Jak POPRAWNIE Umyć Samochód Na Myjni Samoobsługowej? 🧐

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 жов 2024
  • Krótki poradnik jak efektywnie umyć samochód na myjni bezdotykowej!
    CZYTAJ OPIS!
    Poniżej zamieszczam kilka kwestii dot. myjni samoobsługowych jak i pojęć użytych w filmie, polecam przeczytać ✌️
    1. Mycie pojazdu własną gąbką na myjni - Zazwyczaj każda myjnia samoobsługowa ma w regulaminie wyraźne napisane, że mycie własną gąbką/szczotką jest zabronione. Ale! Dlaczego jest to zakazane? Prosta sprawa - myjnia wtedy nie zarabia. Nie jest uruchomiony żaden tryb. Włączając tryb szczotki (którą polecam używać TYLKO do mycia starszych felg stalowych lub spodów progów) leci z niej woda z płynem, za co trzeba normalnie zapłacić.
    Okej, ale jeśli nie ma nikogo innego na myjni, jest bardzo wcześnie rano/późno wieczorem, to co za różnica? Właśnie.
    Jeśli mam bardzo ubrudzony samochód lub stał po prostu przez miesiąc czasu na dworze i wiem, że brud nie zejdzie w całości przez wodę pod ciśnieniem, to wtedy na taką myjnię wybieram się w takich godzinach, by na pewno inne stanowiska były wolne, bym swoim myciem gąbką nie utrudniał życia innym klientom.
    Chyba każdy by się denerwował, gdyby w słoneczne, niedzielne popołudnie stojąc w kolejce na stanowisko obserwował jak ktoś z finezją szoruje gąbeczką swoje auto 😉
    2. Zwichrowanie tarcz hamulcowych - takie zjawisko zachodzi w momencie, gdy zaraz po jeździe element ten poddaje się szybkiemu schłodzeniu. Dla przykładu - wjeżdżacie na myjnię po przejechaniu kilkunastu kilometrów w mieście. Tarcze hamulcowe podczas hamowania mogą nagrzewać się nawet do 500st. Włączacie mycie zasadnicze i lejecie na tarczę (nawet nie świadomie, celując w szprychy felg) która ulega szybkiemu, nagłemu schłodzeniu.
    Co wtedy się stanie?
    Podczas hamowania będziecie czuć mocne wibracje na kierownicy, a w bardziej skrajnych przypadkach na całym pojeździe.
    Co wtedy?
    Przetoczenie tarcz hamulcowych, bądź częściej po prostu wymiana na nowe.
    3. Jeżeli posiadasz dywaniki gumowe - przed rozpoczęciem mycia pojazdu wyciągnij je z samochodu i powieś na specjalnych wieszakach, by je umyć pod ciśnieniem.
    4. Wycieranie samochodu po umyciu - Jeżeli chcecie całkowicie uniknąć powstania zacieków na karoserii, zaopatrzcie się w większą i grubszą ścierkę z mikrofibry, którą przed pierwszym użyciem polecam wyprać (zbiera po tym lepiej wodę). Zaczynamy wycierać od góry do dołu, następnie bierzemy inną szmatkę i wycieramy zewnętrzne progi pojazdu + drzwi. Na koniec zostawiamy sobie umycie szyb.
    5. Odkurzacz - zazwyczaj odkurzacze są płatne tylko monetami, najczęściej 2zł. Z racji dużych końcówek uważajcie na odkurzanie pomiędzy tunelem a fotelem - idzie łatwo zarysować elementy plastikowe.
    Jeśli macie jakieś swoje przemyślenia na temat mycia samochodu na myjni samoobsługowej - dajcie znać w komentarzach.
    Miłego dnia! ✌️

КОМЕНТАРІ • 289