Як вивчити кілька іноземних мов? Моя історія

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 лип 2020
  • Якщо вас цікавить, як вивчити кілька іноземних мов, при цьому як їх підтримувати на хорошому рівні, тоді це відео - для вас.
    Сьогодні розповідаю мою історію, яка може видатися в дечому дивною, в дечому - нелогічною, заплутаною, але, тим не менше, саме так я вивчила 5 іноземних мов.
    Ще з дитинства чула з телеекранів російську, тож цілком логічно, що вона росла разом зі мною.
    З 4-го класу додала до свого мовного арсеналу англійську. Тобто, вивчаю її вже майже 20 років, а останні кілька місяців викладаю англійську по Скайпу.
    Також у 10 класі почала вчити польську, продовжила її вивчення на 1-2 курсах.
    У 2014-му захотіла вивчити іспанську - записалася на мовні курси, проходила три місяці, а далі вирішила продовжити вивчати іспанську на другій вищій освіті.
    Минулоріч почала освоювати французьку, яку зараз намагаюся підтримувати завдяки перегляду Ютюб-каналів для вивчення французької та аудіоподкастам.
    Також у 2007-му вчила німецьку, але наші шляхи розійшлися, тому зараз важко щось порадити тим, хто вчить deutsch.
    Але точно знаю одне: одних підручників для вивчення іноземної недостатньо! Треба подолати страх і почати говорити нею! Неважливо, скільки часу ви вчите іноземну мову - рік, місяць, один день - говоріть нею, робіть помилки (бо це ВАЖЛИВО!)
    Підписуйтеся на канал, коментуйте, запитуйте те, що вас цікавить - з радістю відповім!
    Творімо якісний україномовний контент разом!

КОМЕНТАРІ • 23

  • @romanna4744
    @romanna4744 3 роки тому +3

    Супер! 🚀 дуже цікаво)
    В мене просто мурашки були коли ти розповідала про день коли потрібно було переключатись між такою кількістю мов)) я в роботі активно використовую лише три мови (укр, рос, анг) і то коли треба швидко переключатись - в голові буває каша, а що при такій кількості мов як у тебе - навіть важко уявити))

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  3 роки тому +1

      Дякую!))) Я довго думала над тим, як побільше використовувати іноземну мову на роботі, а тому вирішила зробити англійську своєю роботою) І зараз зауважую, що англійською мені думати набагато простіше в певних моментах, ніж українською. Власне, щодо польської та іспанської, то до них маю наразі найменшу дотичність, але намагаюся не забувати.

  • @MiAnima
    @MiAnima 3 роки тому +7

    в мене найгірше зараз з німецькою, щоб сказати щось німецькою, я спочатку перекладаю на італійську, англійську і вже потім згадую німецьке слово. і воно відбувається якось підсвідомо) щоб хоч якось сприймати інфу німецькою стараюсь слухати німецький ютуб кілька разів в тиждень. зарубіжні серіали в основному дивлюся англійською, бо почала трохи забувати, а за кілька серій призвичаююсь, фільми частіше італійською (бо її легше сприймати на слух). почала вести ютуб канал українською, бо живучи в Італії знаходжуся 90% в італійському мовному середовищі і дуже багато читала саме італійською, а в мережі здебільшого спілкувалась російською і колись моя майже ідеальна українська засмітилась русизмами до такої міри, що часом без ґуґла нікуди. а ще зараз стараюсь більше читати українською, бо мова дійсно забувається без використання, хоч і рідна... якось так

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  3 роки тому +2

      Оце то довжелезний шлях для слова крізь італійську-англійську-німецьку) А як наразі з італійською? Бо навіть у мовному середовищі можна себе почувати ніяково...

    • @MiAnima
      @MiAnima 3 роки тому +1

      @@renewal_of_the_heart карантин вніс свої корективи і італійської в моєму житті стало в рази менше за останні півроку.

  • @rainbowchild63
    @rainbowchild63 Рік тому +1

    Молодець!

  • @user-tg8ec2yl5g
    @user-tg8ec2yl5g 3 роки тому +2

    Круто!!! Дякую за цікавезне відео! Колись починала вчити французьку, тому що в університеті вона мала бути третьою іноземною, але не знайшли викладача, тож вчили іспанську))) Планую повернутись до неї через рік-два, коли доведу до бажаного рівня німецьку.

  • @marim7785
    @marim7785 8 місяців тому +1

    Тікаво)
    Тільки зараз у мої 30 захотілось вивчити декілька мов та підтягнути англійську, хоча раніше взагалі не мала ніяких бажань щось вивчити бо так би мовити наша та освіта вбивала своєю нецікавістю. Зараз особливо бажання виникає до японської і іспанської та трохи є бажання взяти ще мабуть румунську.

  • @user-xe4tf2mr8d
    @user-xe4tf2mr8d Рік тому +3

    2023 рік....😢 Купа українців по Європі, вчать іноземні мови, і то дуже тяжко. Я вчу паралельно англійську, бо почала ще в Україні до війни, в 41 рік, скоро 43, вчу датську ще, бо в Данії. Це дуже складна мова. Легша для англомовних, чи тіх хто знає англійську, а для українців то капець! Але я скоро датську буду знати краще, ніж англійську, бо більше годин займаюсь.
    Працювала тут з поляками і одніх трохи розумію, інших добре розумію, а одного поляка взагалі ніхто з українців не розуміє. Мабуть в них також різна мова, як у нас в Україні.

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  Рік тому

      Успіху у вивченні, бо скандинавські мови - то взагалі мегаважко...Щодо англійської, то я маю учнів,які почали вчити в 38, і дуже з того тішаться. Тому я впевнена, що справа не у віці, а в методах та підходах до вивчення.

  • @piotrfilipczak4688
    @piotrfilipczak4688 Рік тому +3

    Ciekawe doświadczenie.Trzeba otoczyć się językiem,słuchać,czytać,tłumaczyć teksty.Potrzebna jest cierpliwość i pozytywne nastawienie.

  • @marianavytvytska6998
    @marianavytvytska6998 Місяць тому

    я теж знаю кільки мов. І чим глибше їх вивчаю, тим більше бачу, що я їх не знаю.
    На комфортному рівні у мене німецька. Я нею часто думаю і спілкуюся щодня.
    Англійську використовую щодня пасивно: наукові статті, подкасти, ютуб
    Французька/іспанська зі скрипом. Багато розумію, багато не розумію. З іспанської здавала в лютому іспит на А2. Вона у мене слабша від французької, але цими мовами не можу сильно хвалитися. Я читала трохи художньої літератури французькою і це йде ще досить мляво. На роман Агати Крісті, який я недавно закінчила, у мене було стабільно по 10 незнайомих слів на сторінку. В дитячих книжках менше.
    На польську я давно забила, хоча були у мене знайомі, з якими раніше спілкувалася і т.д.
    Розумію прекрасно польське радіо, новини, людей з дефектами мовлення, але якось не знаходжу на неї час. Слухала аудіокнигу Відьмака Сапковського польською. Це потребувало концентрованого слухання. Не так вимушено, хоча я розуміла майже кожне слово. Коли я втрачала концентрацію, то втрачала нитку оповіді і треба було трохи прокручувати назад.
    Підсумовуючи, вивчення мов затягує, але це процес, який не має кінця. Німецькою мені нормально заходить сучасна і наукова література, але важко читати Гьоте в оригіналі чи деякі статті про культуру, етику і т.д, англійською те ж саме. Я розумію їх якось повільніше. Крім розуміння хочеться пропрацювати свій акцент, який ніби і не сильно український (мене ідентифікують як польку), але ще недостатньо німецький. Крім німецької хотілося б консолідувати французьку та іспанську, чим я і повільно займаюся. У французькій та іспанській профітую із того, що знаю англійську, і що у них є досить багато спільного вокабуляру.
    Сподіваюся, що мені більше не спаде на думку, що мені необхідно вчити ще якусь мову. Якщо все ж така ідея прийде, то візьмуся за китайську, бо на маю думку, вона цікава своєю будовою і вчити китайську це як вчити декілька мов докупи.

  • @MiAnima
    @MiAnima 3 роки тому +2

    теж хочу зняти відео про мови, але все ніяк не зберу думки докупи. Цікаво було послухати. дякую за відео!

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  3 роки тому

      Ось тепер є мотивація зняти! Мені також було би дуже цікаво послухати, як інші вчать іноземні мови!

  • @O-wline
    @O-wline 4 місяці тому

    Вивчaю німецюку , дивні рекомендації від you tube 🙆🏻‍♂️

  • @user-ts9zc2ns6i
    @user-ts9zc2ns6i 3 роки тому +1

    Це прикольно, що легше англійською, ніж російської)

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  3 роки тому

      Власне, в мене колись була така ціль - говорити англійською так саме добре, як російською. І, власне, через те, що англійську використовую ЩОДНЯ, дуже покращила свій рівень.

    • @user-ts9zc2ns6i
      @user-ts9zc2ns6i 3 роки тому +1

      @@renewal_of_the_heart а зараз де використовуєте щоденно? В викладанні?

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  3 роки тому +1

      У викладанні - це перше. У слухання подкастів - це друге. У проходженні онлайн-курсів -третє. По суті, найменше розвиваю саме письмову частину. Найбільше - listening and speaking.

  • @user-ts9zc2ns6i
    @user-ts9zc2ns6i 3 роки тому +2

    А який рівень англійської, С1-С2? Як дійшли до нього? Було про відео?

    • @renewal_of_the_heart
      @renewal_of_the_heart  3 роки тому +1

      У мене були різні відео про підручники, за якими я вчила англ., також розповідала про те, як правильно читати нон-фікшн книги іноземною мовою. Дуже допоміг досвід спілкування англійською в побуті, коли жила в Бельгії з іншими волонтерами. Щодо іспитів, то останній складала ще на другій вищій (січень 2018). Тоді був рівень С1, але це не був тест IELTS чи TOEFL, тому детальніше нічого наразі не можу сказати(

  • @natusik.off_
    @natusik.off_ 4 місяці тому +1

    А я ось тільки знаю українську свою рідну мову але хочу вивчити іспанську і англійську але щось проблемки