Найбільш детективні ігри - це всілякі Ostriv, Transport Fever та інші, коли ти у режимі вільної гри намагаєшся знайти мету, заради якої взагалі починав гру
Мені здається поняття "жанру" стосовно подібних ігор не є коректним. Краще підходить слово "формат". Тому цілком можна називати ігри формату інтерактивного кіно в жанрі детективу (жанр стосується змістової складової)
@@AboutGames_Plato, але не можна відділити історію від геймплею. У всіх іграх, окрім «пісочниць», є якийсь сюжет, а значить і історія в певному жанрі. По суті, відеогра це формат розповіді ісотрії, як книга, комікс чи фільм (і всі його формати). Можливо, треба розділити що ми маємо вважати «жанром», «форматом» чи ще якимось терміном. Як на прикладі вище.
@@idrahoner От про комплексність відеоігор як явища, я і кажу блін постійно))) У відео я запропонував окремо виділяти наративний жанр та ігровий, щоб не виникало плутанини і люди менше пробували натягнути сову на глобус (наративний жанр, на ігровий). Але "історія" у відеогрі, це набуте явище і не є базою, хоча і в більшості сучасних випадків, стала невідʼємною і важливою частиною. Базою залишається саме ігровий процес, бо його наявність і є визначенням гри.
Моїми першими детективними іграми були дитячі квести по Скубі Ду) Там ще була така фішка, що злодій в кожному проходженні міг змінюватися, тому була певна реіграбельність.
Return of the Obra Dinn та The case of the Golden Idol детективи саме як ігри, але потенційно найцікавіший експеримент в цьому напрямі - Shadows of Doubt, погугліть про неї, якщо цікаво
Що ти, що теорія Ігорь - останнім часом прямо душите темою "жанрів". Та пофіг мені наратив чи геймплей, як хочу так і називаю) А то блін приходять потім на сабредіти і доводять, що jrpg це не жанр.
Ми з Єгором навіть подискутували на стрімі на цю тему)) Насправді, жанри та їх визначення - це важливе питання для індустрії, і воно навіть не зовсім для гравців зроблене в першу чергу. Тож, тейк іт ізі, інші відоси також незабаром будуть))
Якщо вже брати серію ігор про Шерлока Холмса, то в контексті даного відео було б доречніше розглянути другу частину - The Secret of Silver Earring. Чиста point&click адвенчура, де у фіналі потрібно заповнити анкету хто і в якому місці злочинець. А керування місцями настільки всрате, що навіть знаючи розташування потрібного пікселя попасти по ньому дуже складно. Відповідно, просто проклацати всю сцену не вааріант. Однак тут є свій мінус: хоч гра і проходиться на 7 годин, до фіналу половина потрібної інформації забувається і доводиться сидіти заново перечитувати записи в щоденнику і діалоги
Була така гра, Blade Runner, по тому самому фільму, де Рік Декард - це ти, і зараз розслідуєш вбивство людини що скоїв реплікант. Годинами голову ламав тоді, збирав уліки та шукав якісь зачіпки. От там сам геймплей можна назвати детективним.
Як для мене, якщо гра має хоч якийсь сюжет - до неї вже можна прив'язувати такі наративні-кіношні жанри, бо сюжет є сюжетом та він грає свою роль, навіть якщо мізерну
Ще не додивився відео до кінця, але якщо притримуватися лінії аргументації стосовно того, що в детективний грі детективним має бути сам геймплей, то за цією логікою такою грою можна вважати ту, де певні механіки використовуються для вирішення проблеми неочевидним чином, про який не говориться, але до якого гравець має сам дійти, тобто "детективність" гри визначається тим, які глибину і варіативність мають її ігрові механіки і наскільки далеко сам гравець готовий зайти в їх використанні. Цікаво буде порівняти свої думки з висновком відео, але, в будь-якому разі, ролик дуже цікавий, дякую за такий контент. P. S. А ще за такою логікою Дарк Соулс - це детектив 😂
Відео класне но постараюся бути вангою та вгадати про що відео 1.Прямолінійність 2.Елементарний сюжет з досвіду фільмів можна здогадатися хто злочинець 3. Підказки та інша допомога гри
Ти крутий! Дуже багато дивився stopgames, да та є цікаві рубрики, но не на українській, та і розвиток ідей, думки дуже фундаментальні, твори будь ласка більше !
Vaydeville - розплутуєш справу, розмовляючи зі знайомими постраждалого. Але прикол в тому, що діалог генерується в реальному часі, бо всі жителі мають пророблений штучній інтелект. Збираєш пазл, виходячи з того, що говорять тобі жителі. Краще записувати (в грі є встроєний блокнотик), а то можна заплутатися. Дуже приколько, ні в що подібне не грала.
З дружиною прийшли до висновку що найбільш справді детективними іграми є souls ігри. Типо жодних очевидних підсказок чи маркерів. Немає відмачого чуття чи конкретних вказівок, а чи знайде гравець потрібну штуку й потрібного нпс в певний момент - напряму впливає як не на кінцівку так на чималу частину гри.
Платоне коли вже буде повноцінний огляд на неймовірно цікаву та дивну гру Ace Attorney, а не просто згадка її в відосах. Бо на укр ютубі ця серія ігор як і Final fantasy обділені увагою.
Перед відео розглядалися всі ігри про Шерлока Холмса від Фрогвейр, якщо ні то пропоную спробувати саме гру Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring
Ця теорія,як то кажуть: за вуха притягнута. Наврядчи,тицяння кнопочок вирізняє жанр. Історія,сценарій - так, а тицяння WASD чи Трикутничок та Ікс буде всюди і це точно не жанр ))
Shadow of doubt дійсно прекрасна іноді гра яку можна назвати детективом. Хоча по більшій частині це пісочниця у відкритому світі з елементами справжнього детективу. У грі дуже багато цікавих елементів геймплея і на диво, дивовижна атмосфера. Наразі це одна з моїх улюблених ігор пісочниць. Дуже сподіваюсь на розширення та подальше вдосконалення цього проєкту. Про те що автор казав на рахунок оптимізації, особисто в мене жодних проблем не виникало, хоча в мене далеко не топовий пк, але гра працювала на високих налаштуваннях без вильотів, критичних багів та підвисань.
Дякую за відео! Виходіть, що детективними іграми можна називати лише ті, в яких треба шукати ігрові механіки, які гра сама тобі не показує відразу. За цією логікою єдина детективна гра, яку я можу пригадати, це The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, де гравець поступово навпомацьки вивчає закони, за якими існує навколишній світ та ігрові механіки, які з цих законів випливають. Спочатку ти дізнаєшся, що до стріл можна прекріпіти якісь предмети і потім починаєш есперементувати чіпляючи до них що потрапить під руку і дивлячись що з цього вийде. Потім ти дізнаєшся, що кинувши у вогонь яблука, вони запікаються і починаєш кидати у вогонь все підряд зясовуючи що з цього вийде. Так гра змушує тебе постійно шукати які ще приховані ігрові механіки існують в ній. Виходіть, що це і є спражний детектив, якщо загадка має буди навкого дій, тобто ігрових механік, доступних гравцю?
А фіг знає, останні зельди це все ж системно-геймплейний сендбокс. Твій приклад певно ще більше показує абсурдність спроб натягнути наративні жанри на відеоігрові жанри.
У кінці відео поняття історії написаної заздалегідь чомусь протиставляється детективній історії, хоча детективні історії також пишуться заздалегідь. На мою думку головна проблема псевдодетективних ігор саме в тому що вони виділяють те на що має звернути увагу детектив і підмічають деталі замість гравців, тобто коли Шерлок Холмс в інших творах сам знаходить прості логічні закономірності з дрібних але помітних деталей то в іграх ці деталі виділяються саме геймплеєм, тому і пошуку не відбувається. Детективна гра у повному розумінні цього слова на мою думку має бути позбавлена саме ігрових умовностей по типу підсвічування обь'єктів і будь-якої видимої інтеракції яка сама по собі і підказує правильний напрямок, саме позбавлення ігрових костилів змусить гравця не проклікувати всі можливі варіанти а саме думати і шукати самостійно
Пентімент доволі детективний і діско єлізіум. А взагалі все залежить від визначення, визначення може дати будь яка людина будь якій речі. Кінець дискусії.
Диско елізіум взагалі мимо, навіть як детективна історія, бо весь "детектив" побудований на одному великому роялі в кущах))) А про визначення, ну так будь яка людина може давати визначення, проте аргументація і підгрунття буде різнитись. От скаже якийсь чувак що піца - це суші, і шо? Право має? Цілком. Чи стане піца від того суші? Ні 🙂
@@AboutGames_Plato Люди тисячі років називають біле чорним а чорне білим, є ціла росія де і суши і піцу назвуть нацистами і так іх і буть сприймати. І стане піца, сушамі і чим завгодно. Тож не варто зациклюватись на визначеннях і термінах життя не працює по словнику, все весь час змінюється.
@@AboutGames_Plato про діско елізіум це точно: скільки не збирай факти і намагайся в них розібратися - ніколи не вгадаєш чим все завершиться і "хто вбивця"
Життя то по словнику не працює, але чому жанри і такі визначення загалом потрібні (на мою думку звісно)- я вже неодноразово казав і у відео і на стрімах.
Що ми дізнались з цього відео: Дане відео є чудовим у змістовному й наративному планах, але є поганим детективом через відсутність синхронізації глядача з головним героєм (автором) й наявністю "рояля в кущах" наприкінці)
А фіг його знає, думаю вони скоріше є "детективом", але зараз я все більше думаю про абсурдність натягнути наративний жанр на ігровий. Бо майже всі "детективні" ігри, підпадають під вже існуючі жанри adventure чи puzzle
Гарне відео, на певні питання дало відповіді, але детектив, як і загалом багато жанрів як на мене, були створені суто щоб описувати та характеризувати якусь гру, умовно ти саме хочеш пограти в детектив, і не ламати собі мізки, тобто просто щоб хоч якось класифікувати ігри
Я вже у відосі про жанри казав, що жанри створені не стільки для користувачів і допомоги їм з вибором гри/фільма/книги/etc. (з цим, ті ж самі мітки стіма пораються набагато краще). А скільки для самих розробників і дослідженню та структурізації мистецтва загалом.
мені здається, disco elisyum має шнаси бути названим детективом, там звісно прописані події, але ти дійсно сам шукаєш заціпки, та що завгодно можна пропустити через механіку геймплею
Вже писав в комментарях до цього, диско елізіум, навіть в наративному плані важко назвати детективом. Бо весь «детектив» ховається в одному величезному роялі в кущах
Справжній детектив - це Дота 2. Тільки вона дозволяє в ІРЛ з живими гравцями зіграти в детектив. Бо інакше як назвати процесс пошуку того (нехорошого гравця), який натиснув гліф - я не знаю
Якщо так розібратися, як йдеться у вашому ролику, то й у літературі немає детективного жанру, бо це наративна розповідь😊. Але закручено цікаво. Головна мета детективу - змусити повірити, що ти і є головним героєм. Як і більшості літератури в принципі. А от вам справді детективна задача: чи зможетк ви знайти "фетиші у тоталі спайс" на ютубі. Звісно, українською. 😅 Якщо бракуватиме підказки, експерт з усіх питань допоможе.
А як на рахунок фазмофобії? гра хоч і не позиціонується як детектив, але має детективний геймплей, тип привида і його кімната визначаються випадково, гравець сам вирішує які методи використовувати для визначення типу привида, неможливо знати на перед хто тобі попадеться, доводиться думати самому
На початку говоримо що ігри - це щось комплексне, потім ми вже тільки геймплей розглядаємо для того що б можна було називати гру детективною. В книгах та фільмах нам же, звісно, не підсвічують докази діями головного героя й читачу та глядачу дають можливість самим все шукати в описі подій та місць. Я один тут логічні нестиковки бачу? Їй бо виглядає як висосування теми з пальця. При всій повазі до автора.
В книгах ми жанр визначаємо історією чи папером на якій книга надрукована? Чи може ілюстраціями до книги? Он в книзі Айвенго з ілюстраціями я бачив пезайжі, тобто Айвенго - це пейзаж? В іграх основою навколо якої все крутиться - є саме ігролад, і жанр ГРИ визначається саме за ним. А от жанр історії - має визначатись окремо. Я ж про все це у відео говорю і пояснюю наче.
Хммм, тобто якщо в літературі і кіно наративна складова і визначає жанр, то в іграх, рухаючись по цьому самому наративу ми вже не можемо сказати, що гра ж детективом. І для того, щоб визначити гру суто детективом ми повинні вирвати цю наративу складову!?🤯
Ну так, в іграх жанр визначається геймплеєм, а геймплейного жанру "детектив" - не існує. У відео скоріше міркування на тему, яким би міг бути "детективний" жанр, якби його спробувати натягнути на гру
Хочете справжньої детективної гри, де буде і наратив детективний, і геймплей ------Outer Wilds. Ця гра змусила мене 100 раз відчути себе тупим. Суть гри така: ти представник якоїсь раси покидаєш рідну планету на кораблі і опиняєшся в рідній сонячній системі з 8+ планетами та цілю - розгадати таємниці древньої раси, що відвідувала цю систему раніше. Ніяких маркерів та підказок, лише записи в твоєму бортовому журналі , які з проходженням історії даватимуть тобі краще розуміння всієї картини. Ну, ще інтернет-гайди та відео на ютубі - коли стомився битися головою об стіну.
Ох, мені вона не сподобалась в свій час((( Саме через те що момент дослідження там був відсутній, а вся гра звелась до пазлу який треба вирішувати банальним перебором, куди на локації тобі треба тикнутись за відведений час.
Відео файне, зусилля похвальні, але чому огладалися лише імениті "АААаа" (типу крик, жарт) ігри? Чому не долучив до ессе гру "shadow of boudt? Вона не вписуєтся в тезиси. Це гра яка не спираєтся на нарратив, натомість має доволі детективний геймплей.
Case of the golden idol І ще деякі інді ігри назву яких я не згадаю. Я можу назвати ці ігри детективними за заданими критеріями. Доведи мені чому ця гра-не детектив і тоді я поставлю лайк. А так саме відео цікаве, хоча з деякими тезисами я не згоден.
>Жодної детективної гри згадано >Детективних ігор не існує >Shadows of Doubt це перша геймплейно детективна гра Хех, класична полеміка Платона ні-про-що. Маленько підкажу: єдина повноцінна й оригінальна гра, яка може називатись геймплейним детективом - це Paradise Killer(чому? таке можна зрозуміти лише погравши, ба більше вона повністю підпадає під маніпулятивну полеміку про жанри наративу й геймплею у відео, навіть включно з "правилом" Едґара Аллана(але краще використовувати правила Стівена Ван Дайна)). Чогось іншого немає попросту немає, і до повного полірування Shadows of Doubt не буде. А тебе ж навіть попереджували, але все одно матеріал нульовий.
Не знайомий з Paradise Killer, може вона і підпаде під те визначення відеоігрового детективу, що я до речі сам і намалював у цьому відео))) Але шо це змінює? Коли моя основна мета цього відео - це звернути увагу на те що наративний жанр != ігровому. Просто детектив виявляється певно найбільш цікавим прикладом цієї помилки
Якщо вже вирішили подушнити і подокопуватись до термінології, то нагадаю, що поняття "підсвідомий" є або безграмотним або шарлатанським. Грамотно і правильно говорити "несвідомий". Підсвідомості не існує, це поняття давно застаріло і було виключене із когнітивної психології і залишилось лише в номенклатурі "альтернативних психоаналітиків", любителів розкладати карти таро та боятись ретроградного Меркурія
Детективи це ігри від юбісофт. Бо все, починаючи від геймплею і закінчуючи сюжетом є однією великою загадкою з ключовим питанням "Навіщо це створили?".
Найбільш детективні ігри - це всілякі Ostriv, Transport Fever та інші, коли ти у режимі вільної гри намагаєшся знайти мету, заради якої взагалі починав гру
Return of the Obra Dinn можна назвати детективом за заданим критеріями.
Цікаве відео. Чекаю на "Чому шутерів не існує")
А як же та інді гра, що недавно анонсували shadow of doubt? А як же Return to Obra Din ? Діско Еллізіум?
Мені здається поняття "жанру" стосовно подібних ігор не є коректним. Краще підходить слово "формат". Тому цілком можна називати ігри формату інтерактивного кіно в жанрі детективу (жанр стосується змістової складової)
У випадку відеоігор, змістовна складова стосується саме геймплею. Бо це відеогра в першу чергу
@@AboutGames_Plato, але не можна відділити історію від геймплею. У всіх іграх, окрім «пісочниць», є якийсь сюжет, а значить і історія в певному жанрі. По суті, відеогра це формат розповіді ісотрії, як книга, комікс чи фільм (і всі його формати). Можливо, треба розділити що ми маємо вважати «жанром», «форматом» чи ще якимось терміном. Як на прикладі вище.
@@idrahoner От про комплексність відеоігор як явища, я і кажу блін постійно))) У відео я запропонував окремо виділяти наративний жанр та ігровий, щоб не виникало плутанини і люди менше пробували натягнути сову на глобус (наративний жанр, на ігровий).
Але "історія" у відеогрі, це набуте явище і не є базою, хоча і в більшості сучасних випадків, стала невідʼємною і важливою частиною. Базою залишається саме ігровий процес, бо його наявність і є визначенням гри.
Моїми першими детективними іграми були дитячі квести по Скубі Ду) Там ще була така фішка, що злодій в кожному проходженні міг змінюватися, тому була певна реіграбельність.
О, фіга, також їх памʼятаю!
дуже якісне і цікаве відео, дякую
Return of the Obra Dinn та The case of the Golden Idol детективи саме як ігри, але потенційно найцікавіший експеримент в цьому напрямі - Shadows of Doubt, погугліть про неї, якщо цікаво
Ще до перегляду. Дійсно детектив - Return to Obra Dinn
Згадав new vegas, а саме місію, де потрібно було знайти того, хто продав жінку снайпера.
Мені згадався Among Us, бо фактично, там справді багато елементів детективу
Дуже радий кожному вашому ролику
дякую
Хотілось побачити ще більше і ще довші роботи
Дуже гарне відео, автор робить найс контент)
Вітаю, колега!
Що ти, що теорія Ігорь - останнім часом прямо душите темою "жанрів". Та пофіг мені наратив чи геймплей, як хочу так і називаю) А то блін приходять потім на сабредіти і доводять, що jrpg це не жанр.
Ми з Єгором навіть подискутували на стрімі на цю тему)) Насправді, жанри та їх визначення - це важливе питання для індустрії, і воно навіть не зовсім для гравців зроблене в першу чергу. Тож, тейк іт ізі, інші відоси також незабаром будуть))
Думаю таким чином Among us можна вважати детективом
Дякую за відео! Поки дивився згадав таку гру як simulacra де ти лазиш по телефону і розгадуєш, що сталося з власницею телефону
Разве immersive sim є жанром, а не філософії ігроладу?
Дуже гарний та цікавий канал, приємно слухати, бажаю якнайбільше підписників та переглядів
Shadows of doubt?
Хє, він не забув про shadows of doubt
Якщо вже брати серію ігор про Шерлока Холмса, то в контексті даного відео було б доречніше розглянути другу частину - The Secret of Silver Earring. Чиста point&click адвенчура, де у фіналі потрібно заповнити анкету хто і в якому місці злочинець. А керування місцями настільки всрате, що навіть знаючи розташування потрібного пікселя попасти по ньому дуже складно. Відповідно, просто проклацати всю сцену не вааріант. Однак тут є свій мінус: хоч гра і проходиться на 7 годин, до фіналу половина потрібної інформації забувається і доводиться сидіти заново перечитувати записи в щоденнику і діалоги
ОГО 👀 круто, це ти як завжди круто це оглянув, дякую 💛💙👍
Була така гра, Blade Runner, по тому самому фільму, де Рік Декард - це ти, і зараз розслідуєш вбивство людини що скоїв реплікант. Годинами голову ламав тоді, збирав уліки та шукав якісь зачіпки. От там сам геймплей можна назвати детективним.
Як для мене, якщо гра має хоч якийсь сюжет - до неї вже можна прив'язувати такі наративні-кіношні жанри, бо сюжет є сюжетом та він грає свою роль, навіть якщо мізерну
Також думка, але як на мене, ці субстанції все ж варто розділяти
Ще не додивився відео до кінця, але якщо притримуватися лінії аргументації стосовно того, що в детективний грі детективним має бути сам геймплей, то за цією логікою такою грою можна вважати ту, де певні механіки використовуються для вирішення проблеми неочевидним чином, про який не говориться, але до якого гравець має сам дійти, тобто "детективність" гри визначається тим, які глибину і варіативність мають її ігрові механіки і наскільки далеко сам гравець готовий зайти в їх використанні. Цікаво буде порівняти свої думки з висновком відео, але, в будь-якому разі, ролик дуже цікавий, дякую за такий контент.
P. S. А ще за такою логікою Дарк Соулс - це детектив 😂
Відео класне но постараюся бути вангою та вгадати про що відео
1.Прямолінійність
2.Елементарний сюжет з досвіду фільмів можна здогадатися хто злочинець
3. Підказки та інша допомога гри
Трохи мимо)
@@AboutGames_Plato я б уточнив що взагалі проєбався)
Але відео класне як завжди 🫂
Бляха, та як я сам не здогадався!?
Ох уж ці детективи які не є детективами, потім виявиться що інші жанре теж не ті за кого себе видають.
Ахаха, прочитав Детектив Ігор не існує, думаю шо я пропустив якогось Ігора детектива, серіал чи шо😂
дякую за такий подарунок на дн)
З днем народження!)
7:38 саме тому навіть оригінальні книги про Шерлока- це поганий приклад детективу
Ти крутий! Дуже багато дивився stopgames, да та є цікаві рубрики, но не на українській, та і розвиток ідей, думки дуже фундаментальні, твори будь ласка більше !
Ну, як мінімум, тема не пережована вже сотню раз. Приємно побачити, хоч щось свіже
Черговий коментар про Shadows of Doubt :)
Весь відос думав про shadows of doubt
Подивився перші 5 хвилин, в L.A. Noire детективний геймплей
не знаю чого але ще побачивши превю відео я подумав про shadow of doubt
Vaydeville - розплутуєш справу, розмовляючи зі знайомими постраждалого. Але прикол в тому, що діалог генерується в реальному часі, бо всі жителі мають пророблений штучній інтелект. Збираєш пазл, виходячи з того, що говорять тобі жителі. Краще записувати (в грі є встроєний блокнотик), а то можна заплутатися. Дуже приколько, ні в що подібне не грала.
фонова музячка з персони) лайкос
То наступне аідео у нас буле по серії ігор ДМК?))
Geoguessr цілком собі має детективний гемплей, але якраз наративно це явно не класичний детектив, якщо взагалі детектив
З дружиною прийшли до висновку що найбільш справді детективними іграми є souls ігри. Типо жодних очевидних підсказок чи маркерів. Немає відмачого чуття чи конкретних вказівок, а чи знайде гравець потрібну штуку й потрібного нпс в певний момент - напряму впливає як не на кінцівку так на чималу частину гри.
Оригінальненько)
Платоне коли вже буде повноцінний огляд на неймовірно цікаву та дивну гру Ace Attorney, а не просто згадка її в відосах. Бо на укр ютубі ця серія ігор як і Final fantasy обділені увагою.
А якщо в новій Life is Strange буде кнопка "Skip Gameplay" то в ній теж жанр за геймплеєм потрібно визначати ?
Ага, тільки в такому разі за його відсутністю :D
Перед відео розглядалися всі ігри про Шерлока Холмса від Фрогвейр, якщо ні то пропоную спробувати саме гру Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring
Ця теорія,як то кажуть: за вуха притягнута. Наврядчи,тицяння кнопочок вирізняє жанр. Історія,сценарій - так, а тицяння WASD чи Трикутничок та Ікс буде всюди і це точно не жанр ))
ну камон, Shadows of Doubt, Disco Elysium - хіба не детективи? Жанр є, просто чистих детективів мало
Бляха, з самого початку назвав shadows of doubt і чекав коли якось розіб'ють мій приклад.
Shadow of doubt дійсно прекрасна іноді гра яку можна назвати детективом. Хоча по більшій частині це пісочниця у відкритому світі з елементами справжнього детективу. У грі дуже багато цікавих елементів геймплея і на диво, дивовижна атмосфера. Наразі це одна з моїх улюблених ігор пісочниць. Дуже сподіваюсь на розширення та подальше вдосконалення цього проєкту. Про те що автор казав на рахунок оптимізації, особисто в мене жодних проблем не виникало, хоча в мене далеко не топовий пк, але гра працювала на високих налаштуваннях без вильотів, критичних багів та підвисань.
Цейво, хтось в курсі? Донателло вже можуть приймати/відправляти гроші?
Чи досі там якесь обмеження?
Тоді що це? Ігри з Детективами?
Ну, типу)))
Дякую за відео! Виходіть, що детективними іграми можна називати лише ті, в яких треба шукати ігрові механіки, які гра сама тобі не показує відразу. За цією логікою єдина детективна гра, яку я можу пригадати, це The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, де гравець поступово навпомацьки вивчає закони, за якими існує навколишній світ та ігрові механіки, які з цих законів випливають. Спочатку ти дізнаєшся, що до стріл можна прекріпіти якісь предмети і потім починаєш есперементувати чіпляючи до них що потрапить під руку і дивлячись що з цього вийде. Потім ти дізнаєшся, що кинувши у вогонь яблука, вони запікаються і починаєш кидати у вогонь все підряд зясовуючи що з цього вийде. Так гра змушує тебе постійно шукати які ще приховані ігрові механіки існують в ній. Виходіть, що це і є спражний детектив, якщо загадка має буди навкого дій, тобто ігрових механік, доступних гравцю?
А фіг знає, останні зельди це все ж системно-геймплейний сендбокс. Твій приклад певно ще більше показує абсурдність спроб натягнути наративні жанри на відеоігрові жанри.
Після перегляду. Пограй у Return to the Obra Dinn
Коли буде відео "Чому ігор не існує"?
А це ідея 💡
У кінці відео поняття історії написаної заздалегідь чомусь протиставляється детективній історії, хоча детективні історії також пишуться заздалегідь. На мою думку головна проблема псевдодетективних ігор саме в тому що вони виділяють те на що має звернути увагу детектив і підмічають деталі замість гравців, тобто коли Шерлок Холмс в інших творах сам знаходить прості логічні закономірності з дрібних але помітних деталей то в іграх ці деталі виділяються саме геймплеєм, тому і пошуку не відбувається. Детективна гра у повному розумінні цього слова на мою думку має бути позбавлена саме ігрових умовностей по типу підсвічування обь'єктів і будь-якої видимої інтеракції яка сама по собі і підказує правильний напрямок, саме позбавлення ігрових костилів змусить гравця не проклікувати всі можливі варіанти а саме думати і шукати самостійно
чи не рахується Papers, Please за детектив?
Пентімент доволі детективний і діско єлізіум. А взагалі все залежить від визначення, визначення може дати будь яка людина будь якій речі. Кінець дискусії.
Диско елізіум взагалі мимо, навіть як детективна історія, бо весь "детектив" побудований на одному великому роялі в кущах))) А про визначення, ну так будь яка людина може давати визначення, проте аргументація і підгрунття буде різнитись. От скаже якийсь чувак що піца - це суші, і шо? Право має? Цілком. Чи стане піца від того суші? Ні 🙂
@@AboutGames_Plato Люди тисячі років називають біле чорним а чорне білим, є ціла росія де і суши і піцу назвуть нацистами і так іх і буть сприймати. І стане піца, сушамі і чим завгодно. Тож не варто зациклюватись на визначеннях і термінах життя не працює по словнику, все весь час змінюється.
@@AboutGames_Plato про діско елізіум це точно: скільки не збирай факти і намагайся в них розібратися - ніколи не вгадаєш чим все завершиться і "хто вбивця"
Життя то по словнику не працює, але чому жанри і такі визначення загалом потрібні (на мою думку звісно)- я вже неодноразово казав і у відео і на стрімах.
Що ми дізнались з цього відео:
Дане відео є чудовим у змістовному й наративному планах, але є поганим детективом через відсутність синхронізації глядача з головним героєм (автором) й наявністю "рояля в кущах" наприкінці)
Факт
Не почув аргументів чому L. A. Noire геймплейно не детектив
Вуха почисть
Тоді чи є квест-кімнати детективним жанром розвах з точки зору інтерактиву?))🤔
А фіг його знає, думаю вони скоріше є "детективом", але зараз я все більше думаю про абсурдність натягнути наративний жанр на ігровий. Бо майже всі "детективні" ігри, підпадають під вже існуючі жанри adventure чи puzzle
Гарне відео, на певні питання дало відповіді, але детектив, як і загалом багато жанрів як на мене, були створені суто щоб описувати та характеризувати якусь гру, умовно ти саме хочеш пограти в детектив, і не ламати собі мізки, тобто просто щоб хоч якось класифікувати ігри
Я вже у відосі про жанри казав, що жанри створені не стільки для користувачів і допомоги їм з вибором гри/фільма/книги/etc. (з цим, ті ж самі мітки стіма пораються набагато краще). А скільки для самих розробників і дослідженню та структурізації мистецтва загалом.
мені здається, disco elisyum має шнаси бути названим детективом, там звісно прописані події, але ти дійсно сам шукаєш заціпки, та що завгодно можна пропустити через механіку геймплею
Вже писав в комментарях до цього, диско елізіум, навіть в наративному плані важко назвати детективом. Бо весь «детектив» ховається в одному величезному роялі в кущах
Рома геній спонсорує цей канал?? Оце колаба так колаба
А як же Pentiment? Там то тебе еіхто не веде за руку до розгадки і можеш легко звинувати в кінці кінців не того.
Справжній детектив - це Дота 2. Тільки вона дозволяє в ІРЛ з живими гравцями зіграти в детектив. Бо інакше як назвати процесс пошуку того (нехорошого гравця), який натиснув гліф - я не знаю
чув про Dark Souls?
Так чому Елей Нуар не детективна гра?
Якщо так розібратися, як йдеться у вашому ролику, то й у літературі немає детективного жанру, бо це наративна розповідь😊.
Але закручено цікаво. Головна мета детективу - змусити повірити, що ти і є головним героєм. Як і більшості літератури в принципі.
А от вам справді детективна задача: чи зможетк ви знайти "фетиші у тоталі спайс" на ютубі. Звісно, українською. 😅
Якщо бракуватиме підказки, експерт з усіх питань допоможе.
А як на рахунок фазмофобії? гра хоч і не позиціонується як детектив, але має детективний геймплей, тип привида і його кімната визначаються випадково, гравець сам вирішує які методи використовувати для визначення типу привида, неможливо знати на перед хто тобі попадеться, доводиться думати самому
На початку говоримо що ігри - це щось комплексне, потім ми вже тільки геймплей розглядаємо для того що б можна було називати гру детективною.
В книгах та фільмах нам же, звісно, не підсвічують докази діями головного героя й читачу та глядачу дають можливість самим все шукати в описі подій та місць. Я один тут логічні нестиковки бачу?
Їй бо виглядає як висосування теми з пальця. При всій повазі до автора.
В книгах ми жанр визначаємо історією чи папером на якій книга надрукована? Чи може ілюстраціями до книги? Он в книзі Айвенго з ілюстраціями я бачив пезайжі, тобто Айвенго - це пейзаж?
В іграх основою навколо якої все крутиться - є саме ігролад, і жанр ГРИ визначається саме за ним. А от жанр історії - має визначатись окремо. Я ж про все це у відео говорю і пояснюю наче.
Соули ще ті детективи😅
Жесть, мало переглядів, треба коменти писати, походу
Хммм, тобто якщо в літературі і кіно наративна складова і визначає жанр, то в іграх, рухаючись по цьому самому наративу ми вже не можемо сказати, що гра ж детективом. І для того, щоб визначити гру суто детективом ми повинні вирвати цю наративу складову!?🤯
Ну так, в іграх жанр визначається геймплеєм, а геймплейного жанру "детектив" - не існує. У відео скоріше міркування на тему, яким би міг бути "детективний" жанр, якби його спробувати натягнути на гру
Дякую за цікаве відео. Слава ЗСУ!
Хочете справжньої детективної гри, де буде і наратив детективний, і геймплей ------Outer Wilds. Ця гра змусила мене 100 раз відчути себе тупим. Суть гри така: ти представник якоїсь раси покидаєш рідну планету на кораблі і опиняєшся в рідній сонячній системі з 8+ планетами та цілю - розгадати таємниці древньої раси, що відвідувала цю систему раніше. Ніяких маркерів та підказок, лише записи в твоєму бортовому журналі , які з проходженням історії даватимуть тобі краще розуміння всієї картини. Ну, ще інтернет-гайди та відео на ютубі - коли стомився битися головою об стіну.
Ох, мені вона не сподобалась в свій час((( Саме через те що момент дослідження там був відсутній, а вся гра звелась до пазлу який треба вирішувати банальним перебором, куди на локації тобі треба тикнутись за відведений час.
Відео файне, зусилля похвальні, але чому огладалися лише імениті "АААаа" (типу крик, жарт) ігри? Чому не долучив до ессе гру "shadow of boudt? Вона не вписуєтся в тезиси. Це гра яка не спираєтся на нарратив, натомість має доволі детективний геймплей.
Можна, будь ласочка, додивитись відео до кінця? 😅
Може Shadows of Doubt ховається саме там?
Цікаве відео, є над чим подумати
Case of the golden idol І ще деякі інді ігри назву яких я не згадаю. Я можу назвати ці ігри детективними за заданими критеріями. Доведи мені чому ця гра-не детектив і тоді я поставлю лайк. А так саме відео цікаве, хоча з деякими тезисами я не згоден.
З грою не знайомий, але якщо відкрити сторінку вікіпедії по грі, то жанрово вона там підписана як "adventure, puzzle" 🙃
Серыал Шерлок також не детектив.
>Жодної детективної гри згадано
>Детективних ігор не існує
>Shadows of Doubt це перша геймплейно детективна гра
Хех, класична полеміка Платона ні-про-що.
Маленько підкажу: єдина повноцінна й оригінальна гра, яка може називатись геймплейним детективом - це Paradise Killer(чому? таке можна зрозуміти лише погравши, ба більше вона повністю підпадає під маніпулятивну полеміку про жанри наративу й геймплею у відео, навіть включно з "правилом" Едґара Аллана(але краще використовувати правила Стівена Ван Дайна)). Чогось іншого немає попросту немає, і до повного полірування Shadows of Doubt не буде.
А тебе ж навіть попереджували, але все одно матеріал нульовий.
Не знайомий з Paradise Killer, може вона і підпаде під те визначення відеоігрового детективу, що я до речі сам і намалював у цьому відео)))
Але шо це змінює? Коли моя основна мета цього відео - це звернути увагу на те що наративний жанр != ігровому.
Просто детектив виявляється певно найбільш цікавим прикладом цієї помилки
А, ну і про 20 правил Ван Дайна додати варто, вони давно показали свою нежиттєздатність, якщо справа доходить не до "бульварних" шаблоних детективів.
Якщо вже вирішили подушнити і подокопуватись до термінології, то нагадаю, що поняття "підсвідомий" є або безграмотним або шарлатанським. Грамотно і правильно говорити "несвідомий". Підсвідомості не існує, це поняття давно застаріло і було виключене із когнітивної психології і залишилось лише в номенклатурі "альтернативних психоаналітиків", любителів розкладати карти таро та боятись ретроградного Меркурія
Згоден, заміни слово підсвідомий на несвідомий. Що це змінює?)
@@AboutGames_Platoце перетворить безграмотне мовлення на більш грамотне, я ж написав наче
Ку-ку. Я чуть не забыл оставить коммент. На самом деле мне ролик не рекомендовался. 😢
Мамо, диви, я в телефоні
Боже, ну ти і душніла. Лайк
амогус 🤡
Тебе як детектива не існує👀
Факт
є така гра: амонг ас😈
Душнила
la noir
Детективи це ігри від юбісофт. Бо все, починаючи від геймплею і закінчуючи сюжетом є однією великою загадкою з ключовим питанням "Навіщо це створили?".