Перемикач живлення + контроль заряду 12В

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 жов 2024
  • Плата XY 851 це перемикач живлення + контроль заряду для 12В акумулятора. Ціна на алі 4 дол.
    Може перемикати джерело живлення з основного на резервне та контролювати заряд акумулятора.
    Є два варіанти підключення - з окремим блоком живлення і лише із зарядним пристроєм.

КОМЕНТАРІ • 49

  • @tangerine-pank
    @tangerine-pank  Місяць тому +2

    посилання на плату s.click.aliexpress.com/e/_DFklild - 4 дол
    альтернатива - двойний "ідеальний діод" - втричі дорожче і без контролю зарядки, але комусь може знадобитись s.click.aliexpress.com/e/_DCUWG5H

  • @volodymyrostapchuk3715
    @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому +1

    Налаштування порогів:
    Викручуємо потенціометр який вмикає зарядку (в мене V11) проти годинникової стрілки до клацання, інший (який вимикає, в мене V12) - за годинниковою стрілкою до клацання. Підключаємо до клем (на місце батареї) ЛБЖ, виставляємо напругу при якій хочемо щоб зарядка вмикалась (у мене на 3s li-ion я виставив 11,7В) і закручуємо перший потнціометр за год. стріл. поки реле не клацне і увімкнеться світлодіод зарядки. Потім на ЛБЖ виставляємо напругу вимкнення (я поставив 12,1в хочу щоб батарея жила довше) крутимо другий потенціометр проти годинникової стрілки доти, поки реле не вимкне зарядку. Все. Це для тих, хто не хоче міряти і ділити.
    І ще, раджу виставляти пороги вже на готовому проекті і все переміряти мультиметром. В моєму випадку наприклад виявилося, що по верхньому порогу зарядка ніби вимикається, світлодіод на модулі гасне, а реле не перемикає і насправді зарядка продовжується.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      @@volodymyrostapchuk3715 я це все розповідаю детально у відео, наче ж на пальцях показав 😁

  • @_Name_Yoshimitsu_
    @_Name_Yoshimitsu_ Місяць тому

    Так є подібні плати з дисплеєм та кнопками налаштування 😊

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      так пишіть відразу модель чи шо )

    • @_Name_Yoshimitsu_
      @_Name_Yoshimitsu_ Місяць тому

      @@tangerine-pank , XY L10A

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      окей, а де на цій платі переключення між основним та резервним джерелом живлення?

  • @ElectroHouse
    @ElectroHouse 19 днів тому

    В мене питання... Нахіба такі складнощі з вимірами при налаштуванні? Простіше було почепити щупи тестера на клеми, що вмикають ЗП для зарядки батареї, в режимі прозвонки. З ЛБЖ подати напругу на клеми підключення акумулятора. Встановити напругу скажімо 14В, потім зменшувати її поки не спрацює реле і не замкне контакти для ЗП. Замітити напругу при якій то відбулося. При потребі, встановити на ЛБЖ потрібну напругу спрацювання і по крутивши потенціометр знов добитися спрацьовування реле. Так само по верхній межі, коли заряд вважається закінченим.
    P.S. на жаль подібні модулі не завжди забезпечують перемикання таким чином, аби не відбувалося перезавантаження мережевого обладнання (роутер, оптичний конвертор). Для забезпечення резервного освітлення - супер.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  18 днів тому

      можна й так, я пішов своїм шляхом)

  • @volodymyrostapchuk3715
    @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

    Ця плата крута тим, що можна налаштовувати пороги по напрузі для вмикання і вимикання зарядки. Це корисно коли використовується літієвий акумулятор, ця плата дозволяє виставити налаштування зарядки щоб не вбити батарею постійною зарядкою (як в ноутбуках).

    • @vmakohonchuk
      @vmakohonchuk Місяць тому

      все так, але ми не хочемо увійти в режим резервного джерела з майже розрядженою батареєю, тому особисто я обрав заряджати батарею до повного (або скільки встигне) одразу після відновлення основного живлення.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому +1

      так можете тут виставити собі не так як я 50-95% (приблизно) а 90-100%
      я так виставив пороги, бо всього під мої задачі треба резерв 15Вт*8год = 120Вт*год, а запас всього акума 280Вт*год. - я розрядив його на 140Вт*год, дав відстоятись і заміряв OCV от і все)
      вийшло, що коли OCV 13,18В то SOC біля 50% (140Вт*год запасу є)
      а як у вас реалізований порог вмикання зарядного - чи постійно акуми на зарядці?

    • @volodymyrostapchuk3715
      @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

      ​@@vmakohonchukМабуть ми по різному розуміємо призначення плати і порогів. В мене літій 12в. Виставив пороги 11,7 вмикається 12,1 вимикається. І мене не застає відключення електроенергії з розрядженим акумулятором))

    • @vmakohonchuk
      @vmakohonchuk Місяць тому

      ​@@volodymyrostapchuk3715 ​ тоді не розумію сенсу. Припустимо 3S. Це умовно робочий режим від 9 до 12.6В. 12.1 В - це 4В на елемент. 11.7 В - це 3.9 В на елемент. 1. Чому не зарядити до повного? 2. Коли немає електрики, воно ймовірно просяде нижче і зарядний його і так зарядить скільки встигне. Який сенс? Тримати номінальну напругу зберігання? То вона завелика. Будь-яка зарядка для літію на 12.6В за 5 доларів зробить те ж саме...

    • @volodymyrostapchuk3715
      @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

      ​@@vmakohonchukМабуть таки не розуміємо один одного)). Сенс в тому, щоб тримати батарею в прийнятних (бажаних) для себе порогах. В моєму випадку мені гарантовано, що при вимкненні світла батарея буде заряджена не менше ніж на 11,7 (при умові, що перед виключенням світло було не менше 3 год.) і мені цього вистачить (бо я врахував коли ліпив збірку) Але це ж не факт що буде 11.7
      Процес йде наступним чином: зарядка заряджає до 12,1В, далі вимикається і батарея дуже повільно розряджається бо під'єднана до зарядного (навіть світлодіод зарядки горить), так от, розряджається тільки до 11,7 і далі вимикається зарядка до 12,1. Світло можуть вимкгути коли буде 12,0 або 11,8.
      Чому саме такі пороги? Бо довге і нудне читання документації і досліджень на тему li-ion наштовхують на висновки, що такого типу акумулятор живе найдовше в коридорі напруг 3,4-3,7В, а в крайніх значеннях робочої напруги 2,5В і 4,2В - найшвидша деградація. Тому, якщо хочеться щоб батарея жила довго і щасливо (враховуючи що зібрана на б/у елементах) треба недозаряджати, тому і виставив 4,1. Можна ж різні пороги ставити. Цінність модуля в тому, що кожен може зходити з розуму по своєму) тобто налаштовувати на свій лад виходячи з конкретних потреб.

  • @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к

    Дякую за огляд! З налаштуваннями дуже добре пояснили. Однак не зовсім зрозуміло наступне. Якщо треба зібрати зарядну станцію із акума, зарядного пристрою 100 А та інвертора, що куди треба підключати в такому разі щоби плата відключала зарядний пристрій коли акум зарядився? І чи розрахована ця плата на таку силу току? Дякую за відповідь.

    • @volodymyrostapchuk3715
      @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

      @@ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к Плата розрахована на 10А

    • @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к
      @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к Місяць тому

      @@volodymyrostapchuk3715 Дякую за відповідь. Її можливо підключити "паралельно" до акумулятора, тобто щоби напруга заряду не проходила через плату, а щоби вона просто заміряла рівень заряду і розмикала 220В, які ідуть на зарядний пристрій?

    • @vmakohonchuk
      @vmakohonchuk Місяць тому

      @@ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к для цього окремо шукайте плату контролю заряду батареї, типу XH-M633 (XH-M602), але там не буде перемикання основне джерело/резервне (АВР). А в якості АВР уже треба ставити щось на контакторах 220В з реле часу. Недавно на цьому каналі був огляд АВР на перемикачі TOMZN, як варіант, але я б робив одразу на контакторах.

    • @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к
      @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к Місяць тому +1

      @@vmakohonchuk Щиро дякую!!! Здоров'я Вам, успіхів, перемоги та миру!

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      згоднен із @vmakohonchuk - я для цих цілей використав щось типу XH-M602 та АВР TOMZN і АВР в подальшому заміню на контактор

  • @ВиталийСиницын-м1я

    Добридень, підкажіть будь ласка. В мене інвертор Datauboss.Я хочу змонтувати автоматичну систему через АВР.
    В цього інвертора імпульсна кнопка вмикання. Якщо підʼєднати контакти до АВР (сухі контакти) то вони просто замикаються, а сам інвертор вмикається та відразу вимикається.
    Що можна впаяти в цей ланцюг, щоб до інвертора надійшов тільки імпульс при замиканні сухих контактів, та другий імпульс при розмиканні сухих контактів?

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  23 дні тому

      Добрий день, не підкажу, бо не займався ціленаправлено вирішенням такої задачі, пошукайте в ютубі, як люди їх підключають через АВР, я десь натрапляв на рішення, проте тоді пропустив це мимо вух, і не придав значення. Але точно люди якось пускають імпульс на ту кнопку. Або не вимикати його , щоб постійно працював в буферному режимі (треба ще й зарядний пристрій в паралель, щоб не висажував акуми)

  • @МиколаАлексеев-й3з

    А яке реле в безперебійника УПС - 500 там без затримки для роботи з саморобним інвертором і ноутбуком як називається і де купить?

  • @romafeelcame7982
    @romafeelcame7982 Місяць тому +1

    Одне питання. Навіщо??? Якщо треба тримати аккум зарядженим, то можна поставити його заряджати до напруги буферного заряду. Нехай буде не 14.5в , а хай 13. Підключив зарядник і залишив його навічно. Може відключати його шоб не сажав акум? Та нє, це не той випадок. Я б порекомендував просто купити нормальний "розумний" зарядник за 600грн і забути про цю плату. Автоматичне перемикання тут реалізовано тупо на реле. Через це і затримка. Но таймер в переключення ніякої участі не приймає. Незручно налаштовувати, занадто широкі діапазони. Немає захисту від перерозряду... Короче не платка, а сміття. Єдине куди вона може пригодитись - якщо переробити її в захист від перерозряду. Тобто шоб реле було включене, поки напруга нормальна і відключалось коли аккум розрядиться. Я зі своїм екземпляром саме так і зробив. Достатньо всього лише перерізати пару дорожок та кинути кілька перемичок. Получиться такий собі ДБЖ на реле. Точніше ДПЖ - джерело перебійного живлення, через тайм-аут при перемиканні ;-) напругу відключення та відновлення можна буде налаштувати тими ж самими крутілками. Якшо кому треба схема чи фото переробки, напишіть у відповідь на цей коммент, постараюсь скинути

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому +1

      глянь попереднє відео з плейлисту і зрозумієш навіщо.
      в мене немає потреби тримати акумулятор постійно зарядженим, можу собі дозволити тримати його на 50% зарядженим.
      зазвичай, літій не тримають в буферному режимі, цей режим зроблений спеціально для кислотних акумуляторів, які мають великий саморозряд.
      літієві акумудлятори, в більшості своїй використовуються в циклах, без всяких буферів.
      хоча, якщо не шкода акумів, то можна пробувати тримати їх на 100% зарядженими, кажуть знатоки, що так вони швидше деградують, а якщо це літій-іоніі, де цикли біля 1000, то для них це ще критичніше буде.

    • @volodymyrostapchuk3715
      @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

      Розумна зарядка за 600 грн??? В мене батарея 3s li-ion на 307 Вт або приблизно 25 А. Підкажіть но мені посилання на розумну зарядку для літію (яка вміє тримати якийсь буферний режим) на 10А за 600 грн.

    • @volodymyrostapchuk3715
      @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

      Для захисту від перерозряду є готові рішення. А ви, мабуть таки адепт кислотних в т.ч. гелево-AGM-карбонових але все одно кислотних акумуляторів. Дивіться ширше, є завдання для яких ця плата підходить ідеально, бо замінює собою дві, наприклад для ДБЖ 12 В на літії. Але ж вам вона не підійшла і треба відразу загівнити.

    • @Максим-в6г7р
      @Максим-в6г7р Місяць тому

      Не можно тримати постійно на так званій розумній зарядці.

  • @lmlmoda
    @lmlmoda 26 днів тому

    При перемиканні не акумулятор, є пауза подачі електрики, як можна цьому запобігти, щоб прилади не вимикались.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  23 дні тому

      шукати інший варіант підключення, мене ця пауза влаштовує.
      на малопотужному саморобному дбж з модулів, я для цього використовував діоди Шотткі

    • @lmlmoda
      @lmlmoda 21 день тому

      @@tangerine-pank Але на діодах треба, щоб напруга АКБ була менша ніж у БЖ. Інакше розряджається АКБ до рівня напруги БЖ..

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  20 днів тому

      в схемі з двома діодами, які дивляться один одному назустріч, БЖ використовується також в якості зарядного пристрою, тому напруга на акумуляторах ніяк не може бути вищою за напругу БЖ.

  • @vidivana
    @vidivana Місяць тому

    Мені подібна плата не підійшла по простій причині - не вмикає на заряд аж поки напруга на акумі не впаде до нижнього порогу. Тобто якщо акум наполовину розряджений, то він заряджати не буде. І якщо після цього знову відключать мережу, акум висадиться в 0. Простіше як тут радили - виставити на CC-CV модулі необхідний струм і напругу буферну.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      ніхто ж не заставляє цю плату брати, я її взяв в контексті своєї збірки, якій присвячений плейлист, в якому власне і знаходиться це відео.

    • @vidivana
      @vidivana Місяць тому

      @@tangerine-pank В тому то й річ, що, на мою думку, в контексті ДБЖ вона не підходить. Просто як зарядний або захисний пристрій від перезаряду-недорозряду, можливо, й підійде.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      дивлячись, що мати на увазі під ДБЖ - тут немає безшовного переключення, то буквально це не ДБЖ, а плата яка перемикає на резервне живлення на час відсутності основого живлення, і при тому може контролювати рівень заряду акумулятора який і є резервним джерелом. Можна замість неї взяти здвоєний "ідеальний діод" і плату контролю зарядки і так собі організувати ДБЖ )
      Так ти ж вказав причину " не підійшла по простій причині - не вмикає на заряд аж поки напруга на акумі не впаде до нижнього порогу" - я у відео показую як налаштувати нижній порог - налаштуй його вище і все буде гуд, він же не є константою.

    • @volodymyrostapchuk3715
      @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

      Бляха, то підніміть поріг включення зарядки до 90 чи 95% що ви самі створюєте проблему? Плата за 2,5$, так, немає безшовного переключення, але не всюди воно потрібно. В мене працює як ДБЖ для освітлення вітрини - шикарно працює за свої гроші.

    • @vidivana
      @vidivana Місяць тому

      @@tangerine-pank Я так і зробив - за допомогою CC-CV виставив напругу, що відповідає 90% заряду. В цьому випадку, я вважаю, потреба в цій платі відпадає. Для перемикання на акумулятор при відсутності мережі я використав платку YX850. Я ж не наполягаю, використовуйте хто як бажаєте. Я лише сказав, що мені дана плата не підійшла для ДБЖ.

  • @volodymyrostapchuk3715
    @volodymyrostapchuk3715 Місяць тому

    Погана новина в тому, що з куплених мною 5ти плат (в двох різних продавці) - повністю працює тільки одна. Реле введення резервного живлення працює на всіх добре, а от реле вимикання і вмикання зарядного пристрою не спрацьовує на чотирьох модулях(.

    • @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к
      @ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к Місяць тому

      @@volodymyrostapchuk3715 Статистика так собі... Можливо порадите плату яку можна використати для контролю заряду, розряду акуму для зарядного пристрою переробленого з серверного блоку живлення? Від 50 А і вище. Зрозуміло, що БМС відсікатиме струм заряду. Однак по факту зарядне буде працювати далі. Хотілося б його вимикати автоматично.

    • @andriykostiuk7543
      @andriykostiuk7543 Місяць тому

      @@ЯрославБОНДАРЕНКО-г3к я для таких цілей взяв собі xh-m602

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      в мене покищо статистика така - взяв на пробу 1 шт і вона працює як слід, а там видно буде)

    • @moddevel
      @moddevel Місяць тому

      Вай- фай розетка 220 вольт. В неї налаштовуєтся поріг відключення 7 ватт і вона вимикає зарядне, при включенні світла заряд відновлюєтся до покі потужність не зменшится до 7 ватт. ua-cam.com/video/I-aH8003EQ4/v-deo.htmlsi=kGx5joevwXFa8Z6E

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      @@moddevel екстравагантне рішення)