test pontonu Aircat 335 silnik storm 6 T4

Поділитися
Вставка

КОМЕНТАРІ • 31

  • @jerzyrusek1961
    @jerzyrusek1961 2 місяці тому +2

    Witam, żaden dramat, pływanie na łodzi pontonie na wiosłach odbywa się siedząc tyłem do kierunku płynięcia, wiesz mi da się i jest wykonalne na tego rodzaju pływadłach, pozdrawiam, apropos nawet nasi dziadkowie tak pływali, przyjemności z pływania pozdrawiam

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому

      wiem że się da ale jak człowiek się przyzwyczaił przez parę lat że tak powiem pływać po ludzku to tak jest ciężko , uwierz mi że jak pływasz jakiś czas inaczej to wszystko inne , być może normalne staje się nie normalne

  • @bajabongosoffgrid
    @bajabongosoffgrid 2 місяці тому +3

    hej widziałem jak gościu pływał na takim z silnikiem chyba 9 to go unosiło po dodaniu gazu jak wodolot ,albo dziób wysoko mu podnosiło

  • @norbertstolarczyk
    @norbertstolarczyk 2 місяці тому +3

    Cześć brachu,
    zakładając klasyczne prowadzenie łodzi na wiosłach - od wieków, zawsze siedząc tyłem do dziobu, to wszystko jest ok z tą ławką i wiosłami. Oczywiście mogłaby być regulowana ławka, wtedy otworzyłyby się możliwości dla nowoczesnego wioślarstwa. 😛
    Jest wielu producentów katamaranów, naszych rodzimych i zagranicznych, mających więcej szlufek na ławki😚lub wcale. Nasze rodzime NawiPoland i Kolibri mają zastosowane "szyny" po których je przesuwasz, jak w pontonie. A co do silnika przy katamaranie to chyba stopa L byłaby zasadna. Jego dno jest minimalnie nad lustrem wody prze co pawęż jest o te 10-15 cm wyżej.
    Pozdro 👊

  • @paniemoj3443
    @paniemoj3443 2 місяці тому +1

    Cześć Andrzeju fajny odcinek Jeszcze raz dzięki za stabilizator Pozdrawiam

  • @travelfishingpl9696
    @travelfishingpl9696 2 місяці тому +2

    Andrzej co ty na wstecznym chcesz wiosłować 😂

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому +1

      heh na to wygląda , znasz mnie , wszystko na odwrót

  • @zarkawi28
    @zarkawi28 2 місяці тому

    łapka poszła pozdrawiam Andrzeju 😎

  • @andrzejbarankiewicz4690
    @andrzejbarankiewicz4690 2 місяці тому

    jak na 5KM to zwykłe wyniki... bo 6KM "storm" ma wyłącznie na naklejce....... co do pontonu to drogi i niebezpieczny w szybkich skrętach.

  • @ukaszukasz3196
    @ukaszukasz3196 2 місяці тому

    Andrzej jako, że miałeś styczność już z kilkoma stormami mam pytanko. Czy odlewy np spodziny czy innych elementów są ładne czy widać, że do Chiczyk. Ostatnio pooglądałem dokładnie swojego Storma 9.8 i pełno jakiś niedoskonałości w postaci małych dziurek czy garbików, przegrubień.

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому +1

      mam to samo we wszystkich 3 szt zwłaszcza w okolicy spodziny

    • @ukaszukasz3196
      @ukaszukasz3196 2 місяці тому

      @@andrzejmar1 dzieki za info.
      Czyli coś za coś. Cena niższa ale i jakość pewnie też. Ciekaw jestem jak to jest z tymi "markowymi".

  • @tomaszplewko4080
    @tomaszplewko4080 2 місяці тому

    Chłopie co Ty pijesz! Szkoda bebechów. Co do testu dobra robota. A z tym stormem to albo masz pecha albo to faktycznie buble. Jest człowiek na youtube od tych silników, który twierdzi, że są tańsze od bardziej markowych bo nie mają przeglądu zerowego. No nie do końca.

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому

      jak dla mnie to ze silnikami jest wszystko ok każde silniki nawet te markowe się kiedyś psują i mają jakieś wady na to nie ma reguły ,,,pozdrawiam ,,,

  • @zib3lTV
    @zib3lTV 2 місяці тому +1

    Cześć, muszę Ci napisać, że przez Ciebie kupiłem sobie Kolibri 330 i używany Storm 6KM jutro testy na Nogacie.

    • @zib3lTV
      @zib3lTV 2 місяці тому

      Tylko kurde z nogą L nie S ciekawe jak to się zachowa.

    • @jakub5243
      @jakub5243 2 місяці тому

      Może być lipa, do pontonów raczej s

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому

      @@zib3lTV kolega Krystian pływał kilka lat silniczkiem tohatsu 3,5 km i miał stopę l długą i nic specjalnego się nie działo , naj wyżej podłożysz deseczkę i będzie ok

    • @zib3lTV
      @zib3lTV 2 місяці тому

      10km/h słabo w 2 osoby. Na pełnej muli a woda się aż gotuje i jakby tył pontonu zaciąga pod wodę za długa ta stopa chyba albo nie wiem co

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому

      heh no i super jeśli nie oczekujesz ślizgu w 2 osoby i prędkości 30 km /h to będziesz zadowolony , w jedną osobę będzie na pewno ślizg i super pływanko

  • @user-sl8ro2js6n
    @user-sl8ro2js6n 2 місяці тому

    świetny filmik ...ja klade deske na balony i przesuwam jak chce tylko tylko wiąze tym widocznym kolorowym sznurkiem. Przy f 9,8 sznurek przechodzi przez pawez i silnik co by przy świecy😃 nie zgubić.A ten cycek w zaworze po przekreceniu w prawo BARDZO przyspiesza pompowanie. Andriu napompuj uczciwie to bedzie sztywniejszy i lepiej wyzej ułozy sie na wodzie co moze??? zwiekszyc szybkosc....mnie nie trzeba. Co do S czy L moja słuszna waga wyrównuje problem😛

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому +1

      następnym razem dopompuję jak potrzeba

  • @andrzejbarankiewicz4690
    @andrzejbarankiewicz4690 2 місяці тому +1

    ps... w życiu nie wyszedłbym na wodę z lejącą się benzyną z silnika.....

  • @zarkawi28
    @zarkawi28 2 місяці тому

    znaczy poszedł a

  • @jakub5243
    @jakub5243 2 місяці тому

    Testy testy testy😉i wieczne niespodzianki jak to na pontonie zawsze na poczatku sezonu;-)a silnik to twoja stara 6stka? A gdzie te mocniejsze? No chyba ze wyrwaly by ta deche?Za krotkie te wiosla?

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому

      hej kolejne filmiki będą z większymi silnikami mam je wszystkie i mają się świetnie , jeśli chodzi o 6km to tak to mój stary silnik , tylko zmieniłem naklejki ,,,pozdrawiam ,,,

  • @rafals1283
    @rafals1283 2 місяці тому +1

    witam andrzejku zmierz długość pawęży

    • @andrzejmar1
      @andrzejmar1  2 місяці тому

      oczywiście zrobię to i powiem w następnym filmie

  • @PRZYSTOJNYSTEFAN1967
    @PRZYSTOJNYSTEFAN1967 2 місяці тому

    Lubię rzekę, pontony i łodzie. Mógłby być całkiem przyjemny film, gdyby nie język typu ja... pdolę, o kur... itd. Rozumiem że jakiś małolat używa takiego języka ale dorosły, świadomy mężczyzna ?. Uszy bolą i chce się przerwać oglądanie, tak mi to nie pasuje. Poza tym ok. bez urazy