KINO Strzał.pl 13 - GIRSAN MC P35

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 тра 2023

КОМЕНТАРІ • 9

  • @JamesDiGrizz
    @JamesDiGrizz Рік тому +4

    Daję kciuka i komentarz taktyczny dla zwiększania zasięgów.

  • @korzo74
    @korzo74 9 місяців тому

    Zastanawialem sie co wybrac miedzy uzywanym HP , girsanem i Springfieldem SA 35
    I mam Springfielda
    Uzywki byly za drogie w fajnym stanie, w girsanie czulem turecki gust za bardzo a Springfield wydal mi sie nablizszy orginalowi ale wymienilem w nim okladki, na tureckie i po tej operacji jest piekny.
    Wystrzelalem z niego ok 500 szt i okazalo sie bezpiecznik skrzydelkowy wystarczy lekko popchnac kciukiem podczas chwytu i od razu blokuje spust co moze byc slabe podczas proby szybkiego dobycia w celu uzycia. I slaba jest powloka, tzn farba, girsan chyba ma lepsza w czerni.
    Ale nie zaninilbym, chyba ze na original w stanie magazynowym.

  • @joteres4583
    @joteres4583 Рік тому +1

    poczekam na mausera c 96 made in Turkije

  • @jasiewy2644
    @jasiewy2644 Рік тому

    😊😮

  • @firespec6603
    @firespec6603 Рік тому

    Oryginał to... Oryginał😉

  • @emilewicz14
    @emilewicz14 Рік тому +1

    Nigdy bym nie nazwał J.M. Browninga (głównym) konstruktorem HP, tak jak nigdy nie wypychałem szkieletu przytrzymując zamek przy przeładowaniu. Ale "ja się cały czas uczę", jak PAD.
    Jeżeli chodzi o wybór "cenny oryginał do posiadania" czy "funkcjonalna kopia do wszechstronnego użytkowania", to niestety ten pistolet i tak jest przestarzały, bo SA nie bardzo nadaje się do noszenia.

    • @MarianWenzel
      @MarianWenzel Рік тому

      Mądrzy tak uczą. Słabą ręką chwycić mocno i stabilnie zamek, a silną trzymając za chwyt wypchnąć szkielet do oporu i wtedy puścić zamek.

    • @emilewicz14
      @emilewicz14 Рік тому

      @@MarianWenzel Jestem zwolennikiem metod intuicyjnych, opartych na odruchach, wrodzonych instynktach i naturalnej motoryce, więc raczej podziękuję. Tutaj szarpiemy się z większym i bardziej nieporęcznym elementem (szkielet) zamiast mniejszym, a czasem i lżejszym (zamek). Sposób ten ma też następującą wadę, którą przed chwilą zauważyłem: o ile nie chcemy podnosić broni jednocześnie z przeładowaniem, do linii wzroku (np. jak w metodzie izraelskiej), to pistolet po wykonaniu tego ruchu trzeba cofnąć do pozycji wyjściowej (np. jeśli chcemy trzymać broń blisko ciała).

    • @Spyderco79
      @Spyderco79 9 місяців тому +2

      Wystrzelałem w życiu pewnie ze 100 tysięcy sztuk amunicji 9mm, w wodzie, błocie, piasku, śniegu, gdzie się dało, pod chmurką i w pojazdach. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby komuś zacięła się broń przy przeładowaniu „za zamek”, co jest intuicyjną metodą wprowadzenia naboju do komory. O ile nawet założymy sytuację, że wsiadamy do samochodu bez naboju w komorze, co już samo w sobie jest proszeniem się o drewniany śpiwór, to samo przeładowanie w takich warunkach „wg. sztuki” jest po prostu trudne. Tak, wiem że Izrael tak obsługuje broń, ale nie są dla mnie jakimś miarodajnym źródłem, reszta świata robi to w najprostszy możliwy sposób. Lubię czasem pogadać ze starymi instruktorami, którzy naoglądali się speców bez napletków, to ludzie zatrzymani w poprzedniej epoce.