Vályogfal festék eltávolítás 🎨🥽, falcsiszolás 💪 (belső videó ízelítő)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 жов 2024
  • Ez a videó már belső, zárt felhasználásra készült, ám úgy gondoltam megosztom mégis veletek, hogy láthassátok mennyire részletes videókkal látlak majd el benneteket a vályogfelújítás témában.
    Ezeket a videókat főként azért készítem, hogy ahol a személyes konzultáció alkalmával kitalálunk egy-egy egyedi megoldást, ott ne csak elmondás alapján kelljen végrehajtani a munkálatokat, hanem legyen egy konkrét segítség is részletes videó formájában. Tehát az ügyfeleimnek ez a szolgáltatás már benne lesz az árban (1 évre szólóan).
    Egy részét a videóknak elérhetővé teszem majd valamilyen kedvező előfizetéses formában is, mely befolyt bevételből finanszírozom a videók felvételét külső operatőrrel és a bemutatókhoz szükséges eszközöket, alapanyagokat is ebből szerezzük be. Természetesen mindent bizonylatolunk teljesen szabályos formában. Az előfizetés ellenértékéről számlát állítunk ki, ami elszámolható.
    Támogatást elfogadunk, amit szintén szigorúan bizonylatolunk.
    200621

КОМЕНТАРІ • 46

  • @technodeluxe
    @technodeluxe Рік тому

    Szuper video!Orulok hogy ratalaltam. Olyan kerdesem lenne hogy nalunk tegla falazat van de meszfestekel festett ezt szeretnenk eltavolitani es ceramic festekre cserelni. Meszfestek eltavolitasa utan mivel kellene elokesziteni a falazatott a festes elott? Eleg egy melyalapozo?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Рік тому

      Ilyen esetben mindig a festéket gyártó cég előírásai az irányadók. Ez hőszigetelő festék? ha belső oldalra tervezték, azt nem javaslom. Belülről nem szerencsés hőszigetelni.

  • @sebivettel1
    @sebivettel1 4 роки тому

    Olyan kérdésben lenne szükségem a segítségére, hogy a vályog házunkban a szobám falát újítjuk és rá lett húzva egy réteg csempe ragasztó illetve háló is és vizes a fal nyomokban, illetve nehezen szárad. Tudna valami tippet ami segítheti a száradást vagy a vizesség eltüntetését?
    Előre is köszönöm válaszát! :)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому +1

      A választ nyilván Ön is tudja. :-) A nedvesség útját álló felület eltávolítása a 100% megoldás. Ám értem, ez túl nagy macera és költség lenne. Most a megszokttnál sokkal több csapadék érkezett, ezért minden vályogépület küzd ezzel, még a jók is.
      Ha valóban átüt a nedvesség a vakolaton és a festéken, akkor jó, mert valamenniyre még áteresztő és meg kellene próbálni ventilátorokkal fokozni a száradást. Ennek valószínűleg az lesz az eredménye, hogy még inkább fokozódik eleinte a nedvesedés, mikor nem mennek a ventilátorok, ám itt sok száz liter jelenlétéről beszélünk sajnos, ami ráadásuk a talajból utánpótlás. ha újra beáll az egyensúly, akkor jöhet majd javulás.
      Persze mint minden gyógyszernek ennek is vannal mellékhatási. :-) Ugyanis a fokozott párolgás miatt, jönnek a vízzel ionok is, ásványi anyagok, amik sajnos sókiválást okozhatnak. :-( Ez ennek a lehetséges negatív következménye, ám nem hiszem, hogy most mérlegelni lehetne a helyzetet.
      Perzse fel is lehetne melegíteni a fal alsó régióját bevésett falfűtéssel, elektromos fűtőszállal, ami leszorítaná némikeg a nedvességet, ám ez nyáron nyílván nem megoldás. Továbbá vannak a majd mások által gyorsan ajánlott módszerek is, falátvágás, injektálás, lemezbeütés, ám ezen módszerekkel az utólagos szigetelés alatti területtel lesz még súlyosabb probléma. :-(
      Tehát én a ventilátorozást javasolnám első körben, ami meg tízszerezi kb. a párolgást a felületről.

  • @TubeAtilla
    @TubeAtilla 3 роки тому

    Üdv! Valahogy meg tudnám állapítani teljes bizonyossággal, hogy gipsz glett vagy mész glett vagy mész volt a falon eredetileg a vályogvakolaton, hogy ne kelljen teljesen levakarni a falról? Vagy úgysem úszhatom meg? Köszönöm!

  • @hajdusagivandor
    @hajdusagivandor 2 роки тому

    Üdvözlöm! A csiszolás utáni falfelületet muszály glettelni, vagy már ez is meszelhető? Vàlaszát előre is köszönöm!

    • @hundjsiegfried
      @hundjsiegfried 9 місяців тому

      Vegul glettelted vagy csak ment ra a meszfestek? koszi

  • @PsgBarni7
    @PsgBarni7 3 роки тому

    Amúgy én is neki akarok álni ilyesmi munkának és lenne egy kérdésem.
    Vájog falról van szó mész van rajta és festék, új glettet akarok felrakni rá, a kérdésem az hogy el kell távolítani a meszet??? És milyen glettet kell használni???

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 роки тому

      Amennyiben sok a mész réteg, akkor igen el kell távolítani. Én mindig eltávolítanám, mert úgyis le fog peregni néhol, ha nem. Glettnek mészglett vagy klíma glett. A Hessler finom mészvakolatok is tökéletesek glettként.

    • @PsgBarni7
      @PsgBarni7 3 роки тому

      @@nepazarolj kösz! Azt kihagytam hogy nem mészzel szeretnék újra festeni hanem egy új fal azaz végig glettelve simára és festék

  • @hkriszf
    @hkriszf 5 місяців тому

    Szia! Tanácsadás, valamint a feliratkozás hogyan működik?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 місяці тому

      Külön oldal nincs még. Személyes konzultációval kapcsolatban, pedig ide lehet írni: valyogdoktor@gmail.com

  • @hosika1987
    @hosika1987 3 роки тому +1

    Tök jó videó, László! Megnézem a többit is. Eddig nem szerettem a videóidat, vagy téged, de most akkor megtérek. :D

  • @hundjsiegfried
    @hundjsiegfried Рік тому

    Udvozlom! Azt szeretnem megkerdezni, hogyha a valyogvakolaton talalhato legelso mesz reteg mar kove dermedt, azt hogyan tudom eltavolitani. Kezi kaparoval leszedtem kb 4-5 reteg festeket a valyogfalamrol, de az a regi mesz, az nem akar lejonni. Biokay valyogvakolattal szeretnem majd vekonyan 2 retegben leglettelni a falat. Koszonom a segitseget, elore is.

    • @hundjsiegfried
      @hundjsiegfried 9 місяців тому

      Vegulis a finom utogetos modszer valt be. Hiaba kapartam, csiszoltam, nem jott le maskeppen.

  • @gergogombai6941
    @gergogombai6941 4 роки тому +2

    Éppen vályog ház vásárlás előtt állunk és rengeteg videód néztem meg a mai nap folyamán, sok jó tanácsot igyekszem betartani mert én egy az egyben sima glettet és zsákos vakolatot akartam használni de ezek után eszembe se fog jutni modern anyagokat kenni a kényesebb részekre inkább használom újra a kibontott falakból származó vájog anyagot újra keverve. Csupán annyi kérdésem lenne hogy az egyik sarok megrogyott, mert a mellek épület áztatta, viszont én porotherm téglával szeretném javítani azt a részt. Hogyan tudnám úgymond hosszútávra bűntetlenül összekötni a vályoggal a porotherm téglát? A közvetlen érintkezés újra kevert vályog malterrel beköthető? Természetesen az új tégla sima malterrel lenne tovább kötve. A választ nagyon szépen köszönöm előre is. Természetesen ha az ötletem halott ügy szeretnék más tanácsot kérni. Köszi szépen ✌️😁

  • @arncj18
    @arncj18 4 роки тому +1

    semmi ujdonsag errol a projektrol? leakadtam a 6-ik resznel 'asszem', no meg a konyha azzal keszul sorozat?

  • @sterczlgabor6797
    @sterczlgabor6797 3 роки тому

    Ha nem csak a festéket de a vakolatot is el szeretném távolítani, arra mi lehet a jó szerszám /módszer?

  • @markgyuris5064
    @markgyuris5064 4 роки тому +1

    Lenne egy olyan kerdesem hogy a hazunk elott van egy regi kut amiben mindig van viz, Maga szerint lehet az a haz sullyedesenek az oka?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      Az, hogy ha a ház közelében ásott kút van állítólag csak jót tesz egy vályogháznak. Persze ez függ a kút háztól való távolságától is. 2,5 méteren belül azért lehetőleg ne legyen a házhoz. A kút az én logikám szerint azért hasznos, mert segít kiegyenlíteni, elvezetni a "nyomást" és a közlekedő edények elvén működve segít kiegyenlíteni, beállítani egy viszonylag állandó szintet.
      Tehát szerintem maga a kút nem okozhatja a ház sülyedését, inkább pozitívan hat a jelenléte. Már ha 3 méternél alacsonyabb a talajhoz képest a vízszint benne.

  • @Andrea801124
    @Andrea801124 2 роки тому

    Hálásan köszönöm! 🙏 💓

  • @ferencangyal3443
    @ferencangyal3443 2 роки тому

    Szia László falcsiszoló zsiráf szóba johet?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  2 роки тому

      Én a zsiráfnál jobban szeretem a sima falcsiszolót, ami magának gyűjti az anyagot. Jobban látom vele mit is csinálok. A zsiráfhoz több gyakorlat kell szerintem. De lehet azzal is persze.

  • @odin5398
    @odin5398 2 роки тому

    Én a kalapácsos módszert használom, csak nem merőlegesen ütöm a falat, hanem minél hegyesebb szögben, meg ha olyan van, akkor azzal is vakarom le. Arról nem is beszélve, hogy így kevésbé porol, mert nagy darabok jönnek le.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  2 роки тому

      Itt az a lényeg, hogy minél kevesebb energia és rezgés érje a falat, mert a vályogot nagyon károsítja és máshol is elválik sajnos a vakolat a faltól. Amit és ahogy mondok, mutatok, annak mindig alapos jól megfontolt oka van és érdemes ezeket megfontolni és átvenni.

  • @lajosdonko2071
    @lajosdonko2071 4 роки тому +1

    Szia.en is felújítok vályogházat es belülről a kőzetgyapot ragasztólyával hálóznám le a tapasztitt falat.szerinted jó ötlet?elbirja a ragasztó súlyát?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому +3

      Sajnos ez eleve szembe megy a vakolás elméletével, ami azt mondja, ahogyan haladunk kifelé a faltól, úgy gyengítjük az anyagot. tehát legerősebb az első réteg és kifelé gyengítjük. Itt a legerősebb réteg a legkülső lenne. Már eleve ez sem szerencsés, főleg, hogy mind a háló, mind a csemperagasztó gátolja a szabad nedvességáramlást a falban.

  • @varhidib12
    @varhidib12 Рік тому

    Enyves festékhez jó? Tégla épület

  • @zoltanlagzi4442
    @zoltanlagzi4442 4 роки тому

    Én is most terveztem kőművest hívni valami szakit alsóépülethez ami vályogból van,és csúnya már,meg amúgy is ajtó volt benne cserélve.de lehet én fogom csinálni,nagyon nincs szakember...ha én is lekaparom/csiszolom a falat,azt glettelni kell ugye? nem lehet egyből mésszel festeni?!mert akkor azután fogok csak bele,ha te is eljutsz addig a részig,és onnan ellesem a glettelés tudományát amatőr szinten.)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      Ez a fal amit most kapartunk ez nem volt glettelve előtte csak meszelve. Először egy jó híg meszelést kell csinálni, majd sűrűbb mésszel rámenni.

  • @erikavilimi5128
    @erikavilimi5128 3 роки тому

    Üdv! Vályogfalról hogyan szedjük le az olajlábazatot?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 роки тому

      Foggal körömmel sajnos. Meg kell próbálni hőlégfúvóval, hátha meglágyul és le lehet spaklizni.

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 4 роки тому +1

    Szia laci olyan kerdesem lenne koromszag atjon kemenyen de sajnos falba megy kemeny nem kulon van rakva te mitennel vele

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      Na ez egy nagyon jó kérdés. Sajnos sok esetben csak az elbontás és újrafalazás segít. Nem ismerek olyan anyagot, ami semlegesíteni tudná a téglákba mélyen beszívódott kátrány szagát. Meg lehet próbálni a kéménybe belülről töményen bevezetni ózont, persze lezárt nyillások mellet. Majd az érintett falrészt is letakarva, a takarás alá is bevezetni nagyon koncentrált ózont. Az elképzelhető, hogy képes lenne semlegesíteni akár hoszabb távon is a szagot.

    • @MrBalintka01
      @MrBalintka01 4 роки тому

      Esetleg folt takaru vagy zomanc univerzalis alapozo

    • @finoallafine147
      @finoallafine147 4 роки тому

      Régi trükk.. gletteles ala az adott területre nejlon folia, azon nem üt át a rozsda/korom! ;)

  • @tamasmozer8785
    @tamasmozer8785 4 роки тому +1

    M.Tamás
    Tisztelt Lukács Úr!
    Mia véleménye az aquapol technológiáról?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      Régóta tervezem vele a tesztjeimet, ám eddig elmaradtak. Egyébként az én ilyen eszközöm, pont itt volt tárolva ebben a helyiségben és mégis nedves. Tehát rossz ómennek tűnik, de egyenlőre nem nyilatkozom, míg nem készülnek el a tesztek. Volt, ahol egy vályogházban volt ilyen, és úgy tűnt működik, ám tegyük azt is hozzá, hogy vannak mellé olyan előírások, javaslatok, amik önmagukban is működnek nedves falak ellen. :-)

    • @tamasmozer8785
      @tamasmozer8785 4 роки тому

      @@nepazarolj köszönöm a válasz
      Vájogház tanácsadás ügyben szeretném felvenni Önnel a kapcsolatot!

  • @Nyomi001
    @Nyomi001 4 роки тому +1

    Helló! Hohyan tudok a zárt csoport tagja lenni 😁??

  • @TheJanek45
    @TheJanek45 4 роки тому

    Nem tudom mennyire ártalmas a pór de én soha nem használtam maszkot csiszolásnál még mai napig se pedig már pár száz négyzetmétert megcsiszoltam hobbi szinten el ne felejtsem a szakmám... :)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      A mészfesték pora bizony odatesz a tüdőnek rendesen.

    • @torrish9674
      @torrish9674 3 роки тому

      Én se szoktam nem kapok levegőt úgy nagyon utálom, viszont mész por az tényleg oda basz a tudonek

  • @istifusti1435
    @istifusti1435 4 роки тому +1

    Jó lett a videó várom a következőt