Poniżej odpowiadam na Wasze najczęstsze pytania : 1. Czy jastrych był wygrzany przed flizowaniem. - Rzeczywiście zapomniałem o tym wspomnieć w filmie, ale oczywiście wylewka była poprawnie wygrzana zgodnie z wytycznymi producenta wylewki, a płytki były układane dopiero po przeprowadzeniu tego procesu. 2. Skoro oba te systemy działają tak samo to lepiej wybrać ten tańszy. - Generalnie cena za obie podłogówki jest bardzo podobna natomiast oba rozwiązania mają inne zastosowanie. Suchy system ze względu na swoją mała masę jednostkową dedykowany jest wszędzie tam gdzie z różnych powodów nie można obciążać istniejących podłóg - np stropy w kamienicach ,stropy drewniane w budownictwie szkieletowym itp. Na suchym systemie ponadto nie powinno się kłaść drewnianych podłóg które są przyklejane bezpośrednio do podłoża - zaleca się wykończenia z płytek ceramicznych i podłogi pływające. System w niskiej wylewce natomiast może zostać wykonany wyłącznie w miejscach, gdzie mamy podłoże mineralne. Nie można robić takiej podłogówki na podłożach drewnianych - płytach OSB, istniejących deskach podłogowych, parkietach itp. Natomiast nie ma żadnych ograniczeń co do wykończenia powierzchni - zarówno parkiety drewniane jak i miękkie wykładziny podłogowe mogą zostać wykonane. Konkluzja jest taka, że wszystko zależy od warunków budowlanych w miejscu gdzie ta podłogówka ma być. Należy też pamiętać że osoba która lubi pomajsterkować suchą podłogówkę może wykonać samodzielnie. Eurorenova natomiast wymaga wylania wylewki a w związku z tym specjalistycznego sprzętu. Jak mowa o małych powierzchniach to można wylewkę mieszać we wiadrze, ale w filmie na stosunkowo małej powierzchni zużyliśmy prawie dwie palety wylewki. 3. Po co robić ogrzewanie wodne z kotłem elektrycznym skoro można dać kable grzewcze i na jedno wyjdzie. Tak jak wspominałem w obu filmach - ma to być porównanie dwóch różnych podłogówek wodnych firmy Sander. Kocioł elektryczny jest najtańszy i najprostszy do zamontowania a ponadto w lokalizacji, gdzie robiłem te filmy nie ma gazu. Jakie to by było porównanie systemów wodnego ogrzewania podłogowego jakbym położył wszędzie eletryczne maty grzewcze? :)
Jestem pod wrażeniem, bardzo dobra robota. Widać, że się do tego przygotowałeś. Wielki szacunek, za filtr przed kotłem, za chemię no i za profesjonalną pompę do napełniania instalacji. Jestem zwolennikiem projektów instalacji, wtedy wyklucza się pomyłki i musi działać. No i nastawiasz przepływy według instrukcji, a nie na oko. Nie jestem przekonany do elektrozaworów, moim zdaniem, to ostateczność. Lepiej sterować temperaturę pogodowo. Takie zawory, to ostateczność i lepiej sprawdzają się przy kotłach na paliwo stałe. Bo tam temperatura czynnika jest z reguły wyższa. Tutaj sterownik kotła powinien regulować temperaturą czynnika grzewczego. Wszystko będzie działało zimą. W okresie przejściowym może być problem z niedogrzanien i przegrzaniem pomieszczeń. Może kilka regulatorów załatwi sprawę, ale prościej sterować, to podlogowką. Pozdrawiam. Gratulacje, fajnie Ci to wyszło.
Bardzo nieprecyzyjna odpowiedź na pytanie o koszty-producent zabronił??? Ale myślę, że system suchy jednak będzie tańszy, między innymi dlatego, że dużą część pracy może wykonać kompletny laik-taki jak ja😁 Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że nie powinno się prowadzić przewodów pod meblami, częściowo pewnie ze względu na oszczędności(po co grzać pod szafą). Ale czy przy metodzie suchej, nie ma przeciwwskazań, by na takiej całościowo poprowadzonej instalacji postawić jakiś ciężki mebel, szafa, łóżko itp.?
Panie Mariuszu, Na codzień miewam przyjemność pełnić szeroko rozumianą rolę inżyniera budownictwa, zarówno w roli Kierownika budowy, jak i Projektanta konstrukcji budowlanej z racji posiadanych uprawnień. Przede wszystkim chciałbym Panu powiedzieć, że śledzę Pana aktywność na yt już od "znacznego" czasu i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem Pana materiałów. Materiały realizowane z przekazem zarówno merytorycznym jak i dobrą praktyką. Moim zdaniem jest Pan jedną z nielicznych osób na yt, która powoduje, że ta platforma ma sens. Podziwiam twórczość. Osobiście życzyłbym sobię takich partnerów do pracy w branży takich jak Pan. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
Oglądam już kilka lat twoje filmy i nie tylko są one pomocne ale też bardzo szczegółowe. I z roku na rok coraz lepiej się ogląda. Życzę powodzenia i sukcesów pozdrawiam ;)
Minęły czasy, że ludzie robią robotę przykrywając głowę kapturem. Mariuszowi dziękuję za to, że chce się dzielić swoją pasją. Myśl, że niejeden z nas odważył się zrobić remont mniejszy lub większy samemu, oszczędzając przy tym co nieco zasługuje na same łapki w górę. 👍
Czesc! bardzo ciekway film. Ogrzewanie podogowe od niedawna montuja tez blokach z intalacja miejsca z pomoca sprzegla hydraulicznego oraz dodatkowej pompy. Takie sprzeglorozdzielacze mozna kupic gotowe z cala skrzynka. Fajnie by bylo zrobic o tym film. .
Noo i ten sam schemat co w zeszłym tygodniu, wieczorem seria z domkiem ( bo lubię 😀 ), a do porannej kawusi nowy materiał ☺️ Ps. Właśnie skończyłem lifting łazienki, dziękuję za merytoryczną pomoc 😉
Witaj Mario. Dzięki za to co robisz. Mam małą uwagę odnośnie taśmy silikonowej. W tym odcinku spełnia ona jedynie funkcje kosmetyczna jednak trzeba uważać z nią na instalacjach z glikolem. Glikol z czasem rozpuszcza ja. Glikol reaguje również z ocynkiem i stalą wykrystalizujac się na niej. Pozdrowienia 🙂
Wydaje mi się, że mokrym sposobem posadzka lepiej, bardziej równomiernie oddaje cieplo. Ale tu chodzi tylko o rozruch, potem przy dłuższym grzaniu nie ma to znaczenia👍 Jak zwykle świetny materiał👌 Pozdrawiam
Matko, dzięki za oba filmiki, nadal nie wiemy na który się zdecydować :D Jednak ten mokry wydaje się łatwiejszy w aplikacji w sensie jeżeli zaczynam od średnio prostego stropu i mam 10cm, a system suchy nie lubi niby podłoża styro - to mokre powinno byc dużo stabilniejsze..
Ja mam ogrzewanie podłogowe już 11 lat w zwykłej wylewce (7cm) i sprawdza się super. Taka grubość wylewki na też zalety. Ciepło rozchodzi się równo po całej wylewce po równo więc wydaje mi się wydajniesza. Czas nagrzewania to 3 godziny. Z resztą to nie ma znaczenia bo i tak palę ciągiem. Regulacja temperatury działa wyśmienicie. W sterowniku jest uwzględnione te trzy godziny. Węże mam rozłożenie na styropianie i przypięte zwykłymi spinkami. Kaloryfery też mam ale w sumie nie były w ogóle używane nie licząc łazienki. Podłogówka ma jedną radę. Trochę mocniej się kurzy. Pozdrawiam
Też mam tak zrobioną podłogowkę ale włączam termostatem z pokrętłem i mam pytanie. Jakiej firmy masz sterownik i jak działa bo chcem założyć. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Nie ma lepszego fachowca, robisz wszystko i ładnie tłumaczysz. Dlaczego dochodzi do pęknięć rur w podłodze?. Na ile lat wystarczy takie ogrzewanie ? Bo to plastik i kiedyś pewnie popęka jak się nagrzewa i chłodzi ? Z czasem też chce zrobić takie ogrzewanie. Ale żeby nie popękało po wykończeniu podłogi. I ciekawe jak jest 3cm wylewki czy te rurki nie uginają się podczas chodzenia . Kocham Twoje filmy.
jak samochodem jedziesz po mieście to więcej pali bo go zatrzymujesz i rozpędzasz a w trasie cały czas jedziesz z ogrzewaniem jest podobnie wielu myśli że zaoszczędzi i nieświadomie więcej zużywa energii na tym oszczędzaniu.
Witaj. Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności, tyle profesji w jednych rękach:). Nabywałeś doświadczenia sam na swoich pracach, czy uczyłeś się od fachowców? Zdrawiam.
Cześć, skoro kocioł jest elektryczny to prościej było położyć przewody grzejne. Taniej, szybciej, prościej. Brak skrzynek, możliwości wycieku, trwałość wielokrotnie większa, brak przeglądów, zużycie prądu identyczne.
No właśnie ciekawy jestem dlaczego zostało to tak rozwiązane. Może maty grzejne droższe, albo ktoś kiedyś będzie chciał sobie przerobić np. na ogrzewanie gazowe.
Tutaj chyba odpowiedź jest prosta. Chciał porównać dwa systemy ogrzewania wodnego, a w pierwszym filmie mówił że nie ma gazu w tym miejscu - stąd kocioł elektryczny. To jest typowy film porównawczo - badawczy.
Cześć Mariusz. Chcę zrobić remont łazienki i zamontować ogrzewanie podłogowe. Możesz mi doradzić czy lepiej zrobić wylewkę anhydrydowa czy cementową i od jakiego producenta?
@Mario Budowlaniec co to za model spodni roboczych, w których jesteś na filmie? Szukam właśnie takich zwężanych poniżej kolan, bo ciągle zaczepiam o coś nogawkami. Może ma ktoś warty polecenia model spodni?
Planuje łazienkę na poddaszu na stropie drewnianym,jakie ogrzewanie podlogowe zastosować na drewniana podłogę ? Chodzi mi tylko o łazienkę.Podloga na poddaszu plyta osb 22mm. Pozdrawiam
Witam. Czy jak między stropem a wylewką niema styropianu który izolowałby i odbijał dodatkowo ciepło to można dać taki system. Czy raczej byłaby duża strata energii.
Czy taki system mokry można położyć na stropie drewnianym na poddaszu, wcześniej układając bezpośrednio na legary drewniane 24cm płytę mfp 22mm. Czy lepiej zastosować system suchy? Może inne pomysły na podłogówkę wodną ?
Oglądam. I podziwiam. Ale jeśli mogę zadać pytanie i uzyskać odpowiedź. Na piętrze domu nie mogę podnieść podłogi. Czy te klocki,, LEGO" można położyć bez styropianu? Musimy skuć posadzkę bo subit i frezowanie nie wyjdzie a taki był cel. Czyli położenie rurki do ogrzewania podłogowego w bruzdach. Nie ma styropianu na stropie . Czy można jakaś matę może położyć czy można pominąć styropian. Bardzo dziękuję jeśli uda się odpowiedzieć. Dom modernizację. Lata 80. Też taki ze mnie pomysłowy Dobromir.
Wygrzejesz strop i ciepło wypromieniuje w dół. Mam identyczną sytuację jak Ty i chyba wyrównam stara podłogę tarcza garnkowa do subitu, a potem orzykleje styropian i nożem termicznym wyfrezuje sobie kanały na rury. Czyli samemu zrobię sobie system Sander.
Zrobiliśmy ogrzewanie na macie azurowej Sanders eurorenowa. Firma od wylewek nie chce zalac twierdzac ze nie ma przekładki choćaż z folii miedzy starym stropem a nowa wylewka i w miejscach dziurek w macie bedzie sie zrywac i kruszyc wylewka, pozniewaz wykewka Baumit ma inna kurczliwoac niz strop. Czy ma Pan doswiadczenie z tym systemem? Bedzie sie zrywac czy nie bedzie?
Cześć mam pytanie do ciebie.. mianowicie remontuje dom piętrowy z poddaszem nieużytkowym Na parterze skulem posadzki i od nowa folia chudy folia styropian folia podłogowe posadzka , czy na piętrze zrobić podłogowe odrazu na strop... strop jest lany i 5cm posadzki chcial bym skuć te 5 cm i czy dac chociaż 2 cm styropianu może trzy potem folia i rurki i posadzka czy tak odrazu na strop rurki co sądzisz jak by to miało się sprawować
Witam. Słyszałem że folie dylatacyjna kładzie się po styropianie(w systemie ogrzewania podłogowego mokrego ) . I tu pytanie do pana jako specjalisty czy jeżeli dam folie dylatacyjna razem ze styropianem i starczy jej ponad wylewkę to czy mogę tak zrobić czy raczej będzie to błąd ?
Co zrobić jeżeli posadzka jest nie równa przede wszystkim między pokojami. Niby teren równy ale jak położy się piłeczkę to ona się kula na drugą stronę a nie chciałbym robić kolejnej wylewki bo było to za ciężkie.
Szybkie pytanie, bo w sumie nie mam kogo się poradzić, może tu ktoś będzie wiedział. Montażysta od paneli winylowych chce zrobić swoje przed drzwiami bezprzylgowymi. Montażysta od drzwi chce zrobić swoje przed panelami. Jak ich pogodzić? Co lepiej przed czym i w jaki sposób?
Poniżej odpowiadam na Wasze najczęstsze pytania :
1. Czy jastrych był wygrzany przed flizowaniem.
- Rzeczywiście zapomniałem o tym wspomnieć w filmie, ale oczywiście
wylewka była poprawnie wygrzana zgodnie z wytycznymi producenta wylewki,
a płytki były układane dopiero po przeprowadzeniu tego procesu.
2. Skoro oba te systemy działają tak samo to lepiej wybrać ten tańszy.
- Generalnie cena za obie podłogówki jest bardzo podobna natomiast oba
rozwiązania mają inne zastosowanie.
Suchy system ze względu na swoją mała masę jednostkową dedykowany jest
wszędzie tam gdzie z różnych powodów nie można obciążać istniejących
podłóg - np stropy w kamienicach ,stropy drewniane w budownictwie
szkieletowym itp. Na suchym systemie ponadto nie powinno się kłaść
drewnianych podłóg które są przyklejane bezpośrednio do podłoża - zaleca
się wykończenia z płytek ceramicznych i podłogi pływające.
System w niskiej wylewce natomiast może zostać wykonany wyłącznie w
miejscach, gdzie mamy podłoże mineralne. Nie można robić takiej
podłogówki na podłożach drewnianych - płytach OSB, istniejących deskach
podłogowych, parkietach itp. Natomiast nie ma żadnych ograniczeń co do
wykończenia powierzchni - zarówno parkiety drewniane jak i miękkie
wykładziny podłogowe mogą zostać wykonane.
Konkluzja jest taka, że wszystko zależy od warunków budowlanych w
miejscu gdzie ta podłogówka ma być. Należy też pamiętać że osoba która
lubi pomajsterkować suchą podłogówkę może wykonać samodzielnie.
Eurorenova natomiast wymaga wylania wylewki a w związku z tym
specjalistycznego sprzętu. Jak mowa o małych powierzchniach to można
wylewkę mieszać we wiadrze, ale w filmie na stosunkowo małej
powierzchni zużyliśmy prawie dwie palety wylewki.
3. Po co robić ogrzewanie wodne z kotłem elektrycznym skoro można dać
kable grzewcze i na jedno wyjdzie.
Tak jak wspominałem w obu filmach - ma to być porównanie dwóch różnych
podłogówek wodnych firmy Sander. Kocioł elektryczny jest najtańszy i
najprostszy do zamontowania a ponadto w lokalizacji, gdzie robiłem te
filmy nie ma gazu. Jakie to by było porównanie systemów wodnego
ogrzewania podłogowego jakbym położył wszędzie eletryczne maty grzewcze?
:)
Jestem pod wrażeniem, bardzo dobra robota. Widać, że się do tego przygotowałeś. Wielki szacunek, za filtr przed kotłem, za chemię no i za profesjonalną pompę do napełniania instalacji. Jestem zwolennikiem projektów instalacji, wtedy wyklucza się pomyłki i musi działać. No i nastawiasz przepływy według instrukcji, a nie na oko. Nie jestem przekonany do elektrozaworów, moim zdaniem, to ostateczność. Lepiej sterować temperaturę pogodowo. Takie zawory, to ostateczność i lepiej sprawdzają się przy kotłach na paliwo stałe. Bo tam temperatura czynnika jest z reguły wyższa. Tutaj sterownik kotła powinien regulować temperaturą czynnika grzewczego. Wszystko będzie działało zimą. W okresie przejściowym może być problem z niedogrzanien i przegrzaniem pomieszczeń. Może kilka regulatorów załatwi sprawę, ale prościej sterować, to podlogowką. Pozdrawiam. Gratulacje, fajnie Ci to wyszło.
Bardzo nieprecyzyjna odpowiedź na pytanie o koszty-producent zabronił???
Ale myślę, że system suchy jednak będzie tańszy, między innymi dlatego, że dużą część pracy może wykonać kompletny laik-taki jak ja😁
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że nie powinno się prowadzić przewodów pod meblami, częściowo pewnie ze względu na oszczędności(po co grzać pod szafą).
Ale czy przy metodzie suchej, nie ma przeciwwskazań, by na takiej całościowo poprowadzonej instalacji postawić jakiś ciężki mebel, szafa, łóżko itp.?
Mario czy 3 cm wylewki wystarczy? Czy mogę dać też 3 cm na styropian z podłogowka bez tych systemowych do układania?
Panie Mariuszu,
Na codzień miewam przyjemność pełnić szeroko rozumianą rolę inżyniera budownictwa, zarówno w roli Kierownika budowy, jak i Projektanta konstrukcji budowlanej z racji posiadanych uprawnień.
Przede wszystkim chciałbym Panu powiedzieć, że śledzę Pana aktywność na yt już od "znacznego" czasu i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem Pana materiałów. Materiały realizowane z przekazem zarówno merytorycznym jak i dobrą praktyką.
Moim zdaniem jest Pan jedną z nielicznych osób na yt, która powoduje, że ta platforma ma sens.
Podziwiam twórczość.
Osobiście życzyłbym sobię takich partnerów do pracy w branży takich jak Pan.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
Oglądam już kilka lat twoje filmy i nie tylko są one pomocne ale też bardzo szczegółowe. I z roku na rok coraz lepiej się ogląda. Życzę powodzenia i sukcesów pozdrawiam ;)
Minęły czasy, że ludzie robią robotę przykrywając głowę kapturem. Mariuszowi dziękuję za to, że chce się dzielić swoją pasją. Myśl, że niejeden z nas odważył się zrobić remont mniejszy lub większy samemu, oszczędzając przy tym co nieco zasługuje na same łapki w górę. 👍
Kolego, korzystając z Twoich porad wyremontowałem całą łazienkę. Dziękuję i pozdrawiam.
Czesc! bardzo ciekway film. Ogrzewanie podogowe od niedawna montuja tez blokach z intalacja miejsca z pomoca sprzegla hydraulicznego oraz dodatkowej pompy. Takie sprzeglorozdzielacze mozna kupic gotowe z cala skrzynka. Fajnie by bylo zrobic o tym film.
.
Mario: Na Ciebie zawsze można liczyć w niedzielny poranek :-)
To prawda ☺
No nie wiem - ostatnio czułem rozczarowanie kiedy zaobserwowałem 3-tygodniowe przerwy
Haha dokładnie
Oglądając Pańskie filmy zamykam oczy i zalańcza mi się MOTYWACJA do majsterkowania 😝 Pozdrawiam 😉
Noo i ten sam schemat co w zeszłym tygodniu, wieczorem seria z domkiem ( bo lubię 😀 ), a do porannej kawusi nowy materiał ☺️ Ps. Właśnie skończyłem lifting łazienki, dziękuję za merytoryczną pomoc 😉
Witaj Mario. Dzięki za to co robisz. Mam małą uwagę odnośnie taśmy silikonowej. W tym odcinku spełnia ona jedynie funkcje kosmetyczna jednak trzeba uważać z nią na instalacjach z glikolem. Glikol z czasem rozpuszcza ja. Glikol reaguje również z ocynkiem i stalą wykrystalizujac się na niej. Pozdrowienia 🙂
Jak zwykle pozytywnie zaskoczony :) pozdrawiam
Jak to dobrze że my amatorzy mamy Pana, miłej niedzieli życzę 👍🖐️
Kawał dobrej roboty, genialnie pokazane. Pozdrawiam
no nareszcie :D tyle czekania na drugą część i się opłacało ;)
Dla mnie bardzo skomplikowane ale fajnie się oglada. Dobra robota
Super co tu dużo mówić pozdrawiam
Wydaje mi się, że mokrym sposobem posadzka lepiej, bardziej równomiernie oddaje cieplo. Ale tu chodzi tylko o rozruch, potem przy dłuższym grzaniu nie ma to znaczenia👍 Jak zwykle świetny materiał👌 Pozdrawiam
Dobra robota zawsze z ciekawością oglądam twoje filmy oby tak dalej pozdrawiam!!
Jak zwykle pierwsza klasa!
Super film, bardzo rzeczowy i i pokazuje to co potrzeba, zresztą jak zwykle w wydaniu Mario :)
Dzięki bardzo za materiały
Fajne systemy, dobra alternatywa dla tradycyjnej metody. Pozdrawiam
Super że drugi zestaw wstawiłeś
Bardzo ciekawa propozycja co do wylewki samopoziomującej muszę wytesować.
Świetny materiał. Dzięki Mario!!!
Świetny jak zwykle rzeczowy materiał - Pozdrawiam
Fajne porównanie. Zabrakło mi tylko na koniec porównania kosztów obu systemów na m2 :)
A jakich różnic się spodziewasz i dlaczego?
@@R4TEL są to dwa zupełnie różne systemy. Cena może być zbliżona albo zupełnie różna. Z tego porównania tego się nie dowiedzieliśmy :)
Kawał dobrej roboty robisz Mariuszu :P
Dobra robota Mario!👌
Siema Mario jak zawsze dobra robota 👌 pozdrawiam 👍👊
Jak zwykle świetny odcinek i zawsze jakieś smaczki :) Dzięki wielkie :)
Fajnie się ogląda już parę dobrych lat 😀
Robota elegancko wykonana 👍
Matko, dzięki za oba filmiki, nadal nie wiemy na który się zdecydować :D Jednak ten mokry wydaje się łatwiejszy w aplikacji w sensie jeżeli zaczynam od średnio prostego stropu i mam 10cm, a system suchy nie lubi niby podłoża styro - to mokre powinno byc dużo stabilniejsze..
Ja mam ogrzewanie podłogowe już 11 lat w zwykłej wylewce (7cm) i sprawdza się super. Taka grubość wylewki na też zalety. Ciepło rozchodzi się równo po całej wylewce po równo więc wydaje mi się wydajniesza. Czas nagrzewania to 3 godziny. Z resztą to nie ma znaczenia bo i tak palę ciągiem. Regulacja temperatury działa wyśmienicie. W sterowniku jest uwzględnione te trzy godziny. Węże mam rozłożenie na styropianie i przypięte zwykłymi spinkami. Kaloryfery też mam ale w sumie nie były w ogóle używane nie licząc łazienki. Podłogówka ma jedną radę. Trochę mocniej się kurzy. Pozdrawiam
Też mam tak zrobioną podłogowkę ale włączam termostatem z pokrętłem i mam pytanie. Jakiej firmy masz sterownik i jak działa bo chcem założyć. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Nie ma lepszego fachowca, robisz wszystko i ładnie tłumaczysz. Dlaczego dochodzi do pęknięć rur w podłodze?. Na ile lat wystarczy takie ogrzewanie ? Bo to plastik i kiedyś pewnie popęka jak się nagrzewa i chłodzi ? Z czasem też chce zrobić takie ogrzewanie. Ale żeby nie popękało po wykończeniu podłogi. I ciekawe jak jest 3cm wylewki czy te rurki nie uginają się podczas chodzenia . Kocham Twoje filmy.
u rodziny jest kominek z płaszczem wodnym i na cały com podłogówka z wody i działa super
Jak zwykle full profeska.
Lubię oglądać twoje filmy super sa
Fajny film, napewno sie komuś przyda😉sam załozyłem piec elektryczny, żałuję że tak późno 🤑 pozdrawiam 🎸
Nie rozumiem like w dół jakieś gamonie chyba tak robią. BRAWO Mario! 👌👌👌👌
Podobają mi się twoje filmy,trzymaj tak dalej bro😎😎
Kto ciebie tego wszystkiego nauczył 😀szacun Mario💪
No w końcu , czekałem na to
Jak zawsze dobry filmik
Pytanie techniczne, czy posadzka nie powinna być odpowiednio wygrzana przed położeniem glazury?
Pytanie nr.2: jakie sa koszta? ;)
Nie nie powinna
Nie dlatego że nie 😂
Koszty w chuj drogie
Tak musisz wygrzac posadzke. Znaczy się możesz, nie musisz, najwyżej będziesz kładł drugi raz płytki :-)
30 PLN worek A były 2 palety :)
Jaka wysokość wylewki i jaka to wylewka? Szukam cienkowarstwowej wylewki na ogrzewanie podłogowe. Co najcieńsze? Co polecicie?
1800 łapek w górę i 0 łapek w dół. To mówi samo za siebie. Pozdrawiam serdecznie
Czuć że niedziela a niedziela bez Maria do kawy to nie niedziela pozdrawiam Mario
Z przeprowadzonych badań można napisać porządną pracę magisterską lub fajny wstęp do doktoratu. Powodzenia!
Super odcinek 👍🤔
Dzień dobry Mario! Co to za spodnie? Bardzo ładnie się prezentują.
Materiał jak zawsze trzyma poziom.
Witam, ja również chętnie bym się tego dowiedział. Pozdrawiam
jak samochodem jedziesz po mieście to więcej pali bo go zatrzymujesz i rozpędzasz a w trasie cały czas jedziesz z ogrzewaniem jest podobnie wielu myśli że zaoszczędzi i nieświadomie więcej zużywa energii na tym oszczędzaniu.
Czy podkład podłogowy został wygrzany przed położeniem płytek?
Jest niedziela jest i Mario! ;)
Kurde ale super robota.👍👍 Szkoda ze ja 5l temu tego nie zastosowalem..... 😣😲
Witaj.
Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności, tyle profesji w jednych rękach:).
Nabywałeś doświadczenia sam na swoich pracach, czy uczyłeś się od fachowców?
Zdrawiam.
Niektóre informacje z palca wyssane jakies twoje domysły mijające się z rzeczywistością ale filmik jak zawsze spoko
Na to czekałem:)
Świetne filmy ale zasadnicze pytanie jaki koszt za metr nie licząc warstwy płytek
Czy ogrzewanie mokre z płyta eurova, można stosować bezpośrednio na styropian podłogowy eps 100?
Czy taką podlogowke 3 cm mokrą mozna dać na podklad styropianowy?
Cześć, skoro kocioł jest elektryczny to prościej było położyć przewody grzejne. Taniej, szybciej, prościej. Brak skrzynek, możliwości wycieku, trwałość wielokrotnie większa, brak przeglądów, zużycie prądu identyczne.
Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy: brak możliwości wymiany pieca np. na gazowy.
Jak w przyszłości dowalą ceny za prąd i gaz, to Mario będzie jeszcze pokazywał "Jak zamontować cyganka":D
No właśnie ciekawy jestem dlaczego zostało to tak rozwiązane. Może maty grzejne droższe, albo ktoś kiedyś będzie chciał sobie przerobić np. na ogrzewanie gazowe.
@receptor zmysłu albo pompę ciepła i j.w.
Tutaj chyba odpowiedź jest prosta. Chciał porównać dwa systemy ogrzewania wodnego, a w pierwszym filmie mówił że nie ma gazu w tym miejscu - stąd kocioł elektryczny. To jest typowy film porównawczo - badawczy.
Brawo!
Wybrać ten tańszy, jak efekty takie same.
Mam pytanie jakie rozwiązanie ogrzewania byś zastosował na drewnianym stropie . Mogł byś się wypowiedziec
Pomjakim czasie od wykonania płytek uruchomiłes ogrzewanie i czy stopniowales temperaturę?
Mario to jednak Fachowiec 👌😘
I teraz jeszcze do kompletu przydałoby się to zestawić z jakimiś elektrycznymi podłogówkami typu kable grzejne, folie itp.
Super film. 😊
Te buty masz robocze czy jakieś zwykle sportowe?
Oglądając Mario Budowlańcka mam ochotę wybudować nowy dom tylko dlatego, żeby go potem ładnie wykończyć :) A nie czekaj.... nie stać mnie :(
Stoję przed wyborem takiego systemu lub frezowania. Co wybrać?
Cześć Mariusz. Chcę zrobić remont łazienki i zamontować ogrzewanie podłogowe. Możesz mi doradzić czy lepiej zrobić wylewkę anhydrydowa czy cementową i od jakiego producenta?
Pozdrawiam.....😀😀😀🤗🤗🤗🤗🤗
@Mario Budowlaniec co to za model spodni roboczych, w których jesteś na filmie? Szukam właśnie takich zwężanych poniżej kolan, bo ciągle zaczepiam o coś nogawkami. Może ma ktoś warty polecenia model spodni?
Planuje łazienkę na poddaszu na stropie drewnianym,jakie ogrzewanie podlogowe zastosować na drewniana podłogę ? Chodzi mi tylko o łazienkę.Podloga na poddaszu plyta osb 22mm.
Pozdrawiam
Pytanie.
Ogrzewanie podłogowe tzw mokre. Co na wykończenie? Glazura czy drewno?
Witam. Czy jak między stropem a wylewką niema styropianu który izolowałby i odbijał dodatkowo ciepło to można dać taki system. Czy raczej byłaby duża strata energii.
Czy taki system mokry można położyć na stropie drewnianym na poddaszu, wcześniej układając bezpośrednio na legary drewniane 24cm płytę mfp 22mm. Czy lepiej zastosować system suchy? Może inne pomysły na podłogówkę wodną ?
Mario nagraj filmik jak wykonujesz wylewkę samopoziomującą 💪
A jak systemy wyglądają cenowo? od a do z?
Na stronie producenta nie znalazłem w ofercie kształek pod system z wylewką. Wycofali te maty z oferty, czy źle szukam?
Czy można zastosować taki system na drewniany sufit??
Oglądam. I podziwiam. Ale jeśli mogę zadać pytanie i uzyskać odpowiedź. Na piętrze domu nie mogę podnieść podłogi. Czy te klocki,, LEGO" można położyć bez styropianu? Musimy skuć posadzkę bo subit i frezowanie nie wyjdzie a taki był cel. Czyli położenie rurki do ogrzewania podłogowego w bruzdach. Nie ma styropianu na stropie . Czy można jakaś matę może położyć czy można pominąć styropian. Bardzo dziękuję jeśli uda się odpowiedzieć. Dom modernizację. Lata 80. Też taki ze mnie pomysłowy Dobromir.
Wygrzejesz strop i ciepło wypromieniuje w dół. Mam identyczną sytuację jak Ty i chyba wyrównam stara podłogę tarcza garnkowa do subitu, a potem orzykleje styropian i nożem termicznym wyfrezuje sobie kanały na rury. Czyli samemu zrobię sobie system Sander.
tak z ciekawosci zapytam czemu az tyle petli w tym pomieszczeniu 27m2? co jesli dom ma 200m2? jaka jest zalecana dlugosc dla 1 petli do 80m?
Zrobiliśmy ogrzewanie na macie azurowej Sanders eurorenowa. Firma od wylewek nie chce zalac twierdzac ze nie ma przekładki choćaż z folii miedzy starym stropem a nowa wylewka i w miejscach dziurek w macie bedzie sie zrywac i kruszyc wylewka, pozniewaz wykewka Baumit ma inna kurczliwoac niz strop. Czy ma Pan doswiadczenie z tym systemem? Bedzie sie zrywac czy nie bedzie?
Ciekawy jestem jak by to mialo byc zrobione na płycie osb??
Cześć mam pytanie do ciebie.. mianowicie remontuje dom piętrowy z poddaszem nieużytkowym
Na parterze skulem posadzki i od nowa folia chudy folia styropian folia podłogowe posadzka , czy na piętrze zrobić podłogowe odrazu na strop... strop jest lany i 5cm posadzki chcial bym skuć te 5 cm i czy dac chociaż 2 cm styropianu może trzy potem folia i rurki i posadzka czy tak odrazu na strop rurki co sądzisz jak by to miało się sprawować
Witam jak jest minimalna grubość wylewki?
Pozdrawiam
A czym to mieszali bo mam problem z znalezieniem kto mi to ładnie wyleje. Możesz polecić jakąś firmę ?
+1, fajne masz te reklamy, dobrze się ogląda ;-)
Witam. Słyszałem że folie dylatacyjna kładzie się po styropianie(w systemie ogrzewania podłogowego mokrego ) . I tu pytanie do pana jako specjalisty czy jeżeli dam folie dylatacyjna razem ze styropianem i starczy jej ponad wylewkę to czy mogę tak zrobić czy raczej będzie to błąd ?
Witam jaki to jest piec C.O. ten elektryczny marka model i ile kw.
Super 😀
Co zrobić jeżeli posadzka jest nie równa przede wszystkim między pokojami. Niby teren równy ale jak położy się piłeczkę to ona się kula na drugą stronę a nie chciałbym robić kolejnej wylewki bo było to za ciężkie.
Jak można układać płytki czy coś innego przed wygrzaniem wylewki ?
Szybkie pytanie, bo w sumie nie mam kogo się poradzić, może tu ktoś będzie wiedział. Montażysta od paneli winylowych chce zrobić swoje przed drzwiami bezprzylgowymi. Montażysta od drzwi chce zrobić swoje przed panelami. Jak ich pogodzić? Co lepiej przed czym i w jaki sposób?
Mario Budowlaniec gratuluje udzialu w DIY & Crafts :).
Pozdrowienia
Dzień dobry