Зимове зберігання велосипеда + Як не втратити форму - ua-cam.com/video/21gw2Vy0ctw/v-deo.html ПДР для велосипедиста - ua-cam.com/video/zBAV_btY5QU/v-deo.html Як замінити камеру. Найбільший гайд в UA-cam - ua-cam.com/video/xz6bt9s7zPU/v-deo.html Велосипедні фари та ліхтарі - ua-cam.com/video/Q4u1cVe1anA/v-deo.html Все про велосипедний одяг - ua-cam.com/video/6hdE0yhzF2k/v-deo.html Як їздити на велосипеді в дощ - ua-cam.com/video/b5byF7Wu_K8/v-deo.html Велосипедний шолом - мастхев чи фетиш? - ua-cam.com/video/UHD6f-xd-To/v-deo.html Телефон чи велокомп'ютер? - ua-cam.com/video/rAo_v2sIToU/v-deo.html
@@hirt_ так, такий функціонал дійсо є першочерговим. Проте таке рішення є дуже дивним на зимових рукавичках, бо і піт так не тече з лоба як влітку, і великий палець мерзне, бо замість віндстопера на ньому тільки фліска.
@@veloplaneta_ua, вибачте, певно пропустив, що то мова йшла саме про зимові. На зиму у мене трипалі з віндстопером і філісовим рушничком. Користувався не так часто, але доводилось. Кліматична мембрана по всій рукавичці, і утеплювач також. Певно різні виробники халтурять по різному.😅
@@hirt_ в цілому вважається, що +5 і менше то вже не велосипедна погода (мова тільки про спортивну їзду), тому багато виробників роблять "зимовий одяг", що по факту демісезонний, через це і трапляються такі рішення. Хоча пальці при холодному вітрі і в +10 можуть мерзнути, якщо захист поганий... Так і живемо ;)
26:47 Тому що так безпечніше. Вибачте, я буду їздити по тротуару, допоки у нас не змінять ПДР, хоча б таких як в Польщі, де прописан мінімальний інтервал 80 см для автомобілів, які об'їзджають велисипедиста, або поки поліція не буде штрафувати, а то виходить, що автомобілям можна їздити по тротуарам, а на ровері - ні, ні. Просто не розказуйте про ПДР, мене з 10 км/год ці пдр випихують на дорогу де автомобілям дозволено їздити 70 км/год, така собі співрозмірність швидкісних режимів. Я краще акуратненько проїдусь по тротуару, якщо людей мало, або взагалі пішки пройдусь, якщо людей багато.
Проблема в першу чергу не в ПДР, а у відсутності велоінфраструктури, але то вже інша історія. За роки досвіду всієї нашої команди, у нас не було так багато інцидентів на дорозі, як на тротуарах. Діти, що різко змінюють траекторію, собачі повідки, які не видно навіть з 2-х метрів, пішохід, що махнув рукою вбік, показуючи щось товарищу... А от в трафіку цього всього немає, і якщо слідкувти за дорожньою обстановкою, дотримуватися ПДР та показувати маневри, то ризик опинитись під колісами не більший ніж у пішохода, коли він переходить дорогу на зелене світло. На дорогах більшість проблем вже давно пішла в минуле, абсолютна більшість сьогоднішніх водіїв адекватні, проте звісно ж в очі кидаються тільки відверті дурні. Страхи здебільшого лишились тільки від спогадів про те як це було, а не як є зараз. Доречі, неадекватних велосипедистів, відносно адекватних, на дорогах сильно більше ніж автомобілістів.
@@veloplaneta_ua Так, це все є, але не зовсім погоджуюсь про ПДР, навіть при наявності розвинутої велоінфраструктури. Взяти хоча б 6.5 Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі. (перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг.) А якщо придивитись, то майже всі велопереїзди знаходяться поза перехрестям. Мабуть бачили відео зі Львова, де машина збиває електросамокатчика на велопереїзді, і поліція виписує штраф саме самокатчику. Тобто єдиний спосіб переїхати, це злізти з велосипеда та пройтись пішоходним переходом, який розташований поряд, бо там авто має пропустити тебе, а на велопереїзді ні. Нахіба тоді такий велопереїзд потрібен?
@@ignatiygoloviznin2490 Так, це максимально тупе правило, адже в більшості велосипедоцентричних країн пропускає саме автомобіль, як і на нерегулюлваних переходах. Тут проблема якраз в "велосипедоцентричності", якої в наших ПДР немає. В цілому правила мають багато прогалин та різночитань, проте дорожній рух періодично сам себе регулює, навіть всупереч правилам, щоб зробити дорожню обстановку більш безпечною. Тому так, ми звісно згодні що наші ПДР сильно автомобілецентричні і дуже далекі від досконалості, проте ми впевнені, бо щодня це перевіряємо на собі, що навіть у такому випадку вони можуть працювати і, власне, якось таки працюють, але за умови, що всі учасники дорожнього руху не нехтують ними і знають не тільки те, що стосується їх типу транспорту, а й інші пункти.
Про шолом дуже просто для розуміння дві історії Перша: Оболонь, парк, велодоріжка, гарні газони в стилі "сад каміння". Байкерів десятки, всі їдуть хто в чому, на чому і як.. раптово на велодоріжку вибігає дитина віком рочків два. Вже ходить, але ще не розуміє, що поруч НА ТОМУ Ж тротуарі швидко їдуть якісь залізні штуки. Що трапляється далі? Байкер в декількох метрах зненацька вижимає гальма, в кінці трохи сіпає кермо і байк втикається в м'який грунт газона. Хлопець робить пірует в повітрі і падає головою на каміння розмірами з мішок картоплі. Швидка їхала прямо по тротуарах, але здається хлопець свій сезон закрив навічно. Його друзі забрали неушкоджений байк і судячи по розмовам всі вони були не новачками. Інша історія: притулив байк, зайшов біля ринку в невеличкий продуктовий кіоск. Шолом, рукавички, все як треба.. виходжу в руках пляшка води і пакет з продуктами, темно, дивлюся під ноги. В цей момент головою "заходжу" в залізний підвіс кондиционера. Такий собі шматок металевого кутника. Гуркіт такий, що продавчиня вибігла на вулицю подивитися чи не ламають їй кіоск :) Що далі? Повертів головою, навіть синця ніде немає. На шоломі різаний слід від рейки глибиною міліметрів 7-10. Продавчиня перелякана. Кажу, щось у вас тут трохи низько цю хрінь повісили ;) Сів і поїхав собі додому. Висновки: краще коли шолом є на голові, чим коли немає ані голови ані шолома! ;)
На жаль, є люди, що й після власного падіння з госпіталізацією та подальшим тривалим відновленням, продовжують ігнорувати шоломи. Таких не так багато, більшість все ж робить висновки. А от свідків таких падін це рідко чомусь вчить, бо кожен впевнений, що "це може трапитися з усіма, окрім мене". Хто знає як з цим боротися...
@@casper3554 Реально думаєте, що обов'язок забезпечити вам комфортне пересування це не ваша справа? Провина на батьках якихось дітей, на бродячому собаці, на ПДР, на державі? Всі ці обставини випаровуються коли ви стаєте потерпілим. Лишається тільки проблема з лікуванням і відновленням, якщо воно взагалі можливе. Бродяча собака побіжить собі далі, дитину батьки візьмуть за руку, накричать на вас, типу: "ти що не бачиш куди їдеш!?", і підуть собі. А ви з проламаною головою залишитесь відпочивати на дорозі. Звісно навчатися на власному досвіді більш надійно, але деякий досвід може бути останнім. Дай боже вам здоров'я і розуму, щоб не ігнорувати помилки інших! :)
@@casper3554 Як мотоцикліст скажу - треба щоб і для велосипедистів була обов’язкова(на моці тільки у шоломі) Як військовий скажу - голова то суцільна летальна зона, суцільна🤌
Просто найкращі! Велосипедний контент, на який ми заслуговуємо :) До речі, було б непогано побачити в вас з часом формат подкасту. Думаю, люди з задоволенням залипали би.
Я б окуляри поставив на друге місце після шолому. Шолом в мене без подряпин навіть після близько десятка падінь (дається взнаки вміння групуватись, яке з'явилось ще під час зайнять спортом в юнацтві), а ось окуляри мене регулярно рятують від травм. Такі "кабани" влітають в очі, дивуюсь як окуляри ще цілі. Б'ють як каміння. Якщо не було б окулярів я би без очей залишився вже через тиждень після покупки вело. Виходить що для мене окуляри більш важливі ніж навить шолом. Так що самі дешеві, просто прозорі, но маст хев, не меньше ніж шолом.
залежить шо де як їздити) для мене необхідність окулярів залежить від швидкості їзди. при швидкій їзді потрібно як для комфорту (бо на швидкості більше всього може бути неприємним для очей), так і для безпеки - бо піймати жука в око саме на швидкості - то вже можна почати смикатися, плакати, думати про те око, і зрештою кудись влетіти, чи не догледіти пісок і тд. а от при їзді в місті, чи коли знаєш заздалегіть шо то буде ледача прогулянка ша видкості 10км - то це мало чим відрізняється від ходіння пішки (а гуляючи пішки навряд хтось вдягає окуляри для захисту від мух))
@Oleksandr_Yudin Кепку одевай - обычно нормальная реакция позволяет и майских жуков отбивать! Заодно, не будет шлёма, который мешает группироваться(особенно, когда через руль).
@@АлександрПетровский-ш7с кепка замість шолому то як майка замість бронежелету. Якщо самі в кепці то то ваша голова, а ось іншим радити таке не варто. Невподобайка
Чув таку думку, що ті дзеркала маленькі, ще й зменшують. І ти починаєш бачити машини тільки коли вони дуже близько. А ті що далеко, їх погано видно. Але через різницю швидкості, можуть догнати тебе за декілька секунд.
не достатньо коректно порівнювати вело з мото.По перше,на мотоциклі(так я теж старий мотоцикліст)ви дійсно півноцінний учасник дорожнього руху та в більшости випадків ви обганяєте ,тобто" атакуєте" умовно.У випадку з вело навпаки-вас кожен хто на дорози , намагається обганяти (навіть скутеристи ,швидкісні самокати та моноколесо)Тобто-вас "атакують" постійно та бесперервно!!!Отож контролювати дії ,саме позаду!,треба значно частіше,при кожному маневрі та об'їзді ями чи каменю.А що ви там побачите у маленьких люстерках та ще й з дикою вібраціею?Звісно щось побачите,але повної картини рухи маленьке дзеркало не відобразить.Навіть льотчики не нехтують крутити головою при близькому бої,маючи прибори контролю,радари.Окрім того,це розмінка шії,шоб не втомлювались м'язи.Контроль руху-то ваше життя.Можна покластись намаленьке дзеркальце,відображення у якому розмите від тряски.Я обираю кидати погляди через плече.Окрім того,навітьу великих авто дзеркалах,є "мертві зони".
Окуляри я б відніс до першої групи. Адже не обов'язково купувати спеціалізовані велоокуляри. Є чудова альтернатива: захисні окуляри, наприклад, в бюджетних лінійках 3М. Прозорі, або затемнені. Прайс десь 5-7 доларів (а то й дешевше), тому можна не жаліти. Сертифіковані, безпечні для зору, витримують серйозні ударні навантаження - в тому числі від щебня, гравія, камінців, гілок тощо.
Я ще користуюсь світловідбиваючими браслетами. Підвертаю ними штани внизу, щоб не потрапили під ланцюг, або не бруднились об велосипед. І додаткова помітність в темну пору доби
Я беру із собою дуже компактно зібраний набір з перекису водню, бетайоду, пластиру та вати. Все це в малеееньких пляшечках і дуже мініатюрне. Розміром все це з мультитул, але може стати дууууже корисним. Особисто мені, на щастя, не знадобилося, але допоміг надати першу допомогу дитині, що впала з велосипеду.
Так, людська аптечка - це важлива штука. Цим багато хто нехтує, як і абсолютна більшість нашої команди. Дійсно краще возити і жодного разу не скористуватись, ніж бути без аптечки, коли вона знадобиться. Є про що подумати, дякуємо!
Вітаю і дякую за відео . Так як я проживаю в селі і колись часто їздив на роботу в нічний час , то для мене передня фара важливіша за задню , так як часто водії переходили на ближнє світло в 5-7 метрах передімною і часто сліпили . А от з ліхтарем такого майже небуває .
Тоді у Вашому випадку скоріше було б правильно вважаьи їх однаково необхідними. Бо задню блимавку видно на набагато більшу відстань ніж світло від фари, якщо наближатись до велосипеда позаду, навіть за умови увімкненого дальнього світла.
Користуюсь велосипедом в любу пору року,взимку на покришках shwalbe winter з залізними шипами,а в теплий сезон shwalbe road cruiser. Використовую вел кожний день.
Дякую за відео, завжди дивлюся вас і новачкам 100% рекомендую дивитися. А тепер буду не лише хвалити вас, а й критикувати. У мене два вела з аксесуарами, переважну більшість всього купляв у велопланеті (Київ). Шолом потрібен, взимку я катаю у мотоциклетному шоломі, тепло, кайфово, зручно і безпечно (якщо їхати далеко то буде боліти шия) , я привик до нього якщо що). Для мене фляги - то реально фігня. Купив якісний, дорогий і універсальний фляготримач (не у велопланеті), туди вставляю пластикові пляшки розміром від 0,5 до 1,5л навіть пляшка з вином туди стає))- зручно. Блимавки і фари потрібні, велосипедний одяг також. На стокових покрах на Topstone 4 часто пробивав камери, після встановлення якісних покришок забув що таке пробиття колеса, насос і ремкомплект уже не вожу). Купив у велопланеті підседільну сумку апідуру і не пошкодував. Вона швидко кріпиться і знімається щоб переставити на інший вел. Реально якісна сумка. Малі підсумки всі познімав, бо протирають фарбу А тепер про магазини у Києві: Велосипед який протягом року коштував 65000грн, на "чорну п'ятницю" став коштувати 59000грн - приємних і реальних 10% знижки, але на ціннику стояла стара ціна 85000грн і знижка вказана 30%. Найобуєте - очевидно. І це лише один з прикладів. І про xbox, а чи не продати мені один із великів і обновити свій старенький one s на новий серії x?? Велопланета! Будьте кращими, а не такими як всі. Дякую
Жоден товар перед чорною п'ятницею у нас ніколи не підіймався в ціні задля маніпулятивних знижок, це легко перевірити скориставшись сервісами на кшталт "ВебАрхів". А от баги сайту та помилки магазину інколи трапляються, від цього ніхто не застрахавоний. Про який саме велосипед йде мова і чи звертались Ви з цим питанням до нашого контакт центру? І давайте без жорсткої лексики, у нас тут культурна спільнота (цей комент дістали з автоматичного бану)
Дякую за корисний сюжет! Якість монтажу відео зростає, приємно переглядати! Звісно, в хронометраж важко все втулити, про аптечку наприклад, і я до ремкомплекту скажімо ще пластикові стяжки доповнюю ізоляційною стрічкою, на жаль, використовував і те, й інше. Мініплоскогубці також вожу, як і гак запасний для перемикача.
Оо кронштейн ( когут чи якось так). Теж була історія , переїзджав патик на 1 передачі, залетів інший патик - зломав. Кронштейн. Прийшлось друзів машиною дзвонити. Тепер теж запасний вожу. Дякую за пораду.
Насправді фара потрібна не тільки для того, щоб райдер бачив куди їхати, а ще і дуже допомагає бути поміченим машинами, котрі їдуть попереду як за рухом так і проти. Тому фару вмикаю навіть вдень, коли сонце світить, бачу що автівки мене так помічають набагато краще.
Ще дзвіночок можна використовувати у якості акомпануючого інструменту до дуету з немитого ланцюгу та вбитої каретки. На довгих, безлюдних, "відрізках" - те що треба.
Дякую за огляд українською. Власний досвід, може неправильний. Воду беру просту із магазину, але 1.5-2 л. І кріплення трохи подовжене і спеціально його загнув - хоча щоб норм тримала - довго шукав- більшість закороткі були. Ніколи не випадали в місті. А в лісі коли сам майже вилітав з байка, випала лише 2-3 рази.
Вподобайка.А ви краще подивіться як їздять шведи,та Голландці.Плювати вони хотіли на все оце,їздять скрізь у звичайному одязі,на бабусиному велосипеді,їм в житті не приде думка викидувати кучу бабла на все це.Просто в Україні мабуть дуже багаті люди мешкають.
Тому, що в них ПДР інші, там велосипедисти мають завжди перевагу в русі, і не один автомобіль не обжене тебе по тій смузі який їде велосипедист. А у нас навіть на велопереїздах велосипедист має пропускати авто...
@user-qb6vi8rv7u тут має бути комплексне рішення. Дійсно перевага має бути на боці велосипедиста на таких переїздах, як це вже є на нерегульованих переходах. Але до цього має додаватись щось, що змушує зменшити швидкість обох, і вело, і авто. Лежачі поліцейські для авто та примусова зміна траекторії руху (можна і подвійну), що призведе до гальмавання, для велосипедиста, непогано з цим пораються. Обмеження в ПДР також гана штука, але за умови, що за цим хтось слідкує. А от правило "трьох Д" - то найголовніше правило.
@@ignatiygoloviznin2490 В Канаді велосипедист - це Бог. На дорозі машини дуже бояться велосипедистів і об'їзджають їх на великій дистанції або зменшують швидкість, щоб пропустити їх. За порушення ПДР великі штрафи. Дотримання ПДР - більше грошей в кармані)
Не розглянуте важливе питання: що робити, якщо ти носиш окуляри для очей? Я от вирішив це питання купивши оправу з кліпоном, себто в мене до оправи в комплекті є декілька різних сонцезахисних накладок. В залежності від інтенсивності сонця, я чепляю потрібну накладку та й все. Знаю ще є велоокуляри зі спеціальною вставкою для діоптрієвих лінз, але то якийсь гемор як на мене.
Це загальне відео, тут багато що упущено. Якщо таки знімемо окреме відео про окуляри, про що й казали у цьому випуску, то звісно ж зачепимо і це питання. Якщо намагатись відповісти по простому, то або велоокуляри з вставкою, про яку написали Ви, або просто їздити в звичайних окулярах для зору. Звісно є можна зробити на замовлення, використовуючи оправу від моделей зі змінними лінзами, але це рішення доволі коштовне. Ну і ще ж є лінзи. Так, не всім зручно їх носити, розуміємо, але такий варіант виглядає найбільш придатним до життя. Більшість знайомих нам райдерів з проблемами зору, саме так і робить.
26:47 А ще у нас є чудовий знак 4.17 "Доріжка для пішоходів і велосипедистів" , а ще є 4.18 "Суміжні пішохідна та велосипедна доріжки" де незрозуміло з якої сторони яка доріжка знаходиться, і добре якщо там вліплена розмітка 1.1, але для пішоходів то не показник... Тому місць на тротуарі де можуть зустрітися пішоход та велосипедист навіть згідно наших ПДР - повно.
Що є то є... Але все ж це хоч якось пов'язано з велосипедною доріжкою, а мова йшла більше про велосипедистів що несуться тротуарами, де немає і натяку на велодоріжку, хоч окрему, хоч спільну, і дзвонять, щоб всі перед ними розійшлися, а деякі ще й щось там невдоволено кричать. До речі, у нашому відео про ПДР ми згадували про обидва вида таких доріжок, як і про інші нюанси. ПДР, звісно ж, дуже далекі від ідеалу та мають купу прогалин і різночитань, проте навіть в такому вигляді можуть виконувати свою функцію, але за умови, що всі учасники дорожнього руху знають правила та хоча б намагаються слідувати ним.
Чисто теоретично на рахунок шолома, я з вами згоден на 100%, але якось один раз (!) взяв з собою той шолом, у гірський велопохід і тільки тоді зрозумів, настільки він мені там заважав, нервував мене)), відволікав і спричиняв масу різних незручностей. Сотню разів ходив у такі велопоходи, починаючи ще по гірському Криму, потім переключився на гірські велопоходи по Карпатах, де й зробив експеримент з шоломом -- нічого мені так більше не заважало, як той шолом)). Дві третини велопоходу, я його провозив десь прив'язаним на баулі, чи за спиною на рюкзаці. Нікому нічого не буду тут радити, кожен сам для себе вирішує це питання, але я шолом використовую виключно на місцеві, легкі покатеньки, і в похід з собою ніколи його більше не візьму -- нерви дорожчі)).
Скоріше за все у вас не підходящий саме для вас шолом, бо він на голові має сидіти майже непомітно, якщо підібран вірно, деякі райдери навіть забувають його знімати, коли заходять додому. У нас є окреме відео про шоломи, можливо воно зможе зрозуіти що саме не так.
з приводу дзвіночка в місті: не скрізь є нагальна потреба їздити прямо за пдр. є багатезно місць віддалених від насичених трафіком вулиць і аласне різних магістральних вулиць. десь у спальних районах, десь біля парків чи на околиці міста, там є купа доріг без тротуарів як таких. інколи десь їздиш по якимсь загальним стежкам\доріжкам. ще є різні подвір'я, і десь це чітко виражена дорога і окремі тротуари, а десь подвір'я будинків - це просто суцільний спільний простір, де діти бігають, собаки, авто прям тут же їздять. коротше - мільйон випадків де вам потрібен дзвіночок. не будете ви все життя увесь час їздити по пдр, чисто по дорогам. це неможливо. автор дуже ідеалізує сценарії використання велосипеда :)
Автор їздить містом щодня, тому чудово розуміє як і що відбувається на дорогах, і саме тому додав дзвіночок як один з необхідних аксесуарів. І описані вами ситуації ніяк не суперечать сказаному у відео: на дорозі дзвінок не чутно з салону автомобілю, а на тротуарах велосипедистам не місце (і мова саме про тротуари, а не про внутрішньодомові території з загальними дорогами).
@@veloplaneta_ua ну ось з цього повідомлення у мене знову складається думка, що ви вважаєте, що є лише два місця де може опинитися велосипед - тротуар, і дорога з авто. але реальних сценаріїв більше в кілька разів. бо з ваших слів прямо "хочеться" зробити висновок, що дзвіночок навіть ніде застосовувати.
В мене ліхтар Convoy M1 XML2 4200k , моргалка сама не дорога , шолом full face є налокітники наколінники бо роверів 2 1 звичайний на який я можу кинути шосерні колеса щоб їздити містом , і звичайні колеса для лісу , і fat bike на електриці 2 по 750w з pedal assist для поїздок між містами
Скажу про окуляри. Після того випадку придбав фотохромні)) Їхав у вечері і вже сутиніло, окуляри були темні, тому я їх скинув. Після попадання якоїсь страшно пекучої мошкари у око, я навіть забувся вистібнутись, і ліг на узбіччя в кропиву) Так що окулярами нехтувати не варто))
Напевно кожен замислюється про безпеку лише після падіння. На власному прикладі я вирішив придбати велорукавиці після того як проїхався 3 метри по астальтову на лодонях. Рукавиці коштують приблизно 1-1.5 дня роботи. тоді як травма не давала спокою 2,5 тиждня. Разом з тим я вирішив ще придбати собі шолом, але вважаю що без Мипсу шлом не має сенсу. Думаю придбати собі Ride 100% ALTIS Helmet
Добре, що шолом вирішили купляти заздалегідь, бо то не найприємніший досвід був би. Міпс неймовірно крута штука, що сильно покращує ефективність шолому, проте і моделі без нього також виконують свою роботу. Це на кшталт паска безпеки та паска безпеки + подушки в авто, другий варіант набагато ефективніший, але й перший краще ніж нічого.
Із рукавичок я б радив брати рукавички фірми 100%, неопренові на період осінь-зима. Гарна якість, комфортно сидять на руці, взимку чудово , у вологу погоду теж.
Рукавички, як і шолом з окулярами доволі індивідуальна штука, через різність анатомії. Тому те, що дуже комфортно одному райдеру, можк бути абсолютно некомфортне іншому. Все треба міряти і підбирати індивідуально.
Fenix BC21R Тільки у відео 2-покоління, що вже пару років знято з виробництва та в продажу їх, скоріше за все не знайти. Проте є 3-те, дещо поліпшене, покоління. Ось вона veloplaneta.ua/ua/fara-perednyaya-fenix-bc21rv3-0-1200-lyumen-5-rezhimov-seraya
Вам не потрібні, а мені потрібні. Бо я як проїхав на топталках затяжний апхіл по справах, то матюкався. Тяжко катати без контактних педалей. До хорошого швидко звикаєш. Тому і поставив собі напівконтактні педалі), на всяк випадок.
вітаю! круто відео! а ось цим всім обладенням типу камери,мультітул,стяжки та інше,як часто довелось користуватися? Бо я коли жив в лісовій місцевості ніколи цим не користувався,ну пощастило за майже 20 років катання не потрапляти в халепу. Тільки в місті попадав в халепу з проколами. А тобі як часто доводилось користуватися?
27:14 відповідно до ПДР їхати тротуаром можна, але повільно і як вже зовсім довелося, як будь-яким транспортним засобам, ага А от їздити без дзвінка/сигналу, відповідно ПДР - неможна
На рахунок культури водіння в Європейських країнах повністю підтримую. В Європі водії зазвичай дуже уважні до пішоходів і так само до велосипедистів. Мабуть, таки штрафи і відповідальність роблять своє діло. Але завжди є виключення і потрібно буди готовим. Так само і ПДР більш чіткі, і в школах дітям видають квитки о том, що пройшли курси ПДР і можуть їздити без дорослих по велодоріжках чи узбіччі доріг з певного віку. Це реально круто. Цей процес в нас займе ще багато часу, якщо навіть буде бажання. В нас ще багато водіїв які дивуються велосипедистам на дорозі "чому вони не на тротуарі? " Давно о шоломі задумався, але все ще не купив. В процесі вибору, тільки почав відео дивитись ) Дякую за правильний контент! Успіхів
Привіт. Дійсно, велосипед не є дешевим хобі. Мало що з дешевого сегмента працює, потрібно інвестувати відразу в якісні речі, залежно, звичайно, від рівня їзди. Рідкісні прогулянки простіші, як тільки рівень зростає, потрібні інші речі, які полегшують вам життя, забезпечують безпеку та комфорт на довгих дистанціях.
Про камеру цікаво, чи бували випадки, коли доводилось аварійно вставляти? Теж почав ганяти на безкамерці і задумуюсь про це. Просто чув, що якщо не змити герметик, то камеру потім дуже складно відірвати😅
Так, ви все правильно чули, камера приклеюється, проте водорозчинні герметики дайють змогу потім її відідрати (з перемінним успихом). Інколи буває, що додому крутити ще декілька десятків кілометрів, а поряд немає натяку на цивілізацію, тоді вибір не такий великий ;)
Насправді вона не так дратує як той же Трейлмех, бо звук не такий сухий і дзвінкий. Проте завжди чутно чи не відстав Сергій, бо вже десь розклався (він у нас це полюбляє 😅)
Я би ще додав мед. аптечку для велосипедиста з мінімальним набором ліків та інструментів для надання першої допомоги при пораненнях або різкому погіршенню стану. В мене ця аптечка вміщується у футляр, розмірами, як для окулярів.
Зверніться до магазину в якому купляли велосипед, або до будь-якого з магазинів Велопланети, якщо купляли в нашій мережі, і вам допоможуть отримати відповіді на всі ваші питання.
Считаю что на велике должно быть зеркало отражатели ну и на голове шлем. От прямого удара в стену шлем не спасет даже самый крутой .но если вы упали и проехались головой то гарантия что голова будет целой. (НА СВОЕМ опыте знаю) так что если вы много ездите и тем более по дорогам не поскупитесь на хороший шлем задний и передний габарит и зеркало заднего вида
а як що знаєш ПДР , і осознано його ігноруєшЬ )) усе знама але переслухав щоб покращити сприяння державної мови)) крайня зміна допісу )) улібнуло тємка дзвінок на кирмє та сбліження з колегою с затичками на вухах ,біда )))) такі да підписка є )) може чогось такі не в курсі.
Вживаний шолом - це найбільша помилка яку можна втнути, адже він не тільки може мати мікротріщини (навіть без зовнішніх ознак падіння), а ще й бути занадто старим, щоб спрацювати правильно, бо шолом не вічний, характеристики піни починають потрохи втрачати свої властивості після 5-6 років експлуатації. Економія пари-трійки сотень гривень не вартує життя.
@@veloplaneta_ua Зрозуміло, давно збираюсь придбати шолом, але поки далі не продвинувся))) Є шолом на кілька розмірів більший б/в брав тільки для участі у вело 100 Вінниця і кілька разів Закрутка по Вінницьки 50 км. А так ним не користуючь не зручно.
@@ВладК-т5в якщо великий, то дійсно може і навіть має бути незручно. Ще й є питання по безпеці, бо зайвий простір між шоломом та головою не дозволяє правильно спрацювати шолому. До речі, у нас зараз є шоломи зі знижками, так що ціна меньше 1000 грн виходить, ще й розстрочка до 10 платежів. І, впевнені, не тільки у нас є подібні пропозиції, тобто можна придбати новенький шолом відносно безболісно для сімейного бюджету. І це точно буде в десятки разів дешевше, ніж потенційне лікування (звісно ж, сподіваємося, що у вас не буде необхідності порівнювати)
Не знаю як у велошоломах, але знаю точно як в мотошоломах. Що це розхідник ра один раз, тобто після падіння, якщо було пошкодження, то його варто викидати, тому що він не гарантує амортизуюяих якостей на другий раз, якщо його оболонка вже була пошкоджена. Тому автору варто поцікавитися чи це актуально також для велошоломів, бо особиста безпека перш за все
Далеко не після кожного падіння слід викидати, якщо мова про велосипедні моделі. У нас є окреме відео про шоломи, де про це більш детально розповідали.
Івано-Франківськ Київ настільки великий, що де б не знаходився наш магазин, завжди комусь не зручно... Ще жодного разу не мали магазину який всім догодив би ;)
@@_Delod_ ех, найголовніше не взяли... Якщо це буде перша покупка шолому, то ранимо наше відео про нього (є посилання в описі), щоб розуміти всі нюанси підбору.
Вожу з собою майже все, що перерахував Сергій + налобний ліхтар, вологі серветки, павербанк, готівку, спрей від комах влітку. До аксеруарів додам ще світловідбивачі, особливо у зимовий період.
Тільки от налобний ліхтар на велосипеді, якщо мова про місто, а не покатуху десь в темному лісі, то велике зло, так само як і блимаючий режим передньої фари. Це дуже збиває з пантелику та сліпить зустрічний потік.
@@veloplaneta_ua Спірне питання, мабуть залежить від посадки - їхав колись на шосері з налобним, коли сіла фара, світив якраз десь на 2-3 м перед собою.
Все вірно, там карбонова ригідна, а тут короткохідна гравійна Rock Shox Rudy. Сергій вирішив перетворити свій Marin на щось близьке до Cannondale Slate, про якийсь колись дуже мріяв, але так і не взяв. Обіцяє ближче до сезону зняти відео про такий досвід і чи є у цьому сенс, бо тюнінг вийшов не найдешевший.
Але за шолом треба платити хоч і небагато, але вже зараз, а за МРТ та лікування колись потім, і не факт, що ще й треба буде. От хай майбутній я й париться... Десь така логіка
Не розумію як окуляри можна ставити по важливості після фляги)) Ніхто не застрахований від того що в око прилетить камінець чи комаха, а от так розкластись на велосипеді щоб вдаритись головою це досить рідкісне явище.
Не було особливої прив'язки до конкретних мість за значенням в середені якоїсь з підгруп. Спершу шолом та світло, потім фляга, окуляри та рукавички, потім інструмент та ремкомплект. Це цілісні групи, без приоритетності всередині них. Ну а якщо вже так подумати, намагаючись розставити місця, то нестача води при фізичній активності з часом може призвести до дуже важких наслідків для суглобів, про це мало хто задумується. А от окуляри зазвичай купляють відразу після першого ж розгону велосипеду до 30 км/год, бо надуває в очі. Тому так, для новачків на флязі зазвичай доводиться акцентувати трохи більше ніж на окулярах. Хоча найскладніше це вмовити не брати крила, а натомість взяти за ті ж гроші шолом, але то вже інша історія... До речі, удар головою при падінні не таке вже й рідкісне явище. Тут як пощастить, хтось за 10 років жодного разу не вдариться, а хтось за сезон міняє 3 шолома (і ні, мова не про агресивні чи трюкові стили)
@@veloplaneta_ua Ну я до того що окуляри мають йти разом з шоломом, це як "одне ціле“. Кататись в шоломі та без окулярів або навпаки це не правильно м'яко кажучи. Хоча я наприклад вважаю що окуляри важливіші ніж шолом. Було таке що за один день декілька разів щось прилітало по лінзам прямо навпроти ока. За сезон це кілька десятків разів. Якщо б не окуляри то міг би і зір втратити теоретично, або погіршити як мінімум
@@MrLight967 згодні, що вони дуже важливі, але людей не так просто вмовляти задумуватись про власну безпеку, тому доводиться робити це порційно. А от з тим, що окуляри важливіші шолому незгодні категорично. Окуляри не захистять мозок, на відміну від шолому. Так падіння трапляються не так часто, як потрапляння чогось в око, але таке падіння може стати першим і останнім. Якщо є вибір купити щось одне, то шолом завжди на першому місці.
Про світло ви озвучуєте дуже небезпечну хибну думку. Передній білий ліхтар потрібен в першу чергу для позначення байкера на дорозі, зараз освітлення в місті прекрасне, можна взагалі без світла їхати? Чим багато хто займається. Це рівнозначно небезпечно як рух без червоного габарита позаду. Правила не роблять виключень для освітлювальних приладів, які можуть не працювати: спереду має бути білий, позаду червоний. І колір не треба плутати також. В чому проблема: коли ви рухаєтеся по велодоріжці яка перетинає дорогу на перехресті (червона доріжка) і ще до того ж, водіям дозволено повертати направо на червоний сигнал в напрямку руху.. Виконуючи маневр або проїзд перехрестя в будь якому напрямку водій бачить пішоходів, вони рухаються повільно, а от щоб побачити байкера БЕЗ світла, який рухається зі швидкістю під 8-10 метрів на секунду, треба побачити його на відстані метрів 15-20, тобто водій має дивитися весь час тільки на велодоріжку, або є шанс пропустити байкера, а ще є сліпі зони за стійками. Якщо на байку немає світла спереду, це робить його абсолютно непомітним в темряві. Відбивачі не працюють, бо машина світить вперед, а байкер знаходиться праворуч позаду машини. Така сама ситуація коли велодоріжка це частина дороги. На перехресті байкер може їхати ззаду, а машина буде повертати праворуч і ясно що без світла шансів побачити байкера небагато. Це я кажу як автомобіліст зі стажем більше 15 років і на байку мабуть більше 10. Нехтувати світлом неможна. Краще світитися як новорічна ялинка ніж потрапити в реанімацію. Дорога -- рулєтка, але шанси потрапити в аварію залежать від нас. Просто уявіть наслідки, як кермує водій у якого на задньому сидінні дитина в кріслі влаштувала істерику. Додому якихось десять хвилин і два перехрестя і тут ви без світла. Перелом кістки буде боліти все життя. Хоч би хто був винний.
Тут це було свідомо зроблено. Ви навіть не уявляєте як важко схиляти новоспечиних велосипедистів до власної безпеки (не кажучи вже про безпеку оточуючих). Блимавка завжди вартує дешевше фари і велосипедист-новачок сприймає її як несуттєву витрату, тому через неї легше підійти до питання освітлення як концепції та переходити до розтлумачення користі переднього світла. А от у повноцінному відео про ліхтарі, що було випущено на пару років раніше і на яке Сергій посилався у цьому відео, вже все розкладено по полицях. Ми б і раді робити категоричні заяви штибу "допоки не встановиш все, що треба для безпеки, навіть не сунься на дорогу", але люди занадто агресивно сприймають такі кардинальні зміни у власних звичках, тому доводиться отакими способами дозувати корисну інформацію та поступово.
@@veloplaneta_ua Та уявляю :) Бо я був серед перших хто приїхав на акцію "на велосипеді на роботу", потім багато приймав участі в різних покатушках спільноти ВелоКиїв та форумах. Так само багато було розмов за безпеку, хоча тоді в Києві не було жодної велодоріжки і саме ці люди почали офіційно домагатися їх створення. Мабуть багато змінилося, бо тоді серед байкерів було багато фанатів байка, зараз я бачу більше людей для яких прогулянка на вєліку то як поїздка на метро :) Лише транспортування з точки А в точку Б і все інше не цікавить. Звичайно відношення до обладнання та засобів захисту буде: аби доїхати. Насправді головне до чого треба заохочувати це вивчення ПДР, вони написані кров'ю. Людина повинна знати ЩО вона порушує і розуміти наслідки, а далі право і відповідальність кожного..
Не згоден с тим, що шолом важливіший за світло, якщо зіб'є машина - ніякий шолом не врятує. Й червоний ліхтар звісно потрібен, але якщо в вас добре переднє світло - вас й так буде видно (це для тих в кого обмежений бюджет)
Чого це шолом не врятує, якщо зіб'є машина? Що завадить? І як так виходить, що й серед нашої команди є люди, яких таки врятував? Шолом завжди стоїть на першому адже він захищає найцінніше в людському організмі - мозок. Це не робить світло не важливим, але на першому місці завжди стоїть активний захист, а не пасивний, тобто шолом. І ні, якщо є тільки переднє світло, то видимість недостатня, особливо, якщо врахувати, що в суцільній темряві це не дає можливості зрозуміти в який бік рухається велосипед. А для тих, в кого обмежений бюджет, існують дуже дешеві моделі на батарейках.
В цілому згодні з Вами, але тут хоча б шоломи понадягати на людей... не всі хочуть бути здоровими та неушкодженими, тому й подаємо так порційно, щоб не відлякати.
Зимою катаюсь, коли нема снігу і морозу. Безпека понад усе! Почав задумуватись про велотренажер в зимову пору. Але щоб не було так нудно крутити педалі, подумав, як використати ПК з великим монітором в якості віртуального візуального супроводу. Завантажити, наприклад, ГТА Сан Андреас, чи буд-яку іншу частину і крутити педалі, як на тренажері так і у віртуальному світі, мандруючи по улюбленим локаціям. Може хтось знає, як можна це організувати (синхронізувати) з ПК? Колись, в якомусь фільмі бачив подібне, де персонаж на тренажері крутив педалі і одночасно на моніторі дивився віртуальний вело-тур.
Тоді вже краще звернути увагу на програму Zwift. Це якраз віртуальне тренування, що синхронізується зі станком. Там ще й перегони часто проходять з учасниками зі всього світу, можна навіть зустріти на дорозі когось з реальних професійних гонщиків, бо вони також там тренуються та ганяються.
Мультяшний Zwift популярний, але на любителя ігор, rouvy виглядає ближчим до реальності, мені особисто ближче індівело та майвуш. Сподіваюся, цей коментар не щезне ...
@@vyacheslavb079 назвали просто найпопулярніший, проте звсно ж він має достойних конкурентів, що навіть виграють по деяким параметрами. І чого б коментарю зникати, у нас автобан тільки на лайку і навіть він через раз спрацьовує.
Про блималки и фари все навпаки. Вантажівка позаду вас, має фари, і як правило, для безпеки достатньо мати світловідбивача. А без фари спереду вас не побачить машина на розвороті, або повертаюча з бокової дороги, або звичайний пішохід, перетинаючи дорогу, піде вам прямо під колеса. До речі, про блималку, оце мерехтіння дуже неприємно б`є по очах та заважае точно опреділити відстань, тому краще користуватись режимом с постійним світлом с кутом 270*, або бігаючим вогником.
В ідеалі ставити обидва ліхтарі. Але ми зробили наголос саме на задньому, бо так з велосипедистами новачками легше почати діалог, щодо їх же безпеки, через меншу вартість блимавки (так, багато хто не вбачає необхідним витратити пару тисяч гривень, щоб зберігти собі життя). А блимаючий режим дозволяє виділитись на фоні інших ліхтарів, і за умови відсутності велоінфраструктури та проблем із знанням ПДР серед усіх учасників дорожнього руху, це ледь не єдиний діючий спосіб (світловідбивач вкрай слабко виконує цю функцію). Про це ми детальніше розповідали у окремому відео про велосипедне світло, рекомендуємо ознайомитись з ним.
@@ДемидСарана-х7д серед наших глядачів не так багато тих, хто їздить поза містом, а більшість і в +10 вже не виїжджає, тобто темними вечорами їздити доводиться не так і часто. Тому й поради спрямовані на таку аудиторію. І, знову ж, радимо подивитися наше окреме відео про ліхтарі, яке Сергій згадував на 5:20, там якраз є інформація про те як користуватися режимами блимання загалом, і в повній темряві зокрема.
0.6 літрів* Велосипедні фляги травлять через клапан, якщо класти в рюкзак. Стискаються, і випускають повітря, разом з водою, навіть при щільному закриванні. Чи є у вас позитивний досвід на цю тему? Чи все-ж таки жорсткі пляшки з глухими кришками - єдиний вихід?
Тут залежить від конкретної моделі. Ота чорна, що у відео, дійсно буде пропускати воду у рюкзаку, але не через клапан, а з під кришки (плата за її дешивизну). Проте більш дорогі моделі мають краще ущільнення, деякі наші співробітники в піші походи тільки велофляги і беруть, поки ніхто не жалівся на підтікання. Якщо є можливіть поексперементувати в магазині, перед купівлею, то краще цим скористатись, зазвичай вони відразу себе проявляють.
@@veloplaneta_uaЦікаво. Отже якісь-то герметичні фляги існують. Тоді доведеться переглянути відео Васілє =) Свистяча фляга - це не тільки мокра спина, а ще-й бризки на рамі та самій флязі. А отже - налипаючий дорожній пил. UPD: там також про це не згадано. Ну тоді дійсно доведеться перевіряти вживу.
@@oleg.. так, тут дійсно треба тільки тестувати. Навіть одна й та сама модель з роками може змінити свою конструкцію, тому й неможливо сказати напевно яка буде протікати, а яка ні.
Зимове зберігання велосипеда + Як не втратити форму - ua-cam.com/video/21gw2Vy0ctw/v-deo.html
ПДР для велосипедиста - ua-cam.com/video/zBAV_btY5QU/v-deo.html
Як замінити камеру. Найбільший гайд в UA-cam - ua-cam.com/video/xz6bt9s7zPU/v-deo.html
Велосипедні фари та ліхтарі - ua-cam.com/video/Q4u1cVe1anA/v-deo.html
Все про велосипедний одяг - ua-cam.com/video/6hdE0yhzF2k/v-deo.html
Як їздити на велосипеді в дощ - ua-cam.com/video/b5byF7Wu_K8/v-deo.html
Велосипедний шолом - мастхев чи фетиш? - ua-cam.com/video/UHD6f-xd-To/v-deo.html
Телефон чи велокомп'ютер? - ua-cam.com/video/rAo_v2sIToU/v-deo.html
Флісова вставка рукавичок в районі великого пальця - то рушничок: витирати не окуляри, а очі, якщо з чола рясно тече піт.
@@hirt_ так, такий функціонал дійсо є першочерговим. Проте таке рішення є дуже дивним на зимових рукавичках, бо і піт так не тече з лоба як влітку, і великий палець мерзне, бо замість віндстопера на ньому тільки фліска.
@@veloplaneta_ua, вибачте, певно пропустив, що то мова йшла саме про зимові. На зиму у мене трипалі з віндстопером і філісовим рушничком. Користувався не так часто, але доводилось. Кліматична мембрана по всій рукавичці, і утеплювач також. Певно різні виробники халтурять по різному.😅
@@hirt_ в цілому вважається, що +5 і менше то вже не велосипедна погода (мова тільки про спортивну їзду), тому багато виробників роблять "зимовий одяг", що по факту демісезонний, через це і трапляються такі рішення. Хоча пальці при холодному вітрі і в +10 можуть мерзнути, якщо захист поганий... Так і живемо ;)
Перші 40 секунд - взагалі геніальні. Просто проорав ))
Дякуємо)
26:47 Тому що так безпечніше. Вибачте, я буду їздити по тротуару, допоки у нас не змінять ПДР, хоча б таких як в Польщі, де прописан мінімальний інтервал 80 см для автомобілів, які об'їзджають велисипедиста, або поки поліція не буде штрафувати, а то виходить, що автомобілям можна їздити по тротуарам, а на ровері - ні, ні. Просто не розказуйте про ПДР, мене з 10 км/год ці пдр випихують на дорогу де автомобілям дозволено їздити 70 км/год, така собі співрозмірність швидкісних режимів. Я краще акуратненько проїдусь по тротуару, якщо людей мало, або взагалі пішки пройдусь, якщо людей багато.
Проблема в першу чергу не в ПДР, а у відсутності велоінфраструктури, але то вже інша історія.
За роки досвіду всієї нашої команди, у нас не було так багато інцидентів на дорозі, як на тротуарах. Діти, що різко змінюють траекторію, собачі повідки, які не видно навіть з 2-х метрів, пішохід, що махнув рукою вбік, показуючи щось товарищу... А от в трафіку цього всього немає, і якщо слідкувти за дорожньою обстановкою, дотримуватися ПДР та показувати маневри, то ризик опинитись під колісами не більший ніж у пішохода, коли він переходить дорогу на зелене світло.
На дорогах більшість проблем вже давно пішла в минуле, абсолютна більшість сьогоднішніх водіїв адекватні, проте звісно ж в очі кидаються тільки відверті дурні. Страхи здебільшого лишились тільки від спогадів про те як це було, а не як є зараз.
Доречі, неадекватних велосипедистів, відносно адекватних, на дорогах сильно більше ніж автомобілістів.
@@veloplaneta_ua Так, це все є, але не зовсім погоджуюсь про ПДР, навіть при наявності розвинутої велоінфраструктури. Взяти хоча б 6.5 Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі. (перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг.) А якщо придивитись, то майже всі велопереїзди знаходяться поза перехрестям. Мабуть бачили відео зі Львова, де машина збиває електросамокатчика на велопереїзді, і поліція виписує штраф саме самокатчику. Тобто єдиний спосіб переїхати, це злізти з велосипеда та пройтись пішоходним переходом, який розташований поряд, бо там авто має пропустити тебе, а на велопереїзді ні. Нахіба тоді такий велопереїзд потрібен?
@@ignatiygoloviznin2490 Так, це максимально тупе правило, адже в більшості велосипедоцентричних країн пропускає саме автомобіль, як і на нерегулюлваних переходах. Тут проблема якраз в "велосипедоцентричності", якої в наших ПДР немає. В цілому правила мають багато прогалин та різночитань, проте дорожній рух періодично сам себе регулює, навіть всупереч правилам, щоб зробити дорожню обстановку більш безпечною.
Тому так, ми звісно згодні що наші ПДР сильно автомобілецентричні і дуже далекі від досконалості, проте ми впевнені, бо щодня це перевіряємо на собі, що навіть у такому випадку вони можуть працювати і, власне, якось таки працюють, але за умови, що всі учасники дорожнього руху не нехтують ними і знають не тільки те, що стосується їх типу транспорту, а й інші пункти.
Погоджуюсь, після збиття на дорозі намагаюсь більше їздити по тротуару, бо зламана ключиця таке собі задоволення
Неймовірний креативний вступ! Хочеться дивитись знову і знову!
Головне, мати з собою голову в тому шоломі😊. Дякую за цікаве і адекватне відео.
Добре підмічено 😉
Про шолом дуже просто для розуміння дві історії
Перша: Оболонь, парк, велодоріжка, гарні газони в стилі "сад каміння". Байкерів десятки, всі їдуть хто в чому, на чому і як.. раптово на велодоріжку вибігає дитина віком рочків два. Вже ходить, але ще не розуміє, що поруч НА ТОМУ Ж тротуарі швидко їдуть якісь залізні штуки.
Що трапляється далі? Байкер в декількох метрах зненацька вижимає гальма, в кінці трохи сіпає кермо і байк втикається в м'який грунт газона. Хлопець робить пірует в повітрі і падає головою на каміння розмірами з мішок картоплі. Швидка їхала прямо по тротуарах, але здається хлопець свій сезон закрив навічно. Його друзі забрали неушкоджений байк і судячи по розмовам всі вони були не новачками.
Інша історія: притулив байк, зайшов біля ринку в невеличкий продуктовий кіоск. Шолом, рукавички, все як треба.. виходжу в руках пляшка води і пакет з продуктами, темно, дивлюся під ноги. В цей момент головою "заходжу" в залізний підвіс кондиционера. Такий собі шматок металевого кутника. Гуркіт такий, що продавчиня вибігла на вулицю подивитися чи не ламають їй кіоск :)
Що далі? Повертів головою, навіть синця ніде немає. На шоломі різаний слід від рейки глибиною міліметрів 7-10. Продавчиня перелякана. Кажу, щось у вас тут трохи низько цю хрінь повісили ;) Сів і поїхав собі додому.
Висновки: краще коли шолом є на голові, чим коли немає ані голови ані шолома! ;)
На жаль, є люди, що й після власного падіння з госпіталізацією та подальшим тривалим відновленням, продовжують ігнорувати шоломи. Таких не так багато, більшість все ж робить висновки. А от свідків таких падін це рідко чомусь вчить, бо кожен впевнений, що "це може трапитися з усіма, окрім мене". Хто знає як з цим боротися...
@@veloplaneta_ua Ну, тоді працює природній відбір :)
@@Vlad0304UA ну тут більше вина в батьках які не дивились за дитиною, шолом річ потрібна, але в пдр не обовязкова
@@casper3554 Реально думаєте, що обов'язок забезпечити вам комфортне пересування це не ваша справа? Провина на батьках якихось дітей, на бродячому собаці, на ПДР, на державі?
Всі ці обставини випаровуються коли ви стаєте потерпілим. Лишається тільки проблема з лікуванням і відновленням, якщо воно взагалі можливе.
Бродяча собака побіжить собі далі, дитину батьки візьмуть за руку, накричать на вас, типу: "ти що не бачиш куди їдеш!?", і підуть собі. А ви з проламаною головою залишитесь відпочивати на дорозі.
Звісно навчатися на власному досвіді більш надійно, але деякий досвід може бути останнім. Дай боже вам здоров'я і розуму, щоб не ігнорувати помилки інших! :)
@@casper3554 Як мотоцикліст скажу - треба щоб і для велосипедистів була обов’язкова(на моці тільки у шоломі)
Як військовий скажу - голова то суцільна летальна зона, суцільна🤌
Дякую за якісне відео!
Просто найкращі!
Велосипедний контент, на який ми заслуговуємо :)
До речі, було б непогано побачити в вас з часом формат подкасту. Думаю, люди з задоволенням залипали би.
Хм... не думали про це. Дякуємо за пропозицію)
Я б окуляри поставив на друге місце після шолому. Шолом в мене без подряпин навіть після близько десятка падінь (дається взнаки вміння групуватись, яке з'явилось ще під час зайнять спортом в юнацтві), а ось окуляри мене регулярно рятують від травм. Такі "кабани" влітають в очі, дивуюсь як окуляри ще цілі. Б'ють як каміння. Якщо не було б окулярів я би без очей залишився вже через тиждень після покупки вело. Виходить що для мене окуляри більш важливі ніж навить шолом. Так що самі дешеві, просто прозорі, но маст хев, не меньше ніж шолом.
залежить шо де як їздити) для мене необхідність окулярів залежить від швидкості їзди. при швидкій їзді потрібно як для комфорту (бо на швидкості більше всього може бути неприємним для очей), так і для безпеки - бо піймати жука в око саме на швидкості - то вже можна почати смикатися, плакати, думати про те око, і зрештою кудись влетіти, чи не догледіти пісок і тд.
а от при їзді в місті, чи коли знаєш заздалегіть шо то буде ледача прогулянка ша видкості 10км - то це мало чим відрізняється від ходіння пішки (а гуляючи пішки навряд хтось вдягає окуляри для захисту від мух))
@@adosadios я катаюсь не швидко, але навіть на звичайній прогулянці це ближче до 20км/г, ось на цій швидкості в мене не рідко прилітає
+1 за окуляри
@Oleksandr_Yudin Кепку одевай - обычно нормальная реакция позволяет и майских жуков отбивать! Заодно, не будет шлёма, который мешает группироваться(особенно, когда через руль).
@@АлександрПетровский-ш7с кепка замість шолому то як майка замість бронежелету. Якщо самі в кепці то то ваша голова, а ось іншим радити таке не варто. Невподобайка
На велосипед пересів з мототоцикла, я не розумію чому люди на велосипеді не використовують дзеркала. Вважаю що в наших умовах це маст хев.
Чув таку думку, що ті дзеркала маленькі, ще й зменшують. І ти починаєш бачити машини тільки коли вони дуже близько. А ті що далеко, їх погано видно. Але через різницю швидкості, можуть догнати тебе за декілька секунд.
Я без дзеркала , не можу їздити ,коли починав їздити , то я собі чуть шию не зламав , разів сто якщо не більше повертав голову ,впродовж 23 км
@@Алексей-р3ч7у , я бачу за пів кілометра , просто частіше потрібно дивитись ,це ж не головою махати
Розбив колись дзеркало на веліку. І зразу ж поїхав у магаз
за новим)
не достатньо коректно порівнювати вело з мото.По перше,на мотоциклі(так я теж старий мотоцикліст)ви дійсно півноцінний учасник дорожнього руху та в більшости випадків ви обганяєте ,тобто" атакуєте" умовно.У випадку з вело навпаки-вас кожен хто на дорози , намагається обганяти (навіть скутеристи ,швидкісні самокати та моноколесо)Тобто-вас "атакують" постійно та бесперервно!!!Отож контролювати дії ,саме позаду!,треба значно частіше,при кожному маневрі та об'їзді ями чи каменю.А що ви там побачите у маленьких люстерках та ще й з дикою вібраціею?Звісно щось побачите,але повної картини рухи маленьке дзеркало не відобразить.Навіть льотчики не нехтують крутити головою при близькому бої,маючи прибори контролю,радари.Окрім того,це розмінка шії,шоб не втомлювались м'язи.Контроль руху-то ваше життя.Можна покластись намаленьке дзеркальце,відображення у якому розмите від тряски.Я обираю кидати погляди через плече.Окрім того,навітьу великих авто дзеркалах,є "мертві зони".
Дякую Це все точно пригодиться
Просто та полезно.Дякую.
Ахха, вступ просто агінь 💥
Гарний випуск, як завжди.
Окуляри я б відніс до першої групи. Адже не обов'язково купувати спеціалізовані велоокуляри. Є чудова альтернатива: захисні окуляри, наприклад, в бюджетних лінійках 3М. Прозорі, або затемнені. Прайс десь 5-7 доларів (а то й дешевше), тому можна не жаліти. Сертифіковані, безпечні для зору, витримують серйозні ударні навантаження - в тому числі від щебня, гравія, камінців, гілок тощо.
Такс! Пане Сергій, я вже по 2гому колу почав дивитись відоси) хотів поставити лайк, а він вже поставлений))))
Оце приємно) Дякуємо)
Дуже корисне відео! Дякую!
Про шоломи - чиста правда. Інтро супер, хоча дуже скорочене ))
Обов'язкова історія на нмт замість занять з правил дорожнього руху в школах 😍😍😍😍
Якщо чесно, то не зовсім зрозумілий контекст... Це ви про що саме?
@@veloplaneta_ua Про систему освіти, де обов'язкова до здачі на нмт історія(не всім цікавий предмет), але в програмі знехтували заняттями з пдр
Ахахаха, топ, інтро просто розсмілило.
Контент топ, як і мережа з майстерньою де я буваю)
Я ще користуюсь світловідбиваючими браслетами. Підвертаю ними штани внизу, щоб не потрапили під ланцюг, або не бруднились об велосипед. І додаткова помітність в темну пору доби
Я купил отражатели на спицы
є що дивитися, дякую що знайшов вас))
Я беру із собою дуже компактно зібраний набір з перекису водню, бетайоду, пластиру та вати. Все це в малеееньких пляшечках і дуже мініатюрне. Розміром все це з мультитул, але може стати дууууже корисним. Особисто мені, на щастя, не знадобилося, але допоміг надати першу допомогу дитині, що впала з велосипеду.
Так, людська аптечка - це важлива штука. Цим багато хто нехтує, як і абсолютна більшість нашої команди. Дійсно краще возити і жодного разу не скористуватись, ніж бути без аптечки, коли вона знадобиться. Є про що подумати, дякуємо!
Круте відео, дякую 🇺🇦
Топове відео. Прям дуже кльове.
*без 2х літрових фляг влітку не їзджу, бо менше ніж на 100км+ викатувати лісапедика западло 😊
Вітаю і дякую за відео .
Так як я проживаю в селі і колись часто їздив на роботу в нічний час , то для мене передня фара важливіша за задню , так як часто водії переходили на ближнє світло в 5-7 метрах передімною і часто сліпили . А от з ліхтарем такого майже небуває .
Тоді у Вашому випадку скоріше було б правильно вважаьи їх однаково необхідними. Бо задню блимавку видно на набагато більшу відстань ніж світло від фари, якщо наближатись до велосипеда позаду, навіть за умови увімкненого дальнього світла.
Користуюсь велосипедом в любу пору року,взимку на покришках shwalbe winter з залізними шипами,а в теплий сезон shwalbe road cruiser. Використовую вел кожний день.
Дякую за огляд. Дуже корисно, адже детально зараз вивчаю тему для великої подорожі по США 🤍✌🏻
Дякую за відео, завжди дивлюся вас і новачкам 100% рекомендую дивитися.
А тепер буду не лише хвалити вас, а й критикувати.
У мене два вела з аксесуарами, переважну більшість всього купляв у велопланеті (Київ). Шолом потрібен, взимку я катаю у мотоциклетному шоломі, тепло, кайфово, зручно і безпечно (якщо їхати далеко то буде боліти шия) , я привик до нього якщо що). Для мене фляги - то реально фігня. Купив якісний, дорогий і універсальний фляготримач (не у велопланеті), туди вставляю пластикові пляшки розміром від 0,5 до 1,5л навіть пляшка з вином туди стає))- зручно. Блимавки і фари потрібні, велосипедний одяг також.
На стокових покрах на Topstone 4 часто пробивав камери, після встановлення якісних покришок забув що таке пробиття колеса, насос і ремкомплект уже не вожу).
Купив у велопланеті підседільну сумку апідуру і не пошкодував. Вона швидко кріпиться і знімається щоб переставити на інший вел. Реально якісна сумка. Малі підсумки всі познімав, бо протирають фарбу
А тепер про магазини у Києві:
Велосипед який протягом року коштував 65000грн, на "чорну п'ятницю" став коштувати 59000грн - приємних і реальних 10% знижки, але на ціннику стояла стара ціна 85000грн і знижка вказана 30%. Найобуєте - очевидно. І це лише один з прикладів.
І про xbox, а чи не продати мені один із великів і обновити свій старенький one s на новий серії x??
Велопланета! Будьте кращими, а не такими як всі. Дякую
Жоден товар перед чорною п'ятницею у нас ніколи не підіймався в ціні задля маніпулятивних знижок, це легко перевірити скориставшись сервісами на кшталт "ВебАрхів". А от баги сайту та помилки магазину інколи трапляються, від цього ніхто не застрахавоний. Про який саме велосипед йде мова і чи звертались Ви з цим питанням до нашого контакт центру?
І давайте без жорсткої лексики, у нас тут культурна спільнота (цей комент дістали з автоматичного бану)
Маєте дуже гарні крила на міському велосипеді. Говорю як шоссер, реально мінімалістичні і круті 😊
SKS вміють робити свою справу ;)
@@veloplaneta_uaесть копии под некоторые sks, по типу hammer , тоже пластичны и не бояться изгибов
Дякую за корисний сюжет! Якість монтажу відео зростає, приємно переглядати! Звісно, в хронометраж важко все втулити, про аптечку наприклад, і я до ремкомплекту скажімо ще пластикові стяжки доповнюю ізоляційною стрічкою, на жаль, використовував і те, й інше. Мініплоскогубці також вожу, як і гак запасний для перемикача.
Оо кронштейн ( когут чи якось так).
Теж була історія , переїзджав патик на 1 передачі, залетів інший патик - зломав. Кронштейн. Прийшлось друзів машиною дзвонити. Тепер теж запасний вожу. Дякую за пораду.
Насправді фара потрібна не тільки для того, щоб райдер бачив куди їхати, а ще і дуже допомагає бути поміченим машинами, котрі їдуть попереду як за рухом так і проти. Тому фару вмикаю навіть вдень, коли сонце світить, бачу що автівки мене так помічають набагато краще.
Згодні. Ми про це якраз і казали у окремому відео про світло, але тут залишили лише це, щоб не розтягувати хронометраж.
Ще дзвіночок можна використовувати у якості акомпануючого інструменту до дуету з немитого ланцюгу та вбитої каретки. На довгих, безлюдних, "відрізках" - те що треба.
Тоді треба до мастхев аксесуарів все ж додати і невеличке бонго на кермо для ритм-секції))
І губну гармошку ....
Початок топ
Дякую за огляд українською.
Власний досвід, може неправильний. Воду беру просту із магазину, але 1.5-2 л. І кріплення трохи подовжене і спеціально його загнув - хоча щоб норм тримала - довго шукав- більшість закороткі були. Ніколи не випадали в місті. А в лісі коли сам майже вилітав з байка, випала лише 2-3 рази.
Вподобайка.А ви краще подивіться як їздять шведи,та Голландці.Плювати вони хотіли на все оце,їздять скрізь у звичайному одязі,на бабусиному велосипеді,їм в житті не приде думка викидувати кучу бабла на все це.Просто в Україні мабуть дуже багаті люди мешкають.
Так у відео неодноразово згадувався сітібайк та звичайний одяг. З суто велосипедного до нього можна хіба що шолом та світло додати.
Тому, що в них ПДР інші, там велосипедисти мають завжди перевагу в русі, і не один автомобіль не обжене тебе по тій смузі який їде велосипедист. А у нас навіть на велопереїздах велосипедист має пропускати авто...
@user-qb6vi8rv7u тут має бути комплексне рішення. Дійсно перевага має бути на боці велосипедиста на таких переїздах, як це вже є на нерегульованих переходах. Але до цього має додаватись щось, що змушує зменшити швидкість обох, і вело, і авто. Лежачі поліцейські для авто та примусова зміна траекторії руху (можна і подвійну), що призведе до гальмавання, для велосипедиста, непогано з цим пораються.
Обмеження в ПДР також гана штука, але за умови, що за цим хтось слідкує. А от правило "трьох Д" - то найголовніше правило.
@@ignatiygoloviznin2490 В Канаді велосипедист - це Бог. На дорозі машини дуже бояться велосипедистів і об'їзджають їх на великій дистанції або зменшують швидкість, щоб пропустити їх. За порушення ПДР великі штрафи. Дотримання ПДР - більше грошей в кармані)
Початок вогонь 🔥😂. Краще ps5😂
Не розглянуте важливе питання: що робити, якщо ти носиш окуляри для очей? Я от вирішив це питання купивши оправу з кліпоном, себто в мене до оправи в комплекті є декілька різних сонцезахисних накладок. В залежності від інтенсивності сонця, я чепляю потрібну накладку та й все. Знаю ще є велоокуляри зі спеціальною вставкою для діоптрієвих лінз, але то якийсь гемор як на мене.
Це загальне відео, тут багато що упущено. Якщо таки знімемо окреме відео про окуляри, про що й казали у цьому випуску, то звісно ж зачепимо і це питання. Якщо намагатись відповісти по простому, то або велоокуляри з вставкою, про яку написали Ви, або просто їздити в звичайних окулярах для зору. Звісно є можна зробити на замовлення, використовуючи оправу від моделей зі змінними лінзами, але це рішення доволі коштовне.
Ну і ще ж є лінзи. Так, не всім зручно їх носити, розуміємо, але такий варіант виглядає найбільш придатним до життя. Більшість знайомих нам райдерів з проблемами зору, саме так і робить.
26:47 А ще у нас є чудовий знак 4.17 "Доріжка для пішоходів і велосипедистів" , а ще є 4.18 "Суміжні пішохідна та велосипедна доріжки" де незрозуміло з якої сторони яка доріжка знаходиться, і добре якщо там вліплена розмітка 1.1, але для пішоходів то не показник... Тому місць на тротуарі де можуть зустрітися пішоход та велосипедист навіть згідно наших ПДР - повно.
Що є то є... Але все ж це хоч якось пов'язано з велосипедною доріжкою, а мова йшла більше про велосипедистів що несуться тротуарами, де немає і натяку на велодоріжку, хоч окрему, хоч спільну, і дзвонять, щоб всі перед ними розійшлися, а деякі ще й щось там невдоволено кричать.
До речі, у нашому відео про ПДР ми згадували про обидва вида таких доріжок, як і про інші нюанси. ПДР, звісно ж, дуже далекі від ідеалу та мають купу прогалин і різночитань, проте навіть в такому вигляді можуть виконувати свою функцію, але за умови, що всі учасники дорожнього руху знають правила та хоча б намагаються слідувати ним.
Чисто теоретично на рахунок шолома, я з вами згоден на 100%, але якось один раз (!) взяв з собою той шолом, у гірський велопохід і тільки тоді зрозумів, настільки він мені там заважав, нервував мене)), відволікав і спричиняв масу різних незручностей. Сотню разів ходив у такі велопоходи, починаючи ще по гірському Криму, потім переключився на гірські велопоходи по Карпатах, де й зробив експеримент з шоломом -- нічого мені так більше не заважало, як той шолом)). Дві третини велопоходу, я його провозив десь прив'язаним на баулі, чи за спиною на рюкзаці.
Нікому нічого не буду тут радити, кожен сам для себе вирішує це питання, але я шолом використовую виключно на місцеві, легкі покатеньки, і в похід з собою ніколи його більше не візьму -- нерви дорожчі)).
Скоріше за все у вас не підходящий саме для вас шолом, бо він на голові має сидіти майже непомітно, якщо підібран вірно, деякі райдери навіть забувають його знімати, коли заходять додому. У нас є окреме відео про шоломи, можливо воно зможе зрозуіти що саме не так.
Згоден за винятком контактів. Тут в рецепті треба написати "за смаком".
Так у відео і не було нічого про обов'язковість контактів
з приводу дзвіночка в місті: не скрізь є нагальна потреба їздити прямо за пдр. є багатезно місць віддалених від насичених трафіком вулиць і аласне різних магістральних вулиць. десь у спальних районах, десь біля парків чи на околиці міста, там є купа доріг без тротуарів як таких. інколи десь їздиш по якимсь загальним стежкам\доріжкам. ще є різні подвір'я, і десь це чітко виражена дорога і окремі тротуари, а десь подвір'я будинків - це просто суцільний спільний простір, де діти бігають, собаки, авто прям тут же їздять. коротше - мільйон випадків де вам потрібен дзвіночок. не будете ви все життя увесь час їздити по пдр, чисто по дорогам. це неможливо. автор дуже ідеалізує сценарії використання велосипеда :)
Автор їздить містом щодня, тому чудово розуміє як і що відбувається на дорогах, і саме тому додав дзвіночок як один з необхідних аксесуарів. І описані вами ситуації ніяк не суперечать сказаному у відео: на дорозі дзвінок не чутно з салону автомобілю, а на тротуарах велосипедистам не місце (і мова саме про тротуари, а не про внутрішньодомові території з загальними дорогами).
@@veloplaneta_ua ну ось з цього повідомлення у мене знову складається думка, що ви вважаєте, що є лише два місця де може опинитися велосипед - тротуар, і дорога з авто. але реальних сценаріїв більше в кілька разів. бо з ваших слів прямо "хочеться" зробити висновок, що дзвіночок навіть ніде застосовувати.
Полезное видео, коечто для себя подчеркнул!)дружище, чтож у тебятак руки трусятся, как де ты руль держишь?)
Про нідерланди можу додати що велосипед самий головний на дорозі (автомобілі на останньому місці) там велосипедист завжди головний
Гарне відео! Підкажіть, що за модель велокомпьютера?
Sigma Sport ROX 11.1 EVO
В мене ліхтар Convoy M1 XML2 4200k , моргалка сама не дорога , шолом full face є налокітники наколінники бо роверів 2 1 звичайний на який я можу кинути шосерні колеса щоб їздити містом , і звичайні колеса для лісу , і fat bike на електриці 2 по 750w з pedal assist для поїздок між містами
круто початок вогень
Скажу про окуляри. Після того випадку придбав фотохромні)) Їхав у вечері і вже сутиніло, окуляри були темні, тому я їх скинув. Після попадання якоїсь страшно пекучої мошкари у око, я навіть забувся вистібнутись, і ліг на узбіччя в кропиву) Так що окулярами нехтувати не варто))
Напевно кожен замислюється про безпеку лише після падіння. На власному прикладі я вирішив придбати велорукавиці після того як проїхався 3 метри по астальтову на лодонях. Рукавиці коштують приблизно 1-1.5 дня роботи. тоді як травма не давала спокою 2,5 тиждня. Разом з тим я вирішив ще придбати собі шолом, але вважаю що без Мипсу шлом не має сенсу. Думаю придбати собі Ride 100% ALTIS Helmet
Добре, що шолом вирішили купляти заздалегідь, бо то не найприємніший досвід був би. Міпс неймовірно крута штука, що сильно покращує ефективність шолому, проте і моделі без нього також виконують свою роботу. Це на кшталт паска безпеки та паска безпеки + подушки в авто, другий варіант набагато ефективніший, але й перший краще ніж нічого.
Із рукавичок я б радив брати рукавички фірми 100%, неопренові на період осінь-зима. Гарна якість, комфортно сидять на руці, взимку чудово , у вологу погоду теж.
Рукавички, як і шолом з окулярами доволі індивідуальна штука, через різність анатомії. Тому те, що дуже комфортно одному райдеру, можк бути абсолютно некомфортне іншому. Все треба міряти і підбирати індивідуально.
можна балаклаву одягнути, якщо взимку катаєш. Я так робим. Тільки потрібно дірку для пиття з фляги зробити де рот, якщо її немає)
6:25 - підкажіть марку передньої фари, пліз?
Fenix BC21R
Тільки у відео 2-покоління, що вже пару років знято з виробництва та в продажу їх, скоріше за все не знайти.
Проте є 3-те, дещо поліпшене, покоління. Ось вона veloplaneta.ua/ua/fara-perednyaya-fenix-bc21rv3-0-1200-lyumen-5-rezhimov-seraya
И всё-таки контакты не всем нужны. Я бы сказал, меньшинству. Лично я встаю с велосипеда каждые минут 10-15. Они мне нафиг не нужны.
Взимку ставлю топталки. Будь яке взуття можна використати і менше падаєш)
Так про це ніхто ж і не казав...
Вам не потрібні, а мені потрібні. Бо я як проїхав на топталках затяжний апхіл по справах, то матюкався. Тяжко катати без контактних педалей. До хорошого швидко звикаєш. Тому і поставив собі напівконтактні педалі), на всяк випадок.
вітаю! круто відео! а ось цим всім обладенням типу камери,мультітул,стяжки та інше,як часто довелось користуватися? Бо я коли жив в лісовій місцевості ніколи цим не користувався,ну пощастило за майже 20 років катання не потрапляти в халепу. Тільки в місті попадав в халепу з проколами. А тобі як часто доводилось користуватися?
з досвіду, на дальняк слід брати
@@serhiy_chobitko хохохо,о це життя цікаве буває)
27:14 відповідно до ПДР їхати тротуаром можна, але повільно і як вже зовсім довелося, як будь-яким транспортним засобам, ага
А от їздити без дзвінка/сигналу, відповідно ПДР - неможна
Жоден пункт ПДР не дозволяє їзду тротуаром, а навпаки прямо забороняє (пункт 6.6.в)
наскрізне звучання це топ
Ремкомплект капітальний, теж такий треба
Там де ви говорите, що камеру можна і без лопаток поміняти, треба вставити посилання на відео Василя, де він розповідає як це зробити.
У Васілє, звісно ж, дружній нам канал, але не на стільки, щоб уводити туди глядачів з нашого прямо посеред перегляду))
На рахунок культури водіння в Європейських країнах повністю підтримую. В Європі водії зазвичай дуже уважні до пішоходів і так само до велосипедистів. Мабуть, таки штрафи і відповідальність роблять своє діло. Але завжди є виключення і потрібно буди готовим.
Так само і ПДР більш чіткі, і в школах дітям видають квитки о том, що пройшли курси ПДР і можуть їздити без дорослих по велодоріжках чи узбіччі доріг з певного віку. Це реально круто. Цей процес в нас займе ще багато часу, якщо навіть буде бажання.
В нас ще багато водіїв які дивуються велосипедистам на дорозі "чому вони не на тротуарі? "
Давно о шоломі задумався, але все ще не купив. В процесі вибору, тільки почав відео дивитись )
Дякую за правильний контент! Успіхів
На зиму шолом 😮
Це не потрібно більшості бо на шоломі є регулювання і треба купувати з приміркою в підшоломнику
Так ніхто і не каже що це потрібно більшості. Це особистий сетап Сергія, якщо його це влаштовує, то чому б і ні.
відео з Капущаком... де перехід на нього?
Всі посилання в описі, як і було сказано на початку відео
А коли нове відео??😊
Теоретично наступного тижня. Ми тут трохи впали в зимову сплячку, але вже починаємо потроху ворушитися
Привіт. Дійсно, велосипед не є дешевим хобі. Мало що з дешевого сегмента працює, потрібно інвестувати відразу в якісні речі, залежно, звичайно, від рівня їзди. Рідкісні прогулянки простіші, як тільки рівень зростає, потрібні інші речі, які полегшують вам життя, забезпечують безпеку та комфорт на довгих дистанціях.
У деяких велосипедистів авто коштує дешевше велосипеда + всіх аксесів та кіпу. Це дуже страшне хобі для гаманця... Але таке цікаве)
Можна було б і про IGB на кермо сказати). І ніяких кейсів не потрібно. Дякую за відео!)
Ну так це ж і є поясна сумка. Або таки на кермо... По настрою)
Про камеру цікаво, чи бували випадки, коли доводилось аварійно вставляти? Теж почав ганяти на безкамерці і задумуюсь про це. Просто чув, що якщо не змити герметик, то камеру потім дуже складно відірвати😅
Так, ви все правильно чули, камера приклеюється, проте водорозчинні герметики дайють змогу потім її відідрати (з перемінним успихом). Інколи буває, що додому крутити ще декілька десятків кілометрів, а поряд немає натяку на цивілізацію, тоді вибір не такий великий ;)
Оце так втулка! Не заздрю тому хто буде позаду у компанії їхати 🤠
Насправді вона не так дратує як той же Трейлмех, бо звук не такий сухий і дзвінкий. Проте завжди чутно чи не відстав Сергій, бо вже десь розклався (він у нас це полюбляє 😅)
Я би ще додав мед. аптечку для велосипедиста з мінімальним набором ліків та інструментів для надання першої допомоги при пораненнях або різкому погіршенню стану. В мене ця аптечка вміщується у футляр, розмірами, як для окулярів.
Якщо Ви не лікар, то не маєте права давати іншим людям будь-які медичні препарати. Таблетки можете возити в мед.аптечці виключно для власних потреб
Я возив з собою запасні шатуни😂
Цікавий ремкомплект)
Я спочатку прочитав "штани")
@@МаксимПархомчук-д5и на дуже технічних та екстремальних покатухах зайвим не буде)
Подскажите пожалуйста, отсутствие торможения при езде, то есть под нагрузкой является гарантийным случаем или нет?
Зверніться до магазину в якому купляли велосипед, або до будь-якого з магазинів Велопланети, якщо купляли в нашій мережі, і вам допоможуть отримати відповіді на всі ваші питання.
Считаю что на велике должно быть зеркало отражатели ну и на голове шлем. От прямого удара в стену шлем не спасет даже самый крутой .но если вы упали и проехались головой то гарантия что голова будет целой. (НА СВОЕМ опыте знаю) так что если вы много ездите и тем более по дорогам не поскупитесь на хороший шлем задний и передний габарит и зеркало заднего вида
Почему камеры не TPU? Норм место экономит
а як що знаєш ПДР , і осознано його ігноруєшЬ ))
усе знама але переслухав щоб покращити сприяння державної мови))
крайня зміна допісу )) улібнуло тємка дзвінок на кирмє та сбліження з колегою с затичками на вухах ,біда )))) такі да підписка є )) може чогось такі не в курсі.
Якщо свідомо ігнорувати ПДР, то це неповага до оточуючих. Чекати розуміння та поваги на дорозі у відповідь тоді не варто.
Перше що купив до ровера це шлем і ліхтарик
Оце правильний вибір! Спершу подбати про безпеку, а інше вже з часом докупиться.
Фляготримач та дзвіночок забули 😂
ps якщо домовитися до кінця, то не забули
Для кого шолом це дорого, той не був у травмпункті з пробитою головою😂
1 200 грн. трохи дорогувато... б/в купивпи)))
Біг маг останній раз ... ніколи не пробував))) чізбургер ще коли вчився купував, давно.
Вживаний шолом - це найбільша помилка яку можна втнути, адже він не тільки може мати мікротріщини (навіть без зовнішніх ознак падіння), а ще й бути занадто старим, щоб спрацювати правильно, бо шолом не вічний, характеристики піни починають потрохи втрачати свої властивості після 5-6 років експлуатації.
Економія пари-трійки сотень гривень не вартує життя.
@@veloplaneta_ua Зрозуміло, давно збираюсь придбати шолом, але поки далі не продвинувся)))
Є шолом на кілька розмірів більший б/в брав тільки для участі у вело 100 Вінниця і кілька разів Закрутка по Вінницьки 50 км.
А так ним не користуючь не зручно.
@@ВладК-т5в якщо великий, то дійсно може і навіть має бути незручно. Ще й є питання по безпеці, бо зайвий простір між шоломом та головою не дозволяє правильно спрацювати шолому.
До речі, у нас зараз є шоломи зі знижками, так що ціна меньше 1000 грн виходить, ще й розстрочка до 10 платежів. І, впевнені, не тільки у нас є подібні пропозиції, тобто можна придбати новенький шолом відносно безболісно для сімейного бюджету. І це точно буде в десятки разів дешевше, ніж потенційне лікування (звісно ж, сподіваємося, що у вас не буде необхідності порівнювати)
Не знаю як у велошоломах, але знаю точно як в мотошоломах. Що це розхідник ра один раз, тобто після падіння, якщо було пошкодження, то його варто викидати, тому що він не гарантує амортизуюяих якостей на другий раз, якщо його оболонка вже була пошкоджена. Тому автору варто поцікавитися чи це актуально також для велошоломів, бо особиста безпека перш за все
Далеко не після кожного падіння слід викидати, якщо мова про велосипедні моделі. У нас є окреме відео про шоломи, де про це більш детально розповідали.
а про центр якого міста йдеться, в якому магазин велопланети?😅
у Києві навпаки він з центру міста зник(
Івано-Франківськ
Київ настільки великий, що де б не знаходився наш магазин, завжди комусь не зручно... Ще жодного разу не мали магазину який всім догодив би ;)
на Жилянській було дуже зручно... Мені :)
тільки тиждень тому замовив комплект для велосипеду з аліку . Сподіваюсь , все взяв
здається все є , крім шолому
@@_Delod_ ех, найголовніше не взяли... Якщо це буде перша покупка шолому, то ранимо наше відео про нього (є посилання в описі), щоб розуміти всі нюанси підбору.
саме смішне , уявлення не маю , коли піду по шолом , його ще й різати треба буде , аби навушники вставити @@veloplaneta_ua
@@_Delod_ різати? навушники? для чого?
@@veloplaneta_ua щоб по телефону говорити, музику слухати (користуюсь повнорозмірними навушниками )
Вожу з собою майже все, що перерахував Сергій + налобний ліхтар, вологі серветки, павербанк, готівку, спрей від комах влітку.
До аксеруарів додам ще світловідбивачі, особливо у зимовий період.
І додай ще презервативи (жарт)👍
@@BbkBender не користуюсь - від велосипедів набагато більше задоволення та набагато менше проблем, ніж від жінок 😏
@@yaroslav8763 буває. Але не у вс всіх)
Тільки от налобний ліхтар на велосипеді, якщо мова про місто, а не покатуху десь в темному лісі, то велике зло, так само як і блимаючий режим передньої фари. Це дуже збиває з пантелику та сліпить зустрічний потік.
@@veloplaneta_ua Спірне питання, мабуть залежить від посадки - їхав колись на шосері з налобним, коли сіла фара, світив якраз десь на 2-3 м перед собою.
Мені здається що в цього Маріна має бути не така вилка
Все вірно, там карбонова ригідна, а тут короткохідна гравійна Rock Shox Rudy. Сергій вирішив перетворити свій Marin на щось близьке до Cannondale Slate, про якийсь колись дуже мріяв, але так і не взяв. Обіцяє ближче до сезону зняти відео про такий досвід і чи є у цьому сенс, бо тюнінг вийшов не найдешевший.
Що за насос? Можна посилання, на обидва
Маленький це Green Cycle GPM-196P, а повнорозмірний Green Cycle GPF-231P
Нахєр той іксбок. Ровер краще, на іксбоксі далеко не поїдеш
Коробокс то супер. Правильний вибір
Велосипед - веселло + здоровье / игровая приставка весело + лишний вес.
В принципі після фрази "оновити хBox", можна не дивиться, реально краще оновити приставку😅
Ну, враховуючи сучасні реалії, до консолі треба додати ще й зарядну станцію, і тут вже додаткові речі до вело починають виглядати більш доступними ;)
МРТ дорожчі шолома а навіть двох😂
Але за шолом треба платити хоч і небагато, але вже зараз, а за МРТ та лікування колись потім, і не факт, що ще й треба буде. От хай майбутній я й париться... Десь така логіка
Не розумію як окуляри можна ставити по важливості після фляги)) Ніхто не застрахований від того що в око прилетить камінець чи комаха, а от так розкластись на велосипеді щоб вдаритись головою це досить рідкісне явище.
Не було особливої прив'язки до конкретних мість за значенням в середені якоїсь з підгруп. Спершу шолом та світло, потім фляга, окуляри та рукавички, потім інструмент та ремкомплект. Це цілісні групи, без приоритетності всередині них.
Ну а якщо вже так подумати, намагаючись розставити місця, то нестача води при фізичній активності з часом може призвести до дуже важких наслідків для суглобів, про це мало хто задумується. А от окуляри зазвичай купляють відразу після першого ж розгону велосипеду до 30 км/год, бо надуває в очі. Тому так, для новачків на флязі зазвичай доводиться акцентувати трохи більше ніж на окулярах.
Хоча найскладніше це вмовити не брати крила, а натомість взяти за ті ж гроші шолом, але то вже інша історія...
До речі, удар головою при падінні не таке вже й рідкісне явище. Тут як пощастить, хтось за 10 років жодного разу не вдариться, а хтось за сезон міняє 3 шолома (і ні, мова не про агресивні чи трюкові стили)
@@veloplaneta_ua Ну я до того що окуляри мають йти разом з шоломом, це як "одне ціле“. Кататись в шоломі та без окулярів або навпаки це не правильно м'яко кажучи. Хоча я наприклад вважаю що окуляри важливіші ніж шолом. Було таке що за один день декілька разів щось прилітало по лінзам прямо навпроти ока. За сезон це кілька десятків разів. Якщо б не окуляри то міг би і зір втратити теоретично, або погіршити як мінімум
@@MrLight967 згодні, що вони дуже важливі, але людей не так просто вмовляти задумуватись про власну безпеку, тому доводиться робити це порційно.
А от з тим, що окуляри важливіші шолому незгодні категорично. Окуляри не захистять мозок, на відміну від шолому. Так падіння трапляються не так часто, як потрапляння чогось в око, але таке падіння може стати першим і останнім. Якщо є вибір купити щось одне, то шолом завжди на першому місці.
Про світло ви озвучуєте дуже небезпечну хибну думку. Передній білий ліхтар потрібен в першу чергу для позначення байкера на дорозі, зараз освітлення в місті прекрасне, можна взагалі без світла їхати? Чим багато хто займається. Це рівнозначно небезпечно як рух без червоного габарита позаду. Правила не роблять виключень для освітлювальних приладів, які можуть не працювати: спереду має бути білий, позаду червоний. І колір не треба плутати також.
В чому проблема: коли ви рухаєтеся по велодоріжці яка перетинає дорогу на перехресті (червона доріжка) і ще до того ж, водіям дозволено повертати направо на червоний сигнал в напрямку руху.. Виконуючи маневр або проїзд перехрестя в будь якому напрямку водій бачить пішоходів, вони рухаються повільно, а от щоб побачити байкера БЕЗ світла, який рухається зі швидкістю під 8-10 метрів на секунду, треба побачити його на відстані метрів 15-20, тобто водій має дивитися весь час тільки на велодоріжку, або є шанс пропустити байкера, а ще є сліпі зони за стійками.
Якщо на байку немає світла спереду, це робить його абсолютно непомітним в темряві. Відбивачі не працюють, бо машина світить вперед, а байкер знаходиться праворуч позаду машини. Така сама ситуація коли велодоріжка це частина дороги. На перехресті байкер може їхати ззаду, а машина буде повертати праворуч і ясно що без світла шансів побачити байкера небагато.
Це я кажу як автомобіліст зі стажем більше 15 років і на байку мабуть більше 10. Нехтувати світлом неможна. Краще світитися як новорічна ялинка ніж потрапити в реанімацію. Дорога -- рулєтка, але шанси потрапити в аварію залежать від нас. Просто уявіть наслідки, як кермує водій у якого на задньому сидінні дитина в кріслі влаштувала істерику. Додому якихось десять хвилин і два перехрестя і тут ви без світла. Перелом кістки буде боліти все життя. Хоч би хто був винний.
Тут це було свідомо зроблено. Ви навіть не уявляєте як важко схиляти новоспечиних велосипедистів до власної безпеки (не кажучи вже про безпеку оточуючих). Блимавка завжди вартує дешевше фари і велосипедист-новачок сприймає її як несуттєву витрату, тому через неї легше підійти до питання освітлення як концепції та переходити до розтлумачення користі переднього світла.
А от у повноцінному відео про ліхтарі, що було випущено на пару років раніше і на яке Сергій посилався у цьому відео, вже все розкладено по полицях.
Ми б і раді робити категоричні заяви штибу "допоки не встановиш все, що треба для безпеки, навіть не сунься на дорогу", але люди занадто агресивно сприймають такі кардинальні зміни у власних звичках, тому доводиться отакими способами дозувати корисну інформацію та поступово.
@@veloplaneta_ua Та уявляю :) Бо я був серед перших хто приїхав на акцію "на велосипеді на роботу", потім багато приймав участі в різних покатушках спільноти ВелоКиїв та форумах. Так само багато було розмов за безпеку, хоча тоді в Києві не було жодної велодоріжки і саме ці люди почали офіційно домагатися їх створення.
Мабуть багато змінилося, бо тоді серед байкерів було багато фанатів байка, зараз я бачу більше людей для яких прогулянка на вєліку то як поїздка на метро :) Лише транспортування з точки А в точку Б і все інше не цікавить. Звичайно відношення до обладнання та засобів захисту буде: аби доїхати.
Насправді головне до чого треба заохочувати це вивчення ПДР, вони написані кров'ю. Людина повинна знати ЩО вона порушує і розуміти наслідки, а далі право і відповідальність кожного..
Не згоден с тим, що шолом важливіший за світло, якщо зіб'є машина - ніякий шолом не врятує.
Й червоний ліхтар звісно потрібен, але якщо в вас добре переднє світло - вас й так буде видно (це для тих в кого обмежений бюджет)
Чого це шолом не врятує, якщо зіб'є машина? Що завадить? І як так виходить, що й серед нашої команди є люди, яких таки врятував?
Шолом завжди стоїть на першому адже він захищає найцінніше в людському організмі - мозок. Це не робить світло не важливим, але на першому місці завжди стоїть активний захист, а не пасивний, тобто шолом.
І ні, якщо є тільки переднє світло, то видимість недостатня, особливо, якщо врахувати, що в суцільній темряві це не дає можливості зрозуміти в який бік рухається велосипед. А для тих, в кого обмежений бюджет, існують дуже дешеві моделі на батарейках.
я б окуляри відніс до першої групи разом із шоломом.
В цілому згодні з Вами, але тут хоча б шоломи понадягати на людей... не всі хочуть бути здоровими та неушкодженими, тому й подаємо так порційно, щоб не відлякати.
Моя порада 360 хбокс пора оновлювати на пс5:)))
360 кажеш? Був актуальним 10років тому. Зараз навіть one s треба вже оновлювати )
@@BbkBender та я про то і написав:)))
@@serhiy_chobitko ех... ця вічна сварка хбокса і соньки:))))
Замість камер і всього такого краще антипрокольна рідина. Перевірено 2 місяці по 40 км в день з цією рідиною...
Тільки от зміїний укус воно не заклеїть, все одно камера потрібна
@@veloplaneta_ua може не потрібно велосипедом давити змій?)
@@dark_warior_of_ua в тому то і справа, що кусаються тільки бордюри, а їх натикали по всьому місту)
@@veloplaneta_ua блін...
Зимою катаюсь, коли нема снігу і морозу. Безпека понад усе! Почав задумуватись про велотренажер в зимову пору. Але щоб не було так нудно крутити педалі, подумав, як використати ПК з великим монітором в якості віртуального візуального супроводу. Завантажити, наприклад, ГТА Сан Андреас, чи буд-яку іншу частину і крутити педалі, як на тренажері так і у віртуальному світі, мандруючи по улюбленим локаціям. Може хтось знає, як можна це організувати (синхронізувати) з ПК? Колись, в якомусь фільмі бачив подібне, де персонаж на тренажері крутив педалі і одночасно на моніторі дивився віртуальний вело-тур.
Тоді вже краще звернути увагу на програму Zwift. Це якраз віртуальне тренування, що синхронізується зі станком. Там ще й перегони часто проходять з учасниками зі всього світу, можна навіть зустріти на дорозі когось з реальних професійних гонщиків, бо вони також там тренуються та ганяються.
Мультяшний Zwift популярний, але на любителя ігор, rouvy виглядає ближчим до реальності, мені особисто ближче індівело та майвуш. Сподіваюся, цей коментар не щезне ...
@@vyacheslavb079 назвали просто найпопулярніший, проте звсно ж він має достойних конкурентів, що навіть виграють по деяким параметрами.
І чого б коментарю зникати, у нас автобан тільки на лайку і навіть він через раз спрацьовує.
@@veloplaneta_uaнабирав той коментар двічі, з'явився тільки з третього разу, можливо технічні якісь моменти.
@@vyacheslavb079 а... так, таке буває у ютубу, не знаємо як це пофіксити, бо і ми його ніде в такому випадку не бачимо.
заміни камеру в бардачку,на ТПУ камеру,менше,легше
Якщо є така потреба, то чому б і ні. А якщо немає, то можна і не заморочуватись, та брати найпершу, що трапилась під руку.
Потім замок і окуляри
Про блималки и фари все навпаки. Вантажівка позаду вас, має фари, і як правило, для безпеки достатньо мати світловідбивача. А без фари спереду вас не побачить машина на розвороті, або повертаюча з бокової дороги, або звичайний пішохід, перетинаючи дорогу, піде вам прямо під колеса. До речі, про блималку, оце мерехтіння дуже неприємно б`є по очах та заважае точно опреділити відстань, тому краще користуватись режимом с постійним світлом с кутом 270*, або бігаючим вогником.
В ідеалі ставити обидва ліхтарі. Але ми зробили наголос саме на задньому, бо так з велосипедистами новачками легше почати діалог, щодо їх же безпеки, через меншу вартість блимавки (так, багато хто не вбачає необхідним витратити пару тисяч гривень, щоб зберігти собі життя).
А блимаючий режим дозволяє виділитись на фоні інших ліхтарів, і за умови відсутності велоінфраструктури та проблем із знанням ПДР серед усіх учасників дорожнього руху, це ледь не єдиний діючий спосіб (світловідбивач вкрай слабко виконує цю функцію). Про це ми детальніше розповідали у окремому відео про велосипедне світло, рекомендуємо ознайомитись з ним.
До якогось часу я вважав так само як и Вы, але, коли взимку починаєшь місяцями їздить у повній темряві, реальне життя вносить свої правки
@@ДемидСарана-х7д серед наших глядачів не так багато тих, хто їздить поза містом, а більшість і в +10 вже не виїжджає, тобто темними вечорами їздити доводиться не так і часто. Тому й поради спрямовані на таку аудиторію.
І, знову ж, радимо подивитися наше окреме відео про ліхтарі, яке Сергій згадував на 5:20, там якраз є інформація про те як користуватися режимами блимання загалом, і в повній темряві зокрема.
8:12 А ще ви нею мочите губи, і на вітрі вони сохнуть та починають тріскатися
0.6 літрів*
Велосипедні фляги травлять через клапан, якщо класти в рюкзак. Стискаються, і випускають повітря, разом з водою, навіть при щільному закриванні. Чи є у вас позитивний досвід на цю тему? Чи все-ж таки жорсткі пляшки з глухими кришками - єдиний вихід?
Тут залежить від конкретної моделі. Ота чорна, що у відео, дійсно буде пропускати воду у рюкзаку, але не через клапан, а з під кришки (плата за її дешивизну). Проте більш дорогі моделі мають краще ущільнення, деякі наші співробітники в піші походи тільки велофляги і беруть, поки ніхто не жалівся на підтікання. Якщо є можливіть поексперементувати в магазині, перед купівлею, то краще цим скористатись, зазвичай вони відразу себе проявляють.
@@veloplaneta_uaЦікаво. Отже якісь-то герметичні фляги існують. Тоді доведеться переглянути відео Васілє =) Свистяча фляга - це не тільки мокра спина, а ще-й бризки на рамі та самій флязі. А отже - налипаючий дорожній пил.
UPD: там також про це не згадано. Ну тоді дійсно доведеться перевіряти вживу.
@@oleg.. так, тут дійсно треба тільки тестувати. Навіть одна й та сама модель з роками може змінити свою конструкцію, тому й неможливо сказати напевно яка буде протікати, а яка ні.