Jak zbudować dom w 6 tygodni? - Fabryki w Polsce

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 вер 2024
  • Budowa domu kojarzy się nam z długim procesem, wymagającym wielkiego nakładu sił, a późniejsze utrzymanie takiego budynku zazwyczaj wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Nie musi tak być, jeśli do budowy zostanie zastosowana odpowiednia technologia.
    Odwiedziliśmy firmę Izodom 2000 Polska, która opracowała innowacyjne rozwiązanie dla budownictwa.
    Dzięki temu dom można wybudować w ciągu 6 tygodni, a jego późniejsze użytkowanie jest znacznie tańsze niż przy zastosowaniu tradycyjnych technologii.
    Podstawowym produktem, który powstaje w zakładzie w Zduńskiej Woli jest pustak ze styropianu. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane przez założyciela, a zarazem głównego konstruktora firmy.
    Takie rozwiązanie sprawia, że izolacją objęte są nie tylko ściany, ale również dach i fundamenty.
    Przyjrzyjmy się zatem produkcji pustaków ze styropianu.
    Surowcem, który służy do produkcji styropianu jest granulat polistyrenowy.
    Granulat zasysany jest do maszyny, w której następuje spienianie w temperaturze około 105 stopni celsjusza. Jak wygląda takie spienianie możemy zaobserwować po zalaniu granulatu gorącą wodą.
    W ten sposób uzyskujemy małe styropianowe kulki.
    Z silosów materiał zaciągany jest do maszyn, w których odbywa się formowanie pustaków. Styropian wstrzykiwany jest do wnętrza formy.
    Na koniec forma jest chłodzona, otwiera się i wypada z niej gotowy pustak.
    Próbki wyprodukowanych pustaków trafiają do laboratorium, gdzie wykonywane są badania sprawdzające jakość.
    Budowa z pustaków styropianowych jest niezwykle prosta i przypomina zabawę klockami. Ten narożnik o wymiarach 4x4 metry i wysokości 2 metrów dwie osoby zbudowały w 7 minut.
    Technologia firmy Izodom 2000 Polska cieszy się popularnością m.in. na zachodzie Europy, w krajach Skandynawskich, krajach Bliskiego Wschodu. Jeden ze swoich pałaców w tej technologii wybudował król Maroka.
    --
    Portal : fabrykiwpolsce.pl
    Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE
    Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
    Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.
    A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.
    Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
    --
    Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
    Jak powstają stalowe domy? - Fabryki w Polsce
    Domy z prefabrykatów - Fabryki w Polsce
    Fabryka domów mobilnych - Fabryki w Polsce

КОМЕНТАРІ • 124

  • @fabryki
    @fabryki  3 роки тому +1

    Zastanawiasz się nad udziałem w programie Fabryki w Polsce? Podpowiemy i pokażemy przykłady, jak może wyglądać film o Twojej firmie.
    Prześlij dane kontaktowe na adres 👉piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl👈
    Piotr skontaktuje się z Tobą i opowie, jak wygląda realizacja materiału.
    Zobacz, co u nas słychać 👇
    Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
    LinkedIn: bit.ly/3m4NlKH
    Portal: fabrykiwpolsce.pl
    Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE

  • @General7891
    @General7891 7 років тому +39

    Są jednak ludzie z których jeszcze mogę być dumny w tym kraju.

    • @General7891
      @General7891 7 років тому +2

      Zbyt wielu to ich nie ma.

    • @General7891
      @General7891 7 років тому +5

      Nie mogę, bo oczy od cebuli bolą.

    • @Wojciech_BarY_Bartkowiak
      @Wojciech_BarY_Bartkowiak 7 років тому

      General7895 coś racji w tym jest ;-)

    • @husc7775
      @husc7775 2 роки тому

      Nie powinno być dumnym z osiągnięć innych ludzi.

  • @sobertosserios6897
    @sobertosserios6897 4 роки тому +3

    Ale mega, jestem pod wrażeniem, sam bym tak dom zbudował, super, to pokazuje jednak że, Polak potrafi ! Super, jestem dumny

  • @karolzabielski
    @karolzabielski 7 років тому +99

    Za krótkie i jeszcze raz za krótkie nagrywanie odcinki. Zawsze są bardzo ciekawe jednak trochę zbyt mało informacji przekazujecie.
    Czekam z niecierpliwością na kolejny może już dłuższy odcinek. Pozdro

    • @kostello19
      @kostello19 7 років тому +4

      Myśle że ciężko jest nakłonić widza do oglądania długich filmów. A taki krótki obejrzy kazdy, bo "to tylko 5 minut" :)

    • @BulosXTR
      @BulosXTR 7 років тому +16

      kostello19 5 minet to można oglądać produkcję ketchupu ale budowanie domów w tej technologii to jest bardzo ciekawy temat i myślę, że godzinny odcinek to wcale nie byłoby za długo, jeśli chodzi o tą tematykę... :D

    • @Banerled
      @Banerled 5 років тому

      @Aga R Nic nie szkodzi, że masz zainteresowania mniejszości kobiecej, podobnie jest w kulinariach i modzie, gdzie to mniejszość męska się plasuje.

    • @Saheryk
      @Saheryk 4 роки тому

      @@kostello19 raczej widzą oglądającego koty niż zainteresowanego budownictwem.

  • @lukas228
    @lukas228 6 років тому +17

    4:42 byłem w tym Hotelu (Bułgaria)! Btw. wszystko jak w normalnym hotelu! Brawo Polska!

  • @czajam
    @czajam 3 роки тому +3

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak rozwiązany jest problem kondensacji pary wodnej w środku przegrody skoro mamy ocieplenie od wewnętrznej strony ściany? Poza tym nasuwa się pytanie do ilości zużywanej energii przez budynek o której mówił P. Jakub Wójcik. Wspomniał on, że Wasze budynki zużywają 20 RAZY (nie procent), tylko 20 RAZY mniej energii. Weźmy pod uwagę taką sytuację. "Kostka Gierkowska" ok 150m2. Załóżmy, że jest ogrzewana poprzez grzejniki piecem gazowym z otwartą komorą spalania. Dość stary system. Ogrzewanie takiego budynku przez rok to koszt ok 5000zł. Załóżmy dalej, że gdybym cały system ogrzewania przeniósł z tego starego domu do waszego nowego styro-domu to zapłacił bym przez rok za ogrzewanie 5000/20 = 250zł. To wychodzi jakieś ~20zł miesięcznie. Może przy zastosowaniu paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła jest coś takiego do osiągnięcia. Tzw. "tanie grzanie" czy "darmowy prąd" o którym teraz wszędzie głośno. Tylko, żeby mieć te "tanie grzanie" trzeba wywalić ~70tyś na panele, pompę itd. A wiec, Panie Wiceprezesie Wójcik, proszę o sprecyzowanie takich informacji przez tym, kiedy podaje je Pan do opinii publicznej.

    • @Ktos3214
      @Ktos3214 2 роки тому

      woda się nie skondensuje bez powietrza, a do środka bloczków styropianowych jest zalewany beton więc powietrza tam nie ma

  • @davinci8144
    @davinci8144 7 років тому +3

    Bardzo Wam dziękuję, robicie naprawdę kawał dobrej roboty na tym kanale. Oby tak dalej !!!!

  • @radekmajak
    @radekmajak 7 років тому +11

    Jak zwykle w formie. Dobry odcinek.

  • @patryk7047
    @patryk7047 7 років тому +23

    A jak z cena domu?

    • @Asextor
      @Asextor 4 роки тому

      Znalazlem ze 1 bloczek, robocizna i wszystko wychodzi, zaleznie od opcji od 170 do prawie 300 za metr. Chyba sam bym wolal sobie szalunek zrobic

  • @PedroFlying
    @PedroFlying 7 років тому +18

    Wolałbym zobaczyć więcej materiału o produkcji kształtek albo budowaniu z nich domu, a nie słuchać jaki to jest wspaniały i jedynie słuszny produkt, bo i tak wiadomo, że nie jest. Styropianowe ściany od środka w domu to jakieś nieporozumienie...

    • @r1ght959
      @r1ght959 5 років тому

      A słyszałeś o czymś takim jak karton gips

    • @michazak3072
      @michazak3072 5 років тому

      W styropianie od wewnątrz budynku wycinasz i ciągniesz instalacje wodną, elektryczną itd. Potem przyklejasz kartongips. Dużo szybciej niż cięcie w dziurawce lub gazobetonie.

  • @Esl-ow3tp
    @Esl-ow3tp 7 років тому +8

    stawiam że budynek i tak trzeba docieplić mimo tego że forma jest ze styropianu. Najczęstsze ocieplenie w budynkach to styropian 15cm a materiał konstrukcyjny ma większą izolacyjność cieplną od betonu. Dodatkowo ciekawi mnie jak wygląda zbrojenie w tym budynku i to jak wytrzymała będzie ściana na uszkodzenia od wewnątrz bo to w końcu styropian i tynk a nie otynkowany twardy materiał

    • @Arnipll
      @Arnipll 7 років тому +1

      zawsze możesz dać zbrojenie przed wylewką i masz ala blok

    • @EjSpierdalaj
      @EjSpierdalaj 7 років тому +3

      i co ze styropianem wewnatrz który i tak itak sie utlenia... a w dodatku robi sie termos... ?! Nie wierze ze to jakaś rewelacyjan technologia bo mało sie o jiej mowi. Na poczatku lat 90-ty u mnie w miescie powstawał rzad domow w tej technologi i budowa staneal w miejsci inwestor sie stracił ... nikt nic nie wie

    • @misiorator
      @misiorator 7 років тому +3

      koń trojanski Patrząc od między do między to w naszej Polsce o wielu technologiach się nie mówi i nie mówiło. Cebula muruje miesiącami

    • @beti8786
      @beti8786 6 років тому +1

      Deadzio też chciałam tak napisać.

    • @michazak3072
      @michazak3072 5 років тому +3

      Bloczki w najcieplejszej wersji od Izodomu mają 5cm od środka i 25cm od zewnątrz, beton 15 cm zbrojony, płyta fundamentowa nie dotyka gruntu i ma też 25cm izolacji. To nie jest surowy styropian, ale "Neopor", jest znacznie twardszy i trwalszy niż styropian, ma też inne właściwości. Posługując się tą technologią buduje się bez mostków cieplnych/termicznych. O tej technologii nie mówi się bo ciężko jest przekonać - Polaków. Domy pasywne były już w latach 90 budowane w Niemczech i innych krajach, ale w Polsce nie. Kowalski woli mieć piec 25kw który rozprowadza po kaloryferach w całym domu - to że większość energii idzie w ziemię i wylatuje z wentylacją to najmniejszy problem. Sam planuję budowę w takiej technologii ale znalezienie ogarniętego Architekta nie jest takie proste- każdy architekt tylko bloczki gazobetonowe, jakieś dziwne kształty i balkoniki, projekty koncepcyjne kopiuj-wklej....

  • @Saheryk
    @Saheryk 4 роки тому +2

    Dobra, to gdzie jest haczyk, bo jakby nie było, to chyba byście konkurencję wycięli.

  • @PublicEnemy.
    @PublicEnemy. 6 років тому +25

    Jak usłyszałem słowo "pustak" to sobie od razu pomyślałem o mojej byłej..

  • @MichaPiekarskidesigner
    @MichaPiekarskidesigner 5 років тому +1

    te budynki architektonicznie mi się nie podobają ale pomysł jest bardzo dobry :) należałoby zrobić jakiś projekt z prawdziwego zdarzenia do folderu...ludzie kupują oczami. Ogólnie super - gratuluję .

  • @Norbix1
    @Norbix1 6 років тому +5

    rozwińcie te odcinki . To wygląda jak zwiastun jakiś ! to nie komercyjna telewizja !

  • @JohnSmith-le9tx
    @JohnSmith-le9tx 4 роки тому +4

    A mnie interesuje tylko jedno : JAK ZDROWY JEST TEN DOM

    • @ksmpl2023
      @ksmpl2023 4 роки тому

      Jak wygląda przepuszczalność powietrzna ścian? Wygląda to na typowy termos. Ale podobne termosy ludzie stawiają z betonu komórkowego oklejonego styropianem i pianą PUR ba poddaszu....

  • @p2002pl
    @p2002pl 7 років тому +2

    Bardzo ciekawy film :)

  • @piotrEkTEAM
    @piotrEkTEAM 5 років тому +4

    a ile czasu schnie beton w steropianie 10 lat?

    • @BosskiLarry09
      @BosskiLarry09 4 роки тому +2

      styropian jest ogólnie bardzo chłonny.

    • @genpeter
      @genpeter 4 роки тому

      Beton „wyschnie” nawet w wodzie. Tam zachodzi proces chemiczny

    • @czajam
      @czajam 3 роки тому +1

      @@genpeter Twardnienie to nie wysychanie. Beton zwiąże ale nie wyschnie. Styropian ma nasiąkliwość ok 4%

  • @waldemargawron7750
    @waldemargawron7750 3 роки тому

    Świetna robota pozdrawiam 👌

  • @razer19941994
    @razer19941994 7 років тому +1

    Gratuluje pomysłu Andrzejowi Wójcikowi i tego że wszedł na rynek. Co do odcinka nie stawiał bym aż w tak dobrym świetle tej technologi budowy to zawsze styropian. Polecam zapoznać się z technologia pewnego (austriackiego akwarelisty) Erwina Thomy

    • @antonizakapior5279
      @antonizakapior5279 4 роки тому

      Z tego co wiem ze Erwin Thoma buduje domy z drewna ksiezycowego !!!!super domy za odpowiednia cene od 1500- 2-òch tysiecy euro za m2 oczywiscie na gotowo pod klucz !!!!

  • @MizuuV12
    @MizuuV12 7 років тому +2

    Opowiadali mi o tym w szkole. Wiecie jaki jest problem z tą technologią? Problem będzie jak bedziecie chcieli powiesić zwykły obraz ;) Polecam poszukać info o hch, to są dopiero klocki lego

    • @tubaeseries5705
      @tubaeseries5705 6 років тому +4

      MizuuV12 mysle ze w srodku wykladda sie to gipsowo kartonowymi

    • @MaciejPiechocki
      @MaciejPiechocki 4 роки тому

      są już kleje do mocowania

  • @ottarsrensen6841
    @ottarsrensen6841 4 роки тому

    Małe pytanko czy były testy tej technologii pod kontem pożaru?
    W/g mojej wiedzy, wysoka temperatura i styropian równa się czarny dym i popiół więc budynek się zawali i ciężko ugasic

  • @PiotrKe
    @PiotrKe 7 років тому +1

    A jakbym sobie chciał po parunastu latach zmienić coś w konstrukcji budynku? Np. zmienić lokalizację okna itp?

    • @scorpion1982a
      @scorpion1982a 5 років тому

      To masz przegwizdane, kucie w betonie zbrojonym to nie lada wyczyn. - ciekawa sprawa ale przerobić coś kiedyś w konstrukcji to mija się z celem.

  • @Lampropertis
    @Lampropertis 2 роки тому

    Jest ktoś kto je buduje na Śląsku ? Wiem, ze niby można samemu ale trzeba i projektu i dachu oraz innych spraw i czasem lepiej to powierzyć ekipie która się na tym zna.

  • @voskyybosky9634
    @voskyybosky9634 3 роки тому +1

    Wszystko fajnie, ale pewnie qtaki dom kosztuje dwa razy więcej niż teki normalny a szkoda

  • @krzysztof8095
    @krzysztof8095 7 років тому +2

    A ile kosztował by stumetrowy parterowy domek w tej technologii?

    • @robson197
      @robson197 7 років тому +9

      jaka wichura, co ty pleciesz facet

    • @jarosmaeos
      @jarosmaeos 7 років тому +2

      Aż zrobie sobie taki test i zbuduje dom z takiej technoligii

    • @misiorator
      @misiorator 7 років тому +8

      Deadzio A Polacy w wymurowanych domach nie mają grzyba. O ja cie nie mogę. POLACY mądrzejsi od wszystkich. Heheh Tylko czemu tak ujowo?

    • @Banerled
      @Banerled 5 років тому

      Około 130 tyś zł w postaci - GOŁEJ.

    • @gorgar6059
      @gorgar6059 4 роки тому +1

      @@deadzio Grzyby to rosną w przechłodzonych starych domach z gownianą izolacją termiczną albo w ogole bez izolacji i z gównianą wentylacją.

  • @The_Unobtainium
    @The_Unobtainium 5 років тому +2

    4:11 - najlżejszej kazali stanąć na środku, żeby nie przesadzić ze strzałką ugięcia:D Niech w trójkę staną na środku, a nie rozkładają obciążenie w sposób niemalże liniowy. Wtedy zobaczymy "śmiszny filmik":)

  • @matthew6025
    @matthew6025 6 років тому +1

    Mam z tych bloczków dom i powiem wam że to cud techniki ciepło w zimie zimno w lato

    • @PaweAleksiejuk
      @PaweAleksiejuk 5 років тому

      Ciekawe kiedy grzyb zacznie rozwijać się ;) tego na początku nie widać

    • @michazak3072
      @michazak3072 5 років тому +2

      @@PaweAleksiejuk Domy pasywne albo energooszczędne mają zazwyczaj rekuperację - mechaniczna wymuszona wentylacja z odzyskiem ciepła więc wentylacja jest o niebo lepsza niż w standardowym domu. Poza tym grzyb potrzebuje znacznie odmiennych warunków niż w takim domu.

    • @adam_largo
      @adam_largo 4 роки тому +3

      @@PaweAleksiejuk jak sie nie wietrzy mieszkania i nie otwiera okien to wejdzie grzyb ;]

  • @hondzio
    @hondzio 6 років тому

    Jakim betonem są zalewane

  • @piotrlenarczyk5803
    @piotrlenarczyk5803 7 років тому

    Ciepłe powietrze ( cząstki o dużym pędzie = stan wyższej energii ) przemieszcza się/ucieka tam, gdzie zimno ( cząstki o małym pędzie = stan o niższej energii ). WIĘC POWINNO SIĘ IZOLOWAĆ BUDYNEK OD ŁAWY FUNDAMENTOWEJ. Dziwne, że w zamkniętym pomieszczeniu - oczywistym jest że ciepłe powietrze ucieka do góry, a gdy oziębi się na dole to spadnie/ucieknie na dół to już oczywiste nie jest - to nie ciecze o różnych gęstościach i budowie a'la niewymieszany sos włoski, a ta sama "ciecz", tylko o różnej energii, ech.

  • @ogorekkiszony2271
    @ogorekkiszony2271 6 років тому

    ile taki dom kosztuje? Pamiętam Cezary żak taki dom budowal

  • @marillion5
    @marillion5 3 роки тому +2

    Same fachmany od budownictwa się odezwały, ale kurna z rodzicami i tak lepiej mu się mieszka:)

  • @sansebastian5
    @sansebastian5 6 років тому +7

    3:06 Myślałem że Wałęsa wjechał na majka xD

  • @ravmuszynski
    @ravmuszynski 6 років тому +1

    Bez dobrej wentylacji ( która kosztuje krocie ) Taki dom może jedynie posłużyć jako hodowla grzyba i pieczarek...

  • @TomaszKowalikhanys
    @TomaszKowalikhanys 6 років тому

    Ciekawe ile kosztuje to

  • @pprz82
    @pprz82 6 років тому +1

    Pomyślcie! Dłuższy odcinek, to więcej szczegółów produkcji i technologii. Często się dziwię i podziwiam odwagę, że wpuszczają kamerę za bramę. Chinole tylko czekają. Bo nawet jeśli masz patent, a oni zbudują fabrykę wielkości miasta i zaleją pół świata, to możesz im skoczyć.

    • @The_Unobtainium
      @The_Unobtainium 5 років тому

      Janusz w garażu takiej produkcji nie rozpocznie, firma, która chce takie coś rozpocząć będzie wiedziała jak się obchodzić z styropianem. To TYLKO styropian a nie prom kosmiczny. Tutaj nie ma za bardzo czego ukrywać. Technologia tworzenia przedmiotów z styropianu jest znana dziesięciolecia, a domy z tego buduje się od ćwierć wieku. Nikt natomiast nie wyłożył kawy na ławę - jaki wpływ na zdrowie, mieszkając w takim termosie, ma styropian? Wiem, że karton gips itp, ale nie ma szans uszczelnić odizolować się od niego w 100%. Argumentu, że szejk chyba wie co robi i sobie pałac taki zamówił nie przyjmuję! Ten szejk ma chyba porażenie mózgowe, bo ta chata architektonicznie wygląda jak pożal się Boże. Znaczy się Allah;P

  • @shabanasty1245
    @shabanasty1245 7 років тому +2

    Ile taki dom kosztuje?

  • @marcinsopot5703
    @marcinsopot5703 4 роки тому

    Stara technologia 30 lat temu wybudowano w ten sposób male osiedle domków w powiecie tarnogórskim gminie Tworóg miejscowość Boruszowice osiek

    • @szkworc2008
      @szkworc2008 3 роки тому

      Jaka to ulica, codziennie przejezdzam to sobie popatrze

    • @marcinsopot5703
      @marcinsopot5703 3 роки тому

      @@szkworc2008 niewiem co to za ulica ale jak jedziesz z boruszowca na osiek zaraz za cmentarzem zaczynaja sie domki po prawej stronie i to te pierwsze

    • @szkworc2008
      @szkworc2008 3 роки тому

      @@marcinsopot5703 spoko, dzięki

  • @EjSpierdalaj
    @EjSpierdalaj 7 років тому +4

    jak sie ma to ze wewnątrz domu mam styropian?? robiu sie "termos" co nie jest zdrowe ... styropian sie utlenia co rowniez nie sprzyja zdrowiu

    • @januszinternatu6492
      @januszinternatu6492 7 років тому +11

      koń trojanski termos i termos wszędzie każdy mówi że ściana ma oddychać niby jakim cudem sciana będzie oddychac przez farbę karton gips lub elewacje gdzie struktura często jest silikatowa ? Zapamiętajcie najważniejsza jest wentylacja to ona oddycha i kropka

    • @januszinternatu6492
      @januszinternatu6492 7 років тому +1

      koń trojanski a i styropian utlenia się pod wpływem promieni słonecznych a pod jakąkolwiek strukturą typu wylewka czy struktura nic mu niebedzie

    • @Bialy_1
      @Bialy_1 7 років тому +1

      Janusz Internetu przynajmniej masz nick adekwatny do wiedzy, wentylacja to jedno a paroprzepuszczalność ściany to coś zupełnie innego, oczywiście możesz mieć w ścianie puste przestrzenie i one mogą być wentylowane poprzez specjalnie do tego zrobione otwory. Ale cała zdrowość ściany polega też na tym że nie dochodzi w ścianie do kondensacji/skraplania pary wodnej. Jeżeli dochodzi do skraplania to możesz się spodziewać grzyba itp. Ściana ze styropianem w środku może być "niezdrowa" jak jest źle zaprojektowana, może z każdym rokiem zwiększać się ilość wody która się w niej znajduje(ściany generalnie oddają taką wodę w lecie, a pobierają ją z powietrza w środku budynku gdy na dworze są mrozy). Może być też problem tego typu że strefa zamarzania(poniżej 0 stopni C) jest w materiale nośnym bo ktoś za dużo styropiany położył od środka budynku(wtedy zamarzająca woda rozsadzałaby elementy nośne). Ale szczerze wątpię żeby ten projekt nie uwzględniał takich podstawowych rzeczy. Tego tacy dyletanci jak wy nie robią raczej...

    • @januszinternatu6492
      @januszinternatu6492 7 років тому +2

      Biały czyli paroorzepuszczalnosc poprzez farbę zagruntowany gips tynk pustak styropian klej grunt i struktura żeczywiscie oddycha pełną gębą

    • @debeszczak
      @debeszczak 6 років тому

      Hmmm a atesty na takie stawianie budynków wydrukowali sb. w drukarni za 5 zł... ale masz wizje gościu rozpisz się jeszcze więcej bd więcej do czytania

  • @The_Unobtainium
    @The_Unobtainium 5 років тому +1

    Tylko dlaczego ten styropian jest TAK DROGI? To tylko styropian...

    • @szkworc2008
      @szkworc2008 4 роки тому

      Bardzo gęsty jak by nie patrzeć.

  • @j0hny810
    @j0hny810 4 роки тому

    oglądaj ten film przypomniała mi się bajka o trzech świnkach, a ten dom z tego filmu to dom pierwszej świnki ze słomy... LOL

  • @grzegorzg7938
    @grzegorzg7938 5 років тому +3

    To termos a nie dom 😁

  • @8zyK
    @8zyK 4 роки тому

    Jak powstają domy składane jak z klocków?
    Są składane z klocków.
    nie dziękujcie :)

  • @nordicballs9357
    @nordicballs9357 5 років тому +3

    1:30 W duńskiej woli a LEGO pochodzi Danii ale zbieg okoliczności 😃

  • @pawelkrakow5547
    @pawelkrakow5547 7 років тому +3

    Dobre na myjnie albo magazyn - "mieszkanie w styropianie" to pomyłka - fatalna atmosfera w domu, a poza tym jedynym zadowolonym jest "murarz" i ewentualnie myszy

    • @dtbndtbn
      @dtbndtbn 6 років тому

      Krzyżyk Joannitów?

    • @Banerled
      @Banerled 5 років тому

      Zgadzam się z Tobą Pawle. Plastik a w nim na dodatek bisfenole. Dom przetrwa 150 lat ale człowiek umrze po parudziesięciu latach na raka.
      Jak ktoś się chce sprzeciwić, to powiem, że kiedyś azbest był cudem techniki a dziś?

  • @michateos4179
    @michateos4179 7 років тому +1

    6 tygodni? to ile się buduje dom w normalnej technologi? ile procent dłużej.

    • @robson197
      @robson197 7 років тому +4

      14%

    • @tubaeseries5705
      @tubaeseries5705 6 років тому

      Michał Teoś jezeli chcesz zrobic go POPRAWNIE to ponad rok bo fundament musi schnac badzoto dlugo ale teraz olewaja to

  • @qlisty4029
    @qlisty4029 3 роки тому

    Dom w takiej technologi widziałem na Polskiej wsi już dobre 25lat temu xD a tu teraz niby takie wow xD

  • @stefannfan
    @stefannfan 6 років тому +1

    i nikt mi nie powie ze każdy ma równy start..

  • @carlosrodrigez8263
    @carlosrodrigez8263 6 років тому +1

    Po co mi dom na 150 lat na 80 by mi wystarczył

    • @hrabiahoreszko2123
      @hrabiahoreszko2123 5 років тому +1

      Ja właśnie na odwrót pomyślałem. Wolałbym budować gniazdo rodu które zostanie na długo po mnie.

  • @sebastianszefer4106
    @sebastianszefer4106 6 років тому

    A zasięg telefonu w takim budynku jest równy zeru

  • @filiplaskowski4446
    @filiplaskowski4446 5 років тому

    pewnie fajnie się to hajcuje :)

  • @grzegorzg7938
    @grzegorzg7938 5 років тому

    W takim domu czujesz się jak w termosie.😀

  • @Norbix1
    @Norbix1 6 років тому

    pewnie 500% przebitki na takich pustakach !

    • @The_Unobtainium
      @The_Unobtainium 5 років тому

      5000% to będzie bliższe prawdy. To tylko styropian. Metr sześcienny kosztuje z 150-180pln. A jak już ma kształt klocków to nie wiedzieć dlaczego wielokrotnie więcej

    • @biglightball
      @biglightball 4 роки тому

      Zakładajcie firmę skoro to takie dochodowe.

  • @maksimus001
    @maksimus001 7 років тому

    Ga i kosztuje to dwa razy więcej niz normalny dom :D

  • @mahiawelly
    @mahiawelly 7 років тому

    "zdrowy i suchy" hah ... budynek suchy może i będzie, ale czy zdrowy .... hah :) dobra ściema nie jest zła

    • @tubaeseries5705
      @tubaeseries5705 6 років тому

      Mahiawelly srodek mozna wylozyc drewnem

    • @Banerled
      @Banerled 5 років тому

      Jest na 100% zdrowy, ale podczas budowania.

  • @halak4
    @halak4 6 років тому +2

    Co to za KORWINISTA XD

  • @mafiozo505
    @mafiozo505 7 років тому +4

    Przyjdzie nawałnica i zmiecie ten wasz domek

    • @januszinternatu6492
      @januszinternatu6492 7 років тому +4

      Kotek Malutki a widziałeś druty zbrojenia i zelbeton to prędzej rozpadł by się dom z pustaków

    • @misiorator
      @misiorator 7 років тому +2

      Kotek Malutki No i jeszcze dodaj jak przyjadą muzumanie hehehehhe. Polaku z krwi i kości.

    • @WiecejWiedziec
      @WiecejWiedziec 7 років тому +1

      wątpie żeby wiatr był w stanie zmieść jaką jednolitą konstrukcję

    • @tubaeseries5705
      @tubaeseries5705 6 років тому

      Kotek Malutki w tw dziury zalewa sie beton i mozna dodac zbrojenie

  • @Acaquowara
    @Acaquowara 7 років тому

    Większy wiatr, trzesienie albo i czas (10-20 lat) i po domu... nie wierze ze dlużej przetrwa

    • @Nowato
      @Nowato 3 роки тому

      to masz problem, bo stają już dłużej. a tak w ogóle to skąd w narodzie ten pęd do zabierania głosu na tematy, które są znane "ze słyszenia"? Nie podoba się technologia, to nie , ale głupoty, ech. po co czytać?. Jednak pozdrawiam tych, którzy dotarli aż tu. Pewnie cos takiego postawimy wkrótce