg venni a tiszta vizet jópénzért x)

  • @csabavarady4711
    @csabavarady4711 2 роки тому +3

    Kedves Gábor! Szerintem érdekfeszítő lenne a jelenlegi átlag elektromos autó CO2 emisszióját - ami valahol 12-14 KWh/100 km áramfogyasztás CO2 egyenértéke körül van - összehasonlítani a hidrogén cellával, ha a jelenlegi hazai nappali energiamíxszel töltjuk fel. Persze akkor még ott van a hidrogén kezelésének elképesztő összegű beruházási igénye, de ez már más téma. Mit mutatnak pusztán a számok? Amúgy pedig a videóid nagyon elgondolkodtatók és tágítják az elmét. Csak így tovább!

    • @wincent969
      @wincent969 2 роки тому

      jó lett volna ha lezárod a gondolatot azzal hogy elárulod hogy szerinted mit mutatnak a számok. érdekelne minket.

    • @sirgunar7608
      @sirgunar7608 2 роки тому

      Az EV-knek nincsen emisszioja, csak számolnak vele, mert ugye sok elektromos energia fosszilisból van és azért, meg jönnek az akku előállítása során keletkezővel, de azt senki nem tartja nyilván, hogy a robbanósokat is elő kell állítani, ami sokkal több alkatrészből áll mint a villanyos és az is termeli a CO2-t, de azok a használat során termelik főleg a CO2-t, amikor egy villanyos már nem. Aztán ott sok olajcsere, a fékpor és sorolni lehetne még bőven, milyen károkat okoz többletben egy robbanós használata.

  • @laszlopapBP
    @laszlopapBP 7 місяців тому

    Nagyon jó video! Tüzelőanyag cellának mekkora az élettartama és mennyire drága?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому

      Nagyon drága, 1kW kb 1 Milla. Száz év felett az élettartam....

    • @laszlopapBP
      @laszlopapBP 7 місяців тому

      @@ordasigabor köszi, akkor, bogy éri meg akkor a toyota miraiban peldaul?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому

      @@laszlopapBP nem éri meg jelenleg, mert az olaj olcsó...,

    • @laszlopapBP
      @laszlopapBP 2 місяці тому

      Még annyi, felment az ára 10rol17 eurora...nem alternativa jelenleg

  • @MociProgrammer
    @MociProgrammer 2 роки тому

    Szuper lett a videó! Kérdésem annyi lenne, hogy autók esetén miért kell üzemanyag cella? Maga a hidrogén nem használható, mint pl a gázos autók esetén a gáz?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +3

      Elégetni valamit, úgy mint a robbanó motorokban nem túl jó. Pocsék a hatásfok... 10-25%. Az üzemanyagcalla pedig képes 80-90% hatásfokra és a villanymotor is bőven 90% felett van. Szóval sokkal jobb a hatásfok, ha a H-ből áram lesz és utána villanymotor van, mitn "buta" módon elégetni egy robbanómotorban.

    • @sirgunar7608
      @sirgunar7608 2 роки тому +1

      @@ordasigabor Arról nem is beszélve az a fránya robbanó motor mennyivel költségesebb hosszú távon is, mint egy villany motor. Több alkatrész, több szerviz igény, stb.

  • @johnybig6569
    @johnybig6569 2 роки тому +1

    Hol és mennyiért lehet 1 ilyen profi vízbontót kapni,vagy mennyiből és hogyan lehet megépíteni,mert ha csak pár rongy a különbség akkor nem érdemes vele kínlódni,ha lehet kapni készen is??

  • @laslodudas1463
    @laslodudas1463 25 днів тому

    Szerintem a jövő autója hidrogénhajtású lesz.A villamos autók a hatalmas akkumulátor szükséglete károsítja a környezetet.Ha meg tudják oldani a hidrogén üzemközbeni fejlesztését, és kisseb mennyiségű tárolását nyerő lesz,mert a kipufogott termék nem szennyezi a környezetet!😊

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  25 днів тому

      Itt a lényeg a "ha".
      Egyik király a másiknak: Ha ha a holnap csatában nyerünk, akkor leromboljuk a városotokat, sóval felszórjuk, a férfiakat kényszer munkára fogjuk, asszonyaitokat elvesszük. Mire a másik király: ha.

  • @wrickout
    @wrickout Рік тому

    Szia Gábor!
    Érdeklődnék hogy ha a bevitt energia több mint a kivett energia, akkor nem célszerűbb a bevitt elektromos energiát egyből a fogyasztóra kapcsolni? Avagy hogyan lenne ez "megérős" ?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Ugye autóban lehet ezt a cellát használni. Hidrogént tankolsz és az elektromos motort tudod használni.
      Illetve ha hidrogéned van azt nem tudod bármelyik fogyasztóra rákötni. Így át lehet alakítani és lesz áram.
      A vízbontás része pedig: ugye hiába van áram valahol, a sokkal nem lehet mit kezdeni nyáron. Így ha nyáron hidrogén lesz ebből, akkor télire el lehet tenni. Akkuval ugye nem lehet sok energiát átvinni a télbe.

  • @horizontf
    @horizontf 2 роки тому

    Az egyik, a táblára írt számításnál a H2 térfogata légköri nyomáson értendő, vagy cseppfolyós állapotban?
    A másik, esetleg kivénhedt ólmakkuval, sav helyett vízzel, nagyobb mennyiségben lehetne bontani a vizet.csak a gázok szétválasztása kérdés. Ha esetleg több H2 videón gondolkodnál, jó megoldás lehetne. Én sziget üzemű napelemes rendszeren gondolkodom. Télire gazdaságosabb energiatárolás lenne mint tonnányi aksival. Svédeknek van is ilyen rendszere...

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Minden légköri nyomáson értendő. H2 témát most jegeltem, veszélyes. Nem csak a gáz, hanem szinte minden. Beszéltem már olyanokkal, akik odafigyelés mellett csak a szerencsének köszönhetően "csak" komoly anyagi kárt okoztak.

  • @bandibunko1359
    @bandibunko1359 Рік тому

    👌👍

  • @laszlohegedus4038
    @laszlohegedus4038 2 роки тому +3

    Na igen, a hidrogén előállításához több energia szükséges, mint ami kinyerhető belőle.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      Ez egyáltalán nem gond. Ott ahol sok zöld energia van (szél-nap-víz) meg kell termelni az hidrogént. Hasonlóan tankolható mint a benya.... nem kell sokat várni mint az elektromos törölésre. És nulla lehet a városban a kipufogógáz miatti szennyezés.

    • @sirgunar7608
      @sirgunar7608 2 роки тому

      @@ordasigabor "Hasonlóan tankolható mint a benya...." hát azért nem annyira. Egy hidrogén kút kb 2-3 millio euro és 1 óra alatt el tud látni 5db autót. Nem nagy karrier és ráadásul a német előírások szerint 10mm közelben nem lehet lakóház.

    • @gaboredes9315
      @gaboredes9315 Рік тому

      ​@@ordasigaborsokkal rosszabb hatásfokú mint egy elektromos autó, át újabb elektromos autók 20-30 perc alatt feltölthetőek. Egy hidrogén töltő állomás sokkal drágább, oda kell vinni a hidrogént is. Szerintem max teherszállítás és buszoknál lesz életképes. Amíg egy elektromos autót otthon fillérekért tud tölteni egy napelemről majd hülye lesz hidrogén autót venni. 1 db töltő van az országban. 😎

  • @petikiss6996
    @petikiss6996 Рік тому

    Na Gabi a helyesírásért és a veszők hiányáért előre is elnézést kérek.
    A vízbontással kapcsolatos témában lenne egy kis kísérleti dolog amit a te tudásoddal és a mi gondolatunkal egy munkatársammal a jövő energiáját oldanád meg. Bár ezt tilos még... Vagy kitudja. Ezt valószínűnek tartom egy működő hát edig csak elmélet Nikola Teszla munkássága .
    De a mai technikávval nagyon közel álunk hozzá hogy megcsináld.
    Na jó nem rizsázok feleslegesen.
    Bontsunk vizet .
    De ne úgy hogy lemezek és egyenáram úgy túl nagy a bevitt energia.
    Magas frekvenciával bontsuk le a vízet érjük el a molekula saját rezgéseit kisérletezd ki mi az a frekvencia.
    Hiszem azt hogy minimális árammal hullanálak szét a molekulák és megoldható lenne ott már bármi.
    Víz mint üzemanyag.
    A membrános generátor termelné az áramot meg bontaná a vízet is bár így hülyeségnek hangzik .
    Mindegy az a lényeg próbáld meg kikisérletezni minél kevesebb árammal essenek szét a molekulák.
    Teszlának a vízbontója merűlőcellás és csőből volt gondolom mivel azért mert az ívelt alaku fémeken a töltések a külsején vannak belül soha
    Meg kell találni azt a frekvenciát (rezgést) ami a víz saját rezgése, a két frekvencia erősíti egymást vagy kioltja hogy erősítse úgy kell megoldani pik pakk szétugranak a molekulák. Elméletben.
    Elnézést a rossz fogalmazásért de te fogod érteni a lényeget.
    Egy mondattal .
    Másképp bontsunk vízet.
    Szerintem le lehet vinni úgy az áramfelvételt hogy egy belső égésű motor hho gázzal ha egy generátort hajt termelni fog annyi áramot hogy a vízet lebontsa üzemanyagnak amiről megy meg marad is áram cserébe egy kanna vizet mindig belekellesz tölteni.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому +1

      szia
      ezt mások is így gondolják, ezzel csak egy gond van: nincs fizikai alapja. A kötések bontásához meghatározott energia kell. Lehet ott membrán, rezonancia, akármi... a lényeg, h fel kell venni az energiát ami a kötések bontásához kell.
      Emiatt az elektolízis nem jó hatásfokú. És nem is lehet az....
      10001 angol nyelvű anyag van erről, senkinek sem sikerült. Az elmélet mögé egyenleteket kell tenni, az olcsó, a képletek a valóságot mutatják.

    • @petikiss6996
      @petikiss6996 Рік тому

      @@ordasigabor értem

    • @petikiss6996
      @petikiss6996 Рік тому

      Ezt amit leírtam úgy gondoltam mint hogy bevan tiltva a menetelés a hidon ott is ha megegyezik a rezonancia ösze is dől a híd
      Úgyan erre gondoltam a víz molekulákkal hogy szétessenek.
      Kik kisérleteznek ezzel?

  • @dezsonagy8357
    @dezsonagy8357 2 роки тому

    Király a videó! de lenne egy kérdésem! vezeték kertesőről esetleg készülhetne egy videó? az mindegy hogy áram alatti vagy sem, vagy egy külsös jellel betáplálva keresne stb

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Igen-igen. Már készül ezügyben a videó. még per hozzá pár dolog.... kb. 4-6 hét múlva lesz itt a UA-cam-on. Olyat szerettem volna készíteni, ami meg is találja.... na itt a bökkenő, hogy a legtöbb kütyü erre csak papíron képes.

    • @sirgunar7608
      @sirgunar7608 2 роки тому

      @@ordasigabor Ilyent már 1000 éve lehet kapni, a kütyüt párban, mi hálózat építésben is használtuk sok évvel ezelőtt (97-ben), már akkor is régi volt, csak drága és másoltuk mindkét felét, adót azt 1xűbben, a vevőt kicsit bonyolultabban, de jobb lett mint a gyári. Dobnám a rajzot is ha meglenne, de elveszett az idők során.

  • @emanacio
    @emanacio 2 роки тому

    Ammónia és sósav gőzével is működik? Mert szalmiáksó lesz a reakció végén

  • @peti1887
    @peti1887 2 роки тому

    Tök jó !!

  • @TothAttila74
    @TothAttila74 2 роки тому +4

    Ez egy zsákutca, a hidrogén nagyon drága ( kb. 5-6000Ft/kg ) ennyiért kamionnal is el lehet menni 100km-t.

    • @tozo07
      @tozo07 2 роки тому +1

      Ez EU országok pedig ezt fejlesztik. Keress rá, hogy “EU hydrogen strategy” vagy Magyarország hidrogén stratégia. Minden terv kész 2030-ig leglább.

    • @TothAttila74
      @TothAttila74 2 роки тому +3

      @@tozo07 nem is lesz belőle semmi! A Honda is évtizedek óta fejleszti de nem jutott sehova.

    • @ribbear81
      @ribbear81 2 роки тому +1

      A mérleg masik nyelvét is kell nézni, hogy a környezetszennyezés okozta károk azok mennyibe kerülnek, és rögtön kijön, ha az adófizető emberek pénzét nen egészségügyre kell költeni már az önmagában megéri, pláne ha a cégnek sem kell nélkülöznie alkalmazottját és adót fizet az ebből keletkező többletjövedelem után. Itt az a kérdés hogy adó formájában vagy a kútnál fizeted meg a hidrogén árában a spórolást ami rövidtávon hozza meg a spórolast. Egy pláza felépítése sem jövedelmmező, hosszú távú befektetés, a befektető pedig egy felfuttatott plázát drágábban tud értékesíteni. De mondhatnám a sportcsarnokot is, ami idevonzza a külföldiek pillantásait, majd ha meglátják milyen szépek vagyunk idejönnek és itt költik el a pénzüket. A hidrogén üzemű jarmű ugyanez. Még ha azt is mondom hogy az akkumulator újrahasznosítható akár 100%ban is, de az ember úgy bánik vele mint a műanyaggal, hogy hiába újrahasznosítható, nincs rá kapacitás hogy megcsinálja az újrahasznosítast és tengernyi hulladék úszik az óceánon, hallani a hirekben hogy levedlett 3 éves akkumulatoros autó parkok állnak és várják sorsukat kínában, akkor igen lehet hogy drágább, de az ilyen embereknek mint amilyenek mi vagyunk az emberiség átlagában, nem való melléktermékkel járó technológia, és bár kell akkumulátor a hidrogénes autóhoz is, csak lényegesen kissebb, mégis ezt kell szeretni eddig ez a legjobb technológia. Ha lesz fúziós erőmű meg senkit sem fog érdekellni, hogy az aramot honnan termeljük ki. Ez egy 30 éves távlati gondolkodásban van így, hatalmas mennyiségekben azzal kell számolni ami van, az átlagot meg mi magunk képezzük a viselkedésünkkel a hozzáállásunkkal, az elvárásainkkal.

    • @leventedavid7400
      @leventedavid7400 2 роки тому +1

      @@tozo07 A USA meg már el is engedte :D Hidrogén hajtás hatásfok 30% os.

    • @szorenyimiklos9392
      @szorenyimiklos9392 2 роки тому

      @@TothAttila74 a Toyota fejleszti kb 92 óta és elég sok nagy név van a technológia mögött. Nem hülyék, nem foglalkoznának vele ha nem lenne értelme. Sehova nem jutottak? Olvass picit jobban utána. :)

  • @kamerahegyi2813
    @kamerahegyi2813 Рік тому

    A videó szerint pl. egy járműnél befektetek 1,4Wh-t és kapok érte 0,6Wh-t. Vagyis 42 %-át kapom cserébe. Honnan is lesz a befektetett áramom? Viszem azt az akkut, amivel mehetnék simán hidrogén tüzelőanyagcella nélkül is. Ebből a 42%-ból még elmegy a motor hatásfoka is. Nem értem, mi ebben a buli, ha nem egy olcsó H2 -t használhatok. Ha meg nem a járműben bontom, hanem palackozva, akkor meg a biztonságos acéltartály ( 700bar) tömegével minimum ott vagyok, mint egy akku tömeggel. Nem értem az egész hasznát.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      ott a hidrogén üzemű autó, amibe tankolni lehet a H2 anyagot, generátor is van. Az a buli, hogy nem nyiffan ki a világunk a károsanyagok miatt ha pl vizi, nap stb erőmű bontja....

    • @kamerahegyi2813
      @kamerahegyi2813 Рік тому

      @@ordasigabor Ja, így általában és is tudok ötletelni, de ennek a videónak a matekja értelmetlen.

  • @csaszarbalazs72
    @csaszarbalazs72 2 роки тому

    a kimenő hidrogént fel lehet mégegyszer használni? visszavezetni,vagy belsőégésű motorban elégetni?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      igen, lehet. Nálam azért gyűlt lufiba, mert így látszik a termelés.

    • @roberthavasi1297
      @roberthavasi1297 2 роки тому +1

      @@ordasigabor üdv jók a videóid !
      Itt kiváncsi lennék mit tudna elhajtani ,valami kis négyütemű motort!
      Menyi kell egy robogóhoz ,vagy fű kaszához.Utánna az a kis robbanó motor milyen generátort tud meghajtani .És úgy mennyi villamos energiát nyerek vissza.

  • @logen-0912
    @logen-0912 2 роки тому +6

    Nem értem hogy a napelemekkel nyáron miért nem állítanak elő hidrogént és oxigént, és ezt éjszaka ezzel a technikával miért nem táplálják vissza..🤷

    • @NP12
      @NP12 2 роки тому +4

      Mert mint a videóban is látható akkor a hatásfoka elég csapnivaló. Fele annyi vagy kevesebb teljesítmény jön ki a rendszerből, mint amennyit beleraknak.

    • @logen-0912
      @logen-0912 2 роки тому

      @@NP12 igen, de így jobban el lehetne osztani az energia igényt, a privát lakásokban pedig jelentősen tőbbet fizetnek az éjszakai áram termelésért

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Míg földgázból olcsó a hidrogén előállítás, addig napelem és elektrolízis segítségével drága. Kb ezért nem eresztették rá a tavakra a napelem farmokat…

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому +3

      A napelemek - sziget üzemben - a fölös árammal akkumulátorokat töltenek. Ezekben vízbontás történik. Az egyik elektróda ólom - hidrid, a másik ólom -peroxid lesz. Kisütéskor víz keletkezik és áram. Az elektróda ólom és ólom - oxid lesz.

    • @visztavisztala7262
      @visztavisztala7262 2 роки тому +1

      sziget üzemü rendszereknél használnak hidrogént tartályokban tárolják viszont a hidrogén nem sürithetö igy elég hely igényes , cserébe rosz idö esetén is elö állithato áram ,de belegondolsz maga napelem rendszer 2 milio FT melete még 2 milio

  • @zoltansinka7521
    @zoltansinka7521 2 роки тому +1

    Csak egy szót mondok:
    Hatásfok, energiasűrűség, praktikum.
    Mihelyt meghaladja a belsőégésű motorokét, csere lesz. Mikor?

    • @sirgunar7608
      @sirgunar7608 2 роки тому +1

      Na ez máris 3 szó és az első kettő már megvan, az utolsóra meg kijön előbb v utóbb valami jó akku technológia is. (Li-S ion, grafen-Al ion, Dual Carbon )

    • @gaboredes9315
      @gaboredes9315 Рік тому

      Már megvan, úgy hívják elektromos autó. Csak a hidrogén autónál az áramot nem a vezetékből szedik hanem hidrogénből. A hidrogén autó is egy Elektromos autó, csak sokkal drágább töltéssel, 10* annyiba kerül egy töltő kiépítése, plusz a hidrogént is oda kell szállítani. 😮

    • @zoltansinka7521
      @zoltansinka7521 Рік тому

      @@gaboredes9315
      Egy szóval jellemezve az elektromos hajtás:
      önámítás, propaganda, marketing.
      A villamos mozdonyt is kőolaj és szén hajtja (nagyrészt), igen csekély előnyt tud felmutatni a gőzvontatáshoz képest.
      Hasonló nagyságú előny miatt hajtják az elektromos autózást is, és a különbségen lehet keresni. Persze nem kárhoztatom a szereplőket, mert sok kicsi sokra megy alapon végső soron mindenki jobban jár, csak messze nem annyival, mint ahogy közszájon forog, vagy kívánatos lenne.
      Dehát mit is tehetnénk, amíg nem tudunk áramot bányászni?

  • @johnybig6569
    @johnybig6569 2 роки тому

    Köszi szuper,csak tiztázni kellene konkrétan,mi mennyibe kerül,mert xerintem nem 1 értelmű,hogy azzal a 3kw óránkénti enwrgiával hány óráig tart azt az 1360 köbmézert előállítani,tehát konkrétan forintosítanikellene,hány óráig,hány kw be és ebből óránként hány liter,illetve kw ki.Lehet én vok értetlen,de nekem wzek a számok nem konkrétan,miből,mennyiért mekkora energia,liter,stb..... forintosítva.Mert az szép,ha 3kw ami kb 150ft/óra és ebből lesz 38kw,az azért nem rossz,de mág jobb,hogy ezzel 100 km ert aútózhatok akár,tehát nahyjából 150ft,de mondjuk legyen veszteségekkel együtt 10x es,akkor is csak 1500ft,akkor ez mi a xarért nem terjedt még el,nem is beszélve a házi felhaszbálásra,kecó világitása,fűtése,xerintem semmi más nem képes házilagos megoldással bagyobb energia kivételre ennél olcsóbban,38x os xorzó?,!!??!@

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Ez nem ingyen energia. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy elő lehet állítani valahol az energiahordozót, ott ahol pl. sok zöld energia van. Utána amikor pl. a kocsi elhasználja, kb. negyede vehető ki, mint amit befektettek. De legalább nem kell olajat, szenet stb. égetni miatta.
      1 köbméter pedig nem egy kiló, hanem csak 8 deka. Tehát kb. 14 köbméter egy kiló amihez kb. 10 liter vizet kell szétbontani... ami kb. 28kW/h-val jár.

    • @johnybig6569
      @johnybig6569 2 роки тому

      @@ordasigabor köszi.

  • @jazzbeez1
    @jazzbeez1 2 роки тому +4

    A Toyota Mirai már itthon van ..

    • @gaboredes9315
      @gaboredes9315 Рік тому

      Ott is marad. Eltelt 1 év. Hány helyen lehet tölteni az országban? 😂

  • @joeazigazi1802
    @joeazigazi1802 2 роки тому

    az e85 korszakban pótolta a kevesebb energiát .. jobban beindult a szekér ,leégette a lerakódásokat , tisztán meg a dugót égeti át.. manapság inkább lpg de csak karbisba talán egyszer a biogáz is belép mint a fagáz anno.😃

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 2 роки тому +1

    Mondjuk napelem bontja a vizet este meg felhasználjuk a termelt áramot.

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому +1

      A napelemek - sziget üzemben - a fölös árammal akkumulátorokat töltenek. Ezekben vízbontás történik. Az egyik elektróda ólom - hidrid, a másik ólom -peroxid lesz. Kisütéskor víz keletkezik és áram. Az elektróda ólom és ólom - oxid lesz.

  • @krisztianbogdan4963
    @krisztianbogdan4963 Рік тому +1

    KÉRLEK KÉRLEK......épits műanyag hulladékból benzint és gázolajt készítő gépet.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      láttam én is ezeket a bideókat. Szerintem kamu, de utánajárok..,

    • @jozsefbedocs7100
      @jozsefbedocs7100 Рік тому

      Akkor jövedéki adó lesz a hulladékon is

  • @janyjozsef
    @janyjozsef 2 роки тому +1

    Hmm. érdekes videó volt. És kb bemutatta, hogy hol tart ez a technológia manapság.
    Érdekes lenne, ha a mai technológiák (fejlesztések) és azok mindennapi felhasználásáról, vagy a jövőbeni felhasználásáról is lennének videók.
    Azoknál is el lehetne magyarázni, hogy miért jó vagy nem jó.

    • @attilavarga8204
      @attilavarga8204 2 роки тому

      Megsugom,sehol sem tart.

    • @RobertKeszeg
      @RobertKeszeg 2 роки тому

      @@attilavarga8204 vannak ígéretes eredmények, amik nem membránt használnak: ua-cam.com/video/U7CCq4oBgw4/v-deo.html

  • @Trigger23
    @Trigger23 Рік тому

    Mit gondol, alkalmazható lenne fűtésre, cserepalackokkal? Ebben az esetben érdemes lenne Hidrogénbe fektetni :D
    Környezeti hőmérsékleten a többi gázzal ellentétben kiterjedéskor felmelegszik, ezért a legnehezebben cseppfolyósítható gázok közé tartozik.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому +1

      ha házak egy adott helyen közösen vágnak bele, akkor sokkal egyszerűbb, mert az ipari megoldás megfizethető lesz. Szóval járható út, csak ugye az összetartás.... energiát tárolására, fűtésre van jobb is, de jelenleg mind drága, mert eddig egyszerűbb volt elégetni a dolgokat....

  • @RobertKeszeg
    @RobertKeszeg 2 роки тому

    Nagyon kíváncsi lennék, hogy a Nitinolos hirdogén-tárolást is meg lehetne-e otthoni körülmények között csinálni: ua-cam.com/video/U7CCq4oBgw4/v-deo.html

  • @shutupmotovlog
    @shutupmotovlog 2 роки тому +2

    Az Egely-féle porfúziós reaktort is csináld meg kérlek, kíváncsi vagyok.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +4

      Szerintem az mese habbal, nem realisztikus, kizárt, h működik

    • @Agoston_Erno
      @Agoston_Erno 2 роки тому

      Szerintem te is tudod, hogy bűvész trükköket csak azért mutat be, hogy felnyissa a szemed hogy mekkora kamu az egész. Remélem megcsinálja!

    • @shutupmotovlog
      @shutupmotovlog 2 роки тому

      @@ordasigabor azért kérdeztelek, hogy mit gondolsz! ;)

    • @shutupmotovlog
      @shutupmotovlog 2 роки тому

      @@Agoston_Erno én is így gondolom!

    • @shutupmotovlog
      @shutupmotovlog 2 роки тому

      @@ordasigabor tedd próbára! :) régen a hangsebesség átlépése is nevetségesnek hangzott egyeseknek.

  • @istvanhajdu4851
    @istvanhajdu4851 6 місяців тому

    Magyarországon hány hidrogén töltőállomás van és hol vannak ezek ???

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  6 місяців тому

      1db
      Linde Illatos úti telephelyén üzemelő állomás egyaránt képes a 350 baros autóbuszok és teherautók, illetve a 700 baros nyomást igénylő személyautók tankolására.

    • @istvanhajdu4851
      @istvanhajdu4851 6 місяців тому

      @@ordasigabor - köszönöm a tájékoztatást !!!

    • @istvanhajdu4851
      @istvanhajdu4851 6 місяців тому

      @@ordasigabor - van-e valamilyen tudásod arról , hogy a fűtés és a hűtés a lámpák használata mennyit vesz le a hatótávolságból ???

  • @kalan0921
    @kalan0921 2 роки тому +2

    1m3 hidrogén hány kg?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +1

      Kb 8deka, normál légköri nyomáson… 14x könnyebb a levegőnél

    • @kalan0921
      @kalan0921 2 роки тому +1

      @@ordasigabor az nem sok:)

  • @Trigger23
    @Trigger23 2 роки тому

    2:21 Garfieldnak megcsillannak a szemei :))

  • @endlosz
    @endlosz 2 роки тому

    Miért ez a furcsa szakaszos beszéd az elején? Mintha kötelező lett volna kicsi blokkokba csomagolni. 4:35 1kg hidrogén kb. mennyi m3?

  • @KJeno94
    @KJeno94 2 роки тому +3

    Éredekes lene eböl a technologiábol egy power bank.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +7

      Lesz! Kitaláltad min dolgozom… ügyes.

    • @gabrieltoth554
      @gabrieltoth554 2 роки тому

      @Márton JUhász Régebben emlegettek olyasmit,hogy "kólával működő telefon" ,de aztán nagy csend lett körülötte.Elvileg valamilyen cukros oldatot kellene beletölteni,és adja a kraftot.Amúgy van egy magyar találmány alkoholos üzemanyag cella.Híg alkoholos oldat hajtja meg.Ha pedig visszafele tápláljuk,akkor alkoholos oldatot gyárt.Ezt is már jó régen olvastam valahol,azóta nem kutattam utánna.

    • @LuighiOne
      @LuighiOne 2 роки тому

      @@gabrieltoth554 25:37 -nél a metanolos cella az amit említesz és a Gábor is említette többször. Annak a hatásfoka szerényebb.

  • @csaszarbalazs72
    @csaszarbalazs72 2 роки тому

    mi történik egy forgó generátorban megtermelt árammal, amit nem használunk fel?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Nem lesz semmi, mert meg sem termeli ami nem kell…

    • @csaszarbalazs72
      @csaszarbalazs72 2 роки тому

      @@ordasigabor nem értem,honnan tudja a generator ,hogy most nem kell termelnie àramot?
      Nem folyamatos a forgás során a töltés szétválasztás?

    • @leventedavid7400
      @leventedavid7400 2 роки тому

      @@csaszarbalazs72 ha nem terheled meg a generátort akkor nem termel "semmit"

    • @csaszarbalazs72
      @csaszarbalazs72 2 роки тому

      @sándor kasznár nagyon szépen köszönöm a részletes magyarázatot. Évek óta gondolkozok rajta,és nem tudtam,hogy kitől tudnám megkérdezni.
      Mégvalami..láttam több videót,óriási lendkerekes generátoros szerkezetről, ami az elindulás után önfenntartóan működik,és még sok más elektromos berendezést is ellát árammal(230V) Ügyeskezű barkácsemberek vagy szélhámosok? Indiai videók...

  • @zoltanszabo6637
    @zoltanszabo6637 Рік тому

    Hol lehet beszerezni ilyen cellát?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      google.hu a jóbarátod, beírod: üzemanyagcella ;)

    • @zoltanszabo6637
      @zoltanszabo6637 Рік тому

      @@ordasigabor aha és te probáltad már? én egy normális oldalt nem láttam mi árul ilyet.

  • @Spring9271
    @Spring9271 2 роки тому

    Nagyon vicces ez a hadonászás :) Ez valami UA-cam egyezményez izé hogy ne legyen monoton a kép, oké, értem, de attól még vicces :)

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      Varázsolni tanulok, de nem nagyon megy…

    • @sagartzoli
      @sagartzoli 2 роки тому

      @@ordasigabor Hm! Válasz a zsebben :) Gratulálok!

  • @Trollcorpltd
    @Trollcorpltd Рік тому

    Fagázos témában is várok tőled videót. (Szükség szülte megoldás de működött anno.)
    Aztán a "kényelem" elvette a módszert.
    Csak azóta fejlődött a technika.
    Szerintem újra aktuális a téma.
    ua-cam.com/video/a6e3CprVTi8/v-deo.htmlsi=syLXIzxub5R-sGWf

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому +1

      karácsony körül láthatod a fagázos videót

    • @Trollcorpltd
      @Trollcorpltd Рік тому

      @@ordasigabor ua-cam.com/video/NdCfZQsZEHQ/v-deo.htmlsi=L8fPChZVvnJMrd9g
      Az tökéletes időzítés.
      De azért ne törd össze magadat!
      (Én meg csak fekszek azt nézem...) :-)

  • @betyubetyar3707
    @betyubetyar3707 2 роки тому

    Miért kell vezényelni is?

  • @retekfekete7807
    @retekfekete7807 3 місяці тому

    Te 60% körüli hatásfokról beszélsz, de a hidrogén hajtású tesztvonat videóban a hidrogéncella hatásfokára mondtak 25%-ot az ott megszólaló szakértők. Na akkor most melyik az igaz?
    A metanolos készülék aminek a képét beraktad az milyen eszköz? Sima tápforrás?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  3 місяці тому

      A cella hatásfoka akkor lesz alacsony, ha beleszámoljuk a hidrogén előállításával járó művelet hatásfokát. is. Ott a Toyota Mira, rég rossz lenne, ha csak 25%-os lenne.

    • @retekfekete7807
      @retekfekete7807 3 місяці тому

      m.ua-cam.com/video/1x6NIn2_ze4/v-deo.html&pp=ygUPSGlkcm9nw6luIHZvbmF0
      03:34 től kezdi magyarázni.
      Azt mondja hogy a befektetett villamos energia kb 25%-a jut el a kerekekhez.

  • @o1g-new566
    @o1g-new566 2 роки тому

    1 liter hidrogén mennyibe kerül ? 100 ezerFt??

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому

      Californiában $16.51 1kg. Kb. 5000Ft.

    • @o1g-new566
      @o1g-new566 2 роки тому

      @@ordasigabor tankolhato kiszerelésben ?, mert a benzin is kb harmada az itthoninak..

  • @ferencbodonyi9912
    @ferencbodonyi9912 Рік тому

    Valamit nem értek.
    Elektromos energiát állítasz elő elektromos energiából, 60 % hatásfokkal.
    Teljesen értelmetlen, mert az üzemanyag cella helyett egy ellenállást kötsz be az áramkörbe, ugyanazt kapod..
    Nem világos, hogy ez mire jó.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Ha hidrogént tudod tárolni. Olyan mint egy "akkumulátor". El lehet vinni oda, ahol szükség van rá. Így pl. hidrogén autó is realisztikus...

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      Ja és nem kell áram a hidrogén előállításhoz, megy nélküle is:
      ua-cam.com/video/ABenlqY3Dgk/v-deo.html

    • @ferencbodonyi9912
      @ferencbodonyi9912 Рік тому

      Ja! A sivagba mindig viszek vízport.
      Vízben kell feloldani.
      Hát ennyi értelme van áramból kevesebb áramot csinálni...

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      A hidrogén üzemű autók is igénylik, hogy valahol valaki H2 elkészítésébe energiát tegyen..... és utána az autó akkor használja fel és ott, amikor akarja.

  • @YesSmartPie..
    @YesSmartPie.. Рік тому

    Please again this video with translate English with title

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Рік тому

      I will keep the video as it is, sorry

  • @MrFlugi
    @MrFlugi 2 роки тому

    a kamera zaridovel biztos meg lehetne oldani hogy ne villogjon

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 роки тому +2

      Primitív, pár ezer forintos kamerám van, a legolcsóbb ami HD-ben rögzít. Csak egy start-stop gomb van rajta .)

    • @MrFlugi
      @MrFlugi 2 роки тому

      @@ordasigabor ha full automata, akkor esetleg ND szűrővel lehet tenni egy próbát, az növelni fogja a záridőt.

  • @attilavarga8204
    @attilavarga8204 2 роки тому

    Ez egy 30 eves technologia..ugy ertem mar akkor tettek a kocsikba.loszart nem er.lehet most is kapni.

  • @johnybig6569
    @johnybig6569 2 роки тому

    Persze tom jelenleg az olaj lobby,de inkább az olaj nagyhatalmú diktatúra van és kinyírnak mindenkit akit csak lehet,hogy senki,semmi más ne legyrn a piacon,csak a foszilis mérgéző,környezet szennyező kőolaj származék!

  • @YesSmartPie..
    @YesSmartPie.. Рік тому

    Mean English title language

  • @bajcsyzoltan74
    @bajcsyzoltan74 Рік тому

    Toyota Mirai

  • @bogika98
    @bogika98 2 роки тому +2

    Bár ezt nyomatnák a fos duracelles kocsik helyett.

  • @packardhewlett7946
    @packardhewlett7946 2 роки тому

    Ha 20.000-ért benzint veszel,és begyújtod azzal a gyertyával,az tuti nagyobbat szól.

  • @johnybig6569
    @johnybig6569 2 роки тому

    Bocs tovább nézve,azt látom,hogy 3kw be,az 1köbmétert állít elő,akkor meg végképp nagyon olcsó,1 ből 38 az már nem semmi,akkor miért nwm ilyenek vannak minden háztartásban?,Jooo nyilván tom,hogy jelenleg kőolaj diktatúra van,de akkor is miért nem váltottunk már rég erre,ha ezt már az 1800 as években feltalálták!?!?

  • @johnybig6569
    @johnybig6569 2 роки тому

    Engem ez nagyon felcsigázott,1kw be,38kw ki az már nem semmi,tehát én kipróbálnám.