я сама коренна донеччанка, але завжди наша родина була за українське вiдродження i пам'ять корiння. Ваш канал дивлюся iз задоволенням, дякую за файнi вiдео!
49 років жила знаннями радянської історії. Тепер виявляється вся історія догори дрином. Як колись було скучно вчити українських авторів, бо було одне й те саме: ,,дух, що тіло рве до бою,, і то класового... а русский язик великий..могучий. Тепер настав час пізнати себе, свою приналежність
Я знав, що проблема існує, але зараз усвідомив, що не проблема, а - катастрофа! Жодної краплі віри до академічної історії від московсько-совєтських істориків! Усе потрібно пересівати, осмслювати заново.
Дякую за цікаву зустріч. Ми не тому не знаємо своєї історії і коріння, що не цікавились,а тому що навіть люди що були причетні до національних рухів на передодні другої світової і під час неї боялись навіть рота відкрити чи заікнутись про неї своїм дітям,що б не загриміти в табори і не створити проблеми собі і близьким.Так і виросло кілька поколінь у національному вакуумі що був заповнений перекрученою совєцькою пропагандою, .і ненавистю до всього українського Навіть за 30 років Державности шкільна програма не освітлює долю і подвиги наших героїв і борців за нашу державність,не кажучи вже про патріотизм за країну. Лише війна і знищення територій і нашого населення трохи вплинуло на частину людей,але дуже далеко не на всіх. Що ми і бачимо по мобілізації і бажанню захищати свою державність. Мій батько був Галичанин а мама з Вінниччини,де я народилась, і я кажу це на підставі історії в своїй сімʼї . Слава Україні🇺🇦🙏🇺🇦
@Вячеслав Гордеев Я так і роблю. Угорців ж не всі називають мадярами. Німців не називають так як вони себе. Таке можна сказати про багато народів. Тому це примітивна відмазка
Є чудова стаття Андрія Пелипенка "Закат империи".Написана здається в 2011 році.Раджу всім її прочитати Бесіда з Ярославом Грицаком дуже корисна .Дякую!Слава Україні!
Дякую за гарного гостя та цікавий і актуальний контент. Але наука історія та риторика, яка включає в собі правила вимови, виникли століття тому. Чому ж розумні та цікаві люди нехтують цим? Вибачте.
Дякую, Пан Ярослав, як завше блискуче і детально розяснює складні моменти. Попри складнощі розуміння швидкої мови, дяка за порцію раціональності і іст аналізу.
Юліане, дуже дякую за цікавий історичнмй екскурс та важливі пояснення щодо різниці змісту актуальних термінів нинішнього часу для правильного вжитку та уникнення пропагандистських маніпуляцій. Дякую за просвітництво!
Блискуча розмова. Дякую автору за чудовий логічний план розмови. Слідкувати за думкою п.Ярослава Грицака це колосальна приємність. Він звертається до логіки і до фактів, тим самим залишаючи поле для роботи аналізу і міркування в його аудиторії.
Припускаю, що Ви в нього на парах ніколи не були, бо в студентів в 1999 абсолютно інше враження було, коли він російською вів лекції. У вишиванку Грицак відносно недавно заліз
@@muza1376, так нічого не змінилося. Він тепер тільки акуратніше просуває свої ідеї, щоб не дістати від суспільства. В нього в науковій праці останній є уривок "злочину УПА" який він буквально вигадав. Коли спільнота істориків попросила посилання на джерело, то Грицак елегантно втік в кущі зі словами "це моє право на художню фантазію".
Доречні тлумачення, колеґове! Нам, яко русинам Карпацким, то теж важливо часто тлумачити по всюй діаспорі: би то не плутати і не змішувати. Облуди-глобалісти імперскі намірено замакітрили мізки північним слов'янам, начебто вони старші брати, а направду ж - маймолодші од чехів, сербів, блгар, українцюв і навіть молодші од білорусів. У наступних розвідках було би файно підняти тему Глаголиці, яко ключової абетки вшиткіх Слов'ян перед поділом на Кирилицю і Латиницю. І в нинішніх умовах українці не можуть бути покинутими на єдиний слов'янський етнос, що несе хрест упорядковання спокою й миру на півночі (тисячі священиків та діячів культури дали наші Села Карпат і Галичини на північ од Сибіру до Петербурга) час уключити більше Сербів, Поляків, Чехів, Болгар і Хорватів зо Словенами знову!🔥🔥🔥 Чи ж не так? Адже жити поряд із звалищем, де господарює хвора карликова мавпа з кнопкою ракет в пазурах - то не Євро-вибір!🙏🙏🙏
В котрий раз впевнився, що нам потрібні зміни в освіті, починаючи з дитячих садків - та історія, яку викладають нашим дітям, є збірником штампів, які намертво оселились в головах "старих" вчителів... Ці штампи різні для різних частин України, але шкодять вони однаково - розділяють і протиставляють. Настав час виробити загальний консенсус історії України, не вириваючи з нього "зручні" та "нагальні" частини, замовчуючи все решта. Пора повернутись до реальності. Від таких людей, як пан Ярослав Грицак багато в чому залежить майбутнє України. Якщо, звичайно, вони зможуть домовитись між собою...)
І з неабиякою увагою до ХХ століття у цілому світі, до діаспорної літератури, до того, як складались долі дисидентів і репресованих каральною психіатрією. Одна біографія Зиновія Красівського годиться на гостросюжетний фільм. Надто пізно шкільна програма звертається до історії світових війн, надто мало там буквально українського питання й цілковито нема інтеграції у світові контексти.
Нема штампів,якщо вчитель грамотний. Підручники у нас нормальні,висвітлюють дійсну історію України,де чітко відмежовано нашу історію від російської,хорошому вчителю залишається тільки акцентувати увагу на окремих моментах. Діти,молодь які вчилися в школах в часи незалежності хорошим учителем є свідомим українцями. Є невелика купка українців із совковим світоглядом ,які дійсно не є свідомими українцями ,але вони в меншості.
Зміни давно відбулися,в школах вже 30 років вчимо правдиву історію,5 класниктзнає ,що русин це не росвянин!!! А старшому поколінню хіба організуємо недільні школи ,якщо самим важко посадити історію вчителька
история это о прошлом, но направлено это оружие в будущее, кому выгодно стравливать народы, понятно кому новой шляхте Украины и новому дворянству России, чего-то грицак не расскажет на каком положении находились тогдашние жители галиции и закарпатья в Польше и Австро Венгрии, как их на протяжении столетий окатоличивали, ка завезли им туда унию и т. п. и как в результате проучился этот политический конструкт.
Дякую за відео! Як завжди цікаво і актуально.. Давайте цикл таких відосів, розвінчувати найвідоміші міфи української історії, пояснювати теми якими зловживає ворог, це надзвичайно потрібно сьогодні!
Читаю коментарі ,усвідомлюю,що більшість людей вперше чують різницю між руський і російський. Кожен учень 9 класу ,навіть 5 класу це знає. Агов,ми 30 років живемо в незалежності,невже не було часу взяти сучасний підручник історії і почитати?!? Так, покоління старше 30 років вчило іншу історію,але ж ми маємо можливість вчитися впродовж життя ... Грицак,Полонська - Василенко,Власов,той же Грушевський. Велика кількість аудіо та відеолекцій. Не потрібно звинувачувати освіту України,ми вже 30 років вчимо правдиву історію ,а не брехливу радянську!!!!
Дякую за розмову. Нам потрібно просувати істориків в міжнародну спільноту. В умовах такого тотального інформаційного обману з боку Росії, нам так важливо доносити правду.
Так дивно - я все очікую від урбаністів практичних порад про оборону і війну в міському середовищі (те, про що багато пише Джон Спенсер), натомість тут більше уваги про історію і мізки людей. Пан Грицак - це людина-історія загалом. Дякую дуже за інтерв’ю.
*мігрантів Емігра́ція (лат. emigratio - «виселення», «переселення») - вимушена чи добровільна зміна місця проживання окремих груп людей (емігрантів, переселенців), переселення зі своєї батьківщини, країни, де вони народилися і виросли, в інші країни глобального суспільства з економічних, політичних або релігійних причин.
Цікаво! Головна різниця між Україною та росією полягає у відмінних політичних традиціях. В Україні ніколи не вважали владу сакральною, не сприймали авторитаризм. В росії ж цар був святим, месією, якому не можна перечити. З цієї ж причини в Україні неможливий президент на зразок путіна, а в росії неможливий переможний Майдан. P.S. ООН - це про нації, але в преамбулі Статуту ООН написано "Ми, народи (!) Об'єднаних Націй...". Та й далі також про народи. Наприклад ч.2 ст.1: "... самовизначення народів (!)...". Дякую за інтерв'ю! Слава Україні!
З досвіду: якщо сказати нашим людям що якісь 150 років тому люди жили в селах в абсолютній більшості не мали освіти, то скажуть про тебе дуже погані речі. «Ви там були?». Чудовий випуск, чудовий гість :)
Дякую, Юліане та Ярославе. Дуже цікава розмова, проте, вона не дала відповіді для тих хто далекий до історії України. Я хочу сказати що розмова кльова, але не вдалося її сфокусувати на ЦА, про яку Юліан говорив спочатку.
Дякую за цікаву бесіду! Для кращого розуміння нашої історії, всім рекомендую прочитати "Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття", автор Ярослав Грицак. Справдні фундаментальна праця!
Ярослав Йосипович неймовірний. А от пан Чаплинський дозволяє собі абсолютно неприпустимий снобізм щодо героїв воєнного часу чиї міста стоять як фортеці і котрі є набагато більш українські та патріотичні ніж Львів не словом а ділом
Я як людина котра любить історію і частіше віддам свій час історичному контенту чим іншому, із задоволенням послухала це інтерв’ю , але слід зазначити, що воно не є дуже інформативним і не розраховано на широкого слухача зі сходу. Прясню чому. У пана професора дуже специфічна за своєю манерою артикуляція. Нажаль деякі тези я просто не зрозуміла чи не дочула. Прошу сприймати мій коментар як мій індивідуальний feedback. Для перевірки моєї тези, розішлю своїм друзям зі сходу. Дякую за вашу роботу у такі складні часи!
Дуже поважаю пана Ярослава, навіть хотів купити його нову книжку, але поки збирався почалася війна:( Єдине що б додав про московитів, це те що їх верхівки дуже стурбовані безпекою. Тому вони хочуть щоб країна мала кордони з географічними бар'єрами: по Карпати, Балтійське море, Кавказ...
На багатьох міжнародний електронних мапах України в Google Earth та в Вікіпедії при переході на російську версію ламають аутентичні назви наприклад Рава-Руська, Рясне-Руське, Руська-Лозова, Руські Тишки викладають у формі (русские). Це поьтрібно виправити но необхідно мати матеріали для посилання на наукові роботи, щоб показати що не існує в українській мові слова "русский" а лише російский. Й що неможна аутентичну назву ломати. Нажаль я не маю необхідних знань.... Хоча виправляв у вікіпедії но після розгляду повертали до попередньої версії за відсутність посилань.....
Юліане, якщо буде можливість, хотілось би почути думку Ярослава Грицака про поняття "ліберальний фашизм", тому що знаю, що певні організації в Росії використовують це поняття, демонізуючи його, для формування любові до режиму Путіна, який нібито бореться з цим "злом"
Пане Юліан, вітаю! Скажіть, будь ласка, який алгоритм дій, якщо бачу, що дім по-бандитськи будуть вище поверховості, що вказана на паспорті об'єкта? Хто може почати розслідування у воєнний час?
Подскажите пожалуйста, что можно почитать или посмотреть для углубление в эту тему понятий через историю. Много чего интересного оговорено в видео, но хочется более подробно. И большое вам спасибо, очень полезный выпуск! 🙏
Раджу почитати історію України Ореста Субтельного; в ютубі класний курс "історія України в історіях" на каналі EdEra. Дуже цікавою є книжка Ларі Вульфа "Винайдення Східної Європи". Норман Дейвіс " Європа Історія" закладає фундамент. Питайте ще, поділюся ;)
Класний випуск, але мені здається, що не варто сподіватися, що на Сході можуть зрозуміти мову вельмешановновного пана Грицака. Завеликий темп і суттєвий галицький вимов. Я, до прикладу, не завжди встигала, а я не там.
@@CHAPLINSKYVLOG ось ви нас, російськомовних, тих, хто намагається спілкуватися українською, вічно виправляєте, зверхня повчаєте, а потім бідкаєтесь - чого ж оце Україна поділена навпіл? чи ми не справжні українці? другорядні? чи ми тут не працюємо, не ростимо дітей, не сплачуємо податки? може все ж таки, хоча б в нинішні часи, ви приберете свою пихатість? "хто хоче чути, той почує" - ну, ну. тіпа ми- великоукраїнці, а ви - малоукраїнці. Нічого не нагадує? Маю надію, що це зауваження не від самого Чаплінського, якого я щиро поважаю, а креатив адміна.
@@irynavietrova4052 якщо вас виправить носій англійської чи німецької то ви будете вдячні за те що вас поправили, щоб ви не допускали помилок в майбутньому, але якщо вам поправили носії української то це розцінюється як зневага чи хамство. Де логіка? Ви вчите для себе, не для Чаплінського чи умовного западенця.
@@rapvoznya ви праві частково, якщо це стосується граматики, але на все є всвій час і місце. В контексті того, що це відео заявлено, як таке, що сприяє наближенню і порозумінню, такі зауваження вважаю проявом неповаги, особливо в частині "хто хоче, той зрозуміє". А решта людей вам не потрібна? Чемодан - вокзал? Можу помилятись, але це нас ніяк не наближає. З повагою.
Дуже дякую за актуальні теми ! Дивлюся в липні 2024. Севастополь.
Величезна подяка з тимчасово окупованого Бердянська! Все буде Україна 🇺🇦 P. S. Чекаємо на приїзд пана Юліана та пана Ярослава в гості після перемоги.
Тримайтеся!
@@Анна-АК пока вы надеетесь,что за вас воюет бог или нато,вас нацики мобилизуют и отправят подыхать под танки
Д
Тримайтесь, рідненькі ми Вас обов'язково визволим, головне збережіть себе і своїх рідних! Слава ЗСУ і Слава Україні !!! ✊✊✌✌💙💛💙💛💚💚❤❤❤👍👍👍👏👏!!!
я сама коренна донеччанка, але завжди наша родина була за українське вiдродження i пам'ять корiння. Ваш канал дивлюся iз задоволенням, дякую за файнi вiдео!
49 років жила знаннями радянської історії. Тепер виявляється вся історія догори дрином. Як колись було скучно вчити українських авторів, бо було одне й те саме: ,,дух, що тіло рве до бою,, і то класового... а русский язик великий..могучий. Тепер настав час пізнати себе, свою приналежність
Я знав, що проблема існує, але зараз усвідомив, що не проблема, а - катастрофа!
Жодної краплі віри до академічної історії від московсько-совєтських істориків!
Усе потрібно пересівати, осмслювати заново.
Юлію, дякую за славетного популізатора справжньої історії! Завжди відкриваю для себе нові сторінки мислення на цю суперечну тему.
Молодець, пане Чаплінський, "коротко і зрозуміло".Це НАДЗВИЧАЙНО важливо. Щиро дякую за проведену роботу.
Дякую за цікаву зустріч.
Ми не тому не знаємо своєї історії і коріння, що не цікавились,а тому що навіть люди що були причетні до національних рухів на передодні другої світової і під час неї боялись навіть рота відкрити чи заікнутись про неї своїм дітям,що б не загриміти в табори і не створити проблеми собі і близьким.Так і виросло кілька поколінь у національному вакуумі що був заповнений перекрученою совєцькою пропагандою, .і ненавистю до всього українського
Навіть за 30 років Державности шкільна програма не освітлює долю і подвиги наших героїв і борців за нашу державність,не кажучи вже про патріотизм за країну.
Лише війна і знищення територій і нашого населення трохи вплинуло на частину людей,але дуже далеко не на всіх. Що ми і бачимо по мобілізації і бажанню захищати свою державність.
Мій батько був Галичанин а мама з Вінниччини,де я народилась, і я кажу це на підставі історії в своїй сімʼї .
Слава Україні🇺🇦🙏🇺🇦
Bardzo ciekawy wykład większość wiedziałem i znałem ale I tak dziękuję
Дякую за висвітлення різниці між руським і російським, не знанням якої грішать навіть українські журналісти
@Вячеслав Гордеев Я так і роблю. Угорців ж не всі називають мадярами. Німців не називають так як вони себе. Таке можна сказати про багато народів. Тому це примітивна відмазка
@Вячеслав Гордеев Що вони себе так називають тому і ми маємо
Дякую за просвітницьку роботу, дуже цікава розмова. СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Корисне відео. Слава Україні 🇺🇦
Дуже класний випуск, подивилася з задоволенням. Окремо дякую гостю.
Запрошуйте ще такий цікавих гостей)
Вдячність за гостя, давно його не чув.
Є чудова стаття Андрія Пелипенка "Закат империи".Написана здається в 2011 році.Раджу всім її прочитати Бесіда з Ярославом Грицаком дуже корисна .Дякую!Слава Україні!
Очень грамотный и умный человек, который поставил все точки над i.
Дякую за гарного гостя та цікавий і актуальний контент. Але наука історія та риторика, яка включає в собі правила вимови, виникли століття тому. Чому ж розумні та цікаві люди нехтують цим? Вибачте.
Дякую за гостя! Чекаємо продовження бесіди з паном Ярославом!
Дякую, Пан Ярослав, як завше блискуче і детально розяснює складні моменти. Попри складнощі розуміння швидкої мови, дяка за порцію раціональності і іст аналізу.
Юліане, дуже дякую за цікавий історичнмй екскурс та важливі пояснення щодо різниці змісту актуальних термінів нинішнього часу для правильного вжитку та уникнення пропагандистських маніпуляцій. Дякую за просвітництво!
Дякую! Змістовне інтерв‘ю!
Все буде Україна! 💙💛☝️😌🇺🇦
Дуже дякую за цікава розмову!
Дякую за підняття важливих тем!
Відмінне інтерв’ю щиро дякую. Поширення обов’язкове )))
Дуже інформативно, дякую Автору за цікавого гостя та за просвітницьку роботу! Героям Слава!
Дуже цікаво, чітко і коротко. Обов'язково ділитимуся з друзями цим випуском
Блискуча розмова. Дякую автору за чудовий логічний план розмови. Слідкувати за думкою п.Ярослава Грицака це колосальна приємність. Він звертається до логіки і до фактів, тим самим залишаючи поле для роботи аналізу і міркування в його аудиторії.
Отличная беседа, прекрасный гость! Спасибо за выпуск! Продолжайте в этом духе.
Слава Украине!
Дуже цікава розмова, дякую!
Велике дякую за цікавий випуск! Залюбки буду чекати на наступні
Цикаво та конкретно! Дякую! Нам же багато треба про себе пизнати!
Дякую,товариству за цікаву бесіду.
Как я давно вас жду. Спасибо что расставили все на свои места . Слава Україні !
Дякую! Слава Україні! Слава ЗСУ! Слава ТРО! Слава поліції, МНС, медикам і волонтерам!
Дякую за гостя.
Ведучий на початку і в кінці відео - дві різні людини. Остання більш симпатична.
Дякую за цікавого гостя , за його знання, але мінус багатьох наших викладачів , це невиразно тихо бурмотять собі під ніс.
Ярослав Грицак мій краш
Дуже цікавий гість. Запрошуйте пана Грицака ще!
Дякую за чудового гостя! Дуже поважаю пана Ярослава Грицака.
Припускаю, що Ви в нього на парах ніколи не були, бо в студентів в 1999 абсолютно інше враження було, коли він російською вів лекції. У вишиванку Грицак відносно недавно заліз
@@YurkoLemko ого, не знала такого.
@@YurkoLemko люди мають змінюватися, я вважаю те нормально
@@muza1376, так нічого не змінилося. Він тепер тільки акуратніше просуває свої ідеї, щоб не дістати від суспільства. В нього в науковій праці останній є уривок "злочину УПА" який він буквально вигадав. Коли спільнота істориків попросила посилання на джерело, то Грицак елегантно втік в кущі зі словами "це моє право на художню фантазію".
@@YurkoLemko
Спасибо!
Панови Юліане і Ярославе, дякую!
Дуже крутий випуск! Дякую вам, панове!
дуже цікава бесіда, дякую!
Доречні тлумачення, колеґове! Нам, яко русинам Карпацким, то теж важливо часто тлумачити по всюй діаспорі: би то не плутати і не змішувати. Облуди-глобалісти імперскі намірено замакітрили мізки північним слов'янам, начебто вони старші брати, а направду ж - маймолодші од чехів, сербів, блгар, українцюв і навіть молодші од білорусів. У наступних розвідках було би файно підняти тему Глаголиці, яко ключової абетки вшиткіх Слов'ян перед поділом на Кирилицю і Латиницю. І в нинішніх умовах українці не можуть бути покинутими на єдиний слов'янський етнос, що несе хрест упорядковання спокою й миру на півночі (тисячі священиків та діячів культури дали наші Села Карпат і Галичини на північ од Сибіру до Петербурга) час уключити більше Сербів, Поляків, Чехів, Болгар і Хорватів зо Словенами знову!🔥🔥🔥 Чи ж не так? Адже жити поряд із звалищем, де господарює хвора карликова мавпа з кнопкою ракет в пазурах - то не Євро-вибір!🙏🙏🙏
Обожнюю слухати і читати Грицака. Пану Ярославу величезна подяка за останню книгу.
Ярослав Грицак- заздалегідь дякую Вам за відео.
Ооо, пан Ярослав! Дуже цікаво! З нетерпінням чекаю продовження!
В котрий раз впевнився, що нам потрібні зміни в освіті, починаючи з дитячих садків - та історія, яку викладають нашим дітям, є збірником штампів, які намертво оселились в головах "старих" вчителів... Ці штампи різні для різних частин України, але шкодять вони однаково - розділяють і протиставляють. Настав час виробити загальний консенсус історії України, не вириваючи з нього "зручні" та "нагальні" частини, замовчуючи все решта. Пора повернутись до реальності. Від таких людей, як пан Ярослав Грицак багато в чому залежить майбутнє України.
Якщо, звичайно, вони зможуть домовитись між собою...)
І з неабиякою увагою до ХХ століття у цілому світі, до діаспорної літератури, до того, як складались долі дисидентів і репресованих каральною психіатрією. Одна біографія Зиновія Красівського годиться на гостросюжетний фільм. Надто пізно шкільна програма звертається до історії світових війн, надто мало там буквально українського питання й цілковито нема інтеграції у світові контексти.
Нема штампів,якщо вчитель грамотний. Підручники у нас нормальні,висвітлюють дійсну історію України,де чітко відмежовано нашу історію від російської,хорошому вчителю залишається тільки акцентувати увагу на окремих моментах. Діти,молодь які вчилися в школах в часи незалежності хорошим учителем є свідомим українцями. Є невелика купка українців із совковим світоглядом ,які дійсно не є свідомими українцями ,але вони в меншості.
Зміни давно відбулися,в школах вже 30 років вчимо правдиву історію,5 класниктзнає ,що русин це не росвянин!!! А старшому поколінню хіба організуємо недільні школи ,якщо самим важко посадити історію вчителька
история это о прошлом, но направлено это оружие в будущее, кому выгодно стравливать народы, понятно кому новой шляхте Украины и новому дворянству России, чего-то грицак не расскажет на каком положении находились тогдашние жители галиции и закарпатья в Польше и Австро Венгрии, как их на протяжении столетий окатоличивали, ка завезли им туда унию и т. п. и как в результате проучился этот политический конструкт.
Дякую за ваші відео! Це дуже важлива робота! 💙💛
Дякую за відео! Як завжди цікаво і актуально.. Давайте цикл таких відосів, розвінчувати найвідоміші міфи української історії, пояснювати теми якими зловживає ворог, це надзвичайно потрібно сьогодні!
Ярославе Йосиповичу,доброго дня!👋
Дуже цікава інформація👍
Читаю коментарі ,усвідомлюю,що більшість людей вперше чують різницю між руський і російський. Кожен учень 9 класу ,навіть 5 класу це знає. Агов,ми 30 років живемо в незалежності,невже не було часу взяти сучасний підручник історії і почитати?!? Так, покоління старше 30 років вчило іншу історію,але ж ми маємо можливість вчитися впродовж життя ... Грицак,Полонська - Василенко,Власов,той же Грушевський. Велика кількість аудіо та відеолекцій. Не потрібно звинувачувати освіту України,ми вже 30 років вчимо правдиву історію ,а не брехливу радянську!!!!
Дуже швидко говорить..!! Не все чутно.. !!
Дуже цікава розмова. Дякую
Дякую! Радий шо професор згадав Карла Звіринського - то геніальний митець. Дякую за відео та пояснення!!!
Дякую вам, було дуже цікаво
Багато цікавився цими темами, але сьогодні дізнався ще багато нового. Чекатиму продовження)
Чекаю ще, дуже цікаво!
Дуже цікаво
Дякую вам за корисне відео.
✊🏻🇺🇦
Дякую! Дуже пізнавально!
Дякую, дуже цікаво! Давайте ще цікавих випусків з паном Ярославом
Від мене вподобайка!
Дякую за розмову. Нам потрібно просувати істориків в міжнародну спільноту. В умовах такого тотального інформаційного обману з боку Росії, нам так важливо доносити правду.
Дякую за цікаву програму
Вподобайка на підтримку україномовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Так дивно - я все очікую від урбаністів практичних порад про оборону і війну в міському середовищі (те, про що багато пише Джон Спенсер), натомість тут більше уваги про історію і мізки людей. Пан Грицак - це людина-історія загалом. Дякую дуже за інтерв’ю.
Дякую п.Юліану за цікавих співрозмовників.
Питання, як донести цей контент до наших " емігрантів".
*мігрантів
Емігра́ція (лат. emigratio - «виселення», «переселення») - вимушена чи добровільна зміна місця проживання окремих груп людей (емігрантів, переселенців), переселення зі своєї батьківщини, країни, де вони народилися і виросли, в інші країни глобального суспільства з економічних, політичних або релігійних причин.
Красно дякуємо! Дуже потрібна бесіда.Але бажано не так швидко.(Херсон).
Дякую за відгук! Підпишіться на наш канал і будете помічати й інші відео у стрічці youtube
Дядько хоч і швидко говорить, але цікаво і повчально. Дякую
Дуже цікаво! Дякую за підняті теми! 💙💛
Це ж треба так просто вміти пояснювати складні речі.
Дякую за просвітницьку діяльність.
Чудово!
Дякуємо
Продовжуйте!
Цікаво!
Головна різниця між Україною та росією полягає у відмінних політичних традиціях.
В Україні ніколи не вважали владу сакральною, не сприймали авторитаризм.
В росії ж цар був святим, месією, якому не можна перечити.
З цієї ж причини в Україні неможливий президент на зразок путіна, а в росії неможливий переможний Майдан.
P.S. ООН - це про нації, але в преамбулі Статуту ООН написано "Ми, народи (!) Об'єднаних Націй...". Та й далі також про народи. Наприклад ч.2 ст.1: "... самовизначення народів (!)...".
Дякую за інтерв'ю!
Слава Україні!
З досвіду: якщо сказати нашим людям що якісь 150 років тому люди жили в селах в абсолютній більшості не мали освіти, то скажуть про тебе дуже погані речі. «Ви там були?». Чудовий випуск, чудовий гість :)
А індустріалізація 🤔🤔🤔
Дякую, Юліане та Ярославе. Дуже цікава розмова, проте, вона не дала відповіді для тих хто далекий до історії України. Я хочу сказати що розмова кльова, але не вдалося її сфокусувати на ЦА, про яку Юліан говорив спочатку.
Дуже дякую.
Дякую за цікаву бесіду! Для кращого розуміння нашої історії, всім рекомендую прочитати "Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття", автор Ярослав Грицак. Справдні фундаментальна праця!
Панове, щиро дякую за таке освітнє і цікаве відео! Маю надію на продовження..)
Хочу ще
Дякую!
Дякую. Слава Україні!
Ярослав Йосипович неймовірний. А от пан Чаплинський дозволяє собі абсолютно неприпустимий снобізм щодо героїв воєнного часу чиї міста стоять як фортеці і котрі є набагато більш українські та патріотичні ніж Львів не словом а ділом
Я як людина котра любить історію і частіше віддам свій час історичному контенту чим іншому, із задоволенням послухала це інтерв’ю , але слід зазначити, що воно не є дуже інформативним і не розраховано на широкого слухача зі сходу. Прясню чому. У пана професора дуже специфічна за своєю манерою артикуляція. Нажаль деякі тези я просто не зрозуміла чи не дочула. Прошу сприймати мій коментар як мій індивідуальний feedback. Для перевірки моєї тези, розішлю своїм друзям зі сходу. Дякую за вашу роботу у такі складні часи!
Буде цікаво послухати за першу половину 20 століття ще.
Интересно, спасибо
Дуже дякую!!! Дуже цікаво! Але добре було б субтитри бо не уса розбірливо.
Чудове інтерв'ю і дуже класний гість, але інколи було важко зрозуміти що він говорить оскільки надто швидко і нечітко говорив, проте всеодно дякую
дивіться відео на швидкості 0,5 🙃
пан Ярослав сам часом каже: Грицака краще читати, ніж слухати - користуйтеся 😉
Читайте більше укр.літератури,будете розуміти з півслова 🦾✌️🤗
@@sergiyoleksiyovich9245 при чому література, якщо у Грицака дикція не в порядку. Каша в роті.
@@tinachen8181 я схильний вважати,що в тебе каша в голові,...розумію Грицака з півслова ✌️
Дуже поважаю пана Ярослава, навіть хотів купити його нову книжку, але поки збирався почалася війна:(
Єдине що б додав про московитів, це те що їх верхівки дуже стурбовані безпекою. Тому вони хочуть щоб країна мала кордони з географічними бар'єрами: по Карпати, Балтійське море, Кавказ...
На багатьох міжнародний електронних мапах України в Google Earth та в Вікіпедії при переході на російську версію ламають аутентичні назви наприклад Рава-Руська, Рясне-Руське, Руська-Лозова, Руські Тишки викладають у формі (русские). Це поьтрібно виправити но необхідно мати матеріали для посилання на наукові роботи, щоб показати що не існує в українській мові слова "русский" а лише російский. Й що неможна аутентичну назву ломати. Нажаль я не маю необхідних знань.... Хоча виправляв у вікіпедії но після розгляду повертали до попередньої версії за відсутність посилань.....
Юліане, якщо буде можливість, хотілось би почути думку Ярослава Грицака про поняття "ліберальний фашизм", тому що знаю, що певні організації в Росії використовують це поняття, демонізуючи його, для формування любові до режиму Путіна, який нібито бореться з цим "злом"
Пане Юліан, вітаю!
Скажіть, будь ласка, який алгоритм дій, якщо бачу, що дім по-бандитськи будуть вище поверховості, що вказана на паспорті об'єкта?
Хто може почати розслідування у воєнний час?
🇺🇦 *РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ над російськими окупантами!*
контент - топ, але я б розширив до 2-х годин, ну і зі звуком іноді йшло не так))
Тот человек, который,разделил РУСЬ "русский мир,и русскую весну" в моей УКРАИНЕ!
💙💛🇺🇦❤️🖤
Подскажите пожалуйста, что можно почитать или посмотреть для углубление в эту тему понятий через историю. Много чего интересного оговорено в видео, но хочется более подробно. И большое вам спасибо, очень полезный выпуск! 🙏
дивіться Палія
@@martinsirko4839 дякую 👍
Можете ще на ютуб переглянути «історія обману 24 канал», там серія відео
Раджу почитати історію України Ореста Субтельного; в ютубі класний курс "історія України в історіях" на каналі EdEra. Дуже цікавою є книжка Ларі Вульфа "Винайдення Східної Європи". Норман Дейвіс " Європа Історія" закладає фундамент. Питайте ще, поділюся ;)
Книга Лебедія,Плачіда.Книга Містифікація тисячоліть .
💪👏❤️
Класний випуск, але мені здається, що не варто сподіватися, що на Сході можуть зрозуміти мову вельмешановновного пана Грицака. Завеликий темп і суттєвий галицький вимов. Я, до прикладу, не завжди встигала, а я не там.
Вимова, не вимов))) хто хоче чути, той почує
@@CHAPLINSKYVLOG ось ви нас, російськомовних, тих, хто намагається спілкуватися українською, вічно виправляєте, зверхня повчаєте, а потім бідкаєтесь - чого ж оце Україна поділена навпіл? чи ми не справжні українці? другорядні? чи ми тут не працюємо, не ростимо дітей, не сплачуємо податки? може все ж таки, хоча б в нинішні часи, ви приберете свою пихатість? "хто хоче чути, той почує" - ну, ну. тіпа ми- великоукраїнці, а ви - малоукраїнці. Нічого не нагадує? Маю надію, що це зауваження не від самого Чаплінського, якого я щиро поважаю, а креатив адміна.
@@irynavietrova4052 якщо вас виправить носій англійської чи німецької то ви будете вдячні за те що вас поправили, щоб ви не допускали помилок в майбутньому, але якщо вам поправили носії української то це розцінюється як зневага чи хамство. Де логіка? Ви вчите для себе, не для Чаплінського чи умовного западенця.
@@rapvoznya ви праві частково, якщо це стосується граматики, але на все є всвій час і місце. В контексті того, що це відео заявлено, як таке, що сприяє наближенню і порозумінню, такі зауваження вважаю проявом неповаги, особливо в частині "хто хоче, той зрозуміє". А решта людей вам не потрібна? Чемодан - вокзал? Можу помилятись, але це нас ніяк не наближає. З повагою.