Sigmund Freud - ojciec psychoanalizy /PODCAST #5
Вставка
- Опубліковано 23 січ 2025
- Odcinek #5: Ludzki umysł to paradoksalnie jedna z najbardziej tajemniczych i najmniej zrozumianych rzeczy, jakie człowiek próbował i nadal próbuje zrozumieć. Dzisiaj porozmawiamy sobie o człowieku, który odegrał w tej próbie wyjątkowo ważną rolę. Jest nim Sigmund Freud.
Zapraszam na podcastowe social media, gdzie wstawiam wizualne notatki z omawianych tematów oraz informuję o nowych odcinkach :)
Facebook: www.facebook.c...
Instagram: www.instagram....
Podcast również dostępny na:
Spotify - open.spotify.c...
Apple Podcasts - podcasts.apple... iTunes - podcasts.apple...
Google Podcasts - podcasts.googl...
Koncepcja psychoanalityczna jest właściwie wszystkim znana, ale nie każdy wie wiele o jej założeniach. Dziękujemy, że to wyjaśniasz :)
To prawda! Dzięki :)
Hej, jestem na pierwszym roku psychologii i bardzo dziękuje za ten film! Bardzo pomógł mi ułożyć całą teorię. Teraz mogę wrócić do materiałów z zajęć i pogłębić wiedzę bez większego wysiłku. Szkoda, że kanał ma stosunkowo mało materiałów. Będę wyczekiwać nowych treści :)
Ratujesz mnie przed jutrzeją sesja dzieki wielkie ❤❤❤
SUPER FILM DZIEKI
Panie Freud, pan zatruł mi moje studia kulturowe swoimi abstrakcjami.
Fajnie było by też posłuchać kiedyś o Jungu lub Lacanie, ale to trudniejsze do wyjaśnienia tematy (sam wiem, bo ostatnio zaliczyłem to na swoim kierunku)
co studiujesz
@@MilenA77782 Teksty Kultury na UJ
Ładny wałek co?
Jakiś odklejeniec się naćpał i zrobili go prekursorem wielu dziedzin. Identycznie było z Biblią. Ogólnie, wszystko to wina tej pierwszej wyrywnej małpy co z drzewa śmiała zejść. Po niej było już tylko gorzej
O tym oddychaniu można było sobie odpuścić 😄
Mała uwaga: u Freuda nie mówimy o podświadomości, a o świadomości, przedświadomości i nieświadomości. To są u Freuda jakości psychiczne, które pojawiają się w strukturze aparatu psychicznego, czyli id, ego i superego. Przynajmniej tak nam to przedstawiła dr hab. na wykładzie i właśnie zwracala na to szczególną uwagę.
Dzięki za podcast😊
Do jakich filozofów powinienem sięgnąć, poza Platonem, żeby wykazać wątki fizjologiczne w psychologii Freuda?
Nietzsche zdecydowanie
Dość rozrzedzony treściowo podcast na tle pozostałych. Trochę też nie poszło powiązanie freudowskich pojęć w system. Natomiast forma i swada rekompensują te braki.
Pani tak czytaja jakby miała Pani BUCHNĄĆ ŚMIECHEM i to jest bardzo męczące i zaburza ciekawą treść podkastu. Warto porzucić fałszywe przekonanie, że śmiech jest wskazany zawsze i wszędzie, w tej konkretnie sytuacji brzmi bardzo groteskowo. Ma Pani dobrą dykcję ale ten śmiech jest bardzo nie na miejscu.
Tym komentarzem dostarczyłeś/aś? materiał do psychoanalizy bo mnie sposób mówienia pani bardzo się podobał a wręcz podniecał radosną wibrującą energią
@@zbyszek511rel
Czyli nie jestem jedyny...
No trzeba oddać że ma kobieta pojęcie, taki mankament a tak skrajne opinie.
Panie poczuły zagrożenie,
Panowie adorację.
Trudno się na nim skupić tylko tym co nie kontrolują emocji.
Materiał merytoryczny i lekki w odbiorze Pani Karolino, dziękuję.
o matko, jakby pensjonarka opowiadała. Freud by miał używanie. Nie wiem czy to konieczne mówić o wszystkim z uśmiechem, brzmi to dziwnie, nienaturalnie i infantylnie
Fakt. Bardzo przeszkadza w słuchaniu.
Dobra jakość dźwięku
Lubię " Cię" dziewczyno
Masa bledow. A ta maniera " Smiechu" czyni to mega irytującym dodatkowo
"...był Żydem ale tylko z pochodzenia bo od jakiejkolwiek religijności kategorycznie się odcinał " :-D Ja dla odmiany jestem Polakiem, ale niepraktykującym .
Szanowna pani lektorko... Co z Pani polszczyzną?
Temat ciekawy ale po 3 minutach słuchania tego kure... głosu. Nóż w kieszeni mi się otwiera.
Czemu? Miły kobiecy głos, mi się tam przyjemnie słucha 😊
Tego się nie da słuchać. Język polski-katastrofa.
Dzień dobry Pani Magdaleno. Pyta Pani, co z moją polszczyzną - przez lata mieszkałam w Wielkiej Brytanii i działam naukowo głównie w języku angielskim. Do Polski wróciłam niedawno. Tworzę w języku polskim, ponieważ mój podcast jest pierwszym takim podcastem o filozofii - wcześniej nie było żadnego, a po angielsku jest co najmniej kilka. Kocham Polskę i język polski i będę w nim mówić i tworzyć niezależnie od tego, co ktokolwiek sobie myśli. Ale czy się nie da słuchać? Niech to Pani powie tysiącom moich słuchaczy i słuchaczek na Spotify.
P.S. Źle Pani używa myślnika, while we are at it
@@filozofiapoprostu5248xD