КІНО ВБИВАЄ ІГРИ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 138

  • @DUDE_OCHKA
    @DUDE_OCHKA 9 місяців тому +3

    Якщо перспектива саме гравця, а не глядача, то відеоігри це більше про театр ніж про кіно

  • @oleksaderzybis9052
    @oleksaderzybis9052 9 місяців тому +12

    Кіноавтомат -- гра. з використанням кіно у якості форми, подачі та складників гри. Так само працюють рольові книги минулого, де вибір розвитку сюжету залежав від вибору сторінки для подальшого читання. Що там, були книги, де основою був не сюжет, а проходження підземелля. Це ігри, просто у формі книг.
    Думаю, тут варто брати за основу визначення первісну задумку. Бо, так, "перегляд" Кіноавтомату можливий нині, без виборів, склеєним. Але ж ми не кажемо, що гра стає кіно, від наявності нумограю по ній. Або вдаватися у деталі й нову версію подачі первісного твору категоризувати інакше (як от "ігрофільми" зліплені з основних сюжетних подій і катсцен -- вони вже не є іграми, але стрічками на їх основі), від чого первісний жанр першоджерела не змінюється.

    • @SodomEndGomorra
      @SodomEndGomorra 9 місяців тому +1

      Амерікан лейзер гемс - таке ви маєте на увазі?

    • @oleksaderzybis9052
      @oleksaderzybis9052 9 місяців тому +1

      ​@@SodomEndGomorra, у тому числі!

  • @MrSonnik07
    @MrSonnik07 9 місяців тому +3

    я наче прослухав круту лекцію, продовжуй в тому ж дусі!

  • @cukor555
    @cukor555 9 місяців тому

    Навіть переглянувши відео до кінця і прочитавши деякі коментарі, скажу що все ще вважаю це не грою. Такий прийом навіть вживається в театрі і від цього театральна вистава не стає грою (на мою всрату думку😊). Тож гра це гра з її елементами, де гравець контролює все підчиняючись правилам гри, а інтерактивне кіно і театр, і навіть як писав інший коментатор, книги, це лишається собою, але з додатком інтерактиву. Саме питання тоді що таке гра, досить складне і мені лінь думати, тож дякую за гарне відео! (нагадую це лише моя думка, я не експертка)

  • @oygen2280
    @oygen2280 9 місяців тому +1

    Обожнюю ігри по типу нових частин год оф вор і не тільки за кінематографічні моменти. Мені подобається витрачати декілька спроб щоб зрозуміти тактику боротьби з валькірією чи варваром. Також мені подобається лутати якісь корисні речі на карті, обожнюю відчуття поступового прогресу. І виходить, що год оф вор об'єднав все те, що я найбільше люблю в іграх і чудово (на мій погляд) це збалансував.

  • @melny_r0man
    @melny_r0man 8 місяців тому

    Захоплений уоментар на підтримку дивовижного відео від Платона! Чекаємо відео про пропаганду в іграх!

  • @KoJoT_NSF
    @KoJoT_NSF 9 місяців тому +4

    Напишу кілька речей стосовно теми, бо якоїсь конкретної думки підтвердження чи спростування якої я б хотів почути в відповідь насправді немає, та де як не під відео про кіно в іграх це сказати, може щось корисне думаю.
    Розділяючи ігри з акцентами на кіно і ігровий процес, автор каже, що перші концентруються на драматургії. Цим терміном я не оперував в роздумах раніше, та чи не мають ігри - ігри специфічної драматургії, яка властива саме іграм як специфічному виду мистецтва. Тим більше якщо згадати слова автора що драматургія це те як нам розповідають історії. Будь це історія продумана сценаристами, чи та історія для створення якої розробники надали гравцю обмежений інструментарій і драматургію якої він здатен вибудувати самостійно, відповідно результат буде унікальним від гравця до гравця.
    Так як це те, що здатні робити тільки ігри як вид мистецтва, то чи не стають ігри які обмежують гравців більше ніж це могло б бути, чи скажімо не хочуть іти далі в дослідженні що синтезу кіно і ігор, що розвитку ігрового процесу як засобу вибудування "унікальної драматургії", щоразу користуючись одними й тими ж прийомами водночас називаючи цей тренд "мистецтвом" а по-факту роблячи, виходить конвеєрний продукт, ну не знаю, не те що не хорошими, а може популістами в сфері ігор.
    Я думаючи про схожі речі і в кіно стикався з тим, що мені не вистачає того, щоб речі називали своїми іменами. Скажімо, якщо ти дивишся новий фільм марвел, швидше за все ти розумієш, що це паразит на фанбазі. Але якщо фанбаза задоволена, ніхто не висловлює критики, навіть посередність запишуть в шедевр, або навіть щось добре, здобуває не виправдані регалії, що здається стає масовим в іграх, в яких теж є різні представники, тільки фанбази висувають в шедеври те, що не робить нічого нового саме в розрізі ігор. Знову ж кіно в поєднанні з іграми гадаю є куди рухати (хоча гадки не маю як), і те що якась взаємодія одного з іншим вже тривалий час обмежується якщо не звичайним переривом катсценами, то вічним кутеє є наочним маркером застою індустрії.
    І це якби не відміняє того що і геймплейні елементи, умовний інструментарій для вибудовування гравцем власного кіно у відеоіграх, тривалий час крутиться навколо одних і тих же механік. З простого, люди ж люблять поєднювати геймплейні рішення з різних ігор, це просто, та воно завжди весело. Можна під іншими кутами підходити до банальних речей, популярність соулзів приклад цьому, нічого нового не вигадано ні з точки зору кінца ні з ігроладу, але переосмислення підходу до уже звичних речей дало гравцям щось нове у тому яку історію ті собі зрежисують і це все зайшло масово.
    Ну і власне більше думок не залишилось поход)

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Ігри безсумнівно мають власний унікальний інструментарій для розповіді історій, втім, це вже тема для окремного відео)

  • @pandacaptain1633
    @pandacaptain1633 9 місяців тому

    Дуже цікаво бо фільм я назвав грою) По факту це гра в яку грає одразу весь кінозал. Як приклад була гра про покемонів в яку одночасно грали всі. Всі грали за Еша і нюанс у тому, що у свій час там було умовно дві основні фракції: Ті хто за хаос і ті хто за порядок: Хаос всі натискають хаотично кнопки і сподіваются, що Еш виконає дії правильно. Порядок йшло голосування які кнопки треба натискати і тільки після цього всі натискали відповідні кнопки за які проголосували. Так здаєтся я дуже хаотично це описав)

  • @Forji418
    @Forji418 9 місяців тому +2

    В мене аж щось всередині закололо коли ти згадав слониху 😢😢😢
    З пилососом теж незручно вийшло 👀

  • @oberynmartell1245
    @oberynmartell1245 9 місяців тому +1

    Так блет. Я зрозумів, що хочу більше душнільних відео, де розбирається теорія всього на світі. Я навіть це відео дивився не на звичних х2 а на звичайній швидкості, коли побачив, що воно всього лише 18 хвилин
    Кароч. Хочу відоси з розбором різних ігор, як їх бачить людина з папірцем режисера.

  • @melny_r0man
    @melny_r0man 8 місяців тому

    Коли виходить нове відео, одразу встає дзвоник😅

  • @mishabuistov9756
    @mishabuistov9756 9 місяців тому +3

    Хочу відео про пропаганду в відеоіграх.
    Про фільм із вибором, ну для мене прям капець очевидно що це кіно, додавай ти ті елементи вибору чи ні.
    І так, привіт всім хто дивився відео перед виходом

    • @LoToS2202
      @LoToS2202 9 місяців тому

      Здоров

  • @ГоробенкоОлександр
    @ГоробенкоОлександр 9 місяців тому

    Як казав один ютубер, з яким я згоден, ситуація де доаматургію разом з сюжетом та гемплей розділяють, це дурість. Геймплей це головна особливість ігор, і він може використовуватися для того щоб розповісти сюжет і деталі світу, із прикладів які це добре показують, це той самий inscription, де геймплейні моменти здатні показати як і ситуацію що як раз трапилася зарах, так і характер персонажів і те чого вони бажають, а також той Овердлорд два та перший Фейбл вміють непогано прив'язувати емоційно до героя, бо ми були з ним ще з самого дитинства і буквально пережили його з ним.
    Я б навіть сказав що той самий момент коли в тому ж Фейбл ми розбиралися з усе небезпечнішими монстрами частично дає відчуття дорослішання та досвідчинності, бо ми як герой зустрічаємо все більш серйозні перешкоди, проте самі вже не такі слабкі як на початку...
    Тому доречі і момент з візуальним дорослішанням відчувається органічно.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Тема того які унікальні інструменти для сторітелінгу має ігрова форма - це вже тема для окремого відео)))

    • @ГоробенкоОлександр
      @ГоробенкоОлександр 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato Буду радий подивитися

  • @vladbojkiv3895
    @vladbojkiv3895 7 місяців тому

    Мені, як шанувальнику ігор третього типу, якось байдуже на цей конфлікт. Але все одно було цікаво послухати.

  • @PatheticMint
    @PatheticMint 9 місяців тому +3

    Крутіше за нове відео може бути тільки відео за день до виходу 😎

  • @ssl1857
    @ssl1857 9 місяців тому

    Вперше дякую ютубу за рекомендацію. Напевно найцікавіший контент по іграм в україномовному ютубі на сьогодні. Дякую за новий крутий відос, лайк і коментар в підтримку каналу!

  • @Pank-cr9iw
    @Pank-cr9iw 9 місяців тому

    Дякую, що пробудив подавлені спогади, про сцену зі слонихою

  • @ЛандграфСкімінок
    @ЛандграфСкімінок 9 місяців тому

    відео справді сподобалось, гарна тема. звичайно цікаво поглянути на індустрію сократським поглядом , проте надто пасивно. скільки паралельних опущено , немов недосказано. мабуть на такі речі справді цікавіше було б дивитися під призмою чітких позицій. проте)

  • @mykolakoreva
    @mykolakoreva 9 місяців тому +1

    найкращий приклад гри яка балансує між сюжетом і гемплеєм є серія халф лайф

  • @kroman_play8446
    @kroman_play8446 9 місяців тому

    Дякую за відео! Дуже приємно бачити якісно зроблений контент!

  • @WhyNMan
    @WhyNMan 9 місяців тому

    Дуже дякую за відео. Нарешті можна подивитися щось цікаве та ЕкСпЕрТнЕ про ігри на українському ютубі

  • @koozmin
    @koozmin 9 місяців тому

    Добрий відик, дуже цікаво бачити як ігри розвиваються у різних напрямах

  • @ДмитрийНикишенко
    @ДмитрийНикишенко 9 місяців тому

    В цьому плані дуже подобається нова якудза. Спочатку 10 годин катсцен потім 10 годин що важливо, необов’язкового грінда міні ігор або просто данженів заради лута. Хоча всі ці приколи можно взагалі скіпнути і просто пройти сюжет. І якраз кількість цих міні ігор просто башту зриває. Чого тількі Animal Crossing в грі коштує)

  • @invisible_castle
    @invisible_castle 8 місяців тому

    ДО речі, хотів де що додати. У випадку інтерактиних кіно, і при якій умові таке кіно стає грою. У тому випадку якщо є правила світу. Наприклад, якщо в фільмі де американці вбивають фашитсів, і буде вибір вбиваби фашита чи ні,(уявимо що рік 1943 в якому живе цей уявний глядач цього фільму) це може вплинути на те чи ви самі виживете в компанії. Адже середовище буде мати правила, і прагнення щоб ти зробив правильний вибір. Якщо вибір не гратиме ролі на тебе, або на історію, з точки її закінчення, то це буде подібне до іграшки, з якою можна бавитися.

  • @Рудекс
    @Рудекс 9 місяців тому +1

    Відкриваєш відео Платона і зриваєш рожеві окуляри у ту ж саму секунду - я що єдиний хто не знав про смерть Біллі Геррінґтона? Мій світ більше ніколи не буде тим самим 😢

  • @TheVisionImp
    @TheVisionImp 9 місяців тому

    Сцена зі слонихою... Я грав зі своєю дівчиною, вона тричі плакала, мені довелося її втішати ще годину після цієї сцени

    • @goansichishig
      @goansichishig 9 місяців тому

      Тільки вона плакала?

  • @OllleksaUA
    @OllleksaUA 9 місяців тому +1

    Нове відео - новий саундтрек Персони. А по факту - що вас тішить тим і займайтесь: кіно, ігри, аніме, головне не домахуйтесь до інших.

  • @vladfedko111
    @vladfedko111 Місяць тому

    Сцена зі слонихою це семе жорстоке що я бачив...

  • @kawaiimancer
    @kawaiimancer 9 місяців тому +3

    Чудове відео без нав'язування думок чи смаків, дивлюсь з задоволенням та ловлю моменти які самотужки хотілось би дослідити! Дякую автору!

  • @kent6651
    @kent6651 9 місяців тому

    Я гра в ігри суто заради сюжету, але люблю його розбавдяти геймплеєм)

  • @minislayer3241
    @minislayer3241 8 місяців тому

    Взагалі, радий бути геймером якому подобаються всі ігри без виключень!😊

  • @shelphizz2744
    @shelphizz2744 9 місяців тому

    Класні відоси робиш, мужик)

  • @melny_r0man
    @melny_r0man 8 місяців тому

    Правила драматургії в історії, яку розказують на підвалі СБУ! 😂😂😂

  • @dolgal19
    @dolgal19 9 місяців тому

    Платон, зробив інтерактивне відео, він надав нам можливість писати коментарі😅
    А якщо серьозно дякую за відос)

  • @ukrainianfalcon8702
    @ukrainianfalcon8702 9 місяців тому

    У цілому вірно, тільки старший брат не кіно, а справжні ігри які є у нашому вимірі наприклад такі ігри як футбол, баскетбол, бейсбол якщо ще ближче то шахи та шашки, якщо і ще ближче то настільні ігри D&D, Warhammer, Cyberpunk. Недарма кажуть CRPG - це Computer Role Play Game тому що перенесли у відеоформат настільні Role Play Game, якщо скоротити то RPG. Зараз поділяють на два типи відеоігрового жанру і просто пишуть RPG - це означає Action RPG і гра має елементи рольового відігравання якщо CRPG то - можливе повне відігравання ролі яку забажаєш. Потім ти кажешь що головне це - досвід, так? Так. І потім кажешь, що "люди які кажуть що "ігри Нінтендо це фігня і для дітей і в загалі не серйозні" теж праві", ну як так? ти ж сак у відео сказав що ігри без історії спокійно існують це означає що у глобальному сенсі головне у іграх це геймплей. Відповідь на твоє питання "Кіноавтомат" - це кіно! По-перше у інтерактивних іграх не можливо програти, інтерактивне кіно буквально можливо поставити на паузу но неможливо перервати історію великими литерами на екрані "Game Over", "Resume","Return", по-друге у інтерактивного кіно зрежисовані сцени, по-трете ти в інтерактивному кіно ніяк і ні при яких обставинах не будеш взаємодіяти з персонажем. І ще, інтерактивне кіно - це кіно, тобто це назва жанру першочергово кіно, а не ігор. Ігри які називають інтерактивним кіно це дурні які так називають ігри, нема інтерактивного кіно в плані ігор, а є ігри з інтерактивним вибором но там буде прямя взаємодія з персонаже прямо(ти стрілками клавіатури або стіками геймпаду їдеш персонажем) або не пряма взаємодія з персонажем ти мишкою або стікам геймпаду управляєш курсором і ти самим вказуєш куди іти персонажу наприклад це Life is Strange, The Wolf Among Us, Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human в меншості The Last Of Us/Part II, God Of War 2018/Ragnarok, Серія Call Of Duty і/або можливо програти. Чим це відрізняється від візуальних новел? У інтерактивності, так стоп інтерактивне кіно теж інтерактивне, так но там є можливість тільки вибір зрежисованих сцен, так і хто сказав, що то був не фарс, є якісь докази що вибір насправді був? А суть у візуальних новелах це пряма взаємодія з героями, героїнями через вибір діалогів і таки чином ти взаємодієш з персонажами історії новел та міняєш історію і це фундаментальна відмініть від інтерактивного кіно там ти тільки і тільки вибираєш сцену і крапка. Теж пряма взаємодія є і у текстових квестах там ти вибираєш куди піти, що казати, короче взаємодієш з персонажами через діалоги, міняєш історію через взаємодію з світом та персонажами. Ще хотів сказати давай зав'язуй з превью з жінками у, як би сказати, не вигідному для жінок становищі, навіть якщо вони із ігор, я розумію що ти молодий блогер тобі хочется набрати аудиторію, повір мені ти не ту аудиторію збереш яку ти хочешь з такими превью, якщо люди заходять подивитись тебе завдяки таким превью. А якшо ти все таки теж, м'яко кажучи, такий, ну такий, ти розумієш про що я, то ні діло не твоє, теж давай зав'язуй з цим ділом, використання жінок в якості приманки це не є добре.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Жінки на превʼю? Шо?

    • @ukrainianfalcon8702
      @ukrainianfalcon8702 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato Мені що тикати обличчям? Я ж не кажу що на УСІХ твоїх прев'ю до відео Відео про дорослі ігри, відео про хардкорні ігри, ну, ну ти на серйозному обличчі будеш казати що ця картинка Firekeeper(так я знаю хто це) нормальна і репрезентативна для жінок? Відео про візуальні новели, я взагалі не повірю що ти не бачив що там дівчина в дуже короткій спідниці, ти ж не сховав нижню частину дівчини за границі прев'ю так що б сховати ту части ну дівчину де вона в короткій спідниці. Давай кажи, що я проблему висмоктав із пальця, що я д*білл і жінки повинні ходити по вулицям взагалі г*лі і я д*рень і не розумію цього.

  • @maxmaxwer
    @maxmaxwer 9 місяців тому

    Чому -не державною- не о 16? Потім подивлюсь, а поки лайк, відписка, коментар

  • @pidozryvanyj
    @pidozryvanyj 9 місяців тому

    В луста чудові вподобання

  • @habibub
    @habibub 9 місяців тому

    робити ігри кіноматографічним важко, я наприклад люблю РДР2, але соні проходжу.
    Давай про пропаганду

  • @Delstroi
    @Delstroi 9 місяців тому

    Дуже круте відео

  • @Shakenbeer
    @Shakenbeer 9 місяців тому

    О, нормас. Поїхали.

  • @Джокио641
    @Джокио641 9 місяців тому

    Удачі

  • @alod2839
    @alod2839 9 місяців тому

    Всім фанатам "суто ігри", які задрочують соулси чи ммо, розказуючи що геймплей і механікі - це головне, я як правило говорю, що не туди вони дивляться. Треба грати в шахи, шашки, більярд, ну, чи тетріс. От де рафінований геймплей, перевірений віками і роками, суто скілозалежний і т. д. і т. п . ) Як правило люди замислюються і починають розуміти, наскільки складний і, я б сказав, тендітний продукт привернув їх увагу ).

  • @forcejoke9023
    @forcejoke9023 9 місяців тому

    00:03 мені одному здається що листя зібралися в досить знайому форму?

  • @sarahelisabethkru523
    @sarahelisabethkru523 9 місяців тому

    Коли огляд барбі супершпигунка?

  • @user-iv9sh9fc3c
    @user-iv9sh9fc3c 9 місяців тому

    я на роботі, тому просто на бекграунді врубаю без звуку щоб підтримати Платона в момент дропу відоса. Знаю він робить це спеціально щоб я дивився більше 1го разу 😢

  • @tpax_top
    @tpax_top 9 місяців тому

    12:32 Зельда не використовує драматургію? Та лаааадно) Це ж не вірне твердження)

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      "Не використовує, або вона знаходиться на дальньому плані, з прикладів: маріо, зельда...." слухаємо уважніше і не додумуємо зайвого))))

  • @Дмитрий-р2э6о
    @Дмитрий-р2э6о 9 місяців тому

    наче ще у МГС 5 була зйомка одним планом

  • @Artem-go5xf
    @Artem-go5xf 9 місяців тому

    Це велика розмова, мені лінь все описувати, але...))
    1. Фундаметальна помилка - ви не дали визначення поняттям "гра" (не відеогра або яке включає і відеогру), "мистецтво" та, "кіно".
    2. Коли я чую "Ігри - це мистецтво" для мене це негативний маркер пафосної людини котра взагалі нічого не знає. Приклад це студія STELLARIUM. Проте в цьому відео це інша ситуація, але не давати визначення такому розмитому поняттю на початку - це гріх і ламає велику частину відео.
    3. Дякувати Богу ви перша людина від якої я чую розділення ігр на ті в котрих гейм луп превалює над всіма іншим частинами і на тих в котрих історія є основою. Я сам до цього дійшов, але трошки через іншу логіку. Через визначення основи і прибирання всього лишнього, типу експериментів "чистого кіно". Якщо прибрати з гри Мафія 2 історію - це вже не цікаво, значить історія є основою. Якщо прибрати з Маріо історію спасання принцеси, прибрати арт, замінити персонажа на кубик - і все ще буде цікаво грати - значить основа гейм луп. Взагалі "ігри" дуже обширне поняття котре включає в себе дуже багато речей.
    Взагалі гарне відео, не з всім погоджуюсь, але з висновками біль-менш, окрім "Ігри - це мистецтво". Для мене не зрозуміле поняття "гра" та "мистецтво". Футбол - це мистецтво? Будемо все навлоко називати мистецтвом бо так хочеться? В мене є сумніви щодо цього.
    Дякую.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Так я ж кажу "Відеоігри - це мистецтво", перша фраза точно така, а потім коли я скорочую і кажу: "гра" чи "ігри", то маю на увазі саме відеоігри. Може це трохи збило з пантелику.

  • @fourthunknown9173
    @fourthunknown9173 9 місяців тому

    13:47 erected 🍆
    Парадокси, люблю і ненавиджу. Перші годин 30 гри це: 1) меню
    2) початок війни
    3) гейм овер(дарк соулс світу стратегій))
    Більш менш почав щось розуміти після сотень відео в ютубі. Ну і тепер хоч не одразу відлітаю від Польщі)

  • @zhytomyrski_kovbasu
    @zhytomyrski_kovbasu 9 місяців тому

    Душнідзе... я заснув, поки дивився цей шедевр

    • @vladislavbabitch8579
      @vladislavbabitch8579 9 місяців тому +1

      як адмін тг каналу, скажу що нам пофіг

  • @Madskool
    @Madskool 9 місяців тому

    Нехай контент просувається!

  • @Anthrax001k
    @Anthrax001k 9 місяців тому

    Кодзіма у співпраці з PlayStation аносував гру яка "використовуватиме передові технології та зірковий акторський склад і має на меті стерти грань між фільмами та іграми, пропонуючи майже реалістичну графіку". Кажуть шо він ГЕНІЙ, але чи в тому напрямку він рухає індустрію?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому +1

      Якщо доживемо - побачимо)))

    • @rj_man_
      @rj_man_ 9 місяців тому

      раніше ж в тому напрямку рухав? завдяки йому з'явився жанр стелс екшенів в тому виді якому ми його знаємо.

  • @novikov-mykyta-seo-expert
    @novikov-mykyta-seo-expert 9 місяців тому

    в мене скоро випрацюється алергія на слово "котра(ий/е)", наче свідому уникання синонімів та спам
    а так, відео всі якісні та цікаві

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Ох, намагаюсь боротись з русизмами і навіть прогрес маю якийсь) Але то не так просто, нажаль

    • @novikov-mykyta-seo-expert
      @novikov-mykyta-seo-expert 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato Це більше про тавтологію та заспамленість тексту. Можна використовувати конструкції типу людина що робить (людина котра робить), звук який чується (звук котрий чується). Особливо тяжко, коли в одному реченні йде ланцюжок кожний елемент якого (не котрого) поєднує слово "котре"

    • @All_of_space_is_dead
      @All_of_space_is_dead 8 місяців тому

      ​@@AboutGames_Platoкотрий це не русизм. В нашій мові це слово використовується для позначення чогось, що злічується. На прикладі легше зрозуміти: котра година? Котрий з вас останній в черзі
      Майже всіх інших випадках використовується слово який. От і все. Наприклад: яка хороша погано. Учень, який часто запізнюється і тд

  • @SodomEndGomorra
    @SodomEndGomorra 9 місяців тому

    Може навпаки? Ігри вбивають кіно, так само, як і кіно вбивало книги... І рівновага буде така сама

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      У відео це обіграно)

    • @SodomEndGomorra
      @SodomEndGomorra 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato все-все-все, я вже почув) все ок)

  • @СергійПодскальський
    @СергійПодскальський 9 місяців тому +1

    Я от кайфую від Кодзіми. Це дійсно геній. Чоловік хоче знять фільм, а йому кажуть: "роби гру!" А він такий:" Добре. Я зроблю гру. Але весь свій талант і фантазію вкладу в кінематографічні катсцени. А геймплей зроблю максимально душний і убогий. І тоді ви дійсно побачите, що насправді я кінорежисер." А йому кажуть: "Крута гра. Роби другу частину")))

  • @kartoplic
    @kartoplic 9 місяців тому

    я просто закохався в твої відео

  • @severyn_from_ua
    @severyn_from_ua 9 місяців тому

    Вйо до нового відео

  • @ИванЖилюк-щ3о
    @ИванЖилюк-щ3о 9 місяців тому

    Давай про пропаганду в іграх!

  • @VilldeGrell
    @VilldeGrell 9 місяців тому

    Як на мене, що кінцо, що візуальні новели, це ігри, хоч спецефічні.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Ну, ознаки гри вони мають, хіба що я з кінетичними новелами не впевнений. Хоча вони пішли від адвенчур, але геймплею в них не залшилилось взагалі, тому тут хз за що їх визнавати.

  • @raymacweb
    @raymacweb 9 місяців тому

    хм, а якщо подивитися на форму, а не на зміст, то виходить що фільми існують як один відеофайл, а ігри являють собою (великий) набір файлів, які взаємозалежні між собою; ну тобто той ж відеофайл не має особливих вимог, а у ігор вони є у вигляді системних вимог і можуть варіюватися в залежності від того якою є гра
    якщо дивитися під цим кутом, то наврядчи існуватиме фільм у такій формі існування, в якій існують ігри і навпаки.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому +1

      Фільми не завжди одним файлом зберігаються))
      Наприклад DCP копія, яка виростовується для показу в кінотеатрах - має декілька файлів і фактично, структуру як у відеогри)))

    • @raymacweb
      @raymacweb 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato от блін, ахаха
      а виконавчий файл, типу, наприклад .ехе формату? мені здається у більшості ігор саме він

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому +1

      @@raymacweb можу помилятись, але виконавчого файлу там наче нема, це все закидається на медіасервер і той вже мутить магію))

  • @akatsunoseirey8334
    @akatsunoseirey8334 9 місяців тому

    На мою думку фільм не є фізичною грою більше усною, але це не комп'ютерна гра тому розглядати її як першоджерело можна лише частково.

  • @DivineDiva-xj9wh
    @DivineDiva-xj9wh 9 місяців тому

    На мій особистий погляд Кіноавтомат - це не гра. Здебільшого тому, що, на відміну від ігор, тут немає особистого досвіду. Зрештою, хтось може вибрати відповідь, але вона не буде використана, тому що більшість людей вибере іншу

  • @saik-09
    @saik-09 9 місяців тому +1

    Назвати ігри загалом, фільми, картини мистецтвом - не правильно!
    Мистецтво це те що йде від душі(на мою особисту думку). Мистецтво - це мистецтво, і вже в мистецтво входить деякі ігри, книги та картини, котрі були створені митцями просто від душі.Дякую

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Це вже полеміка стосовно визначення слова «мистецтво».
      Нас вчили, та і я без того так вважаю, не перенаповнювати це слово надмірним сенсом. Мазня дитини на стінах - також мистецтво, просто яке буде мати цінність для дуже обмеженого кола людей (батьки, сама дитина)

  • @molfar_al
    @molfar_al 9 місяців тому

    Братан
    Страшно не вистачає твоїх відео, один вечір просидів продивився і все, і шо мені далі робити?
    Я не вмію чекати(😢

  • @Китаймоимиглазами
    @Китаймоимиглазами 9 місяців тому

    Ты очень крутой чувак. Просто как глоток свежего воздуха. Продолжай пожалуйста снимать видео. Я все пересмотрел с удовольствием!

  • @LoToS2202
    @LoToS2202 9 місяців тому

    0:56 як він нагадує того єнота з панди кунфу

  • @Dan-ks2qw
    @Dan-ks2qw 9 місяців тому

    Тобто, якщо зафільмувати проходження тетрісу, це набуде ознак драматургії?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому +1

      Це буде спробою в розповідь якоїсь історії, так чи інакше. Тому, певно так

  • @krabmentor_1
    @krabmentor_1 9 місяців тому

    Коментар на просування відео, відео, відео... Скільки тут має бути слів для кращого ефекту?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому +1

      Чув десь, що ютуб зараховує коменти від 5 слів, але то все конспірологія)

    • @Kontaktyk
      @Kontaktyk 9 місяців тому +1

      ​@@AboutGames_Plato насправді від 8

  • @ВладимирТанченко
    @ВладимирТанченко 9 місяців тому

    Чи є кіноавтомат грою? залежить від визначення слово гра. Якщо брати визначення, наведене з порівнянням кіно про виживання в зимовому лісі та гру, то ні,кіноавтомат не є грою адже він не отримує нікого досвіду,окрім перегляду,навіть якщо він повпливав на сюжет.
    Кіноавтомат на мою думку є гарним прикладом ігрофільмів. Ти впливаєш на вибір,розвиток подій або їх варіанти,а не створюєш ці самі події

  • @OleksandrPetrov76
    @OleksandrPetrov76 9 місяців тому

    Друже, ти міг взяти для прикладу Metal Gear Solid, Call of Duty, Wolfenstein, Red Alert, буквально будь-яку гру з антивоєнщиною, але ти робиш оце 3:14 .От щоби що? Навіщо?

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Бо атомік - це найголосніший і найтупіший приклад пропаганди "в лоб" наразі.

    • @OleksandrPetrov76
      @OleksandrPetrov76 9 місяців тому

      ​@@AboutGames_Plato​ ,найголоснішим він став, не в останню чергу, завдяки українським контентмейкерам, яким було дуже важливо зняти по одному, а краще- по два, відео про цей кал, про те як в російській грі все погано, бо як же ж любі глядачі житимуть, не знаючи про існування цього шедевру, як вони спатимуть, без бімбо унітаза на прев'ю.
      Шум навколо цього калу нарешті вщух, і не треба його якось ворушити, бо в кого голова на плечах є- той і сам все розуміє, а в кого нема, так тому черговий відос на цю тему нічим не зарадить. Хто знає- той знає, хто не знає- тому і не треба.
      Задумайся про якість аудиторії, і якщо плануєш робити відео про пропаганду в іграх, не йди найлегшим шляхом, обсмоктуючи російський геймдев, візьми щось більш нішеве, де пропаганда не є очевидною. Зверни увагу на той самий Metal Gear, з його антивоєнною пропагандою, не прогадаєш.
      І будь ласка не пхай нарізки з російського калу, вивертає.
      Потис руку, обійняв.

  • @Brendi413
    @Brendi413 9 місяців тому

    відеогрою можна назвати тільки те що викуристовує ігровий рушій, от так от! да-да такий я геній що однією фразою розмазав по стінці фанатів нінтенди, бабадзакі і автора відео

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Мандалорець став відеогрою?

  • @OlexanderZnaharenkoUA
    @OlexanderZnaharenkoUA 9 місяців тому

    О, здорова, а це ти мене питав писати українською? 😊
    Держи добра.

    • @OlexanderZnaharenkoUA
      @OlexanderZnaharenkoUA 9 місяців тому

      Моей жене понравилась история Детройта. А мне - рдр2. Ну и в пал ворлд я поиграл. Я думаю, по палам у тебя вышел бы хороший ролик, плюс, пока игра на слуху, можно и поковырять. 😊

    • @OlexanderZnaharenkoUA
      @OlexanderZnaharenkoUA 9 місяців тому

      Мы играли с женой в ит тейкс ту. Я плакал. Кьюти жалко. 😢

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому +1

      Проста історія, але гарно зроблена і гарно об'єднана з грою

  • @dagon300
    @dagon300 9 місяців тому

    "ігри в які грають люди" Еріка Берна всім рекомендую P.S. сабатон - лайно

  • @maxmaxwer
    @maxmaxwer 9 місяців тому

    Тупий ютуб, двічі опублікував один і той самий коментар після зависання. До речі, хтось знає, нащо я третій пишу?

  • @prosro840
    @prosro840 9 місяців тому

    Хм хіба сабатон не підтримував окупацію Криму?)

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Не маю цієї інфи, якщо так… то сумно(

    • @prosro840
      @prosro840 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato сам дізнався з відео: ХТО ПІДТРИМАВ рОСІЮ
      2015 рік сабатон виступав у Криму в оточені радянської символіки. Інтерерв'ю з сабатон де було питання про цей інцидент: SABATON about Crimea Gig, Nightwolfs
      Їм все одно де виступати головне що б були фанати...

  • @Stanisslayer
    @Stanisslayer 9 місяців тому

    хибна дихотомія. Акцент на історію не = кініматографічність. Є безліч ігрор без кінматографічності але з глибокою історією прикладів безліч, хочаб діскоєлізіум. В геймплей бейсд іграх типу дарк соулс так само глибока історія, тількі розкриватися через дослідження і додумування а не через сініматікі, біндінг оф ісаак.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Їх я також відніс до категорії ігор з історією, просто не зробив на них акцент.
      Я ж навіть сказав «і якщо література доволі органічно вписалась у формат відеогри, то кіно почало конфліктувати»

    • @Stanisslayer
      @Stanisslayer 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato мабуть ніхто не зким не конфліктує окрім кластера інфантильних "гравців" яким все завжди не так і все завжди не то.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Конфліктують форми між собою, от шо я мав на увазі. Навколо літератури, можливо побудувати геймплей і дати контроль гравцю, як в класичних рпгшках і зроблено. А от єдина геймплейна прив'язка кіношної форми до ігрової, це наразі QTE.
      Літературний формат, можливо впровадити так, щоб не забрати контроль в гравця, а от кат сцену - ні.

  • @ДімаМарчук-е3ю
    @ДімаМарчук-е3ю 9 місяців тому

    Не знаю чи ти прислухаєшся до мене, але раджу випускати відео прискореними на 1.25 сприймається набагато приємніше, тому що коли людина говорить чітко і швидко складається враження професіоналізму якогось, чи щось таке.

  • @rolandsheroziya
    @rolandsheroziya 9 місяців тому

    якість.

  • @amixar2231
    @amixar2231 9 місяців тому

    Якісний український контент

  • @fourthunknown9173
    @fourthunknown9173 9 місяців тому

    Мммм… експерт, чув що якийсь спартак експерт і що потім його з гімном змішали. Але не знаю чому і взагалі хто він такий незнаб)

  • @avocadosfrommexico8452
    @avocadosfrommexico8452 9 місяців тому +1

    тепер цей день можна вважати ідеальним

  • @Griffon312
    @Griffon312 9 місяців тому

    +

  • @sielentry7902
    @sielentry7902 9 місяців тому

    Пане Платоне, у мене серйозне запитання. Де ви в біса були раніше? Може у вас там десь в глибинах ютубу захований канал, який ви вели російською де залишилось багато відео? Чи може ви раніше викладали в Гарварді або Кембриджі? Чи може навіть у Жмеренському університаті імені Степана Гіги? Бо, дивлюсь ваші відео вже близько двох місяців і постійно порівнюю вас з іншими ігровими каналами у себе в голові. Навіть не спеціально. Коротше кажучи, я не розумію звідки у вас такі вміння так глибоко аналізувати кожну ігрову тему, розкриваючи її проблематику попутно. Складається враження, що це вже далеко не перший ютуб канал. Впевнений, що ви одною рукою розкидуєте пасʼянс, другою пестите красивих жінок, а ще чотирьма іншими монтуєте, ще не записане відео, готуєте собі карбонару з соусом песто, пишете код на пайтоні та чухаєте ніс. Я щиро захоплений вашим вмінням робити відео по ігровому контенту і не розумію, чому тут тільки тисяча двісті сабів. Я бажаю вам на кожну вашу вищу освіту, по ляму підписників.

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Нє, це перший канал)) Дякую за дуже приємні слова, але мені не здається що я роблю щось настільки унікальне, щоб викликати такі емоції. Просто ділюсь думками і переказую якісь історії)
      P.S. Тисяча двісті сабів?) Якась затримка сталася, хах)

    • @sielentry7902
      @sielentry7902 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato Дійсно, я переплутав з лайками, моя провина. Що ж, тепер я ще більше радий, що підписників вже майже 7к)

  • @AVD_2019
    @AVD_2019 9 місяців тому

    3:13 Не варто показувати російські ігри. Можливо то було до слова до пропаганди... але все одно...

  • @LoToS2202
    @LoToS2202 9 місяців тому

    Та ви шо

  • @grample7227
    @grample7227 9 місяців тому

    Зовсім не згоден з думкою, що в зельді немає драматургії і вона повністю про геймплей. Я пройшов майже всі частини, маючи з пристроїв нінтендо лише GBA з трьома іграми, комп'ютер та стім дек дуже допомогли, та можу сказати, що в зельді досить непогана історія, хоча і передається не кінематографічним стилем. Навіть та ж ботва, яку я вважаю поганою зельдою, через свої причини, все ще розповідає історію світу за допомогою прийомів з кіно. Тобі не тичуть в обличчя усім, що тут трапилося, в тебе є лише експозиція, ти бачиш згорівший та поламаний сторожовий пост і вже бачиш історію яка тут трапилась. Проте тут і головна біда, що через великі масштаби гри - ти втрачаєш суцільність. Тому та ж twilight princess - моя улюблена гра в серії, подобається мені набагато більше. В ній ти фокусуєшся на основній історії, а сайд квести - лише її доповнення, які більше розкривають світ. Або просто змушують мене 10 раз проходити один водоспад, щоб я міг заробити ще один шматочок серця

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Друже, навіть Міямото розказував шо сценарій у зельдах - робить задньою датою і в останню чергу, просто щоб якось виправдати потребу лінка кудись прийти) Вона звісно розповідає історію, і ця історія може навіть подобатись. Але вона проста (що точно непогано) і в неї нічого не закладалось.

    • @grample7227
      @grample7227 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato під сюжетом і історією я маю на увазі не лише сценарій, а й взагалі увесь світ гри, як він побудований і все інше, тобто зрозуміло, що якщо коротко описати зельду - то принцеса в біді, Лінк - рятуй. Але той приклад який мені дуже подобається, знову ж таки Twilight princess, твій перший данж, знову дерево, як в окаріні, а потім ти повертаєшся туди, а там ще один, в місці де ти ніколи не здогадався його шукати, а лабіринти та скалл кід - знову відсилають тебе до окаріни, ти вже сам гадаєш що сталося мі цими іграми, чи те ж саме це місце і все інше. Хоча сюжет всієї серії - це жах, адже ці декілька таймлайнів, дуже цікаві сюжетні дірки, які ігноруються, ботва, яка не входить не в один з таймлайнів, тобто зараз зельда стає схожа просто на окремий проект, в якому дійсно більш важливий не сценарій, а саме світ. Знову повернусь до ботви, вивчення флешбеків - це скоріше вивчення світу, як тут все працювало, а не пізнання сюжету. Але це все ще розповідає свою історію, що я вважаю досить важливою складовою гри

  • @Nyashyker
    @Nyashyker 9 місяців тому

    Хм, гадаю, воно рахується зокрема й грою, допоки там є хоч якийсь уплив від тебе. Передбачений уплив: звісно, ти можеш і піти спалити проєктор разом із плівкою, але сам твір від цього не зміниться, ти можеш і сам якось перемонтувати фільм, але тоді в тебе вийде вже окремий твір. До речі, це за цією лоґікою пусті вибори, що нічого не роблять, не роблять і гру грою

    • @AboutGames_Plato
      @AboutGames_Plato  9 місяців тому

      Грою може стати саме похід до проєктору і його підпал)))

    • @Nyashyker
      @Nyashyker 9 місяців тому

      @@AboutGames_Plato, во, точно, я про це думав, але забув записати

  • @melny_r0man
    @melny_r0man 8 місяців тому

    Sasabaton - фу-фу

  • @maxmaxwer
    @maxmaxwer 9 місяців тому +1

    Чому -не державною- не о 16? Потім подивлюсь, а поки лайк, відписка, коментар