Takto z kabíny to vyzerá, že ísť po tejto trati stovkou môže len niekto veľmi odvážny, až dokonca nerozvážny. ;) A pekný rozdiel riadenia oproti 350 keď tu na klasickom Ese je to z depa "na ruku" a s vlakom na ARR. Len pobaví, že vždy po nastavení rýchlosti na klávesnici tam ešte dvakrát prihodíš pákou. Kde sú tie časy popoludňajšieho osobáku Košice-Miskolc v zložení dve Béčka a dve 36x, niekedy aj 350 (jedna bola návoz do Hidasnémeti po večerný Hornád, alebo Rákoczi, alebo ako sa vtedy volal, z Budapešti). Teda, chápem, že využitie osobákov na tejto trati bolo také, že sa zrušili - autobusy aspoň jazdia cez stred dediny, nie poľom ďaleko za dedinou.
No trať by si zaslúžila komplet podbiť. ARR je málokedy nastavená presne väčsinou je potrebné doťuknúť viac, niekedy aj menej. Ak sa podarí pribudne video z rokov kedy po tejto trati jazdili osobné vlaky. Ak by sa uvažovalo o obnovení určite by bolo dobre presunúť zastávku Valaliky bližšie k stredu dediny.
@@perinakx No, o tom obnovení by som asi neuvažoval. Všetky tie zastávky sú "v poli za dedinou" - niekde viac (Čaňa, Seňa, Kechnec), niekde menej (Valaliky, Gyňov). Autobus stojí vždy priamo medzi domami a na viacerých miestach. Ako, jasné, mám radšej vlaky, ale keď som tam jazdil, tak to bola zo stanice v Čani 25minútová prechádzka okolo cigánskeho domu, po násype v jazere a okolo zastávky autobusu, odkiaľ to bolo ešte desať minút (takže z autobusu len tých 10). Takže keď som potreboval ísť "rýchlo" (ráno do školy), tak to bolo autobusom, alebo autom, keď som mal času viac (popoludní späť) a náladu, tak to bolo niekedy vlakom. A ani na košickej strane to nie je taký zázrak - vlak síce zastavuje (zastavoval) v Barci a na Predmestí, ale obe tie miesta sú pomerne diery z hľadiska nadväzujúcej dopravy. Hlavnú stanicu má vlak s autobusom spoločnú, ale autobus má ešte dôležité prestupy na MHD na križovatke pri VSS a na Námestí osloboditeľov - nič z toho vlak nenahradí, takže zatlačme slzu za vlak a nechajme ho odpočívať v pokoji. (Vlakoelektrička by napojením na trať v Barci vyriešila prípoje na košickej strane, ale zastávky v poli za dedinou by nevyriešila.)
@@perinakx No, Košice-Čaňa (ako najväčšia obec na trase) okolo 20 minút (GVD 2004/2005) vs. okolo 25 minút busom (oficiálny súčasný CP; na stanicu, ale pri ceste napr. na Terasu bude lepšie prestúpiť na VSS na električku, alebo na Rybe na bus). Z Valalík je to 10 vs. 15. A ako vo Valalikoch (menej), tak aj v Čani (viac) vystúpiš "v poli za dedinou", kým autobus stojí na niekoľkých rôznych miestach a priamo medzi domami, takže tú cestu zo stanice k domu musíš započítať tiež. No a potom, tých vlakov jazdilo 6 párov denne. Kým v takej rannej špičke ide 6 autobusov za hodinu. Takže síce už dlho po tejto trase nejazdím, ale osobné vlaky mi tu nechýbajú.
Dobrý deň, ked jazdite smenu s vlakmi Eurocity tak jazdite do stanice Hidasnemeti a tam odpojite zssk mašinu a pripojite sa na dalsi eurocity z budapesti alebo jazdite az do Miskolca
Ani som len netušil, že ten pulzný regulátor tak hučí na stanovišti. Ako fanúšik - je to slasť, ale... Ale keby som mal byť rušňovodič, tak opáčim francúzakom tú kasňu s oscilátorom.... Fajne video.
Je to Přivolávací návěst, používá se, pokud z nějakého důvodu nelze postavit klasickou jízdní cestu (vjezd na obsazenou kolej, nefunkční traťové zabezpečovací zařízení, výluka/porucha staničního zabezpečovacího zařízení...). Nařizuje jízdu za návěstidlo podle rozhledových poměrů (v obvodu výhybek max. 40 km/h*, mimo ně 100 km/h a být připraven zastavit před překážkou). Ve starších videích z této tratě se do toho úseku Čaňa - Hidasnémeti taky odjíždí na PN, takže tam je zřejmě dlouhodobě vyřazené TZZ. *) V Maďarsku 15 km/h. cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99ivol%C3%A1vac%C3%AD_n%C3%A1v%C4%9Bst
A *tipoval* by som, že tu je to preto, že do staničného zab. zar. v Čani je zaviazaný dohľad nad priecestím v Gyňove, ktoré nefunguje. (Indiáni ukradli káble? Dostalo zásah bleskom? Neviem.). Takže staničné zab. zar. v Čani nevidí funkčné priecestie a preto nedovolí do toho úseku postaviť cestu normálnym spôsobom.
Takto to robím už roky pri zmene systému alebo napr. aj pri viacero sťahovačkách (Prešov - V Šariš) keďže raz presne v spomínanom úseku po poruche kompresora, došlo k poruche Unipulzu (asi poistka) a ostal som neschopný na trati. Každý máme nejaké zlozvyky, myslím si ale že toto je zanedbateľné.
Beautiful singing sound. I look forward to more videos from you, of locomotives and railcars - samohybný vlak Viacnásobná jednotka en.wikipedia.org/wiki/Multiple_unit - with this whirring. Without zoom and when the camera is next to / behind the driver that you can see the control panel, I find best. Maybe you can please, kindly list a few railcars - Zespół trakcyjny - that also make this buzz or link rail cab videos of such? Thanks a lot! :)
I don't know if I understood it correctly, but the type of train is in the description and shown in the overview picture. There will also be videos with a view behind the train driver.
That specific buzzing can be only heard on CD/ZSSK Class 362 (Ace), CD/ZSSK Class 162 (Pershing; Persian) and on CD/ZSSK Class 263 (Princess). The buzz is emitted by high current thyristors, sending pulses to traction motors in the locomotive, the sequence, you can hear in this video, is a 3 tone up-scale sequence with tones 33 1/3 Hz, 100 Hz and 300 Hz. Although the sequence sound really nice, these locomotives tends to hold the 300 Hz tone for a long time, which can be annoying. Trivia: 1st: The only difference between loco classes 362, 162 and 263 is the voltage system used to power them. The CD/ZSSK Class 162 can only run on 3 kV DC. The CD/ZSSK Class 263 can only run on 25 kV 50 Hz AC, and CD/ZSSK Class 362 can run on both voltage systems. 2nd: The Prague version of Tatra T6A5 tram makes the same sound sequence like the CD/ZSSK Classes 162, 263 and 362. Only in the Tatra T6A5, the sequence is stepped up faster, the 300 Hz tone isn't held that long and in some cases, Tatra T6A5 skips the 33 1/3 Hz tone.
That's the most common question about X6X locomotives. That sound is PWM, pulse-width stepless regulation of TM groups on each bogie, it works on two zones and three frequences, 33, 100, 300 Hz, and use HV 27-class triode thyristors. Also tr. motors are DC, brushed, and also DC auxiliary motors use smooth and contactless start by auxiliary converter which have the same sound too. In Europe, DC traction is uncommon, some of operators use asynchronous drive and modern invertors since 1980s, some if them (Poland and Russia, even on "modern" rolling stock) use morally outdated kind of circuit with resistors and contactors instead of semiconductors, so they don't know what is it.
Tak toto je bomba. Určite by ste mohli natočiť viac videí takýmto spôsobom, ak by sa dalo :)
Som rád že sa páči, určite môžem sľúbiť viacej takýchto videí.
Nádhera,prosím viac takých videí :)
Ďakujem, určite ich bude viac.
Nádhera pohľad z kabíny to je pecka a k tomu ešte z mojej oblasti :DDD
Som rád že sa páči.
Úžasný video 👍
Ďakujem.
Goood. :D I love this camera perspective. :)
More will be added.
Wow to je cool.
Ďakujem.
great video :)
Thanks 😉
Takto z kabíny to vyzerá, že ísť po tejto trati stovkou môže len niekto veľmi odvážny, až dokonca nerozvážny. ;) A pekný rozdiel riadenia oproti 350 keď tu na klasickom Ese je to z depa "na ruku" a s vlakom na ARR. Len pobaví, že vždy po nastavení rýchlosti na klávesnici tam ešte dvakrát prihodíš pákou.
Kde sú tie časy popoludňajšieho osobáku Košice-Miskolc v zložení dve Béčka a dve 36x, niekedy aj 350 (jedna bola návoz do Hidasnémeti po večerný Hornád, alebo Rákoczi, alebo ako sa vtedy volal, z Budapešti). Teda, chápem, že využitie osobákov na tejto trati bolo také, že sa zrušili - autobusy aspoň jazdia cez stred dediny, nie poľom ďaleko za dedinou.
No trať by si zaslúžila komplet podbiť. ARR je málokedy nastavená presne väčsinou je potrebné doťuknúť viac, niekedy aj menej.
Ak sa podarí pribudne video z rokov kedy po tejto trati jazdili osobné vlaky.
Ak by sa uvažovalo o obnovení určite by bolo dobre presunúť zastávku Valaliky bližšie k stredu dediny.
@@perinakx No, o tom obnovení by som asi neuvažoval. Všetky tie zastávky sú "v poli za dedinou" - niekde viac (Čaňa, Seňa, Kechnec), niekde menej (Valaliky, Gyňov). Autobus stojí vždy priamo medzi domami a na viacerých miestach. Ako, jasné, mám radšej vlaky, ale keď som tam jazdil, tak to bola zo stanice v Čani 25minútová prechádzka okolo cigánskeho domu, po násype v jazere a okolo zastávky autobusu, odkiaľ to bolo ešte desať minút (takže z autobusu len tých 10). Takže keď som potreboval ísť "rýchlo" (ráno do školy), tak to bolo autobusom, alebo autom, keď som mal času viac (popoludní späť) a náladu, tak to bolo niekedy vlakom.
A ani na košickej strane to nie je taký zázrak - vlak síce zastavuje (zastavoval) v Barci a na Predmestí, ale obe tie miesta sú pomerne diery z hľadiska nadväzujúcej dopravy. Hlavnú stanicu má vlak s autobusom spoločnú, ale autobus má ešte dôležité prestupy na MHD na križovatke pri VSS a na Námestí osloboditeľov - nič z toho vlak nenahradí, takže zatlačme slzu za vlak a nechajme ho odpočívať v pokoji.
(Vlakoelektrička by napojením na trať v Barci vyriešila prípoje na košickej strane, ale zastávky v poli za dedinou by nevyriešila.)
@@Tomas_Stec tak jazdná doba v dopravnej špičke(7-9,15-18) v podstate až do centra mesta je u vlaku určite bezkonkurenčná.
@@perinakx No, Košice-Čaňa (ako najväčšia obec na trase) okolo 20 minút (GVD 2004/2005) vs. okolo 25 minút busom (oficiálny súčasný CP; na stanicu, ale pri ceste napr. na Terasu bude lepšie prestúpiť na VSS na električku, alebo na Rybe na bus). Z Valalík je to 10 vs. 15. A ako vo Valalikoch (menej), tak aj v Čani (viac) vystúpiš "v poli za dedinou", kým autobus stojí na niekoľkých rôznych miestach a priamo medzi domami, takže tú cestu zo stanice k domu musíš započítať tiež.
No a potom, tých vlakov jazdilo 6 párov denne. Kým v takej rannej špičke ide 6 autobusov za hodinu. Takže síce už dlho po tejto trase nejazdím, ale osobné vlaky mi tu nechýbajú.
@@Tomas_Stec 25 minút autobusom pri špičke (križovatka VSS, Ryba) nereálne.
Dobrý deň, ked jazdite smenu s vlakmi Eurocity tak jazdite do stanice Hidasnemeti a tam odpojite zssk mašinu a pripojite sa na dalsi eurocity z budapesti alebo jazdite az do Miskolca
Dobrý deň, rušeň pokračuje s EC a HU rušňovodičom do Miskolca, vráti sa z osobným vlakom, kde ho potom zase zoberie SK rušň na EC vlak.
@@perinakx takže rušňovodič SK čaka na stanici hidasnemeti?
@@mcmoussontv855 áno
@@perinakx fuuha
@@mcmoussontv855 ale nie vonku 😃, ma tam miestnosť
Zaujímavý náter na 710 😮
Patrí detskej železnici.
Ani som len netušil, že ten pulzný regulátor tak hučí na stanovišti.
Ako fanúšik - je to slasť, ale...
Ale keby som mal byť rušňovodič, tak opáčim francúzakom tú kasňu s oscilátorom....
Fajne video.
Celkom sa nato dá zvyknúť, ale ako som už písal, kvoli hluku mám radšej 361.
Košice-Hidasnemeti🥰
chodím tam rád.
Mám možnost sledovat videa v lepší kvalitě, tak se vracím k už viděným. Koukám, že mořskou nemoc lze chytit i na kolejích.😮
@@sarikav.8459 ja to mám práve naopak a v práci som stále hladný.
Zdravím, chcel by som sa spýtať ohľadom tohoto “esa” 362 004 ono má osd Košice nie? alebo Bratislava?
004 je už Košická. Dislokácie všetkých loko nájdeš na vlaky.net
@@perinakx jaaj dobre, ďakujem moc.
Pohlad super, uz by to chcelo len komentare ohladom technickych zalezitosti masiny na styl kanalu AndyCZ
Uvidíme, snáď sa dostanem aj k tomu, hoci na také videá je potrebný dar reči.
Presne tak ----absolutne sa s Vami stotožňujem
Co znamena ta cervena plus blikajuca biela prosim? A kedy sa to pouziva?
Je to Přivolávací návěst, používá se, pokud z nějakého důvodu nelze postavit klasickou jízdní cestu (vjezd na obsazenou kolej, nefunkční traťové zabezpečovací zařízení, výluka/porucha staničního zabezpečovacího zařízení...). Nařizuje jízdu za návěstidlo podle rozhledových poměrů (v obvodu výhybek max. 40 km/h*, mimo ně 100 km/h a být připraven zastavit před překážkou). Ve starších videích z této tratě se do toho úseku Čaňa - Hidasnémeti taky odjíždí na PN, takže tam je zřejmě dlouhodobě vyřazené TZZ.
*) V Maďarsku 15 km/h.
cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99ivol%C3%A1vac%C3%AD_n%C3%A1v%C4%9Bst
@@pepamasek3021 dakujem velmi pekne za vysvetlenie
A *tipoval* by som, že tu je to preto, že do staničného zab. zar. v Čani je zaviazaný dohľad nad priecestím v Gyňove, ktoré nefunguje. (Indiáni ukradli káble? Dostalo zásah bleskom? Neviem.). Takže staničné zab. zar. v Čani nevidí funkčné priecestie a preto nedovolí do toho úseku postaviť cestu normálnym spôsobom.
Ďakujem Pepa Mašek za vysvetlenie.
Je to kvôli priecestiu. Za jeho nefunkčnosť môže trestná činnosť.
Velmi pekne video, ale netusim ze preco vkuse ked je 363 095 na vychode tak je v madarsku v Hidasnemeti ci jak sa vola tota dedina
Netuším aký obeh ma Cargo mašina.
@@perinakx niekedy že 1 pojde preč tak potom do Košice pride na 1 eso na pár mesiace lebo musia byť 2-3 max v ke
to bzucanie na pozadi to je nejake riadenie pulzov alebo co to presne je a ako to funguje?
V podstate je to pulzná regulácia výkonu. Presnejšie a podrobnejšie je to určite niekde na internete.
Dobrá kamera. Kde jsi ji měl připevněnou ?
GoPro, na hlave.
Keď niekedy budeš riadiť rušen 754 prosím ťa natoč tu trasu z GoPro na hlave
Radšej by som už 754 neriadil. Ale keď sa tam dostanem zoberiem aj kameru.
@@perinakx Ok a keď sa môžem spýtať prečo by si už neriadil 754?
@@md.trainz lebo je to hlučná poruchová katastrofa ktorá nemá výkon.
@@perinakx je to logické keď jazdí už asi 50 rokov
@@md.trainz práve preto už nemá čo hľadať v pravidelnej prevádzke.
Mirko to ty?😊
Anoo som to ja 😃
@@perinakx pekne videjko:)
@@peterrybar2928 Ďakujem.
Super video, ale poslouchat celou šichtu to nekonečné bzučení, by mi z toho asi jeblo, nebo ten bzučák by šel na čerství vzduch. 😀
Ďakujem, a preto mám radšej 361.
ua-cam.com/video/SIzOFZug8C8/v-deo.html a toto je v japonsku pred rokmi
Musíme ostať doma v realite.
Naco vypinas tie komresory? Stiahnutim zberaca vypnes nazvyme to UNIPULZ podla stareho a tym padom je zbytocne sa bavit so spinacmi kompresorov
Takto to robím už roky pri zmene systému alebo napr. aj pri viacero sťahovačkách (Prešov - V Šariš) keďže raz presne v spomínanom úseku po poruche kompresora, došlo k poruche Unipulzu (asi poistka) a ostal som neschopný na trati. Každý máme nejaké zlozvyky, myslím si ale že toto je zanedbateľné.
MM TO BZUCANIE POCAS JAZDY JE HROZNE--to sa musi asi tazko riadit vlak ked intenzivne to tam tam vrci ze czzzzzzzzzzzzzz
človek si zvykne, alebo mu to občas pôjde na nervy. V každom prípade sa aj preto snažím čo najviac využívať výbeh.
Beautiful singing sound. I look forward to more videos from you, of locomotives and railcars - samohybný vlak Viacnásobná jednotka en.wikipedia.org/wiki/Multiple_unit - with this whirring. Without zoom and when the camera is next to / behind the driver that you can see the control panel, I find best.
Maybe you can please, kindly list a few railcars - Zespół trakcyjny - that also make this buzz or link rail cab videos of such?
Thanks a lot! :)
I don't know if I understood it correctly, but the type of train is in the description and shown in the overview picture. There will also be videos with a view behind the train driver.
That specific buzzing can be only heard on CD/ZSSK Class 362 (Ace), CD/ZSSK Class 162 (Pershing; Persian) and on CD/ZSSK Class 263 (Princess). The buzz is emitted by high current thyristors, sending pulses to traction motors in the locomotive, the sequence, you can hear in this video, is a 3 tone up-scale sequence with tones 33 1/3 Hz, 100 Hz and 300 Hz. Although the sequence sound really nice, these locomotives tends to hold the 300 Hz tone for a long time, which can be annoying.
Trivia:
1st: The only difference between loco classes 362, 162 and 263 is the voltage system used to power them. The CD/ZSSK Class 162 can only run on 3 kV DC. The CD/ZSSK Class 263 can only run on 25 kV 50 Hz AC, and CD/ZSSK Class 362 can run on both voltage systems.
2nd: The Prague version of Tatra T6A5 tram makes the same sound sequence like the CD/ZSSK Classes 162, 263 and 362. Only in the Tatra T6A5, the sequence is stepped up faster, the 300 Hz tone isn't held that long and in some cases, Tatra T6A5 skips the 33 1/3 Hz tone.
That's the most common question about X6X locomotives. That sound is PWM, pulse-width stepless regulation of TM groups on each bogie, it works on two zones and three frequences, 33, 100, 300 Hz, and use HV 27-class triode thyristors. Also tr. motors are DC, brushed, and also DC auxiliary motors use smooth and contactless start by auxiliary converter which have the same sound too. In Europe, DC traction is uncommon, some of operators use asynchronous drive and modern invertors since 1980s, some if them (Poland and Russia, even on "modern" rolling stock) use morally outdated kind of circuit with resistors and contactors instead of semiconductors, so they don't know what is it.