Е інші варіанти. Блок живлення з відео PSC-35A-C MeanWell (19$) може заряджати акумулятор струмом 0,9А (струм заряду не стабілізована та зменшується у процесі зарядки) зарядить 7А/год акумулятор на 80% за 14 годин, при цьому такий акумулятор можна заряджати струмом 1,75А. Тому при частих відключеннях акумулятор не встигне зарядитися. А схема з резистором та діодами для сучасних (часті відключення) не придатна, бо час заряду буде дуже великий та акумулятор не встигне зарядитися. Я собі та друзям зібрав кілька зарядних пристроїв (ДБЖ) на блоках живлення цієї ж фірми MeanWell як для живлення роутера так і на будинок. Енергоємність батареї від 80 (12В*7А) до 10000 (196В*50А) Вт*год, напруги на батарея від 12 до 196В, працюють с початку війни. В якості ДБЖ для, наших відключень для роутера, раджу використовувати HLG-40H-15A MeanWel (35$) це на 40Вт він впореться з зарядкою акумулятором 7А/год за 3,5 години, е моделі зі схожих серій на різні напруги та потужності 40...600Вт при необхідності більших потужносте ставлю блоки живлення в паралель, в мене так 5шт в паралель працює загальною протяжність 750Вт, але як що треба буде збільшити потужність то додам ще кілька в паралель. Блоки живлення об’єдную в паралель між собою, акумулятором та навантаженням. Е недоліки: загальна потужність при зарядці ділиться між акумулятором та навантаженням тому струм заряда залежить від струму навантаження; акумулятор не захищений від голубоокого розряду, тільки можливостями навантаження, наприклад інвертора. Але е і переваги при роботі збірки на 750Вт від генератора, можна заживити від генератора потужністю 900Вт весь будинок, піки споживання покриваються за вдяки акумуляторів, а генератор працює завжди з оптимальним навантаженням та споживає мінімум палива. Це не звичайні блоки живлення це LED Driver вони вміють стабілізувати струм та напругу, тому вони швидко заряджають акумулятор, на блоці е дві крутилки, однією виставляю напругу на 13,8В іншою задаю загальний струм для акумулятора та навантаження. Як що світло зникає не часто то ставлю напругу 13,6, як що кожен день 50/50 то можна і 14,4В поставити. Якщо це комусь допоможе, от і добре.
Можно в схеме с 2 диодами шотки (двойным мощным) использовать HLG-40H-15A для ускоренного заряда АКБ. Основной БП 13.7В, зарядный БП 13.6В 0.5A. Подключать основной БП параллелльно АКБ нельзя, ток заряда АКБ надо ограничить.
9:00 діод послідовно з резистором не потрібен. Заряд буде проходити через резистор, обмежуючи струм, а в режимі розряду і через діод і частково через резистор, при цьому резистор аж ніяк не заважатиме. Також послідовно з акумулятором дуже бажано поставити банальний запобіжник, бо зараз багато новин про пожежі і вибухи через КЗ акумуляторів, або вихід з ладу інверторів із результуючим загорянням. Також можна трохи підвищити ККД всієї схеми якщо замінити діод шоттки на низькоомний P-channel MOSFET і на здвоєному біполярному транзисторі зробити "струмовий компаратор" який закриватиме транзистор в режимі заряду, і повністю відкриватиме в режимі розряду (схема гуглиться по запросу "ideal diode P-channel mosfet" Ключова ознака правильної схеми - здвоєний біполярний транзистор). І наостанок - не зайвим буде додати схему захисту від глибокого розряду, інакше може статися прикрість коли не дешевий (нині) акумулятор попроситься на утилізацію свинцю.
Респект автору. Чудово все пояснив і показав. Використовую такий само безперебійник на 12 вольт,для живлення 5 вольт приєднав на вихід автомобільну зарядку для телефона. Тобто є потрібний мені вихід 12 і 5 вольт. Все працює вже декілька тижнів..споживання від акумулятора -0.29 ампера.
Дякую за відео. Ніколи б не подумав, що так «залипатиму». Контент ТОП, не зупиняйтеся. До речі, кого провайдер оптикою не забезпечив, попитайте чи оптика доходить до шахти чи місця де розміщений комутатор. В більшості багатоквартирних будинків на горищі чи у підвалі є комутатор до якого оптика все ж таки підведена. Якщо в тому місці під’єднати медіаконвертер, що вміє споживати через Ethernet кабель живлення. То є шанс отримати безперебійний інтернет. За умови, що ви через POE інжектор живитимете медіа конвертер.
Дякую за таку приємну рідну МОВУ ХОЧУ СКАЗАТИ ОДНЕ, ЯКЩО НЕМАЄ НАПРУГИ В ЛІНІЇ ТО НЕ ПРАЦЮЮТЬ ВИШКИ, НЕМАЄ НЕ ТІЛЬКИ ІНТЕРНЕТУ НО ДАЖЕ ЗВЯЗКУ ТОді ГРОШ Ціна цій конструкції
Багато куди прогрес привів (провів) оптику по PON технології. А нормальний провайдер має гену і безперебійники. У мене від початку війни інтернет не пропадав жодного разу.
@@RassvetNOVA ага...одного разу на моїй вулиці світло було,а інет не появився,хоч і на оптиці,бо саме місто було без світла,тому не фвкт що у кожного провайдера є підтримка PON технології.У сестри при появі світла інет взагалі оговтується не зразу...тому не все так просто у нашому королівстві
Велика подяка за ідею! PSC-35A-C працює чудово. Коли замовляв його на алі, то знайшов і дроти з відповідними роз'ємами. Так що зараз взагалі все по феншую.
Чудово і просто, якщо додати реле на 12в і паралельно з його котушкою резистор щоб налаштувати вимкнення при розряді у 9-10в то своїми контактами воно буде від'єднувати розрядний діод і акумулятор буде захищений від глибокого розряду
@@АндрейЧ-с3ь вітаю, перепрошую, на практиці виявилось що різниця між напругою ввімкнення і вимкнення реле складає приблизно 6в, тому ідея з реле не буде працювати
@@АндрейЧ-с3ь резистор паралельно обмотці ніяк не вплине на напругу при якій буде спрацьовувати чи відпускати реле. Але існують для цього спеціальні пристрої, наприклад є китайські модулі які не дозволяють розрядитися акумулятору надто сильно. Так само і з зарядкою, акумулятору шкідливо знаходитись під постійною зарядкою, навіть при напрузі 13,8. Краще при повній зарядці його відключати.
Хоч на офіційному сайті написано, що вхідна напруга для MikroTik hAP ac² 12-30В, але на практиці він нормально працює і при 9.8В, а от медіаконвертер від ZTE перестає "бачити" оптику вже від 10.2В хоч і продовжує "у холосту" мигати лампочками. Цікавий факт. Сучасні блоки живлення для смартфонів можуть видавати до 20В. За замовчуванням вони видають 5В, але стандарт QC 3.0 дозволяє пристрою вибирати будь-яку напругу у межах 5-20В з кроком 0.2В. Якщо поставити діод (щоб напруга від акамулятора не спалила зарядку у режимі 5В) і використати мікроконтролер для комунікації і контролю заряду, то можна зробити інтелектуальне зарядне/блок живлення. Якщо комусь буде цікаво, то можу спробувати зробити таку штукенцію і поділитись досвідом
Недавно перепаював конектор на такому готовому кабелі під повербанк, для ноута на 19 вольт був. Відвалили за нього 900 грн + доставка. Жирнувато, як на мене.
@@porterlv Ще один діод щоб напруга від акума не йшла назад до блоку живлення. Бо в мене саме так й сталося, паяльник що живився від цього ж блоку живлення залишився увімкненим при відключенні світла. 😀
@@porterlv То у вас є 😄 а в мене його не було, бо блок живлення мабудь якийсь спецефічний. А для вмикання паяльника окремий думблер стоїть (то й побачив випадково, бо залишив його увімкненим). Зараз (з додатковим діодом) все гаразд.
@@romanrader6369 НЕТ такого слова и никогда не было ! я хорошо учился в школе и по украинскому имел только пятерки , а когда приезжаю в Ровно и говорю по Украински то у людей челюсть отвисает. --------------- Фа́йно - добре, гарно, приємно; прислівник до фа́йний - гарний, добрий. Слово дуже поширене на Західній Україні. Останнє є запозиченням від німецького слова «fein»!!!!!
За цю дірку у момент перемикання роутер може в аут зайти і підвиснути якщо реле не швидке. Додайте електролітів у схему побільше, щоб роутер не підвис.
Не треба так, під час перемикання реле відбувається іскріння контактів, короткочасні стрибки напруги можуть бути вище напруги живлення тому що існує індуктивність проводів, добре якщо роутер просто буде вимикатися по захисту, але може і сгоріти.
На плюсовий вихід мережевого блока живлення бажано також поставити свій діод "шотки" - щоб акумулятор не розряджався через цей самий блок живлення. І, щоб компенсувати падіння напруги на діодах, напругу блока живлення можна підвищити на пів-вольта - до 14,3 В.
@@porterlv Не у всіх такий-же БЖ як у вас... Часто на кінцевих схемах можуть бути баластні опори, світлодіоди і мікросхеми-стабілізатори, які теж іноді будуть розряджати аккум.
Вибачте, шо ся викобелюю. Але мова йшла про "сіточки", себто ІБЖ. Припустимо, у когось в Перемишлєнах звичайний БЖ. Тоді там живе класичний дійодний міст, і той самий конденсатор. Щось помінялось? Нє, лямпочка світлодіодна таки ще може бути, але то капля в морі.
@@porterlv Такими "конструкторами" займаються ті, хто вміє тримати в руках паяльник, і знає, що і куди він паяє. Моя справа - попередити таких людей про можливі баги схеми, а рішення паяти діод на плюс, чи це йому не потрібно - приймає вже сам майстер. І краще потратити 5 хвилин на перевірку цього бага в своїй схемі, ніж мати "розряджений в дупу" акумулятор через особливість свого БЖ.
Тю, настрашили! Тут таких багато. Нинька підписався, завтра відписався.... Ой, я то в голос сказав?! Мав на увазі - Дякую. Порозглядайтесь, Вам може сподобатись. Тут багато цікавого і унікального.
Як варіант, замість резистора, якщо в наявності не матимете, можна автомобільну лампочку підібрати відповідно до джерела і акб, наприклад з поворотів в більшості випадків лампа стоїть 21вт, це десь 1.75А при 12в, короче підібрати потрібний струм різними лампами +/- можливо, якщо є декілька різної потужності.
Теж роблю собі ДБЖ для роутера і онушки. Купив такий менвіл. Він кругом такий класний... : -) Але є одна неприємна деталь - у нього немає "холодного старту". Це нормальний такий камінчик в тапку.
А якщо додати реле на 2 групи з обмоткою на 12В, тоді по задуму при падінні нижче 10 його має розімкнути. Єдине що треба перевірити, на якій напрузі реле вже не здатне утримати якорь.
подовляющее большинство роутеров прекрасно работают от 5в и даже от 4в, так что разярд будет сильно критичный, хотя бы поставить вольтметр на акб (маленький цифровой на 3 х семисегментниках, он копейки стоит) и время от времени поглядывать на него когда свет пропал.
Ручные системы - зло. Я один раз ушел на работу, а электричество отключилось и разрядило 12в аккумулятор до 6в - ОДИН разряд НОВОГО аккумулятора его УБИЛО. Больше он не заряжается. Так и держит 6в
Мав теж таку задачу. Дано: 48а*г АКБ, 2 провайдера (один з яких по GPON, а інший падає, бо має активне обладнання у будинку), мікротік, 2 свіча, 1 ону, дверний дзівнок та мілка підсвітка. Все це поїдає 700мА при 12В. Штатний БЖ на 1А спалив, замомляв тороїдальний трансформатор із різними виходами для підбору напруги живлення. Я зупинився на обмеженні по струму тоненьким проводом з витої пари, ~1-2м (брав саме обміднений алюміній, у нього опір великий, змотав у спіральку на товстому маркері, щоб акуратно було) який стоїть перед акумулятором, щоб АКБ у просадку всю конструкцію не заводив при активній зарядці. Без діодів, вони тупо зайві. Через той же тоненький дріт 0,6А від АКБ до одного свіча, онушки та двох роутерів доходять цілком нормально. Діоди гріються дико, навіть відносно потужні, тому після невеличких тестувань їх прибрав - не хочу все переробляти потім. Зробив через транс, по старинці, трансформатор замовив тороїдальний у torex на 40Вт (не реклама), допаяв міст діодний із старого БЖ і вуаля. Ще планую влити у систему до 15Вт від сонячних панельок і забути про проблему. Для того, хто буде робити - не маючи мультиметра краще не починати навіть а піти купити мультиметр і навчитись ним користуватись. Ви 100% не вгадаєте, це тільки на відео все просто, я витратив 3 дні на задачу, яку попередньо оцінював у 30 хв - потрібно робити багато вимірів, тестувань, спостережень, перерахунків тощо. Із імпульсним БЖ який на відео все має бути простіше, але тут свої переваги та недоліки. Автору відео повага - знаннями ділитись це благородна справа.
Можна зробити дешевше на 700грн. Купити зарядку для акумуляторів. Зараз на олх і пром продпються по 250грн жовті. Чудово все заряджає, показую прогрес. Заояджає струмом 2А.
Акумуляторна збірка з BMS має відключатись автоматично у випадку саморобного UPS за базі БП сіточка. Єдине, напругу БП потрібно підібрати для збіркию (Якщо є помилки в мому припущенні - пишіть)
Зібрав таку схему як у другій частини відео. Коли світлто є йде напряму на навантаження, коли немає йде з акб. Але АКБ постійно розряджується (на блокі давав навіть 15 В), гадаю через завеликий опір 10 Ом. Подивився формули треба брати 1 Ом та 2 Вт. АКБ в мене 12 А/г.
Грубо БЖ 14 В пустий АКБ 10 В. Тобто на резисторі падіння 4 вольти. При одному Омі то буде 4 ампери. Не забагато? Хоча, як при зарядці дельта падатиме то і струм впаде. Резистор до розряду АКБ відношення не має, при розряді він зашунтований відкритим переходом діода.
1:00 Попередній коментар UA-cam чомусь видалив, мабуть через посилання. Я писав що ви поганому вчите, такі роз'єми є і можна купити хоч зараз. Я брав на сайті Радіомаг, це серія PHU (крок 3.96), там окремо корпуса (NS39-G3 Ninigi) та власне контакти (NX5081-TF).
Так, я вчу поганому. І, як казала моя тітка - алкоголічка "І шо ти мені зробиш?". :) Коля з вами не згоден, або тримає ті конектори для себе. * в продажі є обернені без застібки. воно нормально не сидить і не фіксується. Хіба і "папку" перепаювати на БЖ. Проте, оскільки мені можна, то роблю як роблю. Гарного дня.
Доброго дня! підкажіть будь ласка , в тому варіанті з діодами шоткі та резистором , коли з'явиться світло і почне заряджатися аккумулятор, потрібно його заряд контролювати , чи не перезарядить його блок живлення ?
Будь який DC-DC перетворювач. Их давно раскупили. Радиомаг планирует поставки на конец февраля. Диоды Шотки имеют цифровую индикацию на борту. В описании к видео можно написать подходящие. В целом, очень даже гуд.
То ви ще ІГБТ транзистори і мосфети не пробували купити. Радіомаг навіть не знає де то зараз замовити... Навіть в Польщі пусто а на проті по 350 грн. за транзистор...
@@valdumarchik каждый диод имеет цифровое "имя". Например 40V 1A имеет номер 1n 5819. И в контексте вышеизложенной информации, было бы полезно понять какой конкретно нужен для схемы. Мы же понимаем, что сейчас расчехлили свои паяльники даже те, кто видел их только в пыльном состоянии в гараже, а паял последний раз в школе на трудах.
@@porterlv позволю себе вопрос. Что-то как-то не наблюдаю волнений среди сторонников альтернативной энергетики. Имею ввиду "Проект заряд" и иже с ними. По-моему, золотое время для них. Где наши Капанадзе, в конце концов?)
Чому ж (кудою) він протікатиме в БЖ? І яке його значення? 1-2 мА? Відповім сам (поміряв): ІБЖ від ДВРки (12В2А) - 0 мА Імпульсна автозарядка - 1 мА ЛБП з АТХ перероблений - 3 мА
Андрію привіт. Гарний матеріал. Також вже давно користуюсь такою схемою (сітчастий блок живлення - ббж + акум на 7Агод), в тому числі для підсвітки кухонної поверхні LED стрічки. Проте у такої схеми є один недолік який суттєво впливає в теперішній час. Це час заряджання свинцевого акумулятора. що становить тих самих 10-14 годин. Частенько буває так що цього не вистарчає і акумулятор не заряджається повністю (( Також важливим є вибір якісного акумулятора (АГМ) бо решта вмре за зиму (хоча можливо більше і не треба). То ж даю тобі підказку для наступного відео - замінити таку схему на літієву збірку 3S3P - 3S9P.по грошам виходить майже одне і те саме. а дістати комплектуючі на даний момент ще також можливо і навіть певною мірою простіше ніж БЖ-ББЖ + свинцевий акум.
О, які люди! :) Ви давно нічого не палили для мене. Хочеться вірити, що життя не заставить мене знову бавитись рішеннями для АКБ і простими інверторами. Але кому зараз легко...
Дякую за відео. Дуже корисно. Замовив PSC-60. Бо дбж в зборі для роутера з ноунейм блоком живлення (зате в красивому боксі) і двох років не протягнув. Питання по сигнальним пінам 1 та 2? як ними скористатись? Бо нажаль далекий від схемотехніки . Є схема з офсайту але коммент з лінком на них не проходить модерацію тож не можу додати.
Если акумулятор литийионный наприклад це батарея днипро м вр 260 то там стоить плата бмс вона же захищаэ от сильного разряду? И вин подойде для той схеми шо ви показали? Ну ясно шо там дс преобразователь нужен буде с 20в на 12
такой блок мин вел у меня стоит дома в сигнализации. со временем начинает пищать неприятно. разряжать ниже 11 вольт батарею категорически не рекомендую ( если вы хотите что бы она жила долго ) ,а лучше до 11.5 и все. вторая схема только если совсем выхода нет . ну и есть XH-M609/HCW-M635 .часто пользуюсь. выручают .акб живет долго.
Можна схему ще трошки спростити, той діод що з резистором не потрібен. А замість резистора можна встановити автомобільну лампу на 4-5 Ват можна не одну, підбирається на необхідний ток заряду.
Давно так роблю через автомобільну лампочку. В такому варіанті є ще пару плюсів. По перше, нитка розжарювання має нелінійну вах, та сильно залежить від температури. Чим вища температура, тим більший опір, і лампочка працює як стабілізатор струму (бареттер). По друге, видно процес заряду коли лампочка жевріє.
1:00 JST VH 3.96 mm pitch - дефіцитні роз'єми, які важко дістати? Цікавий БЖ: $20 на Аліку. Шкода, що автор не наводить посилання на документацію, яку він згадує (знайшов).
А чи можна замість блока PSC-35A-C використати зарядник SC-35w12v? Яка між ними різниця? В ньому навіть вже клеми є для приєднання акумулятора і він дешевший на Алі.
я зробив упс для роутера з плати БМС 3S, блоку живлення 12 вольт 4А та 3x18650 3500mAh, система на багато меньша і зручна у використанні. працює приблизно 6 годин без світла і коштує приблизно 1000 грн
Щось у вас з математикою. Забули за роутер). Такий акумулятор як на фото витримає декілька годин (в залежності від споживання роутера) . У мене сучасний Хюавей споживає біля 1а в піку, відповідно 1.5А / год в парі з конвертором. Тому це рішення є дуже короткостроковим і не підійде у разі якщо світла не буде цілий день або більше. Куди дешевше буде купити на алі кабеля до павербанку(при його наявності) і не потрібно буде колхозити з акумуляторами від упса і різними блоками. Так будуть втрати але рішення більш універсальне ніж окреме живлення для роутера. Хотів би добавити що ці акумулятори застарілі і на сьодні варто розглядати нові формату 18650 або Lifepo4 при наявності коштів.
Поняття не маю. Відключення мало би бути при 10,5 В. Тому ваші 10 під навантаженням проблеми не становлять як на мене. Свинець в любому варіанті - розхідник.
якщо впаде нижче 12 вольт, то роутер вже не буде працювати і якраз це і буде сигналом про підзаряд, з іншим обладнанням можливо інакше. а для підзарядки можна будь який брати перетворювач 220 - 12 ?
а чи можна використати блок живлення для ледів + акумулятор на ліфепо4 (там бмс вже є всередині)? і куди підключати штекер на роутер, якщо маю всього 5 контактних ділянок (3 на вхід з розетки + 2 на вихід 12 В)?
Блоки живлення для ЛЕДів бувають дуже різні - від звичайного Бж до джерела струму. БМС - крайній захист від дурака. НЕ МОЖНА хз що підключати до літію, навіть, якщо він фосфат.
В мене роутер 12В 2А споживає 18 Ват. Від 9В він навіть не стартує. Тільки з 11,3 В він там щось починає світитись та стартує дуже довго) Пробував відключати в налаштуваннях один з діапазонів, не допомогло)
Раніше дивився на MW блоки з цією функцією, але ціна кусалась. Зараз приглядаюсь до китайських платок з функцією зарядку 18650, УПСа і Степ-Ап до 9-12, розраховані на 1 банку, відповідно без функції БМС, ще мабуть доведеться закривати цю дірку окремою платкою БМС. Друг замовив вже собі таку, якщо переживе це - буду і собі мудрити.
Ставите 2-3 банки в паралель, ємність зростає в 2-3 рази, і БМС не треба. Лише перед збиранням всі ті банки треба зарядити до максимуму, щоби напруга була однаковою 4,2 В.
все-таки степ-ап - це коли споживання невелике, а умовний ампер при 12в перетвориться вже в 3+ на банці, та і не кожен модуль довго в такому режимі протримається. +втрати на перетворювачі - 5-20% батареї в тепло. Я б робив як в акумуляторному інструменті - бмс 3с і напряму. А заряджати зарядкою для того ж таки інструменту.
@@vitalyneskaju8845 Від однієї банки живити 12-вольтове статичне навантаження (а все-таки роутер 99% часу споживає свою незмінну потужність) - це не дуже серйозно Кинути 2-3 банки 18650, і вже струм в 1-1.5А на банку не такий страшний
@@marianb.5960 Бачив декілька варіантів з захистами банок вже розпаяним на платі, але подібні рішення(з розглянутих) були максимум на 2 банки. Зараз займаюсь некромантією - намагаюсь оживити свинцеві акуми на 12в, щоб всунути у старий упс і заживити роутер з конвертором від нього.
стосовно саморобки на діодах, бачив подібні схеми, тільки там діоди були і на плюсі від акб, і на плюсі від бж. І з'єднувались дві плюсові лінії з'єднанням катодів цих діодів. Так, все ж таки, потрібен діод на плюсі від бж, чи ні?
@@porterlv я не дуже шарю, пояснюють шось про урівнюючі струми між акб і бж. діод перед акб ставлять щоб з бж на неї струм не йшов, а перед бж - щоб з акб не йшов
е... Так в бж по виходу діод випрямний. Далеко струм не піде. Нащо ще один? Чи вам пару мА на світлодіод БЖ шкода? І хочеться втрат на діоді? Кожен дроче як си хоче...
@@porterlv буде, перевірено. Струм буде ділитись між акумулятором та роутером згідно до закона Ома, для зарядки це умовно один великий резистор. Звісно зарядка має бути більш потужною за навантаження. Сонячні зарядні контролери підключаються до акб саме за такою схемою. Але таке мабуть більше підходить для літієвих акумуляторів, то му що у свинцевих аккумів в ідеалі має бути більш складний зарядний профіль (bulk, absorption, equalization, float), та навантаження може вплинути на зарядний цикл.
@@porterlv я думаю зробити : до акумуляторної збірки приєднати 2 модулі павербанка ватт на 40-60 Через один заряджати а з іншого пд тригером брати 20v і за допомогою діода понижати до ±19.3 З плюсів буде павер на 2 окремих вихода З мінусів - дорожче
На Алі є готові mini UPS для роутерів і т.д. з виходами на 5, 9 та 12 вольт по ціні від 1200 грн. На 18650. По ціні чуть дорожче цього блочка, але дешевше ніж блочок і акум 12V7Ah
Для підзарядки акумулятора напруга з блоку живлення має бути в межах 13.5- 13.7v. Якщо така напруга піде на 12 вольтовий модем чи роутер, їм завищена напруга не зашкодить?
Деякі оптичні "модеми" згорають від напруги акумулятора зарядженого автомобільною зарядкою (одразу після зарядки це трохи більше, до 14,2-14,5в, але в який момент їх підключали і скільки було на акумуляторі в той час невідомо). Таких випадків було декілька, і довелося заплатити провайдеру за заміну. Наскільки сподобаються їм 13,8в - треба розбиратись. Тому краще з цим бути обережніше. Не так важко зробити щоб там було рівно 12в.
Добрий день! Скажіть, будь ласка, у мене роутер на 9 В, чи не забагато буде йому 13,8 В? І ще, у відео сказано резистор ставити на 10-20 Ом, а в описі до відео написано 4 Ом, я так розумію це поправка - 4 Ом краще? Заздалегідь дякую, мирного неба!
Вибачаюсь наперед за можливо дурне питання. Але все ж. Маємо БЖ 12.6 В, акум розрядився до 9 В. Зʼявилась напруга в мережі. Хочу обмежити струм заряджання до 2 А. Як розрахувати опір? (12.6 - 9) / 2 = 1.8 Om чи 12.6 / 2 = 6.3? Дякую
Добрий день. Прошу Вашої допомоги. Зібрав безперебійник на PSC-35A-C. Все працює. Стоит АКБ на 9Аг. Під'єднав другу АКБ на 9Аг так щоб було 18Аг і щоб час роботи був більший. Але напруга з 13.8В просіла до 12.8В і не піднімається більше. АКБ були заряджені на повну. Знімаю одну АКБ все стає на своє місце. Підкажіть, будь-ласка, може я щось не так приєдную, (дві АКБ плюс до плюсу, минус до мінусу), може цей блок живлення не тягне дві АКБ, може варто шось доробити в ньому? Дякую за відповідь.
При паралельному підключенні напруги обох АКБ вирівняються. Якщо обі АКБ нові і справні проблем не буде. Що до заряду, цей ІБЖ має обмежені можливості. Зарядити - зарядить дві відразу але вдвіччі довше ніж одну. З тим нічого не вдієш.
Замінив на інші АКБ. Допомогло. Роутер працює довше. Дякую. Хотів ще запитати у Вас стосовно напруги в мережі. На приладах написано, наприклад 220-240В. Інколи в мене буває 270В в мережі. Підкажіть, будь-ласка для таких приладів який може бути мінімум та максимум напруги? Щоб знати, ± яку напругу поставити на релє напруги для відсікання споживачів. Дякую за відповідь
Ще, як порада, на Алі валом плат зарядки та плат розрядки, на яких можна виставити мінімальну напругу, після якої буде вимкнено ланцюг. Це для тих, хто не вміють самі робити схеми але дружать с паяльником та елементарними схемами.
дуже дякую! пару питань, якщо можна до автора: 1. чи є в такій схемі якийсь захист від перезаряду акума? 2. який час зарядки порівнянно з автоакумом (або ж який тут очікуваний ток зарядки)?
если БП отрегулировать на выходе не более 13,8 Вольт перезарядки аккумулятора не будет . здесь в этой схеме страшнее разряд аккумулятор ничем не ограничен, он долго не проработает. ток зарядки подбирается резистором
Потрібно відрегулювати напругу таким чином, щоб холостий потенціал при працюючій техніці, на дротах, які йдуть до акума не був більшим 12,7-13 В. Тоді перезарядки не буде.
Зробив аналогічно. Склад конструкції наступний: - блок живлення PSC-35A-C - AGM акумулятор 12V 7.2Ah - Споживачі: тестував по-різному - роутер Netis WF2409E, Mikrotik (і також моментами в додачу і онушку підключав) Все працює, але є нюанси. 1. Менше, ніж за годину роутер перестав живитсь (виключився). Заміряв вольтаж АКБ ~ 10.35-10.4V. Якщо вірити специфікації, то споживання роутер виходить "БП 9 В / 500 мА постійного струму (на виході)". Не можу зрозуміти чому так. Припускаю, що БЖ відключає АКБ на рівні 10.5В. Чи є якісь ідеї, як це побороти? 2. Якщо підключити спершу батарею і споживач, то БЖ не передає заряд з батареї на споживач. Треба спершу подати 220 на сам блок. Тоді почнеться процес передачі струму з АКБ на споживач.
@@porterlv Виходить, я тоді використовую лише близько 10% заряду АКБ. В такому випадку не бачу користі з такої конструкції. На 07:30 вашого відео ви розповідаєте про прорахунок часу роботи такої конструкції. З вашим споживанням у 0,5 А/год та ємність 7А/год дана конструкція мала б пропрацювати близько 14 год. В моєму випадку всі ті ж умови, наче, але конструкція працює менше години. Що не так з моєю конструкцією? Раніше я використовував АКБ зі звичайними понижаючими платами, а заряджав АБК вручну автомобільною зарядкою. Так тоді дійсно працювало все досить довго. То мене мучить питання - чому в мене не працює стільки ж часу як і у вас?)))
Мені звідси не видно, чому. Але фізику поки ніхто не обманув. Можливо, у вас не АКБ а масо-габаритний імітатор? Не забувайте, що свинцюваті АКБ - розхідник. Якщо дорогий якісний в безперебійнику живе 2 - 4 роки з рідкими відключеннями. То в наших реаліях з щоденним циклом то є 0,5 - 1 рік. А дешеві ще менше.
@@porterlv АКБ такий же як у вас (на вигляд), може маркування інше. В описі до нього пише гелевий АКБ для коптерів та дитячих електромобілів. Робив усе, як ви робите в першій частині відео з тією PSC-35А-С платою. Намагаюсь зрозуміти чому в мене так швидко вимикається живленння. Може маєте ще якісь ідеї?
Купив собі готовий кіт набір - UPS на 6 акк 18650 для живлення роутера. Виход на UPSі для підключення роутера 12 В, 2 А. ПИТАННЯ: На штатному блоці живлення Роутера вказано 12В 0.5 А. 2 А більше ніж 500 мА. Не сгорить роутер якщо підключити його в такий потужний UPS ??????
Не згорить. Але фізику за 8-мий клас варто повторити. Закон Ома. У вас на спідометрі авто максимально 200 але ж ви не постійно з такою швидкістю їздите ;) Так і БЖ - вказано максимум на що він здатен.
у китайців бачив є такі перетворювачі що з 5 вольт роблять 12 і живляться від юсб. Тобто можно від любого павербанка живить роутер. Це один момент, є ДС - ДС пертворювачі з 3 -24 волт до 3-24 вольт регульований. Теоретично накрутити 12 вольт і підключити можна до любого акумулятора. У вас звісно ідеальна схема, сама зарядить акуум і перейде в робочий режим.
Завдання резистора - обмежити максимальний струм на повністю розрядженому АКБ. Припустимо, Що БЖ у вас 14 В (щоб міг посністю зарядити АКБ), напруга розрядженого свинцевика 10,5 В. А короткостроковий струм хай не перевищує 2А Тоді різниця напруг 3,5 В. За законом Ома (R=U/I), при 3,5 В струм в 2А буде на резисторі 1,75 Ом. Ставте 2 Ом, не прогадаєте.
Дякую за відео. Схема цікава та проста. У моєму випадку навантаження електромагнітний замок, якому потрібно 12V. Акумулятор має 13V. На блоці живлення я налаштую 13, 7V, так, як не можна менше ніж на акумуляторі. Але у мене до Вас таке питання, як до фахівця. А чи можна запитувати моє навантаження 13 - 13,7V?
Шляхом досліду на акумуляторі li-ion 3S2P від телефонів було встановлено що струм там абсолютно припустимий. Розряджену збірку заряджає струмом менше 2А «само по собі», без тюнінгу. При блоці в 3А та споживачу (камера) який реально споживає 200мА - у нас все схожиться. Якщо у когось раптом блок падає в захист але є гарний запас по акумах - добрим варіантом буде знизити напругу на блоці. Так, буде недозаряд, але акуми (якщо це літій) не будуть проти.
@@porterlv воно на стовпі висить, а блок живлення в щитку вуличному. Реально, на блочкові накручено 12.4в, струм стартує від 2А і плавно опускається по мірі заряду. Який сенс щось іще видумавати, якщо все ідеально працює?) На літії бмс стоїть, забув уточнити.
@@porterlv до чого вів, що літій сам по собі має менший опір (тим більше у мене 3S2P). Треба спочатку перевірити, який струм йде без резистора. Може там нічого видумувати не треба.
@@porterlv так розумію, вам яке треврдження не скажи - усе одно всі дурні навколо) Я також думав що буде якийсь захмарний струм на розрядженій акб. Але ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО перевірив і виявилось що струм всього 2А на пустому акумі. Що і вам раджу робити перш ніж збирати обігрівачі на резисторах (якщо вже така мова пішла).
Неперевершений талант подачі матеріалу, знімаю капелюха! Дякую!
Дякую. дуже релевантно. окремий респект за переробку звичайного бж із регулятором
Е інші варіанти.
Блок живлення з відео PSC-35A-C MeanWell (19$) може заряджати акумулятор струмом 0,9А (струм заряду не стабілізована та зменшується у процесі зарядки) зарядить 7А/год акумулятор на 80% за 14 годин, при цьому такий акумулятор можна заряджати струмом 1,75А. Тому при частих відключеннях акумулятор не встигне зарядитися. А схема з резистором та діодами для сучасних (часті відключення) не придатна, бо час заряду буде дуже великий та акумулятор не встигне зарядитися.
Я собі та друзям зібрав кілька зарядних пристроїв (ДБЖ) на блоках живлення цієї ж фірми MeanWell як для живлення роутера так і на будинок. Енергоємність батареї від 80 (12В*7А) до 10000 (196В*50А) Вт*год, напруги на батарея від 12 до 196В, працюють с початку війни.
В якості ДБЖ для, наших відключень для роутера, раджу використовувати HLG-40H-15A MeanWel (35$) це на 40Вт він впореться з зарядкою акумулятором 7А/год за 3,5 години, е моделі зі схожих серій на різні напруги та потужності 40...600Вт при необхідності більших потужносте ставлю блоки живлення в паралель, в мене так 5шт в паралель працює загальною протяжність 750Вт, але як що треба буде збільшити потужність то додам ще кілька в паралель.
Блоки живлення об’єдную в паралель між собою, акумулятором та навантаженням.
Е недоліки: загальна потужність при зарядці ділиться між акумулятором та навантаженням тому струм заряда залежить від струму навантаження; акумулятор не захищений від голубоокого розряду, тільки можливостями навантаження, наприклад інвертора.
Але е і переваги при роботі збірки на 750Вт від генератора, можна заживити від генератора потужністю 900Вт весь будинок, піки споживання покриваються за вдяки акумуляторів, а генератор працює завжди з оптимальним навантаженням та споживає мінімум палива.
Це не звичайні блоки живлення це LED Driver вони вміють стабілізувати струм та напругу, тому вони швидко заряджають акумулятор, на блоці е дві крутилки, однією виставляю напругу на 13,8В іншою задаю загальний струм для акумулятора та навантаження. Як що світло зникає не часто то ставлю напругу 13,6, як що кожен день 50/50 то можна і 14,4В поставити. Якщо це комусь допоможе, от і добре.
Можно в схеме с 2 диодами шотки (двойным мощным) использовать HLG-40H-15A для ускоренного заряда АКБ. Основной БП 13.7В, зарядный БП 13.6В 0.5A. Подключать основной БП параллелльно АКБ нельзя, ток заряда АКБ надо ограничить.
9:00 діод послідовно з резистором не потрібен. Заряд буде проходити через резистор, обмежуючи струм, а в режимі розряду і через діод і частково через резистор, при цьому резистор аж ніяк не заважатиме. Також послідовно з акумулятором дуже бажано поставити банальний запобіжник, бо зараз багато новин про пожежі і вибухи через КЗ акумуляторів, або вихід з ладу інверторів із результуючим загорянням. Також можна трохи підвищити ККД всієї схеми якщо замінити діод шоттки на низькоомний P-channel MOSFET і на здвоєному біполярному транзисторі зробити "струмовий компаратор" який закриватиме транзистор в режимі заряду, і повністю відкриватиме в режимі розряду (схема гуглиться по запросу "ideal diode P-channel mosfet" Ключова ознака правильної схеми - здвоєний біполярний транзистор). І наостанок - не зайвим буде додати схему захисту від глибокого розряду, інакше може статися прикрість коли не дешевий (нині) акумулятор попроситься на утилізацію свинцю.
Можна все. Йдеться про на коліні, чайніком і з підручних матеріалів.
@@porterlv згода. Але запобіжник не те що не зайвий, а надважливий в подібних випадках.
Запобіжник - справді дуже важлива деталь. Тому, для його захисту, часто спочатку вигорає уся техніка.
@@porterlv зазвичай запобіжник це останній патрон. Його ідея запобігти горінню проводки, після того як у девайсі виникне критичне замикання.
Ну а хіба я не так сказав? :)
Большое спасибо за такой показательный урок!!!Мира и удачи!!!!
Респект автору.
Чудово все пояснив і показав.
Використовую такий само безперебійник на 12 вольт,для живлення 5 вольт приєднав на вихід автомобільну зарядку для телефона.
Тобто є потрібний мені вихід 12 і 5 вольт.
Все працює вже декілька тижнів..споживання від акумулятора -0.29 ампера.
З новим роком, просто дякую. Перемога буде за нами.
ооо,як все просто і доступно пояснюєте, дякую за інформацію!
Дякую. Є неточності, фільтруйте інформацію. І дивіться інші відео каналу - там багато цікавого і унікального ;)
Дякую. Розжували до дрібниць.
Дякую Вам за корисну інформацію. Дуже детальне пояснення.
* Резистор треба брати суттєво меншого опору.
Дякую за відео. Ніколи б не подумав, що так «залипатиму». Контент ТОП, не зупиняйтеся. До речі, кого провайдер оптикою не забезпечив, попитайте чи оптика доходить до шахти чи місця де розміщений комутатор. В більшості багатоквартирних будинків на горищі чи у підвалі є комутатор до якого оптика все ж таки підведена. Якщо в тому місці під’єднати медіаконвертер, що вміє споживати через Ethernet кабель живлення. То є шанс отримати безперебійний інтернет. За умови, що ви через POE інжектор живитимете медіа конвертер.
Ностальгия... За 20 лет, первый раз, услышал звонок проводного телефона! :-)
Це дибільник Нокіа. І доволі сучасний ;)
Дякую за таку приємну рідну
МОВУ ХОЧУ СКАЗАТИ
ОДНЕ, ЯКЩО НЕМАЄ НАПРУГИ В ЛІНІЇ ТО НЕ ПРАЦЮЮТЬ ВИШКИ, НЕМАЄ
НЕ ТІЛЬКИ ІНТЕРНЕТУ НО ДАЖЕ ЗВЯЗКУ ТОді ГРОШ
Ціна цій конструкції
Багато куди прогрес привів (провів) оптику по PON технології. А нормальний провайдер має гену і безперебійники. У мене від початку війни інтернет не пропадав жодного разу.
@@porterlv у мене оптика але одного разу інтернет пропав. тоді ні радіо не робило ні мобільні. А так то якщо відключення планові то оптика робить
@@RassvetNOVA ага...одного разу на моїй вулиці світло було,а інет не появився,хоч і на оптиці,бо саме місто було без світла,тому не фвкт що у кожного провайдера є підтримка PON технології.У сестри при появі світла інет взагалі оговтується не зразу...тому не все так просто у нашому королівстві
Саме сьогодні думав щось подібне зробити. Дуже доречне відео!
Велика подяка за ідею! PSC-35A-C працює чудово. Коли замовляв його на алі, то знайшов і дроти з відповідними роз'ємами. Так що зараз взагалі все по феншую.
Можете посилання дати на роз’єми?
@@АндрейБурьян-ь8у в пошуку "JST VHR"
@@АндрейБурьян-ь8удали посилання?
Дуже корисно, цікаво та зрозуміло. Велике дякую)
Дякую, дуже корисно! Підписався )
Pycнi кабзда!
Чудово і просто, якщо додати реле на 12в і паралельно з його котушкою резистор щоб налаштувати вимкнення при розряді у 9-10в то своїми контактами воно буде від'єднувати розрядний діод і акумулятор буде захищений від глибокого розряду
Здравствуйте , посоветуйте пожалуйста какого номинала резистор паралельно катушке поставить? Катушка реле 400 ом .
@@АндрейЧ-с3ь вітаю, перепрошую, на практиці виявилось що різниця між напругою ввімкнення і вимкнення реле складає приблизно 6в, тому ідея з реле не буде працювати
Резистор паралельно катушці ні на що не вплине
@@АндрейЧ-с3ь резистор паралельно обмотці ніяк не вплине на напругу при якій буде спрацьовувати чи відпускати реле. Але існують для цього спеціальні пристрої, наприклад є китайські модулі які не дозволяють розрядитися акумулятору надто сильно. Так само і з зарядкою, акумулятору шкідливо знаходитись під постійною зарядкою, навіть при напрузі 13,8. Краще при повній зарядці його відключати.
Хоч на офіційному сайті написано, що вхідна напруга для MikroTik hAP ac² 12-30В, але на практиці він нормально працює і при 9.8В, а от медіаконвертер від ZTE перестає "бачити" оптику вже від 10.2В хоч і продовжує "у холосту" мигати лампочками.
Цікавий факт. Сучасні блоки живлення для смартфонів можуть видавати до 20В. За замовчуванням вони видають 5В, але стандарт QC 3.0 дозволяє пристрою вибирати будь-яку напругу у межах 5-20В з кроком 0.2В. Якщо поставити діод (щоб напруга від акамулятора не спалила зарядку у режимі 5В) і використати мікроконтролер для комунікації і контролю заряду, то можна зробити інтелектуальне зарядне/блок живлення.
Якщо комусь буде цікаво, то можу спробувати зробити таку штукенцію і поділитись досвідом
Було б цікаво.
Недавно перепаював конектор на такому готовому кабелі під повербанк, для ноута на 19 вольт був. Відвалили за нього 900 грн + доставка. Жирнувато, як на мене.
Лайкос за мову і комент на підтримку відразу ж
За український контент щира дяка. По схемі є питання, але то таке розберемось самі.
Резистор тре меншого опору.
@@porterlv Ще один діод щоб напруга від акума не йшла назад до блоку живлення. Бо в мене саме так й сталося, паяльник що живився від цього ж блоку живлення залишився увімкненим при відключенні світла. 😀
В блоці живлення уже є діод, навіщо другий? Мо просто треба паяло вимикати?
@@porterlv То у вас є 😄 а в мене його не було, бо блок живлення мабудь якийсь спецефічний. А для вмикання паяльника окремий думблер стоїть (то й побачив випадково, бо залишив його увімкненим). Зараз (з додатковим діодом) все гаразд.
В любому блоці живлення є випрямний діод. Чим він те той ваш додатковий? Але можете хоч 10 ставити.
Даєш розвиток україномовного контенту. Дякую.
Так! Але воно як з освітою - нема попиту і бракує фінансування...
согласен ,только слово файно нет в Украинском языке, ну и акцент конечно не не полтавский :))
@@сергейиванов-л4ф по-перше є таке слово, по-друге українська є різною в різних частинах України, і це є файно. не зараховано.
Смішно, коли російськомовний єксперд розказує про мову, котрою не володіє.
@@romanrader6369 НЕТ такого слова и никогда не было !
я хорошо учился в школе и по украинскому имел только пятерки , а когда приезжаю в Ровно и говорю по Украински то у людей челюсть отвисает.
---------------
Фа́йно - добре, гарно, приємно; прислівник до фа́йний - гарний, добрий. Слово дуже поширене на Західній Україні. Останнє є запозиченням від німецького слова «fein»!!!!!
Неймовірно інформативне відео)
Дякую!
Реалізував схожу схему, але переключенням живлення від АКБ до мережі займається реле 5 контактне
Люди жаліються, що з реле ребутиться техніка. Вас минула та халепа?
За цю дірку у момент перемикання роутер може в аут зайти і підвиснути якщо реле не швидке. Додайте електролітів у схему побільше, щоб роутер не підвис.
@@Kredo800 Вірно) Але у мене наприклад і без конденсаторів роутер не перезавантажується при переході
Реле не з дешевих
Не треба так, під час перемикання реле відбувається іскріння контактів, короткочасні стрибки напруги можуть бути вище напруги живлення тому що існує індуктивність проводів, добре якщо роутер просто буде вимикатися по захисту, але може і сгоріти.
Вже дещо сам зклепав, але все одно корисно і цікаво, дякую.
Супер пояснения, чітко, зрозуміло. Дякую
Дякую за ідею! Зараз займаюсь цією темою, але ще хочу поставити захист від глибокого розряду батареї, на польовому транзисторі.
Суппер👍Аналогічну штуку зібрав. Бж 12 підкрутив китайця на тл431 до 14в, збільшив напругуМісяць в роботі, політ норм при мінімумі затрат.
Швидко, якісно і зрозуміло! Дякую!
Респект. Модульна збiрка -лiкарство на всi випадки.
На плюсовий вихід мережевого блока живлення бажано також поставити свій діод "шотки" - щоб акумулятор не розряджався через цей самий блок живлення. І, щоб компенсувати падіння напруги на діодах, напругу блока живлення можна підвищити на пів-вольта - до 14,3 В.
Я перепрошую жи перепитую, але шо є вихідному каскаді ІБЖ? Конденсатор і той же діод Шотки?
Тоді нахіба той рух заради руху? Аби було і ся гріло?
@@porterlv Не у всіх такий-же БЖ як у вас... Часто на кінцевих схемах можуть бути баластні опори, світлодіоди і мікросхеми-стабілізатори, які теж іноді будуть розряджати аккум.
Вибачте, шо ся викобелюю. Але мова йшла про "сіточки", себто ІБЖ. Припустимо, у когось в Перемишлєнах звичайний БЖ. Тоді там живе класичний дійодний міст, і той самий конденсатор. Щось помінялось? Нє, лямпочка світлодіодна таки ще може бути, але то капля в морі.
@@porterlv Такими "конструкторами" займаються ті, хто вміє тримати в руках паяльник, і знає, що і куди він паяє. Моя справа - попередити таких людей про можливі баги схеми, а рішення паяти діод на плюс, чи це йому не потрібно - приймає вже сам майстер. І краще потратити 5 хвилин на перевірку цього бага в своїй схемі, ніж мати "розряджений в дупу" акумулятор через особливість свого БЖ.
Підкажу вам за що ще тре напхати мені ;) Діод послідовно з резистором не потрібен. І є ризик перерозряду АКБ.
підписуюся. розкішна подача інфи
Тю, настрашили! Тут таких багато. Нинька підписався, завтра відписався.... Ой, я то в голос сказав?!
Мав на увазі - Дякую. Порозглядайтесь, Вам може сподобатись. Тут багато цікавого і унікального.
Як варіант, замість резистора, якщо в наявності не матимете, можна автомобільну лампочку підібрати відповідно до джерела і акб, наприклад з поворотів в більшості випадків лампа стоїть 21вт, це десь 1.75А при 12в, короче підібрати потрібний струм різними лампами +/- можливо, якщо є декілька різної потужності.
Як приємно бачити старий добрий запорізький паяльник
Якби ще жало так швидко не обгорало...
Думав про подібний варіант. Дякую за контент
резистор тре брати сильно меншого опору, пару Ом.
Красиво и понятно !
Я підключив акум шурика 12вольт до роутера та терміналу. Також паралельно підключив блок живлення роутера 12 вольт 1 ампер, і все супер
Молодец, настоящий кулибин, пирожок на полке, мож взять😀
В акумі є захист від розряду?
12:10 - у друга с паяльником можно подобрать 12-тивольтовое реле с напряжением отпускания ~9-10 вольт...
нет таких реле , ну по крайней мере среди электромагнитных таких нет .
Теж роблю собі ДБЖ для роутера і онушки. Купив такий менвіл. Він кругом такий класний... : -) Але є одна неприємна деталь - у нього немає "холодного старту". Це нормальний такий камінчик в тапку.
То виведіть собі кнопочку на двох дротиках. Думаю, знайдете куди подати напругу від АКБ, щоб БЖ подумав, що пора стартувати ;)
От блін. Знав би я про такий блок місяці назад. А то накупив на алі розсипом усяких charge/discharge модулів. Дякую за корисне відео.
Тю, знав би я... То би не обдружинювався.
Лайкос! Але можу ще порадити аккумулятор - через контроллер розряду, за 150 грн. тоді все буде топчик!
А якщо додати реле на 2 групи з обмоткою на 12В, тоді по задуму при падінні нижче 10 його має розімкнути. Єдине що треба перевірити, на якій напрузі реле вже не здатне утримати якорь.
Дякую! Суперконтент!
а если поставить платку-реле типа XY-L10A? Чтобы она следила за разрядом акума
А чому би і так.
подовляющее большинство роутеров прекрасно работают от 5в и даже от 4в, так что разярд будет сильно критичный, хотя бы поставить вольтметр на акб (маленький цифровой на 3 х семисегментниках, он копейки стоит) и время от времени поглядывать на него когда свет пропал.
Ручные системы - зло.
Я один раз ушел на работу, а электричество отключилось и разрядило 12в аккумулятор до 6в - ОДИН разряд НОВОГО аккумулятора его УБИЛО. Больше он не заряжается. Так и держит 6в
Мав теж таку задачу. Дано: 48а*г АКБ, 2 провайдера (один з яких по GPON, а інший падає, бо має активне обладнання у будинку), мікротік, 2 свіча, 1 ону, дверний дзівнок та мілка підсвітка. Все це поїдає 700мА при 12В. Штатний БЖ на 1А спалив, замомляв тороїдальний трансформатор із різними виходами для підбору напруги живлення. Я зупинився на обмеженні по струму тоненьким проводом з витої пари, ~1-2м (брав саме обміднений алюміній, у нього опір великий, змотав у спіральку на товстому маркері, щоб акуратно було) який стоїть перед акумулятором, щоб АКБ у просадку всю конструкцію не заводив при активній зарядці. Без діодів, вони тупо зайві. Через той же тоненький дріт 0,6А від АКБ до одного свіча, онушки та двох роутерів доходять цілком нормально. Діоди гріються дико, навіть відносно потужні, тому після невеличких тестувань їх прибрав - не хочу все переробляти потім. Зробив через транс, по старинці, трансформатор замовив тороїдальний у torex на 40Вт (не реклама), допаяв міст діодний із старого БЖ і вуаля. Ще планую влити у систему до 15Вт від сонячних панельок і забути про проблему. Для того, хто буде робити - не маючи мультиметра краще не починати навіть а піти купити мультиметр і навчитись ним користуватись. Ви 100% не вгадаєте, це тільки на відео все просто, я витратив 3 дні на задачу, яку попередньо оцінював у 30 хв - потрібно робити багато вимірів, тестувань, спостережень, перерахунків тощо. Із імпульсним БЖ який на відео все має бути простіше, але тут свої переваги та недоліки. Автору відео повага - знаннями ділитись це благородна справа.
Нащо я це прочитав? Як це розчитати?!
Нічого не розумію, але як завжди цікаво)))
Спочатку завжди так. А згодом втягнетесь, тестер купите, паяльник теж захочеться мати і все... Назад дороги не буде - ви рукодупий ремонтер. :)
Спасибо за серьезный подход.
Без крон, термоклея, и скруток.
Все геніальне - просте. Але має купу нюансів і недоліків. Якщо їх вирішувати - воно перестає бути простим ;)
не не зачет , нет синей изоленты , а без нее работать не будет :))
В електроніці мало розумію.
Підкажіть, куди припаяти вихід DC? Я так розумію на перші 2 піни перед клемами на акб?
Я то відео робив/бачив понад рік тому. Як зрозуміти про що ви питаєте? Спеціально знову переглядати? Для чого це мені?
Можна зробити дешевше на 700грн. Купити зарядку для акумуляторів. Зараз на олх і пром продпються по 250грн жовті. Чудово все заряджає, показую прогрес. Заояджає струмом 2А.
дякую, це саме те відео яке я шукав
Гляньте й інші. Тут є цікавого ;)
@@porterlv багато Вашого відео дивлюсь. Просто красень, дякую
04:43 Не бажано ставити 14,2 - акумулятор буде швидше вмирати. Якщо акумулятор розряджен - він і так буде заряджатися....
То релігійні питання, я про таке не сперичаюся :)
Акумуляторна збірка з BMS має відключатись автоматично у випадку саморобного UPS за базі БП сіточка. Єдине, напругу БП потрібно підібрати для збіркию (Якщо є помилки в мому припущенні - пишіть)
Про режим зарядки CC/CV чули? Ми ж про літійєві акуми говорим?
Хто? Де? Звідки літій? Воно під класичний свинець заточено.
@@porterlv Ви бачили BMS на свинці?
Бачив, багаторазово, а що?
@@porterlv Цікаво, і що то була за система? Комірки були окремими?
Зібрав таку схему як у другій частини відео. Коли світлто є йде напряму на навантаження, коли немає йде з акб. Але АКБ постійно розряджується (на блокі давав навіть 15 В), гадаю через завеликий опір 10 Ом. Подивився формули треба брати 1 Ом та 2 Вт. АКБ в мене 12 А/г.
Грубо БЖ 14 В пустий АКБ 10 В. Тобто на резисторі падіння 4 вольти. При одному Омі то буде 4 ампери. Не забагато? Хоча, як при зарядці дельта падатиме то і струм впаде.
Резистор до розряду АКБ відношення не має, при розряді він зашунтований відкритим переходом діода.
@@porterlv В мене також розряджається, навіть при опору 1 Oм 5 Вт.
👍👍👍 , дуже змістовно, дякую.
але не працює!)))
1:00 Попередній коментар UA-cam чомусь видалив, мабуть через посилання. Я писав що ви поганому вчите, такі роз'єми є і можна купити хоч зараз. Я брав на сайті Радіомаг, це серія PHU (крок 3.96), там окремо корпуса (NS39-G3 Ninigi) та власне контакти (NX5081-TF).
Так, я вчу поганому. І, як казала моя тітка - алкоголічка "І шо ти мені зробиш?". :)
Коля з вами не згоден, або тримає ті конектори для себе. * в продажі є обернені без застібки. воно нормально не сидить і не фіксується. Хіба і "папку" перепаювати на БЖ. Проте, оскільки мені можна, то роблю як роблю. Гарного дня.
Просто і зрозуміло. Дякую
Доброго дня! підкажіть будь ласка , в тому варіанті з діодами шоткі та резистором , коли з'явиться світло і почне заряджатися аккумулятор, потрібно його заряд контролювати , чи не перезарядить його блок живлення ?
А ви уважно слухали про напругу блоку живлення? Закони Кіргофа пам'ятаєте? ;)
Дякую за відео
Треба буде спробувати
Будь який DC-DC перетворювач.
Их давно раскупили. Радиомаг планирует поставки на конец февраля.
Диоды Шотки имеют цифровую индикацию на борту.
В описании к видео можно написать подходящие.
В целом, очень даже гуд.
"диоды шотки имеют цифровую индикацию"? Что за бред? Поясни пожалуйста!
То ви ще ІГБТ транзистори і мосфети не пробували купити. Радіомаг навіть не знає де то зараз замовити... Навіть в Польщі пусто а на проті по 350 грн. за транзистор...
@@valdumarchik каждый диод имеет цифровое "имя". Например 40V 1A имеет номер 1n 5819.
И в контексте вышеизложенной информации, было бы полезно понять какой конкретно нужен для схемы.
Мы же понимаем, что сейчас расчехлили свои паяльники даже те, кто видел их только в пыльном состоянии в гараже, а паял последний раз в школе на трудах.
@@porterlv позволю себе вопрос.
Что-то как-то не наблюдаю волнений среди сторонников альтернативной энергетики. Имею ввиду "Проект заряд" и иже с ними.
По-моему, золотое время для них.
Где наши Капанадзе, в конце концов?)
@@TheGreatInquisitor понятно, просто надо было написать слово "маркировка"
Я ставив ще один діод одразу після БЖ. Струм з акб при вимкненій мережі буде протікати по зворотньому зв'язку БЖ, що збільшить втрати акб.
Чому ж (кудою) він протікатиме в БЖ? І яке його значення? 1-2 мА? Відповім сам (поміряв):
ІБЖ від ДВРки (12В2А) - 0 мА
Імпульсна автозарядка - 1 мА
ЛБП з АТХ перероблений - 3 мА
Андрію привіт. Гарний матеріал.
Також вже давно користуюсь такою схемою (сітчастий блок живлення - ббж + акум на 7Агод), в тому числі для підсвітки кухонної поверхні LED стрічки. Проте у такої схеми є один недолік який суттєво впливає в теперішній час. Це час заряджання свинцевого акумулятора. що становить тих самих 10-14 годин. Частенько буває так що цього не вистарчає і акумулятор не заряджається повністю (( Також важливим є вибір якісного акумулятора (АГМ) бо решта вмре за зиму (хоча можливо більше і не треба).
То ж даю тобі підказку для наступного відео - замінити таку схему на літієву збірку 3S3P - 3S9P.по грошам виходить майже одне і те саме. а дістати комплектуючі на даний момент ще також можливо і навіть певною мірою простіше ніж БЖ-ББЖ + свинцевий акум.
О, які люди! :) Ви давно нічого не палили для мене.
Хочеться вірити, що життя не заставить мене знову бавитись рішеннями для АКБ і простими інверторами. Але кому зараз легко...
Дякую за відео. Дуже корисно. Замовив PSC-60. Бо дбж в зборі для роутера з ноунейм блоком живлення (зате в красивому боксі) і двох років не протягнув. Питання по сигнальним пінам 1 та 2? як ними скористатись? Бо нажаль далекий від схемотехніки . Є схема з офсайту але коммент з лінком на них не проходить модерацію тож не можу додати.
Так користуйтесь зідно з схеми з офсайту.
Если акумулятор литийионный наприклад це батарея днипро м вр 260 то там стоить плата бмс вона же захищаэ от сильного разряду? И вин подойде для той схеми шо ви показали? Ну ясно шо там дс преобразователь нужен буде с 20в на 12
такой блок мин вел у меня стоит дома в сигнализации. со временем начинает пищать неприятно.
разряжать ниже 11 вольт батарею категорически не рекомендую ( если вы хотите что бы она жила долго ) ,а лучше до 11.5 и все.
вторая схема только если совсем выхода нет .
ну и есть XH-M609/HCW-M635 .часто пользуюсь. выручают .акб живет долго.
Зараз навіть люди довго не живуть а ви за батарею турбуєтесь...
@@porterlv ну у меня например каждая стоит по 25 штук и да..я переживаю .
Важко буде через пару років здавати на брухт по пару сотень грн...
@@porterlv лет пять протянут ,а там и бог с ними.
все зависит от многих условий.
Перемикання аккумулятор-мережа-аккумулятор відбувається без затримки ? роутер не перегружається ?
Не перегружається.
Можна схему ще трошки спростити, той діод що з резистором не потрібен. А замість резистора можна встановити автомобільну лампу на 4-5 Ват можна не одну, підбирається на необхідний ток заряду.
Давно так роблю через автомобільну лампочку. В такому варіанті є ще пару плюсів. По перше, нитка розжарювання має нелінійну вах, та сильно залежить від температури. Чим вища температура, тим більший опір, і лампочка працює як стабілізатор струму (бареттер). По друге, видно процес заряду коли лампочка жевріє.
1:00 JST VH 3.96 mm pitch - дефіцитні роз'єми, які важко дістати? Цікавий БЖ: $20 на Аліку. Шкода, що автор не наводить посилання на документацію, яку він згадує (знайшов).
Не думав, що хтось з тутешніх не вміє гуглити... О, можете, як схочете :)
А чи можна замість блока PSC-35A-C використати зарядник SC-35w12v? Яка між ними різниця? В ньому навіть вже клеми є для приєднання акумулятора і він дешевший на Алі.
Різниця у виробнику і, відповідно, в якості.
Вітаю. Підкажіть хто небудь, як підключити сигналізацію про заряд розряд до ups. Дякую
Примотати ізолентою ще не пропонували? :) Що саме ви хочете і до якого УПСа? І що є "сигналізація"?
Можна додати простенький вольтметр для моніторингу напруги акумулятора
Ви стверджуєте чи запитуєте? Бо з пунктуації не зрозуміло...
При пропаданні мережевої напруги, акумулятор додатково буде розряджатись через вихідні ланцюжки блоку живлення. Не вистачає іще одного діоду.
А ви задумувались як сильно розряджатиметься і які ланцюжки? Вам у 5 - 10 мА впирається на противагу постійному падінню на діоді?
я зробив упс для роутера з плати БМС 3S, блоку живлення 12 вольт 4А та 3x18650 3500mAh, система на багато меньша і зручна у використанні. працює приблизно 6 годин без світла і коштує приблизно 1000 грн
Шайтан! Аналогічний заводський блок в зборі і в корпусі та з кабелями коштує чуть менше:
ua-cam.com/video/I9lzf8lln8A/v-deo.html
Щось у вас з математикою. Забули за роутер). Такий акумулятор як на фото витримає декілька годин (в залежності від споживання роутера) . У мене сучасний Хюавей споживає біля 1а в піку, відповідно 1.5А / год в парі з конвертором. Тому це рішення є дуже короткостроковим і не підійде у разі якщо світла не буде цілий день або більше.
Куди дешевше буде купити на алі кабеля до павербанку(при його наявності) і не потрібно буде колхозити з акумуляторами від упса і різними блоками. Так будуть втрати але рішення більш універсальне ніж окреме живлення для роутера.
Хотів би добавити що ці акумулятори застарілі і на сьодні варто розглядати нові формату 18650 або Lifepo4 при наявності коштів.
Кожен дроче - як хоче.
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, на каком напряжении PSC-35A отключает батарею? К примеру Full Energy BBGP-123 - высаживает аккумулятор до 10V.((
Поняття не маю. Відключення мало би бути при 10,5 В. Тому ваші 10 під навантаженням проблеми не становлять як на мене. Свинець в любому варіанті - розхідник.
якщо впаде нижче 12 вольт, то роутер вже не буде працювати і якраз це і буде сигналом про підзаряд, з іншим обладнанням можливо інакше.
а для підзарядки можна будь який брати перетворювач 220 - 12 ?
Як який. І маю великі сумніви, що ваш рубане рівно при 12-ти вольтах.
12в TP link, коли заряд упав до 9.3в, почав барахлити вайфай, а сам роутер працював далі.
Дякуемо за видео. Треба ще одно . УПС з повербанка.
Сформулюйте хотілку більш детально, будь ласка. Бо так-то увімкніть кабель і гойра! Які питання?
Повер 5в . Оптичнийконвертер 12в. Автомат щоб працювало усе, плюс заряд повера ,коли появляется свитло.
Тутка без синьої ізоленти ніяк.
Або як варіант, можна використовувати proline.
Доброго дня, скажуть будь ласка де Ви його брали? Чи можна його у Вас замовити? І скільки це буде коштувати?
а чи можна використати блок живлення для ледів + акумулятор на ліфепо4 (там бмс вже є всередині)? і куди підключати штекер на роутер, якщо маю всього 5 контактних ділянок (3 на вхід з розетки + 2 на вихід 12 В)?
Нда... Вам можна підключати роутер відразу напряму в розетку.
Блоки живлення для ЛЕДів бувають дуже різні - від звичайного Бж до джерела струму. БМС - крайній захист від дурака. НЕ МОЖНА хз що підключати до літію, навіть, якщо він фосфат.
В мене роутер 12В 2А споживає 18 Ват. Від 9В він навіть не стартує. Тільки з 11,3 В він там щось починає світитись та стартує дуже довго) Пробував відключати в налаштуваннях один з діапазонів, не допомогло)
Добре, зрозуміло, продовжуйте спостереження.
Раніше дивився на MW блоки з цією функцією, але ціна кусалась.
Зараз приглядаюсь до китайських платок з функцією зарядку 18650, УПСа і Степ-Ап до 9-12, розраховані на 1 банку, відповідно без функції БМС, ще мабуть доведеться закривати цю дірку окремою платкою БМС.
Друг замовив вже собі таку, якщо переживе це - буду і собі мудрити.
Ставите 2-3 банки в паралель, ємність зростає в 2-3 рази, і БМС не треба. Лише перед збиранням всі ті банки треба зарядити до максимуму, щоби напруга була однаковою 4,2 В.
все-таки степ-ап - це коли споживання невелике, а умовний ампер при 12в перетвориться вже в 3+ на банці, та і не кожен модуль довго в такому режимі протримається. +втрати на перетворювачі - 5-20% батареї в тепло. Я б робив як в акумуляторному інструменті - бмс 3с і напряму. А заряджати зарядкою для того ж таки інструменту.
На поширених китайських упсах з вбудованим степ-апом є паралельне з'єднання, тобто бмс не потрібен
@@vitalyneskaju8845 Від однієї банки живити 12-вольтове статичне навантаження (а все-таки роутер 99% часу споживає свою незмінну потужність) - це не дуже серйозно
Кинути 2-3 банки 18650, і вже струм в 1-1.5А на банку не такий страшний
@@marianb.5960 Бачив декілька варіантів з захистами банок вже розпаяним на платі, але подібні рішення(з розглянутих) були максимум на 2 банки. Зараз займаюсь некромантією - намагаюсь оживити свинцеві акуми на 12в, щоб всунути у старий упс і заживити роутер з конвертором від нього.
стосовно саморобки на діодах, бачив подібні схеми, тільки там діоди були і на плюсі від акб, і на плюсі від бж. І з'єднувались дві плюсові лінії з'єднанням катодів цих діодів. Так, все ж таки, потрібен діод на плюсі від бж, чи ні?
А для чого там може бути потрібен діод?
@@porterlv я не дуже шарю, пояснюють шось про урівнюючі струми між акб і бж. діод перед акб ставлять щоб з бж на неї струм не йшов, а перед бж - щоб з акб не йшов
е... Так в бж по виходу діод випрямний. Далеко струм не піде. Нащо ще один? Чи вам пару мА на світлодіод БЖ шкода? І хочеться втрат на діоді? Кожен дроче як си хоче...
@@porterlv та мені то не шкода)) просто воно коли толком не розумієш, то питання виникають при різних реалізаціях. Дякую за відповідь!
Можна взяти зарядний пристрій з CC/CV як джерело живлення, тоді схема з діодами і резистором не потрібна
Але тоді навантаження (роутер) працюватиме лише коли АКБ буде зарядженим. Адже БЖ скидуватиме напругу, щоб не перевищити струм.
@@porterlv буде, перевірено. Струм буде ділитись між акумулятором та роутером згідно до закона Ома, для зарядки це умовно один великий резистор. Звісно зарядка має бути більш потужною за навантаження. Сонячні зарядні контролери підключаються до акб саме за такою схемою.
Але таке мабуть більше підходить для літієвих акумуляторів, то му що у свинцевих аккумів в ідеалі має бути більш складний зарядний профіль (bulk, absorption, equalization, float), та навантаження може вплинути на зарядний цикл.
Можна діоди і резистор прикрутити до сіточки, а на розряд повісити схему захисту від глибокого розряду
Можна, дозволяю :)
упс для роутера asus цікава тема так як не стандартна напруга - 19в ну і його бж 1.74А
То берете класичний 12 В. УПС і вішаєте йому на вихід DC/DC повишайку.
@@porterlv я думаю зробити : до акумуляторної збірки приєднати 2 модулі павербанка ватт на 40-60
Через один заряджати а з іншого пд тригером брати 20v і за допомогою діода понижати до ±19.3
З плюсів буде павер на 2 окремих вихода
З мінусів - дорожче
Вам холодно? Єдиний толк з діоду - тепло. Від 20ти вольт роутеру нічого не буде. По входу всерівно стоять понижаючі перетворювачі.
@@porterlv якраз взимку опалення буде)
Ну, можна спробувати від 20)
На Алі є готові mini UPS для роутерів і т.д. з виходами на 5, 9 та 12 вольт по ціні від 1200 грн. На 18650.
По ціні чуть дорожче цього блочка, але дешевше ніж блочок і акум 12V7Ah
І всього лиш зодва місяці почекати
@@porterlv , ну, так і блоків живлення з функцією заряду акума, в Україні теж нема)))
То ви не вмієте шукати або дуже не вчасно почали.
@@porterlv мабуть він на таможні хабарі бере , раз готовий за таку фігню відслюнявити пів-пенсії роботяги .
@@porterlv , може й так)))
Для підзарядки акумулятора напруга з блоку живлення має бути в межах 13.5- 13.7v. Якщо така напруга піде на 12 вольтовий модем чи роутер, їм завищена напруга не зашкодить?
А хто їх питатиметься? Кому зара легко? Не зашкодить.
Деякі оптичні "модеми" згорають від напруги акумулятора зарядженого автомобільною зарядкою (одразу після зарядки це трохи більше, до 14,2-14,5в, але в який момент їх підключали і скільки було на акумуляторі в той час невідомо). Таких випадків було декілька, і довелося заплатити провайдеру за заміну. Наскільки сподобаються їм 13,8в - треба розбиратись. Тому краще з цим бути обережніше. Не так важко зробити щоб там було рівно 12в.
Добрий день! Скажіть, будь ласка, у мене роутер на 9 В, чи не забагато буде йому 13,8 В?
І ще, у відео сказано резистор ставити на 10-20 Ом, а в описі до відео написано 4 Ом, я так розумію це поправка - 4 Ом краще? Заздалегідь дякую, мирного неба!
Так, 4 Ом в сам раз. Чи не забагато вашому роутеру - мені звідси не видно. Як правило проблем нема.
А де дівчина з лого?
Параска? Розповім про неї як наберемо 10 000 підписників. А як до НР то і про себе :)
Вибачаюсь наперед за можливо дурне питання. Але все ж. Маємо БЖ 12.6 В, акум розрядився до 9 В. Зʼявилась напруга в мережі. Хочу обмежити струм заряджання до 2 А. Як розрахувати опір? (12.6 - 9) / 2 = 1.8 Om чи 12.6 / 2 = 6.3? Дякую
Напруга на резисторі рівна дельті БЖ-АКБ, а далі по закону ома рахуєте струм чи опір.
Супер, велике дякую! Підкажить діод на скільки Ампер брати, якщо навантаження буде 4А?
Ну... беріть діод на більше ніж 4 А.
Добрий день. Прошу Вашої допомоги. Зібрав безперебійник на PSC-35A-C. Все працює. Стоит АКБ на 9Аг. Під'єднав другу АКБ на 9Аг так щоб було 18Аг і щоб час роботи був більший. Але напруга з 13.8В просіла до 12.8В і не піднімається більше. АКБ були заряджені на повну. Знімаю одну АКБ все стає на своє місце. Підкажіть, будь-ласка, може я щось не так приєдную, (дві АКБ плюс до плюсу, минус до мінусу), може цей блок живлення не тягне дві АКБ, може варто шось доробити в ньому? Дякую за відповідь.
При паралельному підключенні напруги обох АКБ вирівняються. Якщо обі АКБ нові і справні проблем не буде.
Що до заряду, цей ІБЖ має обмежені можливості. Зарядити - зарядить дві відразу але вдвіччі довше ніж одну. З тим нічого не вдієш.
@@porterlv Дякую за відповідь. Зроблю заміри на АКБ. Є ще дві АКБ. Спробую з ними.
Замінив на інші АКБ. Допомогло. Роутер працює довше. Дякую. Хотів ще запитати у Вас стосовно напруги в мережі. На приладах написано, наприклад 220-240В. Інколи в мене буває 270В в мережі. Підкажіть, будь-ласка для таких приладів який може бути мінімум та максимум напруги? Щоб знати, ± яку напругу поставити на релє напруги для відсікання споживачів. Дякую за відповідь
Ще, як порада, на Алі валом плат зарядки та плат розрядки, на яких можна виставити мінімальну напругу, після якої буде вимкнено ланцюг. Це для тих, хто не вміють самі робити схеми але дружать с паяльником та елементарними схемами.
Коли є гроші або доставка з алі за три дні - життя просте і насичене. Коли темно і зимно а доставка місяць - то трясця іх мосКАЛській матері :(
дуже дякую! пару питань, якщо можна до автора: 1. чи є в такій схемі якийсь захист від перезаряду акума? 2. який час зарядки порівнянно з автоакумом (або ж який тут очікуваний ток зарядки)?
Відповіді очевидні. Перезаряд контролюеться заданням напруги БЖ. Струм залежатиме від напруг на АКб і БЖ та опору резистора.
если БП отрегулировать на выходе не более 13,8 Вольт перезарядки аккумулятора не будет .
здесь в этой схеме страшнее разряд аккумулятор ничем не ограничен, он долго не проработает.
ток зарядки подбирается резистором
Потрібно відрегулювати напругу таким чином, щоб холостий потенціал при працюючій техніці, на дротах, які йдуть до акума не був більшим 12,7-13 В. Тоді перезарядки не буде.
Зробив аналогічно. Склад конструкції наступний:
- блок живлення PSC-35A-C
- AGM акумулятор 12V 7.2Ah
- Споживачі: тестував по-різному - роутер Netis WF2409E, Mikrotik (і також моментами в додачу і онушку підключав)
Все працює, але є нюанси.
1. Менше, ніж за годину роутер перестав живитсь (виключився). Заміряв вольтаж АКБ ~ 10.35-10.4V. Якщо вірити специфікації, то споживання роутер виходить "БП 9 В / 500 мА постійного струму (на виході)".
Не можу зрозуміти чому так. Припускаю, що БЖ відключає АКБ на рівні 10.5В. Чи є якісь ідеї, як це побороти?
2. Якщо підключити спершу батарею і споживач, то БЖ не передає заряд з батареї на споживач. Треба спершу подати 220 на сам блок. Тоді почнеться процес передачі струму з АКБ на споживач.
Так, БЖ відключає АКБ на 10,5В. Тому, що для свинцевої АКБ це = 0% заряду. Боротися з цим не варто - загробите АКБ.
@@porterlv Виходить, я тоді використовую лише близько 10% заряду АКБ. В такому випадку не бачу користі з такої конструкції.
На 07:30 вашого відео ви розповідаєте про прорахунок часу роботи такої конструкції. З вашим споживанням у 0,5 А/год та ємність 7А/год дана конструкція мала б пропрацювати близько 14 год. В моєму випадку всі ті ж умови, наче, але конструкція працює менше години. Що не так з моєю конструкцією?
Раніше я використовував АКБ зі звичайними понижаючими платами, а заряджав АБК вручну автомобільною зарядкою. Так тоді дійсно працювало все досить довго.
То мене мучить питання - чому в мене не працює стільки ж часу як і у вас?)))
Мені звідси не видно, чому. Але фізику поки ніхто не обманув. Можливо, у вас не АКБ а масо-габаритний імітатор? Не забувайте, що свинцюваті АКБ - розхідник. Якщо дорогий якісний в безперебійнику живе 2 - 4 роки з рідкими відключеннями. То в наших реаліях з щоденним циклом то є 0,5 - 1 рік. А дешеві ще менше.
@@porterlv АКБ такий же як у вас (на вигляд), може маркування інше. В описі до нього пише гелевий АКБ для коптерів та дитячих електромобілів. Робив усе, як ви робите в першій частині відео з тією PSC-35А-С платою. Намагаюсь зрозуміти чому в мене так швидко вимикається живленння. Може маєте ще якісь ідеї?
Купив собі готовий кіт набір - UPS на 6 акк 18650 для живлення роутера. Виход на UPSі для підключення роутера 12 В, 2 А. ПИТАННЯ: На штатному блоці живлення Роутера вказано 12В 0.5 А. 2 А більше ніж 500 мА. Не сгорить роутер якщо підключити його в такий потужний UPS ??????
Не згорить. Але фізику за 8-мий клас варто повторити. Закон Ома. У вас на спідометрі авто максимально 200 але ж ви не постійно з такою швидкістю їздите ;) Так і БЖ - вказано максимум на що він здатен.
у китайців бачив є такі перетворювачі що з 5 вольт роблять 12 і живляться від юсб. Тобто можно від любого павербанка живить роутер. Це один момент, є ДС - ДС пертворювачі з 3 -24 волт до 3-24 вольт регульований. Теоретично накрутити 12 вольт і підключити можна до любого акумулятора. У вас звісно ідеальна схема, сама зарядить акуум і перейде в робочий режим.
DC/DC в магазинах зараз відсутні як клас. А діоди і резистори поки доступні :)
@@porterlv да. уже розгребли все. Жартують що генератор зараз коштує дорожче чим старенький москвич :))
А весною стоятимуть по-при дорогу, як колись запорожці. Цінна ложка до обіду.
@@porterlv Ви вважаєте що навесні це все буде не актуально? Дай то бог, але таке відчуття що все буде тільки погіршуватись..
Привіт, дайте посилання на блок живлення
У мене нема посилання на блок живлення.
Доброго часу доби, порадьте, будь ласка, у мене акум 12в 7а . скільки ОМ мені краще використовувати резистор. зазделегідь дякую.
Завдання резистора - обмежити максимальний струм на повністю розрядженому АКБ. Припустимо, Що БЖ у вас 14 В (щоб міг посністю зарядити АКБ), напруга розрядженого свинцевика 10,5 В. А короткостроковий струм хай не перевищує 2А Тоді різниця напруг 3,5 В. За законом Ома (R=U/I), при 3,5 В струм в 2А буде на резисторі 1,75 Ом. Ставте 2 Ом, не прогадаєте.
@@porterlv Дякую за відповідь. Гарного вам дня.
Дивіться решту моїх відео. Там багато цікавого і навіть про спорт - природу є. ;)
Дякую за відео. Схема цікава та проста. У моєму випадку навантаження електромагнітний замок, якому потрібно 12V.
Акумулятор має 13V. На блоці живлення я налаштую 13, 7V, так, як не можна менше ніж на акумуляторі. Але у мене до Вас таке питання, як до фахівця. А чи можна запитувати моє навантаження 13 - 13,7V?
От вам положено чи покладено на сніданок одну сосиску. Якщо вам дадуть одну сосиску + бонусом маленький кусочок другої, щось сильно зміниться? ;)
Шляхом досліду на акумуляторі li-ion 3S2P від телефонів було встановлено що струм там абсолютно припустимий. Розряджену збірку заряджає струмом менше 2А «само по собі», без тюнінгу. При блоці в 3А та споживачу (камера) який реально споживає 200мА - у нас все схожиться.
Якщо у когось раптом блок падає в захист але є гарний запас по акумах - добрим варіантом буде знизити напругу на блоці. Так, буде недозаряд, але акуми (якщо це літій) не будуть проти.
Подібне рішення для літію - раніше чи пізніше спалити хату. :( То для свинцюватих АКБ.
@@porterlv воно на стовпі висить, а блок живлення в щитку вуличному. Реально, на блочкові накручено 12.4в, струм стартує від 2А і плавно опускається по мірі заряду.
Який сенс щось іще видумавати, якщо все ідеально працює?)
На літії бмс стоїть, забув уточнити.
@@porterlv до чого вів, що літій сам по собі має менший опір (тим більше у мене 3S2P). Треба спочатку перевірити, який струм йде без резистора. Може там нічого видумувати не треба.
Вам би закон Ома повторити...
@@porterlv так розумію, вам яке треврдження не скажи - усе одно всі дурні навколо)
Я також думав що буде якийсь захмарний струм на розрядженій акб. Але ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО перевірив і виявилось що струм всього 2А на пустому акумі. Що і вам раджу робити перш ніж збирати обігрівачі на резисторах (якщо вже така мова пішла).