Będziemy testowali jak na razie mogę tylko stwierdzić że system działa i ciepło rozchodzi się równomiernie nie czuć na panelach miejsca gdzie ułożone są rurki .
I czy ten podkład na rurki to nie zwykły podkład pod panele, czy jakiś specjalny. I z jakiej firmy ten system??. Płyty i gdzie kupione, jeśli można wiedzieć?.
@@daruddg31 nie chcieli się reklamować wiec nie bedziemy podawać bo może nie jest to zgodne z polityką firmy ? Identyczne wdziałem w Bricoman . Podkład jest gruby niby z jakąś krzemionką i warstwa aluminum .
Co stoi na przeszkodzie aby go zastosować teraz ? Ja już zastanawiam się nad zmianą w salonie który niby niedawno remontowałem ale Adrianek wiedział co się święci i wrzucił rozdzielacz na 4 pętle z czego 2 pozostały wolne :) U Mnie sprowadziło się to do wyrzucenia 20 letnich paneli które były do wymiany w salonie mogę rozebrać i poskładać s powrotem obecna podłogę i podciąć drzwi . Fakt może powstać różnica wysokości ale co to za problem markety budowlane to przewidziały wyższy próg to 50zł A 2,5 cm to jest tyle co nic .
No i niezbyt mam gdzie zamontować rozdzielacz. Kamienica, poddasze, 100% grzejniki, PP. Czy można byłoby zamiast każdego grzejnika (zasilanie od dołu) dać siłownik i rotametr na ta nową podłogówkę? Taki drut jak w kotłowni po wybuchu...
@@mirosawmarkowski8016 szczerze to leżała rurka którą robimy odprowadzenie skroplin ze splitów najtańsza z marketu taka sama siedzi u mnie w kuchni i przedpokoju 7 rok w wylewce i nic sie z nią nie dzieje. Tak mata termo konieczna bo to robi odrazu jako podkład pod panele i rozprowadza ciepło . Co do podpiecia zamiast grzejników u mnie tak 6 lat działalo na zwykłych zaworach rtl bez zadnych rozdzielaczy bo na pomieszczenie 20 m2 i tak Ci wiecej jak 2 pentle nie wyjdą . Zresztą teraz nic sie u mnie nie zmienilo po montazu pompy tylko glowice rtl sa odkrecone na max i podaje odrazu niski parametr za zaworem mieszajcym na podloge w 3 pomieszczeniach i nigdzie nie ma rotametrów .
Czy na ten podkład kładziemy już tylko panele podłogowe? Nie powinna być jeszcze jakaś dodatkowa płyta jastrychowa? Sam kładę więc jestem bardzo ciekaw.
Panowie mam dwa pytania. Czy zastosowanie rur PERT zamiast PEX będzie ok? (niby elastyczniejsze i wytrzymalsze). Czy jeśli użyje tańszych paneli styropianowych bez aluminium, to musze później jakiś radiator na nich położyć, czy ten podkład kwarcowy spełni rolę radiatora? Wiem, że film ma już 2 lata i nie wiem czy to przeczytacie, ale może ktoś z komentujących rozwiał by moje wątpliwości :] Pozdrawiam
Witam .Jakiś czas temu robiłem ogrzewanie tym samym sposobem i mam pytanie bo u siebie zauważyłem że rurki pex na zakrętach się prężą i wychodzą z tego steropianu czy to nie będzie problem na położone na to panele ?Czy może jest jakiś sposób żeby te rurki umocować ?
Mam na piętrze zrobione ogrzewanie tymi płytami, mimo większych przepływów temperatura o 1-2 stopnie mniejsza w podównaniu do parteru z tradycyjną wylewką
Czyli podobnie jak u mnie . Wiec do szkieletówki gdzie mamy parter z podaszem i otwartą klatką schodową idealne rozwiązanie bo tam zawsze jest cieplej na poddaszu .
Jeżeli z jakiś względów komuś nie odpowiada sposób dystrybucji ciepła rozwiązany w pompie ciepła powietrze-powietrze oraz nie ma możliwości z różnych względów wykonania tradycyjnego ogrzewania podłogowego ,tego typu rozwiązanie może okazać się sensowną alternatywa ,mam nadzieje ,ze Kacper podzieli się spostrzeżeniem po dłuższym użytkowaniu tego systemu 😉 Oczywiście brak akumulacji ciepła w tego typu systemie nie wyklucza go do zastosowania w tradycyjnym budownictwie ,pompa ciepła powietrze -powietrze może być tego przykładem
Przy -10 i braku ocieplenia na budynku temperature na podłoge należało podnieść do 35stopni aby w pomieszczeniu utrzymać 21,5-22,1 stopni nadal nie czuć gdzie ułożone są rurki natomiast ewidentnie widać że ten system gorzej przekazuje ciepło niż tradycyjna wylewka .
@@Kacper-ot7ft Myślę ,że taka temperatura zasilania jest akceptowalną przy tej temperaturze w pomieszczeniu , biorąc pod uwagę ,że budynek jest nieocieplony .
Czy ten system nadaje się do programu czyste powietrze ,bo mam stare co i właśnie mam dylemat ,proszę o informację jeśli ktoś to robił pod ten program ,z góry dziękuję
Przy -10 i braku ocieplenia na budynku temperature na podłoge należało podnieść do 35stopni aby w pomieszczeniu utrzymać 21,5-22,1 stopni nadal nie czuć gdzie ułożone są rurki natomiast ewidentnie widać że ten system gorzej przekazuje ciepło niż tradycyjna wylewka .
@@damianpolek3312 to wytłumacz mnie pan dlaczego przed położeniem wylewki w której będzie ogrzewanie podłogowe kładzie się ekran aluminiowy? Wytłumacz mnie pan dlaczego w pomieszczeniach gdzie są grzejniki warto za takim grzejnikiem przykleić ekran aluminiowy? Jak pan dalej nie rozumiesz o co chodzi to mogę wytłumaczyć bardziej szczegółowo w jakich warunkach jak rozprasza się ciepło
@@Maiamo111 Bo grzejnik montuje się na ścianie A nie podłodze i ciepło idzie do góry rozpraszając się na boki dla tego grzejniki montuje się pod oknem, czyli zimną ścianę. Te maty za grzejnik to była tylko sciema by coś sprzedać nigdy nie miałem takiego czegoś, a jeden znajomy co miał nie widział żadnej różnicy i jak robił remont już tego nie założył, więcej było wad bo odbijało od ściany ciepło zwiększając zużycie na podzielniku, a na scianie zimnej robił się mostek bo nie jest paroprzepuszczalna przyczyniając sie do skroplin pod nią i np. wykwitu grzyba. Zwykłe prawo fizyki ciepło idzie zawsze do góry. Jeśli by tak miało być jak piszesz każdy producent by robił alu folię by była pod rurką A żaden tak nie robi ani nie mówi by kłaść paski pod rurkę...
@@Pro-eo3sb Nie no spoko rozumiem, balon też się unosi bo podgrzewa się w nim powietrze palnikiem i ekranu do tego nie potrzebuje :) Zapytałem bo z 10 lat temu jak robiłem ogrzewanie podłogowe to pod beton była do wyboru folia zwykła lub lepsza z ekranem Alu. Stąd moja wątpliwość była.
Nie stety nie polecam ponieważ panele jednak nie oddają tyle ciepła jak tarakota. Dziś jedynie ponosimy duże koszta by położyć panele. Jedynie polecam flizy.
Witam jest jakaś różnica między temperaturami zasilaniem ogrzewania podłogowego tradycyjnego a w suchej zabudowie można je spiąc w jeden rozdzielacz
11 місяців тому
co to za mata między podłogówką a panelami ?? jak się nazywa - jak ją znaleźć ?? i to jest pod panele drewniane ?? bo szykuję się do zamiany kaloryferów na suchą podłogówkę na działce... i nie wiem jaki dać podkład ?? do wyboru mam : XPS z 1,5cm okrągłymi otworami 1000x500x3mm - Wartość oporu cieplnego dla maty o grubości nominalnej 3 mm wynosi 0,085 (m2*K)/W. XPS z prostokątnymi większymi otworami (niestety nie wiem jakie one są duże... są otwory) 1000x500x3mm, nie wiem jaka jest przenikalność... i nie wiem jak one rozpraszają ciepło , a wykorzystane przez Was maty niby rozpraszają to ciepło przez to nie ma uczucia chłodniejszych i cieplejszych miejsc, oraz pytanie też jaki jest opór cieplny ??
Jak z akumulacją ciepła w tym systemie??. Na dole podłogówka standard zalewana betonem, trzyma ciepło kilka godzin, a tutaj jak z tym trzymaniem ciepła, czy jest osobny sterownik pokojowy który częściej puszcza wodę na ten obieg. Jak to się ma do ekonomi??. Czy jest tam bufor ciepła w którym PC utrzymuje stałą temperature?? Z buforem chyba to będzie lepiej chulało??.
Temat prosty jak konstrukcja cepa podłoga oddaje ciepło na niższym parametrze niż grzejnik nie potrzebuję mega bufora ciepła jest 140L jako sprzęgło i podaje na podłogę taki parametr jaki na wszystkie podłogówki . Pytasz o akumulację jasne że praktycznie nie istnieje tylko przy ciągłym dopływie ciepła na minimalnym poziomie nie potrzebuję akumulacji tylko precyzyjnego sterowania temperaturą wody .
@@Kacper-ot7ft dlatego pytam o bufor. Wiadomo jeżeli jest wylewka to można przyjąć że pompa pracuje 12h powiedzmy w 4 cyklach przy jastrychu a 12h podłoga oddaje ciepło. Więc 12h pracy pompy. Przy tym systemie bez bufora pompa ten obieg musiałaby zasilać ciągle pracując 24h, nie wspomnę o zbyt małym przepływie dla pompy wody( wiadomo można łazienkę grzać również 24/7), ale 30% podłogówki musiałby być w tym systemie bez bufora pewnie. Ciekawe jak by to wyglądało kosztowo 12h pracy do 24h pracy pompy. Szkoda że te pompy takie drogie( szczególnie monobloki, max to powinno kosztować z 8k zł), bo by człowiek nie myślał o kombinowaniu (jednostka zewnętrzna klimatyzacji, sterownik on/of, wymiennik ciepła, bufor 200-300ltr plus sterowniki pokojowe i ma się po taniości ogrzewanie podłogowe). Wiem szkoła druciarstwa 😎😂. Ogólnie ten suchy system bardzo fajna sprawa.
@@daruddg31 niestety tak to nie działa nigdy, pompa najlepiej jeśli pracuje cały czas uzupełniając straty ciepła po to ma modulowaną moc gdzie minimalna moc to zaledwie ułamek mocy nominalnej wiec błedem jest liczenie zużycia energii na podstawie godzin pracy i mocy nominalnej urzadzenia. Kolejna sprawa przepływ wody regulowany jest płynnie w zależności od delty temperatury . Przy buforze jako sprzęgło pompa ładuje jedynie bufor i jeśli potrzeba robi sobie nawet 2.5 m3/h przeplywu . Reszte załatwiaja pompy obiegowe za buforem gdzie na podlogówce ustalamy stały przepływ .
Na pewno Kacper zauważył że na 1 parametrze podłogówka tradycyjna co 10cm i ten system z rozstawem 15cm się nie sprawdzą kiedy chcesz uzyskać tą samą temperaturę. Jak dorwę kamerę termo to zrobię film
Czy ten system się sprawdza w ogrzewaniu? Czy to ogrzewanie jest dodatkiem do kaloryfera? Czy na ten system przed położeniem płytek wystarczy siatka klej czy potrzeba wylać wylewkę?
Działa leżą na nim panele podłogowe i jest ciepło chodziło właśnie o rezygnacje z grzejnika na reszte nie odpowiem pytaj producentów lub oglądnij na YT ich filmy produktowe
Panowie zrobię to na swoim strychu bo nie chce zbytnio go obciazac . Jak tam u was się sprawdza ?? Na strychu bd tylko luzko i około 50m2 placu więc powinno dać radę mam nadzieję pozdrawiam
Tak. Niższa temperatura to miód dla pomp ciepła. A poza tym z pierwszych obserwacji... za mała moc grzewcza w stosunku do normalnej podłogi z rozstawem co 10cm aby zasilić je tym samym parametrem.
@@KlimatyzacjaKatowicepl No tak, słabsza przewodność/transmisja ciepła=cieplejsze rurki na powrocie, poza tym rozstaw robi swoje, trzeba albo zwiększyć przepływ albo powierzchnię, z drugiej strony bez sensu robić pętle pod jakimiś szafami, zabudowami itp., ale jak już ktoś pisał idealne rozwiązanie na stropy szkieletówki na piętrze - tam z uwagi na fizykę ciepła zawsze wystarcza mniejsza wydajność.
Witam . Biore się za to samo . Ogólnie wycenę zrobiłem w Sander ale powaliło na kolana . Płyty chce kupić w Leroy bo z 10% zniżka najtaniej wychodzi . Mam osb na podłodze . Czym to kleić jeśli klejem ? Pianka nie po wypychala ?
to nie była piana tylko właśnie klej, ale jak się nad tym zastanowić to klej na czymkolwiek co nie rozpuści styropianu... A nawet jakbyś nie przykleił to co się stanie?
Hej - i na co się zdecydowałeś? Też się zastanawiam nad Sander System - pierwsza wycena 13k, a dokładna wycena parę dni później...30k :O trochę mnie zmiotło
Pytanie skąd tam ma się brać ta wilgoć pod spodem mamy pomieszczenia piwnicy gdzie nie ma szans aby temperatura spadła poniżej 15 stopni . Przez dobre 20 Lat podłoga przykryta podkładem pod panele i panelami nie zgniła to podłoga na legarach pod spodem jest strop betonowy legary podsypane jakimś badziewiem i dechy o słusznej grubości i nic im mnie dolega .
Powiem tak miałem brać sand... w poniedziałek cały system, ale pokazaliście mi że da się prościej taniej szybciej, pytanie tylko mam o nazwę tego podkładu co dajecie na płyty oraz jego grubość no i pytanie dwa jak odpowietrzacie tę podłogówkę bo kable do piwnicy idą ? Panowie klasa, druciarstwo ale klasa :)
Wszystko jest w materiale grubość 25 mm jak praktycznie każdy producent . Podłogówkę odpowietrzamy pompą podpiętą pod rozdzielacz od podłogówki . Można przelać po pentelce też daje rady .
@@Kacper-ot7ft I jak to się sprawdza? Jesteś zadowolony? Ja u siebie chciałem dać wszędzie to ale obawiałem się ze będzie zimno bo stary dom i bez ocieplenia. Zrobię w łazience na rtlu
@@sprzedawcafistaszkow4430 Tak jestem zadowolony w reszcie domu są grzejniki i podłogówka w kuchni i przedpokoju tam niestety za bardzo się postarałem wiele lat temu bo dom nie ocieplony to trzeba gęsto :P i podłoga ułożona jest co 10 cm więc zasilając wszytko jednym parametrem np przy 0 stopni na zewnątrz 28-29 stopni idzie na podłogę za zaworem mieszającym w kuchni mamy temperaturę 23,2-23,8 w zależności od zysków np z gotowania natomiast w pomieszczeniu gdzie ułożyliśmy ten system i mamy rurki co 15 cm mam 21,5 stopnia czyli jak dla mnie OK biorąc pod uwagę że to sypialnia . Nie ma za to problemu gdybym chciał cieplej podciągnę parametr na podłodze o te 2 stopnie a kuchnię i przedpokój ograniczę minimalnie zmniejszając przepływ . Temperatura podłogi była jeszcze 2 lata temu regulowana przez RTL-e ale te zawory mocno ograniczają przepływ i podłoga nie grzeje tak równomiernie jak przy sterowaniu temperatura za pomocą zaworu mieszającego który zapewnia stały przepływ i niska deltę między zasilaniem a powrotem .
Właśnie postawiłem szafe o szerokości 375 cm i wysokości 239 teraz rozpoczeło się napełnianie szafy co ma się stać ? Popękają panele ? Eps na płytach sie nie podda twarde to jest .
Będziemy testowali jak na razie mogę tylko stwierdzić że system działa i ciepło rozchodzi się równomiernie nie czuć na panelach miejsca gdzie ułożone są rurki .
Nic nie skrzypi, nie faluje panel??.
I czy ten podkład na rurki to nie zwykły podkład pod panele, czy jakiś specjalny. I z jakiej firmy ten system??. Płyty i gdzie kupione, jeśli można wiedzieć?.
@@daruddg31 nic kompletnie sie nie dzieje
@@daruddg31 nie chcieli się reklamować wiec nie bedziemy podawać bo może nie jest to zgodne z polityką firmy ? Identyczne wdziałem w Bricoman . Podkład jest gruby niby z jakąś krzemionką i warstwa aluminum .
Jaka Pianka kleiliscie ? Ja mam podloge z osb ale te kleje z sander to kosmos cena . Jest coś innego na rynku ?
No i pięknie ,tez się zdecyduje na takie rozwiązanie ,dzięki !
System zarąbisty. Gdybym natrafił na niego 10 lat temu to cieszyłbym się ciepłymi stopami😁 Chętnie obejrzę kolejne odcinki
Co stoi na przeszkodzie aby go zastosować teraz ? Ja już zastanawiam się nad zmianą w salonie który niby niedawno remontowałem ale Adrianek wiedział co się święci i wrzucił rozdzielacz na 4 pętle z czego 2 pozostały wolne :) U Mnie sprowadziło się to do wyrzucenia 20 letnich paneli które były do wymiany w salonie mogę rozebrać i poskładać s powrotem obecna podłogę i podciąć drzwi . Fakt może powstać różnica wysokości ale co to za problem markety budowlane to przewidziały wyższy próg to 50zł A 2,5 cm to jest tyle co nic .
@@Kacper-ot7ft A powiem szczerze pierwszy raz widzę tą srebrną matę nad rurkami. Jest to konieczne?
No i niezbyt mam gdzie zamontować rozdzielacz. Kamienica, poddasze, 100% grzejniki, PP. Czy można byłoby zamiast każdego grzejnika (zasilanie od dołu) dać siłownik i rotametr na ta nową podłogówkę? Taki drut jak w kotłowni po wybuchu...
I jeszcze pytanie o rurki. W tym systemie lepsze 3 warstwowe najtańsze czy jakieś "złote"?
@@mirosawmarkowski8016 szczerze to leżała rurka którą robimy odprowadzenie skroplin ze splitów najtańsza z marketu taka sama siedzi u mnie w kuchni i przedpokoju 7 rok w wylewce i nic sie z nią nie dzieje. Tak mata termo konieczna bo to robi odrazu jako podkład pod panele i rozprowadza ciepło . Co do podpiecia zamiast grzejników u mnie tak 6 lat działalo na zwykłych zaworach rtl bez zadnych rozdzielaczy bo na pomieszczenie 20 m2 i tak Ci wiecej jak 2 pentle nie wyjdą . Zresztą teraz nic sie u mnie nie zmienilo po montazu pompy tylko glowice rtl sa odkrecone na max i podaje odrazu niski parametr za zaworem mieszajcym na podloge w 3 pomieszczeniach i nigdzie nie ma rotametrów .
Pozdrowienia z Katowic dla chłopaków z Katowic.
Podoba mi sie wasze nieszablonowe podejscie.
My też pozdrawiamy i nam się podoba 😁
Właśnie jestem w trakcie 200m2 + pompa Panasonic c-tap 9
10:53 dobrze ze parzy również w jądra. Takiego systemu szukałem! 😂
Fajne rozwiązanie, i chyba sama se położę bo fachwcy mnie olali! Szkoda że nie mam tych chłopaków bliżej. Pozdrawiam Pozdrawiam
Brawo dobra robota 👍💪💪💪
Układam to samo. Jeden z wykonawców mówił, żeby nie kleić tylko na kilku wkretach mocowac.
Jakiej firmy jest ten system? Sander?
Powiecie jak dokładnie nazywa sie ta srebrna mata na rurkach?
Czy na ten podkład kładziemy już tylko panele podłogowe?
Nie powinna być jeszcze jakaś dodatkowa płyta jastrychowa?
Sam kładę więc jestem bardzo ciekaw.
Panowie mam dwa pytania. Czy zastosowanie rur PERT zamiast PEX będzie ok? (niby elastyczniejsze i wytrzymalsze). Czy jeśli użyje tańszych paneli styropianowych bez aluminium, to musze później jakiś radiator na nich położyć, czy ten podkład kwarcowy spełni rolę radiatora? Wiem, że film ma już 2 lata i nie wiem czy to przeczytacie, ale może ktoś z komentujących rozwiał by moje wątpliwości :] Pozdrawiam
8:20 a czemu nie odcieliście płyt od drugiej strony, tylko od strony łuków?
Jaki koszt materiałowo za metr, w tym momencie stoję przed wyborem frezowania 120m , lub właśnie sucha zabudowa. Wszystko rozbija się o koszta.
Podobało się. A mogło być inaczej. Nie.
A ta podloga to prpsta byla? U mnie tez deski drewniane, na tym jakies osb, rowne to to chyba nie jest I poziom ucieka. Da rade?
Witam .Jakiś czas temu robiłem ogrzewanie tym samym sposobem i mam pytanie bo u siebie zauważyłem że rurki pex na zakrętach się prężą i wychodzą z tego steropianu czy to nie będzie problem na położone na to panele ?Czy może jest jakiś sposób żeby te rurki umocować ?
Mam na piętrze zrobione ogrzewanie tymi płytami, mimo większych przepływów temperatura o 1-2 stopnie mniejsza w podównaniu do parteru z tradycyjną wylewką
Czyli podobnie jak u mnie . Wiec do szkieletówki gdzie mamy parter z podaszem i otwartą klatką schodową idealne rozwiązanie bo tam zawsze jest cieplej na poddaszu .
Kurła podoba mi się ten patent! Teraz nie będę spał po nocach ... Pozdro
Jaki podkład dales pod panel ? Czym kleiles to ?
@@piotrekbiaystok9884 podkład 2mm do podlogowki, był dodany razem z płytami, niczym nie kleiłem, kładzione na HDF
@@bartoszpietras2529jakiej firmy system Pan stosował ?
A jest tam jakaś izolacja podłogi czy tylko te 3 cm systemowe ?
pozytywne chlopaki
Jeżeli z jakiś względów komuś nie odpowiada sposób dystrybucji ciepła rozwiązany w pompie ciepła powietrze-powietrze oraz nie ma możliwości z różnych względów wykonania tradycyjnego ogrzewania podłogowego ,tego typu rozwiązanie może okazać się sensowną alternatywa ,mam nadzieje ,ze Kacper podzieli się spostrzeżeniem po dłuższym użytkowaniu tego systemu 😉
Oczywiście brak akumulacji ciepła w tego typu systemie nie wyklucza go do zastosowania w tradycyjnym budownictwie ,pompa ciepła powietrze -powietrze może być tego przykładem
Przy -10 i braku ocieplenia na budynku temperature na podłoge należało podnieść do 35stopni aby w pomieszczeniu utrzymać 21,5-22,1 stopni nadal nie czuć gdzie ułożone są rurki natomiast ewidentnie widać że ten system gorzej przekazuje ciepło niż tradycyjna wylewka .
@@Kacper-ot7ft Myślę ,że taka temperatura zasilania jest akceptowalną przy tej temperaturze w pomieszczeniu , biorąc pod uwagę ,że budynek jest nieocieplony .
9:50
Cześć. Nie potrafię znaleźć w filmie ani w komentarzach nazwę podkładu z „tworzywa i aluminium” które układacie na już na płytę z rurkami.
Podkład kwarcowy firmy Venkers o grubosci 2.2mm
Czy taka podłogówkę można odliczyć w programie czyste powietrze plus?
Czy ten system nadaje się do programu czyste powietrze ,bo mam stare co i właśnie mam dylemat ,proszę o informację jeśli ktoś to robił pod ten program ,z góry dziękuję
Witam. Jaka nazwa podkładu pod panele?? Gdzie to dostać?? Z góry dziękuję.
Podkład kwarcowy firmy Venkers w grubości 2,2mm
Przy -10 i braku ocieplenia na budynku temperature na podłoge należało podnieść do 35stopni aby w pomieszczeniu utrzymać 21,5-22,1 stopni nadal nie czuć gdzie ułożone są rurki natomiast ewidentnie widać że ten system gorzej przekazuje ciepło niż tradycyjna wylewka .
co oznacza gorzej przekazuje ?
Ale na piętrze będzie ok, bo nie ucieknie w podłogę na gruncie, zapewne też trzeba nieco większą powierzchnię ułożyć żeby zwiększyć moc tego patentu.
Podobno warto położyć na tym płyty fermacell bo akumuluja ciepło i nie wychladza od razu podłogi
Czy system się sprawdzi na parterze w starym domu gdzie jest tylko 5cm styropianu pod wylewką ?
A nie byłoby lepiej żeby przed położeniem rurki podkładać pasy z folii alu? Tak żeby po rurką też była folia i odbijała ciepło do góry?
O pokaż mnie Pan takie ciepło które idzie w dół...
@@damianpolek3312 to wytłumacz mnie pan dlaczego przed położeniem wylewki w której będzie ogrzewanie podłogowe kładzie się ekran aluminiowy? Wytłumacz mnie pan dlaczego w pomieszczeniach gdzie są grzejniki warto za takim grzejnikiem przykleić ekran aluminiowy? Jak pan dalej nie rozumiesz o co chodzi to mogę wytłumaczyć bardziej szczegółowo w jakich warunkach jak rozprasza się ciepło
@@damianpolek3312 sensu izolacji pomieszczeń przed zimnem m.in styropianem lub wełną też pan nie rozumiesz?
@@Maiamo111
Bo grzejnik montuje się na ścianie A nie podłodze i ciepło idzie do góry rozpraszając się na boki dla tego grzejniki montuje się pod oknem, czyli zimną ścianę. Te maty za grzejnik to była tylko sciema by coś sprzedać nigdy nie miałem takiego czegoś, a jeden znajomy co miał nie widział żadnej różnicy i jak robił remont już tego nie założył, więcej było wad bo odbijało od ściany ciepło zwiększając zużycie na podzielniku, a na scianie zimnej robił się mostek bo nie jest paroprzepuszczalna przyczyniając sie do skroplin pod nią i np. wykwitu grzyba. Zwykłe prawo fizyki ciepło idzie zawsze do góry. Jeśli by tak miało być jak piszesz każdy producent by robił alu folię by była pod rurką A żaden tak nie robi ani nie mówi by kłaść paski pod rurkę...
@@Pro-eo3sb Nie no spoko rozumiem, balon też się unosi bo podgrzewa się w nim powietrze palnikiem i ekranu do tego nie potrzebuje :)
Zapytałem bo z 10 lat temu jak robiłem ogrzewanie podłogowe to pod beton była do wyboru folia zwykła lub lepsza z ekranem Alu. Stąd moja wątpliwość była.
Nie stety nie polecam ponieważ panele jednak nie oddają tyle ciepła jak tarakota. Dziś jedynie ponosimy duże koszta by położyć panele. Jedynie polecam flizy.
Witam jest jakaś różnica między temperaturami zasilaniem ogrzewania podłogowego tradycyjnego a w suchej zabudowie można je spiąc w jeden rozdzielacz
co to za mata między podłogówką a panelami ??
jak się nazywa - jak ją znaleźć ??
i to jest pod panele drewniane ??
bo szykuję się do zamiany kaloryferów na suchą podłogówkę na działce... i nie wiem jaki dać podkład ??
do wyboru mam :
XPS z 1,5cm okrągłymi otworami 1000x500x3mm - Wartość oporu cieplnego dla maty o grubości nominalnej 3 mm wynosi 0,085 (m2*K)/W.
XPS z prostokątnymi większymi otworami (niestety nie wiem jakie one są duże... są otwory) 1000x500x3mm, nie wiem jaka jest przenikalność...
i nie wiem jak one rozpraszają ciepło , a wykorzystane przez Was maty niby rozpraszają to ciepło przez to nie ma uczucia chłodniejszych i cieplejszych miejsc, oraz pytanie też jaki jest opór cieplny ??
Jaka jest maxymalna wysokość styrodur eps300?
Good job, czekamy na testy
Minoł ponad miesiac dziła paneli nie wykrzywiło itp.
Czy można na takie płyty położyć np osb ?
Jak z akumulacją ciepła w tym systemie??. Na dole podłogówka standard zalewana betonem, trzyma ciepło kilka godzin, a tutaj jak z tym trzymaniem ciepła, czy jest osobny sterownik pokojowy który częściej puszcza wodę na ten obieg. Jak to się ma do ekonomi??. Czy jest tam bufor ciepła w którym PC utrzymuje stałą temperature?? Z buforem chyba to będzie lepiej chulało??.
Temat prosty jak konstrukcja cepa podłoga oddaje ciepło na niższym parametrze niż grzejnik nie potrzebuję mega bufora ciepła jest 140L jako sprzęgło i podaje na podłogę taki parametr jaki na wszystkie podłogówki . Pytasz o akumulację jasne że praktycznie nie istnieje tylko przy ciągłym dopływie ciepła na minimalnym poziomie nie potrzebuję akumulacji tylko precyzyjnego sterowania temperaturą wody .
@@Kacper-ot7ft dlatego pytam o bufor. Wiadomo jeżeli jest wylewka to można przyjąć że pompa pracuje 12h powiedzmy w 4 cyklach przy jastrychu a 12h podłoga oddaje ciepło. Więc 12h pracy pompy. Przy tym systemie bez bufora pompa ten obieg musiałaby zasilać ciągle pracując 24h, nie wspomnę o zbyt małym przepływie dla pompy wody( wiadomo można łazienkę grzać również 24/7), ale 30% podłogówki musiałby być w tym systemie bez bufora pewnie. Ciekawe jak by to wyglądało kosztowo 12h pracy do 24h pracy pompy. Szkoda że te pompy takie drogie( szczególnie monobloki, max to powinno kosztować z 8k zł), bo by człowiek nie myślał o kombinowaniu (jednostka zewnętrzna klimatyzacji, sterownik on/of, wymiennik ciepła, bufor 200-300ltr plus sterowniki pokojowe i ma się po taniości ogrzewanie podłogowe). Wiem szkoła druciarstwa 😎😂. Ogólnie ten suchy system bardzo fajna sprawa.
@@daruddg31 niestety tak to nie działa nigdy, pompa najlepiej jeśli pracuje cały czas uzupełniając straty ciepła po to ma modulowaną moc gdzie minimalna moc to zaledwie ułamek mocy nominalnej wiec błedem jest liczenie zużycia energii na podstawie godzin pracy i mocy nominalnej urzadzenia. Kolejna sprawa przepływ wody regulowany jest płynnie w zależności od delty temperatury . Przy buforze jako sprzęgło pompa ładuje jedynie bufor i jeśli potrzeba robi sobie nawet 2.5 m3/h przeplywu . Reszte załatwiaja pompy obiegowe za buforem gdzie na podlogówce ustalamy stały przepływ .
Piękna sprawa, niestety za późno to zauważyłem, już pokładzione płyty OSB na legarach, teraz za wysoko.
Czy kładliście może również taką podłogówkę z firmy systemy kardo>?
Pokażcie jeszcze jak się temperatury rozkładają rozkładają na panelach, kamera albo pirometrem. W wylewce co 10cm a tu wystarczy 15?
Na pewno Kacper zauważył że na 1 parametrze podłogówka tradycyjna co 10cm i ten system z rozstawem 15cm się nie sprawdzą kiedy chcesz uzyskać tą samą temperaturę. Jak dorwę kamerę termo to zrobię film
Panowie co to jest za mata?? Jak się nazywa??
EPS 300
EPS 300
@@kacapbakubiak6772 dziękuję
@@kacapbakubiak6772 ale chodziło mi też o tą folie co rozwijacie
Powiedźcie proszę jak się nazywa ten podkład.
👍💯
Jak jest ze zdolnością akumulacji ciepła, jak to wygląda finansowo porównując klasyczna podłogówkę?
tu nie ma akumulacji. Szybko się nagrzewa i szybko stygnie. Dzięki temu reaguje na regulację jak grzejnik.
Nie będzie się przecierać ta rurka na łepku tego wkręta w miejscu złapania zipkiem ?
Nie. Uchwyt ma zagłębienie z zapasem miejsca
Poproś Adriana żeby dał namiar do swojego dilera 😀😀😀😀
Jak nazywa się ten system firma
Czy ten system się sprawdza w ogrzewaniu? Czy to ogrzewanie jest dodatkiem do kaloryfera?
Czy na ten system przed położeniem płytek wystarczy siatka klej czy potrzeba wylać wylewkę?
Działa leżą na nim panele podłogowe i jest ciepło chodziło właśnie o rezygnacje z grzejnika na reszte nie odpowiem pytaj producentów lub oglądnij na YT ich filmy produktowe
przykleja się na klej wysoko elastyczny panel z takiego jakby twardego filcu, dopiero na to klei się płytki
Dajcie namiar na ten podkład pod panele. Pozdrawiam
Podkład kwarcowy firmy Venkers o grubości 2,2mm
Panowie zrobię to na swoim strychu bo nie chce zbytnio go obciazac . Jak tam u was się sprawdza ?? Na strychu bd tylko luzko i około 50m2 placu więc powinno dać radę mam nadzieję pozdrawiam
Działa, tylko trzeba zasilić wyższym parametrem niż standardowa podłogówka
@@KlimatyzacjaKatowicepljak sie nazywa ta mata pod panele ?
chyba mata kwarcowa
Czy takie rozwiązanie jest lepsze od tradycyjnych grzejników ?
Tak. Niższa temperatura to miód dla pomp ciepła. A poza tym z pierwszych obserwacji... za mała moc grzewcza w stosunku do normalnej podłogi z rozstawem co 10cm aby zasilić je tym samym parametrem.
@@KlimatyzacjaKatowicepl No tak, słabsza przewodność/transmisja ciepła=cieplejsze rurki na powrocie, poza tym rozstaw robi swoje, trzeba albo zwiększyć przepływ albo powierzchnię, z drugiej strony bez sensu robić pętle pod jakimiś szafami, zabudowami itp., ale jak już ktoś pisał idealne rozwiązanie na stropy szkieletówki na piętrze - tam z uwagi na fizykę ciepła zawsze wystarcza mniejsza wydajność.
Witam . Biore się za to samo . Ogólnie wycenę zrobiłem w Sander ale powaliło na kolana . Płyty chce kupić w Leroy bo z 10% zniżka najtaniej wychodzi . Mam osb na podłodze . Czym to kleić jeśli klejem ? Pianka nie po wypychala ?
to nie była piana tylko właśnie klej, ale jak się nad tym zastanowić to klej na czymkolwiek co nie rozpuści styropianu... A nawet jakbyś nie przykleił to co się stanie?
W leroy są te plyty systemowe czy będziesz samemu w styropianie rzeźbił?
@@przyszlybudowlaniec240 są . 52 zł sztuka 0.72m2 .
@@piotrekbiaystok9884 mogę linka ?
Hej - i na co się zdecydowałeś? Też się zastanawiam nad Sander System - pierwsza wycena 13k, a dokładna wycena parę dni później...30k :O trochę mnie zmiotło
I jak się sprawdza?
I jak wrażenia z użytkowania
jakiej firmy ten system? maty tez tej firmy?
Podkład kwarcowy firmy Venkers o grubości 2,2mm
Siema subskrybuje kanał👌 pozdrawiam będzie premia 👍👊
Witaj Karolu ,czy takie rozwiązanie można zastosować w kamienicy z ogrzewaniem z Pec-u?
Można tylko potrzebujesz zawór mieszający na zasilaniu lub bawisz się w zawory rtl itp na powrocie
@@Kacper-ot7ft dziękuję, to się pobawię i po kombinuje :)
Cześć.Jak nazywa sie ta mata co dawaliscie na góre (ta mate na gore )
Podkład kwarcowy firmy Venkers o grubości 2,2mm
I jak opinie po miejscu użytkowania
Chopy co to za folia na koniec?? Kwarcowa czy tylko aluminium???
Podkład kwarcowy firmy Venkers o grubości 2,2mm
A czy ta podłoga drewniana nie będzie gniła od wilgoci pod płytami styropianu ??
Pytanie skąd tam ma się brać ta wilgoć pod spodem mamy pomieszczenia piwnicy gdzie nie ma szans aby temperatura spadła poniżej 15 stopni . Przez dobre 20 Lat podłoga przykryta podkładem pod panele i panelami nie zgniła to podłoga na legarach pod spodem jest strop betonowy legary podsypane jakimś badziewiem i dechy o słusznej grubości i nic im mnie dolega .
Powiem tak miałem brać sand... w poniedziałek cały system, ale pokazaliście mi że da się prościej taniej szybciej, pytanie tylko mam o nazwę tego podkładu co dajecie na płyty oraz jego grubość no i pytanie dwa jak odpowietrzacie tę podłogówkę bo kable do piwnicy idą ?
Panowie klasa, druciarstwo ale klasa :)
Wszystko jest w materiale grubość 25 mm jak praktycznie każdy producent . Podłogówkę odpowietrzamy pompą podpiętą pod rozdzielacz od podłogówki . Można przelać po pentelce też daje rady .
Panowie czy jesteście w stanie podać namiary na ta mate wierzchniową? Co to jest ? nic nie jestem w stanie odszukać.
Również się podpinam
@@patryk3367 Znalazłem..są to podkłady kwarcowe
Fajnie tylko czemu zwykła pex
A dlaczego nie?
Dom jest ocieplony?
Nie jest ocieplony ale ma ściany 50 cm
@@Kacper-ot7ft I jak to się sprawdza? Jesteś zadowolony? Ja u siebie chciałem dać wszędzie to ale obawiałem się ze będzie zimno bo stary dom i bez ocieplenia. Zrobię w łazience na rtlu
@@sprzedawcafistaszkow4430 Tak jestem zadowolony w reszcie domu są grzejniki i podłogówka w kuchni i przedpokoju tam niestety za bardzo się postarałem wiele lat temu bo dom nie ocieplony to trzeba gęsto :P i podłoga ułożona jest co 10 cm więc zasilając wszytko jednym parametrem np przy 0 stopni na zewnątrz 28-29 stopni idzie na podłogę za zaworem mieszającym w kuchni mamy temperaturę 23,2-23,8 w zależności od zysków np z gotowania natomiast w pomieszczeniu gdzie ułożyliśmy ten system i mamy rurki co 15 cm mam 21,5 stopnia czyli jak dla mnie OK biorąc pod uwagę że to sypialnia . Nie ma za to problemu gdybym chciał cieplej podciągnę parametr na podłodze o te 2 stopnie a kuchnię i przedpokój ograniczę minimalnie zmniejszając przepływ . Temperatura podłogi była jeszcze 2 lata temu regulowana przez RTL-e ale te zawory mocno ograniczają przepływ i podłoga nie grzeje tak równomiernie jak przy sterowaniu temperatura za pomocą zaworu mieszającego który zapewnia stały przepływ i niska deltę między zasilaniem a powrotem .
Sie brygada podoba
DAWAĆ TU ZARAZ KOSZT TAKIEJ ZABAWY W PRZELICZENIU NA MKW!
Koszty zostały podane pokoik 17m2 2500zł sam podkład pod panele + płyty EPS pokryte aluminium z rowkami na rurki to około 2000zł
@@Kacper-ot7ft mozesz polcecic co kupic
@@piotrozog w sieci hurtowni Grudnik mają taki system
No dobra. Jak żona chce postawić szafę duża i ciuchy za panny, mężatki. To ciężar jak potraktuje ten system?.
Właśnie postawiłem szafe o szerokości 375 cm i wysokości 239 teraz rozpoczeło się napełnianie szafy co ma się stać ? Popękają panele ? Eps na płytach sie nie podda twarde to jest .
Stoi już miesiąc cieżar szafy + wypełnienia to obstawiam 800-1000 kg nic sie nie dzieje
@@Kacper-ot7ft i nic się nie dzieje po tylu miesiącach ? Nic nie skrzypi nie wygina ?
Karol zaczyna się upodabniać do Staszka 😃
Спасибо большое за титры!!!
Co to za mata ????
troche pajacuja...
Masakra. Powinniście zdjąć ten film z UA-cam, bo to jest antyreklama waszej firmy
niby czemu ? Chłopaki robią to u siebie a ich firma nie świadczy takich usług.
Jak nazywa sie ta super mata wierzchnia?
Podkład kwarcowy firmy Venkers o grubości 2,2mm