Як вибрати велосипед. Інструкція з 5-ти кроків - ua-cam.com/video/ge6vR0DjhKE/v-deo.html Всі типи MTB та різновиди стилів катання - ua-cam.com/video/pZ2QZU6EGrM/v-deo.html Техніка їзди на велосипеді. Нюанси та поради - ua-cam.com/video/wPGZjF4VaOc/v-deo.html
За правилами дорожнього руху - так, велосипедисту заборонено їздити про тротуатам, але кудою взагалі їздити? Подивіться на дороги, наприклад в Умані - в ямах, горбаті, хвилясті... можна серфінгом на велосипеді на них займатись, а коли дощ / сніг, то мало того що під тобою калюжі, болото, пісок, бруд і те чим посипають дороги взимку, то ще й проїжджають машини тебе обляпують з голови до ніг. Про припарковані вздовж узбіччя машини вже мовчу.
Про повнорозмірні крила - маячня. При правильній установці катаєш сухий в будь-яку погоду і пору року хоч в дощ, хоч в сніг. Перевірено роками. Повнорозмірні крила - маст хев!!! якщо для тебе велосипед - не іграшка, а засіб пересування на кожен день.
Саме за це хотів написати. Накатав за останні роки на роботу більше 10к км, 2\3 цього маршруту, це через сосновий ліс ,а потім велика ділянка з глини. Без крил, я б не зміг накатати напевно 75% цієї відстані, бо "непогода". А там були і калюжі і гілки від великого вітру і глина ,але чомусь крила абсолютно цьому не заважали.
В мене голландський двопідвіс на планетарці с шоссейними тоненькими полусліками, сідло жорстке шкіряне на пружинах ( аля Брукс), кермо - метелик. І такий гибрід мене повністю влаштовує для моїх потреб. І мені глибоко побарабану на те, що про мене думають вело "специ".
Суть не в тому хто і що думає, суть в тому що велосипед не використовує свій потенціал, який в нього заклали виробники, і не дає бажаного комфорту, що міг би дати профільний велосипед, який призначений для комфортної міської їзди.
@@veloplaneta_ua Ну незнаю в якому місті ви живете але в деяких містах деякі ділянки доріг викладені старою необтесаною бруківкою від якої трясе так наче ти по коріннях в лісі їдеш тому якась лишня амортизація має місце бути. Плюс коли заїжджаєш в стару частину міста - там немає місця ні машинам ні пішоходам про велосипедистів взагалі мовчу тому треба якось викручуватись і стрибати по бардюрах. Тому у місті і можуть їздити люди на мтб двупідвісах і тд. Щодо тротуарів - краще я буду акуратно минати пішоходів (в ситуаціях вищевказаних) ніж мене будуть минати машини трамваї та тролейбуси де один лишній рух = важкі травми які унеможливлять катання як таке найближчим часом.
@@veloplaneta_uaгадаю, біда ще й в тому, що наші міста просто не призначені ні для яких велосипедів. Santa Cruz Bullit, як не дивно, кілька разів зберіг мої зуби від вильоту. Надто високі бордюри, надто жахливі дороги, надто вороже оточення для коліс. Тому доводиться флексити на сліковій гумі (Big Apple), щоб був хоч якийсь накат, але на Санта Крузі, щоб провтик п.ятисантиметрової (в глибину) ямки не перетворився на трагедію:) В Амстердамі їздити на слікокрузі було б не дуже виправдано (хоча я й там це робив би), але в наших умовах - це гарна перестраховка)
Вставлю свої 5 копійок.Що є на моєму МТБ: щитки,маячок-задній та габарит/ліхтар-зпереду,фляга з тримачем,та сумка та рамі та підніжка.Вся рама,щитки та велофляга-обклеєні світловідбиваючою плівкою (боки-жовтим,позаду-червоним). Що колись чіпляв це-дзеркало,наче й практична штука,але надійніше крутити головою,та й розминка-для шиї😀.Зараз їжджу без дзеркала.Велосипедист повинен шкірою та потилицею відчувати позаду авто.У мотоциклістів (які перейняли в льотчиків) є свій дивіз: "-їздь так,неначе тебе всі хочуть збити" Дзвінком не користуюся: навіть на добрій резинці-весь час тарабанить на найдрібніших вибоїнах.Я кричу голосно таке: "-ОБЕРЕЖНО !!!",і всі одразу розступаються,а якщо ще й писк від мокрих колодок (я їжджу на Vi-brake)-взагалі на 💯% працює-всі шарахаються в різні сторони.Хоча гучний дзвінок все ж повинен бути. Про "сліпих" та "глухих"-в навушниках з телефоном в руці-це взагалі окрема тема-не знаєш чи "ВОНО" тебе взагалі побачить і почує-тому від гріха подалі-об'їжджаю з чималим запасом вшир.
Така сумна реальність - купувати щось красиве, сексуальне, паритись за фарбу , мінімалізм , гармонію... А потім за для безпеки обвішатись ліхтарями , обклеїтись світловідбивачем, та ще й дзеркалами 😢😮 і дзвіночками. Ані стилю ,ані краси ,але безпека...сумно
Один раз пробував їздити з ширококутним дзеркалом. В місті бачиш ззаду все, при міських швидкостях дуже непогано. За містом є особливість, а саме те, що відстань огляду страждає, при великих швидкостях авто з'являється в такому деркалі майже відразу коли вже за тобою. Цікаво як це працює в звичайному дзеркалі (не випуклому).
Більшість по місту їздять на МТБ тому що це, як не дивно, найбільш доступний тип. І як не дивно найбільш універасльний. Тому що часто-густо місто це полоса перешкод, це по перше. По друге по місту на МТБ легко можно, а от спробуй на шоссері чи гравійнику по бездоріжжю... Тому якщо річ йде саме про унівесальність то це МТБ та гібриди. Єфективність на асфальті це трохі інше питання. Розмова то про універсальність. І може підвіска й для того щоб колеса не втрачали контакт, але й їхати з нею комфортніше. Єфективність знову ж, це інше. У більшості нема ніяких амбіцій займатися велоспортом чи робити вигляд що займаються. Більшості більш цікавий комфорт пересування. Що забули на тротуарі? А є інший вихід? Ну спробуйте київськи мости проїхати на велосипеді, ага. Ні, один раз це може й пройде, але коли це робити кожен день то скоріш за все рано чи пізно втрапиш у халепу. Та й в іншіх місцях рух дуже інтенсивний, а водії вважають велосипедистів ледь не ворогами.
Так, МТБ більш доступний, бо більш масовий, тут не посперечаєшся. І ви добре згадали про гібриди, от вони якраз гарно адаптовані для міської їзди з перешкодами, власне вони для цього і створені. Ще й мають набагато комфортнішу посадку. По бездоріжжю на шосері чи гравійнику їдеться чудово, так само як на МТБ по місту. Перевірено не однією тисячою кілометрів. Ну а щодо спроби поїздити дорогами Києва та його мостами... Пробуємо кожен день, не бачимо причини заїзджати на тротуар. Жоден велосипед не є універсальним, будь'яке нецільове використання - це компроміс.
@@veloplaneta_ua Кілька тижнів тому на Либідський лежав сміливець. В швидкій. Велосипед лежав окремо. Для дуже великої кількості людей потрапляння до лікарні це фінансова катастрофа, наслідки якої долаються іноді роками. Це вже не кажучі про наслідки для здоров'я. Тому розумніше просто позбавитися велосипеду, ніж так ризикувати. Що стосується на шоссейнику з вузькими лисими покрами по бездоріжжю, і якщо Вам зручно, то без коментарів.
5років їздив на мтб і всім розповідав який я крутий бо обрав правильний вел, . Дві неділі назад на старості літ здурів психанув і купив карбоновий гревел, о боже я воскрес і наче позбавився від кучі непотрібного металу амортизаторів і не зручної посадки , якщо ви пересядите з мтб на гревел перше це відчуття легкості і бажання їздити кожного дня по це приємно , перші три дні звикання до посадки а потім усвідомлення що вам це все до вподоби
Це залежить від того ,де ви будете на ньому їздити і які задачи взагалі ставите перед ним: прогулянка по гарному асфальту чи навалювати по змішенному грунту ,наприклад лісовому ?! А мтб хоть даже і кантрійник ,то майже універсальна річ ! Хоч в місті на ньому ,хоч в лісі ,хоч в гори їдь ...головне протектор покришки і бажано повітряно-масляна вилка ! Все інше ,то для Європи повигадували маркетологи... Так що невводьте в оману людей 😉 Себе можна !
Непогоджуюсь з крилами на всі 100%. Якщо МТБ ваш єдиний велосипед для усього бо живете у місті і то не дуже зручно мати їх 3 на людину. То крила то мастхев поперше крила повнорозмірні з бризковиком вам лишають доступною більшу частину зими бо на дорозі дристня і їхати з тією пародією на крил що ви рекомендуєте то бруд з шиї до стопи при тому з реагентами так і ваша трансмісія буде у томуж самому в той час як бризковик передній має найбільший вплив на її захист. Більш того гілка яка полетіа у бризковик гумовий на передньому крилі то гілка яка не полетіла і твою зірку або ногу, він порветься та й плювати. Так коли випаде сніг він може забиватись і тоді їх варто зняти. Також якщо ви збираєтесь їхати у подорож на велосипеді на кілька дні теж не завадять і від дощику допоможуть і від надлишків пилу. Ну а гоцати то звісно знімайте бо вони і без бруду відваляться. Повнорозмірні крила то топ! А усіляки мікронедокрила то фігня повна яка й ще відлітає теж нормально на спускам лякаючи та й іноді заважаючи. Ось саме вони то недотюнінг!
Мова у відео була саме про повнорозмірні крила + використання МТБ за його прямим призначенням, у такому випадку, як ви і самі зауважили, їм не місце на гірському байку.
@@veloplaneta_ua ваші практичні знання викликають питання. Пряме призначення - це кататися виключно по глині, що налипає або займатися даунхілом і стрибати через дерева? Давайте ще розкажіть, що багажнику не місце на мтб, контактам (хоча тут і можуть бути питання в різних випадках)
Ок, хай буде так. Тоді чекаємо від вас +/- розгорнутих розтлумачень для чого ж були створені КК та Трейли. А ще можна додати чому у цих велосипедів саме такі геометрії та комплектуючі. (попередньо можете глянути наше відео про типи МТБ, щоб було від чого відштовхуватись) @@alucard4078
Про дзвінок велосипедний раджу експеримент провести і подивитись, скільки сновид, що блукають велодоріжками в навушниках, на нього бодай якось зреагують, як насправді і всі інші. Пішоходи на ВД навіть на крики "дорогу будь ласка", чи чуть дієвіше "гаряча олія" не реагують, тому простіше об'їзати і не морочитись, хіба що "я з права", чи "я зліва" додати, чисто про всяк, щоб не відскочив під колеса)
Раніше, окрім дзеленчання і криків, я ще й роздавав підсрачники при об'їзді особливо глухих/тупих, які "в танку" валять пішки по ВД. Виключення робив яжематєрям з колясками, бабусям і явно не зовсім фізично здоровим людям. Мене вистачило на сезон. Потім забив, бо без толку... Все одно ходять. Особливо мамаші, бо їм на свіжій ВД в рази рівніше, ніж на старенькому порепаному тротуарі. Треба роки для дресирування суспільства.
Так, заблукалих пішоходів вистачає, але тут ви все правильно кажите, простіше об'їхати ніж вперто перти і оскаженіло бібікати, наражаючи на небезпеку і бідолагу, що заблукав і себе.
@@Cyclist_Roman щира правда. Я взагалі останнім часом зауважив, що команди "зліва" чи "справа" тільки спортсмени чи продвинуті велосипедисти розуміють.
Пневмосигнал у екстреній ситуації, де потрібна швидка реакція, звісно не допоможе. Але пару сценаріїв корисного його застосування все ж є. Перший - пневмосигнал можна використати, щоб привести до тями деяких відморожених, які з демонстративною неповагою розгулюють по велодоріжці. І другий - з його допомогою можна відлякати деяких собак, які так люблять бігти за велосипедистами.
Розумію, що не завжди є час, але коли є можливість, то попробуйте запинитися і поговорити з людиною. Достатньо бути ввічливим і наголосити, що вони наражають себе і інших на небезпеку, йдучи по велодоріжці - ще жоден мене не послав чи почав спорити)
З приводу велодоріжок можемо лише погодитися з Романом. Не всі хто вперто продовжують йти по велодоріжці роблять це свідомо на зло, хоч так і може здаватися. В цілому це доволі рідкісне явище і для тих рідкісних принципово впертих, яких не лякає велосипед, що на них їде, сигнал не стане чимось відлякуючим. З собаками що переслідують зграєю погоджуємося з вами, може стати в нагоді, але тут 50/50.
@@veloplaneta_ua в мене поряд якраз перед новим роком здали велодоріжку. По ній постійно гуляють мами з колясками, пенсіонери, собачники і тд і тд. На дзвінок не реагують від слова зовсім :( Так і хочеться придбати горн.
Дайте їм час освоїтися. А ще завжди треба зважати на те що поряд з велодоріжкою. Буває так, що новенька широка велодоріжка проходить подалі від дороги, а вузький тротуар з розбитим асфальтом межує з проїздною частиною. У такому випадку більшість підсвідомо обере кращу та затишнішу доріжку, навіть якщо вона вело. І подібних нюансів може бути безліч, коли недолуга інфраструктура, неправильно регулює рух. Можливо і у вашому випадку є якісь фактори, що мимоволі заводять пішоходів туди@@MSP_TechLab
По полегшенням можна прийти до компромісу в ціні\вазі. Наприклад в мене ростовка до 180см при моїх 180см, то вирішив замінити стоковий алю підсиділ 350мм на 400мм, дешевше було взяти китай карбон з алі чим брати алю по місцю, так він ще й виявився на 200гр легше. На іншому велі в стоці був виніс 90мм 250гр ваги, то за 150грн купив б\у 140гр. Стосовно повнорозмірних крил на мтб не згоден, для зими і осіні дуже потрібна річь якщо катати постійно. В глиноміс звісно крила не допоможуть, але там і без крил пера позабиваються, але в дощову і снігову погоду показують себе чудово. Брудними в мене залишаються тільки взуття і штани десь до колін максимум. По підсиділу з амортизацією згоден, можна навчитись привставати на ямах навіть не перестаючи крутити педалі і важить така приблуда в 2 рази більше звичайного алю і в 4 чим китай карбону. Але руки завжди залишаються на кермі і по ямах на ригідній вилці все одно б'є гарно. То я собі купив виніс з амортизацією Redshift Shockstop Suspension Stem, штука офігенна. Дзвінок на велосипеді не використовую і навіть не кричу коли їду поряд з пішоходами, бо вже була ситуація коли крикнув і жіночка пішла саме в ту сторону де і я їхав, я в іншу і вона в іншу. Замість дзвінка користуюсь звуком задньої втулки, особливо гарно чутно коли ще крутанути назад. )
Это ты лайтово и так сказать с умом. А вот когда покупают все титановые винтики что бы с экономить 10гр в улчшем случае, то то уже лишние деньги или недостатча логики)
@@666Avrora Особливо веселить коли це роблять ще не замінивши інші компоненти =) Да і взагалі є золота середина по ціні\вазі, це наприклад групи середнього рівня 105 шоссе і діор, вищі групи там в більшості тільки компоненти на карбон міняють.
@@666Avrora - Ну перше на чому я би скидав вагу це перехід на безкамерку якщо дозволяють ободи, або перехід на TPU камери з Алі. Останнє на свій сінглспід зробив то дуже відчутно коли скинув по 120гр з колеса. Ціна питання була в районі 300гр за камеру, що десь на 50гр дорожче за звичайну, при вазі 56гр коли звичайна для 28 2.1 важить 180гр. 11.11 в мене взагалі вийшли по 165гр камери. Камери все одно треба було міняти бо там вже по 7-8 латок. - Потім можна при заміні покр вибрати по легше. Є варіанти коли переплата в 500гр може виграти по 200гр на колесі. - Далі китай карбон підсиділ але більше не через вагу, а через комфорт який дає флекс карбону. Особливо це відчутно коли підсиділ 27.2 і видвинутий на 20см з рами. Все інше після виходу зі строю можна міняти на щось оптимальне і там вже можна дивитись на вагу. Але це все індивудуально. Я наприклад на сінглспіді катаюсь з кареткою під квадрат і альтернативи для покатушок в любу погоду не бачу, хоча вона важить більше 350гр.
Ну, ми ж не про полегшення як явище, якщо є можливість це безболісно це зробити то чому б і ні. Просто періодично бачимо дикі крайності, щось типу такого як було описано у відео. Оце вже що нездорове. Якщо МТБ єдиний велосипед, що використовується на всі випадки життя, то в несезон, коли сильно і не поганяєш, крила дійсно можуть бути гарним рішенням. Тут мова більше про велосипедистів, що ставлять крила на байк, який купили суто для бездоріжжя, а потім ледь не на дьорти сунуться, і дивуються чого воно постійно відламується та чого так багато перельотів через кермо.
Це найкраще відео. Сам цього всього не роблю і іншим не раджу. Посміявся від душі, дякую😂😂 Скажу лише про те що для безпечного пересування перш за все потрібна адекватна і розумна голова на плечах. В темну добу я використовую передні і задні яскраві блималки та легенький будівельний жилет зі світловідбивачами, цього вистачає з головою. А пішоходів розлякую передніми скрипучими гальмами або криками😂😂
МТБ УНІВЕРСАЛЬНИЙ🥰😍 нам би прийти розумінню, що МТБ, то велика група велосипедів, яка поділяється на підгрупи. І от велосипед для крос-кантрі ( як приклад такої підгрупи ) можна назвати одним із самих універсальних. Навіть назва, crosscountry, має один із перекладів як всюдихідний.
Ну, це вже мова не про тюнінг, а про некоректне (й небезпечне) використання режимів фари. Ми про "стробоскоп" якраз розповідали в окремому відео про світло.
До повномасштабки катав попри ДХ, ще і дальняки (100+), на томуж дх вєльчику (Kona Stinky) резину звичайно шоссейну я не ставив, але кантрійну для норм накату, так. Нічого ніколи не облегшував, за 12 років катання на свому конику, до масси звик. Другий вєл мені був не по карману.
Дзвіночок ніхто його не чує, особливо коли їдеш паралельно проспекту, стоїть пневмосигнал і дуже допомагає. Якщо йде товпа по велодоріжці я завчасно даю сигнал і всі встигають розійтись, а якщо вже близько біля мене знаходяться люди, то просто робиш короткий сигнал і ніхто не разу не лякався. Там навіть є перемикач для біль тихішого звуку, але я ніколи його не використовував. І ще дуже допомагає коли їдеш в правому ряду по дорозі, зліва йде поток, а праворуч з прилеглої території хтось висовується і не бачить тебе, посигналив і він стає як вкопаний, і ти продовжуєш рухатись не втрачаючи швидкість. Як на мене дуже зручно, ніж з дзвоником
скільки сигналок перепробував - всім чхати на них... навіть коли гуляють по велодоріжці. Вівалки, пікалки, пищалки і крякалки... А коли йде дівчина з коляскою - то й дитину злякати чи розбудити не хочеться (теж по велодоріжці). Єдиний звук на який всі реагують (іноді навіть більше ніж хотілось) - це скрип гальм! Спеціально не замінював резинки на передніх тормозах - щоб скрипіли. Діє на 146% ;)
От якраз про це й була мова у відео. Для чого свідомо лякати людей, коли можна знайти спосіб об'їхати, або навіть спинитися перед ними (ще й можна пояснити чому їм нтут не місце, якщо є таке бажання та час), а не вперто продовжувати рух та дудіти, лякаючи все живе навкруги?@@doriangray682
@@veloplaneta_ua Не все так рожево, як вам здається. Я навів лише два приклада із власного досвіду. Ізджу нешвидко бо в нас навіть на тротуарах їздять та паркуються машини (повбивав би). Багато сучасних бусіків їзде із затемненими вікнами - трохи звечоріє і вони взагалі нічого не бачать. Собаки - окрема стаття. Деякі господарі люблять їх вигулювати на довгих ледве не пятиметрових дистанціях, які собака долає за мить, аби із гавкотом кинутись вам під колеса (на минулому тижні таке зі мною трапилось). Затормозити б не встиг, але потужний гудок вмить розвернув собацюру на 180 градусів. А для пішоходів у мене окремий сигнал звичайний дзвіночокм. Хоча і він інколи не допомагає. Якось їду собі по велосипедній дорожці, а назустріч шкет на "малолітражному" велосипеді. Дивиться убік вгору, де працював баштовий кран. Причому їде назустріч вихляючи вліво-вправо по усій ширині двополосної велосипедної смуги. Я дзвоню, а воно ніби глухе. Звернути вправо не можу - на тротуарі люди, коляски з дітьми. Зупинитись - то він втарагунитьсч в мене сам. Довелося сигналити "дудєлкою". Через акустику того місця, звук був ніби в американьської фури, що мчить автострадою. Озирнулася уся вулиця. Малий звісно перелякався. Але гадаю звичка слідкувати за дорогою, колись врятує йому життя. Для себе зробив висновок: усе що слугує безпеці руху, потрібно ставити на велосипед, незважаючи на вагу. Якось так...
@@veloplaneta_ua а тепер поясню для чого. Вузький тротуар і вело-доріжка, пішохід втупу помалу йде і не обертається, вправо тротуар де і пішоходам не солодко(а на доріжці тобі на транспорті), вліво паркан. А тротуар такий ще доовгий, зупинятись кожних 5хв задовбешся і часу піде хвилин 40. Єдиний варіант оптимальний - шуганути саме "порушника" і проїхати далі, а за ним наступного. Диски які скриплять це дійсно дієва штука 😁😁😁 Сам проходив таке, в колєґи вічно-скриплячі... Це такий собі пасивний варіант який краще дзвінка і кричалки, й кричати не треба в половині випадків... Але це пів-міра, бо не факт що приємно отак тарохкотіти весь шлях😒😒😒 Та й коли усі так будуть то це тисне на мізки, а місто і так людям надто шкодить шумом, як вже казав - точкове користання добрячого сигналу оптимальне 😉
Сейчас временно нахожусь в Швейцарии ... очень был удивлен общим количеством и разнообразием (очень много электробайков) велосипедов. Городские велостоянки такая же обыденность, как и автостоянки.
Дякую за відео) Погоджуюся що мтб не для міста, але що якщо це Львів, з бруківкою, трамвайними коліями і куплю гірок. Бо на гравійному старому ровері я тут просто вмирала.., а от на простому МТБ по самій лютій бруківці супер їхати на протекторі не слизько і колеса не попадають між камінням і плитами Питання який ровер для таких міст як Львів краще, і чи крінж мтб тут)?
Ого, навіть не міг подумати, що хтось ставить сліки на підвіс))) Цього сезону відповився від дзвінка, бо в мене гучна втулка і дзвінок займав цінне місце на кермі. Щодо амортизаційного підсиділу - для дороги і легкого бездоріжжя карбону вистачає з головою, проте замовив собі винос redshift shockstop - поки поганих відгуків про нього не бачив, тому захотів сам перевірити (так, я розумію, що він трохи забере енергії від педалювання, але якщо допоможе трохи розвантажити долоні, то це буде перемога) Від себе додам, щоб не гралися з дешевими велокомп'ютерами з магнітами на спицях - практичної користі з них небагато - хіба пробіг велосипеда будете знати, але не більше, а деякі Франківські веломагазини досі продають їх дорожче, ніж алішні повноцінні компи. Ну і постарайтеся використовувати фляги з поліпропілену, а не поліетилену, бо то є ваша безпека і старайтеся мити і сушити їх коли не користуєтесь ними
- В кінці минулого сезону купив собі Редшифт, по вазі програв 160гр але сильно додав в комфорті на бездоріжжі. Енергію при педалюванні не забирає, хіба якщо навалювати стоячи то може трохи буде. - Про велокомп. Відразу стрибнув з телефону на Wahoo Bolt 2 і дуже пожалкував що не купив раніше GPS комп хочаб з Алі. Так за покатушку міг телефон по 2-3 рази заряджати в режимі страва + навігація + музика в блютуз.
Повнорозмірні крила на МТБ - цілком адекватне явище, враховуючи рівень урбанізації нашої країни. В ліс після дощу - заб'ються. В місто після дощу - те що треба. Порівняно з бризковиками усіх форм та розмірів, що мені довелося випробувати - небо і земля. Відтак, одне виглядає недоречно, забивається, але виконує свою функцію. Інше - просто псує велосипед. Гума з протектором має лишатися чистою - викидувати слиз подалі, в усі сторони. Щитки тому не завада. Так само з сліками. На асфальті ніщо інше близько не стоїть. Скажу більше, на кризі менше падаю саме на сліках. Чи то більша уважність, чи пляма контакту без окремих зубців. Не відміняє того факту, що це все милиці, або свідомий мазохізм =)
@@smoll1228 не пораджу, бо не мав найнеру, і не знаю вашого велосипеду. Якщо знайдете щось, що стане на ваш велосипед, і буде від SKS - залишитесь задоволені.
Всё что сказанное в видео ситуативно. Мтб это в большей степени универсальный велосипед, при ограниченном бюджете или в квартирном использовании. Две пары колёс меньше места занимают, чем столько же узкоспециализированных велосипедов. При езде по гравию мелким камням 50 мм подседела с головой хватает, и не нужен двухподвес. При хорошей настройки амортизаторов можно и чилово поездить по городу и в соревнованиях. Велозвонки норм тема, только вот людям на них пофиг. Полноразмерные крылья, если в них в густую гразь не заезжать, норм Лучшее в дождевых районах.
За роки спостереження за нашими клієнтами можемо з упевніністю сказати, що більшість власників МТБ ніколи не використовує його за призначенням, а суто як міський велосипед, тай динамічно ганяю меншість. А для таких цілей якраз існують спеціалізовані міські велосипеди, або ж їх різновид для поганих доріг - гібрид. Тобто при обмеженому бюджеті чи просторі можна придбати велосипед, що відразу відповідає стилю їзди, а не намагатися переобладнати непідходящий. Тут мова не йде про тих, хто свідомо робить вибір в бік МТБ на всі випадки життя, бо на вихідних носиться по лісу, а в будні щоденні поїздки містом. Мова саме про більшість, що використовує велосипед суто як особистий транспорт і більше ніяк. Підсідел з амортизацією ніколи не зрівняється з підвіскою, бо вони мають різне призначення. Двопідвіс не робить їзду комфортною, він робить її контрольованою, завдяки жорсткій підвісці, що забезпечує постійний контакт коліс з дорогою (так само як на кросових мотоциклах чи ралійних машинах). А підсідел то дійсно для комфорту, і при агресивній їзди бездоріжжям велосипедист просто бовтається на ньому, поки колеса наче м'яч скачуть на всьому, що під них потрапляє. З приводу повнорозмірних крил все просто. Якщо використовувати МТБ за призначенням, тобто для активної їзди бездоріжжям, то без густого бруду не обійдеться. Якщо не використовувати, то тут все те, що й в першому абзаці. А от проти дзвінків нічого не маємо проти. Мова тільки про надгучні пневмосигнали, що лякають все живе навколо велосипеду, та налаштовуючи окремих пішоходів на конфлікт.
Про вагу дуже добре сказано. Коли купив ведосипед, почав дивитися карбонову вилку, підседіл, руль і ніше. Дешевше було новий вел купити. Легше цю вагу з себе скинути:) Тому просто гарно обслужив вел, налаштував, вирівняв колеса, прибрав усі шуми, поміняв обмотку руля на м'яку. І найбільше вклався у дорогу резину. Дуже раджу, не найдорожчий, але найкращий апгрейд. На рідних колесах середня швидкість на 32км маршруту була десь 21км/год, на гарних покришках 28км/год. Різниця між тестами 1 день. На прямій 30+ тримати легко, якщо вона довга, можна тримати 40. На рахунок чохлів. Я купив собі велосипедні трухани подушкою із гелем:) На паралоні не купуйте: викинуті гроші, тільки гель. Дупця вам скаже дякую, повірте мені:)
З приводу покришок абсолютно згодні! Це єдине, що контактує з дорогою і першочергово відповідає за стабільність на швидкості, керованість та ефективність гальмування, але багато хто це ігнорує, задумуючись в першу чергу про апгрейд трансмісії (що насправді є найнеприоритетнішим)
8 місяців тому
я важу 95 і жму від грудей 110… а от 115 вже не можу. Може мені схуднути на 20 кг - то я тоді напевно легко 130 вижму ;-) а що, вага «системи» я+штанга залишиться такою самою ;-)
Так, бувають і такі казуси... Головне щоб самому нічого не зламати, коли колесо з дропаутами відлітає в невідомому напрямку. А техніка то лише купа залізок та пласмасок ;)
Так так так хотів би звернутися з приводу сліків на підвісі, в мене підвіс ходами 130-120 там стоять сліки 2.5" томущо я часто катаюсь по місту по асфальту і мені не подобається як гуде по рівному шиповка, але сходи, всілякі різноманітні ґепи і стрибки ніхто не відміняв, і то ви скажете що це теж крінж? PS коли їду в гори або на всілякі грунтові покатеньки ставлю колеса з грунтовим протектором
Якщо їздите по асфільту в режмі круїзера то так, якщо це динамічна їзда з подоланням перешкод, то тут вже дискусійне питання (залежить від багатьох факторів). Найголовніше, що ви упустили, мова була здебільшого про шосейні (тоненькі) сліки на підвісі.
Молодець Сергію ! Гарне відео ,все лаконічно і чітко по темі разказано ! 👍 Тут головне щоб люди які починають свій шлях на двох колесах ,цікавились таким відео , ДИВИЛИСЬ І СПРИЙМАЛИ ДО ДІЇ !!🙂 Бо з досвідом воно може й прийде само ,але скільки часу буде втрачено. І матюків та усмішок зі сторони буде...🙂 Всім бажаю здоровья і миру !!
я гонюсь за легким весом, но при этом катаю чисто вокруг дома по приколу. Делаю это для души, по кайфу знать что у тебя такой легкий велик. Денег не жалко на то что радует. Проедусь на нем и настроение в гору сразу. У меня велик для эмоций. Что тут плохого?
Погано коли це переростає снобізм, чим страждає абсолютна більшість лайтвінерів. Дивлячись на них новачки формують неправильні цінності і приоритети, а у інших й взагалі відбиває бажання бути у велотусовці. От саме до цієї категорії людей і було звернення. Тим паче, що на сьогодні точно існують набагато приоритетніші інвестиції куди можна покласти зайві гроші, ніж десятки скинутих грам. Але, врешті-решт, кожен вирішує сам, що і як робити, і що цінувати.
@@veloplaneta_ua на счет более приоритетных инвестиций согласен конечно. Удовольствие не дешевое, и если облегчать по приколу как я например, но при это жертвовать чем то важным - то тут уже такое себе)
По поводу выбора велосипеда согласен, у меня два двух подвеса, но катаясь по городу я понял что один я со временем заменю на одно подвес, у двух подвеса накат съедается частично задней подвеской, и это съедает впустую усилия, двух подвес все таки для бездорожья
На велосипеді років 30 не їздив. Навіщо я все це подивився? Бо подаєте цікаво, дякую! А що до руху тротуаром - дійсно задовбали. При чому навіть не велосипедисти (хоч їм там і не місце - вони переважно обережні), а електромопеди (!), які кажуть "я ж велосипед - мені можна!"
Так, такі електрифіковані гонщики з потужними двигунами то велика й небезпечна проблема. З таким мала б допомогти боротися розвинута інфраструктура та правоохоронні органи, що слідкують за порядком, але ні одно, ні іншого наразі не видно на горизонті...
16:03 Це треба мати неабияку вдачу, щоб пощастило з велодоріжками... Доречі помітив, що поначепляли знаків "велодоріжка сумісна з тротуаром"... ну і правильно, ще на вас ото фарбу витрачати... і фіг його вже знає де дія того знаку закінчується, знаку кінця велодоріжки ні разу не бачив.
Суспільство каже "треба", місцева влада сказала "от вам". На жаль більшості цього вистачає (по типу "краще ніж нічого"), хоча з адекватною велоінфраструктурою та безпекою руху такі рішення мають вкрай мало спільного.
окрім підсидельної амортизації, чекав ще думку про stem амортизацію(як наприклад SHOCKSTOP SUSPENSION STEM), бачив гарні відгуки про це для bikepacking подорожів. Самостійно не пробував, але в теорії звучить цікаво, тому цікаво було б почути думку, але у відео цього не було( Дякую за відео
В кінці минулого сезону купив собі Редшифт, по вазі програв 160гр але сильно додав в комфорті на бездоріжжі. Енергію при педалюванні не забирає, хіба якщо навалювати стоячи то може трохи буде.
Ну вони далекі від поганого тюнінгу, і мають сенс на всіляких гравійниках та турингах. Насправді і деякі топові моделі підсіделів не створюють проблем з розгойдуванням, але вирішили узагальнити це питання, бо більшіть під амо-підсіделом має на увазі найпростіші пружинні моделі без налаштувань.
Ох полегшення😊Я мабуть із іншої категорії) Велосипед свій Scott boulder, люблю і їзджу на ньому на риболовлю.Якщо урахувати що він важе 16кг+Два багажник,фідерне крісло, столик, прикормки пару кіло, і інше обладнання то виходить +16кг до його ваги і я 98кг). PS, на риболовлю 12км по дорозі 6км по піску і корням.в обидві сторони😊
У мене вилка зум і там немає сальників і я думаю що якщо гофри гарно притягнути стяжками з обох боків то бруд не буде попадати в середину вилки тому що мені вже набридло розбирати і чистити і знову змащувати вилку і 30-40 км вона знову починає хрустіти і скрипіти
Якщо притягнути стяжками обидва кінці, то тоді гофра не буде ходити по ногах, а якщо тільки верхній кінець, то повертаємося до її забиття піском. Насправді найкращим рішенням було б поміняти на більш технологічну вилку. Так, це додаткове вкладення грошей, але тут треба зважити час, який ви щоразу витрачаєте на її чистку та вартість вилки, та вирішити що особисто для вас буде більш цінним. На нашу думку час - то найцінніший ресурс. але кожен вирішує для себе сам ;)
В мене МТБ, і я на ньому катаю де завгодно, на асфальті, на бездоріжжі, і навіть на такі дистанціи понад 200 км. То для мне МТБ це універсальній велосипед)
Можна і на шосері їздити де завгодно, навіть відносно комфортно, що не робить його менш спеціалізованим велосипедом для швидкої їзди асфальтом, та й універсальним не робить, він у такому випадку скоріше компромісний. Класно їде асфальтом і якось та й їде грунтами, не те щоб прям гарно, але їде. Так і з МТБ, але навпаки. Є тільки один тип велосипедів, що є по справжньому універсальним. Але ніхто в світі ще його не бачив ;)
@@veloplaneta_ua я просто про те що наприклад я катаю на велосипеді де завгодно ,на дальняк, на бездоріжжі, просто для кайфу, то для моїх покатух треба три велосипеда. но я не хочу собі три велосипеда ну ні як, бо немає їх де тримати. Зараз куплю собі підвіс Cube Stereo, і він теж стане мій універсальний велосипед)
5років їздив на мтб і всім розповідав який я крутий бо обрав правильний вел, . Дві неділі назад на старості літ здурів психанув і купив карбоновий гревел, о боже я воскрес і наче позбавився від кучі непотрібного металу амортизаторів і не зручної посадки , якщо ви пересядите з мтб на гревел перше це відчуття легкості і бажання їздити кожного дня по це приємно , перші три дні звикання до посадки а потім усвідомлення що вам це все до вподоби
Мтб як було сказано не універсальна штука - його стихія це летіти згори вниз по камінцях багну і палках - якщо ваше катання саме таке - то мтб маст хев. Якщо провести аналогію з авто то мтб це офроад автомобіль з лебідкою, здоровенною резиною та метровим кліренсом і це заїбісь коли ви штурмуєте річку в брід, але їздити на офроаді щодня на роботу чи до АТБ це крінж
Тоді продовжіть аналогію з кросоверами, які завоювали ринок? Це той же легковик, але з норм кліренсом і, деколи, ще й з повним приводом (не для офроуда, звісно). Тобто, універсальне авто. Що, як не МТБ, буде відповідником у велосвіті?
@@leoncity3088відповідником буде гравел. кросовер це гравійний вел, для асвальту та легкого бездоріжжя, і вони якраз завойовують ринок. Все ж просто, у всього своє призначення - якщо ви катаєте по гладкому асвальту то це про шосейники, якщо по місту то міський, якщо на далекі відстані то туринг, якщо асвальт + легке бездоріжжя то це гравел, якщо вам довподоби даунхіл то мтб. Це навіть в їх назві закладено. Можна звичайно і на мтб по гладкому асвальту навалювати але це все одно що грати симфонію для піаніно на барабані
@@veloplaneta_ua немає і не може бути ніякого пояснення, якщо велодоріжка маю повне право там їхати і гудіти, а ходити там йолопи право не мають...на тротуарі мені місця немає це і так зрозуміло, я в цілому тільки по трасі їжджу, але розповідати так типу велосипедист усюди г-дон і типу там не бібікай, там не їдь, а там ти типу не учасник руху і взагалі не транспортний засіб...а може просто ви перестанете дурню розповідати?
@@veloplaneta_ua та і в цілому мені їх переляк мало хвилює, мене більше моя безпека хвилює, от не хочу я чомусь лежати з поламаними кістками після дебіла на велодоріжці....чомусь...дивно правда? Однобока дурня у відео і у коментарях, велосипедисти погані, бібікають їздять там де не треба, але проблема не у дзвінках на велодоріжці і велосипедистах, а у дебілах які ходять по велодоріжці, чи в очі кохаються коли їдуть по трасі....
дуже погоджуюсь стосовно сигнала. в мене китайський фетбайк з електричним сигналом. коли я ним користуюсь, люди крутять головою і не розуміють звідки звук. встановив звичайний і одразу усе стало на свої місця
11:38 Про чохли чи м'які сидіння - треба просто їздити на велосипеді набагато частіше, ніж 1-2 рази на рік. Принаймні я зазвичай бачу, що таке ліплять люди, які один раз проїхали 10+км, понатирали все що можна, дупою відчули, що воно неприємно і зробили хибні висновки. Коли їздиш регулярно, то проблема зникає сама за рахунок адаптації організму. Це десь як раз на рік приїхати на дачу і понатирати на руках, що не звикли до фізичної роботи, водянок. Наступного разу, через рік, держак лопати загорнути в щось м'якеньке, буде просто незручно працювати, а водянок знову натрете. :)
@@chernytandem8903 для мене якось дивно виглядає, коли кермо велосипеда нагадує приборну панель таксиста. Не розумію, навіщо той телефон перед очима, коли ти керуєш велосипедом
Як у квартирі немає місця є один велосипед, то особисто не бачу проблеми у двох комплектах покришок. На МТБ можна і полісі вертепам поїздити і сотку асфальтами проїхати на сліках, просто перекинути покришки.
Якщо їздити на МТБ по місту дворами та парками, а асфальтові дороги переїдждати лише впоперек, то звісно ж в місті такий велосипед буде доречний (або ж, якщо, перевзувати за потреби, про що ви й написали) Мова була про використання його в якості суто асфальтового сітібайку, як і робить більшість власників МТБ, що не сильно захоплені велосипедами як явищем. Ставлять на нього повнорозмірні крила, сідла-дивани, підіймають кермо, щоб зробити посадку прямішою та ставлять асфальтову гуму. Тобто роблять з велосипедом усе те, що вже є на більшості гібридів та сітібайків.
Можливо задам дурне питання, але прошу не сварити і віднестися з розумінням (я новачок, 25 рочків). Купив собі Leon XC-80 2022 року. Начебто й виглядає як МТВ, розумію що напевно початково рівня (порівнювати нема з чим, але судячи з оглядів, відгуків та по відчуттях навісне обладнання бюджетне та теж початкового рівня). Щодо питання - як позиціонується даний вел? На мою думку нібито кантрійник, але не впевнений тому що до кінця не розумію цього значення. Цікавлюсь щоб зрозуміти чи правильний вибір я зробив і для яких сценаріїв він більше підходить. Використовую більше як сіті байк для поїздок на роботу та з неї (+/- 15-20 км в один бік), але й швидко покататися по парках, ґрунтовці полюбляю. Можливо в майбутньому більш доцільно буде замінити на звичайний моноспід сіті-байк. Хоча зараз мене дуже привабили гравели
Так, це простенький кантрійник. Чи правильний ви зробили вибір покаже час, бо вподобання та стиль їзди ще точно зміняться, і тоді ви вже зрозумієте на що краще робити акцент, на комфорт в місті, швидкість на асфальті чи на проходимість на бездоріжжі.
@@veloplaneta_ua Дякую за зворотній зв'язок і за те, що відповідаєте на питання навіть не по темі) Підкажіть, з огляду спецалістів та досвідчених райдерів - за вартість у ~17 000 грн. (зі знижкою) цей вел вартий своїх грошей (знову ж таки як для новачка), чи є й більш гідні варіанти. Якщо так, то не підкажете які?
Все залежить від конкретної моделі і ростовки. Можете знайти на сайті виробника довжину колісної бази того велосипеду, що вас цікавить і додати до неї один розмір колеса яким обладнаний цей велосипед (це по половинці від втулки до краю колеса), та додайте 15-20 см на висоту покришок + на невеличкий проміжок між велосипедом і тим, що ще є на балконі.
@@i-wishbetter-future8963 у відео є відповідь на це питання на 3:58. І мова там йшла не про чиюсь думку щодо візуалу, а про питання безпеки. А от звертати увагу на це чи ні, то вже вибір кожного. Ми ж, наче, ні до чого нікого не змушуємо.
2:16 Ну це досить спірно, хочаб з тої точки зору що на мотоциклах (напереважній більшості) є підвіска в тому числі і на спорт байках яка там власне для тогож для чого і на двопідвісі, на деяких моделях можна заблокувати ход підвіски і буде з гірського або крос кантрі байка звичайний шосер (тільки аеродинаміка в сраці трошки але то таке :)
Є міські та трекінгові велосипеди, що мають спрощену короткохідну підвіску, яка встановлена для комфортної їзди. Вона має іншу амплітуду руху, а рама має абсолютно іншу геометрію. Якщо вже порівнювати з мото, то МТБ це такий собі кроссовий мотоцикл, що створений суто для бездоріжжя з усілякими дропами, стрибками, багном та кам'янистими секціями. Чомусь кросачі для міста собі ніхто не обирає, надаючи перевагу асфальтовим моделям (хоча трапляються диваки)
@@veloplaneta_ua В мене по району розсікав тіп на кроссовому мотику, це було досить таки потішно на це дивитись Що до налаштувань підвіски, я був експерементував і власне відскок занадто жорсткий був зробив після чого коли зробив "хоп" по призмелені мені руль в руки відстрелив і я втратив керування, тому "дуже жостке" налаштування амортів може бути фатальним...
Підніжки різні бувають, моя не тарахтить і не відкривається на найбільших колдобинах та буйраках. Дуже зручна штука, хоч на шосер я вже ставити її не буду - ось це вже моветон
По подвеске думаю шо под разный рельеф для лучшей работы Нада подстраивать конкретно подвеску для каждой трассы отдельно а вот для повседневного катания шото среднее
Те, що підвіска окремо налаштовується під різні умови, це ви вірно написали. Проте для круізерськох поїздки налаштувати не вийде, бо занадто м'яка підвіска може й пробитися. Тут ремарка: мова саме про те, як люди купляють ендуро-підвіси для прогулянок парками, а лісу так ніколи й не бачать (нажать такого набагато більше ніж може здаватися)
Сучасні алюмінєві,карбонові вело і так досить легкі...На мою думку слід працювати над " накатом" тобто гумою,протектором,покришкою...Єдине що в мене викликає запитання це розмір коліс які не є взаємозаміняємі! Тому як на мою думку переднє має бути менше а заднє більше щоб вага сідока сприяла кращому накату вело!😊
На ДХ ставлять 29 перед і 27.5 зад, добиться для того щоб переднє колесо легше їхало по поганій дорозі, а заднє щоб краще входити в круті повороти. Дичини щоб навпаки робити не бачив, вантажні карго байки тут виняток.
Погоджуюсь і додам. Я звичайна людина, яка користується велосипедом в побуті ну і люблю прохватити кілька кілометрів для задоволення. І от я НЕ спортсмен, можу сказати, що оті сто грам, що хтось хоче виграти на рамі, підседільному штирі і тд для пересічного велосипедиста нічого не дадуть взагалі. Найголовніше це колеса. Легкі, помірно вузьки, з високим тиском шини. Легкі обода. Оце те що справді відчутно і додасть прудкості, легкості і наката.
Єдине з чим не погоджусь - це з твердженням, що правильно налаштований амортизований підсиділ забирає забагато енергії, бо вже стільки експериментів з тим проводили, що давно перевели це в розряд міфів
Більшість велосипедів з амортизацією, які ми бачимо на велосипедах у наших майстернях, не мають нічого спільного зі словом "налаштування". Це відео направлене більше на не дуже досвідчених велосипедистів, що купляють найпростіші підсиділи, бо не бачать різниці між ними і ще не доросли до окремої статті в сімейному велосипеді "на корч" ;)
@@veloplaneta_ua Доброго дня, підкажіть будь ласка. Хочу купити нову шину на 29 колеса , в майже всі ідуть безкамерки , а в мене обод звичайний , та і привик вже до камер . Чи зможу я використовувати її? Для встановки з звичайною камерою ?
Маю ідею для відео. Актуально, враховуючи кількість ветеранів та навіть цивільних з травмами ніг. Як налаштувати велосипед, якщо змінилась довжина однієї з кінцівок? Або якщо людина має ампутацію.
Ідея дійсно гарна, але не впевнені що тут можна дати якісь узагальнюючі і при тому діючі поради, оскільки кожен окремий випадок буде мати безліч нюансів. Це буде щось на кшталт лікування по фотографії. Найкращим варіантом у такому випадку бачимо налаштування посадки у профільних спеціалістів, що і за рухом суглобів прослідкують і за тим як працюють м'язи при зміні посадки в той чи інший бік. Так, така послуга є не у кожному місті, тоді хоча б "консультація" з досвідченим велосипедистом, що зможе наживо побачити посадку та підказати як її виправити.
Если нет денег или места на второй велосипед, то слики на подвесе - не такое уж и плохое решение. Самому захотелось опроьовать это чудо на фотке. Хотя, как по мне, банни-хоп выучить проще, чем купить другой велосипед.
Як мінімум тоді треба 2 комплекта коліс з покришками та касетою, бо постійно туди-сюди все переставляти швидко набридне (а якщо безкамерка, то й герметику не напастися). Другий комплект коліс по вартості може вийти так само, а то і дорожче найпростішого сітібайку (або вживаного). З місцем для другого велосипеда складніше... тут хіба що складаний велосипед можна запропонувати.
Якраз про простенькі й була мова, бо більшість тюнінгу з цього відео зазвичай стоїть на велосипедах не дуже досвідчених велосипедистів (які і є цільовою аудиторією даного відео), більшість з яких не тільки нічого не чули про Redshift, а й морально не будуть готові його купляти.
Катаюсь на МТБ і по парку і по місту, чого і всім раджу. Дуже універсальний велосипед. Думаю, на шосейному я б уже помер, якби їздив там де їздив на свому.
Кожному своє, є райдери, що ганяють по лісу на фіксах і кайфують від цього. Насправді універсального велосипеду не існує, бо всі вони спеціалізовані під конкретні задачі, а використання їх всюди де забажає душа, то завжди той чи інший компроміс (і гірські велосипеди не є виключенням)
@@veloplaneta_ua жодним чином не заперечую переваг шосейного на асфальті, але, як на мене, мтб дає оптимальну прохідність при не дуже великих недоліках на асфальті. Звісно для спорту ніхто не використає мтб для асфальтованої траси, але для прогулянок по місту і за містом певна універсальність відчувається. А без амортизованої вилки і на тонких колесах їзда буде не на велосипеді а під ним. Мені більше подобається їздити на велосипеді. Будь-який спуск із поворотом, особливо на щебні і корінні, боляче уявляти людину на шосейнику.
Особливо веселяться люди з нестабільною психікою, яких зараз дуже багато, малі діти у візочках, люди похилого віку, що вийшли почілити на вулиці, та й взагалі всі, кого цей різкий неочікуваний звук налякає до всирачки (ви про це навіть не дізнаєтеся, бо поїдете собі далі). Дуже весело.
@@veloplaneta_uaбожечки який жах, когось може налякати дзвіночок, так на велодоріжці велосипед вбити може і таких випадків достатньо, один раз всереться, інший раз не буде пхатись по велодоріжкам, обісратись це краще мабуть ніж здохнуть від своєї тупості....
@@Tredcer на велосипедах є гальма, а у велосипедистів є руки, щоб їх тиснути, якщо є небезпечна ситуація, при який є ризик завдати травм собі чи пішоходу, то треба гальмавати, а не сигналити продовжуючи "валити на всі гроші". У всіх інших випадках більш ніж достатньо звичайного велосипедного дзвіночка. І так, навмисно когось лякати, це "жах", адже культурою та адекватністю це навіть не пахне.
@@veloplaneta_ua а ще у велосипеда є гальмівний шлях, а ще ж тротуар а є велодоріжкам, де пішоходам не місце, чи такі як ти ходять по автомобільній трасі по центру і розповідають про гальма в авто в такі моменти?? Коли тебе зіб'є авто чи велосипед, твої ідіотські басні нікого хвилювати не будуть, кожен повинен думати за свою безпеку, велосипедист користуватись гальмами і ДЗВІНКОМ, а пішохід не пертись там де неможна пертись, але чомусь у відео тільки велосипедист повинен щось і взагалі, а пішозод типу я свиня ходжу де хочу і типу всі мені винні...так не працює.
Я можу погодитись лише з чохлами на сидіння, це дурна штука А у всьому іншому, виходячи з особистого досвіду, та досвіду курьєрів знайомих, МТБ це самий ідеальний вел для міста При чому з великим широким сідлом, повнорозмірними крилами(хоча більшість їзде майже без них), та гучним сигналом, бо тормозити постійно перед усіма хто ходе якогось хріна по велодоріжці сил не стане. Ще я собі роблю низький тиск на колесах, бо це забирає багато зайвих вібрацій та підвищує керованість, й знижує шанс пробиття колес.
Широке кермо, зубата гума та агресивна геометрія не дуже допомагають у міській їзді. Так їх часто перетворюють на щось наближене до сітібайку, але завжди постає питання, чому не обрати гібрид чи урбан, в які власне й намагаються перетворювати МТБ, всі хто кажуть, що він ідеальний для міста, хоча від МТБ в ньому лишається лише геометрія (що на дорогах розкриває свій потенціал так само як шосер в горах)
@@veloplaneta_ua Я кажу із особистого досвіду й досвіду курьєрів, знайомих з якими я часто спілкуюсь. Може у самому центрі міста вузькі рулі й краще, але у всьому іншому Києві влаштовує саме МТБ, ширина руля не заважала маневрувати між машин сильно, майже завжди стає ширини. Й агресивна гума мені дуже подобається, полюбив як вона жужить під час їзди))
Зі всім погоджуюсь окрім сигналів . У деяких з містах у яких як не як розвинута вело інфраструктура і велодоріжки проходять в алеях а поряд пішохідні доріжки , найбільша ненависть це мамки з каляскамм які облюбували такі місця і там хотят . Тому сигнал трохи їх розйобує і заставляє знімним напрям корми 😊😊😊😊😊…..
Почав писати комент коли ведучий звинувачував дзвінки але потім він виправився і все чітко поясний в про класони і звичайні дзвінки . - І це правда навіщо людей лякати .
Ахахахаха ви не бачили мій велик)з поворотами та стопами,притягує увагу не тільки пішоходів але і автомобілів (видимість та показ повороту лампою аине рукою)
@@kazhankazhanovych6895 акум 12в 3s2p тумблер реле поворотів електронне для світлодіодів і 4штуки модулі жовті, вдень в ночі видно авто пропускають(звісно з правил дорожнього руху)показати можу в телегі можливо на ютубі буде колись.
MTB на повнорозмірних крилах має місце бути, за умови якщо ти їздиш Львовом це раз, бо жахлива поверхня дороги, бруківка і посюди ледь не щодня калюжі, це скоріше вимога, аніж просто потреба у Львові) це не рахуючи дебільну інфарструктуру та відсутність урбанізму)) Вічні заїзди вгору та вниз, бордюри по 200см... Болото і найгірший твій ворог це калюжі, глибокі чи не дуже, навіть найдрібніші калюжки перетворять тебе у мокру тряпку з брудними ногами за пів години катання, а за 3 так точно))) Болота доречі тобі між протектора і крила не наб'ється це так. А якщо ще й задумати електро-велосипед який гасає, то там крила повнорозмірні мастхев остаточний, а без вилки амортної ти і 1км не проїдеш))) Там або велик, або коліна скажуть "прощавай друже)" Проте якщо розглядати не Львів, а ВІдень там чи ще якісь Європи... Або умови простіші - так ти справді правий)
Мова була саме про використання МТБ з крилами за його прямим призначенням, а не в якості сітібайку. Зі Львовом ситуація окрема, бо в центрі дійсно віжко їхати на чомусь, що не має підвіски, тут з вами важко сперечатися (та і сенсу немає).
Хочу озвучити свою думку про пневмо сигнал який був показаний у цьому відео. Може хто не знає але в нього є тихий режим. Дуже багато разів цей сигнал мене врятовував на дорозі. Важливе уточнення пішоходам я не сигналю ним.
7:32 Якщо гумову гофру обжати хомутами (або приклеїти) з однієї сторони за шток, а з іншої за ціліндр, то внутр такого ущільнення нічого попасти не зможе (доки "гофра" ціла). Вумними словами таке називають "сільфон" Але це не вдасться зробити з тою гофрою, що на відео (принайми якщо виробник амортизатору не передбачив поверхні для їх приєднання)
Тоді питання, чи можна велосипед з гідравлічними гальмами класти на бік, бо існує багато інфи, що гальма можуть "завоздушитись" із-за цього або просто почати гірше працювати.
Старі моделі гальм дійсно могли мати проблеми від тривалого перебування у перевернутому стані, але то лишилося в далекому минулому. +/- сучасну гідравліку можна крутити в усі боки, нічого їй не буде. Навіть можна зберігати велосипед вертикально чи догори дригом. І якщо у такому випалку повітря підніметься в каліпери, що не має бути несподіванкою, достатньо буде дати велосипеду трохи постояти на колесах (можна на ніч лишити) або трохи постукати по гідролінії, потрясти байк та швидко понатискати ручки гальм, якщо треба в короткий термін повернути їх в робочій стан.
@@Cyclist_Roman ти в велосипедах експерт? В мене пошкоджена трансмісія в велосипеді, вона 3×7, як думаєш, варто міняти на 1×7? Велосипед в мене для покатушок по дуже рельєфному місту і, в перспективі, на їзду на дальняк - 60-100 км.
@@reion19Я любитель але вже 300 за день катаю. ) По трансмісії треба під свої сили орієнтуватись. В мене сінглспід з 44х18 передачею це я викручую підйоми 8 градусів нормально але стоячи на ногах. Я так розумію що ззаду стоїть трещітка і варіанту поміняти колесо на кассету нема? Підбір передач з 1 зіркою це компроміс по передачам. Наприклад з трещіткою SHIMANO MF-TZ 500 14-28 можна поставити зірку 104 BCD NW з алі на 32. То на передачі 32-28 думаю вистачить для гір, а на 32-14 при каденсі 90 обертів можна їхати 26км год. (рахував для 26 коліс з 2.25 гумою). Можете самі погратись з програмою на андроід Cadence Calculator. Ще простіше буде запам'ятати на якій передачі комфортно заїзджати в максимальну гірку, потім передню зірку ділемо на задню і вже по цьому коофіцієнту підбераємо максимально легку передачу.
Все залежить від того як використовується велосипед. Якщо для щоденного пересування по не завжди гарним дорогам, то чому й ні. А якщо вибір в бік ригіду задля свідомого ускладнення швидкої їзди по лісовим стежкам, то тут як і у звичайного МТБ крила можуть стати на заваді в мокру погоду, коли ґрунт забивається всюди де тільки можна.
Як вибрати велосипед. Інструкція з 5-ти кроків - ua-cam.com/video/ge6vR0DjhKE/v-deo.html
Всі типи MTB та різновиди стилів катання - ua-cam.com/video/pZ2QZU6EGrM/v-deo.html
Техніка їзди на велосипеді. Нюанси та поради - ua-cam.com/video/wPGZjF4VaOc/v-deo.html
За правилами дорожнього руху - так, велосипедисту заборонено їздити про тротуатам, але кудою взагалі їздити? Подивіться на дороги, наприклад в Умані - в ямах, горбаті, хвилясті... можна серфінгом на велосипеді на них займатись, а коли дощ / сніг, то мало того що під тобою калюжі, болото, пісок, бруд і те чим посипають дороги взимку, то ще й проїжджають машини тебе обляпують з голови до ніг. Про припарковані вздовж узбіччя машини вже мовчу.
Про повнорозмірні крила - маячня.
При правильній установці катаєш сухий в будь-яку погоду і пору року хоч в дощ, хоч в сніг. Перевірено роками.
Повнорозмірні крила - маст хев!!! якщо для тебе велосипед - не іграшка, а засіб пересування на кожен день.
Так у відео ж була мова про МТБ який використовується за прямим призначенням, до чого тут ком'ютери?
Саме за це хотів написати. Накатав за останні роки на роботу більше 10к км, 2\3 цього маршруту, це через сосновий ліс ,а потім велика ділянка з глини. Без крил, я б не зміг накатати напевно 75% цієї відстані, бо "непогода". А там були і калюжі і гілки від великого вітру і глина ,але чомусь крила абсолютно цьому не заважали.
В мене голландський двопідвіс на планетарці с шоссейними тоненькими полусліками, сідло жорстке шкіряне на пружинах ( аля Брукс), кермо - метелик. І такий гибрід мене повністю влаштовує для моїх потреб. І мені глибоко побарабану на те, що про мене думають вело "специ".
Красава! Вот так і нада у всьому... Уважуха!
Суть не в тому хто і що думає, суть в тому що велосипед не використовує свій потенціал, який в нього заклали виробники, і не дає бажаного комфорту, що міг би дати профільний велосипед, який призначений для комфортної міської їзди.
@@veloplaneta_ua Ну незнаю в якому місті ви живете але в деяких містах деякі ділянки доріг викладені старою необтесаною бруківкою від якої трясе так наче ти по коріннях в лісі їдеш тому якась лишня амортизація має місце бути. Плюс коли заїжджаєш в стару частину міста - там немає місця ні машинам ні пішоходам про велосипедистів взагалі мовчу тому треба якось викручуватись і стрибати по бардюрах. Тому у місті і можуть їздити люди на мтб двупідвісах і тд. Щодо тротуарів - краще я буду акуратно минати пішоходів (в ситуаціях вищевказаних) ніж мене будуть минати машини трамваї та тролейбуси де один лишній рух = важкі травми які унеможливлять катання як таке найближчим часом.
@@veloplaneta_uaгадаю, біда ще й в тому, що наші міста просто не призначені ні для яких велосипедів. Santa Cruz Bullit, як не дивно, кілька разів зберіг мої зуби від вильоту. Надто високі бордюри, надто жахливі дороги, надто вороже оточення для коліс. Тому доводиться флексити на сліковій гумі (Big Apple), щоб був хоч якийсь накат, але на Санта Крузі, щоб провтик п.ятисантиметрової (в глибину) ямки не перетворився на трагедію:)
В Амстердамі їздити на слікокрузі було б не дуже виправдано (хоча я й там це робив би), але в наших умовах - це гарна перестраховка)
@@veloplaneta_ua А, чим голландський двопідвіс на напів сліках зроблений не по "канонах" ?
Вставлю свої 5 копійок.Що є на моєму МТБ: щитки,маячок-задній та габарит/ліхтар-зпереду,фляга з тримачем,та сумка та рамі та підніжка.Вся рама,щитки та велофляга-обклеєні світловідбиваючою плівкою (боки-жовтим,позаду-червоним).
Що колись чіпляв це-дзеркало,наче й практична штука,але надійніше крутити головою,та й розминка-для шиї😀.Зараз їжджу без дзеркала.Велосипедист повинен шкірою та потилицею відчувати позаду авто.У мотоциклістів (які перейняли в льотчиків) є свій дивіз: "-їздь так,неначе тебе всі хочуть збити"
Дзвінком не користуюся: навіть на добрій резинці-весь час тарабанить на найдрібніших вибоїнах.Я кричу голосно таке: "-ОБЕРЕЖНО !!!",і всі одразу розступаються,а якщо ще й писк від мокрих колодок (я їжджу на Vi-brake)-взагалі на 💯% працює-всі шарахаються в різні сторони.Хоча гучний дзвінок все ж повинен бути.
Про "сліпих" та "глухих"-в навушниках з телефоном в руці-це взагалі окрема тема-не знаєш чи "ВОНО" тебе взагалі побачить і почує-тому від гріха подалі-об'їжджаю з чималим запасом вшир.
"Їздь так, неначе тебе всі хочуть збити" цікавий вислів, що відразу налаштовує на стиль їзди. Візьмемо на озброєння, дякуємо ;)
Така сумна реальність - купувати щось красиве, сексуальне, паритись за фарбу , мінімалізм , гармонію... А потім за для безпеки обвішатись ліхтарями , обклеїтись світловідбивачем, та ще й дзеркалами 😢😮 і дзвіночками. Ані стилю ,ані краси ,але безпека...сумно
@@klimeriets ПДР для кого?
Один раз пробував їздити з ширококутним дзеркалом. В місті бачиш ззаду все, при міських швидкостях дуже непогано. За містом є особливість, а саме те, що відстань огляду страждає, при великих швидкостях авто з'являється в такому деркалі майже відразу коли вже за тобою. Цікаво як це працює в звичайному дзеркалі (не випуклому).
Ви напівлошок)). Щитки і підніжка на МТБ))...нов комент)).
Більшість по місту їздять на МТБ тому що це, як не дивно, найбільш доступний тип. І як не дивно найбільш універасльний. Тому що часто-густо місто це полоса перешкод, це по перше. По друге по місту на МТБ легко можно, а от спробуй на шоссері чи гравійнику по бездоріжжю... Тому якщо річ йде саме про унівесальність то це МТБ та гібриди. Єфективність на асфальті це трохі інше питання. Розмова то про універсальність. І може підвіска й для того щоб колеса не втрачали контакт, але й їхати з нею комфортніше. Єфективність знову ж, це інше. У більшості нема ніяких амбіцій займатися велоспортом чи робити вигляд що займаються. Більшості більш цікавий комфорт пересування. Що забули на тротуарі? А є інший вихід? Ну спробуйте київськи мости проїхати на велосипеді, ага. Ні, один раз це може й пройде, але коли це робити кожен день то скоріш за все рано чи пізно втрапиш у халепу. Та й в іншіх місцях рух дуже інтенсивний, а водії вважають велосипедистів ледь не ворогами.
Так, МТБ більш доступний, бо більш масовий, тут не посперечаєшся. І ви добре згадали про гібриди, от вони якраз гарно адаптовані для міської їзди з перешкодами, власне вони для цього і створені. Ще й мають набагато комфортнішу посадку.
По бездоріжжю на шосері чи гравійнику їдеться чудово, так само як на МТБ по місту. Перевірено не однією тисячою кілометрів.
Ну а щодо спроби поїздити дорогами Києва та його мостами... Пробуємо кожен день, не бачимо причини заїзджати на тротуар.
Жоден велосипед не є універсальним, будь'яке нецільове використання - це компроміс.
@@veloplaneta_ua Кілька тижнів тому на Либідський лежав сміливець. В швидкій. Велосипед лежав окремо. Для дуже великої кількості людей потрапляння до лікарні це фінансова катастрофа, наслідки якої долаються іноді роками. Це вже не кажучі про наслідки для здоров'я. Тому розумніше просто позбавитися велосипеду, ніж так ризикувати. Що стосується на шоссейнику з вузькими лисими покрами по бездоріжжю, і якщо Вам зручно, то без коментарів.
водії й інших водіїв вважають ледь не ворогами
5років їздив на мтб і всім розповідав який я крутий бо обрав правильний вел, . Дві неділі назад на старості літ здурів психанув і купив карбоновий гревел, о боже я воскрес і наче позбавився від кучі непотрібного металу амортизаторів і не зручної посадки , якщо ви пересядите з мтб на гревел перше це відчуття легкості і бажання їздити кожного дня по це приємно , перші три дні звикання до посадки а потім усвідомлення що вам це все до вподоби
Це залежить від того ,де ви будете на ньому їздити і які задачи взагалі ставите перед ним: прогулянка по гарному асфальту чи навалювати по змішенному грунту ,наприклад лісовому ?! А мтб хоть даже і кантрійник ,то майже універсальна річ ! Хоч в місті на ньому ,хоч в лісі ,хоч в гори їдь ...головне протектор покришки і бажано повітряно-масляна вилка ! Все інше ,то для Європи повигадували маркетологи... Так що невводьте в оману людей 😉 Себе можна !
Непогоджуюсь з крилами на всі 100%.
Якщо МТБ ваш єдиний велосипед для усього бо живете у місті і то не дуже зручно мати їх 3 на людину.
То крила то мастхев поперше крила повнорозмірні з бризковиком вам лишають доступною більшу частину зими бо на дорозі дристня і їхати з тією пародією на крил що ви рекомендуєте то бруд з шиї до стопи при тому з реагентами так і ваша трансмісія буде у томуж самому в той час як бризковик передній має найбільший вплив на її захист. Більш того гілка яка полетіа у бризковик гумовий на передньому крилі то гілка яка не полетіла і твою зірку або ногу, він порветься та й плювати.
Так коли випаде сніг він може забиватись і тоді їх варто зняти.
Також якщо ви збираєтесь їхати у подорож на велосипеді на кілька дні теж не завадять і від дощику допоможуть і від надлишків пилу.
Ну а гоцати то звісно знімайте бо вони і без бруду відваляться.
Повнорозмірні крила то топ!
А усіляки мікронедокрила то фігня повна яка й ще відлітає теж нормально на спускам лякаючи та й іноді заважаючи.
Ось саме вони то недотюнінг!
Кілька років тому, поставив "справжні" крила на свій турінг для катання взимку, більше не знімаю 👍
Мова у відео була саме про повнорозмірні крила + використання МТБ за його прямим призначенням, у такому випадку, як ви і самі зауважили, їм не місце на гірському байку.
@@veloplaneta_ua ваші практичні знання викликають питання.
Пряме призначення - це кататися виключно по глині, що налипає або займатися даунхілом і стрибати через дерева?
Давайте ще розкажіть, що багажнику не місце на мтб, контактам (хоча тут і можуть бути питання в різних випадках)
Ок, хай буде так. Тоді чекаємо від вас +/- розгорнутих розтлумачень для чого ж були створені КК та Трейли. А ще можна додати чому у цих велосипедів саме такі геометрії та комплектуючі. (попередньо можете глянути наше відео про типи МТБ, щоб було від чого відштовхуватись) @@alucard4078
якщо один велосипед то купіть дорожний з передачами на полусліках-на мтб хібащо іноді їздити по бездоріжжі
Велике дякую за відео та за поширення розумних думок!
Про дзвінок велосипедний раджу експеримент провести і подивитись, скільки сновид, що блукають велодоріжками в навушниках, на нього бодай якось зреагують, як насправді і всі інші. Пішоходи на ВД навіть на крики "дорогу будь ласка", чи чуть дієвіше "гаряча олія" не реагують, тому простіше об'їзати і не морочитись, хіба що "я з права", чи "я зліва" додати, чисто про всяк, щоб не відскочив під колеса)
Досвід показує що крикнувши може гірше бути, особливо коли плутають ліво і право. )
Раніше, окрім дзеленчання і криків, я ще й роздавав підсрачники при об'їзді особливо глухих/тупих, які "в танку" валять пішки по ВД. Виключення робив яжематєрям з колясками, бабусям і явно не зовсім фізично здоровим людям. Мене вистачило на сезон. Потім забив, бо без толку... Все одно ходять. Особливо мамаші, бо їм на свіжій ВД в рази рівніше, ніж на старенькому порепаному тротуарі. Треба роки для дресирування суспільства.
Так, заблукалих пішоходів вистачає, але тут ви все правильно кажите, простіше об'їхати ніж вперто перти і оскаженіло бібікати, наражаючи на небезпеку і бідолагу, що заблукав і себе.
звичайний дзвінок найкраще, перевірено, ніякі пищалки чи інша хрінь так не звертає увагу
@@Cyclist_Roman щира правда. Я взагалі останнім часом зауважив, що команди "зліва" чи "справа" тільки спортсмени чи продвинуті велосипедисти розуміють.
Пневмосигнал у екстреній ситуації, де потрібна швидка реакція, звісно не допоможе. Але пару сценаріїв корисного його застосування все ж є. Перший - пневмосигнал можна використати, щоб привести до тями деяких відморожених, які з демонстративною неповагою розгулюють по велодоріжці. І другий - з його допомогою можна відлякати деяких собак, які так люблять бігти за велосипедистами.
Розумію, що не завжди є час, але коли є можливість, то попробуйте запинитися і поговорити з людиною. Достатньо бути ввічливим і наголосити, що вони наражають себе і інших на небезпеку, йдучи по велодоріжці - ще жоден мене не послав чи почав спорити)
З приводу велодоріжок можемо лише погодитися з Романом. Не всі хто вперто продовжують йти по велодоріжці роблять це свідомо на зло, хоч так і може здаватися. В цілому це доволі рідкісне явище і для тих рідкісних принципово впертих, яких не лякає велосипед, що на них їде, сигнал не стане чимось відлякуючим.
З собаками що переслідують зграєю погоджуємося з вами, може стати в нагоді, але тут 50/50.
@@veloplaneta_ua Я колись чув, що собак лякає звук електрошокера, але якихось спеціалізованих девайсів такого типу я не знайшов
@@veloplaneta_ua в мене поряд якраз перед новим роком здали велодоріжку.
По ній постійно гуляють мами з колясками, пенсіонери, собачники і тд і тд.
На дзвінок не реагують від слова зовсім :(
Так і хочеться придбати горн.
Дайте їм час освоїтися. А ще завжди треба зважати на те що поряд з велодоріжкою. Буває так, що новенька широка велодоріжка проходить подалі від дороги, а вузький тротуар з розбитим асфальтом межує з проїздною частиною. У такому випадку більшість підсвідомо обере кращу та затишнішу доріжку, навіть якщо вона вело. І подібних нюансів може бути безліч, коли недолуга інфраструктура, неправильно регулює рух. Можливо і у вашому випадку є якісь фактори, що мимоволі заводять пішоходів туди@@MSP_TechLab
Після самоката , любий хардтейл здається м'яким диваном, навіть з ригідною вилкою ))
Дякую за рідну і солов'їну!!!!
Сергію, цікава тема, гарний випуск. Як і решта ) У тебе чудовий стиль!
Друже, привіт. В тебе теж 2 хоббі ? Велосипед та котушковий магнітофон?
Робіть по більше відео, дуже подобається ваша подача, напевно одна з найкращих в Україні, чи не єдина❤
Дякуємо за таку оцінку ;)
Намагаємося набрати обертів, але трохи важко знайти час на все, тож поки випускаємо відео по змозі.
От відразу видно людину, що не розбирається! Пакет на пульті - то святе! 😂
так да, сразу дизлайк и отписка
Ніц сі в тім не розуміє дятел))
Ніфіга не шарить. Вапще не знаю, як того лисого в ютуб взяли... Може в нього там блат? 😂
@@leoncity3088 чому блат? Сестла!
Він певно диванний аналітик і білоручка, тому його пульт навіть не засалений 😂
По полегшенням можна прийти до компромісу в ціні\вазі. Наприклад в мене ростовка до 180см при моїх 180см, то вирішив замінити стоковий алю підсиділ 350мм на 400мм, дешевше було взяти китай карбон з алі чим брати алю по місцю, так він ще й виявився на 200гр легше.
На іншому велі в стоці був виніс 90мм 250гр ваги, то за 150грн купив б\у 140гр.
Стосовно повнорозмірних крил на мтб не згоден, для зими і осіні дуже потрібна річь якщо катати постійно. В глиноміс звісно крила не допоможуть, але там і без крил пера позабиваються, але в дощову і снігову погоду показують себе чудово. Брудними в мене залишаються тільки взуття і штани десь до колін максимум.
По підсиділу з амортизацією згоден, можна навчитись привставати на ямах навіть не перестаючи крутити педалі і важить така приблуда в 2 рази більше звичайного алю і в 4 чим китай карбону.
Але руки завжди залишаються на кермі і по ямах на ригідній вилці все одно б'є гарно. То я собі купив виніс з амортизацією Redshift Shockstop Suspension Stem, штука офігенна.
Дзвінок на велосипеді не використовую і навіть не кричу коли їду поряд з пішоходами, бо вже була ситуація коли крикнув і жіночка пішла саме в ту сторону де і я їхав, я в іншу і вона в іншу. Замість дзвінка користуюсь звуком задньої втулки, особливо гарно чутно коли ще крутанути назад. )
Это ты лайтово и так сказать с умом. А вот когда покупают все титановые винтики что бы с экономить 10гр в улчшем случае, то то уже лишние деньги или недостатча логики)
@@666Avrora Особливо веселить коли це роблять ще не замінивши інші компоненти =)
Да і взагалі є золота середина по ціні\вазі, це наприклад групи середнього рівня 105 шоссе і діор, вищі групи там в більшості тільки компоненти на карбон міняють.
@@Cyclist_Roman Если есть лишние деньги то можно все. А так снимать с себя последние штаны...
@@666Avrora - Ну перше на чому я би скидав вагу це перехід на безкамерку якщо дозволяють ободи, або перехід на TPU камери з Алі.
Останнє на свій сінглспід зробив то дуже відчутно коли скинув по 120гр з колеса. Ціна питання була в районі 300гр за камеру, що десь на 50гр дорожче за звичайну, при вазі 56гр коли звичайна для 28 2.1 важить 180гр. 11.11 в мене взагалі вийшли по 165гр камери.
Камери все одно треба було міняти бо там вже по 7-8 латок.
- Потім можна при заміні покр вибрати по легше. Є варіанти коли переплата в 500гр може виграти по 200гр на колесі.
- Далі китай карбон підсиділ але більше не через вагу, а через комфорт який дає флекс карбону. Особливо це відчутно коли підсиділ 27.2 і видвинутий на 20см з рами.
Все інше після виходу зі строю можна міняти на щось оптимальне і там вже можна дивитись на вагу.
Але це все індивудуально. Я наприклад на сінглспіді катаюсь з кареткою під квадрат і альтернативи для покатушок в любу погоду не бачу, хоча вона важить більше 350гр.
Ну, ми ж не про полегшення як явище, якщо є можливість це безболісно це зробити то чому б і ні. Просто періодично бачимо дикі крайності, щось типу такого як було описано у відео. Оце вже що нездорове.
Якщо МТБ єдиний велосипед, що використовується на всі випадки життя, то в несезон, коли сильно і не поганяєш, крила дійсно можуть бути гарним рішенням. Тут мова більше про велосипедистів, що ставлять крила на байк, який купили суто для бездоріжжя, а потім ледь не на дьорти сунуться, і дивуються чого воно постійно відламується та чого так багато перельотів через кермо.
Це найкраще відео. Сам цього всього не роблю і іншим не раджу. Посміявся від душі, дякую😂😂 Скажу лише про те що для безпечного пересування перш за все потрібна адекватна і розумна голова на плечах. В темну добу я використовую передні і задні яскраві блималки та легенький будівельний жилет зі світловідбивачами, цього вистачає з головою. А пішоходів розлякую передніми скрипучими гальмами або криками😂😂
Сергію, як завжди корисно й по хорошому дотепно) Продовжуй!
У нас по місту тільки на гірнику й можна, особливо по бруківці.
Ахахаха за Сема Пілгріма лайк xD
Бандерштадт плюсує! Сергію, єхай до нас, покатайся. Ваші хіпстерські гравійники за пару тижнів всі пломби вам повитрясають).
Та якось Сергій катається собі то на гревелі, то на Спрокеті по Франківську... Не чули, щоб жалівся @@leoncity3088
Пілгрім ван лав)))
МТБ УНІВЕРСАЛЬНИЙ🥰😍 нам би прийти розумінню, що МТБ, то велика група велосипедів, яка поділяється на підгрупи. І от велосипед для крос-кантрі ( як приклад такої підгрупи ) можна назвати одним із самих універсальних. Навіть назва, crosscountry, має один із перекладів як всюдихідний.
Віталік, ми-то знаємо, що ти завзятий кантріла і завжди нахвалюєш КК, ти нас не проведеш ;)
Згоден, бо так і є.
Найбільш адекватне відео з цієї теми.
Респект.
Я б ще добавив питання використання стробу на велофарі.
Інколи це виносить очі і мозок...
Ну, це вже мова не про тюнінг, а про некоректне (й небезпечне) використання режимів фари. Ми про "стробоскоп" якраз розповідали в окремому відео про світло.
До повномасштабки катав попри ДХ, ще і дальняки (100+), на томуж дх вєльчику (Kona Stinky) резину звичайно шоссейну я не ставив, але кантрійну для норм накату, так.
Нічого ніколи не облегшував, за 12 років катання на свому конику, до масси звик.
Другий вєл мені був не по карману.
Дзвіночок ніхто його не чує, особливо коли їдеш паралельно проспекту, стоїть пневмосигнал і дуже допомагає. Якщо йде товпа по велодоріжці я завчасно даю сигнал і всі встигають розійтись, а якщо вже близько біля мене знаходяться люди, то просто робиш короткий сигнал і ніхто не разу не лякався. Там навіть є перемикач для біль тихішого звуку, але я ніколи його не використовував. І ще дуже допомагає коли їдеш в правому ряду по дорозі, зліва йде поток, а праворуч з прилеглої території хтось висовується і не бачить тебе, посигналив і він стає як вкопаний, і ти продовжуєш рухатись не втрачаючи швидкість. Як на мене дуже зручно, ніж з дзвоником
скільки сигналок перепробував - всім чхати на них... навіть коли гуляють по велодоріжці. Вівалки, пікалки, пищалки і крякалки... А коли йде дівчина з коляскою - то й дитину злякати чи розбудити не хочеться (теж по велодоріжці). Єдиний звук на який всі реагують (іноді навіть більше ніж хотілось) - це скрип гальм! Спеціально не замінював резинки на передніх тормозах - щоб скрипіли. Діє на 146% ;)
Іноді дуже рятує гучний гудок на стислому повітрі: собаки, діти на самокатах, що їдуть на тебе, не дивлячись вперед - усі всираються на місці!..
От якраз про це й була мова у відео. Для чого свідомо лякати людей, коли можна знайти спосіб об'їхати, або навіть спинитися перед ними (ще й можна пояснити чому їм нтут не місце, якщо є таке бажання та час), а не вперто продовжувати рух та дудіти, лякаючи все живе навкруги?@@doriangray682
@@veloplaneta_ua Не все так рожево, як вам здається. Я навів лише два приклада із власного досвіду. Ізджу нешвидко бо в нас навіть на тротуарах їздять та паркуються машини (повбивав би). Багато сучасних бусіків їзде із затемненими вікнами - трохи звечоріє і вони взагалі нічого не бачать. Собаки - окрема стаття. Деякі господарі люблять їх вигулювати на довгих ледве не пятиметрових дистанціях, які собака долає за мить, аби із гавкотом кинутись вам під колеса (на минулому тижні таке зі мною трапилось). Затормозити б не встиг, але потужний гудок вмить розвернув собацюру на 180 градусів. А для пішоходів у мене окремий сигнал звичайний дзвіночокм. Хоча і він інколи не допомагає. Якось їду собі по велосипедній дорожці, а назустріч шкет на "малолітражному" велосипеді. Дивиться убік вгору, де працював баштовий кран. Причому їде назустріч вихляючи вліво-вправо по усій ширині двополосної велосипедної смуги. Я дзвоню, а воно ніби глухе. Звернути вправо не можу - на тротуарі люди, коляски з дітьми. Зупинитись - то він втарагунитьсч в мене сам. Довелося сигналити "дудєлкою". Через акустику того місця, звук був ніби в американьської фури, що мчить автострадою. Озирнулася уся вулиця. Малий звісно перелякався. Але гадаю звичка слідкувати за дорогою, колись врятує йому життя. Для себе зробив висновок: усе що слугує безпеці руху, потрібно ставити на велосипед, незважаючи на вагу. Якось так...
@@veloplaneta_ua а тепер поясню для чого. Вузький тротуар і вело-доріжка, пішохід втупу помалу йде і не обертається, вправо тротуар де і пішоходам не солодко(а на доріжці тобі на транспорті), вліво паркан. А тротуар такий ще доовгий, зупинятись кожних 5хв задовбешся і часу піде хвилин 40. Єдиний варіант оптимальний - шуганути саме "порушника" і проїхати далі, а за ним наступного.
Диски які скриплять це дійсно дієва штука 😁😁😁 Сам проходив таке, в колєґи вічно-скриплячі... Це такий собі пасивний варіант який краще дзвінка і кричалки, й кричати не треба в половині випадків...
Але це пів-міра, бо не факт що приємно отак тарохкотіти весь шлях😒😒😒
Та й коли усі так будуть то це тисне на мізки, а місто і так людям надто шкодить шумом, як вже казав - точкове користання добрячого сигналу оптимальне 😉
@@veloplaneta_ua Ну і навіщо ви видалили мою відповідь на ваш коментар?
Сейчас временно нахожусь в Швейцарии ... очень был удивлен общим количеством и разнообразием (очень много электробайков) велосипедов. Городские велостоянки такая же обыденность, как и автостоянки.
Дуже по ділу.
Дякую, цікаво і весело
Дякую за відео) Погоджуюся що мтб не для міста, але що якщо це Львів, з бруківкою, трамвайними коліями і куплю гірок. Бо на гравійному старому ровері я тут просто вмирала.., а от на простому МТБ по самій лютій бруківці супер їхати на протекторі не слизько і колеса не попадають між камінням і плитами
Питання який ровер для таких міст як Львів краще, і чи крінж мтб тут)?
Львів то окрема біль в цьому питанні... Дійсно в центрі мажко відчувати себе комфортно на будь-чому, окрім МТБ.
Я вас знайшла: а) україномовний
b) толковий
c) зрозумілий
навіть для чайників. 😉
Давно хтіла натрапити.
Вподобайка, підписка, перепост.
Раді бути корисними)
Ого, навіть не міг подумати, що хтось ставить сліки на підвіс))) Цього сезону відповився від дзвінка, бо в мене гучна втулка і дзвінок займав цінне місце на кермі. Щодо амортизаційного підсиділу - для дороги і легкого бездоріжжя карбону вистачає з головою, проте замовив собі винос redshift shockstop - поки поганих відгуків про нього не бачив, тому захотів сам перевірити (так, я розумію, що він трохи забере енергії від педалювання, але якщо допоможе трохи розвантажити долоні, то це буде перемога) Від себе додам, щоб не гралися з дешевими велокомп'ютерами з магнітами на спицях - практичної користі з них небагато - хіба пробіг велосипеда будете знати, але не більше, а деякі Франківські веломагазини досі продають їх дорожче, ніж алішні повноцінні компи. Ну і постарайтеся використовувати фляги з поліпропілену, а не поліетилену, бо то є ваша безпека і старайтеся мити і сушити їх коли не користуєтесь ними
- В кінці минулого сезону купив собі Редшифт, по вазі програв 160гр але сильно додав в комфорті на бездоріжжі. Енергію при педалюванні не забирає, хіба якщо навалювати стоячи то може трохи буде.
- Про велокомп. Відразу стрибнув з телефону на Wahoo Bolt 2 і дуже пожалкував що не купив раніше GPS комп хочаб з Алі.
Так за покатушку міг телефон по 2-3 рази заряджати в режимі страва + навігація + музика в блютуз.
ПДР чисто для того й тримаю сигнал має бути
Повнорозмірні крила на МТБ - цілком адекватне явище, враховуючи рівень урбанізації нашої країни. В ліс після дощу - заб'ються. В місто після дощу - те що треба. Порівняно з бризковиками усіх форм та розмірів, що мені довелося випробувати - небо і земля.
Відтак, одне виглядає недоречно, забивається, але виконує свою функцію. Інше - просто псує велосипед. Гума з протектором має лишатися чистою - викидувати слиз подалі, в усі сторони. Щитки тому не завада.
Так само з сліками. На асфальті ніщо інше близько не стоїть. Скажу більше, на кризі менше падаю саме на сліках. Чи то більша уважність, чи пляма контакту без окремих зубців.
Не відміняє того факту, що це все милиці, або свідомий мазохізм =)
Чохли ставлять на ці ваші Брукси, щоб шкіра не набирала вологу в дощ, та для зменшення вартості велосипеду в очах крадіїв. Якийсь сенс є, але тссс
А порадите фірму повнорозмірних крил на 29 колесо 2,25-2,3?
Дякую
@@smoll1228 не пораджу, бо не мав найнеру, і не знаю вашого велосипеду. Якщо знайдете щось, що стане на ваш велосипед, і буде від SKS - залишитесь задоволені.
@@smoll1228я пораджу)SKS Edge Al 65mm.В мене такі,тільки версія 56мм під 2.1
п.с.спочатку заміряйте ширину на перах,бо можуть не влізти у раму)
Але ж МТБ то не міський велосипед, його стихія ліс, поля та гірські стежки.
Всё что сказанное в видео ситуативно.
Мтб это в большей степени универсальный велосипед,
при ограниченном бюджете или в квартирном использовании.
Две пары колёс меньше места занимают,
чем столько же узкоспециализированных велосипедов.
При езде по гравию мелким камням 50 мм подседела
с головой хватает, и не нужен двухподвес.
При хорошей настройки амортизаторов можно и чилово
поездить по городу и в соревнованиях.
Велозвонки норм тема, только вот людям на них пофиг.
Полноразмерные крылья, если в них в густую гразь не заезжать, норм
Лучшее в дождевых районах.
За роки спостереження за нашими клієнтами можемо з упевніністю сказати, що більшість власників МТБ ніколи не використовує його за призначенням, а суто як міський велосипед, тай динамічно ганяю меншість. А для таких цілей якраз існують спеціалізовані міські велосипеди, або ж їх різновид для поганих доріг - гібрид. Тобто при обмеженому бюджеті чи просторі можна придбати велосипед, що відразу відповідає стилю їзди, а не намагатися переобладнати непідходящий. Тут мова не йде про тих, хто свідомо робить вибір в бік МТБ на всі випадки життя, бо на вихідних носиться по лісу, а в будні щоденні поїздки містом. Мова саме про більшість, що використовує велосипед суто як особистий транспорт і більше ніяк.
Підсідел з амортизацією ніколи не зрівняється з підвіскою, бо вони мають різне призначення. Двопідвіс не робить їзду комфортною, він робить її контрольованою, завдяки жорсткій підвісці, що забезпечує постійний контакт коліс з дорогою (так само як на кросових мотоциклах чи ралійних машинах). А підсідел то дійсно для комфорту, і при агресивній їзди бездоріжжям велосипедист просто бовтається на ньому, поки колеса наче м'яч скачуть на всьому, що під них потрапляє.
З приводу повнорозмірних крил все просто. Якщо використовувати МТБ за призначенням, тобто для активної їзди бездоріжжям, то без густого бруду не обійдеться. Якщо не використовувати, то тут все те, що й в першому абзаці.
А от проти дзвінків нічого не маємо проти. Мова тільки про надгучні пневмосигнали, що лякають все живе навколо велосипеду, та налаштовуючи окремих пішоходів на конфлікт.
Дякую, хлопці! Я ваш фан!!!
Спасибо все толково рассказал. Вследующий раз вместо полноразмерных щитков на "тешо маемо" куплю гравийник :) .
Про вагу дуже добре сказано. Коли купив ведосипед, почав дивитися карбонову вилку, підседіл, руль і ніше. Дешевше було новий вел купити. Легше цю вагу з себе скинути:)
Тому просто гарно обслужив вел, налаштував, вирівняв колеса, прибрав усі шуми, поміняв обмотку руля на м'яку.
І найбільше вклався у дорогу резину. Дуже раджу, не найдорожчий, але найкращий апгрейд. На рідних колесах середня швидкість на 32км маршруту була десь 21км/год, на гарних покришках 28км/год. Різниця між тестами 1 день. На прямій 30+ тримати легко, якщо вона довга, можна тримати 40.
На рахунок чохлів. Я купив собі велосипедні трухани подушкою із гелем:) На паралоні не купуйте: викинуті гроші, тільки гель. Дупця вам скаже дякую, повірте мені:)
З приводу покришок абсолютно згодні! Це єдине, що контактує з дорогою і першочергово відповідає за стабільність на швидкості, керованість та ефективність гальмування, але багато хто це ігнорує, задумуючись в першу чергу про апгрейд трансмісії (що насправді є найнеприоритетнішим)
я важу 95 і жму від грудей 110… а от 115 вже не можу. Може мені схуднути на 20 кг - то я тоді напевно легко 130 вижму ;-) а що, вага «системи» я+штанга залишиться такою самою ;-)
так а яку модель покри на яку поміняли? як називається?
@@kazhankazhanovych6895 замість panaracer gravel king ss поставив Schwalbe MARATHON EFFICIENCY Evo, Super Race
Той випадок коли зламав і гак і нижнє перо в двох місцях. І це лише невелика гілка попала між колесом та перемикачем
Так, бувають і такі казуси... Головне щоб самому нічого не зламати, коли колесо з дропаутами відлітає в невідомому напрямку. А техніка то лише купа залізок та пласмасок ;)
Вже знаю,поставив ґел чохол на сідло, марно вґрав сідло прикро дуде😢,дякую тобі за те що ти робиш для нас щасти
💪♻️🔰
Так так так хотів би звернутися з приводу сліків на підвісі, в мене підвіс ходами 130-120 там стоять сліки 2.5" томущо я часто катаюсь по місту по асфальту і мені не подобається як гуде по рівному шиповка, але сходи, всілякі різноманітні ґепи і стрибки ніхто не відміняв, і то ви скажете що це теж крінж?
PS коли їду в гори або на всілякі грунтові покатеньки ставлю колеса з грунтовим протектором
Якщо їздите по асфільту в режмі круїзера то так, якщо це динамічна їзда з подоланням перешкод, то тут вже дискусійне питання (залежить від багатьох факторів).
Найголовніше, що ви упустили, мова була здебільшого про шосейні (тоненькі) сліки на підвісі.
Молодець Сергію ! Гарне відео ,все лаконічно і чітко по темі разказано ! 👍 Тут головне щоб люди які починають свій шлях на двох колесах ,цікавились таким відео , ДИВИЛИСЬ І СПРИЙМАЛИ ДО ДІЇ !!🙂 Бо з досвідом воно може й прийде само ,але скільки часу буде втрачено. І матюків та усмішок зі сторони буде...🙂 Всім бажаю здоровья і миру !!
Попалоьс в рекомендациях, приятный ведущий интересный контент, это мы смотрим)
я гонюсь за легким весом, но при этом катаю чисто вокруг дома по приколу. Делаю это для души, по кайфу знать что у тебя такой легкий велик. Денег не жалко на то что радует. Проедусь на нем и настроение в гору сразу. У меня велик для эмоций. Что тут плохого?
Погано коли це переростає снобізм, чим страждає абсолютна більшість лайтвінерів. Дивлячись на них новачки формують неправильні цінності і приоритети, а у інших й взагалі відбиває бажання бути у велотусовці.
От саме до цієї категорії людей і було звернення. Тим паче, що на сьогодні точно існують набагато приоритетніші інвестиції куди можна покласти зайві гроші, ніж десятки скинутих грам. Але, врешті-решт, кожен вирішує сам, що і як робити, і що цінувати.
@@veloplaneta_ua на счет более приоритетных инвестиций согласен конечно. Удовольствие не дешевое, и если облегчать по приколу как я например, но при это жертвовать чем то важным - то тут уже такое себе)
По поводу выбора велосипеда согласен, у меня два двух подвеса, но катаясь по городу я понял что один я со временем заменю на одно подвес, у двух подвеса накат съедается частично задней подвеской, и это съедает впустую усилия, двух подвес все таки для бездорожья
На велосипеді років 30 не їздив. Навіщо я все це подивився? Бо подаєте цікаво, дякую! А що до руху тротуаром - дійсно задовбали. При чому навіть не велосипедисти (хоч їм там і не місце - вони переважно обережні), а електромопеди (!), які кажуть "я ж велосипед - мені можна!"
Так, такі електрифіковані гонщики з потужними двигунами то велика й небезпечна проблема. З таким мала б допомогти боротися розвинута інфраструктура та правоохоронні органи, що слідкують за порядком, але ні одно, ні іншого наразі не видно на горизонті...
16:03 Це треба мати неабияку вдачу, щоб пощастило з велодоріжками... Доречі помітив, що поначепляли знаків "велодоріжка сумісна з тротуаром"... ну і правильно, ще на вас ото фарбу витрачати... і фіг його вже знає де дія того знаку закінчується, знаку кінця велодоріжки ні разу не бачив.
Суспільство каже "треба", місцева влада сказала "от вам". На жаль більшості цього вистачає (по типу "краще ніж нічого"), хоча з адекватною велоінфраструктурою та безпекою руху такі рішення мають вкрай мало спільного.
Вітаю , дякую за цікаве відео та тему . Вподобайка
Єдиний тюнінг з полекшення веловипеду який в мене є , це відсутність велофляг .
Воду в гідраторі возите? Таке собі чесно кажучи полегшення в мене алю фляготримачі з флягами 226гр важать.
@@Cyclist_Roman Ви щось чули про сарказм ? Для моїх поїздок вода не потрібна
@@Roman29.01.S Ну до 20км то думаю так вода не потрібна
Залежить від інтенсивності. На деяких апхілах можна за 2 хв так упахатися, що весь запас поди вип'ється за раз))@@Cyclist_Roman
Окреме дякую за «крінж, крінж, крінж, крінж, кріііінж» від Блогмайстра, такі хіти не мають забуватись)
окрім підсидельної амортизації, чекав ще думку про stem амортизацію(як наприклад SHOCKSTOP SUSPENSION STEM), бачив гарні відгуки про це для bikepacking подорожів. Самостійно не пробував, але в теорії звучить цікаво, тому цікаво було б почути думку, але у відео цього не було(
Дякую за відео
В кінці минулого сезону купив собі Редшифт, по вазі програв 160гр але сильно додав в комфорті на бездоріжжі. Енергію при педалюванні не забирає, хіба якщо навалювати стоячи то може трохи буде.
Ну вони далекі від поганого тюнінгу, і мають сенс на всіляких гравійниках та турингах. Насправді і деякі топові моделі підсіделів не створюють проблем з розгойдуванням, але вирішили узагальнити це питання, бо більшіть під амо-підсіделом має на увазі найпростіші пружинні моделі без налаштувань.
Початок супер, далі дивлюся ще))
Ох полегшення😊Я мабуть із іншої категорії) Велосипед свій Scott boulder, люблю і їзджу на ньому на риболовлю.Якщо урахувати що він важе 16кг+Два багажник,фідерне крісло, столик, прикормки пару кіло, і інше обладнання то виходить +16кг до його ваги і я 98кг). PS, на риболовлю 12км по дорозі 6км по піску і корням.в обидві сторони😊
Чекаю ваші відео, як зарпплату.
Це приємний комплімент, дякуємо)
Норм шутка про НЛП, я оцінив 😅
Яка модель не великого заднього крила на 8:10?
Модель не підкажемо, але це точно Mucky Nutz
У мене вилка зум і там немає сальників і я думаю що якщо гофри гарно притягнути стяжками з обох боків то бруд не буде попадати в середину вилки тому що мені вже набридло розбирати і чистити і знову змащувати вилку і 30-40 км вона знову починає хрустіти і скрипіти
6:51
Якщо притягнути стяжками обидва кінці, то тоді гофра не буде ходити по ногах, а якщо тільки верхній кінець, то повертаємося до її забиття піском. Насправді найкращим рішенням було б поміняти на більш технологічну вилку. Так, це додаткове вкладення грошей, але тут треба зважити час, який ви щоразу витрачаєте на її чистку та вартість вилки, та вирішити що особисто для вас буде більш цінним. На нашу думку час - то найцінніший ресурс. але кожен вирішує для себе сам ;)
В мене МТБ, і я на ньому катаю де завгодно, на асфальті, на бездоріжжі, і навіть на такі дистанціи понад 200 км. То для мне МТБ це універсальній велосипед)
Можна і на шосері їздити де завгодно, навіть відносно комфортно, що не робить його менш спеціалізованим велосипедом для швидкої їзди асфальтом, та й універсальним не робить, він у такому випадку скоріше компромісний. Класно їде асфальтом і якось та й їде грунтами, не те щоб прям гарно, але їде.
Так і з МТБ, але навпаки.
Є тільки один тип велосипедів, що є по справжньому універсальним. Але ніхто в світі ще його не бачив ;)
@@veloplaneta_ua я просто про те що наприклад я катаю на велосипеді де завгодно ,на дальняк, на бездоріжжі, просто для кайфу, то для моїх покатух треба три велосипеда. но я не хочу собі три велосипеда ну ні як, бо немає їх де тримати.
Зараз куплю собі підвіс Cube Stereo, і він теж стане мій універсальний велосипед)
5років їздив на мтб і всім розповідав який я крутий бо обрав правильний вел, . Дві неділі назад на старості літ здурів психанув і купив карбоновий гревел, о боже я воскрес і наче позбавився від кучі непотрібного металу амортизаторів і не зручної посадки , якщо ви пересядите з мтб на гревел перше це відчуття легкості і бажання їздити кожного дня по це приємно , перші три дні звикання до посадки а потім усвідомлення що вам це все до вподоби
Це круто, що ви перевідкрили для себе захоплення велосипедом, це мають бути дуже приємні відчуття)
Купу нового дізнався, дякую )
Мтб як було сказано не універсальна штука - його стихія це летіти згори вниз по камінцях багну і палках - якщо ваше катання саме таке - то мтб маст хев. Якщо провести аналогію з авто то мтб це офроад автомобіль з лебідкою, здоровенною резиною та метровим кліренсом і це заїбісь коли ви штурмуєте річку в брід, але їздити на офроаді щодня на роботу чи до АТБ це крінж
Тоді продовжіть аналогію з кросоверами, які завоювали ринок? Це той же легковик, але з норм кліренсом і, деколи, ще й з повним приводом (не для офроуда, звісно). Тобто, універсальне авто. Що, як не МТБ, буде відповідником у велосвіті?
@@leoncity3088відповідником буде гравел. кросовер це гравійний вел, для асвальту та легкого бездоріжжя, і вони якраз завойовують ринок. Все ж просто, у всього своє призначення - якщо ви катаєте по гладкому асвальту то це про шосейники, якщо по місту то міський, якщо на далекі відстані то туринг, якщо асвальт + легке бездоріжжя то це гравел, якщо вам довподоби даунхіл то мтб. Це навіть в їх назві закладено. Можна звичайно і на мтб по гладкому асвальту навалювати але це все одно що грати симфонію для піаніно на барабані
@@leoncity3088 відповідником буде гравел. Універсальний вел і для асвальту і для легкого бездоріжжя. Як і крлслвери габерає популярність.
Підписуємося під кожним словом!
нічого нового для себе не почув,але як жешЬ весело їде пвєствуваня , поржал над очумелимі ручками )))
Гудіти на велодоріжці тим хто забув де йому треба ходити це мудацтво, а їздити по тротуару це - "що ви там взагалі забули?"...
Так, ви все правильно зрозуміли. І у відео є пояснення про перше й додане посилання на відео де є пояснення про друге.
@@veloplaneta_ua немає і не може бути ніякого пояснення, якщо велодоріжка маю повне право там їхати і гудіти, а ходити там йолопи право не мають...на тротуарі мені місця немає це і так зрозуміло, я в цілому тільки по трасі їжджу, але розповідати так типу велосипедист усюди г-дон і типу там не бібікай, там не їдь, а там ти типу не учасник руху і взагалі не транспортний засіб...а може просто ви перестанете дурню розповідати?
@@veloplaneta_ua та і в цілому мені їх переляк мало хвилює, мене більше моя безпека хвилює, от не хочу я чомусь лежати з поламаними кістками після дебіла на велодоріжці....чомусь...дивно правда? Однобока дурня у відео і у коментарях, велосипедисти погані, бібікають їздять там де не треба, але проблема не у дзвінках на велодоріжці і велосипедистах, а у дебілах які ходять по велодоріжці, чи в очі кохаються коли їдуть по трасі....
@@Tredcer Де і хто на цьому каналі казав про "не учасник дорожнього руху" та "не транспортний засіб"? Не приписуйте нам власні вигадки, будь ласка.
@@veloplaneta_ua це логічне продовження дурні яку ви несете
дуже погоджуюсь стосовно сигнала. в мене китайський фетбайк з електричним сигналом. коли я ним користуюсь, люди крутять головою і не розуміють звідки звук. встановив звичайний і одразу усе стало на свої місця
11:38 Про чохли чи м'які сидіння - треба просто їздити на велосипеді набагато частіше, ніж 1-2 рази на рік.
Принаймні я зазвичай бачу, що таке ліплять люди, які один раз проїхали 10+км, понатирали все що можна, дупою відчули, що воно неприємно і зробили хибні висновки. Коли їздиш регулярно, то проблема зникає сама за рахунок адаптації організму.
Це десь як раз на рік приїхати на дачу і понатирати на руках, що не звикли до фізичної роботи, водянок. Наступного разу, через рік, держак лопати загорнути в щось м'якеньке, буде просто незручно працювати, а водянок знову натрете. :)
Гарна аналогія! Треба взяти на озброєння, дякуємо)
Можу додати сюди розширювачі керма та встановлення всіляких тримачів для смартфона (або планшету). Особливо для прогулянок у парку.
А що не так з тримачами?
@@chernytandem8903 для мене якось дивно виглядає, коли кермо велосипеда нагадує приборну панель таксиста. Не розумію, навіщо той телефон перед очима, коли ти керуєш велосипедом
@@Алексей-р3ч7у Для навігації як мінімум, якщо звісно не катати тільки по місту. Не у всіх є гроші на велокомп з навігацією.
Як у квартирі немає місця є один велосипед, то особисто не бачу проблеми у двох комплектах покришок. На МТБ можна і полісі вертепам поїздити і сотку асфальтами проїхати на сліках, просто перекинути покришки.
Якщо їздити на МТБ по місту дворами та парками, а асфальтові дороги переїдждати лише впоперек, то звісно ж в місті такий велосипед буде доречний (або ж, якщо, перевзувати за потреби, про що ви й написали)
Мова була про використання його в якості суто асфальтового сітібайку, як і робить більшість власників МТБ, що не сильно захоплені велосипедами як явищем. Ставлять на нього повнорозмірні крила, сідла-дивани, підіймають кермо, щоб зробити посадку прямішою та ставлять асфальтову гуму. Тобто роблять з велосипедом усе те, що вже є на більшості гібридів та сітібайків.
Можливо задам дурне питання, але прошу не сварити і віднестися з розумінням (я новачок, 25 рочків). Купив собі Leon XC-80 2022 року. Начебто й виглядає як МТВ, розумію що напевно початково рівня (порівнювати нема з чим, але судячи з оглядів, відгуків та по відчуттях навісне обладнання бюджетне та теж початкового рівня). Щодо питання - як позиціонується даний вел? На мою думку нібито кантрійник, але не впевнений тому що до кінця не розумію цього значення. Цікавлюсь щоб зрозуміти чи правильний вибір я зробив і для яких сценаріїв він більше підходить. Використовую більше як сіті байк для поїздок на роботу та з неї (+/- 15-20 км в один бік), але й швидко покататися по парках, ґрунтовці полюбляю. Можливо в майбутньому більш доцільно буде замінити на звичайний моноспід сіті-байк. Хоча зараз мене дуже привабили гравели
Так, це простенький кантрійник. Чи правильний ви зробили вибір покаже час, бо вподобання та стиль їзди ще точно зміняться, і тоді ви вже зрозумієте на що краще робити акцент, на комфорт в місті, швидкість на асфальті чи на проходимість на бездоріжжі.
@@veloplaneta_ua Дякую за відповідь та зворотній зв'язок) Приємно що читаєте коментарі навіть не по темі та відповідаєте на них)
@@veloplaneta_ua Дякую за зворотній зв'язок і за те, що відповідаєте на питання навіть не по темі) Підкажіть, з огляду спецалістів та досвідчених райдерів - за вартість у ~17 000 грн. (зі знижкою) цей вел вартий своїх грошей (знову ж таки як для новачка), чи є й більш гідні варіанти. Якщо так, то не підкажете які?
Підкажіть будь ласка, яка повна довжина кантрійника, хочаб приблизно, бо боюсь не влізе в балкон😅😢
Все залежить від конкретної моделі і ростовки. Можете знайти на сайті виробника довжину колісної бази того велосипеду, що вас цікавить і додати до неї один розмір колеса яким обладнаний цей велосипед (це по половинці від втулки до краю колеса), та додайте 15-20 см на висоту покришок + на невеличкий проміжок між велосипедом і тим, що ще є на балконі.
Чому я маю відмовляти собі у кофорті керування на kenda small block eight,якщо виробник передбачив тільки 2.1 колесо,а не2.4.
Не до кінця зрозуміле питання
@@veloplaneta_ua чому я маю звертати увагу на когось,якщо мені підходить ширша покришка,навіть якщо вона впритирку з дропаутами?
@@i-wishbetter-future8963 у відео є відповідь на це питання на 3:58. І мова там йшла не про чиюсь думку щодо візуалу, а про питання безпеки. А от звертати увагу на це чи ні, то вже вибір кожного. Ми ж, наче, ні до чого нікого не змушуємо.
чудове відео, дякую
Що ж, ще не доріс до думки відмовитись від бажання мати пенвмо-гудок (виключно для доріг), але аргументи вагомі))
Дяка
В видео по замене касеты коменты отключены , поэтому спрошу здесь - чем отличается сьемник касеты от сьемника трещетки ? Спасибо зарание .
Конструкцією шліців + наявністю хлиста для касети.
2:16 Ну це досить спірно, хочаб з тої точки зору що на мотоциклах (напереважній більшості) є підвіска в тому числі і на спорт байках яка там власне для тогож для чого і на двопідвісі, на деяких моделях можна заблокувати ход підвіски і буде з гірського або крос кантрі байка звичайний шосер (тільки аеродинаміка в сраці трошки але то таке :)
Є міські та трекінгові велосипеди, що мають спрощену короткохідну підвіску, яка встановлена для комфортної їзди. Вона має іншу амплітуду руху, а рама має абсолютно іншу геометрію.
Якщо вже порівнювати з мото, то МТБ це такий собі кроссовий мотоцикл, що створений суто для бездоріжжя з усілякими дропами, стрибками, багном та кам'янистими секціями. Чомусь кросачі для міста собі ніхто не обирає, надаючи перевагу асфальтовим моделям (хоча трапляються диваки)
@@veloplaneta_ua В мене по району розсікав тіп на кроссовому мотику, це було досить таки потішно на це дивитись
Що до налаштувань підвіски, я був експерементував і власне відскок занадто жорсткий був зробив після чого коли зробив "хоп" по призмелені мені руль в руки відстрелив і я втратив керування, тому "дуже жостке" налаштування амортів може бути фатальним...
Дякую за відео!
Підніжки різні бувають, моя не тарахтить і не відкривається на найбільших колдобинах та буйраках. Дуже зручна штука, хоч на шосер я вже ставити її не буду - ось це вже моветон
Дивлячись як їздити. Жодна підніжка не встоїть перед добрячими дропами та стрибками, там і рами деякі не витримують
Приємний ведучий, цікавий контент 👍Підписка!
Угарна подача, красавчік 😅
16:24 Просто гучно кажу людям з якої стороньі я проїзжаю повз них якщо вони спиною до мене :D
По подвеске думаю шо под разный рельеф для лучшей работы Нада подстраивать конкретно подвеску для каждой трассы отдельно а вот для повседневного катания шото среднее
Те, що підвіска окремо налаштовується під різні умови, це ви вірно написали. Проте для круізерськох поїздки налаштувати не вийде, бо занадто м'яка підвіска може й пробитися. Тут ремарка: мова саме про те, як люди купляють ендуро-підвіси для прогулянок парками, а лісу так ніколи й не бачать (нажать такого набагато більше ніж може здаватися)
Сучасні алюмінєві,карбонові вело і так досить легкі...На мою думку слід працювати над " накатом" тобто гумою,протектором,покришкою...Єдине що в мене викликає запитання це розмір коліс які не є взаємозаміняємі! Тому як на мою думку переднє має бути менше а заднє більше щоб вага сідока сприяла кращому накату вело!😊
На ДХ ставлять 29 перед і 27.5 зад, добиться для того щоб переднє колесо легше їхало по поганій дорозі, а заднє щоб краще входити в круті повороти. Дичини щоб навпаки робити не бачив, вантажні карго байки тут виняток.
А як це має покращити їздові характеристики?
Погоджуюсь і додам.
Я звичайна людина, яка користується велосипедом в побуті ну і люблю прохватити кілька кілометрів для задоволення. І от я НЕ спортсмен, можу сказати, що оті сто грам, що хтось хоче виграти на рамі, підседільному штирі і тд для пересічного велосипедиста нічого не дадуть взагалі. Найголовніше це колеса. Легкі, помірно вузьки, з високим тиском шини. Легкі обода. Оце те що справді відчутно і додасть прудкості, легкості і наката.
Єдине з чим не погоджусь - це з твердженням, що правильно налаштований амортизований підсиділ забирає забагато енергії, бо вже стільки експериментів з тим проводили, що давно перевели це в розряд міфів
Більшість велосипедів з амортизацією, які ми бачимо на велосипедах у наших майстернях, не мають нічого спільного зі словом "налаштування". Це відео направлене більше на не дуже досвідчених велосипедистів, що купляють найпростіші підсиділи, бо не бачать різниці між ними і ще не доросли до окремої статті в сімейному велосипеді "на корч" ;)
@@veloplaneta_ua Доброго дня, підкажіть будь ласка. Хочу купити нову шину на 29 колеса , в майже всі ідуть безкамерки , а в мене обод звичайний , та і привик вже до камер . Чи зможу я використовувати її? Для встановки з звичайною камерою ?
Маю ідею для відео. Актуально, враховуючи кількість ветеранів та навіть цивільних з травмами ніг.
Як налаштувати велосипед, якщо змінилась довжина однієї з кінцівок? Або якщо людина має ампутацію.
Ідея дійсно гарна, але не впевнені що тут можна дати якісь узагальнюючі і при тому діючі поради, оскільки кожен окремий випадок буде мати безліч нюансів. Це буде щось на кшталт лікування по фотографії. Найкращим варіантом у такому випадку бачимо налаштування посадки у профільних спеціалістів, що і за рухом суглобів прослідкують і за тим як працюють м'язи при зміні посадки в той чи інший бік. Так, така послуга є не у кожному місті, тоді хоча б "консультація" з досвідченим велосипедистом, що зможе наживо побачити посадку та підказати як її виправити.
Ось про целофан на пультах - це ви зря, це вже перебор 😅 доказано поколіннями батьків що ЦЕ ПРАЦЮЄ 😂
Дивно, що ніхто не запаковує в пакети клавіатури та мишки...
Доброго дня, чи ночі. Пневмо сигнал поставив виключно для таксистів ,допомогло
Шикарний український контент.
Цікаве і корисне відео! Сегмент про гудки і лякання пішоходів я б поставив першим чи другим )
Тоді ми б спершу показали найголовніше і не було б кульмінації відео ;)
@@veloplaneta_uaТеж правда! )
Гарно,дякую
Если нет денег или места на второй велосипед, то слики на подвесе - не такое уж и плохое решение. Самому захотелось опроьовать это чудо на фотке.
Хотя, как по мне, банни-хоп выучить проще, чем купить другой велосипед.
Як мінімум тоді треба 2 комплекта коліс з покришками та касетою, бо постійно туди-сюди все переставляти швидко набридне (а якщо безкамерка, то й герметику не напастися). Другий комплект коліс по вартості може вийти так само, а то і дорожче найпростішого сітібайку (або вживаного). З місцем для другого велосипеда складніше... тут хіба що складаний велосипед можна запропонувати.
Якій гарний канал ,супер
Подвеска redshift это очень крутое решение для гревел.
Для города и на гору ничего лучшего не пробывал.
Не путать с решениями на али.
Якраз про простенькі й була мова, бо більшість тюнінгу з цього відео зазвичай стоїть на велосипедах не дуже досвідчених велосипедистів (які і є цільовою аудиторією даного відео), більшість з яких не тільки нічого не чули про Redshift, а й морально не будуть готові його купляти.
Катаюсь на МТБ і по парку і по місту, чого і всім раджу. Дуже універсальний велосипед. Думаю, на шосейному я б уже помер, якби їздив там де їздив на свому.
Кожному своє, є райдери, що ганяють по лісу на фіксах і кайфують від цього. Насправді універсального велосипеду не існує, бо всі вони спеціалізовані під конкретні задачі, а використання їх всюди де забажає душа, то завжди той чи інший компроміс (і гірські велосипеди не є виключенням)
@@veloplaneta_ua жодним чином не заперечую переваг шосейного на асфальті, але, як на мене, мтб дає оптимальну прохідність при не дуже великих недоліках на асфальті. Звісно для спорту ніхто не використає мтб для асфальтованої траси, але для прогулянок по місту і за містом певна універсальність відчувається. А без амортизованої вилки і на тонких колесах їзда буде не на велосипеді а під ним. Мені більше подобається їздити на велосипеді. Будь-який спуск із поворотом, особливо на щебні і корінні, боляче уявляти людину на шосейнику.
Пневмосигнал на велодоріжках - це дуже весело) Може і мудацтво, але весело)
Особливо веселяться люди з нестабільною психікою, яких зараз дуже багато, малі діти у візочках, люди похилого віку, що вийшли почілити на вулиці, та й взагалі всі, кого цей різкий неочікуваний звук налякає до всирачки (ви про це навіть не дізнаєтеся, бо поїдете собі далі). Дуже весело.
тому перш ніж дати пєшику-порушнику добряче просратися, треба визначити, чи він бува не з вразливої категорії.
@@veloplaneta_uaбожечки який жах, когось може налякати дзвіночок, так на велодоріжці велосипед вбити може і таких випадків достатньо, один раз всереться, інший раз не буде пхатись по велодоріжкам, обісратись це краще мабуть ніж здохнуть від своєї тупості....
@@Tredcer на велосипедах є гальма, а у велосипедистів є руки, щоб їх тиснути, якщо є небезпечна ситуація, при який є ризик завдати травм собі чи пішоходу, то треба гальмавати, а не сигналити продовжуючи "валити на всі гроші". У всіх інших випадках більш ніж достатньо звичайного велосипедного дзвіночка.
І так, навмисно когось лякати, це "жах", адже культурою та адекватністю це навіть не пахне.
@@veloplaneta_ua а ще у велосипеда є гальмівний шлях, а ще ж тротуар а є велодоріжкам, де пішоходам не місце, чи такі як ти ходять по автомобільній трасі по центру і розповідають про гальма в авто в такі моменти??
Коли тебе зіб'є авто чи велосипед, твої ідіотські басні нікого хвилювати не будуть, кожен повинен думати за свою безпеку, велосипедист користуватись гальмами і ДЗВІНКОМ, а пішохід не пертись там де неможна пертись, але чомусь у відео тільки велосипедист повинен щось і взагалі, а пішозод типу я свиня ходжу де хочу і типу всі мені винні...так не працює.
Согласен все неочень важен для обычного катальца я слава богу не страдаю этим мне повезло 😊😊😊😊
Я можу погодитись лише з чохлами на сидіння, це дурна штука
А у всьому іншому, виходячи з особистого досвіду, та досвіду курьєрів знайомих, МТБ це самий ідеальний вел для міста
При чому з великим широким сідлом, повнорозмірними крилами(хоча більшість їзде майже без них), та гучним сигналом, бо тормозити постійно перед усіма хто ходе якогось хріна по велодоріжці сил не стане.
Ще я собі роблю низький тиск на колесах, бо це забирає багато зайвих вібрацій та підвищує керованість, й знижує шанс пробиття колес.
Широке кермо, зубата гума та агресивна геометрія не дуже допомагають у міській їзді. Так їх часто перетворюють на щось наближене до сітібайку, але завжди постає питання, чому не обрати гібрид чи урбан, в які власне й намагаються перетворювати МТБ, всі хто кажуть, що він ідеальний для міста, хоча від МТБ в ньому лишається лише геометрія (що на дорогах розкриває свій потенціал так само як шосер в горах)
@@veloplaneta_ua Я кажу із особистого досвіду й досвіду курьєрів, знайомих з якими я часто спілкуюсь.
Може у самому центрі міста вузькі рулі й краще, але у всьому іншому Києві влаштовує саме МТБ, ширина руля не заважала маневрувати між машин сильно, майже завжди стає ширини.
Й агресивна гума мені дуже подобається, полюбив як вона жужить під час їзди))
Зі всім погоджуюсь окрім сигналів . У деяких з містах у яких як не як розвинута вело інфраструктура і велодоріжки проходять в алеях а поряд пішохідні доріжки , найбільша ненависть це мамки з каляскамм які облюбували такі місця і там хотят . Тому сигнал трохи їх розйобує і заставляє знімним напрям корми 😊😊😊😊😊…..
Почав писати комент коли ведучий звинувачував дзвінки але потім він виправився і все чітко поясний в про класони і звичайні дзвінки . - І це правда навіщо людей лякати .
Так, мова саме про гучні сигнали, що більше нагадують локомотив. Можна і в штани від такого накласти@@Mr-Cat-Kat
Ахахахаха ви не бачили мій велик)з поворотами та стопами,притягує увагу не тільки пішоходів але і автомобілів (видимість та показ повороту лампою аине рукою)
а які повороти у вас, як реалізовані?
@@kazhankazhanovych6895 акум 12в 3s2p тумблер реле поворотів електронне для світлодіодів і 4штуки модулі жовті, вдень в ночі видно авто пропускають(звісно з правил дорожнього руху)показати можу в телегі можливо на ютубі буде колись.
@@kazhankazhanovych6895 можу в телегі скину що і як
@@kazhankazhanovych6895 киньте акк куди написати.
MTB на повнорозмірних крилах має місце бути, за умови якщо ти їздиш Львовом це раз, бо жахлива поверхня дороги, бруківка і посюди ледь не щодня калюжі, це скоріше вимога, аніж просто потреба у Львові) це не рахуючи дебільну інфарструктуру та відсутність урбанізму)) Вічні заїзди вгору та вниз, бордюри по 200см... Болото і найгірший твій ворог це калюжі, глибокі чи не дуже, навіть найдрібніші калюжки перетворять тебе у мокру тряпку з брудними ногами за пів години катання, а за 3 так точно))) Болота доречі тобі між протектора і крила не наб'ється це так. А якщо ще й задумати електро-велосипед який гасає, то там крила повнорозмірні мастхев остаточний, а без вилки амортної ти і 1км не проїдеш))) Там або велик, або коліна скажуть "прощавай друже)"
Проте якщо розглядати не Львів, а ВІдень там чи ще якісь Європи... Або умови простіші - так ти справді правий)
Мова була саме про використання МТБ з крилами за його прямим призначенням, а не в якості сітібайку.
Зі Львовом ситуація окрема, бо в центрі дійсно віжко їхати на чомусь, що не має підвіски, тут з вами важко сперечатися (та і сенсу немає).
Хочу озвучити свою думку про пневмо сигнал який був показаний у цьому відео. Може хто не знає але в нього є тихий режим. Дуже багато разів цей сигнал мене врятовував на дорозі. Важливе уточнення пішоходам я не сигналю ним.
Так а для чого тоді він, якщо можна поставити менш гучний сигнал, який ще й місця буде менше займати на кермі (ще й взагалі не займати місце на рамі)
Лайк за україномовний контент❤
7:32 Якщо гумову гофру обжати хомутами (або приклеїти) з однієї сторони за шток, а з іншої за ціліндр, то внутр такого ущільнення нічого попасти не зможе (доки "гофра" ціла). Вумними словами таке називають "сільфон"
Але це не вдасться зробити з тою гофрою, що на відео (принайми якщо виробник амортизатору не передбачив поверхні для їх приєднання)
Тоді питання, чи можна велосипед з гідравлічними гальмами класти на бік, бо існує багато інфи, що гальма можуть "завоздушитись" із-за цього або просто почати гірше працювати.
Старі моделі гальм дійсно могли мати проблеми від тривалого перебування у перевернутому стані, але то лишилося в далекому минулому. +/- сучасну гідравліку можна крутити в усі боки, нічого їй не буде.
Навіть можна зберігати велосипед вертикально чи догори дригом. І якщо у такому випалку повітря підніметься в каліпери, що не має бути несподіванкою, достатньо буде дати велосипеду трохи постояти на колесах (можна на ніч лишити) або трохи постукати по гідролінії, потрясти байк та швидко понатискати ручки гальм, якщо треба в короткий термін повернути їх в робочій стан.
А крила на рігід мтб норм тема?
Для яких дисциплін зазвичай використовують такі велосипеди?
В мене мтб сінглспід з ригидом для покатушок 24\7 то з осені по весну стоять повнорозмірні і я ними дуже задоволений.
@@Cyclist_Roman ти в велосипедах експерт?
В мене пошкоджена трансмісія в велосипеді, вона 3×7, як думаєш, варто міняти на 1×7?
Велосипед в мене для покатушок по дуже рельєфному місту і, в перспективі, на їзду на дальняк - 60-100 км.
@@reion19Я любитель але вже 300 за день катаю. )
По трансмісії треба під свої сили орієнтуватись. В мене сінглспід з 44х18 передачею це я викручую підйоми 8 градусів нормально але стоячи на ногах.
Я так розумію що ззаду стоїть трещітка і варіанту поміняти колесо на кассету нема?
Підбір передач з 1 зіркою це компроміс по передачам. Наприклад з трещіткою SHIMANO MF-TZ 500 14-28 можна поставити зірку 104 BCD NW з алі на 32. То на передачі 32-28 думаю вистачить для гір, а на 32-14 при каденсі 90 обертів можна їхати 26км год. (рахував для 26 коліс з 2.25 гумою).
Можете самі погратись з програмою на андроід Cadence Calculator.
Ще простіше буде запам'ятати на якій передачі комфортно заїзджати в максимальну гірку, потім передню зірку ділемо на задню і вже по цьому коофіцієнту підбераємо максимально легку передачу.
@@Cyclist_Roman дякую
Все залежить від того як використовується велосипед. Якщо для щоденного пересування по не завжди гарним дорогам, то чому й ні. А якщо вибір в бік ригіду задля свідомого ускладнення швидкої їзди по лісовим стежкам, то тут як і у звичайного МТБ крила можуть стати на заваді в мокру погоду, коли ґрунт забивається всюди де тільки можна.
Я зимою зменшую довжину вилки, щоб змістити центр маси та бути ближче до землі, коли занесе.
Усе логічно, але двохпідвіс на тонких колесах, як на мене, дуже прикольна тема. Звісно не в горах.
Якщо це міський підвіс, де стоїть короткохідна м'яка амортизація, то так, класна штука. Але не ендурик з агресивнии кутами та жорсткою підвіскою.
Істину говориш брат. Амінь!