Zero Waste або Waste-to-Energy: у чому відмінність цих концепцій поводження з відходами?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 кві 2022
  • В останні роки на Закарпатті активно обговорюють тему будівництва сміттєспалювальних заводів, зокрема в Ужгороді та Мукачеві. Однак такий метод розв'язання проблеми з відходами супроводжується супротивом екологів області та місцевого населення. На їх думку, це може призвести до еколого-техногенної катастрофи у зв'язку з високим рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля.
    У світі існує 2 підходи до управління відходами: Zero Waste (Нуль відходів) та Waste-to-Energy (Енергія з відходів). Перший базується на принципі повторного використання вторсировини (яку можна відібрати із загального обсягу відходів до 80%).
    Це основа циркулярної економіки, коли ресурси використовуються багаторазово.
    Принцип Waste-to-Energy полягає у тому, що ТПВ спалюють для отримання енергії, тож вони не можуть бути використані повторно, бо вилучаються з циклу переробки назавжди. Такий підхід не сприяє мінімізації продукування відходів, а навпаки - стимулює їх виробництво. Більше того - при спалюванні нетоксичні муніципальні відходи перетворюються у токсичний шлак і золу, яку необхідно захоронювати на спеціальних полігонах. Таких сьогодні в Україні немає. Сміттєспалювання спричинює також токсичні викиди в атмосферу та водне середовище.
    Це одні з основних причин, чому підхід Waste-to-Energy втратив фінансову та політичну підтримку в ЄС.
    Як Львів втілює концепцію Zero Waste?
    Чому рентабельність сміттєспалювальних заводів досить сумнівна?
    Чи можливий належний екологічний державний контроль над роботою підприємств подібного типу в Україні?
    У чому особливість роботи Віденського та Копенгагенського сміттєспалювальних заводів, які нам маніпулятивно приводять як взірець?
    Дивіться у нашому відеоматеріалі у рамках проєкту «Аналіз i моніторинг впровадження національної політики та регіональних стратегій щодо поводження з ТПВ в областях Карпатського регіону України»
    У відео використані кадри з відкритих джерел UA-cam:
    Відео автора Tom Fisk з Pexels
    • Очисні споруди "Львіво...
    • Народ БорокТелепу прот...
    • У Копенгагені побудува...
    • Сміттєспалювальний зав...
    • Сортування сміття у Ві...
    • Мусоросжигательный зав...

КОМЕНТАРІ •